Australië. BUITENLAND. Rusland. Macedonië. BINNENLAND. Belangrijk Gemengd Nieuws. III. De Voorzitter/rik heb de eer U aan te bieden het kohier van den Hoofd, omslag voor 1903 en verzoek U als ge woonlijk eene commissie te benoemen/ Gekozen de heeren Hoffmans. Baijens. Verwiel, die de benoeming aannemen. De heer Mombers „ik wenschte te wij zen op hetgeen gebeurt met de tram. Zondag stond hij te rooken en te stoomen, dat men niets kon zien en gisteren heeft hij een paard, en kar zwaar met sleencn beladen tegen deu grond gereden, daar moest boete op staan." De heer van Dooren„wat 't rooken betreft daarin moet ik den heer Mombers liiven." De Voorzitter„dat rooken is Zondag voorgekomen en heb ik direct den directeur gewaarschuwd." De heer Mombers „zij doen wat ze willen, 't is een schandaal en als er geen straf opstaat hebt ge er toch niets aan." De Voorzitter „dat kan ik er niet op zetten." Niemand meer 't woord verlangend sluit de voorzitter de openbare vergadering. en zoo er geen Turksche patrouilles door de stad marcheerden, zou men zich in een doode stad wanen. Het is niet mogelijk, iets te weten te komen van hetgeen er gebeurt iu de plaatsen op eenigen afstand van den spoorweg. Volgens den Weenschen correspondent van de Times worden overal in de wilajets Monastir, Uskub en Saloniki de schoolmees ters, de priesters en de aanzienlijke personen van Bulgaarsche nationaliteit in hechtenis genomen. De Basji-bazoeks niet alleen, ook de geregelde Turksche troepen zouden zich aan allerlei wandaden schuldig maken. Een omzendbrief van den minister van biunenlandsche zaken betreft de Jodenver volging te Kisjnef Tengevolge van een valsch gerucht over een ritueeleu moord werd er een oproep tegen de Joden verspreid. Rechtstreeks aanleiding tot de onlusten gaf Paaschzondagmiddag een Joodsche karroe selhouders, die een Christenvrouw mishandelde Het volk toog daarop door verschillende wijken en plunderde huizen, kantoren en winkels van Joden. Den volgende morgen vielen de Joden de Christenen aan op de nieuwe markt. Een Christen werd door een schot gedood. Daarop hernieuwden zich de onlusten, die duurden tot Paaschmaanda,,(- avond, toen er nog meer troepen waren aangekomen de troepen die er eerst waren waren onvoldoende. Bij de onlusten zijn 45 menschen gedood, 74 zwaar en 350 gewond, en 700 huizen en 600 kantoren en winkels van Joden geplunderd. De keizer heeft den minister opgedragen de hoofden van gouver nementen in te prenten, dat zij er persoonlijk verantwoordelijk voor zijn, dat er maatregelen worden genomen om gewelddadigheden legen te gaau en de bevolking te kalmeeren. De correspondent van de Times te Salouiki seint aan zijn blad Er liggen thans tien vreemde oorlogschepen hier op de rede de slaat van beleg is af— gikoudigd, en de Turksche troepen zijn zoo veideeld, dat zij eiken vierkanten meter van de stad bewaken. En dus heerscht er orde te Saloniki. Misschien wordt de uitvoering der plannen van de revolutionnaire comités vertraagd, maar het is toch weinig waarschijnlijk dat liet progam, dat zooveel jaren voorbereid is, bij den eersten tegenslag opgegeveu zal worden. Ue Turksche overheid heeft de war ordelijkheden onderdrukt door haar toe vlucht te nemen tot onverwachte middelen. Men moet dus tijd hebben om te beslissen hoe en in welke omstandigheden het streven hervat zal worden. Onder de Bulgaren die gedood of ge vangen genomen zijn, bevinden zich misschien eenige ongelukkige handlangers, die op straffe