BINNENLAND. daar weinigen hem persoonlijk kennen1 Hoe vast men er op rekende, dat Peter Kara georgievits zou worden gekozen, blijkt wel uit het leit, dat zijn lithografische portretten alle reeds het opschrift droegen H Peter ICarageorgievits, koning van Servië." De oude grondwet van 1888 (1886) wordt weer krachtens besluit van Skoep- sjtina en Senaat van klacht verklaard, maar met eenige wijzigingen, die op sommige punten een beperking der konink lijke macht zullen medebrengen. Intusschen zal geen dezer veranderingen worden aange bracht voor de nieuwe Koning den eed heeft afgelegd. Onmiddellijk na de verkiezing werd den (roepen den eed van trouw aan koning Peter I afgenomen. Op de nationale vergadering van Maan dag waren alle leden der Skoepsjtina ver schenen van den Senaat ontbraken er twee, nl. generaal Anton Bogitsjevits, een oom \an wijlen koning Alexander, en de gewe- Zi n minister Isfrcm Andonavits, die vooral in den laatsten tijd een vertrouweling van Alexander was. Tijdens de zitting liepen er verscheiden van de officieren, die aan de samenzwering hebben meegedaan, in de vestibule van het koninklijk paleis, waar de verkiezing plaats had, rond. In, de vergadering zelf waren van d* te Belgrado geaccrediteerde diplom iten sleehls de gezanten van Italië en België aanwezig, maar de secretarissen en tolken van alle gezantschappen. Men meent, dat de jongste besluiten der volksvertegenwoordiging volledige stilzwij gende amnestie voor de samenzweerders van veileden week insluiten, wat men in Servië waarschijnlijk een heel natuurlijke zaak zal vinden. Maar het blijft af te wachten hoe <le nieuwe Koning daarover zal denken. Wanneer hij notitie neemt van wat het buitenland meent, dat hij aan de waardig heid van Servië en zijn eigen positie schul dig is, dan laat bij de zaak niet blauw blauw al zal het hem zijn koningschap al dadelijk moeilijk maken. Bovendien zal 's Koniugs houding in deze wel niet zon der invloed blijven op de houding der mo- geiuimden jegers hem en zijn land. Het is oen uiterst lastige kwestie, maar velen denken dat Peter Karageorgievits door de moordenaars ongestraft te laten zelfs niet den schijn van medeplichtigheid op zich zal willen laden. liet plan was dat Peter Karageorgievits, thans koning Peter I van Servië, het Zvii'sersche gebied niet zou verlaten, voor |um:i langs ambtelijken weg kennis was gegeven van zijn verkiezing. Men geloofde (lui de Koning te Zurich zijn Weenschen raadsman dr. Nenadovits zou afwachten. Pr Nenadovits zou hem op de hoogte stillen van de opvattingen van de toon aangevende kringen te Weenen en dan met. In in daarheen vertrekken, waar hij morgen verwacht wordt. Tezelfdertijd zou dan de door de Skoepsjtina gekozen depu tatie to Weenen aankomen, om hem de kroon aan te bieden. Te Belgrado verwacht m :i don nieuwen Koning reeds Woensdag of Donderdag. Volgens den Belgrader berichtgever van de Kölnische Ztg., hebben de uiterste radicalen slechts onder de volgende voor- waai dm de verkiezing van Peter Karage- orgievist willen goedkeureu: 1. ilet opperbevel over het leger is niet in handen van deQ vorst; 2. het leger on cl ambtenaren leggen alleen den eed op do grondwet af; 3. de uieuwe grondwet moet uitgewerkt worden op deu grondslag van de grondwet van 1886 N. S (of van 28 Decern lier 1888, oude stijl); 4. het algemeens stemrecht moet ingevoerd wor- Volgens de grondwet van 1886 hadden alleen het meerendeel van de belas- lingbet tiers kiesrecht. De groote vraag voor den nieuwen Koning is nu, of Europa hem zal erkennen Tot dusver wist men te Belgrado, zelfs in ambtelijke kringen, nog in het geheel niet, of Rusland de verkiezing goed zal keuren. Aan de Newa hult men zich in het diepste zwijg'm. Zelfs scheen Rusland's houding een v n de grootste zorgen van de voor- loopige regeeriug te zijn. Tsarikof, de Russische gezant te Belgrado, had zich nog niet met de voorloopige regeering ingelaten cu de Servische gezant te Petersburg heeft, naar men beweert, van graaf Lamsdorf geen bescheid gekregen. Koning