TWEEDE BLAD Tweede Blad. WMLWIMHI BlilM Chronologisch Overzicht Uitvoeringen, Vermakelijkheden, VAN ZONDAG 12 JULI 1903. FEUILLETON '"TE IV H. TWEEDE GEDEELTE. Verklaringen. de F. M. In gen- De Echo v. b. Zuiiki 111 Li—SgggffgggW' ter gelegenheid. der WAALWIJKSCHE KERMIS. ZONDAG 12 Juli 1903. Volksmatinée te geven door de Liedertafel «Oefening en Vermaak" in de zaal «Musis Sacrum". Aanvang 12 uur. Vrije toegang. PROGRAMMA AD LIBITUM. Volksmatinée te geven door de harmonie »St. Crispijn". Aanvang 12 uur. Vrije toe gang, in de zaal van den heer J. Thijssen. PROGRAMMA AD LIBITUM. maak" en de Kon. Oranje Doelen. Aanvang 5>/2 uur. ZONDAG. Groot matineé in 't café Thijssen, familie Boesnach. Vrije toegang. Aanvang 12 uur. Volksmatinée te geven door de harmonie nl'Espérauce". Aanvang 12 uur. Vrije toe gang, in de zaal van den heer Chr. v. d. Werft. PROGRAMMA AD LIBITUM. Matinée te geven door de liedertafel der St. Paulusvereeuiging «Crescendo" op hare zaal bij den heer J. B. van Dun. Aanvang 12 uur. CaféJos. Thijssen, groot matinée ten 12 uur en eiken avond van 1219 Juli, groot café- chantant en operette-voorstelling, van de gunstig bekende familie Boesnach. Vrije toe gang. Aanvang 7 uur. Volksconcert door de harmonie St. Crispijn in den tuin van den heer J. Fransen. Aanvang 6 Va uur. MAANDAG. Groot concert door de Liedertafel «Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen,^ met medewerking van Mevrouw Truus Blom-Urlus, Aanvang 5 uur in dc zaal Musis Sacrum. Groote Soirée Amusante in de zaal van den heer Chr. v. d. Werft. Specialiteiten Abr. de Winter Jr., De heer en mevrouw Dumas, lied wig Oi'nis. Aanvang 8l/s uur. WOENSDAG. Groot Concert door de harmonie St. Crispijn met medewerking van de alom gunstig be kende familie Boesnach, bij den heer Jos. Thijssen. Bal van de koninklijke Doelen «Recht door Zee« in de prachtig versierde zaal van den heer J. Fransen. Aanvang 6l/a uur. Grand café concert varié onder leiding en medewerking van den gunstig bekenden ka rakterkomiek Henri Strous. Zaal Musis Sa- i crum. Aanvang 8l/a uur. DONDERDAG. De van ouds bekende feestelijkheden der Harmonie en Gilde «St. Crispijn." Uitvoering door de Operette-vereeniging T. A. V. E. N. U. en daarna groot Bal in de zaal Musis Sacrum. Aanvang 6l/j uur. VRIJDAG. Vanaf 12 uur «dansen", in 't café Jos Thijssen, afgewisseld met café-concert en komische voordrachten. Uitvoering van de Waalwijksche Gymnas- tiek-vereeniging in den tuin van de zaal «Musis Sacrum". Aanvang 6 uur namiddags. Na atloop bal op de zaal. ZATERDAG. Bal van de Liedertafel «Oefening en Ver- In boom en struik klom jonger sap, en knop Naast knop zwol aan de kale takken, 't Veld" Kreeg madeliefjes, 't bosch viooltjes, lelies Der dalen; de ooievaar kwam klepperend aan De zwaluw scheerde langs rivier en wei Dat is de lente, waarin een nieuw leven geheel de natuur doortriltdie heerlijke tijd waarin alles, uit den winterslaap ontwaakt, ons weer bezielt met hoop en moed. Zulk een tijd hebben we ook begroet in 't open baar leven van Waalwijk. We hebben het frische, jonge leven zien ontwaken, we hebben het zich zien ontwikkelen in korten tijd, om straks z'n triomphen mee te vieren in de Tentoonstelling. En zelfs de lauwsten en onverschilligsten hebben even opgekeken al was het dan ook alleen maar om met een paar verbaasde oogen te vragen „Wat is dat nu Maar de meesten hebben zich verheugd