mmmm, Notaris RANT Expositie li a in in e n Worst soorten, Paasch'artikelen. DINERS. 1. C. tan Tilburg binnenland. fiond van Ned. Lederfabrikanien, Advertentiën. Knevel-Balsem Tandhalsbandjes, op DONDERDAG a.s. De Erven J, v, i Sanden, Voor het a, s, Paaschfeest, Ingezonden stukken. Handelsberichten. Overtollig Haar publiek verkoopen Firma J. JOSEPHUS, en fijne Koude en warme Schotels Fantaisie-XJs. Nougat-tempels etc. De Eerw. Heer Pastoor bracht namens allen den wed verdienden dank aan den Eerw. Heer Simonis, dieu hij nog meermalen hier hoopte terug te zienhij feleciteerde de leden van het Bestuur met hunne herkiezing en uitte den wensch, dat zij, in samenwer king met de oude en nieuwe leden, zouden blijven voortgaan op den weg die zij tot heden zoo verdienstelijk bewandeld hadden. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER. DIN A DE GREEFP-Verwiel. DEN HAAG. EEN HUIS, waarin twee woningen, met erf en tuin, sectie C nos. 644, 610 en 643, groot te zamen 3 aren 82 centiaren. Stationstraat. Waalwijk. VOORHANDEN EENE MOOIE COLLECTIE Confiseur, Cuisinier. WAALWIJK, 8 April 1903. Maandagnamiddag 6 April, des namiddags half twee, hield de Houd van Ned, Leder- fabrikanten, onder voorzitterschap van den heer J. Bern. Timmermans Wzn. te Waal dijk. eene algemeene vergadering, in do zaal der koninklijke liedertafel „Souvenir des Montagnards", Willein-Il-straat, Til burg. Aan de orde was 1. Ingekomen stukken. 2. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 3. Verslag van de i Secretaris. 4. Verkiezing van 4 leden van het Bestuur wegens periodieke aftreding der hoeren C. Ackermans, Jac. van der Made, Hub. Niessen en B. Verhagen. 5. Bespreking over de middelen, aan te wenden tot verkrijging ecuer betere ver houding tussehen de hooge huiden- en lage lederprijzen, een en ander in verband met onze circulaire van 31 Januari 1.1. 6. Waalwijksche Tentoonstelling. Ten ongeveer twee uren opende de voor zitter de vergadering, met nagenoeg de volgende woorden M! Ondanks de nieuw ingetreden staking zie ik nog een groot aantal leden tegen woordig en dat doet mij groot genoegen, daar het een bewijs is, dat Gij belang stelt in de vereeniging. Ik kan u dan ook ver klaren dat [Jw bestuur niet heeft stil ge zeten en zooveel mogelijk heeft getracht te werken in 't belang onzer belangrijke in dustrie. Ben opmerkelijk verschijnsel is. dat de huidenprijzen zoo ontzaggelijk hoog en de leerprijzen zoo laag zijn. Ongeveer 50 jaren heb ik de looierij meegemaakt en zelden waren de verhoudin gen van huiden- en lederprijzen van dien aard, dat de looiers redenen tot bij rondere tevredenheid konden hebben althans de goede verhouding was meestal van niet langen duur, Thans evenwel is de toestand zeer ongunstig. Laten we hopen, dat weldra de tijd moge aanbreken, dat onze schoone industrie een gunstiger standpunt inneemt en een meer winstgevend bestaan oplevert. Zoo juist sprak ik over de staking. In Januari moest de vergadering worden uitgesteld wegens de staking en heden is die opnieuw uitgebroken, naar ik toch verneem hebber, de voornaamste spoorweg- mannen hier in Tilburg reeds den arbeid hervat en zal het niet zoo erg loopen. Ik durf u echter voorstellen, een hulde te brengen aan het wijs en kloek beleid der regeering in deze moeilijke dagen. (Bravo's). Uit de bravo's zie ik dat u allen vol komen met mij eens zijt en stel voor 't volgende telegram te richten aan Z. E minister Kuyper. Zijne Excellentie Minister van