Alexander was een petekind van den Tsaar, en aan de Newa worden militaire omwentelingen en uitmoordiDg van vorstenhuizen niet als zeer welkome werktuigen van de politiek beschouwd. Slechts langs omwegen, waarvan de betrouwbaarheid niet voldoende vaststaat, beweert Kaljevist, de nieuwe minister van bu'.tenlandsche zaken, den zwakken troost te hebben ontvangen dat Rusland, als men werkelijk te doen heeft met een vrije uiting van den wil des volks, de erkenuiug niet zal weigeren. Door te dralen zouden de Tsaar en de Russische regeering enkel willen doen blijken dat zij het gebeurde afkeuren en duidelijk te kennen willen geven dat men niet ongestraft zal dulden dat de nauwelijks gebluschte brand in Macedonië op een andete plaats van den Balkau opnieuw uitslaat Veel zal dus afhangen van den iii tige houding van de Servische bevolking. In antwoord op een telegram van mi nister Avakoumowitsch, hem zijn verkiezing mcdcdeelende, seinde de nieuwe koning, dat de schitterende beivijzen van toewijding hem gegeven door zijn bemind volk, zijn trouw leger en vaderlandslievende regeering hem tot in het diepst der ziel hadden ge troffen. „Ik dank de Voorzienigheid, die mij den troon mijner voorvaderen deed be stijgen." Peter Karageorgewitsch, die verklaard heeft, dat hij onder den naam Peter I wil regeeren, heeft onmiddellijk, nadat hij van zijne verkiezing in kennis gesteld was, een proclamatie gericht tot het Servische volk. In deze proclamatie bedankt de koning het volk, dat de tradities van zijn voorvaderen weer heeft aanvaard. Hij verklaart, dat hij aan die tradities trouw zal blijven en zich speciaal zal houden aan de nagedachtenis van zijn betreurden vader, Voorts geeft de nieuwe koning zijn eerewoord, dat 'alles wat in de laatste 40 jaar is gebeurd, ver geten en vergeven zal zijn en dat hij niet den minsten wrok koestert togen degenen, die hem hebben bestreden. Hij zal de rechten van alle ambtenaren eerbiedigen, die hij uitnoodigt te blijven binnen de grenzen van de slrikste wettelijkheid en hun ambten als in normale tijden weer op te nemen. Waarschijnlijk zal Peter I Donderdag avond van Gei.ève naar Weenen vertrekken en van daar naar Belgrado reizen. Hij heeft bereids inededeeling van zijn verkiezing gedaan aan den caaar, den koning van Italië en den vorst van Montenegro. Over zijn persoonlijkheid meldt de Neue Freie Presse Karageorgievits is een knappe man van middelmatige lengte, die keurig naar de Fransche mode gekleed gaat en den indruk maakt van een man van de wereld. Zijn donker hoofdhaar en de korte baard en knevel zijn peper-eu-zout-achtig. Het ovale gezicht heeft een duidelijk Slavisch, zoo men wil Servisch Type. Zijn soldateske manieren doen vermoeden dat hij een mili taire opleiding heeft gehad. Te Genève be woonde hij met zijn vrouw, een oude rijzige dame, een klein huis vlak bij de Russische kerk. Prins Karageorgevits is een ontwikkeld, zeer belezen man. Hij spreekt zeer mooi Fransch, Russisch, Servisch en Duitsch. Zijn algemeene ontwikkeling heeft hij gekregen door jaren lang ernstig te lezen hij stelt in alle vraagstukken van onzen tijd levendig belang en zoekt den omgang met weten schappelijke mi nschen, om van hen te leeren. Hij leefde te Geneve zeer teruggetrokken, bijna burgerlijk eenvoudig. Zoo had hij geen equipage, maar gebruikte steeds een huur rijtuig. Hij ging alleen met Russen om, vooral in den kring van prins Oldenburg. WAALWIJK 17 Juni 1903. Kunds vergadering. In eene Zaterdagavond gehouden raads vergadering werd met algemeene stemmen aan den heer Adr. van Liempt, le ambte naar ter secretarie alhier, die benoemd was te Roermond, eene salarisverhooging van f 200 toegestaan. Hij zal thans zijne be noeming naer Roermond niet volgen. Tentoonstelling. Het comité der tentoonstelling ontving voor de groote Landouw-tentoonstelling op Dinsdag 25 en Woensdag 26 Augustus van Hare Majesteit de Koningin-Moeder een groote zilveren medaille. Deze medaille is een waar prachtstuk, aan de eene zijde yertooneude de beeltenis van