des doods indien zij weigerden deu een of den anderen aanslag ten uitvoer moesten leggen. Maar zeer waarschijnlijk is geen der ware hoofden van de beweging onder de dooden en gevangenen. Wat de meerderheid van deze laatsten betreft, 't zijn menschen wien eenige schuld hierin bestaat dat zij in het geheim der samenzwering in gewijd waren. Maandag begonnen de krijgsraden met de behandeling dezer zaken. De processen zullen plaats hebben met gesloten deuren Dit is jammer, want al zijn de verslagen der terechtzittingen volkomen overeenkomstig de waarheid, men zal er toch geen geloof aau'nechten omdat ze van de Turken komen. Dezelfde correspondent seinde Vrijdag: Iu vele kringen is men van meeniug dat alleen een oorlog met Bulgarije den tegen— wooidigen toestand zou kuunen zuiveren. De Turksche bevolking is zoo verbitterd op de Bulgaren, dat ieder oogenblik een christen- moord zou kunnen uitbreken. Naar men zegt, hebben de ratten de samenzweerders verraden. De diereD, ver schrikt door den arbeid van de samenzweer ders onder de gebouwen van de Ottomansche bank, vluchtten in grooten getale, en dat trok de aandacht van de politie. Bij het onderzoek van de loopgraven, onder de Bank aangelegd, moeten ook handschoenen van een Bulgaarsch officier gevonden zijn. De berichten over aanslageu die door de Bulgaren op Moskeeën gepleegd zouden zijn geworden, zijn valsch. Een twist tusschen een Bulgaarschen slager en een Turk schijnt de aanleiding geweest te zijn tot een aanval van de Turksche bevolking op de Bulgaarsche wijk voordat de overheid tusscheubeide kon komen, waren 25 Buigareu vermoord. De Bulgaren maken slechts een gering deel uit van de bevol, king der stad, maar uien verdenkt hen, dynamiet en wapens verborgen te houden- Indien zij dwaas genoeg waren om zich daarvan te bedienen, sou de overheid alle moeite hebben om de hier zeer fanatieke mohammedanen te beletten, een algemeenen Bulgarenmoord te plegen. Iu de laatste dagen zijn alle winkels gesloten gebleven, j Te Melbourne is een spoorwegstaking uit gebrokeD. Voordat te middernacht de werkstaking afgekondigd werd, hadden betoogingen plaats voor de bureau's van de dagbladen. Troepen werden uitgezonden om te patrouilleeren, maar overigens is het rustig gebleven in de stad. Van overheidswege zijn maatregelen ger.omen ter verzekering van een beperkten dienst voor reizigers, maar het goederen vervoer staat geheel stil. Tot dusver bepaalt de staking zich tot de machinisten en stokers. De prijzen van levensmiddelen en biaud- stoffen zijn reeds aanmerkelijk gestegeu. De werkstakers onder het spoor wegpersoneel in Victoria schijnen vol gens de berichten die de Daily Chronicle uit Melbourne krijg reeds te wankelen. Hun comité heeft een manifest uitgevaardigd waarin het zijn houding tracht te verklaren en te rechtvaardigen. De mannen zeggen dat zij door het spoorwegdepartement tot zondeubok gemaakt zijn voor de verliezen geleden bij de exploitatie van lijnen die om staatkundige redenen zijn aangelegd dat hun loon ingekrompen is om slecht uitgegeven leeningen goed te maken, en vooral, dat hun rechten aangetast zijn door het verbod om zich aan te sluiten bij de organisation van andere werklieden. De stelling van de regeering wordt daarentegen gunstiger. De regeering is er nu in geslaagd, met behulp van oudge dienden en andere een beperkten dienst te organiseeren, beter ingericht dan die welke Zaterdag faalde. Van de 11,000 menschen, aan het spoorwegdepartement