DE DOCHTER VAN DEN SCHILDER, „De Echo van het Zuiden", V EIIFVERF S STEMPELS ASTOOI TIELEH. Postzegels en l BEKENDMAKING. Advertentiën. VERFBORSTELS Ni Verzamelt gebruikte Bureau Belhelem Vaals (Limburg. WIJNHANDEL. WINKELZAKKEN Fijne Vouwzakken MENGEL WEEK. a. Handelsberichten. burgerlijke stand. Posterijen. Telegrammen Markt, Waalwijk. INDIA RUBBER Waalwijk. De brief was niet lang en luidde als volgt „Waarde vader! Ik stel u den besten van mijn vrienden voor. Zorg er voor, dat hij mijn broeder wordt. De zaak is heel eenvoudig. Hij ia 25 jaar oud en u hebt dochters. Hij heeft talent en u hebt geld." U ziet, dames, verbrak David de stilte, dat uw broeder de zaak op zijn manier wil afdoen. Ik ben getroffen door den goeden dunk, welken hij van mij heeft, maar hij weet niet, dat men noch zijn dochters, noch ziju zusters tot een huwelijk mag dwingen. Wat mij betreft die alleen op de wereld sta, ik behoef wel niet te zeggen, dat ik gelukkig zou zijn, als mijn eenzaamheid met de schoonheid zou kunuen verlevendigen. Op deze banale Lasen antwoordden de gezusters Pecoul met een veelbeteekenend zwijgen. David keek haar beiden aan, zonder precies te weten wie hij kiezen zou. In werkelijkheid was voor David de ware liefde, de ware schoonheid, de ware vrouw de schil derkunst. Iedere andere moest in zijn leven de tweede rol spelen. De architect des koniugs nam nu het woord, om David te verzekeren, dat hij de raadgeving van ziju zoon letterlijk zou opvolgen, te meer nu hij bemerkt had, dat de beroemde schilder geen principieelen tegenzin in het huwelijk had. Het gesprek werd levendiger en toen David afscheid nam, wist hij nog altijd niet, met wie van de beide jongedames hij zou trou wen. Overeenkomstig zijn gewoonte bracht hij ook dien dag een uurtje bij Sedaine door. Hyacenthe was buitengewoon bleek, maar hij merkte hel niet op. III. - Wel, David, zeide Sedaine met onder zoekende blikken tot hem, je ziet er vandaag opgeruimd uit. Ja, meende Hyacinthe lachend, ik zie twee portretten op uw voorhoofd. Twee portretten, riep David levendig uit, inderdaad, uw opmerking is juist. Ik kom, zooals u weet, van Pecoul. Men heeft daar weer van trouwen gesproken, maar waarom moet ik eigelijk trouwen Het is een oude gewoonte van het menschelijk geslacht, die wel niet zoo heel spoedig zal verdwijnen, antwoordde Sedaine lachend. Dat is waar, zeide David maar om te trouwen heeft men een vrouw noodig en ik heb er twee. Hyacinlhe haalde ruimer adetc een laat ste hoop vervulde haar hart. Ja, ik heb er twee, ging David voort ik bemin haar geen van beiden en voel me tot beiden even sterk aangetrokken de een is donker de ander blond. Hyacinthe zuchtte en hief het hoofd op om haar blonde lokken in den spiegel boven den schoorsteen te bekijken. David vervolgde De brunette heeft een Romeinsch pro fiel, terwijl de blondine meer op het Griek- sche type lijkt. Hyacinthe bekeek zich nog altijd in den 9piege! Wat mij betreft, zeide Sedaine, ik dweepte op mijn twintigste jaar meer met blond dan met zwart haar. Waartoe dient een Roraeinsch profiel uit den tijd van Au gustus, als men te Parijs onder Lodewijk XVI leelt Hyacinthe bloosde en merkte op, dat zij niet van blond haar hield en altijd spijt had gehad, dat zij geen brunette wa9. Dus u raadt me' vroeg David, liever met het Romeinsche type te trouwen Ja, mompelde zij, want het schijnt u sympathiek te zijn. Hyacinthe was geheel ontdaanhet was haar onmogelijk, nog een woord te zeggen en zij was op het punt in onmacht te vallen. Zij vreesde, dat hij juffrouw Pecoul, de bru nette zou nemen, maar hoopte toch altijc nog, dat hij haar zou antwoorden Daar u me raadt, uw mededingster te neme, wil ik met u trouwen Want zij twijfelde er niet aan, of Davit wij velde nog altijd tusscheu eéu vau de dochters