BUITENLAND. BINNENLAND. Italië. Handelsberichten. Burgerlijke Stand. Telegrammen. Correspondentie. BEKENTMAK ING. ioi7i°/o UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK 167 99 62 11 203 60 348 11 113 19 I)e Paus. Toeu prof. Mazzoni Donderdagmorgen bij den Paus kwam vjud hij dezen in tamelijk gedrukte stemming. De Paus deelde den chirurg mede, dat hij achteruit was gegaan en zich slechter gevoelde dan den vorigen dag, wat hem drukte omdat hij juist nu meer te doen had. Later zei de Paus tegen Maz zoni, dat hij wilde opstaan om zonder hulp alles z lf te doen; tegen II uur wenschte hij zijn bed te verlaten en weer in zijn leuustoel te gaan zitten. De cyauose aan de handeu breidde zich uit. De lijder nam wat voedsel, maar heel weinig. De temperatuur schommelde Donder dag tusschen 36,3 en 36,4. Dinsdagavond 'iep de Paus zijn secretaris mgr. Angeli tot zich en beklaagde zich, dat hij niet zou kunnen deelnemen aan het heden beginnend negendaagsch gebed ter eere van S. Maria del Carmine, die hij zeer vereert en wier beeltenis hij altijd ou de borst draagt, want hij zou dien dag sterven. Angeli trachtte deo Paus deze gedachte uit 't hoofd te praten en wees hem op zijn betrekkelijk bevredigenden toestand, maar de Paus bleef bij zijn meeuing en verzonk toen in gepeins. De ultra-liberale Neue Freie Presse schrijft naar aanleiding van de ziekte van Leo XIII „De gansche wereld verkeert in de hoogste opwinding, alleen de doodzieke, men moet helaas zeggen de stervende, ziet, ofschoon door lichamelijke kwelling aangegrepen, rustig en gelaten zijn einde tegemoet. Zijn geest is helder gebleven hij spreekt, wijze woorden, ja zelfs openbaart zich nog het dichterlijk vuur in hem, een laatste straal der poözie verlicht als de scheidende zon een stil dal, zijn twaalfde uur. Leo XIII is wezenlijk begenadigd. Na een rijk leven, dat der historie toebehoort, na het genot van de hoogste geestelijke macht is hem nog beschoren, wal het lot slechts weinig geluk kigen gunt een schoone dood." De Neue Freie Presse zegt dan, dat Leo XIII reeds bij zijn leven onsterfelijk is, omdat een gansch, aan groote dingeu rijk tijdperk der kerk geschiedenis voor altijd zijn naam zal dragen. Hij heeft den weg gevonden om der Kerk en het Pausdom te vergoeden wat zij door het verlies van wereldlijke hebbeu ingeboet. Leo XIII heeft het universeele gezag van het Pausdom in eeu tijd vau twijfelzucht en kerkelijke onverschilligheid tot ongekende hoogte opgevoerd en hij heeft dat geheel alleen door zijn persoonlijkheid lot stand gebracht. Er is in zijn deplomatie iets tast baars en een overwegend persoonlijke trek Deze Paus brengt in alle dingen den meusch op den voorgrond eu daarin ligt het geheim van zijn groot succes als staatsraau. Het bulletin van 5 uur Douderdagnamid- dag luidt aldus: daar de algeraeene toestand van den hoogen lijder niet gunstig was had er om 4 uur een consult plaats, waar ook professor Rossoni bij tegenwoordig was. Een onderzoek heeft uitgemaakt, dat de vloeistof in de borstholte opnieuw snel gaat toeuemen de harttoneu ziju zwak zonder kenmerken vau een gebrek aan de hartklapvliezen. De pols laat zich gemakkelijk samendrukken, het aautal polsslagen is 90. De ademhaling is oppervlakkig en weinig frequent. De urineafscheiding is gering. De toestand des Pausen