verbonden, staakten oorspronkelijk slechts een drieduizendtal machinisten en stokers, maar het overige personeel kan dientengevolge geen dienst doen. Vandaag zouden de wisselwachters, portiers enz. bijeenkomen om te beslissen of ook zij de werkstaking zullen afkondigen. De openbare meening moet in het algemeen zeer sterk tegen de stakers gekant zijn. Er wordt voor het verkeer in den omtrek van Melbourne, Ballaarat en andere groote steden veel gebruik gemaakt van motorrijtuigen. Men spreekt van wetten als iu Nederland zijn aangenomen. WAALWIJK, 13 Mei 1903 Tentoonstelling. Voor eenigen tijd schreef een wan delaar" een ingezonden stuk in ons blad gericht aan 't comité der a.s. tentoonstelling; naast een woord van hulde richtte hij een ver zoek aan 't comité nl. of het niet met zijne plannen was overeen -te brengen het park voor 't station in orde te laten maken. Daarop werd niet geantwoord, maar wel was er de noodige aandacht aan geschonken en zoodra de actieve bloemen-commissie was saamgesteld werd deze zaak ter hand genomen. Wij kunnen thans dien geachteu inzender en ook 't publiek van Waalwijk, dat hierin zeer zeker groot belang stelt, meedeelen, dat de plannen tot het opnieuw aanleggen en in orde brengen van 't zg. Catharina- park door de bloernencommissie zijn ont worpen en door 't comité goedgekeurd. Natuurlijk moest daarvoor de toestemming en medewerking van 't Dag. Bestuur worden verkregen. Dit betuigde volkomen sympathie met het plan en gaf de bloernencommissie de beschikking over de f 100, die voor 't onderhoud van 't park op de begrooting staan. Het tentoonstellingscomité stelt nu ook nog een som beschikbaar en de bloemen- commissie zal nu zeer spoedig beginnen aan het werk, waarvan heel Waalwijk en ieder vreemdeling zal genieten. Dat ieder nu ook zooveel mogelijk mee— werke, om alles onbeschadigd te honden. Is Catharina-park de officieele naam of was 't niet goed den naam nu vast te stellen Tentoonstellingspark Wilhelminapark VanderSchueren park? Groot Opera-Concert. Maandagavond gaven, volgens aankon diging, eenige solisten der Nieuwe Nederl. Opera een groot populair Opera-Concert in de zaal Musis Sacrum alhier. Het gezel schap bestond uit de dames Mevr. Truus Blom-Urlus, Mej. Agnes Wibbels, de heeren Jacques Cauveren, Martien Smits, Gerard Giesen, 11. Snijders. Aecompagnateur C. Dokkum. De zaal was goed bezet en niemand zal zich beklagen tegenwoordig te zijn geweest; wij hebben werkelijk genoten deze solisten van de nieuwe nederl. opera, die zulks in waarheid zijn, hebben on9 een zeldzaam ge not verschaft, hebben zich doen kennen als zangers van den len rang. Dit voor plaatsen, waar men vraagt, wie men to hooien zal krijgen. Zeggen, wie ons 't best voldeed valt moeielijk, want 't programma van 15 num mers werd uitstekend afgewerkt. Er werd zuiver, fijn genuanceerd en met veel gewei gezongen. Mejuffrouw Agnes Wibbels zong zeer bekoorlijk de lieve romanze uit de opera Mignon"' Mevrouw Blom-Urlus zong ons met groote zuiverheid,Dc klokken Aria" uit Lakmé, terwijl deze begaafde zangeres nog goed uitkwam in de „Duo uit Carmen". Van Cauveren met wel een mooi geluid, zong hedenavond niet zoo helder en frisch, hetwelk echter niet belette, dat wij in de hooge tonen toch den waren tenor konden onderscheiden. De heer Snijders, beschikt over een uitstekend basgeluid, wat vooral uitkwam in „Don Carlos en in de trio uit de opera „Quent;n Durwaert, dat een groot succes had. De heer Giessen oogstte ook veel