BINNEN LA NU7 Burgerlijke stand. Ingezonden stukken. JU andeis berichten. 372ste Staatsloterij. Telegrammen. CAPELLËT^ konden niet meer bijtijds terug en bijna allen kwamen om somigen stierven vermoedelijk van schrik. Orcr hun verkoolde lijken stroomde de la/a naar den mond van den schacht en daarin op de twintig delvers neer die op dat oogenblik aan hel werk waren. Men verwacht niet, er ook maar een levend te zullen vinden De massa's lava en steenen waren een oogenblik zoo groot, dat de spoorlijn over een afstand van '25 tol 30 voet er door bedek' was Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 7 Mei. WAALWIJK, 2 Mei 1903 Telepüoou Rij geruchte vernemen we, dat verschillen de. Kamers van Koophandel, o.a. die van 's-Bosch en Tilburg, het adres der Kamer te Waalwijk ter verkrijging van intercommunale telephonische aansluiting voor onze gemeente, krachtig zullen steunen. Van harte hopen wij, dat deze geruchten bewaarheid mogen worden. Tram. In de dienstregeling van de tram is met 1 Mei niet veel verandering gekomen alleen eene goede verbeteringde tram die te 6.08 n.m. van Waalwijk vertrekt, zal aan den overweg aan de Besoijsche steeg wachten op den trein van 6.14 te Waalwijk, om daarvan de post en passagiers voor Sprang, Kaatsheuvel enz. op te nemen. Tentoonstelling. De aanbesteding der gebouwen, die zeer grootsch en prachtvol beloven te worden, zal in den loop dezer maand plaats hebben. De verpachting van buffetten en winkelgalerij geschiedt 15 Mei. L)e inschrijvingeu thans alle ingekomen, overtreffen verre di verwachtingen en de steun van alle zijden, de medewerking van autoriteiten enz. de groote activiteit op elk gebied, doet ons de voorspelling wagen, dat de tentoonstelling schitterend zal slagen. De deelname aan den wedstrijd in 't maken van schoenen door werklieden is zeer groot; ook de wedstrijd voor leer lingen van teekenscholen ondervindt veel sympathie. De levering van electrische drijfkracht, versiering en verlichting is opgedragen aan de gunstig bekende firma de Vries Muller Co. te Amsterdam, die ook de toover- achtige verlichting der vorige Bossche tentoonstelling heeft geleverd. St. Antonius—Parochie. De driedaagsche oefening ter voorberei ding van Antonius' feestdag op 13 Juni, te geven door een Pater Capucijn, begint op 10 Juni en wordt geopend met Lof en predikatie des avonds om 8 uur, op 11 Juni wordt gepredikt na het Lof van 3 uur, op 12 Juni wederom des avonds om 8 uur op den feestdag 13 Juni om 7 uur gelezene Mis, om 10 uur plechtige Mis met assistentie na den middag oin 3 uur plechtig Lof, predi katie en processie over liet kerkhof, op Zondag 14 Juni om 7 uur gelezen Mis; om 10 uur Hoogmis met predikatie na den middag otn 3 uur Lof met processie over het kerkhof. Transvaal. In loop dezer maand zullen eenige per sonen uit Waalwijk en omliggende gemeenten, die een permit hebben bekomen, naar Transvaal vertrekken. Eenigen van hen, woonden reeds vroeger daar; anderen worden uitgezonden door -de Mij. tot Exploitatie van gronden en grondrechten in Zuid—Afrika, gevestigd te Amsterdam. Uitvoering. Wij vestigen de. aandacht van 't publiek op achterstaande advertentie, betreffende de groote uitvoering, die a.s. Zondagavond ten 7l/3 uur door de gunstig bekende tooneelisten, firma Bakker in 't café van den heer Jos. Thijssen zal worden gegeven. Opgevoerd worden: „De vrouw van den Bokkenrijder" en „Een soldaten familie" Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie er programma's. Wij raden eenieder aan deze gunstig bekende tooneelisten te gaan zien Bijzonderheid. