Notaris KANT HEEREN, Timmerlieden Tentoonstelling RIJWIELEN JSic. van Dongen mimiïmi Maatschappijen Mm m élst Gemeenteraadsverkiezing. M. VAN LOON-Eras. JAN VAN IERSEL. E. W. KLIJBERG-Pernot. O. A. VAN TUSSENBROEK. Eenige echte Waalwijkers. Advertentién. Éi Tandhalsbandjes, gevraagd, H.H. Handelaien en Industiieelen GROOTE WA&&WUE Bloemist, Kweekei e» zaadhande Steeds leggende Kippen! (Std. (sV^T (Somen. QUO VADIS? Liederenbundel Hollandsche Nooid-Hollandsche Brandwaarborg- 1816. Verzekerde kapitalen f60,000,000 Yaste en billijke prsirilên. Drankmisbruik W. TIMMERMANS ZONEN te Waalwijk. Correspondenten Eerste Klasse dei Nedeilandsche Bank, Handelsberichten. Plantsoen. publiek verkoopen S w Firma J, JOSEPH US, Tent oonstellingsterrein, WAALWIJK. Donderdag 2 Juli Gehoor-Olie Oogwater Aambeien-Olie B loemenmanden. gevestigd te Oudkarspel te Waalwijk. Aan de weldenkende kiezers worden voor can- didaatstelling en zoo noodig voor de stemming ten zeerste aanbevolen bij de a.s. periodieke verkiezing voor 4 leden van den gemeenteraad, de Ileeren dat zijn mannen, zooals onze gemeente ze noodig heeft. Goed ontwikkeld, op de hoogte van hun tijd, zullen zij 't best kunnen werken in 't belang onzer schoone, nijvere gemeente. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Antonius Johannes Bink, De Burgemeester van Waalwijk brengt een iedei in herinnering dat het beschadigen 0/ vernielen van een anders eigendom door de Wet is strafbaar gesteld en waar schuwt ten zeerste tegen bescha diging of vernieling van het plant soen bij het station, waarop streng zal worden gelet. Eenieder die eenige vernieling of baldadigheid ziet wordt beleefdelijk verzocht daarvan hetzij bij gemeente, hetzij Rijkspolitie onmiddelijk aangifte te doen. Waalwijk 10 Juni 1903. De Burgemeester, K. DE VAN DER SCHUEREN. dt5 Scheer-Apparaat „ROSÉ." hoog loon. Schoen- en Leder-Industrie en aanverwante artikelen Verders Geraniums, Tunia's, Petunia's, Lobelia's, Peritherums, Verbena's, Cactus, Dalia's, extra fijne soorten nieuwe Cana's, extra grootbloemige Knolbegonia's, recht op staande bloemen, maancLrozen in pot zomerviolieren, Asters, Zini'as, Hanggraniums enz. yj AALWIJK, Agent voor Waalwijk en Om streken 'pen. i eet Verdwenen. ne commissaris van politie der 2e afd. 's Gravenhage ontving een raededeeling 11,Vht in verband staande met de ver- ïw ning in den avond van 16 dezer van 1J 6-jarige knaap Adnanus Cornells van flest, van wien lot dusver geen spoor ge- V°0pn genoemden avond tusschen 98/4 en 10 ure (ongeveer l'/j w na het verdwij nen van den knaap) vervoegde zich nl. in oeU winkel aan het Groenewegje een man (30 a 40 jaar, stevig gebouwd, minstens 1 70 M. lang, waarschijnlijk met kort af knipten knevel), waarvan werd opgemerkt dat hij zeer gejaagd was, hijgde een be zweet gelaat had en bloed aan een der handen. De man had het uiterlijk van een knap gekleed werkman. De commissaris voornoemd verzoekt drin gend inlichtingen omtrent den knaap en den man. Dit den Haag meldt men Zondagochtend hebben rechercheurs van politie, vergezeld door een stadsgenoot, die zijn drie herdershonden welwillend ter be schikking had gesteld van de politie met die diereu, bekend staande als beste speur honden, een groot aantal landerijen en slooten in den omtrek van het Hollandsche Spoor afgezocht naar een spoor van het vermiste 6-jaiige knaapje. Het onderzoek had echter geen resultaat. Men verneemt nog, dat het jongentje, toen hij uitging om een boodschap bij den klompenmaker te doen, vergezeld was van zijn hondje. Toen 's avonds de vader van het kind, ongerust door het uitblijven van den knaap, dezen ging zoeken, sprong de hond hem te gemoet op de Bierkade ter hoogte van het Wagen plein, waar zooals men weet, het jongentje woonde. Meer en meer wint het vermoeden veld, dat