h Telegrammen. Ingezonden stukke Burgerlijke stand. Handelsberichten. 'f I: i, 1 1 n I I Door eene omstandigheid buiten den wil der redactie, moet tot onze spijt het feuilleton in ons no. van heden achterwege blijven. •I :|t ;i I i ii i j overwegende, dat een op de hoogte van den tijd staande on daardoor veel verspreide periodieke Pers, het machtigste wapen is in den strijd der gedachten overwegende dat van den eenen kant ook de Katho lieken om hun invloed te behouden en uit te 'breiden, de hulp eener krachtige Pers niet kunnen ontberen, maar dat van den anderen kant de Katholieke Pers in ons land niet ten volle kan beantwoorden aan de eischen van den dag, tenzij door den sterken sleuu der Katholieken overwegende, dat een krachtige Katholieke Pers cischt de gehuele toewijding en volle inspanning van de Katholieke journali>len en uitgevers, maar dan ook gesteund door de alzijdige hulp van de Katholieken noemt het dringend noodzakelijk, dat alle Katholieken en alle Katholieke Vereenigingen zich tot taak slellen hunne Pers naar beste krachten te steunen o.m. door: a. het nemen van abonnementen b. het plaatsen van advertentiën het koopen van- en vragen naar c. Katholieke bladen in stations, hotels, enz.; d. het verschaffen van berichten, bijdra gen, enz. e. hut wwen van neutrale nieuws- en advertentiebladen t. het in het openbaar hooghouden hun ner Pers. Tweede sprekerjj Pater M. C. Nieuwbaard te Nijmegen. CONCLUSIE De eerste afdeeling van den 4en diocesa- nen Katholiekendag, gehouden te Eindhoven. Overwegende l)at de leeslust in onze dagen, onder alle klassen der bevolking algemeen is; Dat de anti-katholieke lectuur op elk gebied baar noodlottigen invloed doet gelden dat zij daarbij machtige bondgenoten vindt in den tijdgeest van de verkeerde neigingen van het gemoed; dat tegenover die verderfelijke lectuur reeds sinds lang een loffelijk streven valt te vermelden om in de behoefte van Katholie ke lectuur te voorzien dat om de goede lectuur te vermeerderen en te verbreiden, aller voortdurende samen werking onontbeerlijk blijkt Spreekt den wensch uit Dat de Katholieke schrijvers, houw en trouw aan hun beginsel, 't oog blijven gevestigd houden op de stroomingen eu behoeften des tijds, zich beijverende om den voorraad Katholieke lectuur te verrijken met goede boeken, ook voor het volk en de rijpere jeugd dat zij met behoud van eigen meening en richting, daarbij elkanders pogingen mo gen waardeeren en steunen dat de Kalholieke uitgever, volgens de eischen des tijds moge trachten in bestaande leemten te voorzien, ook op het stuk der goedkoope volkslectuur; dat de Katholieke boekhandel den Katho lieken uitgever tot krachtigen steun blijve verstrekken dat het Katholieke publiek zijn stoffelijke en Katholieke medewerking verleene door bij voorkeur Katholieke werken te koopen en, ieder in eigen kring, aan te bevelen dat er, zoo mogelijk, overal Katholieke volksbibliotheken mogen opgericht worden om het gevaar der met-katholieke leesbiblio theken te keeren en dat die Katholieke bibliotheken zich mogeu beijveren steeds vaD elke nieuwe Katholieke uitgaaf een exemplaar aan te schaffen. Afdeeling II. Werklieden. Voorzitterde Heer W. Peeters te Eind hoven. Secretaris de Heer A. Desmares te Til burg. CONCLUSIE De 2de Afdeeling van den 4den Dioce- sanen Katholiekendag. Overwegende 1. Dat de arbeidssecretariaten en Ar beidsbeurzen zeer in het belang zijn èn van de werklieden èn van de werklieden-orgaui satie 2. dat bij de uitbreiding der R. K. Werkliedenorganisatie in het Bisdom van 's-Bosch, een R. K, Diocesaan Arbeidssecre tariaat, en daaraan verbonden Arbeidsbeurs nuttig, noodig en levensvatbaar is 8. dat de vruchten van zoodanig Secre tariaat en Beurs, ten goede komeu niet alleeu aan den werknemer maar ook aan den werkgever, BESLUIT: a. Er worde voor het Bisdom van 'sBosch gesticht een R. K. Diocesaan Arbeidssecre tariaat en daaraan verborden dilo Arbeids beurs b. aan het Bestuur van den Centrale» Bond van R. K. Werklieden-vereenigingen in het Bisdom van 's Bosch wordt opgedra gen, de stichting van bedoeld Secretariaat eu daaraan verbonden Beurs, met bekwamen spoed ter hand te nemen c. de 2de Afdeeling van den 4den Dio- cesanen Katholiekendag spreedt haar over tuiging uit, dat bij de stichting, instand houding en bevorderiug van bedoeld Se cretariaat en Beurs, een beroep op de