BINNENLAND. Het Bank-Octrooi. Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 16 April. k DE STAKING. geil uitmaken; steeds wordt door ons de huiden- en ledermarkt besproken. Het getal Donateurs vermeerderde, dat der leden nam iets af doch hun getal is nog zoo aanzienlijk, dat onze Bond onder één der uitgebreidste en talrijkste van Xc- derland gerekend kan worden. Het kwam het Bestuur helaas voor dat enkelen gaarne de vruchten van den Bond willen plukken doch te klein zijn zich de geringe kosten van bet lidmaatschap te ge troosten. De financieele toestand hebben wij ver nomen uit het verslag van den penning- ningmeester en is het verblijdend op een goed slot van f341.89 te kunnen wijzen doch zeer waarschijnschïjnlijk zullen in 191)3 groote uitgaven te doen zijn. Wij danken u verder Hoeren Leden en Donateurs voor uwen hoogst gewaardeerde» steun en bevelen u de belangen van den Bond aan, onzerzijdsch zal het niet aan ambitie ontbreken om daar waar het noo- dig mocht zijn, niet alleen de belangen van den Bond doch ook vooral die van onze indusiric te behartigen en te verdedigen. Aldus dit verslag door het Bestuur van den Bond van NederlandschP. Leder fabri kanten gedaan in de algemeene vergade ring gehouden te Tilburg op den zesden April 1900 en drie. Het Bestuur voornoemd De Voorzitter, J. BERNARD TIMMERMANS Wzu. De Secretaris, M. C. J. VAN SON. Te meer echter klemt het bezwaar tegen het ongedekt papier, dat, nevens de mun ten van gedeprecieerd metaal, in omloop wordt gehouden. Verder voert de minister nog eeuige bezwaren van zuiver practischeu aard tegen de muntbiljetten aan. Dientengevolge wordt bij afzonderlijk ont werp het volgende voorgesteld Tot 1 April 1909 zal er gelegenheid tot verwisseling der muntbiljetten openstaan bij de betaalmeesterskantoren, alsmede bij d^ Nederl. Bank te Amsterdam, bij hare bij bank en bij hare agentschappen en corres- pondentsc'iappen der le klasse. De muntbiljetten zullen nog tot 1 April 1905 bij alle betalingen aan Rijkskassen tot hun nominaal bedrag worden aangenomen. Voorgesteld wordt de wet in werking te doen i reden op den len April 1904. De minister van financiën heeft ingediend oen wetsontwerp, lo. tot verlenging en wij ziging van het aan de Nederl. Bank ver leende octrooi, en 2o. lot intrekking van de muntbiljetten. Lit de toelichting blijkt dat het tijdperk waarover de Nederlandsche Bank gerech tigd is om als circulatiebank werkzaam te zijn, verstrijkt den 31 Maart 1904 eu dat bij Kon. Besl. van 16 November 1901 het octrooi is opgezegd. Deze opzegging be oogde echter niet, aan de Ned. Bank het recht om als circulatiebank werkzaam te zijn na het verstrijken van der. loopenden termijn te ontnemen. De minister is in zijn toelichting vol lot over het stelsel, dat nu bijna 90 jaren goed heeft gewei kt en is er vnn overtuigd, dat de praktijk onzer Bauk- wet ook in het jongst verstreken tijdperk barer werking deugdelijk is gebleken, en dat 's lands belang het best gediend is, door die wet in hoofdzaak ongewijzigd te be stendigen. De onderhandelingen tusschen de Regee ring er. de directie der Nederlandsche Bank over de voorwaarden, waarop een nieuw octiooi zou kunnen worden verleend en aanvaard, hebben geruime» tijd gevorderd. Ten slotte kwam, zij het met eenige moeite, overeenstemming tot stand. Hel resultaat tier onderhandelingen is naar 's ministers stellige overtuiging, voor den Staat bevre digend te achten. De wijzigingen in de geldende Bankwet, die worden voorgedragen, betreffen de vol gende punten 1Regeling van den duur van het oc trooi. 2 Bewaring van geldswaarden van rijks instellingen. 8. Intrekking van de muntbiljetten door de B.iuk te verstrekken rentelooze voor schotten tot een minimum van f 15.000.000; toekenning aan de Bank van het recht tot uitgifte van bankbiljetten van f 10. I. Bezoldiging van den Koninklijken commissaris. 