Nic. van Dongen W441LWI\m> Bloemist, Kweeker eB zaadhandel, DE MO m IIISTÏÏHÉ Correspondent. Het inentings-comité. Gemengd Nieuws, Handels berichten Burgerlijke stand. Ingezonden stukken. Allerlei. Advertentiën. T U I N E N, Tuinbloemen en Landbou wzaden Baardwijk „Een eetlepel SODEX zal in den regel beter voldoen dan V4 Kilo gewone Soda." aanlegger en onderhouder van Cinneraria's, Primulas, Tulpen, Crocussen, Narcissen, Hyacinthen, Stam-, Maand- en Struikrozen enz. VRAAGT TE EEN FLINK troepen dadelijk te kunnen vervoeren. Deze troepen zijn bestemd om zoo noodig de lijn ltoozendaal-Dordrecht te bezetten. Spoorwegbrigade. Reeds kort na de indiening van liet wets ontwerp van een spoorwegbrigade hebben zich tal van personen aangemeld voor even- tueele betrekkingen bij den dienst. Schutterij en Landweer. Nu met 1 April de land weer wet in wer king treedt, zal het velen zeker belang in boezemen wat. De Gemeentestem daarom trent in verband met de schutterij wet mededeelt. In de eerste plaats zijn zij, die zich in dit jaar of in een dei vier volgende jaren ter inschrijving moesten aangeven, daarvan thans vrijgesteld, ontloopen dus in elk ge val de kans te moeten „schutteren." Voor de eerste maal profiteeren dus zij, die, in 1878 geboren, dit jaar schutterplich- tig zouden zijn, van de nieuwe wet. Voor hen echter, die in 1877 of een vroeger jaar zijn geboren; en schuttelplichtig zijnde in den zin van art. 2 der schutterij wet, blijkens verzuimd te hebben do aangifte, op tijd te doen, dat is tusschen 15 Mei en 1 Juni van het jaar, waarin de aangifte had moeten geschieden, blijft art. 9 van laatst, genoemde wet, met den aankleve van dien- wel degelijk toepasselijk zij kunnen met andere woorden dus nog „gelijmd" worden. De schutters, die in het genot van voor waardelijke vrijstelling van schuttersdienst zijn, worden door de commissiën, bedoeld in art. 15 der schutterijwet, in haar eerst volgende zitting onvoorwaardelijk van den dienst vrijgesteld, al is de vrijstelling niet gevraagd. Aaugezien verder bij bovengenoemd Kon. besluit is bepaald, dat de in een schutterij openvallende plaatsen, bedoeld in het eerste lid van art. 25 der schutterij dat zijn de plaatsen van hen, die na vijf jaar bij de schutterij te hebben ged'end, overgegaan zijn tot de reserve, alsmede van hen, die overleden, van woonplaats veranderd zijn, enz. na de inwerkingtreding der land- weerwet niet worden aangevuld en er ook geen inschrijving meer plaats heeft, vervalt daardoor vanzelf de loting en behoeven door de gemeentebesturen ook geen alge- meeue en bijzondere scliuttersrollen meer te worden opgemaakt (waar zeker geen enkele hunner rouwig om zal zijn). Ten slotte zij nog vermeld, dat zij, die overeenkomstig art. 14 der schutterijwet nog lid zijn van de schutterij eener ge meente en hetzij het 85e levensjaar oereids zijn ingetreden (met inbegrip van hen, die nog geen vijf jaren tot de reserve belmoren) en uit hoofde van vervulden diensttijd of van hun leeltijd niet langer deel wensehen uit te maken van de schutterij, ingevolge art. 25 of 26 der schutterijwet hun ont slag uit den dienst bij de schutterij te al len tijde kunnen vragen. Op dit recht heeft de landweervret geen inbreuk ge maakt, BESOMEN. Een groot verlies heeft niet alleen eene geachte familie, maar ook onze gemeente getroffen. De algemeen geachte heer Jos. Groener, groet-industiieel schoenfabrikant is plotseling op den jeugdigen leeftijd van 57 jaren, le midden der zijnen en uit zijne werkzaamheden weggerukt. Douderdaguamiddag ten half zeven werd hij door eene beroerte getroffen, die orn half negen reeds een einde aan zijn leven maakte, zonder tot bewustzijn te zijn wedergekeerd. De heer Jos. Gioenen, was in den lande en ook daarbuiten bekend als een zeer be kwaam vakman, zijn handwerk was gereuom- meerd. Door eigen werkkracht