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, dat een schoenmaker alhier reeds in bezit is van een nest vlugge leeuwerikken. Hagel en sneeuw schijnen dus de jongen niet ge deerd te hebben Het hert, dat in deze omstreken dezer dagen meermalen werd gezien, is reeds geschoten. vDe Hanze „De Hanze" R. K. vereeniging van neringdoenden hield Woensdag eene alge- meeme vergadering te 's-Bosch. Ook°de afdeeling Waalwijk was vertegenwoordigd. Het jaarverslag werd uitgebracht en re kening en verantwoording gedaan, 't be stuur herkozen en als nieuwe leden toege voegd ,de heeren F. W. M. Mandérs te Vechel en P. Leijten te Eindhoven. Tele grammen van hulde en trouw werden ver zonden aan den Paus, H. M. de Koningin en de regeering. De Hanzebode zal om de 14 dagen ver schijnen, besloten werd tot oprichting van een voorschotkas en de oprichting van een informatie-bureau voor te bereiden. Rijksverzekeringsbank. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft, met intrekking van zijne beschikking van 2 Maart 1903, te rekenen van 1 Mei 1903 aangewezen als standplaatsen van de agenten der Rijksverzekeringsbank o.a. in het agentschap Breda Breda en Tilburg. in het agentschap 's Hertogenbosch 's Her- togenhoscli en Helmond; Katholiek sociaal weekblad. In het No. van 2 Mei van 't Katholiek sociaal weekblad, dat algemeen verspreid is en ook ons ter beoordeeling werd toegezonden, komt o.;t- van de bekwame hand van Mr. Aalbcrse een artikel voor Katholieke actie", plan van organisatie. Schrijver weuscht zulk een comité van actie blijvend, geeft daartoe een leiddraad, een stelsel, een plan aan, dat wij beschouwen als een juist doordacht en goed uitvoerbaar plan, dat het voorge stelde doel uitstekend zal bereiken en waar mede wij van harte instemmen. Plaatsruimte verhindert ons thans over het degelijk en vruchtbaar artikel, in het uitstekend geredigeerde en hoogst belangrijke „katholiek sociaal weekblad" verder uit te weiden, wij hopen er nader breedvoerig op terug te komen In dit nummer komt nog een kennisge ving voor, van 't comité van actie over het bericht in verschillende bladen, dat het comité zal blijven voortbestaan. bericht is niet van het Comité uit gegaan, en kou dat ook niet, omdat om trent het al of niet voortbestaan van liet Comité nog geen besluit genomen is, en uilteraard ook de eerste weken nog niet genomen val worden, omd.it vooraf een ernstige bestudeering wordt vereischt van de vraag, wat, indien tot voortzetting dei- actie besloten werd, voor ons land de beste vorm zijn zou. Lourdes. Onmiddelijk na lezing der minder gunstige berichten betreffende de heiligdommen van Lourdes hebben wij uit deze stad inlichtin gen ingewonnen. In haast deelen wij deze mede, want na Zondag 3 Mei e k., worden geene pelgrims voor de bedevaart van 18 Mei meer aangenomen. De drie berichten die wij uit Lourdes van ons bekende personen deze week nog ontvingen komen hierin overeen, dat men voorloopig nog geene verandering vreest in het komen en gaan der processies. Het be stuur der bedevaart wordt nauwkeurig op de hoogte gehouden van den toestand. Pelgrims de toegang tot de beroemde en aantrekkelijke Heiligdommen staan thans nog voor U open. Telken jare moeten wij pelgrims weigeren, omdat de inschrijvingslijsten bij hunne aan melding reeds gesloten zijn. Wilt gij geene teleurstelling ondervinden, meldt U dan aan véor Maandag 4 Mei, per brief en per te legram. Namens het Bestuur der Bedevaart, Mgr. J. A. VAN RO.OIJ, Pastoor, St. Willibrord bij Breda, President. CHARLES HOLLMAN, Maastricht, Secr.