5 Verdeeling der winst. De termijn voor het recht, om als circu latiebank werkzaam te zijn, is gesteld op 1 5 jaren. II. t ontwerp bepaalt verder ten aanzien van de verlenging, //dat het tijdperk (van 15 jaar) wordt geacht telkens opnieuw met ëëu jaar verlengd te zijn, tenzij door de Kroon of door de Bank opzegging van ongeneigdheid tot die verlenging blijkt zij gegeven welke opzegging echter het recht i.m als circulatiebank werkzaam te zijn niet t ei der kan doen eindigen dan na verloop van twee jaren, ingaande op den dag der. opzegging, eerst verschijnenden eersten April. Ten aanzien van de bewaring van gelds waarden van Rijksinstellingen is een wijzi ging in bet bestaande artikel voorgesteld, volgons welke de Bank, als de minister dit noodig acht, zich kosteloos zal belasten met het kassierschap van de Rijkspostspaarbank en van andere bij de wet in het leven ge roepen instellingen. Hel ligt verder in de bedoeling le gera- e-i tot. intrekking van muntbiljetten. Al ware het overdreven te beweren dal de muntbiljetten zoolang zij slechts tot een bedrag van f 15.000.000 woruen uitgegeven voor ons land een onmiddellijk gevaar op leveren, toch is dit papiergeld ongewenschl. Een Staat, d'"e eenmaal ongedekt papier iii omloop brengt en tot wettig betaalmid del verklaart) bevindt zich op een verkeer den en gevaarlijken weg, waarop het ver leidt lijk is voort te schrijden. Door de daling van het zilver en wegens den groo- ten voorraad zilveren munten, vertoont ons muntwezen reeds een zeer zwakke zijde. Hieraan valt voorshands niets te veranderen. WAALWIJK, 15 April 1903. Benoemingen. Reeds Zaterdagavond verspreidde zich al hier het bericht, dat de Eerw. heer Wevers, eerste kapelaan, als pastoor benoemd waste Dreumel. Hoewel men toen nog geen vol komen zekerheid vai; die benoeming had, wijl zijn Eerwaarde eerst tegen Dinsdag 14 April bij Zijne D. H. Mgr. v. d. Ven ont boden was om eene aanstelling te ontvan gen, maakte toch het bericht op allen, die het vernamen, een pijnlijken indruk, wijl men nu weldra een geestelijken leidsman zou moeten missen, die om de groote gaven van hoofd en hart bij alle parochianen hoog stond aangeschreven en door allen zonder uitzondering, mag men zeggen, bemind en geprezen werd. Er was zelfs een tijd, dat wij ons vleiden met de gedachte zijn Leiw. voor goed in ons midden te mogen houden, doch het heeft niet mogen zijn. Het is daarom voor ons een droevige taak thans afscheid van hem te moeten nemen, hoezeer wij hem overigens die promotie van gan- scher harte gunnen. [Iet moge den ZeerEerw. Heer Wevers in zijn nieuwe standplaats in alles naar wensch gaan. Hij kan er van verzekerd zijn, dat hij bij alle parochianen en niet het minst voorzeker bij de honderden leden van den Leo—Bond, waarvan hij als gees telijk adviseur zoo geijverd en gewerkt heeft, in de dankbaarste en aangenaamste herinnering zal blijven voortleven. Tot onze groote vreugde vanamen wij Zaterdagavond, dat de Edelachtbare heer Notaris Bink alhier door Z H. Paus Leo XIII begiftigd was met het Zilveren kruis z/Pro Ecclesia et Pontifice." Reeds Dinsdag te voren was hem die onderscheiding naar wij later vernamen, verleend, zoodat wij er ons over hebben verwonderd, hoe zulk een heugelijk feit. zoo lang onbekend kon blijven. Zeker, wij weten allen, dat de EdelAchtb. lieer Bink, die liefst in stilte wel doet., zijne daden niet gaarne aan de .groote klok ziet ge hangen, toch spijt het ons dat de een ot andere gedienstige vriend ook ons van dat nieuws niet had ingelicht. Zondagmor gen togen het Bestuur der Liedertafel, waarvan Z. E. A. beschermheer is, de leden der Vereniging van den H.Vinccntius h Paulo, waarover hij reeds 25 jaren, als president fungeert, benevens, talrijke voorname inge zetenen naar het huis van den Jubilaris om hem met de hooge onderscheiding te feliciteeren. Ook wij voegen onze wenschen bij die alle en hopen, dat het zilveren eere- kruis nog lang de fiere en edele borst van den EdelAchtb. Heer Bink mag versieren. Bij beschikking van den minister van justitie is o. m. benoemd, met ingang van 20 April 1903, tot eerste-klerk, bij den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering). Te Almelo Th. J. O. Tulfer, rijksklerk bij de administratie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, werkzaam ter inspectie Waalwijk. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Dreumel: den Weleerw. Heer A. Wevers; tot pastoor te Wamelden Weleerw. Heer M. Kluijtmans; tot Kapelaan te Wamel: den Weleerw. Heer W. A. J. van Iersel tot Kapelaan te Waalwijk den Weleerw. Heer A. E. M. Hordijk tet Rector van het Liefdegesticht te Schijndelden Zeereerw. Heer J. E. M. Sanders tot Directeur van het Seminarie te Haaren den Weleerw. Heer C. Verhoeven tot Rector van het nieuw opgerichte Missieklooster te Aarle Rixlel den Weleerw. Zeergel. Heer J P. Wolterstot Kapelaan te Wanroyden Weleerw. Heer A. F. Teurlingstot Kape laan te Loon-op-Zand den Weleerw. Heer J. A. van der Vaart; tot Kapelaan te Mier- lo den Weleerw. Heer C. J. A. M. Lüb- berstot Assistent te Strijpden Eerw. Heer A. J. M. van Dijck tot Kapelaan te Luijks-Gestel den Eerw. Heer W. A. C. Simonis en tot. assistent te Milheze den Eerw. Heer J. M. Goossens. Raadsvergadering. Donderdagavond 16 April, en ös/4 uur zal de raad dezer gemeente eene openbare ver gadering houden. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming eener gascommissie. 3. Idem van een stembureau vooi al de verkiezingen in 1903. 4. Wijziging der begrooting voor 1902. Af- en overschrijving idem. 5. Reclames Hoofdelijken Omslag. Licdcrtafcl „Oefening eu Vermaak-. Zondag a. s. zal de Liedertafel /Oefening en Verinaak" met een concert hare winter- uitvoeringen sluiten. Hoewel met het oog op het reeds gevorderde seizoen, liet pro gramma ditmaal niet zoo groot kan zijn als anders, bevat het toch mooie en nieuwe nummers genoeg, om de talrijke liefhebbers van muziek wederom naar Musis te lokken. Wij noemen hier slechts de //Almachtige'' van Keereweer en Vrijheid" van Zweers. Daarbij zullen thans de jonge solisten, die de vcreeniging sinds enkele jaren aanmoe digt en op den voorgrond laat treden, eenige fraaie soli's ten gehoore brengen. Moge een druk bezoek ook ditmaal niet uitblijven. Plotseling dood Een inwoner alhier, die hoewel sukke lend, Maandagmiddag nog over de straat ging, werd plotseling door zijne kwaal der mate aangegrepen, dat hij na een paar uren reeds een lijk was. Baldadigheid. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft eene ergerlijke baldadigheid in onze gemeente plaats gehad. Deugnieten zijn in den bloementuin voor het huis van den Eerw. heer Ds. Schültz geslopen en hebben daar aardig huisgehouden. Een perk met tulpen geheel vernield, eenige boompjes uit getrokken, een waterbuis van 't tuinhuisje afgetrokken, eenige spijlen uit de poort ge broken enz. Lager baldadigheid is wel niet denkbaar, de politie doet ijverig onderzoek en naar wij hopen met gunstig resultaat. Een flinke straf was voor de daders wel noodzakelijk. Opgepakt. Zekere minderjarige M. v. d. N. die zwervende en zonder middel van bestaan te Zaltbomme! werd aangetroffen, is gisteren Voor de tweede maal door de maréchaussee naar de kazerne te Waalwijk gebracht, en door manschappen onzer brigade naar de ouderlijke woning alhier. Katholieke Actie. Zondagavond werden weer verschillende vergaderingen, op initiatief van het Comité van Actie gehouden. Zoo spraken te Almeloo de heeren J. van Schalk en Wesseling; te Arnhem Postma eu Arts Jr.te Borne van Schaik en Wes seling te Haaksbergen van Hamersfr.ld en Jansen: te 's Hertogenbosch Mentink en v. d. Kallen te Harlingen Brouwer en Mooyman te Kuilenburg Kotte en Oost- dam, te Tiel Schippers eu Rockx te IJsel- stein Ignatius en Schellekens, te Vianen Schalken en Spendelte Zutfen Gianotten