van Pecoul en haar. Plotseling kwam David, die in de kamer op en neer liep, naar Hyacinthe toe en vroeg haar op den man af Zeg eens, juffrouw Hyacinthe, kent u de beiden dochters van Pecoul Ja, antwoordde zij met nauwelijks hoorbare stem. Nu, dan kunt u me ook dadelijk zeggen welke van de twee ik nemen moet. Hyacinthe verbleekte, stamelde eenige woor den en viel bewusteloos neer. Eindelijk had zij de volle ironie van het noodlot begrepen. De arme Sedaine, die de smart zijner doch ter begreep, wierp zich voor haar op de knieën en nam haar hoofd in zijn handen Wat scheelt haar vroeg David ver baasd en ontroerd. Waarde vriend, antwoordde Sedaine met een treurig lachje, als je dat nu nog niet weet, kan ik het je niet zeggen. Diepe stilte volgde op deze woorden. O, God, ging Sedaine voort, ik dacht twee kinderen te hebben en moet hen nu beiden opeens verliezen. David had de handen van Hyacinthe ge grepen en sprak haar toe met zijn ruwe stem. Zij opende de oogen en zeide dat zij ge troffen was door zijn bezorgdheid, maar dat hij zich verder om haar niet ongerust moest tnaken. Zij stond langzaam op, sleepte zich naar het spinet en speelde deu treurzang. „Braudende koorts gaat door mijn borst", die tegelijkerrijd het ^De Profundis* van haar liefde was. IV. Nog altijd las David niet in het hart van llyocinthe. Gevoelloos ging hij met haar om en, als hij wel eens het woord tot haar rich- te, was het, om haar te zeggen, dat zij uitstekend chocolade wist klaar te maken. Ja, ja, zei hij dan, u zult later uw man gelukkig maken. Nooit echter dacht hij er aan, dat geluk *e deele.n. Op zekeren dag, toen hij weer bij Sedai ne ontbeet, zij hij op vroolijken toon Ik breng een nieuwtje meeik ga trouwen. Hyacinthe had nauwelijks de kracht hem te vragen met wie hij zou trouwen. Och ik trouw met het Romeinsche type van de zusjes Pecoul. Sedaine, die zooals men reeds weet, het geheim van zijn dochter had doorzien, kou zijn tranen niet weerhouden, die Hyacinte wegkuste. David echter zag niet» en op den dag van zijn huwelijk was Hyacinthe den dooe nabij. Mijn kind, zeide Sedaine ontroerd tot haar je zult toch niet krankzinnig zijn aan die teleurgestelde liefde te sterven Wat zou er zonder jou van mij worden U hebt gelijk, papa, ik wil voor u leven. En werkelijk zette het meisje zich er tegen in, om haar vader niet tot wanhoop te brengen. Eenige tijd later stierf Sedaine en den dag na zijn begrafenis vond men Hyacinthe in haar bed dood. 's Morgens had men haar nog op het graf haars rader» gezien en iemand had haar hooren mompelen Nu kau ik sterven David, die met zijn vrouw zeer ongeluk- kig leefde, heeft nooit geweten; hoe innig Sedaiue's dochter hem heeft liefge had. besoiJen. Men seint ons uit den Haag Een bericht in een Brusselsch blad dat H. M. de Koningin ernstig ongesteld is, met verschijnselen van tuberculose en tot her stel van gezondheid naar Madeira of Cairo gaat, kan ten stelligste worden tegengespro ken als van alle grond ontbloot. WEENEN, 12 Juni. Door den correspon dent te Belgrado van het Fremdenblatt on dervraagd, heeft de voorzitter van den Ser- vischen ministerraad Avakoemovits verklaard Wij staan op het oogenblik in geen enkele betrekking tot Prins Karageorgievils, doch zijn verkiezing tot den kroon is waarschijnlijk. Het ministerie zal de Skoepsjtina zich vrij aten uitspreken en daarna zijn ontslag nemen. Iet nieuwe Kabinet zal regeeren op den grondslag der grondwet van 1901. Voorin monding van andere mogendheden vreezeu wij niet. De vrede zal duurzaam zijri. BOEDAPEST, 12 Juni. Bij de lijkschou wing is gebleken, dat het lichaam van koning Alexander door 27 kogel» was getroffen, dat van koningin Draga door 15 kogels en ver scheidene ponjaardsteken. BELGRADO, 12 Juni De lijken van den Koning, de Koningin, hare