bijval in de drie nummers, waarin hij zijne medewerking verleende. Ook de heer Smits zong krachtig en zuiver. Om niet verder in omlerdeelen af te dalen kunnen we vrijmoedig zeggen de keuze van de nummers was uitstekend er werd gezongen met een eenvoud, een glans, een gloed en een zuiverheid, dat het een genot was er naar te luisteren en dat wij die plaatsen, waar de solisten optreden, van harte geluk- wenschen met 't muzikaal genot, dat hun te wachten staat. Ten slotte een dubbel woord van lof aan den onberispelijken en onvermoeiden accom pagnateur, deu heer C. Dokkum. Het publiek wist door luid applaus te waardeeren wat gegeven werd. De dames moesten zelfs een paar nummers biseeren. llinnen en Buitenpolder. Vergadering van Stemgerechtigden in den „Biuueupolder van Waalwijk", op Woensdag den 20 Mei 1903, des voormiddags om 11 uur, bij de Wed. O. J. Verwiel te Waalwijk Doel lo. Verkiezing van 2 leden van 't be stuur. 2o. Rekening over 1902. 3o. Begrooting voor 1903 Vergadering van Stemgerechtigden in den „Buitenpolder van Waalwijk", op Woensdag den 20 Mei 1903, des voor mid dags om 10 uur, in het hotel bij de Wed. Verwiel te Waalwijk. Doel Rekening over 1902. Begrooting voor 1903. L'Espórance. Meermalen reeds woonden wij des Zon dagsmorgens de repetities bij van de harmo nie l'Espérance, die onder de bekwame leiding van den nieuwen directeur den heer Jac. Sars wederom degelijk aan 't werk is. Het is ons een genoegen te kunnen cousta- teeren, dat TEspérance weer flink begint te herleven. De jeugdige ijver van den direc teur schijnt den werkenden leden jeugdig vuur te hebben ingeblazen, want er wordt werkelijk goed gespeeld, zuiver en correct. Ook zagen we dat talrijke jongelieden zich hebben aangemeldwant wil een ge zelschap ook voor de toekomst wat beloven, dan natuurlijk moet zij door jongere krachten voortdurend worden aangevuld en gesteund. Nu daar heeft TEspérance thans geen klagen overhet orkest is wederom zeer sterk, het aantal werkende leden groeit dagelijks. Wij wenschen dit hier even in 't publiek tot ons en zeker aller genoegen te constateeren en roepen deu diiecteur en de leden een „semper crescendo" toe, tot eer van onze gemeente, die vooral bij de a.s. feesten wel een paar flinke karmoniën mag tellen. Militie. op Gisteren vertrokken van hier de miliciens der lichting 1903 in Maart ingedeeld en wederom met verlof gezonden, naar hunne respectieve garnizoenen en corpsen. Er van door! In 't naburige Sprang is zekere A. A. P. met de noorderzon vertrokken, na in zijn kosthuis een schuld van f 300 te hebben achtergelaten en bij een ander inwoner dezer gemeente f 25 te hebben geleend. Dc politie doet onderzoek. Aanbesteding. Aanbesteding door deu Architect Th. L. D. Smeele, den llen Mei 1903 voor het bouwen van een school en onderwijzerswo— ning met bijbehoorende werken voor de ge meente Waspik. f 35.404. -34.000. - 33.800. - 33.000. - 32.800. - 32.750.75 -32.614. - 32 548. - 32.443. - 31.923. -29.888. - 28.500. voortwoekerenden achteruitgang in het leerlooiersbedrijf te stuitendat de dooi den minister bedoelde heffingen op leder niet in overeenstemming zijn met de woorden der algemcene beschouwingen. De Kamer verzoekt aan het slot van haar schrijven den minister: 1een recht te willen voorstellen vooi zooileder, dat gelijk is aan het recht manufacturen ad 8 pel. 2. voor overleder rechten te willen voor dragen, zooals de minister die met de belangen der schoenfabrikage zal raeenen te kunnen