en energie heeft hij 'tzoover in zijn vak en de maatschappij weten te brengen en daarom is zijn heengaan voor de zijnen, voor zijne werklieden, voor de industrie en ook voor de vele handels vrienden een groote slag. Hij ruste in vrede 1 Beneden-Langstraat, 5 Maait. Hooiprijzen. Sedert de laatste weken was de handel in hooi en stroo niet bijzonder opgewekt. Wel werkten de persen door en hield de uitzen ding geregeldeu gang, doch dit alles, ging niet met die vlugheid en levendigheid gepaard, als andere jaren omtrent dezen lijd het geval was. Terwijl de prijzen bovendien zeer vast blijven staan, en meer een dalende, dau een rijzende houding aannemen, trots dit alles worden echter de wei— en hooilanden tegen het a.s. seizoen hoog in prijs verpacht Men besteedt thans voor le kw. hooi f 12.50 tot f 18.50, 2e kw. f 10 tot f 11.50. Wit stroo f 8.50 tot 9.50, geel stroo f 7 en f 8, alles per 500 KG. CAPELLE, 1 Maart. De Heer H. C. Wei denaar, die van December '95 tot December '98 als onderwijzer aan de school in de Hei slraat werkzaam is geweest, is gister tot hoofd der school te Zuilichem benoemd. Vrijhoeven-Cappel. Uitslag van de op 4 Maart gehouden aanbesteding van den bouw van eeu woonhuis voor den heer A. C. Oerlemans Hz. alhier. G. Kruger, Capelle, f 8700, K. A. van Rijswijk, Heusdeo, f 8647, H. van Kampen Capelle, f 8600, C. N. Kleinloog, Vrijhoeven, Cappel, f 8200, G. Remmers, Meeuwen, f 8120, C. Michael, Vrijh.-Cappel, f 8100, H. Michael, Kaatsheuvel, f 7889. Raming f 7364. De heer C. Kuijsten, onderwijzer- volontair a/d O. L. S. i/d Nieuwsfraai (hoofd de Heer B. de Noo) is benoemd toi, tijdelijk onderwijzer a/d O. L. S. te Didam bij Zevcnaar. DEUNEN, 6 Maart 1903. Op Zondagavond heeft de Zouaven Broederschap „voor Kerk en Paus", ten huize van den Heer Jan Els- hout, een feestavond ter herdenking van het Zilveren Pausfeest van onzen H. Vader Leo XIII. Dinsdag i.l. heeft onze gemeente den dag der Pauskroning feestelijk herdacht, door het uitsteken der vlaggen. Des morgens te 9 uur eene plechtige H. Mis ter intentie van Z. H en des avonds plechtig Lof, niet feestgezangen. De Kerk was inwendig fees telijk versierd. Boven het hoogaltaar was een poitret van Z. H. Leo XII, geplaatst, waar onder de woorden „Licht aan den Hemel", met de pauselijke kleuren versierd. Een en andtr maakte een zeer schoon effect. Op Dinsdag 10 Maart a.s. zal er eene verkiezing p'aats hebben voor een lid van den gemeenteraad in plaats van wijlen den heer J. J. van Loon. Stemming 24 Maart en herstemming zoo uoodig op 7 April a.s. Kaatsheuvel. Bij gelegenheid van het jubilée van Z. H. den Paus Leo XIII wap perde van alle huizen de nationale drie kleur met den pauselijken wimpel. In de kerk wérd het feest plechtig gevierd met eene solemneele H. Mis en des avonds met een Lof, waarna eene Leo—Cantate werd uitgevoerd. Bij den heer Van Gerih prijkte 's avonds eene prachtige illuminatie, Raamsdouksvcer, 6 Maart. Bij onder— haudsche aanbesteding is het bouwen van een café en woonhuis voor rekening van den heer A. van Seters alhier gegund aan de heeren Bouwens en van Beek alhier. Dusscn, 6 Maart. 3 Mrt. jl. werd het 25—jarig jubileum van Z. H. Paus Leo XIII luisterrijk herdacht, 's Morgens te 8 uur was er een plechtige zingende mis, 's avonds te 7 uur een plechtig lof met Te Deum, die beide door zeer veel geloovigen werden bij gewoond. Na afloop van beide diensten werden pausliederen gezongen met begeleiding der fanfare. Het priesterkoor, 't hoofd— en beide zijaltaren wareulallerprachtigst versierd, sierplanten, bloemen, bouquetten euz. en baadden in een zee van licht. Elk katholiek deed de nationale driekleur wapperen, waarbij velen met pauselijken wimpel en wapen. Vele hartelijke dankgebeden zijn zeker dien dag tot God gezonden voor Paus en Kerk. CJit Breda Hoog- en laaggeplaatsten putten zich uit otn het antwoord te vinden op de vraag „wanneer gaan de oude lichtingen huis waarts?" Doch tot heden zonder resultaat! Aan praatjes, afkomstig van de drukst be zochte plaatsen in de kazerne, ontbreekt het natuurlijk niet. Eén daarvan is „iemand die liet weten kan heeft in de... geheime orders gelezen, dat de beide lichtingen op 20 Maart vertrekken." 