Servië. BUITENLAND. BINNENLAND. die hem te lijf wilden. Bennigsen en Soe boff kwamen nader, en Zijne Majesteit deed een voetval voor hen. Hij wou alles be loven, hij wou afstand doen van den troon, alles, alles, als ze hem toch in godsnaam in 't leven lieten. Maar de samenzweerders bleven onvermurwbaar. „Wat heb ik u dan toch gedaan jammerde Paul, in dezelfde bewoordingen als Peter III, die in 1762 vermoord werdwat heb ik u dan toch gedaan en hij bleef in geknielde houding op genade wachten. „Sire'7, sprak toen Bennigsen, „wij zijn niet hierheen gekomen om het met ijdele praatjes af te doeu. Gij zijt gevangen I" „Arrêté schreeuwde de Keizer, com ment arrêté en nu wilde hij in eene zijkamer vluchten. Maar hij struikelde over het omgevallen kamerschut en kreeg in die houding van zijn lieven Soeboff met gouden tabaksdoos een slag tegen de linkerzijde van 't hoofd, die hem duizelen deed. Op hetzelfde oogenblik echter bonsde men tegen de ge sloten deur der slaapkamer vau de Keizerin, die bericht gekregen had van hetgeen zoo dichtbij plaats greep en gekomen was om te zien, wat er geschiedde^ Zelf moet het haar inderdaad gelukt zijn, binuen te komen. Maar op bevel van prins Soebolf, die luide riep //breng de vrouw weg l" nam senator Tatarinofl haar in zijne armen en droeg haar terug naar hare slaapkamer. Van de oogen blikken, dat de Keizerin werd weggedragen, maakten de andere samenzweerders gebruik om Keizer Paul de sjerp vau zijn hoofd adjudant ArchimakofF om den hals te slaan en hem te wurgen. Een en ander geschiede ter eerste étage van liet paleis, terzelfder tijd dat Alexander die in hetzelfde gebouw het parterre bewoonde, met de andere samengezworenen in discussie was, over hetgeen met zijn vader gebeuren moest. Met betraande oogen smeekte hij dat men den Keizer niet zou dooden. Maar toen men hem injden slottuin leidde, boorde hij reeds aan den groet der paleis wacht, dat hij Tsaar geworden, en zijn vader overleden was. De teerling was geworpen er viel niet aan de toekomende dingen gedacht worden. Daarom haastte zich Alexander naar zijne moeder, thans de keizerin-weduwe, om met haar te overleggen. Maar hij werd niet bij haar toegelaten. En aan de heeren vertrouw den van haren zoon, Von der Pahlen en Bennigsen en Soeboff zeide zij, dat ze Alex ander niet als keizer erkennen zou, waut dat lnj zich niet schoon wasschen kon van medeplichtigheid aan den moord zijns vaders Zij en zij alleen was bet, die thans had te bevelen, en de moordenaars des keizers ge ducht zou straffeu. Zelf nam ze Benningsen bij den arm om hem te dwingen heen te gaan. Maar Bouningsen, die de oprechtheid der keizerin niet vertrouwde, zeide onbe schroomd„madame, on ne joue pas la comcdie l" Ilij had er reden toe aldus te spreken ,bij doorzag hare schijndroefheid. Trouwens ook aan de gemalin vau Alexan der, aan hare schoondochter alzoo, die haar nog in den eigen nacht van den moord ging bezoeken, verried zij hare ware bedoe lingen, toen zij wilde laten uitkomen, dat Alexander eigenlijk niet beter kon doen om zich schoon te wasscher. van de mogelijke verdenking van medeplichtigheid aan den moord zijns vaders, dan de regeering aan zijne moeder over te dragen. Alexander dacht echter aan deze soort edelmoedigheid in 't minste niet. Nog voor liet krieken van den dag vertrok hij in een gewoon rijtuig naar het winterpaleis, waar hij verre van den vermoorden vader, de toornende moeder en de onstandvastige slot wacht, zich veiliger gevoelde. Welhaast kon het bovendien aan zijne moeder blijken, dal niemand er ernstig aan dacht, in haar de aanstaande keizerin