en Bruna te Zwolle van Rijen en Ludwig. De motie werd overal aan genomen, te 's-Bosch met eenige wijzigingen, waarin o.a. wordt uitgesproken de noodzakelijkheid der Katholieke Volksorganisatie. Uit de Hofwereld. Het plan bestaat, dat H. M. de Konin gin cd Z. K. II. de Prins reeds vandaag naar Het Loo zullen terugkeeren. In dat geval bestaat het voornemen 's Prinsen ver jaardag in plaats Zondag op Zaterdag te vieren, waartoe II. M. de Koningin-Moeder uit de Residentie naar het Loo zal gaan. De veiligheidswetten. Zooals wij in ons vorig nummer hebben medegedeeld, zijn de regeeringsontwerpen, na Zaterdag door de Eerste Kamer te zijn aangenomen, nog in den namiddag door H. M. de Koningin bekrachtigd en 's avonds in de //Staatscourant" opgenomen. Zij zijn dus reeds in werking getreden. Op zeldzaam snelle wijze heeft de behan deling dezer wetten plaats gehad, Maar er was ook ,/periculum in mora". De staking verloopt geheel, alles in den lande is kalmde militaire maatregelen blijven echter nog van kracht. Thans ko men voor de vele huisgezinnen de verschrik kingen der werkeloosheid van de ontslagenen Thans keeren velen zich tegen de socialisten en anarchistische leiders. Men schrijft ons De bezetting en bewaking van het Station te Waspik geschiedt door de twee onbezol- dige rijksveldwachters, no. 1 gemeentebode- aanplakker,- afroeper- nachtwacht- en lan taarnopsteker heeft de morgenwacht en wordt op het middaguur afgelost door no 2. ge- meentewegwerker- landbouwer- nachtwacht en lantaarnopsteker om bij beiden het krijgsmansachtig effect meer uit te laten komen en de Socialen en Anarchisten, zoo er komen meer op een afstand te houden en respect in te boezemen, is de politiepet en de stok van den gemeenteveldwachter ge leend, welke bij het aflosseu met de ge bruikelijke cermoniën worden overgegeven. De gemeenteveldwachter heeft in dezen tijd van het jaar nu het tijd is, van aar dappelen pooten en paascheieren koopen geen pet noodig. Het Volk meldt Wij ontvangen van het Comité van Ver weer het volgende bericht Het Comité van Verweer waarschuwt ten sterkste tegen de verspreiding van allerhande valsche berichten omtrent de intrekking van zijn besluit tot opheffing der algemeene werkstaking tegen de dwangwet. Hierbij hebben wij o.a. op het oog het het valsche bericht, gisterenmorgen ver spreid en onderteekend Van den Berg en Oudegeest, er. het in den tuin van het pa leis verspreidde bericht dat in het Paleis besloten was de "staking door te zetten. Het Comité van Verweer heeft zijn be sluit niet ingetroken. Het tractie-personeel, gestationeerd te Amsterdam W.P., heeft besloten om collec tief aan de autoriteiten vergunning te vragen voor liet dragen van wapenen, aangezien de beambten dikwijls onderweg worden lastig gevallen. Ook de katholieke arbeidersvercenigingen hebben zich hij de overige christelijke or ganisaties aangesloten, tot het richten van een adres aan werkgevers en patroons alhier waarin zij, //ten diepste bewogen met het lot der door het C. v. V. geproclameerde werkstaking hroodeloos geworden werklieden overtuigd, dat het meerendeel dier werk lieden door misleiding en suggestie gebracht tot het meedoen aan eene even roekelooze als misdadige werkstaking, aandringen op liet nemen van die maatregelen, welke er toe leiden zullen, den eindeloozen nasleep van ellende als het gevolg eener rampzalige daad voor de werklieden te verminderen." Maandagavond heeft men getracht den laat sten trein naar Luik, door een zwaar stuk ijzer op de rails te leggen, nabij Heer te laten ontsporen. De toeleg is mislukt sedert wordt de lijn bewaakt. liet is verschiikkelijk om te zien hoe zich bij den stationchef te Haarlem tal van vrouwen komen vervoegen en smeeken haar mannen weder in dienst te nemen. Een dier slachtoffers kwam reeds voor de derde maal. De chef kan niet anders antwoorden dan schriftelijk aanmelden bij de directie. Het