overeenbrengen, en. 3. voor schoenen het voorgestelde invoerrecht te willen verhoogen tot 15 pet. Provinciale Staten. In de gistertuamiddag gehouden buiten gewone zitting der Staten dezer provincie waren aan de orde lo. een ontwerp-besluit, tot wijziging van het besluit der Staten van 15 Juli 1880, waarbij in de kosten der werken tot ver- legging van den Maasmond eeue bijdrage van een millioen gulden uit de provinciale kas is toegestaan eu wel in dier voege, dat door het aanleggen van nieuwe en het ver hoogen en verzwaren van bestaande beka- dingen langs de rivier de Amer, de belangen der eigenaren van gronden in den Biesbosch voldoende zullen zijn gewaarborgd. Na eenige toelichting van den voorzitter werd het ontwerp zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. 2o. een ontwerp-besluit, tot wijziging van het besluit der Staten van 19 Novem ber 1902, betreffende het in werkingtreden van het gewijzigde reglement op het gebruik der openbare wegen dezer provincie met motorrijtuigen en zulks met het oog op het aan de Tweede Kamer der Staten Generaal gezonden ontwerp van wet. Besloten werd het besluit van 19 Novem ber 1902 in plaats ran 1 Ju'i e.k., zooals was vastgesteld, in werking te doen treden op een nader door de Staten te bepalen tijdstip. De buitengewone zitting werd hierna ge sloten. Lichting 1902. Niettegenstaande de toestand van spanning en oproering waarin het land heeft verkeerd zoodanig is verbeterd, dat ingevolge de verleende machtiging de verlofgangers der lichtingen van 1900 en 1901 weder met verlof huiswaarts konden worden gezonden, is de noodzakelijkheid blijven bestaan, om de ingelijfden bij de militie te land der lichting 1902, die mede onder de wapenen worden gehouden, voor zooveel zij tot de onbereden korpsen behooren, onder de wapenen te doen blijven totdat bij deze korpsen althans de ter volledige oefening in te lijven manschappen der lichting 1903 genoegzaam zullen zijn geoefend. Een daartoe strekkend wetsontwerp is bij de Tweede Kanier ingediend. De miliciens der lichting 1902 blijven volgens het ontwerp onder de wapenen tol 4 maanden na den tijd waarop de ter volledige oefening ingelijfden der lichting 1903 in werkelijken dienst zijn gesteld, tenzij zulks niet noodig wordt geacht. Lit dc Hofwereld. Naar wij vernemen lag in het bezoek, dat dr. Roessingh Zaterdag op het Loo bracht, niets ongewoons. Meermalen tijdens het verblijf vi n H. M. de Koningin op het Loo begeeft de geneesheer zich op het einde der week derwaarts, en zoo was ook zijn bezoek van Zaterdag een dier gebrui kelijke visites Onafhankelijk hiervan kan gemeld worden, dat de gezondheidstoestand van H. M. zoo goed is als gewenscht kan worden. Dongen, de Weleerw. Heer Brummelkamp predikant bij de Chr. Ger. gemeenle alhier voor een zeer talrijk publiek op. De spreker stelde zich voor te spreken over de ge beurtenissen in ons land gedurende de laatste weken en aan te toonen dat de zoogenaamde stakingswi tten geen dvvangwetten waren. Na de jongste gebeurtenissen te hebbeu nagegaau en de oorzaken daarvan naar sprekers meening gevondeu te hebben in het socialisme en het gebrek aan godsdienst wees spreker op de houding van het auti-' revolutionair ministerie en vond daarin ge legenheid een eere—saluut aan dit ministerie te brengen. Na deze lezing, die door de bijna 200 aanwezigeu met onverdeelde aan dacht gevolgd werd, werd gelegenheid ge geven tot debat. Hiervau maakten de soci alisten, uit Tilourg