't Is echter ook met dit bericht ineer een wensehen dan een dadelijk gelooven. Intusschen wordt het regiment gestadig beziggehouden. Zoolang uitgerukt wordt, vliegt de tijd snel om, doch o wee, als stortregeus noodzaken den geheelen dag in of bij de kazerne dienst te doen dan wordt het vervelend. Donderdagmorgen maakte het geheele derde bataljon onder een fijn motregentje een kleine manoeuvre naar het Hellegat, in een tempo, dat grootendeels afhing van de paarden die voorliepen, doch waarop ook de toestand van de wegen influeneeerde. De benaming „zandhazen" ging niet op voor de infanterie, „slikhazen" zou beter geweest zijn. Na een rnarsch van twee uur zou tot een aanval overgegaan worden. Doch nauwelijks was liet marcheeren met voorzorgsmaatregelen begonnen, of het geheele bataljon stond te midden van een onzichtbaren vijand, die een levendig vuur opende. Eén van de voornamste stelregels van den velddienst werd daardoor voor het derde bataljon tegenovergesteld uitgelegd 't was Donder- dag „gezien worden zonder te zien." Na afloop der manoeuvre werd 45 minuten gerust in de nabijheid van een café, een wagen, beladen met bokking, later versterkt door een volgeladen wagen met brood. In een ommezien waren beide wagens zoo «roed als leeggekocht, zoodat bij het aantreden de manschappen niet alleen te zorgen luidden hun geweer in de goede richting te brengen doch ook de heele eu halve brooden, waar aan ze begonnen waren te eten. In eeu stortregen en onder een onhar monisch gebiul het laatste immer eeu gevolg van het eerste werd do stad bereikt en vervolgens de kazerne, waar allen tegen drie uur vereenigd werden aan een diner, waarvan het menu luidde pom- mes de terre, viande de boeuf, sauce Peau, oignons hachés. Moord te Rueplicn. Eenige personen waren eergisterenavond tusschen 10 uur en half elf nog in het dorp bij elkaar, wegens de viering van hel Pausfeest. Ouder deze personen bevonden zich ook M. Sep, een acht en twintigjarig gehuwd persoon, van beroep wagenmaker, en C. Polderinaus, arbeider, een eeuige zoon welke bij zijne moeder inwoont. Tusschen deze personen schijnt een woor denwisseling onstaan te zijn, welke zoo hoog liep, dat genoemden Poldermans met eeu stuk hout een slag op het hoofd werd toe gebracht. Daar de ruzie en worsteling vlak voor zijne woning geschiedde, werd de geslagene spoedig door een drietal omstanders zijne woning binnen gebracht. De geslagene was geheel buiten kr nis. Geneeskundige en geestelijke hulp weid spoedig ingeroepen doch de eerste kon niet n eer baten en ook alleen kon hem het II. Oliesel worden toe gediend, Zonder tot kennis te zijn gekomen is hij gister morgen overleden. Gister was nog niet bekend wie de eigen lijke dader is, daar men uit de omstanders niet had kunnen te weten komen, wie den uoodlottigen slag" heeft toegebracht. Ook de moeder van den vermoorde was bij liet geval tegenwoordig. Als waarschijnlijke dader wordt aangewezen vorengenoemde M. Sep, die sedert eergisteren avond voortvluchtend is. Door de marécliaussée te Spruudel is reeds een onderzoek ingesteld en een bevel tot aanhouding van bovengenoemde persoon is aan de maréchassée in den omtrek verstrekt Giste;en middag werd de justitie uit Breda ter plaatse verwacht. De verslagenc zoowel als de vermoedelijke dader stonden als oppassende personen be kend. Dat deze moord heel wat consternatie te Rucphen teweeg brengt is wel te begrijpen. Rechtzaken. Dinsdag stond voor de rechtbank te 's- Bosch