Notaris RANT BEKENDMAKING. Laatste Berichten. mr Om den uitslag der verkie zing te kunnen mededeelen ver schijnt dit blad iets later dan ge woonlijk. Advertentiën. Telegrammen. Ingezonden stukken. Handelsberichten. in Gemeenteraad. Bij de lieden gehouden verkie zing voor 2 leden van den ge meenteraad, zijn candidaat gesteld de heeren W. van den Broek. A. Verbunt. Die alzoo gekozen zijn. C. B. RAS, 8'-Hertogenbosch aan het Comité overgaan, en dat, wat Rijk verleent, gegeven wordt aan fonds de wijze van subsidiëeren bet $11. Betreffende rincie erschte evenmin overeenstemming. Enkele atdeelingen hechtten hare goed- aring aan het voots'el van heeren Gede- teerde Staten, zonder voorwaarden aan de bsidiete verbinden. Eene afdeeling bedong 11 in het te kort allereerst door de Gemeente Waalwijk als hoofdbelanghebbende voor 13OOO zou worden bijgedragen en de pro- eerst daarna met hoogstens f 1000 |,et overblijvende zou te gemoet komen. Terwijl wederom andere eene evenredige deelname wenschten, z66, dat Waalwijk s/4 deelte in het te kort zou lijden eu de provincie l/4 gedeelte tot een maximum van f 1000.— Ewe Commissie kan aan Uwe vergade ring mededeelen, dat zij eenparig de ziens- wj:ze is toegedaan van die leden, welke eene bijdrage aanbevelen ouder voorwaar den dat de provincie eeist tot betaling dicht wordt, uad.it de gemeente Waalwijk hare garantie ten volle zal hebben ingelost. Mitsdien neemt Uwe Commissie de vrijheid jan Uwe Vergadering voor te stellen Am voormeld Comité mede te deelen, |at voor het geval na ontvangst der Rijks ubsidie de rekening der tentoonstelling met een tekort mocht sluiten, grooter dun drie duizend guld-n, door de Provincie JJootdBrabant in dat meerdere hoogstens de jom van een duizend gulden zal worden bijgedragen. Notaris de Vocht. uit dezelfde fabriek, die water spuwen. Dit doen o~k een paar vischkoppen op de Noord- en Zuidzijde van het voetstuk aan gebracht, terwijl een steen op het vlak aan deu Westkant in gouden letters te lezen geeft ,,-\an de milde beschikking van jhr. mr. Paulus Bosch van Drakenstein, Commis saris der Koningin in dc provincie Noord- Brabant dankt 's- Hertogenbosch de stichting van deze fontein. De schenker wenschte daarmede tevens te doen bewaard blijven de herinnering aan zijne, hier ïer stede overle den tweelingdochters en Echtgenoote, de Jonkvrouwen Paulina Maria en Henriette Wilhelmioa Hendrika Bosch van Drakenstein, overleden 19 en 20 Nov. 1681 en Vrouwe Flizabeth Henriette JohannaBosch, overleden. Tweede Kamer. Tot lid der Tweede Kamer voor Rotter dam III is bij enkele candidaatstelling her kozen J B. Verheij, kolonel der mariniers. De YVelEd. heer de Vocht is gisteren voor de rechtbank te 's—Bosch beëedigd als uotaris ti Waalwijk, en heeft zich heden als zoodanig alhier gevestigd. Het kantoor is gevestigd, in dat van wijlen notaris Bink Waalwrijksche Kermis. Het verder verloop der kermis was wel zoo druk als de eerste dagen der week, en rustverstoringen hadden niet plaats. Het soiree Woensdagavond bij den heer A. Ger- ris-Simons was aeer druk bezocht en voldeed uitstekend, evenzoo die bij den Heer Chr. y. d. Werff in den loop der week gegeven. Het van ouds bekende concert der harrno nu wSt. Crispijn" slaagde naar wensch en de uitvoeringen in 't café Thijssen lokten voortdurend vele bezoekers. De bals werden vrij goed bezocht, in 't kort, zeer druk is de kermis niet geweest en zeker minder dan andere jaren, maar n»ar wij meenen, geeft ze wel redenen tot tevredenheid