-Penn. Het Hof. Omtrent de huwelijksfeesten aan het hof van Lippe-Dotmold, waaraan ook onze Koningin en de Prins deelnamen, wordt o a. het volgende gemeld Gisterenavond had in de groote feestzaal van „Residenz Sclilosz" het gala-concert plaats. De toiletten waren zoo mogelijk nog fraaier dan de vorige avonden, ter eere van de aanwezigheid des keizers, die 's middags was aangekomen. Tegen negen uur trad de schitterende vorstelijke sloet binnen, waar inmiddels 300 genoodigden zich hadden vereenigd. De keizer was evenals prins Hendrik, in de uniform van het garderegiinent te voet, de groothertog van Saksen droeg de gene- raals-uniform van hetzelfde legiment, waartoe hij heden door den keizer was benoemd. De keizer en koningin Wilhelmina droegen liet lint van de Oranje-Nassau-orde, prins Hen drik, de vorst en vele andere vorstelijke personen droegen het ordelint van de Zwarten Adelaar. De keizer geleidde koningin Wil helmina en nam plaats tusschen de Koningin en de bruid. Door de hofkapel, versterkt met bekende krachten van elders, en met medewerking van Franz Naval, tenor en Edith Walker, alt, beiden uit Weenen, werd ouder leiding van den hofkapelmeester professor Sahla een uitgelezen programma uitgevoerd. In de pauze stelde de koningin jonkvrouwe Snoeek aan den keizer voor en de prins zijn adjudant jhr. Hooft Graafland tri den kamerheer Von Engel. Met beiden onder hield de keizei zich geruimen tijd. Bizoudet hartelijk begroette de keizer de heeren Sir- tema van Grovestius en Van Pabst van Bingerden, terwijl de koningin de hooge kofdignitarisseii van het gevolg van den keizer toesprak. Vrijdagmiddag om 2.01 kwam do extra-trein op 't Loo aan, waarmede dt Koninklijke familie niet het gevolg enz. uïi liet buitenland terugkeerde. Na met de heeren Pot, Tutein Nolthenius, Loudon en Bentinck, die op het perron ter begroeting aanwezig waren, enkele woorden te hebben gewisseld steeg liet Koninklijk Echtpaar in het gereedstaande [rijtuig en rred naar het paleis. Behalve II. Iv. H. de groothertogin- moeder van Mecklenburg worden in den loop der maand Mei nog meer vorsteli'ko personen als logeergasten van li. M."de Koningin en Z. K. H. den Prins op het Loo verwacht. Men rekent dat de laatste logés tot 20 Mei aldaar zullen verblijven, mei het oog waarop liet hoogst onwaarschijnlijk wordt geacht dat het koninklijk bezoek aan Am- stardom reeds vodr dien datum zou gebracht wórden. Tweede Kamer. Be terugkomst der Tweede Kamer wordt verwacht tegen Dinsdag 19 M i. Bezoek der Duitsclie vloot aan Nederland. Uit goede bron verneemt men dat liet Duitsclie Noord- en Oostzee-eskader te zatnen uitmakende ec.n zeer aanzienlijk deel der Duitsclie oorlogsvloot, weldra een bezoek aan ons laid zal brengen. De havens Nieuwediep, Amsterdam en Rotterdam zullen in de eerste plaats worden bezocht. Daarna zal de vloot Antwerpen aandoen Het schijnt dat de broeder van den Duitschen Keizer Prins Ileiiiiieli, die bevel voert over het eskader, dat begin Juni in de Hollandsche wateren verwacht wordt, met de vloot mede komt. Lichting 1901. De miliciens der lichting 1901 zullen reeds in den loop der aanstaande week met groot verlof huiswaarts keeren. Louis Botha. Volgens ile Petit Bleu komt generaal Louis Botha einde Novembei of December in Europa en dan ook in ons land. Hoogwater. Men meldt uit 's—Hertogenbosch Een zoo snel en onverw ebt opgekomen buitengemeen hooge waterstand in dezen tijd van het jaar, is hier ongekend. Donderdag leekende de peilschaal 5.14 