Binnenlandsche Zaken te 's-Hage. „De leden van den Bond van Neder- landsche Lederfabrikanten Koninklijk goed gekeurd 18 October 1900 No. 46, ver- eenigd ter Algemeene Vergadering te Tilburg, huldigen het wijs beleid der Regeering in zake Ontwerp Stakiugswetten en spreken den wensch uit, dat deze door de Volks vertegenwoordiging met groote meerderheid zullen worden aangenomen." Dit telegram wordt met luid applaus be groet en onmiddellijk verzonden. De secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering voor, die ongewijzigd worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ook weer tengevolge van de staking, de heer Lans niet ter vergadering was, hetgeen wij evenals de overige leden, ten zeerste betreuren. Het verslag van den penningmeester geeft een batig saldo van f341.87 en de oomroissie van onderzoek bestaande uit de heeren O. A. van Tussenbroek, A. H. Ver ster en C. Oomen bevinden de rekening geheel accoord. 3. Het jaarverslag van den secretaris wordt daarna voorgelezen dit verslag bevat de werkzaamheden van den bond, van het bestuur iu 't bijzonder over het atgeloopen jaar; (hetwelk wij in een volgend nummer breedvoerig hopen te geven.) 4. Op voorstel van den heer J. Broe ders te Besoijen worden de aftreden leden, de heeren, C. Ackermans, Jac v. d. Made Hub. Niessen, en B. Verhagen, bij accla matie als bestuursleden herkozenwelke benoeming door hen wordt aangenomen. 5. Bespreking over de middelen, aan te wenden ter verkrijgingjeener betere verhou ding tussehen de hooge huiden- en lage lederprijzen. Door het bestuur waren hiervan twee, zeer duidelijke grafische voorstellingen over de laatste 10 jaar gemaakt, die helder de loop der huiden en lederprijzen in die ver schillende jaren met de prijzen te z'en gaven. Eene korte discussie werd hierover ge houden het resultaat hiervan was, dat de beer Bressers het volgende voorstelde „Aangezien de lederprijzen niet gevolgd „zijn de verhooging der huiden prijzen, en „op geen verlaging dezer laatste te rekenen #valt, zal de looierij, wil zij haar bestaan „bandhaven, op eene verhooging der leder- „prijzen bedacht moet blijven de vergade ring is overtuigd, dat dit bedreigd bestaan „echter niet zonder invoer van invoerrechten „zal kuninn behouden worden." Dit voorstel wordt bij acclamatie aange nomen. 6. Waalwijksche tentoonstelling. De voorzitter doet uitkomen welk een groote vlucht deze tentoonstelling heelt genomen en deelt nogmaals mede, dat buitenlandsch zoolleer geweigerd wordt. Dus dat bezwaar is opgeheven en de voorzitter animeert met overtuiging allen tot exposeeren; de termijn van inschrijving is onherroepelijk tot 10 April. Het bestuur stelt verder voor op een desbetreffend verzoek van 't comité eene subsidie te verleenen van f 100. De lieer van Gooi uit Dongen verklaart zich er tegen en wenscht stemming. De heer van Son, spreekt nog een warm woord voor deze tentoonstelling, wijst op de 10 pCt. vuor leden van den Bond, op 't groote nut, om te laten zien wat de Ned looiers kunnen maken enz. De heeren Verhagen en Bressers raden aan de subsidie te verleenen en zooveel mogelijk te exposceren, om de eene wel willendheid tegenover de andere te stellen terwijl eerstgenoemde, de tentoonstelling eene schoone gelegenheid noemt, om de ver wijdering die tussehen schoenmakers en looiers, wier belangen onafscheidelijk ver bonden zijn, helaas ontstaan is, te doen verdwijnen. Nadat de Voorzitter den beer van Gooi in overweging gaf zijn voorstel in te