en daarbij komt dat ons over eenige weken nog heel wat te wachten staat. Dus thans nog maar eens flink aan den arbeid, want de tentoonstelling, waar ook op 't gebied van 't vak zooveel valt te profiteeren, nadert Na afloop der kermis kannen wij met genoegen melden, dat t slechts twee weinig- beteekenende mishandelingen zijn gepleegd door zekere A. D. op F. D. in de station straat en een op A. P. in de Zeine. Ove rigens werden nog eenige geringere over tredingen gecoustateerd. Overgeplaatst. De brieven— en telegrambesteller J. J. de Koning alhier is met ingang van 1 Aug. overgeplaatst naar Vlijmen. Ongeluk. Zekere P. R. drukker alhier begaf zich met kermis voor enkele dagen naar huis (Grave.) Zondag keerde hij per spoor tot den Bosch terug en verder per fiets tot Waalwijk; maar te Druilen gekomen brak op eens de vork, het voorste wiel vloog over de straat •n hij bezeerde zich erg aan het hoofd, dat hij na in de'nabij gelegen woning te zijn op genomen onmiddelijk door den Dokter te Drunen werd verbonden, en hij verder per rij tuig naar hier moest worden gebracht; men zou hem niet erkennen zoo was zijn aangezicht ver wond. Een onaangename nakermis voorden jongenman.. Wielrijden. Zondag heeft onze vroegere dorpsgenoot de heer J. M eulkens te Breda, op de wieler baan weer kranig gereden. In de hadicap 7s Eng. mijl was hij in de 2e serie no. 1. In de finale trapte Meul- kens prachtig en kwam no. 2. Ook in de tnderc nummers reed hij uitstekend, Dc manumeutale fontein. Zondagmiddag is met veel plechtigheid en in tegenwoordigheid van tal van burger lijke en militaire autoriteiten, te 's- Bosch de monumentale fontein onthuld, aan de gemeente geschonken door wijlen jhr. mr. P. J. Bosch van Drakeslein, in leven com missaris der Koningin in de provincie Noord Brabant. Die fontein, ontworpen en uitgevoerd door den heer J. Dony, directeur der Koninklijke School voor Nuttige en Beel dende Kunsten aldaar, is geplaatst op den Stationsweg, bij de Oranje-Nassau- eD de Koninginne-laan, en valt aanstonds in het oog, als men van den kant van het station van het Staatsspoor Den Bosch binnenkomt. Zij bestaat uit een kubusvormig voetstuk, waar op een cilinder, die gekroond wordt door een grooten vergulden draak, het wapen van Den Bosch vasthoudende. Het geheel is ongeveer 14 meter hoog en, behal ve de draak, die van brons is gegoten en uit de fabriek van den heer Braat te Delft werd betrokken, van steen d'Euville ver vaardigd. Op de hoeken van het voetstuk staan mede draken van brons (vert—antique) Moordaanslag. Te Gilze-Rijen is een moord gepleegd. Een 25 jarig jonkman beeft een persoon van 4-ü jaar, gehuwd en vader van drie kleine kinderen, in 't hart gestoken, zoodat hij direct een lijk was. De dader is gevat en onder grooten toeloop van volk, dat woe dend was, naar Breda getransporteerd. Korintji. Een compagnie van de colonne uit Djambi ging naar Poeloe Tengah. De vijand vluchtte. Een andere comagnie trok in westelijke richting en stuitte op een krachtig versterkte kampong. De onzen keerden terug. Luitenant van der Slooten en 4- minderen werden gedood. Luitenant van de Water, kapitein de Gaay Fortman en 7 minderen werden gewond. De vijand had 36 dooden. Luitenant Dersjant is te Kroeng Raba gewond. 