N. plm. N. A. P., terwijl de gewoone voorjaarswaterstand zelden stijgt boven 2.75 M. Dommel en Aa, onder gewone omstandigheden aan beekjes gelijk, hebben nu het aanzien van hoofd rivieren, wier water staat van dijk tot dijk. Aan den Dommel is liet gelukt haar water- overvloed den polder Het Bossche Veld, ten westen der staat gelegen, in te zenden. In de onmiddellijke nabijheid van den Bonk baande het Domei water zich daartoe over der. linker—o verdijk een weg, en sedert Donderdag Staat Het Bossche Veld blank. In verband daarmede worden maatregelen genomen, ten opzichte van den Baard- wijkschen overlaat. Dood gescholen. Ia den nacht van Donderdag op Vrijdag is een inwoner van Laren, Hendrik Smit, die vee wilden scharen op de Meent bij Blaricurn, dóch tot de oppositie onder de erigooiers behoorde door een aldaar gestation- neerd infanterist doodgeschoten. Nader meldt men De eerste Mei was aan gevangen als sehaardag voor het zoogenaamde harde op de Meent, het meest ontvruchtbare gedeelte De twaallde Mei was aangewezen voor het betere gedeelte. De burgemeester van Bla ricurn, had met liet oog op mogelijke ge beurtenissen, het detachement infanterie, dat ter bewaking van de kolonie der Interna tionale Broederschap in Blaricurn is inge kwartierd, gerequireerd, waarop de infante risten alle toegangen tot de Meent afzetten. Vrijdagnacht te ongeveer twee uren kwamen eenige Laarder boeren, behoorende tot de oppositie onder de Erfgooiers, bij een der toegangen, het zoogenaamde Laarderhek, met het doel het vee, dat zij bij zich hadden op de meent te brengen. Daar de toegang eerst bij zonsopgang wordt opengesteld en hun vee niet gebraad was, werden zij door twee aldaar gestationneerde infanteristen tegengehouden. Daar deze natuurlijk het hek niet wilden openen, begonnen de boeren het dijkje dat rond de meent loopt, door te graven, ten einde zoodoende hun vee op de meent te kunnen brengen. De beide schildwachten, dit gewaar wordende, waarschuwden eenige raaien dit na te laten. De boeren hielden echter vol, waarop de soldaten eenige schoten in de lucht losten. Door het misschieten brutaler geworden, groei men met vernieuwde ijver, de schildwachten daarbij uitlachende zoodat ten slotte deze en paar schoten op de boeren losten, met het noodlottige gevolg dat Smit een jonge van 22 jaren doodelijk in de zijde werd getroffen. De boeren, onder wie de bekende Harinen Vos, namen den getroffene op en brachten hem zieltogend in de nabijzijude R. -K. pastorie, alwaa°r hij na nog ongeveer een uur te hebben geleefd en nog de Sacramenten ontvangen te hebben den laatsten adem uitblies. Zijne familie te Laren direct gebaald, bereikte Blaricurn eerst toen de getroffene dood was. Ook de burgemeester van Blaricurn ver scheen dadelijk ter plaatse. Het lijk werd daarop naar de ouderlijke woning vervoerd. Vreeselijk is de wanhoop van de bejaarde ouders van den verslagene en andere fami lieleden, waarbij nog het bewustzijn komt, dat eigenschuld de oorzaak is. Besoijen. Algemeeue Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Water schap „De Bui enpolder van Besoijen" op Woensdag 6 Mei 1903, des namiddags 6 ure ten huize van W. A. Brokken, alhier. Druncn. Zoodag 3 Mei a.s. ten 7 uur zal in de Jongensconcregatie, een algemeen e vergadering worden gehouden, van de R. K. Werkmaus-Vereeniging „Si. Josephalhier. Als bestuursleden zijn aan de beurt van aftreding C. v. d. Putten. A. van Druuen. H. van Son. N. v. d. Wiel, die allen herkiesbaar zijn. Het uitgebracht jaarverslag zegt o.m., dat de ontvangsten