aantal van degenen die bij het Hol- Jandsche Spoor reeds zijn ontslagen of t nog zullen worden, kan geschat worden op lOüO. Dat is ongeveer een achtste van het geheele vroegere personeel en ongerekend dat van de werkplaatsen. Met de daar ontslagenen meegerekend zou het totaal ongeveer 1700 bedragen. Aan de Handelskade te Rotterdam wilde een persoon door de militaire bezetting heen dringen tegen de waarschuwing der politie in. Den agent dreigde hij met een beitel en een mes, waarop een militair, dit ziende, een ichot in de lucht loste. Vluchtende kwam de man toen te staan tegenover een marinier, lie heui arresteerde. In den nacht van Zaterdag op Zondag vertrokken uit Breda twee detachementen infanterie, ter beveiliging der spoorlijnen tot Boxtel en Rozendaal. Tot beide plaat sen stond een postenketen, op eiken af stand van 1000 meter een korporaal met twee manschappen. De posten hadden als consigne over de lijnen te surveilleeren om toe te zien, dat zich daar niemand zonder bewijs bevond. Een officier met een opzich ter visiteerde per fiets de posten. Zondagavond werden alle posten weer ingetrokken Niettegenstaande zich aan het station niets buitengewoons heeft voorgedaan, wordt nog geregeld dpot veldartillerie wacht gehouden station. Buitengewoon streng wordt het consigne opgevolgd, 'at niemand zonder bewijs zich in de wacht kamers mag Aiegeven. Dat men van socialistische zijde geen pogingen ongebruikt heeft gelaten om de arbeiders op een dwaalspoor te brengen, bewijst wel het feit, dat Roosje Vos, die te Apeldoorn o. a. in een vergadering sprak, beweerde, dat de Koningin niet naar Den Haag was, maar was gevlucht naar 't buitenland om zich in veiligheid te brengen Eigenaardig en in tegenstelling met bovenstaande is wel het volgende Toen de vorige week nachts de staking onder het spoorwegpersoneel was uitgebroken, kwam reeds des morgens vroeg uit Deventer een detachement huzaren op 't Loo aan, om aldaar zoo noodig voor de veiligheid van H. M. de Koningin te waken. Toen H. M. den troep had geïnspecteerd, bedankte Zij den bevelvoerende» officier voor zijne aanwezigheid, maar verzocht hem maar weer naar Deventer terug te keeren, daar H. M. Zich te midden van Haar volk volkomen veilig gevoeldehet detachement vertrok daarop weder naar Deventer. Nu het te verwachten is dat de toestanc in het land tot rust zal komen, hoort men reeds hier en daar den wensch opkomen dat de militie lichtingen naar huis zullen wordeu gezonden. Is die wensch op zich zelf verklaarbaar, even begrijpelijk is het dat de regeering daartoe niet dadelijk kan overgaan, omdat het naar huis zenden der lichtingen tengevolge zou hebben dat de bewaking der spoorbanen werd opgeheven, wat op dit oogenblik nog niet geraden zou zijn. Het volgende is historisch Een treinsmid te Utrecht gemakshalve zullen we hem A. noemen die bij de Staatsspoor een goede positie genoot, hac met zoovele anderen besloten te staken. Je kon toch nooit weten, waar 't goed voor was. Hij kwam thuis en vertelde het aan zijn vrouw. Deze bad het allesbehalve op het staken begrepen en zeide Maar man, waarom moet jij nu sta ken Je hebt toch een goed loou A. durfde tegenover zijn vrouw geen kleur bekennen en zocht een uitvlucht. Ja. vrouw, zie je, ik doe 't liever niet, ik zou eigenlijk liever gaan werken, maar dan word ik door de stakers afgeran seld, en dddr heb ik geen lust in. Vrouw A. geloofde dit aanvankelijk, zoodat A. bleef staken. Daar werd na een dag een brief bezorgd van de Staatsspoorwegmaatschappij Het was de gebruikelijke sommatie. Vrouw A. was alleen thuis toen de brief kwam. Haar man was op de vergadering. Ze begreep wel wat de briet behelsde eu fluks ijlde ze naar het vergaderlokaal, waar ze parmantig op haar man toestapte. Alsjebli. ft, man, daar is een brief voor je - O, geef maar hier, ik zal 'in straks wel lezen. Neen, mannetje, volstrekt, niet, Ga tegelijk maar