4ea Dioc. Kath. dag te Eindhoven, De werkzaamheden voor den 4en diocesa- nen Katholiekendag op Zondag 27 Septem ber a.s. zijn op verblijdende wijze gevorderd. De verschillende afdelingsbesturen zijn thans geconstitueerd en behoudens goedkeu ring van het uitvoerend Comité ziju de onderwerpen, door Heeren inleiders te be handelen, vastgesteld. Met het oog op een te verwachten groote toeloop van deelnemers aan dezen Katholiekendag is het plan gevormd naast de Algemeene Vergadering des avonds, welke zal bijgewoond worden door Mons. W. van den Ven, Bisschop van VHertogen bosch en Z. Excellentie den Commissaris der Koningin nog een tweetal andere Feest- vergaderingen te beleggen, beide opgeluis terd door muziek. Eéue van deze Feestver- gaderingen zal geheel gewijd zijn aan de belangen van de R. K. Tabaksbewerkers. De toegang tot deze twee Feestvergade- ringen is gratis voor alle deelnemers aan den Katholiekendag. Het Dag. Bestuur heeft als voorzitter der Regeringscommissie aangezocht den Weleerw. Heer A. Kluijtmans, Kapelaan alhier en den Weledelen Heer Jos. van der Harten welke deze functie welwillend op zich genomen hebben en voor de verdere samen stelling dezer Commissie zorg zullen dragen. Heeren leden der eerste en tweede Kamer, in het diocees woonachtig, hebben het lidmaatschap van het te vormen Eere-Comité met groote instemmen aangenomen. Waar zooveel krachten ten goede samen werken, waar een ieder met vreugde zijn aandeel draagt in de gewichtige werkzaam heden, daar moge ook deze 4e diocesane Katholiekendag gelukkig slagen in het balang der Katholieke Sociale actie in ons geliefd bisdom. Baardwijk, Candidsten voor ééne plaats iu den gemeenteraad wegens overlijden, zijn de Heeren Donkers O. A. Klerx Jac. Leijtens N. A. Pulleus C. YVz. Sprang, Uitslag der 14 Juli 1903 gehoudeu stemming voor 2 raadsleden in de Gemeente Sprang. Uitgebracht 139 geldige stemmen. A. Dekkers 6 stemmen F. M. de Jong 108 J. C. Maijers 113 P. D. Netten 34 Gekozen alzoo de heeren F. M. de Jong en J. C. Maijers, beiden aftredenden. 16 Juli 1903. Hedenmiddag omstreeks lD/a uur brak alhier een hevige brand uit, die in eeue korte wijle tijcis de wonin en schuur van deu landbouwer R. Timmermans in asch legde. Aangewakkerd door een stevig windje, grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat van den inboedel zoo goed als niets kon gered worden. Assurantie dekt grotendeels de schade. Twee vaikens en evenzooveel kalveren kwamen in de vlammen om. Oorzaak is ook hier weder, het spelen met lucifers door het 3—jarig zoontje van genoemden Timmermans. Vrijhoeven—Cappel. 16 Juli 1903. In den uacht van Woensdag op Donderdag mocht het onzen ijverigen gemeente— en onbez. rijksveldwachter gelukken, op hceterdaad te betrappen, den schipper A. v. d. P. die bezig was fuiken te lichten, zonder voorzien te zijn van eene vischacte, kostelooze vergunning en een schriftelijk vergunningsbewijs van deu eige naar of rechthebbende. 18J Juli91903. Hedenavond overkwam hier den landbouwer A. de Roon van 's—Grevelduin Capclie een treurig ongeluk. Bij het afstappen van eene kar bleef de on gelukkige met xijn been in de trede hangen, struikelde en kwam op de sliaa'sieenen te vallen waardoor hij eenen arm brak. Ter stond werd geneeskundige hulp ingeroepen welke verleend werd door dr. J van der Meuleu, waarna de gewonde Daar zijne woning vervoerd werd. Kuamsdonksveer, 17 Juli. De onroerende goederen, gisiei enavond ter overstaan van Notaris Scholtens in het huis ten Deijl finaal verkocht zijn seniijnd op f 1250.