H. M. waar omheen rEmina Koningin Moeder' en aan de andere zijde een krans, waarin^de in scriptie komt. Verder nog van den Edelachtb. Heer Burgemeester van Sprang, C. G. H.H. Meijer, Voorzitter der landbouw-commissie een groote gouden medaille. Het park tegenover de tentoonstel lingsterrein begint er goed uit te zien langs den weg, die naar den hoofd-ingang leidt, is aan eene zijde een flink beeld van Crispianus opgericht, op een groot en zeer goed saamgesteld rotswerk. Dit beeld is welwillend door den heer Jac. Gragtmans. tot dit doel afgestaan. Ook aan de andere zijde zal iets bijzon ders de aandacht trekken, in één woord, 't geheel zal een uitstekend effect maken. Door het bestuur der tentoonstelling alhier werd namens 't comité, Maandag 1.1. bij de opening der tentoonstelling te Groningen, 't volgende telegram aan de commissie aldaar gezonden Comité Tentoonstelling Groningen. Bij de opening uwer Tentoonstelling wenschen wij u het beste succes. Comité Internationale Tentoonstelling Waalwijk. Klijberg President. Gezondheidscommissie. A.s. Vrijdag des nam. ten 3 ure zal de gezondheidscommissie zetelende te Waalwijk, eene openbare vergadering houden ten raad- huize aldaar ter behandeling en vaststelling van 't verslag over 't tijdvak 24 Nov. 1902. uit. Dec. 1902. Des morgens ten 11 uur is vergadering der gezondheidscommissie met heeren Bur gemeesters uit 't district. De heer Mombers. Wederom een veteraau in het publiek leven ziet Waalwijk afscheid nemen. Blijkens achterstaande advertentie toch, wenscht de heer Mombers, bij de a. s. periodieke ver kiezing wegens gevurderdeu leeftijd niet meer in aanmerking te komen. De heer Mombers werd in 1882 gekozeu in plaats van den heer Rubbeus en had in diens vacature nog 3 jaren zitting. Onafge broken vaardigden de kiezers hein nog 3 periodes af, zoodat hij 21 jaar raadslid was. Wel een bewijs dat hetgeen de heer Mom bers deed en mede in 't belang van Waal wijk bewerkte, door de kiezers werd op prijs gesteld. Thans op leeftijd gekomen, geeft hij zijn maaudaat over aan jeugdigar krachten. Een woord van hartelijk afscheid, waar deering en dank namens de burgerij van Waalwijk, zij den heer Mombers hier ge bracht, met den wensch, dat hij vele jaren van de welverdiende rust moge genieten Paroehie St. Antonius. De plechtige feesten ter eere en onder het octaaf van den H. Autonius van Padua in zijne devotiekerk alhier gehouden, moge in alle deelen geslaagd heeteu. Was verleden jaar het getal pelgrims reeds groot, thans overtreft het aller ver wachting en waren het, vooral Zondag duizendtallen, die van heinde en verre opkwamen om dien grooten Volksheilig hulde te brengen voor ontvangen gunsten en zegeningen, of die weer kwamen om nieuwe gunsten af te smeeken. Dinsdag was onze Parochie in vlaggentooi, het gold om hier hulde te betuigen aan de bedevaart van (Jdenhout en omstreken en ook aan een der pelgrims die bij die gele genheid een prachtig vaandel aan de Kerk geschonken heeft. Met het nieuwe vaaudel werd, door den Eerw. Heer Pastoor e vier misdienaars in feestdosch gekleed, onder het luiden der klok, de Processie ingehaald en trad men in slalige orde het bedehuis bin nen. Na de plechtige hoogmis die om 10 uur begon, hield de eerw. Pater capucijn een sehoone predicatie, waarna het vaandel werd gewijd en dank gebracht aan den aanwezigen, doch niet bekenden gever. Daar Zondag 1.1. honderden pelgrims geen plaats in de kerk konden vinden, zullen a.s. Zondag geheel dezelfde oefeningen ook de processie, eveneens door Eerw. Paters Capucijnen plaats| vinden, om iedereen in staat te stellen daarvan te profiteeren. Tramzaken. Belgische Nml. Venn. Holla ndsche Buurt-spoorwegen, te Brussel. Ontvangsten (Stoomtram TilburgWaalwijk Heus- den 's-Hertogenbosch) Mei 1903 f 13.105.97 dito 1902 f 10.311 SP/t. Sedert 1 Jan. 1903 f 50.909.04 dito 1902 f42.279.51. Er is concessie aangevraagd vooraan zeer belangrijke nieuwe tram. De lijn zal begin nen te Kaatsheuvel, in aansluiting bij de tram Tilburg, Waalwijk, 's-Hertogenbosch. Van