broeders en de ministers zijn in deu afgeloopen nacht in alle stilte op een oud kerkhof begraven. Alleen de Koning is in een afzonderlijk graf gelegd. De^zusters der Koningin zijn niet gedood maar door de politie op Hongaarsch grondgebied gebracht. WEENEN, 12 Juni. (Part.) Een waanzin nige heeft, toen de Keizer naarSchönbrunn reed, getracht met een stok naar Z. M, te slaan, Het is hem niet gelukt. Het volk heeft hem willen lynchen. WEENEN, 12 Juni. Een man met een stok is voor het rijtuig van den Keizer gaan staan, toen die naar Schönbrunn reed. De koetsier des Keizers sloeg met de zweep deu man den stok uit de hand eu de man werd onmiddelijk gepakt. Hij bleek een heden uit een gesticht ontsnapte krank zinnige. Inspectie verlofgangers. De verlolgungers worden gewezen op de nuvolgcnde artikelen der Mililicwet En voorts op art. 99 ran liet Koninklijk be sluit van 2 December 1901 Stbl. no. 230 luidende als volgt „De Echo van het Zuiden" onder vindt steeds meer en meer steun en mede werking. ,/De Echo van het Zuiden", besteedt meer en meer zorg aan samenstelling, hoofd artikels, uitvoerige en belangrijke nieuws berichten enz. flDe Echo van het Zuiden", ziet zijn aantal lezers voortdurend aangroeien. //De Echo van het Zuiden" is JE blad voor advertenties. Abonneert U daarom op en adverteert in Droge en aangemaakte Verf, lakken, vernissen en bron- een, ruwe en gekookte lijnolie. dweilen en Zeemlappen, Scho m- maakartikelen en liuislioude- lijke drogerijen. D A Fi Bi gene schijn juist en degelijk uitgevoerd. Soliede compositie. Billijke prijzen Monsterboeken en prijsopgave op aanvrage. Het beste adres in de Langstraat. WAALWIJK. S3* Woidt dagelijks meer en meer door ons geleverd, wegens hoedanig heid, uitvoering eu prijs. van alle Landen zelts de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postzegels wende men zich tot het in alle soorten, kleuren en formaten. Uiterst LAGE prijzen. Zeldzame aanbieding. Rosa-, Witte-, Ster- en Bloemzakken, prachtige kleuren, fijn en stevig papier. Moderne druk. Billijke pi ijzen. Prompte en vlugge bediening. Monsters en prijslijsten gratis. Bestelt deze artikelen niet meer aan vreemde papierhandelaren, maar hij y^LNTOON y IELEN. WAALWIJK. De vc navolgi Verdronken Uit Leiden meldt men Donderdagavond werd op den Rijn tus- schen Leidendorp en Leiden een roeibootje, waarin een jongmensch en twee meisjes waren gezeten, door een stoomboot aange varen en sluk geslagen. De jonge man greep nog de boot, terwijl een der meisjes zich aan hem vastklampte. Het andere meisje verdween onmiddelijk in de diepte. De stoomboot liep nog een eindje door; inmiddels waren de jongelieden reeds ge noodzaakt hun houvast te laten varen. Een heer sprong van de stoomboot en vooral door zijn toedoen gelukte het den jongen man en een der meisjes nog levend aan boord te brengen. Het andere meisje werd in den nacht als lijk opgehaald. Kuatsheuvel. Donderdag 1.1. w-rd hei leest van 'c H. Saciament hier luis*, en ijk gevierd. De ingang en de omgeving van de keik waren smaakvol versierd. Van al de huizen wapperde Je vlag. Des namid dags volgde een grooie schaar geloovigen de plechtige processie rondom de kerk. Onze beide harmonieöu bliezen daarbij een statige marsch. Het geheel maakte een diep gods dieusiigen en weldoenden indruk. Benoemd tot bode van 't postkautoor naar de tramhalte alhier J. KueD. A.s. Zondag zal de harmonie „Eupho- nia" een volksconcert geveu op de kiosk. We hopen, dat het weder zooveel mogelijk medewerke lot het welslagen van deze uit voering. 