het kind, dat gaarne op schuiten speelde en vischjes ving uit de vaarten, in een der grachten is geraakt in het stadsgedeelte, waarin hij zich dien avond bevond en waarin de Turfmarkt-, Spui- en Bierkade grachten ligger.. Nader meldt men Het lijkje van den vermiste 6-jarigen knaap is Maandagmorgen opgehaald uit het water aan de Bierkade, even vóór de Wagen- brug. De jongen is dus klaarblijkelijk op weg naar huis al spelende te water geraakt. Het lijkje is voorloopig overgebracht naar het commissariaat der lie afdeeling aan de Nieuwe Haven. Verdronken. Uit 's-IIertogenbosch meldt men Alhier is Zondagnamiddag de 22-jarige koperslager B. bij het roeien verdronken. Zijn lijk is opgevischt. Noch de veronge lukte, noch de beide vrienden, die bij hem waren, kouden zwemmen. Dc Grand Prix te Parijs. Meijers overwinnaar en Schilling tweede. Voorwaar een succes voor de Nederlanders De twee vertegenwoordigers hebben zich in de finale weten te plaatsen en de twee eer ste plaatsen ingenomen. Reeds vroeg in den morgen had het Bois de Vincennes een bijzonder aanzien. Hon derden gebruikten aldaar genoeglijk op de uitgestrekte grasvelden hun déjeuner. Te gen twaalf uur werden de ingangen van de gemeentelijke wielerbaan, die midden in het bosch ligt, door duizenden bestormd de „populaire»* oftewel de derde rang was reeds propvol te half twee, terwijl voor 2 uur geen plaatsje op de wielerbaan meer onbezet bleef, ofschoon het weder niet zeer gunstig was en dreigende wolken niet veel goeds voorspelden. Vele officieele personen woonden de wed strijden bij, in de officieele tribune werden verscheidene ministers, gemeenteraadsleden en de meest bekende sportmen opgemerkt. Verrassingen hebben er zeker plaats ge had, vooreerst in den Grand Prix des ama teurs, waar de groote favoriet, de Deen Hansen, reeds in zijne demi-finale geulimi- neerd werd, terwijl de groote favoriet Elle- gaard in den Grand Prix de Paris in zijn demi-finale door Bixio werd geslagen. Voor waar een slechte dag voor de Denen. De „clou* van den dag was de finale van den Grand Prix de Paris cycliste, waarin dus starttenMeyers en Guus Schilling (Nederlanders), Bixio (Italiaan.) Nadat ettelijke photografen de renners gekiekt hebben, klinkt het startschot en de rumoerige menigte, die ik op pl.m. 30.000 schatte, zweeg onmiddellijk. Gedurende de te rijden 9 ronden leidden de renners om beurten. Als de bel voor de laatste ronden klinkt, zetten alle drie tegelijk hun spurt in. Onder het -grjuich van het publiek passeert Harie Meyers het eerste de eind streep met halve meter voor Schilling, die op zijn beurt Bixio met halve wiellengte klopt. Meyers, in Parijs genoemd le Boer*, wordt luide toegejuicht. Hij maakt een eere-rondje en wordt in de officieele tribune gecomplimenteerd. Meyers wint aldus der, eersten prijs, 5000 francs en een kunstvoorwerp, uitgeloofd door den President van de Republiek, Schilling 2000 en Bixio 1000 francs. Dit is de tweede maal dat Meyers den Grand Prix wint. Deze Nederlandsche overwinning werd druk besprokende vereerders van Meyers, en dat zijn er velen, droegen hem in triomf weg. De neger Mayor Taylor, die, zooals men weet, nimmer op Zondag wenseht uit te komen heeft reeds van de voren den win naar van den Grand Prix de Paris voor een match uitgedaagd. Deze match wordt nu Donderdagavond op de Buffalobaan te Parijs verreden. Oplichting per automobiel Een jong Nederlander M. V. H. te Utrecht ib het slachtoffer geworden vau een slimmen oplichter. Hij is verloofd met een meisje behoorend iot een zeei gunstig bekende tamilie te B ussel en omving van daar dezer dagen brieven, geteekend Nemesis", waarin hem'tegen beta'ing van f 2000 volledige in lichtingen omtrent die familie werden aan geboden- Hij stelde deze in kenuis mei dit aanbod en men besloot