1 Notaris BINK HOOILAND. Dienstbode Hollandses Noord-Hollandsche MELIS VAX IIILSÏ, mcaaiim VÜCHTSCHE Gedistilleerd Van Gool-van der Schoot, Heem er eeos eeo proef van SOUPERS. Koude en Warme SCHOTELS, Thee, En-tout-cas en Parapluies J. VAN MIL j, ft, H, J, Pianolessen BREUKLIJDERS De Zuiveriïig'seecL Advertentiën. Schoenmakerskn echt Brandwaarborg- Maatschappijen, 1816. Verzekeide kapitalen f 00,000,000 Voorjaar 1903. Firma Th, A, van Wi|ck, Waalwijk, apijten en Karpetten MEUBELEN Haarhamers, Haarstellen, Zeisenstrijkers, Zeisensteenen, Wed. Vaags (éTéé (9omen. Comestibles eo Koloniale waren Liederenbundel eens evsa I Deje u tiers, Din ers Gateaux, Nougats Fantaisie-ijs, Dessert Chocolaterie, Bonbons artikelen en Comes tibles Echt Chineesche AC. van Tilburg ONTVANGEN „Ik zweer (verklaar) dat ik, om tot lid van de Provinciale Staten te worden be noemd, directelijk of indirectelijk, aan geen personen, hetzij in of buiten het bestuur, onder wat naam of voorwendsel ook, eenige giften of gaven beloofd of gegeven heb, noch beloven of geven zal. „Ik zweer (beloof), dat ik, om ietn hoe genaamd in deze betrekking te doen of te laten, van niemand hoegenaamd eenige beloften of geschenken aannemen zal, directelijk of indirectelijk. „Zoo waarlijk helpe mij God almachtig („Dat verklaarden beloof ik!" Openbare verpachting van 130 perceelen Hooiland Baardwijkschen Overlaat, gevestigd te Oudkarspel te Waalwijk. ZeilenLinoleumWas-, Zeil- en Leer doéken. Spiegels, Stoelijsten en Schilderijen en met volle garantie. aan concurreer ends prijzen Halve Maantjes en Eierkoeken. Walt. J. v. d. Heijden Weet u soms een adres van soliede en toch niet te dure FIETSEN O ja, gaat bij MARKS in Waalwijk, daar vindt ge zeer mooie, sterke en niette dure fietsen, ik heb er ondervinding van. Ge koopt ze voor 60, 65 en 75 gulden, prachtig hoor En daar nog ga rantie bij. Dit adres kan ik U gerust aanbevelen en daar vindt ge ook on derdeden aan billijken prijs. Patisserie Moderne. Cuisine Fran^aise, Servies, Tafellinnen en Zilver. Waalwijk en Omstreken Dr. M. Reimanns, Valkenberg bij Maastricht no. 65 Markowitsch, werd om 2 uur door hard kloppen op zijn deur gewekt. Toen hij de officieren en soldaten zag, sommeerde hij hen, hein te volgen. Daar ze weigerden, wilde hij schieten, maar hij werd door eenige schoten neergeveld. De minister-president generaal Towlo- witsch, sloot zich in zijn woning op. De deur werd verbroken, 16 sabel- en schot wonden maakten een einde aan zijn leven, De minister van binuenlandsche zaken Todlodowitsch wilde zich in den kelder van zijn woning verbergen, werd echter gevonden en door revolverschoten neergeveld. De samenzweerders dachten, dat hij dood was de doctoren hopen hem echter iu het leven te houden. De divisie-commandant Nikolitsch snelde naar het een half uur ver gelegen kamp bij Banjitza, om de troepen te halenhij vond ze echter aan het fuiven op de omwenteling Hij werd zwaar gewond. Bij de inneming van het politiebureau verzetten zich eenige gendarmesdezen werden ontwapend. Het leger proclameerde 's nachts Peter Karagcorgewitsch nog tot koning. De aanvoerders stelden dadelijk een voor loopige regeering in haalden de heeren, die men voor de nieuwe regeering bestemd had en die van de zamenzwering niets afwisten uit hun woningen en deze namen de zware taak op zich, om het land uit den benarden toestand te redden. Zooals vele samenzweerders verzekeren werden noch Karageorgewitsch, noch zijn bekende aanhangers in Belgrado, met de plannen ingewijd. Zij proclameerden hem tot koning, alleen omdat ze in hem een zekeieu waarborg vinden voor de rust en daardoor orde in het land verwachten. De officieren hopen, dat het Parlement zich bij hun keuze zal aansluiten. De lijken van koning Alexander en koningin Draga werden, nadat het bloed bad een einde had genomen alles en alles duurde het drie kwartier uit het raam van den konak in den tuin afgelaten en naar de paleiskapel overgebracht, opeen vrachtwagen. Zij liggen nu iu de kapel eu worden daar streng bewaaktook om het paleis is een sterk cordon troepen getrok ken, dat iedereen, die het paleis nadert, afwijst. Zondag a.s. zullen de lijken waar schijnlijk in alle stilte ter aarde besteld worden, maar ten bewijze, dat men blij is, van het koningspaar verlost te zijn, zal Belgrado op den avond van deti begrafe nisdag schitterend geïllumineerd zijn. Als directe aanleiding tot de uitbirsting juist nu wordt o. a. opgegeven, dat er in het leger toenemende ontevredenheid heersch- te, die langzamerhand haar toppunt had bereikt, tengevolge van twee groote oor zaken .