oveigekomen, gebruik. Een van hen voerde namens allen 't woord en haalde enkele punten aan, waarin hij net met den spreker niet eens was. Onder meer had spreker gezegd, dat hij, als christen, medelijden gevoelde met hen, die nu broode loos zaten, tengevolge der gebeurtenissen. De socialist Willems maakte hiervau gebruik om spreker te verzoeken te mogen collecteeren voor het „comité van steun". Nadat Willems uitgesproken had, trad spreker weder op ten einde zich tegen den debater te verdedigen. Als antwoord op de collecte zeide hij, niet toe te staan dat ge- colecteerd wordt voor het „comité van steun" daar hij niet zeker was dat, de gelden dan in goede handen kwamen maar wel voor de vereenigiug van christelijke werklieden, die ook de ontslagenen steunen. Zulks werd goed gevonden. Spreker dankte zijn tegenstander voor de humane wijze, waarop hij hem weersproken had, en hoopte later nog eens gelegen heid te vinden, met hem in debat te komen Kaamsdonksreer, 12 Mei. Zaterdag na middag outlaste zich boven onze gemeente eeue korte doch hevige ouweerbui. De blik sem sloeg in de woni ig van S. Z. op hel Steenpad en vernielde eeue spiegel eu meer glaswerk. Een zoontje vau Z. is zoodanig geschrokken dat de hulp van Dr. Vierdag is ingeroepen. Men vermoedt dat de bliks°em door den schoorsteen is binnengekomen daar de geheele kamer vol roet was. Men vierde gisteren feest, zilveren biuiloftsfeest op het Fort. Familieleden, buren en bekenden waren genoodigd en het ging er recht gezellig toe. Onder de ge- noodigden bevonden zich ook C d. J. en vrouw. Op eens schreeuwt de laatste het uit dat men haar schopt, verlaat het feest- vertiek en loopt naar haren broeder die zich toevallig iu een café in de buurt bevindi. Nauwelijks vernomen hebbende wat men zijne zuster heeft gedaau of heeft willen doen stormt hij het café uit naar de feestvierende en dreigt iedereen (Daar men zegt) met een groot mes, zoodat na een hevig kabaal van gezellig bijeen zijn geen sprake meer was. Gevolgen een geheele wijk in rep eu roer en eeue vergalde feestavond. Naar wij uit goede bron vernemen zal binnenkort iu onze kerk een prachtig beeld met voetstuk, den H. Aloysius voorstellende geplaatst worden. Het geheel is een geschenk van een mild en geacht ingezetene. OUDGASTEL, 11 Mei. De heer J. F. Vlekke alhier, de bekende groote katholieke socioloog, die Vrijdag van de vorige week als lid der£ commissie tot regeling van den a.s. katholiekendag in dat diocees, geruimen tijd het woord had gevoerd, werd nog dienzelfaen avond door een beroerte getroffen. Zijn toestand is ernstig en geeft reden tot groote ongerustheid. Hij is ten volle bediend. de Graauw te Waspik L. Raaijmakers te Wouw S. Esbach te Princenhage, J. Donders te Tilburg, J. Hoeken te Tilburg, P. Leijten te Raainsdonk P. v. Dongen Ie Raainsdonk Ph. Rovers te Made G. v. Dongen te Raainsdonk van Rijswijk te Heusden F. Roovers te Waspik J. v. d. Made te Made Invoerrechten. De Kamer van koophandel en fabrieken te Eindhoven heeft naar aanleiding van het ook haar ter beoordeeling toegezonden ontwerp- tarief van invoerrechten, den minister van financiën bij uitvoerig adres te kennen gegeven,j^dat de pionnen van den minister geheel onvoldoende zijn om den zichtbaar II. H. K. K. II. II. de Vorstin van Wied en dochter zijn Maandagochtend van Den Haag naar Het Loo vertrokken, van waar zij, na een dag in den familiekring van de Kouingin en den Prins te hebben doorgebracht, morgen over Arnhem naar Neuwied