trek ken persisteerde deze nog bij zijn voorstel om stemming en 't voorstel van 't bestuur werd met 58 tegen 18 stemmen en onder luid applaus aangenomen. Namens 't comité spreekt de heer M. van Son een hartelijk woord van dank. De heer Bressers wenschte nog eens luide te verkondigen, dat zoo hetgeen in De Echo van het Zuiden" van 1.1. Zaterdag voorkomt omtrent invoerrechten, juist is, van deze regeering voor de leerlooierij ab soluut niets is te verwachten. Alvorens te sluiten bracht de secretaris een hartelijk woord van gelukwensch aan den voorzitter wegens zijn 25 jarig jubilee als president der K. v. K. te Waalwijk. Hij felici teerde hem namens de leden en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren de kracht mocht bezitten, om als in die jaren te ar beiden aan de belangen van handel en in dustrie. (Bravo's). De heer C. G. Verwiel bracht het be stuur dank voor de vele werkzaamheden en uitstekende leiding. De Voorzitter dankt allen voor de trouwe opkomst, inzonderheid den secretaris en den heer Verwiel voor hunne hartelijke en waardeerende woorden laat ons allen een drachtig samenwerken ter bevordering van onze nijverheid, ons scharen om den troon onzer dierbare Koningin, als echte Hollandsche mannen, vooral in deze dagen van dwang en terrorisme, geprovoceerd door socialisten en anarchisten. Daar niemand meer het woord verlangde sloot de voorzitter de vergadering. (Op verzoek is ons verslag kort, de discussie is over 't algemeen weggelaten). De Voorzitter ontving het volgende schrijven, gedagteekend: 's-Hage,7April 1903 Aan het Bestuur van den Boud van Nederl. Lederfabrikanten. Namens Zijne Excellentie, den heer Mi nister van Binnenlandsche Zaken, heb ik de eer U de dankbetuiging der Regeeriug over te brengen voor het blijk van sympathie, dat telegrafisch onder dagteekeuing van 6 April 1903, door Uwe tusschenkoinst van den Bond van Nederlandsche Lederfabri kanten ontvangen werd. Met betuiging mijner bijzondere hoog achting, heb ik de eer te zijn, De chef van het Kabinet, SCIIELTUS. Ben Iieere Timmermans Voorzitter van den Bond van Ned. Leder fabrikanten te Waalwijk. St. Pftulusrerccniglng. Zondagavond had op het lokaal bij den heer Van Dun eene algemeene vergadering plaats der St. Paulusvereeniging ook toe gankelijk voor belangstellenden, niet-leden der Vereeniging. De ruime zaal bleek voor het groot aantal toehoorders te klein, zoo dat velen geen toegang meer konden vinden en verscheidenen zich met een staanplaatsje moesten behelpen. Tot de aanwezigen be hoorden, ook al de Eerw. Heeren Geeste lijken alhier benevens de ZeerEerw. Heer Verberne, pastoor te Bezooien. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend was, deelde de Voorzitter mede, dat het geheele Bestuur weder her kozen was en dertien nieuwe leden zich hadden aangemeld. Deze werden, na de bekende belofte van matigheid enz. afgelegd te hebben, tot lid van St. Paulus verklaard. Uit het verslag der aan de vereeniging ver bonden spaarbank bleek, dat in 1903 ruim f 5C00 was ingelegd, zoodat deze nuttige instelling zich in bestendigen bloei en voor uitgang mag verheugen. Hierna stelde de geestelijke adviseur, de Eerw. Heer Kluijt- mans, den Eerwaarden Heer Simonis, ka pelaan te 's-Bosch en secretaris van den algemeenen bond der St. Paulusvereeuigin- gtn, aan de leden voor, waarna de aange kondigde lezing een aanvang nam. De Eerw. heer Simonis begon zijne lezing met een overzicht te geven van de katho lieke actie in