te trachten den briefschrijver te ou'.maske;en. Daartoe werd met deze een plaats van ontmoeting te Brussel overeengekomen en onze landgenoot begaf zich derwaarts, vergezeld van een ambtenaar van politie. Daar verscheen dan ook in een automobiel een heer, die zeide „Nemesis" te zijn, eu op zijn uitnoodlging stapte de jonge man in het rijtuig, dat nu den weg naar Ter- vueren insloeg. Onderweg wist „Nemesis" zijn geleider te bewegen hem de f 2000 te overhandigen maar toen zij later beiden even waren uitgestapt, sprong de onbekende fluks weer in het rijtuig en verwijderde zich in volle vaart. Men zoekt nu nog naar dien slimmen oplichter. Baardwijk 22 Jnni In de vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Water schap „de Binnen—en Buitenpolder van Baard wijk waren vertegenwoorJigd 24 stemmen. De rekeuing over 1902 en de begrooting voor 1903 zijn met algemeene stemmen "astgesteld. Herkozen met algemeene stemmen, behalve enkele in blanco, de heeren W. van Woensel en L. van Herpt tot leden van het bestuur en de Heer J. A. J. vau Heijst tot secretaris- Penningmeester. Zondag ten half vijf vergaderde het geheele personeel (70) vau den Schoenfabrikant Doukers te Baardwijk in het Café Reekers. Besloten werd hun patroon een geschenk aan t bieden met zijn a. s. zilveren Huwe lijksfeest. Om dit zoo gemakkelijk mogelijk te maken zal er in Waalwijk, Baardwijk en Diunen wekelijks het geld worden opgehaald mannen geven f 1,25 stiksters 1 gulden; dat zoo iets door den patroon op prijs zal worden gesteld laat zich gemakkelijk begrijpen. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, ondervonden bij het overlijd,':i van onzen dierbaren echtgenoot, vader en b-buwdvader, den heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. A. J. BINK-Nooren. Mr. J. J. J. D. BINK. M. BINK-Alken. Mr. J. A. E BINK. J. M. A. BINK.-Boots. M. E. A. F. DUYNSTEE- Bink. Th. A. DUYNSTEE. Waalwijk D ruien Eindhoven, Nijmegen, 22 Juni 1903. BESOIJEN, 16 J i i De prijs der boter, 1, 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,09 de laagste f 0,93 de boorboter f 0,94 De pr. der eieren was: 31/, ct. en 4 ct. GOR1NCHEM, 22 Juni. Ristarwe f 7.15 a 7.25 roodeditof 6,90 a 7,10 witte dito f 7.— A 7.25 inl. rogge f5,— a 5,15 uitenl. dito 1*4.90 4 5,10, gerst 1 4,70 a 4,80, haver 3,60 ét 3,70, duiveboonen f 7,50 a 7.75, blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 104 runderen, 5 nuchtere kalveren, 13 vette varkens en 448 biggen. le qual. Kalfkoeien I 220 4 260 Kalfvaarzen f160 a 220 Melkkoeien 1160 4 200 2'/j jarige ossen f160 4 240 Guiste vaarzen f 100 a 130 Pinken f 100 a 120 Graskalveren f 40 4 80 Nuchtere kalv. 10 a 16 Aangevoerd 5 vette varkens van 18 a 20 ct. per half kilo, biggen van f6,— a 12.— per stuk. Aangevoerd 2 schapen en 44 lammeren; scha pen f 12 a 18 en lammeren f8 a f 12.— Der stuk Eieren (095 a 1.— per 26 stuks. Boter 60 a 62 ct. per kilo. ROTTERDAM, 22 Juni. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.40 a f 7.90 en per 100 kilo f 7.75 a f 9.—. Nieuwe- per heet af 0.—, per 100 kilo iO.— a f 0.— Rogge. Vlaamsche, Zee uwsche en Overmaassche Debestf f 5.a f 5.60 Gerst. Ze'.uwsehe, Flakk. en Overm. Winter f4.25 f4.60 beste Zomer- f0.4 0. Haver. (6.25 4 f7.— Blauwe erwten. De beste 1*7-f 9-25 Paardenboonen. De beste f0.4 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed fö.— 4 0.—; Zomerzaad f 0.— a 0.—. Kanariezaad f 0 41 Bruine boonen de beste f8.4 f 12.50. Witte boonen de beste f 8.a f 14. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Waalwijk brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit van 9 Juni 1903 aan L. Mombers aldaar en zijne rechtverkrijgenden, vergunning is verleend tot uitbreiding zijr.er leerlooierij staande te Waalwijk kadastraal bekend Sectie B. no 2216 Waalwijk 5 Juni 1903. De Burgemeester. K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT, te Waalwijk, zal voor den Heer P. C. DE ROON te Capelle, ten koffiehuize van Denis van der Zaken te Besoijen, op Vrijdag 3 Juli 1903, 'a namiddags 7 uur Het Strooisel aan den Zuiderdijk langs den Nieuwen Maasmond van Drongelen tot Hagoort, in 25 perceelen, afscheidende op de dijkpalen in den Zuiderberm. (Van dijkpaal 67 tot eu met dijkpaal 92.) Betaaltijd Kerstmis mits borgstelling. ^Mhf "lli? die gaarne zich-zelf scheren, ge lieven gebruik te maken van ons Bespaart tijd, geldt en erger nis Zich snijden onmogelijk Vereischt geen oefening. Prijs f3,75. Alleen-verkoop Firma J. JO- SEPHUS te 's-IIage. ffi? die vele moeders gebruiken om het tande 1 krijgen bij de kleinen te bevorderen, zijn alleen echt verkrijgbaar bij de DEN HAAG, a 60 ets., fr. per post na ontvangst van 70 cents. Wederverkoopers rabat. De CATALOGUS voor de VAN te WAALWIJK, is in bewerking. die van deze gunstige gelegenheid voor suc cesvolle reclame wenschen gebruik te maken, gelieven dit op te geven aan het Bureau te Waalwijk met duidelijke opgave der annonce. De prijs is lll pagina f 20 s/4 pagina f 15 Vs pagina f 10 */4 pagina f5; 1/8 pagina f 2.50 Achterpagina omslag f 50. Over reclames, onder en boven iedere pagina als andere afwijkende advertenties gelieve men met het bestuur te correspon- deeren. Gelegenheid voor uitstekende reclame op de schuttingen, f 15 per M8, met inbegrip van schilderen. Rijwiel- verkooping. Op algemeen verzoek zullen des middags 12 uur eene groote partij van verschillende merken alle geheelnieuw verkocht worden, in het stationskoffihuis van den Heer A. V. VUGT alhier, te be zichtigen vanaf 28 Juni en de volgende da gen tot elk aannemelijk bod. geneest hardhoorigheul, oor suizen en ander oorlijden. Flacon 60 ct. tegen brand en ontstoken oogleden sterkt het gezichtsvermogen. Onmis baar voor hen, van wier oogen veel inspanning wordt gevorderd. Flacon 50 ct. zuowel tegen blinde als bloedende aambeien. Flacon 50 ct. Firma J. JOSEHPUS, Den Haag. N.B. Wederverkoopers rabat. BLOEMEN! Heeft voorhanden de nieuwste modellen Verschenen en in iederen Boekhandel verkrijgbaar Historische Roman van Henryk Sienkiewlcz, voor Chrisselijke Huisgezinnen bewerkt door A. Herstra. 188 pag. 4o formaat in fraaien omslag, prijs f 90. Na ontvangst van postwissel van f 1. wordt het boek franco per post toegezonden door de Firma ANTOXNE ARTS te Til burg. Wie zijne Kippen geregeld wil doen leggen, make gebruik van ons LEGPÖEDER Per blik 55 c. 3 bl f 1.30, 6 bl. t 2.45, 12 bl. f 4.45 franco na outv. van postw. N.B. Een blik is voldoende voor 20 kippen gedurende 12 dagen. Firma J. JOSEPHUS, Importeurs, Den IIaag. voor Volks- en Kindersamenkomsten, bevattende 184 der meest gebruikte, uit diverse bundels, inct zorg gekozen liederen, in stevig linnen bandje, groot 120 bladzijden 11 X 18 centimeters. Door de christelijke pers van allerlei richting gunstig beoordeeld. Zeer aan tc hevelen voor Godsdienstige gezelschappen. Jongelings-, Jongedochters-, Knapenverceni- giugen eu Zondagscholen. Na toezending van 20 cent in postzegels ontvangt men ter kennismaking 1 Ex. fr. Uitgever J. J. VAN DER PEUL, Ierseke. is met geringe kosten te bestrij den ook bij geheime toe passing door ons heilmiddel EUREKA, wettig gedeponeerd onder No. 13580. Prijs 60 ets-, franco per post na ontvangst van 75 cis. Chem.-Fabr. Firma J. JOSEFIIUS, Den Haag. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de Verwisselingskas der Nederlandsche Bank van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier en vreemde Muntspeciën, worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op Buitenland worden ten billijkste gefourneerden berekend

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3