Macedonië. BINNENLAND. Het zijn allen werklieden, die door ver stikking gestorven zijn. De meesten zijn afschuwelijk verwrongen, «le mond is wijd geopend, aan de neusgaten zit bloed. De lijken werden op baren geplaatst, die in ambulance—wagens werden geladen en naar de Morgue werden gebracht, waar het personeel van hei parket en griffieis dienst doen. Eene ontstelde menigte vulde den boulevard Belleville. Om half zeven liet men de uitgeputte brandwachts aflossen. Gardes républicaines le paard houden de menigte in bedwang. Het aantal slachtoffers is 90. Een ontzettende ramp op den Métro, waarvan de omvang eerst vroeg in den ochtend ontdekt is. Een trein, welke om de een of andere reden weigerde en voort geduwd werd door een tweeden, is in brand gevlogen. De eerste trein was al leeg en de tweede kon bijtijds verlaten worden. Doordat de stationchef den electrischen stroom afsloot, werd het station waar een derde trein binnenliep, in donker gezel. Dit en de ontzettende rook uit de tunnel, ver gezeld met de hitte van de brandende rij tuigen, veroorzaakte een paniek. Alleen de passagiers uit den derden trein, welke in zijn geheel nog aan den ingang van het station staat, met stukgeslagen raampjes en hier en daar gebarsten verf, schijnen hel slachtoffers geworden te zijn. Iu de duisternis op on bekend terrein konden zij den uitgang niet vinden en zijn gestikt. Eeist tegen drie uur was het aan de brandweer mogelijk in den gloeiende» oven af te dalen. Nog Dinsdagochtend om tien uur, was de hitte benauwend. Óp de 84 doöden zijn er 72 uit het station, aan welks ingang de laatste trein is blijven staan. Aan het uiteinde ervan is een gat in den grond gehakt, waardoor de lucht toe geroerd en het meerendeel der lijkeu opge heschen is. Bijna alle dooden zijn in over eenslemming met het uur, uit deu werkenden stand. In de kazerne tegenover de Notre— Dame zijn in de wachtzaal 43 dooden neer gelegd in drie lange rijen. Allen liggen in spanen kisten, waarvan de meeste reeds gesloten met R. (herkend) in houtskool er bovenop, of ook een papiertje met den naam. De nog niet herkenden geven den indruk van een plotseliugen dcod zeer enkele slechts met een afwerende houding van den arm. De gezichten zijn hoogrood "ekieurd en zwart, sommige met bloed om neus en mond niet verkoold. Iu alle nog opeiVe kisten zijn goed herkenbare figuren. Van een werkman staat het horloge op kwart voor negen. Zijn retourbiljet ligt er naast. I de Morgue zijn er nog 40 lijken neer gelegd, verdeeld over drie vertrekjes aan den ac tea kant van de gewone tentoonstellings— zad. Ook hier zijn de meesten herkend en de overigen goed herkenbaar. Ilier en aan de kazerne staan slechts eenige honderden nieuwsgierigen. Er is ook niets te zien dan hel aan— en wegrijden der lijkwagens en age ten en gardes, een paar te paard, die hei verkeer regelen. Op de plek van het or.'.uil echter zijn duizenden saamgestroomd. Het verkeer is daar nu vrij, buiteu de twee station ietjes vlak bij Père—Lachaise, waar het drama afgespeeld is. Deze zijn afgezet. Het onheil met ziju o uzettende gevolgen is bl jkbaar veroorzaakt door het gebrek aan luchtkokers. Hoofdzakelijk zijn het de stations die daarvoor dienstdoen. De toestand in Macedonië. Zoodra liet ijs uit de wateren verdwenen en de wegen weder in begaanbareu staat zonden zijn, zou de opstand in Macedonië uitbreken, onvermijdelijk en onweerstaanbaar dus heette liet vóór ettelijke maanden (aan lo t eind van het vorige jaar) reeds