Noord-Brabant gedurende de laatste jaren en van dc nuttige en schoone instellingen, en vereenigingen die tot stand gekomen waren en genoegza m liet bewijs leverden, dat wij in onze provincie den raad en de oorlichting der socialist» n niet noo- dig hadden. Onder die instellingen nam de St. Paulusvereeniging eene zeer voorname plaats in. Dat deze vereeniging zich nog niet meer in den algemeene belangstelling mag verheugen, schreef spreker toe aan drie cathegoiieën van mensehen, die de ontwik keling belemmerden of tegen hielden. Deze groepen waren. 1. De. onverschilligen. 2. De spotters en verleiders. 3. De valsche broeders. Over elke groep weidde spreker breedvoerig uit en schetste de wijze, waarop die personen te werk gingen en het nadeel dat zij de goede zaak berokkenden. De laatste groep, die der valsche broeders, moest het vooral ontgelden, op deze daalden de slagen onverbiddelijk neder. Na nog aange toond te hebben, wat ieder lid in zijn kring te doen had om standvastig te blijven, welk nut hij stichten kon door den gevallen broeder op te richten, tot de vereeniging terug te voeren, sloot spreker met een schoone aanhaling van Mgr. Egger zijne prachtige leerrijke met gloed en overtuiging voorgedragen lezing die, het kon niet anders, oorverdooveud werd toegejuicht. Na deze toespraak werd nog een lid aan genomen, waarop de bijeenkomst op dc ge bruikelijke wijze gesloten werd. Concert Licdertafel. Op Zondagavond 19 April a. s. zal doo: de Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen een concert worden gegeven. Den houorairen leden slaat dus wederom een genotvolle avond te wachten. Ongeval. Toen de heer J. B. alhier Zondagmiddag een rijtoertje te paard maakte, had het dier het ongeluk tussehen Drunen en Nieuwkuik te struikelen en zijn poot ie breken. De heer B. bekwam geen ernstige kwetsuur. Het paard is moeten worden afgemaakt. De Waalwijksche correspondent der „Avondster" schijnt er zich op toe te leg. en op de meest onkiesche en sarcastische manier gebeurtenissen uit deze streek aan zijn blad mede te deelen. Althans het berichtje van 6 dezer over het ongeval van een ruiter met zijn paard (als door ons boven medegedeeld) kan bezwaarlijk op den naam van juiste en nette [correspondentie aanspraak maken en mist in vele opzichten zelfs grond van waarheid. De edele corres pondent zegt platweg dingen, die men ge woon is leugens te noemen en de toon waarop het heele stukje gesteld is, is uiet die van een onpartijdig verslaggever. Wij begrijpen niet, dat de „Avondster" hare kolommen leent voor dergelijk geschrijf. Bossche Katholiekendag. Het Comité van Advies deelt mee, dat onder hooge goedkeuring van mgr. W. v. d. Ven, de eerstvolgende Katholiekendag in het diocees van 's-Bosch zal gehouden worden te Eindhoven en wel onder het presidium van den heer J. F. Boex, lid van de Proviuciale Staten van Noord—Brabant. Uit de Hofwereld. H. M. de Koningin eD Z. K. H. de Prins kwamen met den gewonen trein der Staats spoor in Den Haag van het Loo aan. De trein werd begeleid door de hoofdambïena-. ren en de heeren Huysinga en Mielang, terwijl de machine bestuurd werd door den hoofdopzichter van tractie en materieel Beukenkamp en den machinist Stekelenburg. Bij het binnenrijden van het station stonden de militairen in het gelid, gaven de eer bewijzen, bestaande in het preseuteeren van hel geweer en het hoornsignaal. Alleen de gouverneur der residentie en de kolonel plaatselijk commandant ontvingen H. M. en