te zien. Want toen ze den vo'genden dag, op de herhaalde uitnoo- diging vau haar zoon, eindelijk besloot, ook 't winterpaleis te gaan, werd zij op den om de lendenen, omdat zij het voor het "olk wilden doen voorkomen alsof de Keizer een natuurlijken dood gestorven was, en het lijk moest worden ten toongesteld. Een huichelarij die nog van zedelijk be wustzijn spreekt, maar die den Servischen bloeddorstigen ontbreekt En Europa's diplomatie haalt kalm den nieuwen Kouing in haar kringen binnen. N. T. C. naar haar tocht er heen door niemand uit de menigte menschen als de heerscheresse begroet, en eene poging harerzijds om 't volk van 't balkou toe te spreken, kon niet geschieden. Eerst toen kwam ze tot kalme berusting en legde aan de heerschzucht het zwijgen op. De illusie barer candidatuur had maar twaalt uren geduurd, maar bezorgde haar toch het wantrouwen van haar zoon voor het geheele leven. Den dag na den moord op keizer Paul was geheel St. Petersburg in feeststemming. De menschen waren uitgelaten van vreugde. Handdrukken en omhelzingen op de open bare straat, en wederzijdsche heilwenschen met de bevrijding der ellendige verdrukking. De hoofdstad scheen de dubbele bevolking van anders te hebben, zoo druk en uitge laten was het leven en gewoel in de strateu. De champagne bij de aanzienlijken, de brande wijn bij de minderen, vloeide als Newawater. Er was een wijnhandelaar, die in twaalf uur tijds voor 60,000 roebel aan dranken verkocht. Iioe men te moede was aan 't hof kan wel blijken uit hetgeen de nieuwe keizeriu Elisabeth aan hare moeder, de markgravin van Baden, berichtte. „Gansch Rusland herademt weer", schreef zij. „Haar gemaal had het bestuur van 't land aanvaard maar alles was in een vreeselijken toestand, en alleen de gedachte, dat het vaderland gered moest worden, hield hem staande." Niet waar, de Servische moordenaars, die de lijken nog met sabelhouwen verminkten, hebben wel de misdaad nagemaakt, maar de gruwelen nog vergroot. Te meer daar zij, volgens de lezing van anderen, o.a. van Dumas, den Keizer wurg- De groote moeielijkheid in de huidige aangelegenheden in Servië Llijkt meer en meer te beslaan in de vraag, welke houding de nieuwe kouing zal aannemen tegenover de bedrijvers van den moord op koning Alexander en koningin Draga. Gaat hij in op den eisch der Russische regeeriug en wil hij de moordenaars voor eeu krijgsraad brengen, dan zijn nieuwe ongeregeldheden in Servie teverwachten, want de officieren die in den bloednacht een leidende rol hebben gespeeld zijn er vast van overtuigd, dat zij hun vader land een weldaad hebben bewezen, en zullen zich zeker niet goedsmoeds door den door hen tot koning uitgero pen Karageorgewitsch in cle gevangenis laten zetten, of in handen van den beul laten alleveren. Van verschillende zijden worden staaltjes bekend van de onbegrijpelijke levensbeschou wing van sommigen der satnensweerders. Zoo heeft één der voornaamste leiders in deu trein verteld aau een medepassagier dat hij zich niet bij ziju nieuwen koning zou durven aanmeldeu, wanneer hij zich niet bewust was »dat hij zijn plicht eu niets dan zijn plicht voor het vaderland gedaan had." Audere officieren hebber onomwonden verklaard, dat zij niet lauger konden dulden, dat hun vaderland langer door een „meinee- digeu, wispelturigen idioot, die in de macht tan een deerne en haar maagschap was", verder met schande bedekt en in het ongeluk gestort werd. Tegenover dergelijke fanatieke zienswijzen zal Peter I moeielijk redeneeren hebben, maar, indien hij in gebreken blijft, de moordenaars te straffen, of er althans