— voor rekening der firma Wed. Th. van Suijlekom en Zoon alhier. Aan het hoofd der stoombootreederij M. Verschure Zoon alhier liep gisteren een tramwagen in het water doordat het stootblok stuk raakte. Het omhooghalen van den wagcu belooft een lastig karweitje le worden. Capellc, 18 Juli. De heer W. v. den Heek alhier had gisteien het geluk te slagen voor het tweede gedeelte van het examen voor candidaat— notaris. Zekere G. v. C. alhier zou met zijn opgespaarde centen zijnde f 160 bestaande in een bankbiljet van f 100 en een f 60 een koe gaan koopen. Voor de woning van H. YV. komende werd hij aldaar door diens huis vrouw geroepen om eens naar de varkens te ko men kijken, waaraandoor G. v.C. werd voldaan. Nadat hij een oogenblik da: huis had verla ten, kwam hij tot de ontdekking, dat hij ziju geld kwijt was en kreeg al ras het vermoeden, dat vrouw YV. het hem had ontfutseld. Toen dit nu ruchtbaar werd zond vrouw YV. v rrloopig f 100 leru aan v. C. met het bericht er bij, dat zij de f 60 later wel zou iciug geven. Bij een nauwkeurig ingesteld onderzoek door de politie uit YVaalwijk, is gebleken, dat bovengemelde opgave juist is en dat vrouw YV. van de f 60 reeds ruim f 50 had besteed voor goederen, ten behoeve van een bij haar te verwachten nieuwen wereldburger. Dussen, 21 Juli. Bij de gisteren gehouden herstemming voor twee leden van deu ge meenteraad werden uitgebracht 319 stemmen. Hiervan verkregen G. van der Beek Cz. A. van Krimpen J. Lumans en H. Verhoeven dat de aftredende leden Lumans en Verhoe ven herkozen zijn. 1903, Prov. bijblad No. 36 De Gedeputeerde Staten van NoordBrabant; Gezien art. 1, laatste zinsnede van het regle ment tot het van provinciewege toekennen van premiën en bewaringsprijzen ter bevordering van dc paardenfokkerij in Nrord—Braband van 20 November 1901 (provinciaalblad van 1902 No. 15.) Gehoord de provinciale keuringscommissie, voor dc Paardenfokkerij in NoordBrabant; Hebben besloten Art. 1. De som van f 3000.bedoeld in art. 1 laatste zinsnede van het bovenaangehaalde reglement, wordt, voor 1903, besteed tot het bij deze uitloven var. elf bewaringsprijzen voor merriër. van ten minste 3 en ten hoogste 3 jaar, tc weten vijf prijzen, elk van f 300.— en zes prijzen, elk van f 250. Koolzaad: Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed fG.~ O.Zomerzaad f 0.a 0. Kanariezaad f 0 k 1 Bruine boonen de beste f8.— k f 12.50. VVitte boonen de beste f 8.—. a f14. ROTTERDAM, 21 Juli. 33 671 Zaterdagmorgen sloeg een paard toe— behooreude aan den heer M. Bruins, direc teur der Roomboterfabriek alhier, op hol. Het schichtige dier werd, na onze geraeen- tenareu op geschrikt te hebben, met mede werking van een tweetal personen tot staan gebracht. De materieële schade aan 't voer tuig veroorzaakt, is aanzienlijk. 118, 45, 203, 178 stemmen, zoo- ROME, 22 Juli. In de kringen der gees telijken wordt veel gesproken over het laatste onderhoud dat kardinaal Rampolla gisteren ochtend met Leo XIII heeft gehad. De kardi naai den verheven lijder naderende, zeide met bewogen stem Ik voel dat ik Uwe Heilig heid vergeving moet vragen dat ik niet altijd berekend ben geweest voor de zeer hooge taak die Uwe Heiligheid mij had opgelegd en ik vraag vergiffenis voor de misslagen die ik onvrijwillig begaan kan hebben. De Paus wendde langzaam het hoofd naar Rampolla om. cu stak hem, met een gebaar van tegenspraakde hand toe. Toen antwoorddt hij, met zwakke maar voor alle aanwezige verstaanbare stem Er is geen sprake van vergiffenis voor Uwe Eminentie. Wij hebben beiden gewerkt ter eere van God en de IC rk, en met de oprechtste bedoeliugen. Bij die woorden boog Rampolla hel hoofd en drukte een langen kus op de hand van den