Z. K. H., die in gesloten rijtuig naar het Paleis reden. De Rijnstraat was door veldartilleiie geheel en al ontruimd, maar aau den ingang dier straat stond veel volk verzameld, dat de Koningin geestdrittig begroette. Bewoonsters van huizen in de Rijnstraat wuifden het echtpaar van de balconti met dakdoeken toe. Aan een der huizen was nog inderhaast een nationale draperie aangebracht. Bij den hoek van de Rijnstraat en het Bezuidenhout deden de trompetten van de Veldartillerie het eeresignaal hooreu. Herstemming Tweede Kamer district Alkmaar. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid der Tweede Kamer iu het district Alkmaar (8090 kiezers) werden uitgebracht 6661 geldige stemmen. Gekozen jnr. rar. P. van Foreest (lib.) met 3666 stemmen. Mr. J. G. Sybraudi (autir.) kreeg 2995 stemmen. Bij de stemming op Dinsdag 31 Maart werden uitgebracht 6592 geldige stemmen. Toen kreeg mr. J. G. Sybrandie (autirev.) 2645 stemmen, jhr. mr. P. van Foreest (lib.) 1706, de heer C. A. Zelve'.der (vrijz. dem.) 1585 en de heer J. G. Kuijkhef (soc. dem.) 656. Druncu. Onze liedertafel „Euterpc", direc teur de heer L. Kooien van Waalwijk, zal op Dinsdag 21 April a.s. ter gelegenheid der kermis, een groot concert geren bij den heer Boeren te Heusden. Verschillende prachtige koren en komische scènes uilen worden uitgevoerd, zoodat den Heusdenaren iets genotvols te wachten staaf Na afloop bal. Raamsdonksvcer, 7 Ap 1 De knecht van den paardt nhandela .r v. D. alhier kreeg Zaterdag op de paardenmakt te Gorinchem een trap van een paard, waardoor hij met kra ht ov;r de straatsteeuen geslingerd werd en zich ernstig bezeerde. Vooral het gelaat is deerlijk gehavend. Naar wij vernemen bestaat er evenwel geen gevaar. Gisteren ontstond een begin van brand iu de woning van C. Z alhier. Hoewel het zich in den beginne ernstig liet aanzien was hij, dank zij de tegenwoordigheid van geest van C. Jspoedig geblusch'. De schade is nogal belangrijk. Niets is verzekerd. Gisteren-namiddag sloeg het paard van v. E. uit Capelle o_> hol. v. E. werd uit het rijtuigje geslingerd. Hij bekwam belang rijke verwondingen. Het rijtuigje werd kort en klein geslagen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de liedacteur. Vergun mij s. v. p. ook een plaatsje in uw veelgelezen blad. In het nommer van 28 Maart las ik hoe het berichtje van den heer J. Bax werd tegengesproken. Ik las dan ook dat het ongeval door het voorbijrijden van een motorfiets was gekomen, dat geheel onwaar heid is. Der heer J. Bax was zoo drouken dat hij 's anderdaags nog niet alleen kon loopen, daar een ieder hier in Drongelen er van overtuigd is en vooral de heer H Kramer die hem 't eerste hulp verschafte eu hem van zijn nat pak heef', ontdaan. En dan las ik ook nog dat het aantal peisonen zoo sterk overdreven was, dat is ook geheel onwaar, maar de Hetr J. Bax schaamt zich dat een ieder het weel. Een poosje geleden heeft hij onder den tram te Tilburg ook gezeten dat weet een ieder ook. Het zou mij ook zelf geducht spijten om iemand zoo te beleedigen als er niets van waar was maar een ieder is er van overtuigd dat hei de waarheid is. Hartelijk dank voor dc opname. Met de meeste achting, S. DONKSLOTER. BESOIJEN, 7 April. De prijs der boter, 1' 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,32 de laagste: f 1,15 de boorboter f 1,23 De prijs der eieren was 3, 5 A 4 c. Voor den len keer van dit jaar werd Reden alhier grasboter aangevoerd. GORINCHEM, 6 April. Ristarwe 1 7.25 