terecht. P. G., 23 j., schoenmaker, geboren en wonende te Loonopzand, terzake, dat hij te Kaatsheuvel gemeente Loonopzand, op 1 Februari j l. opzettelijk geweldadig J. Pijnen borg heeft getrapt, met een mes of ander scherp voorwerp gestoken of gesneden en aldaar bloedend verwond heeft. Vier getuigen waren door het O. M. ge dagvaard, drie daarvan werden gehoord, de mishandelde was niet verschenen. Beklaagde bekende het ten laste gelegde trappen doch ontkende pertinent te hebben gestoken of gesneden, verklaarde zelfs geen mes bij zich te hebben gehad. Het O. M. achtte zoowel het trappen als het steken wettig en over tuigend bewezen en requireerde drie maanden gevangenistraf. Uitspraak over acht dagen. Dinsdag deed de Arronddisseraent- Rechtbank te 's Bosch uitspraak: in zake. L. v. d. P. 23 jaar schipper, geboren en wonenden te Dussen, gedetineerd welke, 17 Februari 1903 terecht stond ter zake van dat hij in de gemeente Dussen, in of omstreeks den nacht van 14 op 15 Febr. 1901, althans in een nacht of in een laten avond in het begin der maand Februari 1901 opzettelijk door middel van lucifer of door middel van lucifers de haverschelf van Riciiardus Stael, althans van een een en ander dan van hem, van der Pluym, welke schelf in de onmiddelijke nabijheid stond van bewoonde huizen, waarvan de bewoners zich reeds le rusten hadden begeven, heeft in brand gestoken, waarvan gemeen gevaar voor de belendende perceelen en levensge vaar voor de bewoners daarvan te duchten was. De rechtbank achtte volkomen bewezen het misdrijf strafbaar bij art. 157 pro en lo. en 2o. Wetboek van Strafrecht en ver oordeelde bekl. als schuldig aan opzettelijke brandstichting waarvan gemeen gevaar voor goederen en levensgevaar voor een ander te duchten was tot een gevangenisstraf van zes maanden met hevel tot zijn gevangen houding. WAALWIJK 5 Maart, 1903. Bij ruimen aanvoer van hoornvee op de jaar markt van heden was de handel tegen betere prijzen weer zeer vlug. Kalfbeesten f 140 a f 210, Dito vaarzen f 150 a f 185 Jonge varkens aangevoerd 215 stuks, verkocht van f 7-25 a f 11.50 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 775 kg van t 1.18 A i 1.32 per kg. Eieren 2l/s a 37a cent per stuk. De Europeesche huidenmarkten verkeeren min of meer in een stadium vau lusteloos heid waarschijnlijk tengevolge van de over dreven hooge prijzen in vergelijking met die van het leder. Indien de kooplust binnenkort niet wat meer levendigheid toont zullen de huiden het tegenwoordige standpunt wel licht niet kunnen behouden. Intusschen heeft men te Antwerpen de Casablanca per Phidias op levering verkocht a fr. 75 de 20/25, fr. 78 25/32 eu fr. 76 32/40 en de volgende 5000 stuk per Salust aan dezelfde prijzen. Verder verkocht men van de nieuwe aanvoeren van No. 1077 100 Rosario Mat. 20/25 fr. 68 van No. 1098 250 Montevideo Vellozo 25/32 fr. 78 waarop men thans orders verzameld a fr. 77; van No. 1109 werden nog verkocht 200 Montevideo Clouset 25/32 K. h fr. 77 van 1119 100 Paraguay 25/32 a fr. 68. Op 1 Maart bedroegen de slachtingen in La Plata en Rio Granda 379.0C0 tegen 502.000 stuks vee verleden jaar op het correspondeerend tijdstip, zoodat het de ficit nog slechts 120.000 stuks beloopt, welk tekort op 't einde van de campagne geheel en al zal zijn verdwenen. Men verwacht daarentegen veel vraag voor Duitscbland en Engeland en de looierijen zijn voorzoover bekend over de geheele looierswereld slecht voorzien, zoodat er voor groote prijsvermindering volstrekt geen aanleiding beslaat. De ledermarkt houdt zich bijzonder goed. Voor zwaar prima leder, dat zeldzaam wei nig voorradig is, is veel vraag aan f 1.50 <ot f 1.70 per K G. Licht leder en tusscben- soorten en immers alle andere artikelen voor ondertuig, goed gelooid en goed be reid, worden aan iets betere prijzen geregeld van de markt genomen. Inl. schors cn vreemde looimiddelen met meer vraag aan vorige prijzen. De schoe nenfabrieken werken druk. DUSSEN,5 Maart. Boter prijs per K.G. van f 1 24 a f 1.30. Markt gezet op f 1.28. Aanvoer 106 K G. Eieren f0.70 de 26stuks. WAALWIJK. Aangifte van >8 Februari—6 Maart. GEBOREN: Josephus Adrianus z. v. A. M. Berg mans en H. van Drnneu. Bernardu9 Gijsbertus z. v. J. B. KÜjberg en H. In den Reep. OVERLEDEN: Marcus Petrus van Daelen 11 maanden. HUW .