in deze nieuwe ontwikkeling, zich allengskens meegesleept voelende door de geestdrift der jongeren. Alle laksheid en halfheid hebben ze algeschud, begrijpende dat er weder een nieuwe tijd gekomen is van krachtig streven en werken. Ouden, nooit verwezenlijkte plannen kwamen weer ,]en -»,.st op. We noemen hier slechts; schutsluis, badinrichting, muziekkiosk, her leving der jaarmarkten, gasfabriek. En nu voelde men weer den lust entwaken om te 'trachten deze plannen te verwezenlijken. Zoo naderden men de tijd der verkiezing. Aan wiens handen zou men nu de bevre diging dezer wenschen toevertrouwen Van de vier aftredende leden van den gemeenteraad wenschten twee niet meer in aanmerking te komen, overtuigd als ze waren, dal voor Waalwijk gedaan hadden zooveel als in hun vermogen was. Volgaarne stonden ze nu hun zetel af aan jongere krachten. De twee andere leden stelden zich wederom J verkiesbaar en aanvaardden'daarmee de ver-J pliohting te werken iu den geest van hunne j kiezers en de rechtvaardige ve.rlarigers van i volk zooveel mogelijk tc vrvullen. We j zija hun daaivoor dankbaar. De burgerij handhaafde dan ook hun mandaat, wel we- wetenden, dat bij de herleving van Waal- wijks geest en werkkkracht mand eene verkiezing als lid van de raad zou aannemen, zoo hij niet van beide doordrongen ware. Wie zouden nu de twee andere zetels in nemen De uitslag van de stemming wees twee eminente, algemeen geachte mannen aan, mannen van zaken, gewoon aan een doortastend en energiek optreden mannen die de geheele nieuwe beweging meeleefden. Helaas! Nog voor het Victorie1" over onze lippen kwam, trof ons als een donderslag bij helderen hemel de tijding, dat de beide heeren voor hun lidmaatschap bedankten. Wie kan mij de redenen noemen, die er hen toe gebracht hebben hunne medeburgers zoo 9 ujnlijk te verrassen? 't Is waar, zij hadden reeds voor de candidaatstelling te kennen gegeven niet in aanmerking tc willen komen maar was dan de vurige wensch van het volk, dat bij de stemming zoo duidelijk uit spraak deed; was dan het vriendelijk aanzoek van de achtengswaardige mannen uit onze gemeente niet voldoende omdat harde besluit in te trekken We kunnen toch in geen geval veronderstellen, dat ze niet zouden weten, dat elk burger, uitmuntende in ver stand, ervaring en werkkracht, verplicht is deze gaven te gebruiken in 't belang der gemeenschap, wanneer zijne medeburgers daarop een beroep doen. Ondanks de groote teleurstelling, die ze ons bereidden, staan ze daarvoor bij ons allen nog te hoog. Maar zouden ze soms gemeend ht bben, dat eeu 11 tweetal nieuwe leden met de enkele geest- verwandten die ze in de raadzaal zouden ontmoeten, onvoldoende is om dien lammen sleur van irat-de-boel-maar loopeu te breken 0 die hier zoo lang geheerscht heeft. Beweer^ nu niet dat dit laatste te scherp is, maar zeg me liever wanneer er in de laatste jaren dan ook eens flink gewerkt is. Wanneer ik van werken spreek, bedoel ik natuurlijk op bouwend werken. Dit kan hen wel terug hebben gehouden en hierbij kwam misschien nog de vrees, dat, wanneer zij ernstig het goede zouden willen, zij zich bovendien nog zouden bloot stellen aan eene behandeling zooals de commissie tot onderzoek der gas- questie met den Heer Burgemeester van Venlo aan 't hoofd enkele weken geleden nog te beurt viel Maar met dit alles, zijn we niet geholpen. Wie wijst ous nu de mannen, door