en wel is er zoo een en ander geschied, dat bed"nk;dijk het gevaar voor een uitbarsting in hel Oosten van ons werelddeel, op het H ilktu.schiereiland, vergroote, doch door de behoedzaamheid en liet beleid van de groote mogendheden, die de lakens uitdeelen, met Oostenrijk en Rusland aan het hoofd, is de groote uitbarsting toch voorkomen kunnen worden. Toe», vóór enkele weken, terwijl men hoopte cm verwachtte, dat de beweging in Macedonië voorloopig gefnuikt was zijn er weer dieigementen geuitde -opstand zou uitbreken na den «v;g3t en zelfs werd door sofbiiH'O.'.Y dé eerste dag van September ge- "noenid als de fatale datum en nu heeft liet allen schijn, dat de leiders of hun mannetjes niet in toom hebben kunnen houden of zei- ven onmidd elijk handelen noodig hebben geoordeeld, want in het vilajet Monastir (het centrum Bulgaren en Macedoniërs) bestaat daadwerkelijk de opstandstoestand en in de vilajels Kossowo en Saloniki is liet lang niet zuiver, wat blijkt wanneer men de namen der plaatsen, in de gevechtsrelazen verm dd op de kaart nagaat en doordien de spoorlij nen op de hoofd punten in handen zijn van de opsta u del in geil zal het uiterst bezwaarlijk zijn tijdig groote troepencoutingenteu naar do, bedreigde punten te dirigeereo. Eu te-wijl men in Turksche kringen m< t Mohamedaansche berusting en filosofie be toogde, dat in elk geval de steden Monas tir on Saloniki nog niet bij de nieuwe be- \vi ging betrokken zijn, is daar plotseling uil Monastir bericht gekomen, dat de Rus sische consul te Monastir Rosrkowski gedood is door een geweerschot van een Turk een schildwacht' of een gendarm, toen hij terug k'.erdevan de wandeling, na een korte woor di uwissèliog, naar aanleiding van liet feit, dat de onderdaan van sultan Abdoel Uamid weigeide den vertegenwoordiger van het c/.ii e:irijk, die reeds sinds 1895 in functie was on doorging voor een warmhartig vriend der Bulgaren, maar behooren te groeten. Eigenlijk vond het betreurenswaardige feit plaats toen de consul terugkeerende vau een wandeling te Bukowo, een klooster na bij Monastir, van waaruit uien een mooi gezicht heeft op weg waarheen men -een ka zerne passeert. De betrokken schildwacht of gendarme moet den consul, in plaats van hem te salueeren, uitdagend aangezien lieb- b u en toen de consul zieli *e dezen aan zien een opmerking veroorloofde, legde de Turk hem met een wel aan geleid schot neer. Rostkowski, die eerst veertig jaar oud, ge huwd en vader van een meisje was stond bij zijn regeering in hoog aanzien en het is de vraag of Rusland deze daad even ge- nadelijk tegenover Turkije zal afdoen als de moord op consul Tscherbina le Mitrovvitza, 31 Maart 1.1., door den Albaneeschen soldaat Ibrahim wiens doodvonnis (op verzoek van Rusland zelve) veranderd is in levenslange gevangenisstraf, terwijl Rusland toen geen gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid om zich te mengen in strik Turksche aange leg.nheden. Men meent dat do opstand zoo plotseling uitgebroken is op verschillende punten te gelijk, doordien de Turken gelijdelijkweg weder ovëigingen tot opberging der Bulga ren, die zij onder aandrang van de consuls der mogendheden kortelings eerst uit de gev.augenschap ontslagen hadden. Doel en streven .der opstandelingen is Europa te toonen door de nieuwe beweging dat zij niet alleen aanhouden om vrijheid, doch dat zij die zoo noodig ook zullen we ten te verwerven ten koste van Turkije, waarbij de beweging zich wel zal keereh tegen de Europeesche