terugkeeren. H. M. de Koningin-Moeder, benevens on derscheidene personen uit de hofkringen en verschillende autoriteiten deden de hooge gasten tot aan den trein uitgeleide, alwaar de douairière baronesse Sirtema, van Gro- vestius aan de Nederlandsche Prinses een reisbouquet aan een oranjelint overhan digde. De Vorstelijke personen vertrokken on der den eerbiedigen groet van een talrijk publiek op het perron verzameld. Naar de Köln. Z t g verneemt wordt Z. K. H. Prins Hendrik den 29 Mei te Weenen verwacht, ten einde namens Zijn Gemalin een bezoek aan het Ootenrijksehe Hot te brengen. Z. K. H. zal daar vier da gen vertoeven en Zijn intrek nemen op den Hofburg. DOEVEREN, Zekere Corn. P. had het ongeluk in een stal, die men aan 't schoon maken was, van een trap te schuiven, met 't ongelukkig gevolg dat zij haar been brak. DRONGELEN, In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een hond verschrikkelijk huisgehouden onder de schapen vanj P. Nieuwkoop alhier. Een zestal waren dood gebeten. Kaatsheuvel, Zondag 1.1. maakte onze harmonie „Appollo" eene muzikale wandeling door de gemeente. Tal vau vroolijke mar— schen werden gespeeld en op verschillende puuten werden ververschingeu gebruikt. Eene vroolijke menigte vergezelde de muzikanten op dezen tocht. Cupelle, 12 Mei 1903. Gisteren avond trad in de zaal van deu Heer L. F. van is de geluksaankondiging van Samuel Heck- scüer senr. in Hamburg welke zich in dit nommer van onze courant bev ndt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende Git betaling der hier en in den omiiek ge— wonneu bijdragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevele op deze advertentie acht te geven. Diefstal. Men meldt uit 's-Hertogenbosch In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij notaris v. d. Mortel. Naar men vermoedt zijn de dief of dieven, die verleden Vrijdagnacht uit de brandkast van notaris Van de Mortel te 's Bosch ruim f 5000 aan bankpapier en specie hebben ontvreemd, het erf van den kant der Koren- straat binnengedrongen en hebbeu zij het door het koetshuis, aan den kant van de Doode Nieuwstraat, verlaten. Dat zij met de plaatselijke omstandigheden niet onbekend waren wordt waarschijnlijk geacht, want de sleutel vau de brandkast is door hen weg genomen uit eene kast, waar deze geregeld wordt geborgeu, en die zich mede op het kantoor bevindt. Had de diefstal eukele dagen eerder plaats gehad, dan zou de schade voor deu heer v. d. M. ongetwijfeld nog veel grooter zijn geweesttoen toch zou, naar men verneemt, een bedrag van ongeveer f 30,000 aan geld in de brandkast gevonden zijn. Een pak effecten, dat zich mede in de brandkast bevond,Js in den tuiD teruggevonden, en ook de aanwezige coupons zijn door de dieren achtergelaten. Een nader onderzoek van het cadaver van den hond van den heer v. d. M., die daags voor de inbraak was gestorven, zegt dat deze niet is vergiftigd, zooals eerst gedacht werd. Poging tot zelfmoord. In de buurt van de N. Achtergracht te Arasterdam speelde gisteren een tragisch geval. In perceel 45 op die gracht be speurden de buren rook en een vreemde lucht. Men stelde een onderzoek in en vond in weer wage De iükelen b Voor d dat 'aarmee 1 Ook e tamer w tiet voldo te kamer, cliijnt, c aiiieu vi den g tgens ant De dad touw be ehaald, w Qvouelig fgave va '-meld inden, w De jus trsonen Pogiuge achtoffers dez -ken ge£ Koole s 'tlijk man. 'tel met c "aaknemi De pubi

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2