wie een oprecht Waalwijker met vol vertrou wen zich|in de raadzaal kan doen vertegen woor- geu En wie van die mannen wil Waalwijk aan zich verplichten door een zetel in den raad te aanvaarden Kom, laat ons nog eens de hand aan de ploeg slaan om de open plaatsen zoo goed mogelijk aan te vullen. Er is jong, 15 frisch leven in Waalwijk, dat het ook door- dringe in den raad, zie, hoe de boom in 't wapen van Waalwijk 't schild hoog heft boven den lagen grond. Zoo ook moeten de energie en de werkkracht van Waalwijks eminente mannen onze geliefde woonplaats hoog op heffen boven den sleur van alledaagschheid tot in de heldere atmospheer van welvaart en geluk. .^«»^arreutiot'irr*trv v-pranax*»© oa*. van dc voornaamste gebeurtenissen in onze ei» omliggende gemeenten, gedurende de 35 jaren dat ons blad bestaat. Juli 1891. De harmonie L'Espera nee behaalt op het concours te Eindhoven in de 2e afdeeiing den laten prijs, een verguld zilveren medaille en f25.Bij het vernemen dezer \ijdrog wapperde dra van vele huizen d" nationale driekleur. Dc directeur der Vereeniging, de heer G- v. Ier3el werd bij zijne terugkomst uit Eind hoven alwaar hij met een bestuurslid daar gebleven waa om den prijs in out- Vrij naar het Duitsch bewerkt door J. M. S. (56) NEGENTIENDE HOOFD8TUK. „Adieu, mijnheer de graafI Groet u üttilia nogmaals van mij." Hiermede ijlt ze weg. „Ik stoor je toch niet, mijn kind." Met deze woorden treedt de graat' het boudoir zijner gemalin binnen. Nora is ten hoogste verbaasd. Tot heden had het zich nog niet voorgedaan, dat haar echtge noot, vóór hiertoe verlof gevraagd te hebben, in ha»r heiligdom was gekomen. Zijn opvallend ernslig en afgemeten optreden boezemt haar eenige bezorgdheid in. Zou YVillburg zijn woord niet gestand geble ven zijn en haar toch verraden hebben Doodsangst schijnt haar keel dicht te snoeren. Zij ziet gespannen haar echtgenoot aan en heeft zulk een angsüge uitdrukking op haar ge- la»!, ais verwacht ze haar doodvonnis uit den mond vaD den graaf. .Het ;chijnt iets gewichtigs te zijn, wat je tot mij voert', zegt ze met een gedwongen lachje. Giaaf van Mansfeld gaat langzaam en voor zichtig op eeu oltomane zitten. Hij is zeker bevreesd, dat deze lichte zetel zijn corpulent licliaara niet kan dragen. Het is hier alles ook zoo teer en sierlijk en hij is ook weining gewoon, zich hier op te houden. „Ja, iets zeer gewichtigs is het inderdaad, Nora, wat ik met je te bespreken heb." De oude man knikt verstrooid met het hoofd en ziet droevig in 't rond. Nora's angst stijgt met de seconde, toch be houdt ze haar tegenwoordigheid van geest ten volle. Met een vriendelijk lachje gaat ze naast haren echtgenoot op de octomane zitten en neemt zijn hand in de hare. Zij tracht door lief-doen" het uitbreken eener catastrophe te voorkomen. En werkelijk is deze ongewone uiting van teederheid niet zonder uitwerking: Zij oefent een betooverenden invloed uit op den armen ouden man die waarlijk op dit gebied door zijn e, schoone vrouw niet verwend is. et een zucht drukt hij teeder Nora's zachte hand, dan ziet hij de werkelijk verleidelijke vrouw als ze dit tenminste wil zijn met een liefdevollen blik aan. „Och, Nora hoe hebt ge mij dit kunnen aan doen 1- De lippen van den graaf trillen krampachtig. „Ik begrijp je niet," zegt zij. verbleekeud. „Ge begrijpt me niet Nora Beter ware het te beweren, dal ik je niet begrijp. Hoe kondt ge