moreele en financieele medewerking der pa troons alleszins gewettigd is en vertrouwt daarom op hun steun te mogen rekenen Afdeeling III. Belangen van den Boerenbond. Voorzitter: de Heer G. Coorels te Hel moud. Spreker: Kapelaan Joh. Brekelmans te Licrop. Conclusie: De 3e Afdeeling van den Diocesane» Katholiekendag Overwegende Dat Geestelijke Adviseurs in onze Christe lijke Vereenigingen hoogst nuttig zijn, zoowel voor de instandhouding en o r d e 1 ij k e werking der Vereeniging zelve, als ter bereiking van het doel waarom zij werden opgericht Overwegende Dat, slechts door het vertrouwen en de oprechte medewerking der leden van de Vereeniging de Adviseur in in «Ie vervulling zijner taak den gewenschten uilslag zal verkrijgen, Spreekt den wensch uit Dat elke Christelijke vereeniging ten bate van den Boerenstand baar Adviseur hebbe en deze in de vervulling zijner taak door alle leden krachtdadig worde geholpen, met inachtneming van de vrijheid der vereeni ging in tijdelijke aangelegenheden. Afdeeling IV. Werkgevers. Voorzitterde Heer J. B. C. Caron te Stratum. Spreker Kapelaan A. Mutsaers te 's-Her- togenbosch. CONCLUSIE De 4e afdeeling van den 4en Diocesanen Katholiekendag overwegende: Dat eenieder, die in overheid is gesteld, tot eersten plicht heeft, zelf te gehoorzamen aan de over hem gestelde machten dat het niet vervullen van dezen plicht als zijnde uitteraard een daad ran onge hoorzaamheid, welke zeker, zoo ze in het openbaar geschiedt, ondermijning van eigen gezag als gevolg moet hebben dat eveneens het verbieden van zaken, welke men het recht niet heeft te verbieden datzelfde schadelijk gevolg moet hebben. BESLUIT: Dat de Katholieke werkgever ook in eigen belang 1. De Encyclieken „Rerum Novarum" en „Graves de Communi re" behoort te kennen en toe te passen 2. zich moet voegen naar de raadgevin- geu en leiding der Bisschoppen ook op so ciaal gebied. 3. zich stiptelijk moet houden aan de rechtvaardige sociale wetten, door 's Lands regeering afgekondigd, b. v. de wetten tegen overmatigen arbeid, op de veiligheid, onge vallenwet-, enz. 4. in het bijzonder aan de werklieden alle vrijheid moet laten, het Katholiek vereenigingsleven, ook tot bevordering van han stoffelijk en maatschappelijk welzijn in liet leven te roepen, te steunen en tot ont wikkeling te brengen. Afdeeling V. Middenstand. de Heer M. van Hout te Voorzitter Helmond. Eerste spreker de Heer Th. Spierings te s-Bosch. CONCLUSIE De 5e afdeeling van den 4en Diocesanen Katholiekendag te Eindhoven. Overwegende Dat ten duidelijkste gebleken is, dat het credietwcze» verbetering noodig heeft tot bloei van den handeldrij venden middenstand BESLUIT de oprichting van banken voor den Roomsch-Katholieken middenstand krachtig te steunen. Tweede sprekerKapelaan A. Sengers te Tilburg. CONCLUSIE De 5e Afdeeling van den Diocesanen Katholiekendag voor het Bisdom 's-Bosch gehouden den 27 September 1903. Overwegende: Dat Zondagsrust en Zondagsheiliging be hooren tot de voornaamste plichten van ieder mensch jegens God, en tevens in groote mate strekken tot welzijn van individu huisgezin en maatschappij dat bijgevolg ook winkeliers en klein- industrieelen zooveel mogelijk behooren te streven naar Zondagsrust en* Zondagsheili ging met betrekking tot hun bedrijf. dat ecliter deze stand wegens tegenwer king of onwil van bedrijfsgenooten of an deren in zake Zondagsrust waarlijk behoefte heeft aan wettelijke tusschenkomst Ie. Is van oordeel, dat het bevorderen van Zondagrust en Zondagsheiliging een der eerste punten is op h«t program der Kat holieke actie in 't algemeen, en dat de Hanze in 't bijzonder; 2e. spreekt den wensch uit, dat de iie- ringdoonde stand in zijn streven naar Zon dagsrust en Zondagsheiling krachtig gesteund worden door andere scanden; 3e. besluit, om zouder uitstel bij de Hooge Regeering aan te dringen ter ver krijging van een goede en practische wet op de Zondagsrust voor den handeldrij veil den middenstand. Verdronken. Uit Utrecht meldt men Het 6-jarig zoontje van den wachter van de spoorwegbrug over de Vecht aldaar viel Donderdagmiddag, omstreeks half twee, ter wijl het aan 't visschen was, in het water. Zijn vader, de brugwachter J. B., poogde hem te redden, doch met dit ongelukkig gevolg, dat beiden, vader en zoon, verdron ken. Eeuigen tijd later zijn de lijken opgehaald. Atjeh en Korintji. De correspondent