mee A. volgde zijn vrouw, schoorvoetend. Vu waren ze buiten. Ze gingen in de richting van het station. Vrouw A. met krachtiger! pas vooruitschrijdende, Mannie als een hondje achter haar aan. .Mariaplaats. Moreelsepark, (Jit en In Er waren geen posten, die hem afransel den. Vrouw A. zou zich er toch ook door geslagen hebben. Deze stond met haar man bij de machineloods. En met krachtige stem klonk het Nu man, ik heb je weer hier naar je werk gebracht. En daar zal je blijven! Begrepen De treinsmid had niets in te brengen Ons leger. Men schrijft uit Amsterdam aan de ^N. R. Ct. Aan alle kwade dingen is een goede kant. Vast staat, dat de achting voor ons leger in de laatst verloopen weken zeer is toege nomen. De twijfel aan zijn bestaansrecht zal wel bij allen, die op den grondslag staan der maatschappelijke orde, zijn weg genomen. En dat de anderen, die de bestaan de rechtsorde willen verbreken, geleerd lebben in het leger een bolwerk tegen hun drijven te ontzien, behoeft evenmin be toog. Een ieder moet getroffen hebben de kalmte, de goede wil, waarmede de in dienst ge roepen burgers de hun opgelegde taak heb ben vervuld. Het doeltreffende der voorbe reiding door de chefs, de rust en zekerheid, waarmede de orders zijn uitgevoerd, de stiptheid, waarmede elke afdeeling, elke groep elke schildwacht, op den gepaalde» tijd, ter bestemder plaatse heeft stilling genomen, zijn bewonderenswaardig geweest. In den nacht van Zondag op Maandag, nadat de spoor wegstaking geproclameerd was geworden, heeft de militaire macht, in ernstige stilte zonder weifeling, zich opgemaakt ter ver vulling van den plicht, dien elk aanvoerder van den laagste» tot den hoogsten in rang, zich duidelijk aangewezen zag. En toen de dag aanbrak, was elk gevaar voor overrom peling gekeerd. Ieder stond, waar hij be hoorde te staan. Trouwens, reeds van den eersten dag aan, dat de lichtingen zijn in dienst getreden, heeft de uitmuntende organisatie, die daarbij aan het licht gekomen is, ons getroffen. En merkwaardig is het, hoe onder de troepen, waarbij de opkomst voor zoo velen met zoo groote offers gepaard moet zijn ge gaan, voor zoovelen, die uit hun werkkring gerukt werden, met de kacs zelfs van bij terugkeer hunne plaatsen door anderen bezet te zien, voor zoovelen, die een leventje van gemak en weelde hadden te verwisselen met het strooleger in haastig te kazernes ingerichte gebouwen, met de inspannende oefeningen en marschen, die den dagelijk- schen dienst van den soldaat vormen, merkwaardig is het, hoe onder de, uit alle rangen en standen samengestelde troepen, dank zij ook den tact der officieren, een goede geest is onderhouden, die zich, zij 't dan niet altoos met even groote blijmoedig* beid, dan toch met groote bereidwilligheid aan de noodzakelijkheid heeft onderworpen. Want waar, gelijk gebleken is, de tucht, zonder maatregelen van geweld, in zulk een mate gehandhaafd is kunnen worden, als dit in ons legertje gedurende de laatste maanden is gebleken, daar moet de goede wil, het verantwoordelijkheidsbesef der on- hoorigen die handhaving gemakkelijk hebben gemaakt. Ongezegcldc adressen of verzoekschriften aan de Staten tieneraal, Gemeente raden, Minister, worden ter zijde gelegd. Als men ffde handelingen der Staten- Generaal," die in den laatsten tijd ge komen zijn, nagaat, dan kan men daaruit ontwaren hoe menig adres of verzoekschrift ingekomen ,/en buiten behandeling gebleven/' oiudat het ongezegeld" was; zelfs bevonden zich er onder van Burgemeesters. Daar blijkt ten volle hoe velen nog in den lande onbekend zijn op welke wijze men zijn adres of verzoek moet indienen, wil liet effect maken. //Adres aan de Staten-Geueraal, Gemeenteraden moeten steeds op gezegeld papier geschreven en voldoende gefrankeerd zijn. Alleen adressen aan de Kouingin, die, hoewel ze ook gezegeld moeten wezen, zyn

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2