belangen als daar zijn spoorwegen en bankinstellingen, doch niet tegen het leven der Europeanen om ten slotte, zoo noodig, de consuls iu gijzeling te nemen en voor het geval Europa mocht meehelpen aan of aanmoedigen de onder drukking van den opstand door Turkije, kalmweg gebruik te maken van de te hun ner beschikking staande pestbacillen, oog om oog en tand om tand toepassend met onverzoenlijkheid en on toegevendheid, tot volledige genoegdoening is verschaft door inwilliging van de eisclten en verlangens Turkije ten,spijt. De Weener bladen laten zich in ongun stigen zin over den moord op den Russi- scheu consul te Monastir uitspreken meer in het bijzonder de wijs uit, dat Servië niet rustig zal blijven als Bulgarije in actie komt, waarbij wel gereleveerd dient, dat de voortdurende afwezigheid van vorst Ferdinand ran Bulgarije, volstrekt geen garantie is voor den toestand, die pleevt in benarde oogenblikke» zijn dierbaar omhulsel te laten verzorgen in buite.nlandsche bad plaatsen buiten het bereik van moordwapens en ministerieele crisissen. Reeds moet Ruslands gezant to YVeenen, graaf Kapnist, met het Oostenrijksclie de partement van builenlandsche zaken over den nieuwen oousulmoord een langdurig on derhoud gehad hebben. WAALWIJK, 12 Aug. 1903. Benoeming. Bij koninklijk besluit is benoemd tot inspecteur der belastingen en accijnzen te Gorinchem de heer A. van de Ven thans te Waalwijk. Pauskroning. Zondag ter gelegenheid van de kroning van Z. H. Paus Pi us X wapperde van schier alle huizen de nationale driekleur. Onder de hoogmis verhaalde Dr. Jos. van Gils een en ander van zijne aanwezigheid te Rome gedurende de ziekte, het over lijden van Leo XII, het conclave en de keuze van Pius X. Na de hoogmis werd een Te Deuin ge zongen. Tentoonstelling. Zooals wij Zuuuag per bulletin hebben bekend gemaakt, zal Z E. de minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, De Ma- rez Oijens Dinsdag 25 Augustus a s. de tentoonstelling met een bezoek vereeren. Gisterenavond ontving het comité de hoogst aangename tijding, dat Z.E. de minister van justitie, Mr. J. A. Loeil zijn c die ga bij zijn bezoek aan de expositie zal vergezellen. Het weder is niet erg bevorderlijk aan de werken op 't terrein, waar natuurlijk uiet het oog op den korten tijd alles in volle drukte is, in de machinehal is men ijverig bezig met het monteeren der machi nes en ook de andere exposities komen af. Het verfwerk is thans weer flink aange pakt en op 't terrein, alsook voor de land bouwtentoonstelling is men met aanleg en af maken druk bezig, 't Ware te wenscheu, dat het regenen wat ophield, dat was voor de werkzaamheden van groot voordeel. De inschrijvingen voor 't concours hippique komen nog steeds af, ihans zijn alle nummers goed voorzien, ook dat voor tweespannen. Door de commissie is besloten de ver loting aan de tentoonstelling verbonden, als nog te doen houden Spoedig wordt een en ander gepubliceerd De bloemententoonstelling zoowel buiten als in het daarvoor ingericht gebouw belooft zeer veel. Er zijn talrijke en zeer prachtige inzen dingen. Dr. Jos van Oils. De Eerw. Heer Dr. Jos. van Gils is jl. Zaterdag behouden van een wetenschappe lijke reis naar het Oosteu teruggekeerd, l)r. van Gils vertrok 6 Febr. jl., bezocht Italië, Sicilië, Griekenland, de Grieksche eilanden, Constantinopel en de kust van Klein-Azië en keerde o,rer Syrië, Palestina en Egypte terug. Hij mocht tijdens, de ziekte en het overlijden van Z. 11. Leo XIIT, het