-AANGIFTE Jac. van der Zaken 30 jaar Besoijen en J. F. Treffeis 27 jaar Waalwijk. P. Pruijssers 30 jaar Waspik en D. M. Vos, 25 jaar Waalwijk. BAARDWIJK. Aangifte van 10—27 Februari. GEBOREN: Gerardus Hendrikus v. Gijsbertus Adrianus Mulders en van Wilhelmina van de Grindt. Henricus Johannes Leo z. v. Hendrik Pullens en van Johanna van Drunen. Johannes Franciscus z. v. Jan Baptist Antonius Boom en Maria Anna Kools. Anna Catharina d. v. Cornelis Antonie Baijens en van Elisabeth Pelders. Antonia Maria Wilhelmina d. v. Hen drik van Gelder en van Johanna van den Hoeve. OVERLEDEN: Theodorus Johannes van Crom- voirt oud 26 jaar z. v. Piet Gromvoirt en van Adriana Verhoeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Gasznak. Mijnheer de Redacteur: Over 't geheel kan ik mij vrijwel vereenigen met het ingezonden stuk van «Ax-gus" in uw no. van 1 1. Zaterdag over de gaskwestie en de bespreking daarvan in onze raadsver gadering. Vooral wijst hij op de behandeling van den voorzitter door de wethouders, en de commissie van onderzoek in haar geheel dooi de wethouders en den raad zelf. Wat hij daaromtrent zeg#' beaam ik ten vollede handelwijze bovengenoemd heeft dan ook op 't publiek een zeer slechten indruk gemaakt wat bij voorkomende gelegenheden duidelijk zal blijken. Maar nu een kleine aanvulling. Het doel van dit mijn schrijven is even te wijzen hoe door deze handelwijze aan nog een zeer geacht eu hoogst bekwaam man, als 't ware een slag in het aangezicht werd gegeven u.l. de houding die de wethouders en den raad tegenover een man, als den Edelachtb. heer Van Rijn Burgemeester van Venloo, hebben aangenomen en die is allertreurigst. Op verzoek van den voorzitter heeft de heer van Rijn zijne onwaardeerbare diensten bij dit onderzoek verleend. De heer van Rijn, bekend als een groote specialiteit op gasgebied in Nederland heeft de geheele zaak onderzocht, met deskundige bekwaamheid eu onpartijdig heid, die ieders bewondering moet afdwingen. De zaakkundige, breedvoerige, duidelijke eu onpartijdige rapporten zijn ous hiervan een bewijs, ja, daar spreekt een man in, waarvoor men werkelijk »den hoed moet afnemen." En al die werkkracht, die degelijke rap porten en adviezen van dezen bekwamen man worden cloor de wethouders in hun rapport genegeerd, geen of slechte nota wordt er door hen van genomen, zijne deugdelijka adviezen in den 'wind geslagen, en ook hier wederom geen woord van dank en hulde aan de onver moeide werkkracht en uitstekende conclussies van den kundigen adviseur! eu de raad ver leent aan dit alles sanctie Een waardige houding der wethouders en de meerderheid van den raad, die zeer zeker zoowel in- als buiten de gemeente een goed figuur maakten voor de toekomst vruchtdragen de gevolgen na zich zal slepen. Hoogachtend, VERITAS. Argus vraagt in zijn poscriptum om een briefschrijver, welnu hij schijnt er best toe in staat, en zoo hij 't goed vindt, zal ik hem nu en dan als ons gastvrijheid wordt toegestaan een beetje helpen, om toestanden in ons goê—gemeent te bespreken. De kas van student Boemel was voor de zooveelste maal absoluut leeg en de „dies natalis," de stichtingsdag van de academie, stond voor de deur. Ditmaal zou bet feest met bijzonderen luister gevierd worden en Boemel, het waardige lid van het korps, mocht vooral niet op liet appèl ontbreken. Het was dus met recht „periculum in mo