bedragen 701 60J Uitgaven 668 51 batig slot 33.095 Uit het bovenstaande blijkt, dat, uietlegeu slaande een klein batig slot van f33.095, de uitgaven niet gedekt zijn kunnen worden met de gewone inkomsten (de contributie der leden), wat echter het geval moest zijn. Hiervoor is een tekort t 151.37. Met het oog op le art. 4 van hel inent, waarin dè contributie bepaald is op lespektivelijk 10 en 8 een. per week. 2e de volstrekte noodzakelijkheid van een r. servekapitaal, ten einde bij vele gelijk tijdige ziektegevallen, de uiikee-ringen te kunnen doen, beeft hel bestuur bepaald A de conti utie (behoudens reent op de contributie volgens ar'. 4) vast te stellet.' op lste klas 175 een. voor ei e 14 dagen ot bij vooruitbetaling 14.35 per jaar. 2de klas 14 cent voor tlke dagen o( bij vooruitbetaling f 3.50 per jaar. Ook bij ziekte moet co tribulie worden betaald en maatregelen worden genomen tegen hel niet betalen der coulribu te. Bij uitkee.'ing krachtens de ongevallenwet, krijgt men slechts 1/s der ui.keenug van 't zieken fonds, zoodat men zal trachten te geraken lot een reserve—kapitaal van f 16 per lid. Daarna zal vat) het batig slot ieder jaar de helft gevoegd worden bij het reserve, terwijl de andere heil zal besteed worden om, gedurende zooveel weken als die helft het toelaat, geene contributie te innen. De Vereeniging die 142 leden en 26 Eere leden telt, blijft zich dringend aan de wel willende offervaardigheid van allen aanbe velen. Cnpclfe. Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden in het waterschap „De Oosieusche en Westensche Buiteudcllen«, op Maandag den 4 Mei 1903, des namiddags 3 uur, bij D. W. de Bas te Capelle. 1 Mei. Met genoegen kunnen wij melden, dat het salaris van onzen postbode A. de Jong met f 110 verhoogd is en dat van den code C. Vos, thans met f 10, nadat het voor korten lijd met i 25 was vermeerderd. 's GrevelduinCupellc. Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Water schap „De Binnenpolder van 's Grevelduin— Capelle" op Dinsdag 5 Mei 1903, des na middags ten 3 uur, bij L. F. van Dongen, te Capelle. liauindsoiiksveer, 1 Mei. Naar wij uit goede bron vernemen zal het orgel in de kerk der Ned. Herv. Gemeente alhier binnenkort ver vangen worden door een pijporgel. Rosmalen, 30 April. Op 18 Maart j.i. begon alhier een cursus in paardenkennis. Deze cursus bestond uit 7 liicorciische en 5 practische iessen en werd gegeven door den heer de Jong, Rijks- en Provinciaal Veearts le 's Grevelduin Capelle. De deelnemers aan den cursus, 15 in getal konden dien gratis bezoeken, daar de on kosten door de Noord Br. Maats, van Land bouw gedragen werden. Dezer dagen eui digde die cursus en zooals op de laatste les uit een kort examen bleek, hadden de jon gelui dien met veel vrucht gevolgd. Brengen wij een woord van hulde aao de Noord Br. Mij. van Landbouw voor den zeer practischeu maatregel door het instellen van dergelijke cursussen, evenmin mogen wij nalaten met grooten lof te gewagen van den leider der cursus den Heer de Jong. Waar lijk, onderwijs in paai denkennis aidus ge geven, zoo bevattelijk, zoo boeiend, zoo prettig schreef ik haast, moet den belang stellenden deelnemers ten goede komen. Wij sporen alle afdeelingen der N. Br. Mij. van Landb., die zoo'n cursus nog i iet hadden, aan om Lij het Hoofdbestuur er om te vragen en wij weuschen hen dan tevens toe, dat de heer de Jong met de leiding moge worden belast. WAALWIJK. Van 25 April 1 Mei 1903. GEBOREN: Francifca Maria d. v. M. v. Daelen en A. v. d. Velden. Servatius Alplionsus Josephus