Kaatsheuvel zal zij loopen naar Dongen, langs de Dongensche laan, door Kadettenkamp, langs 't Moleneind tot den straatweg naar Dorstverder langs der. Teteringschen Dijk, verlengde Boschstraat, Wilhelminasingel, Delpratsingel, Willem straat, station. Zóó ten minste luidt het plan in de concessie-aanvrage. Ougevul Toen gisterenavond de tram van 8 uur voorbijreed, wilden een paar kindereu, die op straat speelden, vlak voor den tram de rails nog oversteken. Door de oplettendheid en het snel-handelen van den stoker die voor den tram liep, werden zij gered; hij trok ze nog juist bijtijds op de trottoirs, toen de locomotief nog geen pas afstands van de kleinen was verwijderd anders waren zij zeker overreden. Een woord van lof aan het jongmeusch üilaritcit. 't Is Maandagavond. Een troep kinderen en opgeschoten jon gens met veel lawaai, steeds aangroeiende. Wat is er gaande F 't Is het bekende Betje L. die weer wat veel aan Bachus heeft geofferd, nu eens recht, dan weer laveerende, vallende en opstaande, strompelt ze verder, tot groot vermaak der omstanders, maar,... walgelijk blijft 't. Benoeming. Mgr. W. vau de Ven heeft, op diens verzoek, ontslag verleend aan den Weieerw. heer G. de Bruijn als pastoor te Erp en heeft benoemd tot pastoor te Erp, den Wel eerw. heer Th. van Amelsvoordtot kape laan te Driel den Weleerw. heer J. J. F. Tijssen en tot kapelaan te Haps den Weleerw. heer W. Hoefnagels, die kapelaan was te Lieshout. Rechtzaken. De zaak tegen A. P. W., kassier en commissionair in effecten te Waalwijk, zal 14 Juli in hooger beroep door het gerechts hof le 's-llertogenboscb worden behandeld. Getuigen zullen niet worden gedagvaard. Het Hoog Militair Gerechtshof deed in zijn zitting van heden o.m, uitspraak in de appelzaak van den reserve-korporaal P. C. K., die in eersten aanleg door den krijgsraad in het 4e militaire arrondissement, standplaats Haarlem, was schuldig verklaard aan het door een ambtenaar verspreiden van een geschrift, waarin tot eenig strafbaar feit wordt opgeruid, met het oogmerk om aan den opruienden inhoud ruchtbaarheid te geven, bij het begaan van welk feit hij gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid hein door zijn ambt geschonken, in de in- fauterie-kazerne in het fort Erfprins te den Helder gepleegd, en veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met degradatie tot den stand van soldaat. Het hof achtte de ten laste gelegde feiten en bekl/s schuld daaraan wettig en over tuigend bewezen, de door den verdediger aangevoerde onbevoegdheid van den mili tairen rechter werd verworpen, de qualifi- catie aan de feiten door den krijgsraad gegeven en de uitgesproken degradatie iu stand gehouden, doch den duur der opge legde gevangenisstraf verminderd tot op zes maanden, met bepaling, dat deze straf ge rekend zal worden te ziju ingegaan op 22 Maart jl. Spoorweg enquête. Men meldt uit deu Haag Naar men verneemt, denkt de enquête commissie voor den toestand van het spoorwegpersoneel reeds 29 Juni een aan vang te maken met het verhoor van des kundigen en getuigen. De verhooren zullen te 's Gravenhage worden gehouden. De commissie zal worden bijgestaan door steno grafen bij deStaten-Generaal. Aan talrijke en uitvoerige schriftelijke inlichtingen heeft het der commissie niet ontbroken. Zeer vele vereenigingen uit liet spoorwegpersoneel en afdeelingen daarvan hebben voldaan aan de, tot haar gerichte uitnoodigingen tot het verstrekken van zoodanige inlichtingen. Ook aan de alge meene oproeping tot het geven van zakelijke inlichtingen omtrent spoorwegtoestanden is door velen, die tot het spoorwegpersoneel behooren of behoord hebben, gevolg gegeven. Aan de commissie is een groot aantal getuigen opgegeven, dat het haar niet mogelijk zal zijn hen allen te hooren. Voorts ontving de commissie een aantal verzoeken van persoonlijken aard, strekkende tot het nemen van maatregelen in het belang der verzoekers, tot hunne weder-in- dieuststelling, tot het doen uitbetalen van hetgeen zij vermeenen dat hun ten onrechte