a 7.35 roodeditof 6,50 a 6,75 witte dito f 0,75 A G.9U inl. rogge i 5,ii 5,10 buitenl. dito f5,--a 5„10 gerst l 4,60 a 4,70, haver 3,60 A 3,75, duiveboonen 1 7,50 a 7.75, blauw» rrwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 431 eunderen, 14 nuchtere kalveren, 30 vette varkens en 1027 biggen. Ie qual. Kalt'koeien I 220 A 2G0 Kalfvaarzen f 150 a 230 Melkkoeien 11 0 A 220 S'/j jarige ossen f 180 A 230 Guiste vaarzen 1100 a 130 Pinken f 80 100 Graskalveren f 40 A 80 Nuchtere kalv. 6 a 12 Aangevoerd 5 vette varkens van 19 a 20wact. per half kilo, biggen van 1 5,a 12.per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f a f Der stu Eiere» f 0.85 a 0.95 per 26 stuks. Boter 58 a 65 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM, 6 April. Tarwe. Jarige- per heet. f 6.50 a f 7.10 en per 100 kilo 1' 6.50 a f 7.10. Nieuwe- per heet af 0.per 100 kilo i a f 0. C.nada-tarwe f 0.00 tot f 0.00. ltogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche Debeste f4.50 a I 5.00. Dito rairdere f0.A 0. Gerst. Z>" uwsclie, Flakk. en Overm. Winter f6.75 f7.50 beste Zomer- f6.75 A 7.50. Haver, f 5.90 A f 6.60 Blauwe erwten. De beste 1" 6.50 k f 8. Paardenboonen. Dq beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch znk- goed f7.50 A 8.50; Zomerzaad f 0.a 0.—. Kanariezaad f2 a 1 23 Bruine boonen de beste f8.a f 12.50. Witte boonen de beste f 8.a f 12. ROTTERDAM 7 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 51 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1048 magere en 788 vette runderen, 205 vette, 703 nuchtere en 0 gras- kalveren, 1 schapen of lammeren, 2 varkens 274 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 27 tot 38 c., 2e kwal.c., 3d kwal. c. Kalveren le kw. 40 c., 2de kw. 60 c., 3de kw e. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 82/8 en S2/16 _vn. en 360 stukken a 1/2 kilo. Prijs le qual. f 54, 2e qual. 50 3e qual. f 46. Per '/s kilo f 65 a 70 c. Waalwijk, 1 April 1903. Heden overleed zacht eu kalm, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde zuster en behuwdzuster Mejuffrouw MARIA PLTRONELLA VAN MIEKOP in den ouderdom van ruim 73 jaren. Lit aller naam, C A. VERWIEL VAN Ml EROP. Waalwijk, 3 April 1903. Bezorgt jongelui binnen enkele weken een fraaie vollen knevel. Per tube 75 ets., franco per post na ontvangst van 85 ets. Chemische Fabriek op gelaat, hals of armen schaadt de schoonheid der vrouw. Geen beter middel daartegen dan ANTIKRININ. Onschadelijk en vrij van onaangename luchtPrijs f 1.75. Alleen-verkoop Firma J. JOSEPH US, 's-Hage. te WAALWIJK, zal voor de Erven WED"- J. DALMAIJER te Besoijen, bij i ti z e op Donderdag 9 April 1903, teu kofïhdiuize van WILLEM BROKKEN te Besoijen, bij toeslag op Donderdag 16 April 1903, ten koffiehuize van HENRI VAN DER MEIJS aldaar, telkens des avonds om 7 uur, ONDER BESOIJEN: Het gedeelte bewoond door Jan van Oosterhout is in eigen gebruik te aan vaarden bij de betaling der kooppenningeu het gedeelte bewoond door Kuijpers, is ver huurd voor f 1 25 per week, welke huur ten bate der koopers komt vanat den Maan dag volgende op de betaling der koop penningen. De lasten gaan in 1 Januari 1903. die vele moeders gebruiken om het landen krijgen bij de kleinen te bevorderen, zijn alleen echt verkrijgbaar bij de DEN HAAG, a 60 ets., fr. per post na ontvangst van 70 cents. Woderverkoopers rabat. Aanbevelend, Tevens beveel ik mij aan voor het leveren van Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3