ernstig. Geteekend Rossoni, Lapponi, Mazzoni. Uit New-York wordt gan de Times geseind, dat Biel alleen alle katholieken in Amerika, maar alle Amerikauen de diepste deelneming gevoelen voor de ziekte van Leo XIII, dien zij als een grooten Paus beschouwen, als een staatsman van den allereersten rang, waaraan de katholieke Kerk onnoemlijk veel te danken heeft. De Duitsche keizer had gegeven aan het Duitsche g ezajv u e m dagelijks met 's Pausen toestand telegrafisch "bp de hoogte houden Kartinaal Rampolla echter zorgt er persoonlijk voor, den keizer op de hoogte te brengen. De Deutsche Allgemeiue Zeituug zegt, uit hofkringen vernomen te hebbeu, dat keizer Wilhelm vau plan is, de begrafenis van Paus Leo XIII bij te wonen, voor het g.val dat de Kerkvorst overlijdt. Het Berliner Tageblalt bevestigt die bericht en voegt eraan toe, dat de keizer zijn reis naar Noorwegen, welke hij Maandag jl. dacht te aauvaarden, voor -nbepaalden tijd hééft uitgesteld. Het Vrijdagmorgeu om halfelf uitgegeven bulletin luidt als volgd „De hooge lijder bracht de eerste helft van den nacht in een zekere kalmte door vervolgens nam de bemoeilijking der adem haling toe in ernstige mate, zoodat er zich benauwdheden voordeden de pols was zwak en slap bij 92 slagen, er was volkomen koortsvrijheid de urine—afscheiding was gering en in verband met verschillende verschijnselen werd onverwijld overgegaan tol de opetatie aan de borstholte. Prof. Mazzoni voerde de operatie uit en ongeveer lüOO gram loeistof met bloedkorreltjes werd verwijderd. 1 De paus stond de operatie zeer goed door en tengevolge er van, werden de ademhaliug en de hartslag onmiddellijk veel verbeterd. Rossoni, Mazzoni, Lapponi." Het bulletin van half negen luidt De Paus heeft in den loop van den dag t eenige uren gerust, zonder pijn. De snelheid èu kracht van den polsslag is sedert Vrijdag ochtend, na de punctie, ouverauderd gebleven. Pols 92 slagen, ademhaling 28, lichaams temperatuur 36,4. De urineloozing blijft onvoldoende. De algemeene toestand is ernstig. Wij ontvingen nog eenige telegrammen die we per bulletin verspreidden en aanplakten WAALWIJK 11 Juli 1903. Waalwijksche kermis. Als de lezer dit nummer in handen krijgt, dan zijn de voornaamste toebere dselen al gemaakt voor de Waalwijksche Kermis. Waal wijksche kermis, dat wil voor onze gemeente en omstreken heel wat zeggen, hoewel dit jj\ar, met het nog op de groote internationale* tentoonstelling, wel niet in die mate als andere jaren. Want de kermis is niet zoo gevuld en jong en oud bewaart het noodige voor de groote gebeurtenis einde Augustus, maar enfin, de kermis is er en zal toch wederom flink gevierd worden. De kermislui slaan thans de laatste hand aan hunne tenten eu kramen, oefenen zich in welbespraaktheid of welsprekendheid, voor zooverre dit bij hun vak past. Restaurateurs en caféhouders schikken in hunne hallen alles op exquise wijze terecht, en zorgen dat alles volop en fijn in voor raad is. Nu, daar is de Waalwijksche waard dan ook voor bekend. Zij zorgen voor goede consumptie en eveneens voor aangename genotvollo ont spanning in hunne zalen. In één woord Allen en alles werken mee, om deze dagen zoo aangenaam, zoo genotvol en ge zellig mogelijk te maken, deze dagen waar naar allen, jong en oud, arm en rijk zoo vurig hebben verlangden