- slechte of geheel achterwege blijvende betaling van tractementen en soldijen en voorts verbittering onder het officierencorps over hel gedrag van de beide Loeujevitsen, Draga's broeders. Deze hadden zich zeer gehaat gemaakt door allerlei onbehoorlijk heden en voortdurende blijken van over moed zij schoten o. a. nu en dan eens met revolvers iu koffiehuizen, gedroegen zich tuchteloos tegenover hun nieeideren, enz. En beklaagden die superieuren zich dan ten paleize, dan kregen ze ongelijk op den koop toe. Al bestond dan ook de eigenlijke samenzwering slecht9 uit een betrekkelijk gering aantal militairen, om bovengenoemde redenen konden dezen rekenen op de instemming en den steun van bijna het geheele leger bij de tenuit voerlegging van hun voornemen. Het bloedige drama in den konak te Bel grado roepeii de daden der Roroeinsche kei zers en de middelceuwsche paleisdrama's voor den geest. De Londensche Star geeft naar aanleiding van den koningsmoord in Belgrado liet volgend lijstje^vau staadshoofden, die iu de laatste honderd jaar vermoord zijn. 1801. Tsaar Paul van Rusland. 1808. Sultan Selim van Turkije. 1854 Karei IU vau Parina 1859, De President van Haïti. 1865. President Linclon. 1868. Vorst Milosj van Servië. 1872. Kolonel Balta, President van Peru. 1872. Mereno, President van Ecuador. 1873. Gutherier, President van Peru. 1876 Sultau Abdoel Aziz. 1881 Tsaar Alexander III. 1881. President Garfield. 1894. President Gamot. 1896. De Sjah van Perzië. 1896. De Keizerin van Korea. 1898. De Keizerin van Oostenrijk. 1909. Koning Humbert. 1901. President Mc Kinley. 1903. Het Servische Koningspaar. Murat, koning van Napels, en de keizers Iturbide en Maximiliaan van Mexico, werden terechtgesteld, en vielen dus niet door moor denaarshand, hoe men overigens over hun processen moge denken. De geschiedenis zal den dubbelen konings moord van 1903 in Belgrado zeker niet als een der minst aangrijpende in de reeks boekstaven. Aan de Kölnisehe Ztg. werd Vrijdagochtend nog uit Belgrado gemeld De lotgevallen van de dynastie der Obrenovitsen eindigden heden in de eerste morgenuren, dus op denzelfden dag dat 35 jaren geleden vorst Mischaeil Obrenovits in het park te Topsjider in de buurt vau Belgrado vermoord werd. Vandaag zou een requiem voor vorst Michael gehouden zijn, thans ligt de laatste telg met alle door zijn ongelukkig huwelijk tot de dynastie behoorende leden dood in den konak. De redactie van de Kölnisehe teekent verder bij de berichten uit Belgrado aan //Terwijl aller blikken naar Macedonië gericht waren in de bange verwachting dat vandaar een onheilbrengend onweer zou kunnen ko men opzetten, is in Servië uit helderen hemel de bliksemstraal nedergedaald. Op denzelfden dag dat zijn edele voorvader vorst Michael vermoord werd, is de laatste van zijn stam door moordenaarshand gevallen. Wie de met bloed bevlekte geschiedenis van dezen Balkanstaat doorbladerd heeft, moest zich bijna verwonderen dat het afstand doen van Milan en het overgaan van de kroon op zijn jongen zoon Alexander zoo kalm in zijn werk kon gaan als het geschiedde, en toen zelfs het ongelukzalige huwelijk van dei Koning door het volk, naar het scheen, on verschillig werd opgenomen,kon men geloven dat de zachtere zedeu van onzen tijd ook aan den Balkan waren doorgedrongen. En toch is het blijkbaar juist dat huwelijk en wat erbij kwam, geweest, dat de maat deed overloopen. Ware het met kinderen gezegend geworden, had het koninklijk paar aan het volk een troonsopvolger, aan het leger zijn toekomstigen aanvoeder kunnen toonen, dan