z v. P. J. v. Maurik en A. M. C. v. Beers. Dingena Theodora d. v. P. J v. Maurik en A. M. C. v. Beers. Maria d. v. O. Bergmans en A. J. M'attic. - Jo hannes Cornells Josephus z. v. G J. Ver hoeven en C. W. v. d. Zande, OVERLEDEN: Antonetta v. Son 6 mnd Wil- he! ra us J. v. d. Griendt 20 rand. HUYvL-AANGIFTEN: Bernurdu3 A. Ficheroux 30 j. en Maria J. J. v. Steensel 29 j. rheodorus J. Drese 25 j. en Willemiintie M. Aan 27 j. Theodorus J. Henkelraan 2'J J- en Maria W. Muskens 27 j. BAARDWIJK. Over de maand April. GEBOREN Adriana, d. v. Johannes Adrianus Leijtcns en Christina de Kioe. Carolina Johanna d. v. Balthazar Hendrik Kleijberg en Mechtilda Maria Meijers. Johanna Catharina d. v. Franciscus Johannes Krol en Maria Wilhelmina van der Ven. Pe trus Oornelis z. v. Larabertus Cornells Johannes Sep en Engelina van Ectcn Hendriks Wilhelmina d. v. Marinas van Mierlo en Maria Johanna Verhoeven. Antonetta Maria Elisabeth Wilhelmina d. v. Josephus Nicolaas Basting en Maria Anna van Liempt. Johanna Adriana, d. v Adrianus Pullens en Maria Catharina Co uwen berg. OVERLEDEN: Philippus Bogcrs van Buuren oud S8 j. Johannes Antonius Maas oud 10 ra. Josephus van Giersbergen oud 5 i. Wilhelmus van Giersbergen oud 4 i ONDERTROUWD: Adrianus Martinne v. Delft oud 29 j. en Johanna van den Hoven oud 25 j. Willem van Helvoirt oud 30 j. en Maria Wilhelmina Thercsia van Beijnen oud 27 j. Scbastiaan Oornelis Mols oud 25 j. en Johanna Cornelia Verhoeven oud 26 j. GEHUWD: Adrianus Marlinus van Delft oud 29 j. en Johanna v. d. Hoven oud 25 j. Van 9 30 April. GEBOREN: Leendert z. v. Paulus Ilogerwaard en Johanna Adriuna Gouda. Antonie Johannes z. v. Hendrikus van der Schans en Elisabeth Mes. Oornelis z. v. Oornelis van Tilborgh en Jenneke de Bruijn. Machiel Willem z. v. Jan Verhagen en Bastiona Oversteeg. Adrianus Jo hannes z. v. Hendrik Johannes Verduijn en Mar- geretha Roomer. OVERLEDEN: Jenneke Paats J>0 j. echtg. van Marinas Wervers. Adrianus van Don- ge'1 6 j- Maria Stam 6.9 j. eeltig. van Andries Snijders. Johannes Roaei.brand 55 j., echtg. v. Hendriks Vos, vroeger wedr. van Johanna Zwart. Dina Wage- makers 7 m. Antonie Snijders, 56 j. Adriaan Verhagen 81 j. echtg. v. Anna Zwart. HUW.-AANGIFTEN: Pieter Netten 30 j. ta 's Gravemoer en Dirkje Wouterina Meijer 19 j. Cornelis Johannes van Heijst 29 i. en Antouiu Klootwijk, 27 j. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Red auteur In t algemeen belang, moet ik hier van iemand iels vertellen, dat nu geheel en al niet is «Cixmne il laut'. Maar opdat men mij niet zou verdenken van persoonlijke antipathie, zal ik eerst iels goeds van hem verielfen. Zoo kan niemand het mij kwalijk nemen. Onze I ge meente architect dan houdt bij 't bouwen van buizen er rekening mede, dat een mooi gebouw 9irekt tot sieraad van de straat en dat prachtige winkels do vr cmdelingcn naar onze gemeente lokken. Dit is iets goeds. Maar hij moet eraan deuken dat, wanneer men van plan' is over 4 of 5 maanden een huis te zetten, het in 't geheel niet aangaat, nu al daarvoor de gclnele breedte van de trottoir in beslag le nemen. Wanneer er ergens een mooi gebouw gezet wordt, willen we ons ga".rne wat moeite getroosten, en vinden we de last zoo groot niet. Ondervinden we echter dezelfde hindernis zonder dat die op 't oogenblik reeds onvermijdelijk is voor het ver krijgen van iets moois ol' goeds, dan ineenen we dat we daar in 't algemeen belang tegen moeten op komen. EEN WANDELAAR. «r -n r Im WAALWIJK, 1 Mei. 1903. Er was veel aanvoer ter veemarkt en vlugge verkoop. ICalfbeesten f 155 a f 230, Dito vaarzen f 145 a f 220 Weivee werd aan hooge prijzen verkocht. Wei lam meren aangevoerd 395 stuks, prijzen van f 3,75 tot 8,50. 