naar te trachten, dan verspeelt hij den steun van Rusland, Oostenrijk en waarschijnlijk ook van andere mogeudheden. Reeds heeft de Britsche minister van buiteDlandsche zaken Landsdowe gisteren in het Hoogerhuis verklaard, dat de Britsche gezant te Belgrado last gekregen heeft, niets te doen, dat den indruk kon geven, een offici- eele erkenning te zijn van de voorloopige regeeriDg. De Britsche regeering acht het niet gewenscht dat de nieuwe koniog wordt ingehuldigd. Hij kreeg daarom last Belgrado voor dien tijd te verlaten. Frankrijk, Duitschland en Italië volgen een soortgelijke gedragsliju. Rusland en Oostenrijk schijnen bereid, het nieuwe regime te erkennen, maar Rusland gaf duidelijk te kennen, dat het de strenge bestraffing verwacht van de lieden in de misdaden be trokken. En de quaestie wordt voor den nieuwen koning nog moeielijker, nu de drie officieren die naar Geoève ziju gereisd om deu koniug te begroeten en hem als militair gevolg op de reis naar zijn hoofdstad te dieuen, een aanzienlijke aandeel hebben genomen in de tenuitvoerlegging van de samenzweering. De eene, Popowitsch, heeft het voor den aaslag uoodige dynamiet geleverdde tweede, Kostitsch, heeft de palijswacht en de hofgen darmes ontwapend, en de derde Gruitsch heeft de twee escadrons cavalerie gecoraman- deert, die den konak tijdens oord omsingelden, om te voorkomen, dat de moor denaars gestoord werden. Men betoogt nu, dat Koning Peter twee wegen openstaan, om zich uit de moeilijk heid te redden in de eerste plaats kan hij zich verschuilen achter het Skoepsjtina, dat den moordenaars reeds straffeloosheid heeft toegezegd, aan welk besluit Peter als con stitutioneel vorst zou hebben te gehoorzamen en in de tweede plaats zou hij kunnen zorgen dat hii de schuldigen uit zijn omgeving ver bande. Een derde oplossing wordt hierin gezocht, dat Peter eenvoudig verklaart, dat de bestraffing een zaak van zuiver binnen- landsch belang is en dat de mogendheden er dus niets mee te maken hebben. Senaat.'Welimirowitsch, hield een redevoering van den volgenden inhoud. „Sire, de Nationale Vergadering van het koninkrijk Servie had iu haar zitting van 2 Juni 1903 een moeielijke taak te vervullen. Zij was geroepen om de leenre, op den troo i van Servie ontstaan, aan te vullen. Op dat oogenblik zijn alle oogen naar dit land gekeerd, vanwaar men den nieuwen vorst verwachtte, die zijn volk beminde en hoogachtte. Wat men van den nieuwen koning verwachtte, was, dat hij de verdeeld heden tusschen de kroon en het volk zou doen verdwijnen. Wij verwachten een koning wiens eerbiedwaardige persoonlijkheid Servie naar wij hopen, naar een betere toekomst zal geleiden. De blikken van onze vergade ring ziju op Uwe Majesteit gevallen, waardoo haar taak gemakkelijker is geworden. Met algemeene stemmen heeft de Nationale Vergadering u tot konii.g van Servië uitverkoren. Wij, afgevaardigden van die vergadering, volbrengen de ons toevertrouwde zending en hebben de eer u aan te bieden het procesverbaal van de zitting der Natio nale Vergadering van 2 Juni 1903 en wenschen Uwe Majesteit een langdurige en voorspoedige regeering, ter hoogste glorie van uw persoon en van uw gezin. Leve de koning van Servië. De president stelde hierop den kouing ter hand het proces—verbaal, op perkameut ge schreven en gesloteu in een blauw satijneu koker, met linten in de Servische kleuren. De koning gaf in zijn antwoord uiting aan zijn groote gevoelens van dankbaarheid eu zeide als volgt„Ik heb nu vóór mij, als koning van Servië, de kleinzonen van de helden, die met mijn heldhaftigen grootva der en