toch zoo slecht en sluw zijn, om zoo vijandig tegenover Willburg en daardoor tegen je eigen echtgenoot op te treden Nora herademt en laat de hand van den graaf los. God zij donk, hij weet niets! Te oordeelen naar deze inleiding gaat het nergens anders over dan het bewuste krantenartikel. Onmiddellijk verandert haar tactiek tegenover haar echtgenoot en doet ze alsof ze zich zeer gekrenkt gevoelt door zijn ondankbaarheid. „Ik had eerder verwacht, dat ge mijn handel wijze zondt goedgekeurd hebben en als een bewij van liefde voor je zoudt hebben erkend. Waarom kwam ik tegen dit plan op? Omdat ik vreesde dat het jou en ons allen kon ruïneeren. Je ge heugen en je wilskracht zijn in den laatsten tijd opmerkelijk zwak gewordenik was en ben nog van mcening, dat ge onder den invloed staat van dezen vreemdeling en dat ge je geheel en al door hem laat leiden. Ik hield hem voor een zwende laar, die uw toegeeflijkheid, welke men gerust met den naam van zwakheid kan betitelen, naar eigen goeddunken kon aanwenden. Daarom hield vangst te nemen, feestelijk aan het O station afgehaald door het trioin- pheerend gezelschap' de Liedertafel j „Oefening en vermaak, en „Cecilia7', j de Koninklijke Oranje Doelenen Recht j door Zee. Nadat de heer van I< door den President der Vereeniging, den heer Jud. Timmermans van Turenhout was gefeleciteerd met de behaalde overwinning en de Lieder tafel Oef. en Ver. hem een toepasselijk lied had toegezongen toog men onder de lustige tonen der muziek en het gejuich eener groote menigte naar de zaal van den heer Chr. van de Werff, alwaar den directeur een lauwerkrans werd toegezegd door Recht door Zee en hem een fraai bouquet werd overhandigd door het zoontje van v. d. Werff. Verschillende toespraken werden op de zaal door Waalwijks kunstlievende ingezetenen gehouden, terwijl Oefening en Ver maak en Cecilia nog een paar num mers uitvoerden. De harmonie St. Crispijn zond inmiddels een zeer nette felecitaliekaart. De heer G. v. Oudenhoven, commissaris van L'Espéra ce dankte de corporaties en de particulieren voor V.e hulde aan de Vereeniging bewezen daarbij den wensch uitend, dat tusschen de ge zelschappen steeds een edele naijver, maar nooit wan- of afgunst zou be staan. Juli. Jhr. Mr. P. J. Bosch van Drake- stein Commissaris des Koning aan vaardt het beschei mheerschap over de landbouwtentoonstelling. Aug. Aanbesteding van het omheinen en het plaatsen van tenten enz. op het tentoonstellingsterrein. Ingele verd werden 8 billetten. Hoogste inschrijver, de heer E. C. Schonk te Oisterwijk f2490, laagste G. de Bont Nieuwkuik f 1650. Aug. Vergadering van het Eerebestuur op Musis Sacrum over de benoeming van heeren Juryleden voor de a.s. landbouwtentoonstelling. Op deze ver gadering, gepresideerd door den voor zitter van het Uitvoerend Bestuur den heer P. W. II. Verwiel, werd na langdurig debat de voordracht, opgemaakt door laatsgenoemd bestuur, met 7 tegen 5 stemmen aangenomen Tevens werd op de zelfde vergade ring voorlezing gedaan van liet plan der verloting, waarvoor machtiging was verleend. Aug. Aanbesteding van het maken eener speelplaats achter de openbare school en in verband daarmede het uitvoeren van grondwerken en de verlegging van de Loint ingeschreven door G. v. Holten, Waalwijk f 1975. M. v. Eggelen Vlijmen 1785. G. v. Dijck Waalwijk - 1570. Aug. Plechtige nitreiking van prijzen en onderscheidingen