6 Juli a.s. zal de nieuwe kerk iu de St. Joachim—Moer alhier door Z. H. W. de bisschop vau 's Hertogenbosch geconsacreerd worden. Ruamsdonksveer, 12 Juni. Gistereuavond outstoud brand in de schuur van de land— bouwerswouing van C. v. S. Gelukkig dat de bewoners het ongeval spoedig bemerkten, anders was zeker het geheele pand een prooi der vlammen geworden. Men deukt aan kwaadwilligheid. Het schip „Elisabeth" van J. de Ruy- ter alhier is nabij Hansweert door een ander met grint geladen schip aangevaren en on middellijk gezoigen. Alle opvarenden wer den gered. Dongen, 12 Juni. Naar raeu verneemt, is thans door den minister van waterstaat eeue gewijzigde richting ontworpen voor den aan leg vaD het scheepvaaitkanaal van de Zuid- Willemsvaart over Tilburg en deze gemeente naar de Amer en de Matk. Het kanaal is daarbij meer noordelijk vau de gemeente Tilburg geprojecteerd. Waar echter het kanaal daardoor verder van de handelscen tra dezer stad zal verwijderd ziju, worden twee zijkanalen noodig geacht, ten einde de teu noorden eD ten zuiden van den spcor— weg gelegen stadsgedeelten met het hoofd kanaal te verbinden. sa-. WAALWIJK, 12 Jani 1903., Er wm ter jaarmarkt veel aanvoer van hoorn vee en de handel was zeer vlug. Kalfbeesten f 155 a f 195, Dito vaarzen f 140 u t 175 Weivee ging vlug van de hand tegen ferme prijzen. Jonge varkens aangevoerd 205 stuks, verkocht van f3.75 a f 8.75 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 567 kg. van i 1.13 k t 1.21 per kg. Eieren 3 i 4 cent per stuk. DUSSEN, 28 Mei. Boterprijs per K.G. van 1.05 1.27. Middel- markt f 1.16. Aanvoer 98 K.G. Eieren f 0.75 de 26 stuks. WAALWIJK. Van 5—12 Juni 1903. GEBOREN: Josina d. v. A. v. Drongelen en A. Glavimans. OVERLEDEN H. v. d. Paugaard, echt. v. E. Groot 68 j. J. E. v. Wijk, 9 j. A. M. Spoor, 1 mnd. HUW.—AANGIFTE: J. J. Verdonk, 27 j. en A. v. d. Hoven 25 j. HUWELIJKEN J. Th. Mahieu 27 j. en J. A. v. d. Broek 28 j. F. A Verhoeven 24 j. en A. W. Kipping 25 j. GEBOREN Petronella d. v. Rudie Petrus Hurkmaus en Francisca Maria de Bont Johanna Wilhelmina d. v. Johannes Cornells Muskens en Petronella Johanna van der Krabben Petrus Hendrikus z.v. Godefr. Kuijpers en Hendrika Neijs- 6en Helena Maria d. v. Gijsbertus Blok en Maria Smit Johannes z. v. Laurens de Louw en Adriana Cornelia van Daelen Huiberdina Maria d. v. Huibert Cornelis den Dunnen en ijdia Vleghart. OVERLEDENJohannes Kuijsten echt, v. Alida Cornelia v Zeist oud 39 j, Johannes Nicolaas Martinus Leijtens oud 3 maanden Maria v. d. Hammen wed. van Johannes Brugraans 66 j. Johanna Wilhelmina Muskens 19 dagen. HUWELIJLENAdriana Johannes Vroom oud 25 j. en Adriana Kool oud 20 j. Hendrik van Heijst oud 31 j. en Elisabeth Bogers 24 j. Jan Nieuwen- huizen 25 j. van Sprang en Laraberdina Kooijmans 26 j. Gerardus Hendrikus Verhulst oud 25 j. en Gijsberdina Walthera vau Daelen 22 j. BAARDWIJK. GEBOREN: Josephus Albertus z. v. Peter van Giersbergen en Cornelia Staal. Cornelia d. van Godefridus Hesselberth en Helena Voogd. Clazina Leonaida Aulonetta d. v. Johannes de Munnik en Cornelia Hes selberth. Cornelis Johannes z. v. Joannes Siegers en Maria Anna van Huiten. Maria Francisca d. v. Adrianus Leijtens en JohunnA Papenhoven. Levenl. aangegeven kiadjvaa Cornelis Pullens en Hendrika van Loon. OVERLEDENLeonardus Johannes Leijtens, echtg. v. Anna Schoormans oud 56 j. ONDERTROUWD: Christiaan Hoevenaars oud j en Adriana Maria Schilders 30 j. Bij koninklijk besluit van 12 Mei j.l. is bepaald, dat met ingang van 1 Juli a.s. er zullen zijn negeu Boorten van telegramzegels, namelijk van vijf, vijftien, twintig, vijfen twintig, dertig, vijftig, zestig cent, éen en twee gulden. Gave en ongeschonden telegramzegels van één, drie en twaalfeneenhalven cent kunnen tot 1 Juli a.s. gebruikt worden, daarna kunnen zij tot 1 November 1903 tegen telegramzegels van andere waarde worden ingeruild, zoo noodig onder bijpassing van gereed geld. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor. WINTERS. Burgemeester en wethouders van Waalwijk gezien de aanschrijving van den heer Commissa ris der Koningin in dit gewest, van den 14en April 1903 3e afd. M. S. Brengen ter openbare kennis: dat het te houden onderzoek over de verlof gangers dezer gemeente (Inspectie) dit jaar zal plaats hebben op Donderdagïaeu 18en Juni aanstaande voor alle verlofgangers, die tot de militie te land behooren en voor I Januari van dit iaar in het genot van groot verlol zijn ge steld, met inbegrip van hen, die dit jaar zoodanig verlof verkregen hebban na krachtens artt. 124 en 131 der wet onder de wapenen zijn geweest. Van het onderzoek zijn dit jaar vrijgesteld Lichting 1897, 1898, le, 2e, 3e, compagnie Hos pitaalsoldaten. Lichting 1899 de verlofgangers die van de regimenten Huzaren bij de Treinafdeelingen der regimenten Veldartillerie zijn overgeplaastle Regiment Veld-Artillerie. Lichting 1897 en 1898 behoorende tot de Regimenten Infanterie, lichting 1898 behoorende tot de Rigimenten Veldartillerie en lichting 1900 behoorende tot de Regimenten Huzaren. Hospitaalsoldaten lichting 1900, le, 2e en 3e compagnie. Korps rijdende artillerie lichting 1898 le en 2e batterij. Korps Pontonniers lich ting 1897, 1898 en 1900 le en 2e compagnie. Korps Torpedisteu lichting 1897, en 1898 ie, 2e Ïeleton van de le en 2e compagnie, lichting 901 beide compagnieën. Vesting Artillerie lichting 1897 le 10e compagnie van het le 2e en 4 regiment en 1 7, 9 en 10e compagnie van het 3e regiment, lichting 1898 dezelfden, lichting 1900 le 10e compagnie van het le 2e 3e en 4e regiment. Korps Pantseifort-artillerie lichtingen 1897, 1898 en 1900 le, 2e, 3e en 4e compagnie. Korps Genietroepen lichting 1901 van de 9e compagnie: de miliciens veetiBg-tele- grafisten, die voldaan hebben aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Konink lijk besluit van 29 Februari 1884 no. 13 en in dit jaar niet krachtens art. 110 der railitiewet 1901 onder de wapenen zijn geweest des voor middags ten 9'/2 ure. Art. 127. De verlofganger verschijnt bij het onderzoek in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en de uitrustingstukken, hem bij zijn vertrek met verlof mede gegeven, van ziju zakboekje en zijn verlofpas. Art. 128. Behoudens het bepaalde in art. 117 kan een arrest van twee tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring, door den militie-commissaris worden opgelegd aan den verlofganger lo. die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt; 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden, niet voorzien is van de, in het voorgaande artikel vermelde, voorwerpen 3o. wiens kleeding- of uitrustingstukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4o. die kleeding- en uitrustingstukken, aan een ander behoorende als de zijne vertoont. Art. 129. Is de verlofganger, wien krachtens het voorgaand artikel, arrest is opgelegd, bij het onderzoek tegenwoordig, dan kan hij dade lijk onder verzekerd geleide in arrest worden gebracht. Is hij niet tegenwoordig en onderwerpt hij zich niet aan de hem opgelegde ttraf, dan wordt hij, op schriftelijke aanvrage van den militie commissaris, te richten aan den Burgemeester der woonplaats van dien verlofganger, aange houden en onder verzekerd geleide naar de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring overgebracht. Art. 130. Onverminderd de straf, in art. vermeld, is de verlofganger verplicht, op den daartoe door den militie-commissaris te bepalen tijd en plaats, en op de in art. 127 voorgeschreven wijze, voor hem te verschijnen om te worden onderzocht. Art. 131. De verlofganger, die zich bij herha ling schuldig maakt aan het feit, sub 40. van att. 128 bedoeld, of niet overeenkomstig art. 130 voor den militie-commissaris verschijnt, ol, aldaar verschenen zijnde, in het geval verkeert sub. 2o, en 3o. van