mijn grootmoedigen vader uitge strooid hebben het zaad der onafhankelijk heid van het koninkrijk Servie, mijn vader land en het uwe. Sta mij toe, mijueheeren en waarde broeders, dat ik mijn erkentelijk heid uitdruk met deze eenvoudige woorden „Leve Servie Dat Gods zegen ons voortaan vergezelle in ons dierbaar Servisch vaderland." Na de voorstelling der gedelegeerden gaf de koning nogmaals uiting aan zijn ontroe ring over het feit, dat hij na 45 jaren ballingschap weder in zijn geliefd vaderland kon terugkeeren, daarbij betoogende, dat hem woorden tekortschoten, doch dat hij beschikte over een warm, Servisch hart, dat alleen kon kloppen voor zijn volk. Nadat de koning vertrokken was, ver klaarde Welimirowitsch „De weinige woor den van den koning bewijzen, dat Peter I een goed koning is waaraan Servie behoefte heeft. Wij achten ons gelukkig, dat wij in ouzen nieuweu koning een gemeenschappelijk ideaal hebben gevonden." Als een belangrijke bijzonderheid wordt bericht, dat Zijne Majesteit niet in uniform doch in burgerkleeding zal reizen. Eetst aan de Servische grens zal hij zich steken in een generaalsuniform, die speciaal door een kleer-\ maker te Budapest voor de gelegenheid gemaakt en aan de grens voor hem gereed zal üggeo. Koning Peter zal alleen door zijn broeder Arsèue, naar Sevie worden vergezeld- Ziju beide zoons en zijn dochtertje blijven nog eeu maand te Sint—Petersburg. L)r. Neda— dowitsch zal hen daar komen afhalen en henj naar Belgrado brengen gelijktijdig met de zoon van Arsène die in de omstreken van Genève op de kostschool is. Te Belgrado worden inmiddels toebereid selen getroffen om den nieuwen souvereic feestelijk te ontvangen. De meeste straten prijken reeds in vlaggeutooi eu drie dagen achtereen, te beginnen met Woensdag, zal er worden gefuifd. Maandag der volgende week wordt in de schouwburg een stuk opgevoerd waarin de deugden enz. van den eersten Karageoigewitsch worden verheerlijkt en uit alle deelen van Servie worden deputaties verwacht, die aan het officieele gedeelte der feesten zullen deelnemen. GENEVE, 22 Juni. Om kwart over 10 nam de Servische delegatie plaats in 17 rijtuigen om zich van het Hotel de la Metrcpole uit naar den koning te begeven, óor wiens huis een driehonderdtal nieuws gierigen saamgeloopen waren. Toen de koning om halfelf in het groote salon zijn entree maakte, vergezeld door zijn Militaire Huis, werd hij met toejuichingen ontvaugen, wat groote indruk op hem scheen te maken. De president van den WAALWIJK 23 Juni 1903. Eervol Ontslag. Aan den heer A. J. van Liempt alhier is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris der Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf tegen een nader te bepalen tijdstip. Tentoonstelling. Ontvangen v/d Landbouwtentoonstelling. Eene groote zilveren medaille J. A. J. van Heijst, burgemeester Baardwijk. Thans levert 't terrein een aardig gezicht optalrijke werklieden zijn druk in de weer, vooral de machinehal een kolossaal gebouw schiet goed op, ook aan de restaurant is men bezig; 't geeft een aardige bedrijvig heid die veel toeschouwers lokt. Het deed ons genoegen van zoovelen te vernemen, dat het publiek zoo hoogst ingenomen is met zulk een plantsoen ais we thans bezitten nu 't is waar, 't ziet ei goed uit, ieder wandelaar kan ervan genieten en op elk reiziger die onze gemeente binnen komt zal het een uitstekende indruk maken. Waarlijk het is aan het spoor thans heer lijk wandelen, prachtige lanen en een zeer mooi park, dat, zoo het voortaan goed vrordt onderhouden, voor ieder Waalwijker een voort durend genot zal zijn