aan de over winnaars iu den teeken-wedstrijd ge houden op onze teekenschool gedu rende den jongsten cursus. De zaal der teekenschool was voor deze gelegenheid smaakvol met vlag gen versierd. De bekroonde teekenin- hingen aan de wanden. De ilghei 1 wi bijgewoond door den Vv.U'ouccr 1 loTmans, d« ledi-.ii van den Raad Quirijns, van Tilburg en i van Schijudel met den Secretaris van j Liempt, den voorzitter der plaatselijke j Schoolcommissie, den heer Bink, de heeren de Bree en Spijkerman vroeger en tegenwoordig schoolhoofd, de leden en de secretaris der teckeu- schoolcommissie de heeren van Biel Verbunt en Jud. Timmermans Wzn. alsmede nog" tal van belangstel lenden. De harmonie L'Lspennce opende de, zitting met een vroolnke j marsch, wtmna de president der ra missie, ik het voor mijn plicht, in te grijpen en jou voor dreigende verliezen te vrijwaren. Er. in plaats van dank, oogst ik verwijten! Doch dat is immers 's werelds loop en ik behoef mij hier over dus niet al te zeer te verwonderen'. Hevige toorn doet de aderen op het voorhoofd van den graaf zwellen en zijn oogen rusten met alles behalve vriendelijken blik op de vrouw, die het waagt, hem zonder blikken of blozen in 't aangezicht te slingeren, dat hij feitelijk niet meer toerekenbaar is voor zijn handelwijze. Met wrokkend stemgeluid antwoord de graaf: „Gij strekt je heerschappij over mijn persoon toch wat al te ver uit, lieve Nora. Ge kondt je wel eens vergissen omtrent mijn groote toegeef lijkheid, welke ge als zwakheid gelieft te betitelen. Nog ben ik bij mijn volle verstand en ik zie thans duidelijk in, dat het hoog tijd is, eindelijk ook tegenover jou een andere gedrags lijn te volgen, wil ik niet gevaar loopen, op een goeden dag voor ontoerekenbaar verklaard te worden. Misschien voert gij en mijn lieve neef, met wien ik me voorneera voor goed af te rekenen, dit lieve voornemen in uw schild. Doch jullie zult me gewapend vinden! Eer ik hem het veld laat, gebeurt er een ongeluk I' De oogen van den graaf, die zich onder het spreken hoe langer hoe langer hoe meer opwindt, fonkelen onheilspellend. Zijn stem is tot een krijschend geluid aangegroeid. Nora is een onmacht nabij. De schrik verlamd haar anders bewonderenswaardigegeestvermogens. Willburg heeft dus toch vreeselijke wraak ge nomen en den tot nu toe niets vermoedenden echtgenoot de oogen geopend. „Ik begrijp er nu heelcmoal niets meer van gij zijt heden zoo zonderling, dat ik mij bevreesd voor je maak,» stamelt zij bevend. „Werkelijk zijl ge bang voor mij De graaf lacht onnatuurlijk luid op. „Ik had niet gedacht dat ik nog iemand bang kon maken. Jullie beiden hebt mij wel aardig voor den gek gehou den Ha, twee die ik met weldaden overladen heb!' Nora vindt gceu uitweg. Zij tracht debeleedig- de te spelen. „Als ge hier gekomen zijt, om een scène te maken, is het maar het beste dat ik me verwij der. Mijn zemuwen zijn toch al wegens het gc- spreR met uw huttendirecteur eenigsiins in de Housz. een toespraak hield tot de leerlingen, de leeraars en de toehoor- j deis. De verschillende medailles en i diploma's rvolgcn. aan de rechthebber U/? overhandigd door de j genoemde genoodigden op veis van den voorzitter en door dezen zelve cn andere commissieleden. Bij het overhandigen van de gouden medailles werden telkens door de harmonie fanfares aangeheven. Bij hel einde der plechtigheid hield de secretaris der