art. 128 vermeld, wordt in werke- lijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oor log bepaald. Het onderzoek van de verlofgangers der militie te land, vermeld in art. 125 der wet, geschiedt eenmaal 's jaars in de maand Juni. Bij de toestemming, krachtens art. 116 ot art. 123 der wet verleend, kan aan de de daarbij be trokken verlofgangers worden vergund, het on derzoek in de maand November of December van het jaar te ondergaan. Gelijke vergunning kan door of vanwege onzen Minister van'Oorlog ook aan andere verlofgan gers worden verleend, indien de uitoefening van hun beroep of bedrijf of andere bijzondere om standigheden deelneming aan hel onderzoek in Juni van het jaar te bezwarend zouden maken. Aan het onderzoek wordt in het jaar, waarin het zou moeten plaats hebben, niet deelgenomen door verlofgangers, die in dat jaar vóór het voor het onderzoek bepaalde tijdstip uit anderen hoof de dan krachtens art. 124 of art. 131 der wet onder de wapenen zijn geweest, of die bestemd zijn om in dat jaar krachtens artikel 108, art. 109 of art. 111 der wet onder de wapenen ol' in werkelijken dienst te worden geroepen. Wij behouden ons voor om, indien het heer- schen van besmettelijke ziekte of ander buiten gewone omstandigheden het noodig doen achten, voor het onderhoek van verlolgangers uit eene of uit meer gemeenten de tijdsbepaling, in het eerste en in het tweede lid van dit artikel ver vat, door eene andere te vervangen of het onder zoek in eenig jaar achterwege te doen blijven. De militie-commissaris kan aan verlofgangers, die in eene gemeente van zijn ressort voprkomen op het register, in artikel 98 van dit besluit ver meld, op door of voor hen gedane aanvrage ver gunning, het onderzoek voor den militie com missaris in een ander ressort te ondergaan. Hij geeft van de verleende vergunning onverwijld kennis aan den burgemeester van de gemeente, waar de daarbij betrakken verlofganger op het register voorkomt, alsmede aan den militie-com missaris, door wien, volgens de vergunning, het onderzoek moet worden gedaan. Ia van de ver gunning niet op den, door dien militiecommis saris bepaalden tijd gebruik gemaakt, dan wordt zij geacht niet te zijn verleend. IngelijfdeD bij de militie, die krachten-art. 113 der wet van den werkelijken dienst zijn ont heven, of aan wie krachtens art. 114 der wet uitstel van eerste oefening of van verblijt onder de wapenen is verleend, zijn gedurende den tijd, dat zij in het gehot zijn van ae ont heffing of van het uitstel, niet aan het onderzoek onderworpen. Eindelijk worden de verlofgangers er nog op merkzaam op gemaakt, dat zij gedurende den tijd, dien het onderzoek duurt, en in het alge meen wanneer zij in uniform gekleed zijn, vol gens het bepaalde sub 2o. en 3o. van art. 117 der wet worden geacht onder de wapenen te zijn en het crimineel wetboek en het reglement van krijg» tucht voor het krijgsvolk hier te lande op hen van toepassing zijn. Waalwijk, 2 Juni 1903. Burgemeester en Wethouders vernoemd De Burgemeester, K. DE VAN DER SCIIUÈREN. De Secretaris, F. W. VAN LIE.MPT. TLWessels Burge gezien c ris der April 1 dat 1 gnngers plaats aanstaat militie dit jaa steld, ic rerlol' en 131 Van I Lichti pitaals.) Lichti regiraen regimen Regimei Lichti Regime tot de 1900 be Hospi compag 1898 1 tiDg lf Korps peleton 1901 lichting en 4 van hi lichting 3e en lichting compag van de grafiste in den lijk bi dit jae 1901 o Art. onderzo de kle zijn vi zakboel Art. kan ee ondergi het na railitie- verlofgi lo. onderzo Vrij (49) .0, en ho< van ee wat ik den ne< de, is gouveri worden verkwi minsten echtgen baron waarini Nora ondroge gaat ha ,Diep die vo ploert - geven wordt, ondank loos de vrouw maakt De e verontv tich zi hij in verder

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6