Con - claaf en de Pauskeuze van Z. 11. Pi us X te llome verblijven. Op straat gezet. In ons vorig nummer deelden we mede, dat het huishouden van B. uit de Poststraai op straat was gezet. Thans, Woensdagmor gen staat het er nog steeds, de weinige huisraad die er was, staat daal', en vader, moeder en twee kinderen wonen onder den blooten hemelslapen, eten, drinken, koken enz. alles gebeurt op straat. En dan die groote regenbuien, die we de laatste dagen hebben 't is een droevig gezicht en vooral voor de twee kinderen en dan des nachts Hel komt ons ten eerste onbegrijpelijk ooi- dat een en ander op de openbare straat is gezet waar alle communicatie langs moet alles staat daar voor de oogen der voorbij gangers, 't is een onaangenaam, onpasselijk gezicht, om het niet erger uit te drukken en ten tweede dat die menschen daar buiten moeten blijven afgescheiden van allc-s, zijn en blijven 't toch menschen en dan van Vrijdag tot Woensdag, dag en nacht, in weer en wind op straat met twee kinderen t is erg Landbouwvergadering. De algemeene vergadering van de Noord- Brabantsche Maatschappij van Landbouw zal gehouden worden te Waalwijk, ter gelegen heid van de tentoonstelling aldaar op 26 dezer. Behalve de gewone werkzaamheden en de verkiezing van een lid van het dag. bestuur komt ter tafel Brief van het dagelijlcsch bestuur van het Nederlandsck Landbouw-Commité, betreffen de klachten van den heer van Wieringen te Alkmaar en de firma Zwanenberg Co te Oss, over verzending van varkens, lijdende aan tuberculose, een gevolg va:; het voederen met visch of vischafval en met inelk afkom stig uit roomboterfabrieken. Brief van de afdeeling Breda voorstel tot het houden van voor- er; najaars keuring van zaaigranen. Aan Z. II. den Paus. De R. K. Gildenbond heeft aan Z. II. den Paus het volgende telegram gezonden „De verceniging van katholieke patroons in het diocees te Haarlem, geknield aan de voeten van Uwe Heiligheid, herhaalt hun gevoelens van kinderlijke trouw, toewijding en gehecht beid aan den H. Stoel. Joseph Cuypërs, president, mgr. G. W. Konings moderator." De R. K. Onderwijzersbond in het Bisdom 's-Hertogenbosch heeft Zondag, op den dag der kroning van Z. II. Pius X. welke dag juist samenviel met do sluiting zijner le Onderwijzersretraite van dit jaar, eveneens zijne kinderlijke aanhankelijkheid aan onzen Heiligen Vader betuigd door liet zenden van een telegram. II. IJ. S. M. Na?r men verneemt zijn de reglementen voor liet personeel van weg en werken der H. IJ. S. M. te Haarlem veranderd. Boven dien is elk der leden van het personeel een briefje ter onderteekening aangeboden, waarin zij aan de H. IJ. S. M. beloven trouwe en nauwgezette plichtsbetrachting. Arbitrage. Het Centrum bevatte reeds tweemaal het bericht, dat het geschil tusschen den fabrikant Aarts en zijn werklieden aan scheidsgerecht onderworpen werd. Iedereen zal hierbij gedacht hebben dat ook de werklieden of het bestuur van hun gilde of bond hiervoor de toestemming ge geven hebben, doch dit is geheel en al be zijden de waarheid. Drie persouen werden als leden van dit scheidsgerecht genoemd de paters Weyers en Rijken eu de heer J. van Besouw, fa brikant. De conferentie, welke verleden Woensdag 5 Augustus heeft plaats gehad, bleef zonder succes. Zij bestond uit de volgende perso nen den patroon, dm burgemeester (neef van den patroon) en den pater Weyers. Later moet de Eerw. bemiddelaar ook met een paar werklieden en met den adviseur vau 't gilde gesproken