stervende Hij zeide nog Paus zult gij voor mij bidden Ik beveelmij aan in uwe gebeden. De Heilige Vader antwoordde: Rampolla, ik zal u nooit vergeten. ROME. 22 Juli. De directeur van het museum en van de galerijen van het Vacti- kaan heeft afgietselgemaakt van het gelaat en van de rechterhand van Leo XIII. De Osservatore Romann deelt de tele grammen mee, ontvangen van den Duitschen keizer, de koningin van Spanje. SakseD, den prins-regent van Beieren, gaaf Bülow, de mi nisters van buitenlandscke zsken van Spanje België, Beiereo, Brazilië en van de Veree- nigcle Staten namens president Roosevelt ROME, 21 Juli De Osservatore deelt officieel mede dat de congregatie der kardi— naien heden Mgr. Merry del Val benoemd heeft tot secretaris der H. consitorialle con gregatie. Van middag zijn in den Smt Pieter de eerste toebereidselen getroffen voor de bijzet ting van 's Pausen lijk in de voorloopige graftombe bij de koork^ppel. Op het St. Pietersplein was het hedenavond vrij druk. De klokken zijn van acht tol negen uur geluid, in alle kerken. Oproeping in militairen dienst. De Burgemeester der gemeente YVaalwijk roept bij deze op de na te noemen milicien-verlofgan gers der lichting van 1898, voorzien van al de door hen van al de door hen van het korps me degenomen klceding- en uitrustingstukken, zak boekje en verlofpas, op de dagen en plaatsen achter ieder naam vermeld, onder de wapenen te komen als: 14 Aug. te Geertruidenberg. idem idem. idem idem. idem idem. A. H. van Eeten J. J. v. d. Meijdenberg H. O. van Heijst G. van Veldhoven Met uitnoodiging om daags voor het vertrek zich ter Secretarie aan te melden tot het teeke nen van dan verlofpas, het ontvangen van dag geld, en een vervoerbewijs per spoorweg voor soover zij daarop aanspraak hebben. YVaalwijk, den 12 Juli 1903. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. tot Centrale Provinciale Premiekeuring bet toekennen van bewaringsprijzen voor merriën. Burgemeester en wethouders der Gemeente Waalwijk brengen ter kennis van belanghebben den het hierna volgend besluit van den 17 Maart Art. 2. De uitloving, toekenning en uitbetaling der prijzen geschieden oader de volgende voorwaar den a. de mededingende merriën moeten, van 't oogenblik der bekrooning, gedurende vier achter eenvolgende jaren, onafgebroken in Noord-Bra- brant verblijven, en voor de fokkerij gebezigd worden. b. zij moeten zijn inge.-chreven in het Neder- landsch Paardenstamboek, of althans ter inschrij ving aangeboden. c. *ij moeteD gedekt zijn oi gedekt worden door een premiehengst van gelijk ras, d.w z. dat de merriën van warmbloedras moeten gedekt zijn of worden door preraiehengsten van warm bloed-ras en de merriën van koudbloed-ras door premiehengsten van koudbloed-ras. d. zij moeten jaarlijks bij de gewone provin ciale voorjaarskcuringen, alzoo voor 't eerst in 1904 drachtig of met het veulen op de keuringsplaats van het district, waarin de eige- aar woont, worden voorgebracht. De eigenaar moet dan tevens een schriftelijk bewijs vertoor.en, dat aan de voorwaarden sub b en c is voldaan. e. wordt bij de voorjaarskeuring in 1904 de merrie overeenkomstig de voorschriften, drachtig of met het veuien voorgebracht, dan ontvangt de eigenaar, waar een prijs van f300.is toegekend, daarvoor het eerste jaar f 100.— en wanneer verder blijkt, dat de voorschriften naar Dehooren ziju opgevolgd, het tweedejaar f50.helderde jaar i 75.— en het vierde jaar f75.en waar 't een prijs van f250.