allen hebben plan duchtig te profiteeren in deze week, die ouder gewoonte veel genoegen zal mee brengen. En als dan Zondagmiddag het zeil om hoog gaat, dan wordt de pracht vertoond dan begint de groote pret, volop muziek overal, de stoomcarousel gilt, de menschen fianeeren langs en tusschen de tenten, met kennissen, jeugdige paartjes, ouders met hunne kinderen. En meer en meer neemt de pret toe, eenige bezoeken 's-avonds de schoone uit voeringen, anderen vermaken zich op 't ker misterrein maar allen hebben ylol". Het volk weet zich te vermaken. En dat gunnen wij hetzelve van harte. Want is er iets tegen Neen volstrekt nieter is zelfs veel voor de boog kan niet altijd gespannen zijn, 't dagelijksch leven is zwaar genoeg een ge- noegelijke afwisseling is goed, ja noodza kelijk m i t s.... Mits 't een gepast v e r m a a k zij. Viert genoegelijk kermis, maar gepast, gedraagt u altijd en overal als een flink inensch, die zich zelve meester is. Vooral ook zij U meester in drank. Laten de kermishouders (leze waarschu wingen ter harte nemen, dan zullen zij plezierig kermis neren en de Waalwijksche kermis van 1903 zal de aangenaamste her inneringen bij «allen achterlaten. En nu aan alle onze lezeressen en lezers eene aangename, prettige kermis in den waren en Vollen zin des woords. [t 1 ft De rubriek uitvoeringen en vermakelijk heden is wederom goed voorzien en het publiek zal daarvan naar hartelust profiteeren. Wij ook behooren niet tot degenen die de ker mis zouden willen zien afgeschaft wij achten de tie kermis goed, indien men, zooals we reeds schreven een goed gebruik ervan maakt, den inensch waardig. Daarenboven moeten we dit jaar een beetje kalm zijn, wat bewaren voor de ten toonstelling, waar voor onze schoenmakers en looiers niet alleen pret te maken, maar zoo veel nieuws en nuttigs voor 'i vak zal zijn te leeren, men houde zulks wel in 't oog. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de rubriek-advertenties, uitvoeringen en naar de programma's en geven hier een lijstje van 't geen op de kermis staat en dan nogmaals veel plezier. 1 Stoom-caroussel van Peeters-Vincken. 1 Open carou3sel J. R03. 1 Luchtschoinmel y W. Teunissen. 1 Werptent P. Thenissen. 1 Poffertjeskraam A. Bongers. 2 Koekkramem y G. E. v. d. Leeuw 1 H wed. W. Janssen- Sas. 1 u M. Janssen. nu J. Beljaars. Galanteriekramer A. Troiximelen. M. Putle-Lommers. J. Putte. P. van der Heijden. Oliebollenkramen, L. van Gemert. J. Posma. 3 H. Gerriasen en Lommers Putte. De wed. Bakker groote cotnedie arriveert in den loop van de volgende week. Stand plaats over de spoorlijn, op particulier terrein naast 't café van Diem.- Overigens worden geplaatst een groot aantal kleine vermakelijkheden., Onze Burg emeester. Donderdag herdack fc onze hooggeachte burgemeester IC. A. All. Ridder de van der Schuereu, zijn gebooi ttedag. Eenige autoriteiten, gingen ZEdelac'itb. compliraenteeren, de harmonie St. Crispijn bracht hem de gebr aikelijke ovatie. Ook wij bieden -onzen burgevader onze beste felecitaties en hopen '1st hij dit feit nog dikwijls in onze gemeente mag herdenken. Benoemingen enz. Bij koninklijk besluit is benoem'! lot notaris binnen het arrondissement 's-H-ilogenbosch ter standplaats de gemeente M aalwijk, J. H. M. de Vocht, candidaat-notaris te Oirschot. Den benoemde onze felicitaties Krachtens art. 38 der wet van 17 Augustus 1878 is bij koninklijk besluit, een pensioen van t 850 verleend, aan P. B. van Santen, hoofd der openbare school te Sprang. Tentoonstelling van Schoen— en Leder industrie Mr. Smits van Oijer., Eindhoven, t 10. G. L. Derksen, Tilburg - S. Erailè Aronsohn, Amsterdam - 5. Eerw. heer Suijs, Waalwijk - 5. Landbouwtentoonstelling. 