hebben. liet bericht van het Centrum selieen in derdaad van zoo groot gewicht te zijn, dat het aanstonds door andere bladen werd op genomen. Iedereen zal na het lezen van deze rege len wel toegeven, dat hier van arbritrage geen sprake is. Het was eerder een zich mengen in zaken waar u.en niets mee noodig heeft; een par tijdig optreden, zonder zich eerst met den toestand op de hoogte te stellen. Deze berichten in het Centrum hebben dan ook alleen dit succes gehad clai zij schade deden aan de collecte, welke hier en daar voor de werkloozen gehouden werd. Wij vertrouwen dan ook, dat niemand zich zal storen aan welk bericht ook, in dien het niet door het bestuur van den R-K. Tabaksbowerkersbond is ondertec- teekend. De bladen zullen goed doen dit stukje over te nemen en zich voor berichten ie wachten, die niet van oflkieele zijde ko men. (De ICath. Tabïksbew.) Het Hof, Zaterdagmiddag ging H. M. de Koningin vergezeld van de dienstdoende Hofdame te 10.t naar het op eenige minuten afstands van het Palcis 't L io gelegen buis van den opperstalmeester baron Bentinck, om diens zoon, luitenant der huzaren, die onlangs bij de nianoeuvers zijn been brak, doch thans weder herstellende is een bezoek te brengen. 11. M. bracht voor den luitenant een fraaien bouquet bloemen mede en keerde tp voet weder terug, Hulden aan Tromp. H. M. de Koningin heeft bepaald, dat het vierde pantserschio type „Koningin-Regentes^ waarvan de kiel gelegd is op 's rijks werf te Amsterdam op 2 Mei 1908, den naam zal voeren van „Marlen Ilarpcrtszoon Tromp" ter herinnering aan den luitenant admiraal van Holland en Friesla id, die na een eer volle loopbaan op 10 Augustus 1653 in den zeeslag bij Terlteide aan het hoofd van 's lands vloot strijdende roemrijk liet leven liet. De Haagsche Kroniekschrijver van de N. Gron. Ct. schrijft o a. „Is 't op dit oogenblik zeer kalm in de staatkundige kringen, in de ambtenaarswe- elcl, die in ons Haagje een niet onbelang- rijken factor uitmaakt in de gansche samen leving er lieerscht nog al beweging, door allerlei oorzaken, aanstaande promoties en Verplaatsingen, opheffing van de afdeeling eeredienst bij financiën, gedwongen aftre ding bij meer dan éón departement van oudjes, die te lang reeds achter de lesse naars pijpjes gerookt hebben, streng toe zicht ook op 't zedelijk gehalte van het hoogere bureau-personeel. Ik zou van dit laatste opmerkelijke staaltjes kunnen mede- dè'elen» vooral teil opzichte vau 't departe ment van oorlog. Generaal Bergansius neemt liet au sérieux met de moraliteit, ook van de liooge heeren, en zoo staat dezer dagen een officier, die in een niet heel fijn echt- scheidingspioces is betrokken, verplaatsing le wachten, terwijl een nog hooger officier, aan oorlog werkzaam, op een wenk des ministers zijn non-activiteit heeft aange- iraagd, nadat hij, in gezelschap van de gescheiden echtgenoote van een kapitein, zich publiek vóór een bekend cafó aan 't tafeltje van een ander officier met diens echtgenoote had neergezet, waarop die offi cier zonder zijn verplichten groet aan zijn meerdere, zich verwijderde. „De officier, die tegen de discipline had gezondigd, rapporteerde dit zelf aan den minister, en de heer Bergansius. wel verre van hem er hard over te vallen, gaf dei. hoofdofficier te verstaan dat hij den dienst binnen 14 dagen had te verlaten. De brand tc 's Ilcrtogcnboseli. Men weet dat de stichter van den brand in arrest is genomen. De 's B, Ct deelt nog de volgende bij zonderheden mede De