teekenschool-commis- sie de heer Jud. Timmermans Wz. war, xoodat ik verdere opwinding niet meer ver dragen kan. Ge veroorlooft me dus, dat ik mij in mijn slaapkamer terugtrek om te rusten. Wat ge mij hebt gemeend te mogen toovoegen omtrent je neef, heeft mij zoo aangegrepen, dat ik me voorgenomen heb, met Denise een te huis te verlaten, waarin mij dergelijke beschuldi gingen van de zijde van mijn echtgenoot naar 't hoofd geslingerd zijn. Al ben ik dan ook als een arme gouvernante in deze woning getrokken, zoo gevoel ik toch geen lust, mij van den man wien ik mijn jeugd geofferd heb, dagelijks te laten voorwerpen al de weldadeD, welke ik van hem genoot. Ge kunt voor Denise een kapitaal vastzetten, dat baar een behoorlijke opvoeding waarborgt, voor mij zelve vraag ik niets.' Nora wil opstaan, doch daar omvat de graal haar slanke gestalte en trekt haar weer naa9t zich nader. Daarna glijdt hij voor haar op de knieën en ziet met een blik vol hartstochtelijke liefde tot haar op. „O, vrouw, hoe heb ik je lief! Kan een zuo zich geheel gevende liefde, welke zelfs de aderen van een ouden man met een jeugdig vuur door stroomt, niet één vonk in jouw hart, in dat koude marmeren hart doen ontbrandenO, Nora! Voor je liefde mijn zaligheid! Nu begrijp ik ten volle 't karakter van Faust! Ook ik zou in dit oogenblik met mijn bloed een afsprbak met den duivel kunnen onderteekeneD, als ik maar mijn jeugd kon terugrerkrijgen. Mijn ijverzucht liet mij wellicht in toorn woorden spieken, welke ongemotiveerd waren en jou diep kwetsten. Als ik mij vergist heb, des te beter voor mij. Zie, Nora, tot nu was ik argeloos, met een blinddoek voor de oogen. Ik mijn gerustheid kwam ik rooit op de idee, dat mijn trotsche, koude Nora voor iemand, wien dan ook warmere gevoelens kon koesteren. Thans is mijn wantrou wen gaande gemaakt, mijn ijverzucht opgewekt. O, God, Nora I Nu lijd ik pijnen, als de hel ze niet smartelijker geven kan. Wat kan ik er aan doen, dat ik je trots mijn vijf en zeventig jaren nog vurig liefheb! Een jonge man kon ie niet hartstochtelijker beminnen dan ik. Heb dus ei barmen, Nora cn bevrijd mij van de pijningen der ijverzucht, door elk sumentreffen met Egon zooveel mogelijk te vermijden. Gun hem geen blik, geen vriendelijk woord, als ge mij niet tot razernij wilt brengen. Want dan Nora, tot het eene sierlijke reden, waarin hij de velen groote diensten huldigde, welke de heer Iugen-Housz. sedert den korten tijd, dat deze als President fungeerde, reeds aan de Teekenschool bewezen had. üe prijzen waren in de verschillende afdeelingen behaald als volgt le klasse Lijnteekeneu. P. van llulten, Pz. gouden raed. A. Kuiten, zeer eerv. vermeld. 2c klasse Lijnteekenen. G. v. Huiten, Gz. zilveren med. J. van den Hoven, id. beiden met gelijke punten. 3e klasse Lijuteekenen. J. Snijders, zilveren med. 4e klasse Plaatteekenen F. Kimmel, zilveren med, Nic. Hendriks id. A. v. Drunen A. v Delft j ee"- verm' de twee laatsten met gelijke punten, le klasse Natuurteekenen. G. van Roermond, gouden med. Ch. Verharen zilveren med. H. Hamers id. Deze twee laatsten met gelijke punten, waardoor een prijs is bijge voegd. 2e klasse Natuurteekenen. C. van Steenis zilveren med. C. Trimbach bronzen H. Verwiel eerv. verm. 3e klasse Natuurteekenen. G. 