iedereen neme de zorg op zich, dat niets wordt beschadigd en verder zouden wij autoriteite i durven in overweging geven, zoo mogelijk eene vaste commissie te benoemen, want thans is getoond wat eene goede commissie, in korten tijd en met weinig geld vermag Het comité stelt meer en meer pogingen in 't werk om de tentoonstelling steeds aan belangrijkheid te doen winnen. Zoo mocht het dezer dagen op zijn ver zoek toezegging ontvangen van den referen daris aan 't departement Binnenl. zaken afd. schoone kunsten, Victor de Stuers, dat Z.Ed, uit zijne rijke verzameling antiek schoenwerk 35 prachtige nummers zal exposeeren. Verder komen er nog schoenwerk en an dere lederartikelen uit China, Hindoestan enz. Dc Hanze. De Zondagmiddag om 12 uur gehouden vergadering van de Hanze was, als gewoon lijk slecht bezocht. Het overgroot gedeelte der leden schitteiende door afwezigheid. De notulen der vorige algemeene- eu be stuursvergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De secretaris doet voorlezing van een schrijven van mr. Aalberse te Leiden, waarin deze mededeelt, wegens gezondheidsredenen nog niet in staat te zijn een leesbeurt iD onze afdeeling te vervullen, welk verzoek door het Bestuur tot hem gericht was. In verband met punt 2 der agenda wordt voorlezing- gedaan van het verzoek en de rapporten van den Ned. Bond van Ver- eenigingen van den handeldrijvenden mid denstand over het al of niet gewenschte van wettelijk geregelde winkelsluiting in te zenden voor 25 Juni. Het Bestuur meende dat 8 of 16 leden der Hanze winkeliers zouden bezoeken om, zoo noodig, te helpen bij de invulling der vragen en deze dan ingevuld aan liet Bestuur te bezorgen. De opmer king wordt gemaakt dat toch alle leden bij zoodanige regeling, werkzaam moeten zijn. Na eenige discussie dat bet Bestuur den leden hunne wijk zal aanwijzen. BetrefFende een schrijven otn opgaveder meest gewenschte verzending van de Han zebode aan de afdeelingen, wordt eenparig besloten de oude wijze van verzending te handhaven. De secretaris ontvangt het pakket en laat de bladen bij de leden bezorgen. Dit besluit werdt genomen, naar aanleiding der elders gemaakte bemerking, dat het voor sommige leden gemakkelijker was de Hanzebode per post te ontvangen. Het besluit der afdeeling Waalwijk is gebaseerd op den slechten toestand der kas. Besloten werd, naar aanleiding van het ingekomen schrijven Yan het Hoofdbestuur der Hanze om de meening der Afdeeling te vernemen over het wenschelijke der aan stelling van eeu vasten boekhouder, om ont kennend te adviseeren. Zulk een boekhou der te salarieeren is voor de ceutrale kas te zwaar en zou te zeer drukken op de afdeelingen. Het voorstel van bestuur luidt daarom, evenals Helmond, te adviseeren, geen boekhouder te benoemen die ook maar in eenig opzicht ten laste der afdeelingen komt. Wil een der leden van de diensten van den boekhouder profiteereu, dan bestrijde hij de kosten zelf. In de vorige vergadering waren aange houden een paar voorstellen tot het beramen van middelen ter bespoediging van betaling en tot het tegengaan van overmatig lang Ongeval. Zondagmiddag toen de heer v. L. Tilburg, niet zijn dogcart in volle vaart "l stationstraat wilde indraaien struikelde hei paard en de heer v. L. tuimelde over hei paard heen op de straatkeien. Een burri' was gebroken en het tuig stuk de person kzaam moeten I ze|f |ia(j zich'nogal bezeerd. Door hulpvaardig wordt besloten, j handen was 't paard nogal spoedig opgeholpen' Politiczaken. Maandag werd te Besoijen een voorloopj, onderzoek ingesteld door de Maréchausséj en den