1 Groote zilveren medaille. 10e afdecling Oosterhoui der Noord-Bra- bantsche Mij. van Landbouw 1 Gouden medaille. Jhr. Mr. E. Verheijen, Kantonrechter en Lid der Prov. Staten Loonopzand. 1 Groote zilveren medaille. B. Snoek, Lid der Prov. Staten Almkerk. 1 Groote zilveren medaille. Jac. Gragtmans, Waalwijk lid der land- bouw-commissie. - 1 Groote zilveren medaille. firma Adrianus Oerlemans Zonen, Vrij- hoeven-Cappel. 1. Groote zilveren medaille. B. Verhoeven Pz. Sprang lid der Land bouw commissie. 1 Verguld zilveren medaille. M J. Rijken Azn. Capelle Onder-voorzitter de landbouw-commissie. Thans begint het geheel er goed uit te zien, men kiiu zich thans een goed idee vormen, wat het worden zal. De machine hal, restaurants, schoenen en ledergebouw champagne-bar, dit alles nadert de voltooiing en geeft een sierlijken aanblik. Ook is men bezig aan de entrée en het aanleggen van bloemperken, vijver, fonteiu enz. Iedereen die een en ander bezigtigd is een lof over hetgeen er thans te zien is en het zal voorzeker eenieders verwachting ver re overtreffen. De inschrijvingen voor de landbouwten toonstelling en 't concours hyppique vlotten uitstekend. Politie—zaken. Zekere S. v.d. L. werkster alhier had eenigen tijd geleden ten nadeele van J. v. E. bij wien zij werkzaam was, twee stukken leder ontvreemd en aan een ander verkocht. De politie hiermede in kennis gesteld zijnde, stelde spoedig een onderzoek in wat tot re sultaat had, dat het leder in beslag werd genomen en de daderes tot bekentenis werd gebracht. Dienstreis. In aanvulling op 't kort bericht in ons vorig nummer omtrent het bezoek der offi cieren der krijgschool nog 't volgende Verleden Woensdag had de stooraleder— fabriek der firma van lersel Witlox Co. al hier de eer een bezoek te ontvangen van een negeutal officieren die aan de Hoogere Krijgs school in den Haag, de t Interdance-studiëu volgeu. Daarna bezochten de beeron de Stoom- schoenfabriek van de Heer A. H. v. Schijndel. Naar wij uit de beste bron vernemen waren de Heeren opgetogen over al hetgeen zij in deze eerste-klas inrichtingen te zien kregen en stellen zij zich voor binuen kort hun bezoek te herhalen. Aanbesteding. Uitslag der heden gehouden aanbesteding van Perceel I Het schoonmaken der openbare school. Perceel II Het verven der school en on derwijzerswoning. Perceel I. een herstellingsplaats voor zieken en een inrichting waar een zevonhonderdtal kinderen ter school gaan, vragen dringend om ver betering. Ook werd gewenschl geacht dat op de Markt te Waalwijk, een plaats waar her- ïaaldelijk vele menschen samenkomen, eer. urinoir geplaatst wordt om zoodoende te voorkomen dat de publieke weg als zoo danig gebruikt worde. Als eersten hygiènisehen regel voor hel verzamelen en bijeenvoegen van vuil en stof werd gesteld, vooraf besproeien met een flinke hoeveelheid water. Deze regel mag zeker als eisch gesteld worden voor het bijeenvoegen van vuil na een