't Hooft bronzen raed. J. van Delft id. J. Groenen eerv. verm. de twee eersten met gelijke punten. Afzonderlijke klasse. Jos. Dielman zilveren med. 1 Sept. Vergadering van de gemeenteraad. De vier herkozene leden, de heeren QuirijnsMomber?,Hoffmausen Baijens, nemen zitting. Tot wethouder wordt gekozen de heer Th. Iloffmans, met 6 stemmen tegen 5 uitgebracht op den heer C. G. v. d. Heijden. Verder wordt besloten, dat de Raad een adres aan den Minister zal richten omtrent de overbrugging van den Nieuwen Maasmond, en de Kamer van Koophandel zal worden uifcge- noodigd mede daaraan adhaesie te schenken of een zelfstandig adres op te zenden. id. Tot wethouders te Besoijen wordeu herbenoemd de heeren J. Broeders en E. G. de Bakker. 5 Sept. Dc Kamer van Koophandel roept de tusschenkomst der Qcd. Staten in opdat geen uitvoering worde gegeven dian het voornemen, dat dat schijnt te bestaan, om den grint weg Waalwijk-Gausoijen itiet ia gemeenschap te brengen met den nieuwen Zuiderbandijk langs ueu Nieuwen Maasmond, De K anie oeent met kracht tegen de afsluiting v n dien weg te moeten opkorneu. als wordende daardoor alle gemeenschap met dc nOQTdzijfte ?a&J den Nieuwen Maasmc' d afgesneden. Zij verzoekt, dat de weg door over brugging van het Zniderafvoerkanaal in verbindig worde gebracht inet den nieuwen Zuiderbandijk. 7 Sept. De ZeerEerw. Heer Af. H. van tier ïïfge oeg» r Lapel u wiens redenaarsiaiCLt Kcfli roemd werd, wordt benoemd tot stoor der parochie van de FI. Theresia te 's-Gravenhage. Een volgende maal: Overzicht de Landbouwtentoonstelling alhier.) uitsterste gedreven, was ik tot het vreeselijkste in 9taat, nl. om jou a bout portant neer te schieten!' Al wilder, al hartstochtelijker omvat de oude man zijn vrouw. Met eoo gevoel van ontzetting voelt ze zijn warmen adem op haar gelaat; zij moet het 'toelaten, dat hij zijn lippen op de hare drukt. Wil zij zijn wantrouwen niet meer voedsel geven, zoo moet ze zich deze liefkozing laten welgevallen en kan hem dus wat ze in gewone omstandigheden zeker zou gedaan hebben niet koud en koel terugstooten. „Ik zal Egon uit je nabij lie: jereti, eerder heb ik toch geen rut' /.e: in ijk le graaf, nadat hij zijn vrouw ecu arts- tochtelijk heeft omhelsd. „Gij wilt Egon verwijde:. Li: ,«p \,:ilke wijze Nora'e stem beeft. Ik zal morgen vroeg mei hem i .re iep. Hij is'eenmaal toen géén zakfcnman .died verkwist hij te veel. Willburg stelt zijn hulp aan de nieuwe onderneming -yr verwijde ring afhankelijk. Ik zal her- e hoorlij <esorq uitbetalen, dsn kan hij zijn k b.v Ame rika gaan beproeven. Nora spijt dit alles zeer. Wel had ze zich niet iuist dat omtrent Egon te verwijten, wat Willburg en door dezen den graaf dacht, maar tocb kou re ook niet ontkennen, dat de lichtzinnige, aardige causeur haar niet ouwelgevallen was. En tevens viel niet tegen te spreken, dat Egon door haai bemiddeling ontzettend hooge sommen uit de kas van den graaf ontvangen had. Doch afgescheiden van dat alles, zij voelde dat deze geheele zaak het werk van Willburg was en dat vertoornde haar het meest cn daarom hoe logisch ook zij bet vond, dat deze mede-verkwis ter verdween is zij als 't ware woedend en voelt ze, dat het hoog tijd is, dat haar echtge noot haar verlaat, want blijft deze nog slechts vijf minuten, dan was zij in staat hem op de grofste manier toe te spreken, K Tot haar geluk staat de graal zichtbaar ver licht op en laat haar na een teeder afscheid zijnerzijds, eindelijk alleen. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 5