1 J Jonge varkens aangevoerd 210 stuks, verkocht van f 5.25 a f 11. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht- 405 ka van 1 1.09 a i 1.16 per kg. Eieren 2l/s a 3'/2 cent per stuk. De huidenmarkt verliest niets vao hare vaste stemming, zelfs integendeel, wat prima zomerhuiden aangaat, die weer iets hooger zijn met vluggen omzet. Tweede en derde klasse goed daarentegen wordt bijna niet aangekeken en toch schijnen de houders daarop nog weinig concessie te willen ver- lcenen. De voorraad wijst per uit0 April op alle Europeesche hoofdmarkten een gering cijfer aan. Zoo zijn te Antwerpen o.a# slechts 38690 stuks aanwezig tegen 50590 verleden jaar op T correspondeerend tijdstip Voor leder blijft de opinie goed. Men besteedt hier voor goede en prima waar van f 070 tot f0.82Ys per half kilo naar ge wicht en qualiteit. Het voorjaarsweder was zeer gunstig op de leerdroogerij, zoodat de voorraad redelijk de behoefte kan bevredigen; men verwacht echter dat er iu den a.s. zomer een aanmerkelijk tekort in de looierij zal ontstaan dat zich iu hoofdzaak zal be palen tot zwaar zool leder, waaraan militair verbruik het zijne bijbrengt, maar ook licht leder wordt veel gevraagd voor de Noord- brabantsche schoenenfabrieken die sedert enkele weken buitengewoon druk schijnen te werken. Iuh schors stil met het oog op de a.s nieuwe campagne, vreemde iooi- iniddelen vast zonder aanmerkelijke prijsver- hooging. DUSSEN, 1 Mei. Boterprijs per K.G. van 0.87 1.08. Middel- markt f 1.02. Aanvoer 104 K.G. Eieren 1 0.70 de 26 stuks. De hoogste prijzen der 4e klasse. Trekking van 29 April. Prijs v. f 5000 No. 408 2000 12678 r r 1500 7836 V 1000 11011 646 200 1520 i 100 20554 20027 16045 15160 4566 3288 580 Trekking van 30 April. Prijs van f1500 No. 12643 PARIJS, 1 Mei. De koninklijke trein kwam om 3 uur aan. President Loubet was aan het station met zijn secretaris generaal. Er was een ontzaggelijke menigte aanwezig. Koning Eduard droeg de Engel- sclie generaalsuniform. Loubet gaat hem tegemoet en drukt hem de hand, wat door den Koning beantwoord wordt, die opmerkt, dat het al weer drie jaar geleden is, dat hij het laatst in Frankrijk is geweest. Mede aanwezig waren de voorzitters van de Kamer en den Senaat, de ministers, de burgerlijke en militaire overheden. De stoet kwam te 3.30 aan het Engelsche gezant— schapsgebouw aan, langs den geheelen weg eerbiedig begroet en toegejuicht. Er had gec-n enkel incident plaats. Koning Eduard kwam om 5 uur het Elysée binnen. Loubet rioodigde hem uit op een leunstoel naast den zijnen plaats te nemen. Het onderhoud was zeer hartelijk en de Koning vroeg den President mevrouw Loubet zijn hulde te betuigen. Het ge sprek duurde een half uur. Loubet deed den Koning daarna uitgeleide en zei bij het afscheidnemen „Tot vanavond in het Theatre francais De terugrit van den vorst had plaats te midden van toejuichingen. Er had geen enkel incident van eenige beteekenis plaats. Bij de ontvangst van de Engelsche Kamer van Koophandel sprak de Koning in voor Frankrijk zeer vleiende bewoordingen en m t een hoffelijkheid, die op zijn toehoorders een leveudigen indruk maakte. SALON 1 KI, 1 Mei. Gisteren zijn er een tiental bommen geworpen. De paniek- duurt oor!lal rijke aan houdingen zijn gedaan. Er zijn veel revolutionairen gedood. De troepen zijn versterkt.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6