gehouden markt daar deze stofwolken allerlei schade lijke bestanddeeleu kunnen bevatten. Door een gemeente als Waalwijk die in het bezit is van een waterleiding 'kan dat gemakkelijk geschieden. De raad der gemeente zal dan ook door de commissie op deze slechte toestanden gewezen worden. Nog werden behandeld eenige slooteu in de wijk Lageham te Dongen. Drinkwater voorziening van de woningen gelegen langs de haven te Raamsdonksveer. Het water van //De Dassen" te Dassen dat slecht is en veel als drinkwater gebruikt wordt en eenige woningen te Loonopzand die als huis vesting alle vereischten missen. In deze vergadering die een tijd van drie en een half uur in beslag nam, werden al deze onderwerpen breedvoerig besproken en door de verschillende, sub-commissies werden van elk onderwerp zeer uitvoerige raporten uitgebracht. stamboek. Er werden 24 paarden aangebo-. den, waarvan er 8 werden opgenomen. Opgenomen werden. De 3-jarige vaalzwarf; „Emma Freibuiter,, van Gebr. Oerlemans Van der Schans te Drongeleu De 6—jarige zwarte »Cerus" van A. Z. Snoek te Almkerk. De 6—jarige bruine „Cerus" van A. Z. Snoek te Almkerk De 6-jarige bruine „Lina" van G. J. W. Brandenhorst te Eethen de 3-jarige bruine kol, met achter wit voet, „Jana II" van G. Millenaar te Andel de 6—jarige schimmel „He.ena" van P. L. Honcoop te Heusden De 5—jarige bruine „Marie" van J. C. Van Bokhoven te Plerpt, eu de 4—jarige donkerbruine „Flora" van de wed. W. Snoek te Almkerk aan de Nieuwen - dijk. W. van Hees, f185. G. de Rooij, -178. G. van Dijck - 177. G. van Iiulten, - 165. Perceel II. Th. van Delft -211. H. Keizers - 209.99s J. Marks - 207. Geldiccuiiig. De volgende inschrijvingen ïn de g*eldlee- ning dezer gemeente ad fl 0.000.reute 4°/0 zijn gegund; A. O. ie Blanc te Waalwijk f 2000.a 101s/4°/o - P. Raaijmakers te Lierop f 1000.h 10161/ioo°/o Gebr. Eicq te Oosterhout f 5000.h 101V 9°/o J. A. J. van Ileijst te Baardwijk f 2000.h. Gezondheidscommissie. In de vergadering der gezondheidscom missie gehouden op j.l. Donderdag werd o. a. besproken den ellen&igen toestand vau yde Loint". Men was van oordeel dat deze hoofdzakelijk toe te schrijven is aan de weinige zorg die daaraan besteed en aan het slechte toezicht dat daarop gehouden wordt. Het water wordt opgehouden, men sluit het at, men maakt het riviertje smal ler geheel naar willekeur. Toestanden zoo als deze bestaan bij de openbare lagere school, waar het aangrenzend schoollokaal totaal niet geventileerd kar. worden, wegens den stank welken de loint afgeeft eu bij het ^gasthuis, Baardwijk. 9 Juli Zekere W. K. S. kermis reiziger verkeerde in zoodanigen vergaan- den slaat van dronkensschap.dat hij niet meer kon loopen en mitsdien in bewaring werd ^esteld. Dit was gedurende de kermis het eenige wat de handhavers der orde te doen hadden. Dusscn, 10 Juli. Uitgebrachte stemmen:233; van onwaarde: 7 volstrekte meerderheid 114 Herkozen het aftredend lid P. Verschoor met 131 stemmen. In herstemming komen de aftredende ledenjac. Leemans (78 stem men), H. verhoeven (87 st.) en de heeren G. vail der Beek Gz. (76 st) en A. van Krim pen (67 st). De heeren A. Nefkens en P. de Wilt verkregen resp. 40 en 18 st. Herstemming 20 Juli. Raamsdonksveer, 10 Juli. Gisteren had alhier de telkenjare mooier wordende op tocht der H. Kindsheid plaats. Vooraf