— geldt, het eerste jaar f 100. en de drie volgende jaren telkens f50. Wanneer, in bijzondere gevallen, ter beoordeeling van de keuringscommissie, buiten schuld vau den eigenaar, aan voormelde voorwaarden niet in al le opzichten is kunnen worden voldaan, gaat le aanspraak op den toegekende prijs niet verloren. f. met de merriën, de voor hierbedoclde be waringsprijzen in aamerking komen, kan in ver band met het vooraangehaalde provinciaal rege- lement, ook worden meegedongen naar de jaarlijks vanwege de Provincie of het Rijk uit te loven premiën, bewaringsgrijzen of aanhoudingsbijdra- gen. g. voor de eigenaars van de merriën, die bij de in 1903 gehouden provinciale voorjaarskeuring voor een bewaringsprijs in aanmerking zijn ge komen, gaat de aanspraak op dien prijs verloren, wanneer diezelfde merriën bij de in art. 3 van dit besluit beboelde Augustus-keuring bekroond worden. h. met de op premie keuring op 11 September 1902 te 's-Hertogenbosch met een bewaringsprijs be kroonde merriën mag naar de krachtens dit be sluit uitgeloofde prijzen niet worden meegedon gen art. 3 Voor de toekenning van de in art. 1 omschreven bewaringsprijzen wordt een centrale provinciale premiekeuring gehoude.. te YVaalwijk, Dinsdag 25 Augustus 1903, des voormiddags te tien uren. ten overstaan ven het lid van Gedeputeerde Staten Jhr. Jos de la Court, terwijl bij diens verhindering een ander lid van dat college als zijn plaatsver vanger zal optreden. art. 4 Belanghebbenden, die hunne merriën naar de in art. 1 bedoelde prijzen wenschen te doen mede dingen, behooren daarvan tijdig, uiterlijk vóór 17 Augustvse. k., bij den Secretaris-Penningmester der provincialle keurings-commissic den heer L. Max. te 's-Hertogenbosch, scluiftelijk aangiften te doen in onderstaanden vorm Op de veemarkt waren heden'aangevoerd paarden, 0 veulen, ezel, 927 magere en vette rundereD, 170 vette, 101 nuchtere en 88 graskalveren, 0 schapen ol lammeren 3 varkens 145 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 24 tot 37 cent, stieren 26—36 cent, kalveren 37 tot 49 cent per 1/2 kilo. Melkkoeien f 130 a 285, kalfkoeien f 190 a 285 stieren 60—175, vaarzen 80—165, alles mager vee. bigKeu 615, paarden 45160. Nu chtere kalveren, fok- 14—20, 6lacht- 7 Op de botermarkt werden aangevoerd 71/8 en 69/16 vn. en 416 stukken a 1/3 kilo. Prijs le kw f 48. 2e kw. f 46, 3e kw. f 42. Prijs l/t kilo 5 60 c. Eigenaarvan De merrie Naam YVoonplaats Beschrijving der Merrie. Naam Kleur Kenteeken Ouderdom Hoogte warmbloed Ras koudbloed Voornoemd besluit is ter Secretarie der Gemeente ter inzage nedergelegd. Afgekondigd en aangeplakt te YVaalwijk den 12den Juli 1903. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester K. de van der Schueren De Secretaris F. YV. van Liempt tt X—e—gaM»—I—BMK—MPM—Mj—P— Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Vrij hoeven-Cappel,. 20 Juli 1903. Mijnheer liedacteur I Zoudt UEd. zoo goed willen zijn, het onderstaande in uw veel gelezen blad op te nemen Zoo ja, ontvang hiervoor aan bij voorbaat mijnen dank. Het is opmerkelijk, hoe sinds een zestal jaren, de wielersport in deze streken beoefend wordt. Jong en oud, rijk en arm, groot en klein, iedereen kan, wil, ja moet zelfs van de velo gebruik maken. Ik zeg ^moeten", want het aangename zoele avondweder, de heerlijke natuur lokt, wanneer de werkzaamheden verricht en de hitte des daags voorbij is iedereen tot fietsen uit. De heer Keeris, rijwielhandelaar alhier, mag wel met recht den grondlegger der wielersport in deze en