is onthouden enz. Op dergelijke verzoeken kan uit den aard der zaak door de Commis sie geen acht geslagen worden, daar de bedoelde maatregelen ten eenenmale vallen raiten hare taak en bevoegdheid. Zij is uitsluitend benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de rechtsverhoudingen en voorwaarden, waaronder het spoorweg personeel in dienst is, en naar de grieven die bij dat personeel bestaan en eventueel tot het doen van voorstellen om wijzigingen in die rechtsverhoudingen en voorwaarden in te voeren en voor de toekomst te waar borgen. Buiten de grenzen van dezeu, haren werkkring vermag zij niet te gaan. Woningwet. De Gedeputeeide Staten van Noordbra bant hebben een schrijven gezonden aan de gemeentebesturen der provincie, waarbij zij erop aandringen zoo spoedig mogelijk de verordeningen vast te stellen, waarvan de totstandkoming door de woningwet vereischt wordt. In een bijgevoegd afschrift van het oor deel van den hoofdinspecteur geven zij de op waarom dit gewenscht wordt, zeker niet het minst om al degenen, die thans nog vergunning tot bouwen verkrijgen, in over eenstemming met de te lage eischen der bestaande verordeningen of die, bij ont steltenis eener verordening, zooals in vele gemeenten het geval is, bouwen naar eigen inzicht, niet bloot te stellen aan misschien groote financieele schade, wanneer zij eerst daags het pas gebouwde allicht weer moe ten wijzigen naar de nieuwe eischen, over eenkomstig de woningwet. Bovendien wijzen Gedeputeerde Staten er op, dat door hen onmogelijk alle verorde ningen op den vastgestelden termijn zullen kunnen worden nagegaan en goedgekeurd, indien de gemeentebesturen allen met toe zending wachten tot het laatste oogenblik. Aangehouden. Men schrijft uit Enschedé aan het Hblad. Alhier is aangehouden de 24-jarige Kroos hof, handelsreiziger van Deventer. Dit ge- schiedde in liet hotel De Klomp, op het oogenblik dat hij in de vestibule bezig was zich gereed te maken om per een bij een rijwielbesteller gehuurde fiets naar Duitsch- land te vertrekken. De politie versperde hem echter den weg. Op den aangehoudene werden bank- van- leening-briefjes gevonden, waaruit blijkt waar hij de verduisterde rijwielen heeft ver kocht. De gearresteerde heeft 31 Mei j.l. uit Deventer de wijk genomen naar Am sterdam en 'heeft daar, evenals te Rotter dam en 's-Gravenhage, in verschillende ho tels gelogeerd en schulden gemaakt, die nooit zijn voldaan. Hij noemde zich jhr. van den Bosch Krooshof, ook wel De Graaff en Greve en wa9 te Arasterdam in gezelschap van iemand, die zich baron Van Haersolte noemde en naar men weet, ook reeds is aangehouden. In de hotels, waar hij logeerde, waren telegrammen aan het door hem opgegeven adres bezorgd, vermeldende dat er geld voor hem afgezonden was, o. a. een bedrag van f 100. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat die telegrammen door hem zelf ter post waren bezorgd. Ongeval. Een jongen van ongeveer 8 jaar viel. in de Zuid-Willemsvaart. Een varensgezel van de „Pöle-Nord II', Namur, die op het dek zat en reu sigaar rookte, zag het ougeval. Hij legt zijn sigaar naast zich, springt te water, haalt den jongen boven, brengt hem aan den wal en herneemt daarop, als ware er niets bijzonders voorgevallen, zijn plaats op het dek van genoemd schip, waar hij, zonder zich van zijn natte pak te ontdoen,' het nog overgebleven gedeelte van d'e weggelegde sigaar oprookt. Enkele omstan- ders, hem aansprekende en dankzeggende kregen tot antwoord: #co:nprend pas en dadelijk dook onze vriend de kajuit in. Te Amsterdam, Prinsengr. 