werd eene plechtige H. Mis door onzen Zeer Eerw. Heer Pastoor opgedragen waarna de stoet werd samengesteld. Daarin trokken bijzonder de aandacht de nieuwe groepen alsde slavenhandel, de missionarissen en de engelbewaarders. Voor het eerst luisterde onze harmonie „De Eendracht" het feest op. Het mag niet ontkend dat het slagen van dit schoone feest grootendeels afhangt van de bemoeiingen der.hoofd—Thesaurierster, Thesauriersters en Zelatrices wien daarvoor dan ook een woord van lof toekomt. Nu de wind een weinig is gaan liggen en men dus met eenige zekerheid kan zeg gen wat gebeurd is, vernemen wij dat bijna alle polders in den omtrek volgeloopen zijn. Enorme schade is aa igericht aan hooi het welk men buiten in schelven had geplaatst. Veel vee is omgekomen. In het Dombosch alhier heeft men twee maaiers in hunne keet gewekt, het water stond reeds aan hun bed. De onroerende goedereu, gisteren avond provisioneel verkocht ten overstaan van Notaris Scholten in het Café van Strien alhier zijn in gezet op f 940. De toeslag blijft bepaald op 15 Julij a. s. in het huis ten Deijl alhiei Vrijhoeven—Cappel, 8 Juli.I-Bij de heden gehouden stemming voor? 2 leden van den Gemeenteraad, werden 66 stemmen uitge bracht. Hiervan bekwamen de Heeren A. P. de Bruiju en H. H. Oerlemans elk 40, de Heer H. P. Stam 28 stemmen. Her kozen de Heeren B. P. de Bruijn. en H. H. Oerlemans. Capelle, 9 Juli. Bij de heden gehouden stemmiug voor drie leden van den Gemeente raad alhier, waarvoor vijf candidaten zijn gesteld, ziju uitgehracht 245 geldige steramen, waarvan hebben bekomen. Boeser. C. A. 36 stemmeu. de Bruijn. D. M. 158 Heijmans. A W. 119 Oerlemans. S. 162 Wachter. W. 138 Blanco 9 stembiljetten. Gekozen zijn de Heeren: de Bruijn. D, M. Oerlemans. S. Wachter. W. Ofschoon het water in de polders sterk valt, zijn nog niet alle ontlast van water. Het Veerpad is weer geheel vrij. Kaatsheuvel, 9 Juli. Bij de stemming voor den gemeemeraad alhier zijn uitgebracht: 553 geldige stemmbiljetten. Hiervan bekwamen WAALWIJK,"TO Juli "Ï9Ö3T Bij geringen aanvoer van hoornvee was de handel tamelijk vlug. Kalfbeesten f 165 a f 240, Dito vaarzen f 170 a f 210 Jonge varkens aangevoerd 115 stuks, verkocht van 1 4.— a f 8.75 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 867 kg. van i 1.08 a f 1.16 per kg. Eieren 3 it 4 cent per stuk. De huidenmarkt blijft nog altijd vast en zelfs aan de hoogste noteeringen komen er zaken tot stand. In Londen liep de veiling weer zeer coulant af en te Antwer- per waar in den laatsten tijd nog al enkele partijen bij inschrijving aan markt komen gaat alles vlug van de hand. De voorraad is overal gering zoodat alle teekenen bestaan, dat er vooreerst geen daling van eenige beteekenis zal voorkomen. Ook de leerprij- zen houden zich goed hoewel deze nog in verre na niet naar evenredigheid zijn der ruwe huidenmarkt. Men noteert thans licht zooileder van 55 tot 75 ets., middenwich- 55 tot SEVa en zwaarleder 55 tot 85 ets per half kilogram, naar kwaliteit. Inl. schors f3 tot f4 per 65 K.G. vrij stroom. Vreemde looimiddelen over 't geheel fermJ met weinig aanbod. DUSSEN, 9 Juli. Boterprijs per K.G. van f 110 1.33. Middel- markt f 1.24. Aanvoer 198. K.G. Eieren f 0.75 de 26 stuks. WAALWIJK. 