gemeente-Veldwachter, naar eene jl Vrijdagavond alhier plaats gehad hebbend- verwonding op zekere G. J. welke verwondiu- bestaat in een messnede op de borst en dito op de linkerschouder. De verdacht, overigens eeu oppassend jonkman, genaatW J. V., ontkent alles.] Men beweert dat de verwonde zelf J aanleidende oorzaak tot deze daad is geweest Zaterdag mocht het den wachtmeeste, uit Waalwijk en den veldwachter Mimpe fc Drunen gelukken, den dader zekere M. t H. op te sporen die in deu avond van Ij dezer de liefhebberij had om een glasruit rat een rijtuig I klasse vau deu stoomtram fc Drunen met eeu steen stuk te werpen. Diefstal. In den nacht vau Zaterdag op Zondsj zijn bij de Wed. V. alhier eeu 5 tal haanljt ontvreemd. Inspectie. Donderdag 1.1. had in de boterhal dooi den luitenant-kolonel militie-commissarisdi inspectie der verlofgangers plaats. Een verlofganger dezer gemeente, dii eenigen tijd te Zutphen woonde, had vergetc daar zijn zakboekje te laten afteekenen, ei orediet I (*aar ^us "lsPeclie moeten maken. Hen De voorstellers verdedigde» e» verklaar- den hunne denkbeelden het eene ging te ver, het andere niet ver genoeg. Wij laten hier evenals bij de bespreking der andere punten de bijzondere discussie achterwege Na lang debat werd besloten, voor dit jaar dus niet voor de toekomst, omdat dan de maatregelen misschien verscherpt zullen moeten worden, dat de Hanzeleden aan hunne debiteuren, die in den loop dezer maand hunne rekening over 1902 niet voldaan hebben, begin Juli een kwitantie zullen aanbieden Met algemeene stemmen werd dit be sluit genomen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter tegen half twee de vergadering op de gebruikelijke wijze. St. Antonius. Zooals wij bereids mededeelden zouden 1.1. Zondag 21 Juni, in de St. Antonius-kerk te Waalwijk alle plechtigheden worden ber il i.i ld van den voorgaanden Zondag omdat toen zoo talrijke bedevaartgangers geen plaats in de kerk meer konden vinden. Nu het dezoek is 1.1. Zondag zoo groot geweest, als tot dusverre niet is gezien, men schat het aantal op pl.m. 5000 per sonen. De verwachting dat de St. Autonius- jarochieeeuc ware bedevaartplaats zou worden is bewaarheid, ja verre overtroffen. De maand Juni bracht een zoo groot aantal redevaartgangers als wij niet hadden kunnen vermoeden en zij waren hoogst voldaan over hun pelgrimstochtzeer gesticht over het indrukwekkende aantal en groote devotie zullen zij de indrukken hiervan zeer zeker bewaren eu zoo spoedig mogelijk naar dit oord terugkeeren; wij roepen hen een ge meend vaarwel, maar nog hartelijker tot weerziens" toe A. N. B. v. S. Maandagmiddag hielden verschillende com missies van den Bond van schoenfabrikanten, onder voorzitterschap van den heer W. Trava- glino vergadering in 't hotel Verwiel en wel navolgende: het „Dagelijksch Bestuur" des namiddags ten 2 ure. di „commissie van Redactie" des namid dags ten 31/, ure. de „Commissie voor den Wedstrijd" des namiddags ten 5 ure. De opkomst was vrij goed, maar de voor zitter wees er nogmaals op toch steeds goed op te komen en de zaak te blijven behar tigen, vooral in dezen tijd. Het dagelijksch bestuur hield zich voor namelijk bezig met de a.s. bestuursverkie zingen, met het opstellen van het programma der a s. algemeene- en congresvergadering te te Waalwijk, waarbij de president van 't tentoonstellings-commité tot aller groote voldoening het plan voor dien dag uiteen zette. Verder werden nog verschillende belangrijke zaken behandeld. De commissie van redactie besloot voor te stellen, het bondsorgaan wederom voort te zetten, vooral nu zich in Waalwijk