brandstichter ia een knaap van ruim 16 jaren! Het is zekere A. H. M., een niet al te best oppassend jongmensch, en hij had reeds en dat verschiedene keeren ge zegd „men zal nog wel eens van mij liooren liet was dan ook zeer opmerkelijk dat hij gedurende den brand en daarna in liet ge heel niet werd gezien, opvallend, wijl hij vroeger zeer dikwijls in en om de stal len drentelde en zelfs Woensdag, den dag vóór den braud, er den geheelen dag ver toefd had. En duidelijker aanwijzing werd liet feit dat hij nocli den geheelen dag van Donder dag noch in den nacht van Douderdag op Vrijdag thuis was geweest. Men kan nagaan, dat èn gemeente- èn rijkspolitie naarstig naar de schuilplaats zochten van den treurigen held van dit snoode bedrijf Echter Vrijdagmorgen reeds wist men, in welken omtrek hij zich bevond. Hij was ge zien geworden op den Hinthamerweg. Het mocht dan ook te halfvier Vrijdagnamiddag aan den ijverigen brigadier der rijks veld— wacht Parlevliet gelukken, hem op dien weg in hechtenis le nemen en daar het jong mensch te kennen gaf door een verschrik- kelijken honger en dorst gekweld te wor-" den, bracht de heer Parlevliet hein in zijn langs dien weg gelegen woning, waar hij hem flink zi;n honger en dorst liet stillen en ook middelerwijl den knaap in streng verhoor nam. En waarlijk, spoedig bekende de deugniet den brand te hebben gesticht. De brigadier bracht hem nu naar het Pa leis van Justitie, waar nog vele rechterlijke ambtenaren aanwezig waren, aan wie M ook zijn misdrijf in alle bijzonderheiden be leed. In den avond werd de stichter van dezen brand, die, ware de wind iu andere richting geweest, de grootste, God weet misschien met menschenlevens te betreuren gevolgen zou gehad hebben, overgebracht naar de gevangenis. Luchtreiziger. Men meldt uit Scheveningen Zondagmiddag had de opstijging plaats van deu luchtballon „Oranje". Duizenden men- acheu waren daarvoor naar Scheveningen ge trokken. De opstijging geschiedde op de plaats, waar het Palace Hotel zal verrijd,. Om 10 uur 's ochtends was men begoimeij met de vulling van den ballon, die een inhoud heeft van 10.000 kub. M. lucht-, reiz'ger Louis Godard, die kapitein is van de afdeeling luchtscheepvaart bij het Fraa- sche leger leidde de vulling. Om 6 uur namiddags gaf hij liet bevel „los", en statig steeg de ballon op, spoedt door den westenwind in de richting van Amsterdam gedreven. Hoog iir de lucht ging Godard op den rand der mand staan en groette de menigte. Na plm. 20 mi nuten was de ballon uit. het gezicht ver dwenen Vijf en twintig minuten na zijn opslijgj,,,, is Godard met zijn ballou iu den Haarlem, inermeer neergedaald. Men meldt nog uit Scheveiiin<n>n De luchtschipper Godard bereikte bij zij,, vertrek een hoogte van 830 meter. J)e ballon dreef over Wassenaar, Valkenburg Rijnsburg en Warmond naar de Haarlemmer' meer, waar Godard te Hoofddorp weer be houden nederdaalde. Vandaar vertrok hij naar Hillegora. Hij had met zijn ballon den afstand van 33 K.M. afgelegd ip 24< minuten eene snelheid dus van 22,9 meter per seconde Doodslag. Reeds den eersten nacht van de Rotter, damsche kermis is er iets zeer treurigs <-e. beurd. Het was omstreeks één uur, dat eenige Duitsche en Hollaiidsche schipp2rs schippersknechts in het bier- en dansliujj New Casino, aan het Roodezand no. 18 twist kregen tengevolge van het uithalen van kwajongensstreken door enkele hunner als het gooien met stukjes cocosnoot en zoo meer. Uit liet danshuis loodste uien <je twistenden