4 10 Juli 1903. GEBOREN: Jan Willem z. v. A. Princen en C. W. M. v. d. Pas. Anna Maria d. v. A. Schalken en C. Pelgrim. Ilendrika CarhariDA d. v. H. van Daalen en M. van de Wiel. Antonius Johannes z. v. J. J. v. d. Pennen en M. A. Duquesrioij. OVERLEDEN: Wilhelmus van Oers 16 mnd. GEHUWD W. D. C. van Blankensteiu 25 j. en M. M. Treffers 23 j. HUW.-AANGIFTEM. H. lloijnec en M. J. van Well. wf. Êmamtmxijama—mvrTi-Bntuimnrwmtmm op 10 Juli. A. v. G. te Waalwijk, straatschenderij f 3 of 2 d. P. v. d. H. te alsvoor, openb. dronkenschap f 3 of 2 d. G. L. d. V. te alsvoor overt, alsvoor f 2 of 2 d. J. v. R. te alsvoor overt, alsvoor f 5 of 3 d. S. J. Q. te Waspik, overtr. prov. regl. f 1 of l d. M. J. d. G. te 's Gravemoer overt, alsvoor f 1 of 1 d. J. B. te Waspik, nachtgerticht f 6 oi 3 d. C. M. te Vrijh.-Cappel overt, arbeidswet f 3 of 2 d. C. P. te Besoijen, overtr. veldpol. f 2 ot 2 d. J. L. te Kaatsheuvel openb. dronkenschap f 2 of 2 d. C. v. I. te Dru- nen, overtr. alsvoor f2 of 2 d. M. d. L. te Vlijmen overtr. pol. verordening f 3 of 1 d. H. v. I. te Baardwijk, openb. dronkenschap f 1 of 1 d. J. J. S. te Capelle, straatschenderij f6 of 3 d. P. van G. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f3 of 2 d. P. S. te Kaatsheuvel, M. v. O. en J. B. beide te Capelle burengerucht ieder f 5 of 3. J. d. J. te Capelle ordeversto ring in dronkenschap 3d. Dezelfde, openb. dronkenschap en ordeverstoring 3d. A. v. T. te Capelle, openb. dronkenschap f 2 of 2 d. A. v. d. L. te Nieuwkuik, overtr. veldpol. f 5 of 3d. J. v. d. L. te alsvoor, overtr. en boete alsvoor. J. v. d. L. te Vlijmen, overtr. veldpol. f 3 of 2 d. S. v. B. te alsvoor, overtr. alsvoor f 2 of 2 d. Mart. v. H. en Mich. v. H. beiden te Vlijmen, jachtdeliet, vrijgesproken. 307 stemmen Cools, van Ghert de Jong. J.ugters Smits. Verhagen. Vugts. Dalleu. \aa Gils, van Kuik Rous Sprat.gers. Verste». H f Gekozen. Cools en Daleu. Herstemming lusschec: vanGheit, de Jong van Kuik en Verhagen. Meeuwen ,9 Juli Keuring. Jl. Zaderdag had hier eene keuring plaats tot opneming van paarden iu het Nederlaudsch Paarden Men seint ons uit den Haag: Bericht der internunciatuur van heden voor middag Gezondheidstoestand H. Vader blijft het zelfde. Berichtgever Vrijhoeven-Cappel Uw inge zonden stuk over de verkiezing in uwe gemeente kan, onzen vasten stelregel getrouw, tot onze spijt niet opgenomen worden. Voorbereidend militair onderricht. De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend dat jongelieden van 16 tot 24 jarigen leeftijd, die wensclien deel te nemen aan het voorbereidend militair onderricht zich van heden af tot 15 Juli j. kunnen aanmelden ter secretarie dier gemeente Aan hen, die voor de militie hebben geloot en den cursus van dat onderricht in zijn geheel en niet vrucht hebben doorloopen wordt uitgereikt het getuigschrift W. Hieraan zijn de navolgende voordeelen verbonden lo. aanspraak, voor zooveel eenigszins mogelijk op keuze van korps en garnizoen 2o. het vooruitzicht om in de eerste plaats voor het verwerven van een graad in aanmerking te worden gebracht. Verder is het volgen van dien cursus van groot i.ut voor hen, die zich de noodige militaire be kwaamheid en lichamelijke geoefendiieid willen verschaffen om in aanmerking ie kunnen komen voor inlijving tot korte oefening. Waalwijk, 20 Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6