had men zich in een land waar de voor ouders niet bij dozijnen geleld worden waar schijnlijk ook met dit vreemde huwelijk ver zoend. Toen het echter steeds duidelijker werd dat koniugin Draga met het plan omging, om zich voor haar geslacht van den Servischen troon te verzekeren, legde zij de kiem voor de verschrikkelijke gebeurtenissen waaraan zij zelve en niet haar de dynastie van de Obrenovitsen vandaag ten offer gevallen is". Het Handelsblad van Antwerpen zegt in een hoofdartikel o.in. //In dit oogenblik gaan alle gedachten naar de arme koningin Nathalie die, na zooveel jaren als vrouw de martelaarskroon te hebben gedragen, in stede van de konin- ginnenkroon, nu zij in het katholiek geloof een balsem voor haar lijden had ge zocht, als moeder op de verschrikkelijkste wordt getroffen. z/Zal het ongeluk dan nooit die diepbe- proefde vrouw ontzien, en zullen rampen haar vervolgen tot aan het graf?" Voor de betoonde belangstelling bij mijne benoeming tot lid der Provinciale Staten van Noord- Brabant betuig ik mijn hartelijken dank. J. Bernard TIMMERMANS Wz. Waalwijk, 13 Juni 1903. KANTOOR VAN WIJLEN te W?alwijk. I. Op Woensdag 17 Juni 1903 des voormiddags 9 uur in het Veerhuis te Baardwijk, Voor de Heeren Timmermans te Waalwijk q.q. in den afkomstig van de familie Martini. Bij biljetten breedvoerig omschreven. II. Op Vrijdag 19 Juni 1903, des voormiddags 11 uur ten koffiehuize van J. VOET te Haarsteeg. Voor de Gemeente Waalwijk. De Maurits plaat in 1 perceel De lage zes morgen in 6 per ceelen. Voor den heer Engels te Helder. De Spiemorgen in de Geer in 4 derceelen. Voor een nette maatzaak wordt een bekwaam gevraagdvast werk en flink loon. Br, fr. aan J. A. SW ATE RS, Sm eest raat Lochem. Terstond of met 1 Aug. gevraagd een flinke tegen hoog loon en verval. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven ouder letter F bureau dezes. Agent voor Waalwijk en Om streken bericht de ontvangst van eene buitengewone groote keuze RIJKE SORTEERING in Velvet, Tapestry, Tupes, Beige, Koehaar eu Cocos. zoowel geheele Salon ameublementen, in eiken mahonie-, noten- als de gewone geschilderde meubelen in de geschilderde meubelen het gewone Hollandsch koopwerk, als bestelde zelf geschilderde meubelen. GROOTER SORTEERING vindt men niet. Goedkoopst adres van Photo— grafische vergrooting met rijke lijsten. Voorts Kastwasdoek, Kastrand, Glazen-deurplaten, Linoleum, Wrijfwas en Meubelwrijfwas, Strijkpolitoer, Meubel en Zeil- vernis, Behangselpapieren en randen, alles aan scherp concur— reereu de prijzen. ENZ. Aanbevelend, WAALWIJK, Haven. „Een eetlepel SODEX zal in den regel beter voldoen dan V4 Kilo gewone Soda." yV7 AALWIJK, Specialiteit in Aanbevelend. Brood-, Koek- en Banketbakker WAALWIJK. voor Volks- en Kindersamcnkomsten, bevattende 184 der meest gibruikte, uit diverse bundels, met zorg gekozen liederen, in stevig linnen bandje, groot 129 bladzijden 11 x 18 centimeters. Door de christelijke pers van allerlei richting gunstig beoordeeld. Zeer aan (e bevelen voor Godsdienstige gezelschappen. Jongelings-, Jongedochters-, Knapenvereeni- giugen en Zondagscholen. Na toezending van 20 cent in postzegels ontvangt men ter kennismaking 1 Ex. fr. Uilgever J. J. VAN DER PEIJL, Ierseke. Aanbevelend, WAALWIJK. met of zonder DIVERSE Uitsluitend bij mij verkrijg baar orlgineele verpakking, pakjes van 21/, ons k 45 en 50 cent. Aanbevelend, CONEJSEUR, CUISINIER eene groote sorteering in alle genres. Beveelt zich tevens beleefd aan, vóórhel chemisch wasschen, overtrekken eo repareeren van alle PARASOLS EN-TOUT-CAS, enz. welke spoedig en correct worden uitgevoerd en waarvan stalen op aanvraag verkrijgbaar. Aanbevelend, WAALWIJK. beveelt zich minzaam aan, tot het geven m IN Tuformatiëu kunnen genomen worden If Waalwijk en te Baardwijk. vraagt gratis en franco gebruiksaanwijzing ter genezing van alle soorten van Breuken. Duizende dankbetuigingen vanaf Prinsen tot den werkman lig gen ter inzage bij. 111 Zeisen Zichten Meppen. Meuren Provinciale Staten. ..rr-rii-f

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2