de straat op, waar zij zich verspreidden. Even later stak een van de Hollanders, de 25-jarige schipper B. Vliet, atra, wonende Hugo de Grootstraat no. Ifl te Rotterdam, de straat over ter ontmoeting van een der Duitschers met wien evsn te voren getwist was. Tusschen die beiden ontstond nu een korte woordenwisseling, men werd handgemeen, een gil weerklonk over liet Roodezand schipper Vlietslra M een messteek in de linkerzijde van zijn' buik, en een in zijn rug gekregen, terwijl bovendien één geweldige snede, hem aan de linkerzijde van den hals toegebracht, slag ader en spieren ter plaatse in een slag had doorgesneden. Bijua onmiddellijk daarop zakte hij ineen men bracht den ongeluk kige meer dood dan levend naar het Zieken huis, waar hij kort na aankomst overleed zonder éen woord gesproken te hebben. De dader werd direct gearresteerd en naar Ih politiebureau in do Pauwensteeg gebracht, Het is de 23 jarige schippersknecht C. 1'. W., van het Rijr.schip Rotterdam 4, lig gende aan de Steenplaats tegenover de oude Plantage aldaar. Het knipmes waarmede de doodclijke steken en sneden werden toe gebracht is op het Roodezand op straat teruggevonden. De politie nam liet iu beslag. l)e ver moorde schipper laat een weduwe met twee kleine kinderen achter. De dader heeft bij ueze vechtpartij nog een tweeden sclrpper door een messteek in zijn linkerbovenarm verwond. Deze man is in het Ziekenhuis verbonden, waar de wonde van niet erustigen aard bleek. De schippersknecht C. F. W. dadelijk na ziju arrestatie door den commissaris van politie, den heer J. C. Theijssen, in ver hoor genomen, is ter beschikking der ju stitie gesteld. De zeer ernstige verwonding te Haarsteeg. Gedurende 't feest van harmonie Cecilia, werd geen enkele wanklank vernomen en allen hoopten, dat de verbazende toevloed van vreemdelngen geen aanleiding tot wan ordelijkheden en vechtpartijen zou geven. Jammer genoeg werd men bitter teleurge steld. Na afloop toch van 't feest zochten eenige vreemdelingen twist met het treurig gevolg, dat zij een oppassend jongeling, L. van Engelen, die op 't hulpgeroep toesnelde rnet een scherp werktuig zulke ernstige verwondingeu aan 't hoofd toebrachten, dat de ongelukkige hoogst waarschijnlijk er hel leven bij zal inschieten. De vermoedelijke daders zijn in voorloopig arrest en we vernemen, dat er reeds zooveel licht over deze treurige zaak is opgegaan, dat de ware schuldige misschien zijn er meer dan een zijn gerechte straf niet ontgaan zal. Maandagmiddag waren de heereu van 'l gerecht uit 's-Boscli reeds ter plaatse, om het nog begonnen onderzoek voor te zetten- Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat als verdacht van deze misdaad Maandag naar 's-Bosch is getransporteerd zekere G. v. d. W. uit Vlijmen. Onderwerping van üoesti Arsad. Het Hblad bevat het volgend particulier telegram uit Batavia Goesti Arsad heeft zich met vrouw en kinderen en enkele volgelingeu te Braodjer- masin onderworpen. Het blad teekeut hierbij aan Er is liter sprake vau een opstandeling i° de Bovenlanden van Bandjermasiu, die, naar men zich herinneren zal, in de laatste twee jaar onze troepen in de buurt van Poeroek Tjahoe heel wat te doen heefc gegeven. Een tjalk omgeslagen Maandagmiddag is in de Zuiderzee io het vaarwater van Urk bij hevige windvlaag hel ledige tjalkschip „Anna", schipper Eleveld van Zwartsluis, komende van Meppel en bestemd voor Amsterdam, omgeslagen. rug-

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2