959 is een bureau voor militaire adviezen gevestigd. De invoering van de nieuwe en de gewijzigde militaire wetten is gevolgd door de uitvaardiging van tal van Alge- meene Maatregelen van Bestuur Koninklijke Besluiten en Ministeriëele Verorderingen betrekkelijk de deelneming aan het voorbe reidend militair onderricht, het vervullen van den militiedienst bij het leger en de vloot het vertoeven van dienstplichtigen buiten 's lands, en de vorming en den dienst van het beroeps, het reserve- en het militiekader. Onbekendheid met al hetgeen omtrent een en anderis of nog zal worden bepaald, of 't bij ver zuim niet kennis nemen van eenigerlei op roeping door het burgerlijk of het militair gezag gedaan, kan voor den aanstaanden loteling en voor den dienstplichtigen in werkelijken dienst of met groot verlof direct en indirect groot nadeel opleverd. Direct, omdat hij zich blootstelt aan straf en buitengewoone langdurige oproeping in werkelijken dienst bij het niet naleven van eenigerlei bepaling, net overtreden van eenig voorschrift, of het gevolg geven aan eeni- gerlij oproeping indirect, omdat hij zijn dienst plicht niet vervullen kan onder de voor hem minst bezwarende omstandigheden, bijaldien hij niet tijdig véér of na zijne indiensttreding bekend is met voor den dienstplichtige geldende gunstige beschikkingen De Wetten, de Bestuursmaatregelen, de Koninklijke Besluiten en de Ministriëele Verordeningen van militairen aard zijn talrijk en aan gestadige wijziging onderhevig. Om de wijze van toepassing der militaire wetten besluiten, verordeningen en voorschrif ten tele eren kennen is nauwkeurige schrifting en aanteekening noodig van de beslissing van meerdere bestuurslichamen en autoriteiten ter zaken. Voor ouders en voogden, wier kinderen of pupillen voor den dienst bij de land-of de zeemacht kunnen worden aangewezen voor lien, die bij de militie of de landweer zijn ingelijfd, hetzij in werkelijken dienst of met grootverlof zijn, en voor hen die tot het reservekader behooren, mag derhalve ter zake kundige voorlichting door een ^bureau" onmisbaar worden geacht, welk Burau ook zorg moet dragen, bij eeni gerlei oproeping door het militair gezag in het algemeen gedaan, den belanghebbende tijdig rechtstreeks te waarschuwen. Zij, die deel uitmaken van het beroeps- of het reservekader bij het leger of de vloot, en ter zaken van langdurige dienst of in validiteit op pensioen willen worden gesteld hebbeD groot belang er bij, dat zij zich zoo volledig mogelijk op de hoogte kunnen stel len, van al datgene, wat op de militaire pensioenwetten en hare toepassing betrekking heeft. Ernstig ongeluk. Alkmaar Men meldt uit Alkmaar Zaterdagochtend omstreeks half twaalf is hier een ernstig ongeluk gebeurd. De apothekersbediende M. zou met twee kennissen per motorfiets naar de wedrennen te Woestduin gaan. Hij zelf had nooit zoo'n fiets bereden, doch zijn kennissen, houders der machines, haddeu daarin vol doende bedrevenheid en zouden M., die overigens goed fiets rijdt, vóór het vertrek door oefening daarin nog wat bekwamen. Tezamen reed men op den Westerweg, toen M. plotseling zijn vaart begon te versnellen in die mate dat de beide andere hem niet met konden inhalen. Al dadelijk begreep men, dat er iets niet in den haak was. Met eene snelheid van 80 KM. per uur ging M. den Westerweg langs, toen nabij de begraafplaats bij eene kromming van denjweg de motor met verba zende kracht tegen een boom reed en als 't ware in splinters vloog. Wouder boven wonder was zijn berijder, door duizeligheid bevangen, enkele meters voor de botsiug, op den weg geslingerd. De ontzettende vaart deed hem een eindweegs langs den weg schuren en deerlijk aan aangezicht en handen gekwetst werd hij door ziju kennissen opgenomen en gebracht bij den landman B., die in de onmiddellijke nabijheid woont. Dadelijk werd genees kundige hulp ontboden, die zoo spoedig mogelijk werd verleend. De toestand van den ongelukkige is hoogst zorgelijkhij mag in geen geval vervoerd worden. Er wordt gevreesd voor hersenschudding. Het ongeluk is ontstaan doordat M. den motor stop willende zetten, juist het tegen deel deed. De sleutel werd zoo wijd moge lijk open gezet en kon toen door hem niet meer gesloten worden. De ongelukkige is gehuwd en vader van twee kinderen. Sport en wedstrijden. Meyers en Schilling in de Demi-Finale. Zondag werden te Parijs, op de *Piste Municipale de Vinceunes" de series van den

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2