omliggende gemeenten genoemd worden. In 't klein begonnen, heeft zijne zaak thans een groote vlucht genomen zijne rijwielen, van uitstekende qnaliteit, prachtig model en lagen prijs, vinden heinde en verro aftrek. Ook de motorfietsen vinden hunne weg wel, kortom het is werkelijk aardig, de reclame-makende motoren in het duister te hooren tuffen, b'azen en stampen. Met zou derhalve naar mijn bescheiden meening, zeer bevordelijk voor de sport zijn zoo hier eens een wieler bond opgericht werd. Een bond van wielrijders, waarin de be langen der sporters besproken worden, waarin de leden onderling verbonden zijn door den band der eenheid, leven met en voor allen waarin zij zich krachtig en als één man gevoelen voor de edele sport, me dunkt zoo een bond kan niet anders dan heilzaam werken. Gaarne wilde ik, M. de R. door middel van uw blad, ook wel eens de ineening van den een of anderen sporter hooren. Met Hoogachting, PEDDEL A AR. BESOIJEN, 14 J-ili De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,16 de laagste f 1,08 de boorboterf 1,10 De pr. der eieren was: 3 ct. en 37a et. GORINCHEM, 20 Juli. Ristarwe f 7.25 a 7.50 roodeditof 6,90 a 7,— witte dito f 7 k 7.25 inl. rogge f5,— u 5,15 uitenl. dito f 4.80 fi 4,90, gerst4,75 a 4,85, haver 3,60 k 3.70, dniveboonen f7,50 a 7.75, blauwt erwten, fO— a alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 154 runderen, 10nuchtere kalveren, 15 vette varkens en 387 biggen, le qual. Kalfkoeien f220 k 250 Kalfvaarzen f 160 a 230 Melkkoeien 1160 k 200 21/, jarige ossen f 160 a 230 Guiste vaarzen f120 a 120 Pinken f 1*70 k 140 Giaskalveren f 40 80 Nuchtere kalv. 12 h 16 Aangevoerd 5 vette varkens van 18 k 20 ct per half kilo, biggen van 16,— a 12.— per stuk. Aangevoerd 6 schapen en 2 lammeren; scha pen f15 a 20 en lammeren f10 a f 15.Der 9tuk Eieren f 0.95 a 1.per 26 stuks. Boter 65 70 ct. per 1/s kilo. ROTTERDAM, 20 Juli. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.40 a f 7-90 en per 100 kilo f 7.75 a f 9.25. Nieuwe- per heet a f 0.—per 100 kilo iO.— a f 0.— Rogge. Vlaamsche, Zee uwsche en Overmaassche Debestr f5.a 1 5.50 Gerst. Z'cHwsche, Flakk. en Overm. Wintei (4.25 f4.60 beste Zomer- f0.— k 0. Haver, f6.25 a f6.75 Blauwe erwten. De beste t 7-i f 9.25 I'aardenboonen. De beste fO.a 0. Duiven boonen van fO.a 0. te Waalwijk zal voor zijn principaal publiek verkoopen een HUIS, ERF en TUIN onder Kaats heuvel sectie B. nos. 2851 en 2852 groot 14 aren, toebehooreaide aan de erven van Antonie van Wanrooy Jacobuszoon. Inzet op Dinsdag 28 Juli 1903, toe slag op Dinsdag 4 Augustus daarna telkens des avpnds ten 7 uur ter herberge van Johannes vau den Hoven te Kaatsheu vel (Vaartkant.) Houten gebouwen, oude en vooral nieuwe behooren niet aan de verwoestende invloe den van het weder blootgestelo te blijven, zonder met een beschuttenden vloeistof bestreken te zijn. Houten, schuttingen, loodsen brugdekken dwarsliggers worden door het sedert 25 jaar proefhoudend gebleken houtconserveerend Avenarius Carbolineum op uitstekende wijze voor vroegtijdig verval bewaard, terwijl daaren tegen vele als Carbolineum verkochte oliën volgens voorhanden rapporten niet de geringste uitwerking hadden, daar de eerste flinke regen den vloeistof uit het houtwerk wegwiesch. Belanghebbenden zij daarom bekend gemakt dat dc alleenverkoop door de firma R. Avenarius Co., Stuttgart, Mamburg, Berlijn en Keulen bezorgd wordt en dat er een depot gevestigd ia bij

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3