ra." Méér nog dan auders had hij voorraad uoodig van den geweldigen mammon maar, alle hulpmiddelen waren totaal uit geput. Zoo bleef hem ten slotte niets an ders over dan zich weer tot papa te wen den, een eerzaam héereboer in het Gelder- sche. Doch ook hierbij was uiterste voor zichtigheid een eisch, want Boemel had in de laatste maanden der ouderlijke beurs zooveel attenties bewezen, dat slechts een zeer bijzondere aanleiding een mogelijk gunstig resultaat kon hebben. Vele kroeguren van ingespannen naden ken, gepaard met een weergaloozen dorst, werden door Boemel en zijn vrienden aan het moeielijk op te lossen vraagstuk ge wijd. Eindelijk echter klonk het „heureca", ik heb het gevonden, van de lippen van een der eminente koppen. Het'denkbeeld was nieuw, spiksplinternieuw, maar daarom des te geloofwaardiger, en papa Boemel ontving op zekeren dag een kinderlijk schrijven van den medisch-student, waarin om spoedige toezending verzocht werd van tweehonderd pop „voor het aanschaffen van een flinke, gezonde koe tot het doen van inentings- proeveu. Boemel c.s. bevonden zich in een aller— vroolijkste stemming en op de „koe in spe" werd in soos en Münchener Kink'l flink gepakt cn... gepoft. Dag na dag verstreek, doch de inentings duiten lil en op zich wachten. Eindelijk, daar kwam tijding, geen geld echter, maar een brief van den „ouwe", die berichtte, dat hij persoonlijk het noodige zou brengen. Dit was nu wel een tegenvaller, maar ter wille van het doel besloot men papa toch een waardige ontvangst te bereiden. Daar de gemelde tijd van aankomst in den ochtend viel, kwamen zoonlief en de collega's wat laat aan het station. Ja, daar stond papa en naast hem het inentingscomité was bij dit gezicht stom verbaasd de koe, een mooi, vet beestje. Papa Boemel bleek een verstandig menscb. Wel, jongen, zei. bij tot zijn studee renden telg dat had je niet gedacht hè Zie je, ik redeneerde zoo Wat zal nu een student zich met veehandel ophouden. Ze stróppen je)j natuurlijk in je vingers wat ze kwijt willen zijn en dat is wat goeds, een flink stuk vee, van mijn eigen beestjes uitgezocht. De heeren hadden zich wat hersteld van den schrik. Aannemen, verpatsen beet een der vrienden Boemel in liet oor. Vader, sprak de veelbelovende spruit, we stonden natuurlijk vreemd te kijken, dat uzelf de moeite hebt genomen het proefdier te brengen. Nu wil ik u echter van verdere zorg ontlastenterwijl mijn vrienden liet beest aan de uuiversiteit afleveren, gaat u met mij mee naar de soos om er kennis te maken met mijn studiegenooten. Boemel's vrienden brachten de koe naar den slachter, die gaarne honderd-vijftig gulden voor het stuk vee gaf en de eer waardige Geldersman maakte kennis met de studiegenooten van zijn zoon, allen flinke, knappe jongelui, die papa Boemel zooveel geleerdheid opdrongen, dat hij in den namiddag, ondersteund, naar het station zeilde, bovendien verlost van een paar lapjes van vijf-en-twintig, die in de zakken van zijn welbespraakten zoon waren achterge bleven. Aldus was het verloop van het inentings proces. Ook een Gouden bruiloft. Weet je al, dat Julius morgen zijn gouden bruiloft viert Och koui, en hij is nog niet eens getrouwd. Dat komt er niet op aan hij trouwt morgen met de dochter van den bankier Meier. *3f Bewijs. RechterHeeft die man, toen hij het koffiehuis binnenkwam, tot u gezegd, dat u een ezel is Getuige r Ik zou ten minste niet weten wien hij anders had kunnen bedoelen. In den vischwinkcl. Dame i Hebt u haringen Winkelier Zeker Dame Zijn ze goed Winkelier: Ja zeker. Dame Hoe duur zijn ze WinkelierEen dubbeltje. Dame Wilt u er mij een thuis laten bezorgen Winkelier (tot zijn bediend'.): Jan, span liet paard in en breng dien haring bij mevrouw aan huis heeft voorradig alle voorkomende alsook prachtige

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6