eenige heeren bereid verklaarden hunne medewerking te verleenen. Dit gevoegd bij de bijdragen van de verschillende afdee lingen, zal de zaak uitstekend vlotten, daar wat uitgaven betreft, de advertenties de kosten rijkelijk dekken. De commissie voor den wedstrijd, maakte een lijst der jury-leden op, die zullen worden aangezocht] en verder eene commis sie, die de jury outvangt. Deze vergaderingen, die zeer gezellig en geannimeerd verliepen, waren van zeer groot belang en zijn door de gezonde onder linge discussie tot groot nut van den Bond. Provinciale Staten. Ia de aanstaande zomerzitting zullen be halve de reeds vermelde o. m. nog in be- handeling komen de volgende ontwerpen Algemeen reglement voor de waterschap, pen van Noord-Brabant. Politie-reglement op de openbare weges en voetpaden in Noord-Brabant. Begrooling van enkele provinciale inkom sten en uitgaven en begrooting voor zoo veel het rijksbestuur der provincie betrel beide voor 1904. Rekening van eukel provinciale inkom sten en uitgaven over 1901, Bijdrage uit de provinciale kas aan i\ vereeniging voor ambachtsonderwijs te Eind hoven ten bedrage van f 950. Sckuepnian—hulde Uit Rome worgt aan het C e n t r. gemeld daf men daar, in opdracht van het Neder landsche hoofd-comité, reeds begonnen it aan de uitvoering van het grafmonumer voor wijlen mgr. dr Schaepraan, dat op hti kerkhof van Campo Santo zal worden opgi richt. Het gedeukteekeu bestaat uit een momn mentale grafplaat van wit marmer en pit sende omlijsting. Op de plaat, die teg« den muur boven het graf wordt aangebracht, komt boren aan het borstbeeld van dr Schaep man in bronzen bas-relief. Daaronder zij: gebruikelijk Christus-monogram eu het uit voerige grafscrift in Damasus-letters ma de geliefkoosde spreuk„Nil morte beatioi beata". Een monument op het graf zou minds in den geest zijn van den ontslapene, dit meermalen zijn vooringenomenheid daartege: te kennen gaf. Het Hof. De Haagsche chroniqueur der N. Gr.C: schrijft Dat men het noodig heeft geacht bij e<: officieus communiqué het alarmeerend bericl in buitenlandsche bladen over den gezond heidstoestand onzer Koningin tegen te spre ken, is verklaarbaar. In de binnenlandse^ pers was van 't praatje geen notitie genome: maar het is toch beter dat de onrustbarend: berichten, in den vreemde verspreid wie weet welke bedoelingen tersloc: worden onderdrukt. Het bericht intusschc onlangs in een der Londenache morgenbladt: verschenen, over een in den komenden winlfi te verwachten zeer verblijdende gebeurteni in de koninklijke familie is niet weersproke Ik hoop van harte dat dra blijken zal dil er voor een dementi geen aanleiding vu en zooals ik u vroeger al schreef, er i' reden voor die goede verwachting. Er is overigens geen hofnieuws. W»:i dat de Koningin en Prinsgemaal de volgend! week voor enkele dagen naar Oldenburg gm: is bekend. Alleen is mij ter oore gekotua en ik haast me 't u over te brieven, dal di Koningin er ernstig over denkt om dt Groninger tentoonstelling met, den Prins gemaal te komen bezoeken. Ik vreet nitt of H. M. daartoe reeds is uitgenoodigl maar in elk geval is een tocht naar M Noorden in Juli of Augustus een punt n'- overweging bij het vorste ijk echtpaar. Koriatjl. Bij het departement van koloniën is out' vangen het volgende van 18 dezer gedag' teekende telegram van den gouverneur-gf' neraal van Nederlandsch-Indië „In Korintji Rawang zonder tegensta^ bezet. Hiang na gevecht genomen. Gesneuveld 57 vijanden. Onzerzijds g«' wond een officier en drie mindere nail1' tairen."

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2