der N. Rott. Ct Batavia seint onder dagteekening van gisteren: Polem en Radja Keumala boden in een brief aan den Sultan hun onderwerping aan verzoekende de vervolging voorloopig te staken. De gouverneur weigerde dit. Poelau-Tengah in Korintji is na een lie vig gevecht genomen. De vijand liet ruim ïonderd dooden achter. Onzerzijds werden zes minderen gedood, en gewond luitenant Brouwers (zeer licht) en 46 minderen. Door vrouwen werden gedood luitenant edeboer eu vier minderen liet aanbod der onderwerping van Pang- lima Polem en van zijn zwager Toekoe Rad- jah keumala in bovenstaand belangrijk te legram gemeld, zou nog heel wat meer be- teekenis hebben indien bet niet gedaan was op een voor ens bestuur onaannemelijke voorwaarde. Zooals de zaak thans staat kan men niet nagaan of het aanbod inderdaad het voorspel is van feitelijke onderwerping der genoemden welke allerbelangrijkst zou zijn. In verband met de inmenging der verster king te Poelau Tengah brengen wij in her innering dat het landschap Poelau Tengah beschoud wordt als een bufferstraat tusschen Jjarabi en de Westkustde doesoen was zwaar verstrekt door de bevolking, die ons afvallig gewornen was. Ken 9en Juli werd uit Tapan aan het Bat Nbl. gemeld, dat een afdeeling der Tapankolonne spoedig tegen deze doesoen zou oprukken. Volgens de nieuwe kaart van Stemfoort en Ten Sietgoff ligt P. Tengab. in het bron- gebied van de Tembesi ketjil ten Zuidoosten van het landschap Serampas. Luitenant L. V- Ledeboer, die met eenige minderen op verraderlijke wijze omgebracht moet zijn was volgens het officiersboekje geboren in 1879, en in 1902 benoemd tot 2e luitenant. Het departement van koloniën heeft iet volgende telegram ontvangen In Korintji is 9 dezer Poelau Tengah na eene hardnekkige verdediging genomen. Ge sneuveld drie militairen beneden den rang van officier, gewond een officier en 29 mi litairen beneden den rang van officier. Drie honderd vijanden zijn gesneuveld. Den volgenden dag is bij de doorzoeking der "ïuizen gedood een officier en zijn gewond twee fuseliers. Overigens alles geheel rustig. Schilder Mutsaerts. Uit Tilburg wordt d.d. 12 Aug. geschre ven De schilder Mutsaers, indertijd verdacht van moord op Maria Kessels eu den laatste» tijd verblijf houdende te Antwerpen, is al daar verongelukt. Op eene ladder staande, werd hij door eene brouwerskar omvergeworpen en over reden. Aan het D. v. Nbr. was medegedeeld dat Mutsaers, in gevaar van sterveu bekend zou hebben de moordenaar van Marie Kessels te ziju. Ter bevoegder plaatse te Breda en te Tilburg is echter van een bekentenis van Mutsaers niets bekend. Aangehouden. Heden werd ouder geleide van eenige maréchausées de verdachte van deu moord te Meerle overgevoerd naar Galdere aan de Begische grenzen, alwaar de justitie van Bre da en de Belgische justitie zich ook hebben heen begeven, ten einde aldaar een streng onderzoek in die omgeving in te stellen. Ongeluk. De bierbrouwersknecht C. J. werkzaam bij den heer J. van Gastel te Etten (Nbr.) had Woensdag het ongeluk in den koken den brouwketel te vallen zich daarbij zoo danig te branden, dat hij onmiddellijk naar het gasthuis moest worden gebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Moord tc Kuituart. Naar men verneemt, bevatte de bus met geld, die op de hofstede te Kuitaart waar onlangs de drievoudige moord op de familie Koole plaats had door een knecht van den nieuwen pachter in een paardekrib verborgen moet gevonden zijn, een bedrag van ongeveer f400. De snelste reis naar Indië I Het stoomschip „Oranje", het nieuwste schip van de stoomvaartmaatschappij Neder land, heeft alle records voor snelle reizen naar Indië geslagen. Donderdag 18 Juni om 3 uur 's-middags van Genua vertrokken kwam het schip 9 Juli 's avonds om tien uur te Tandjong Priok aan, aldus de reis doende in 21 dagen en 7 uur. De „Willem II" van dezelfde maatschappij hield tot dusver het record met 2iy9 dag. De „Oranje" heeft ook het record voor de snelste reis tot Pa>lang geslagen zij deed over die reis een halven dag. minder dan de „Willem II", die tot dusver voor de snelste reis GenuaPadang bovenaan stond. En ware het niet, dat de „Oranje", Maandag avond te Padang, aangekomen, tot Dinsdag morgen moest wachten op de passagiers van Padang, had het schip dus, aanstonds na het lossen der lading voor Einmahaven de reis kunnen voortzetten, dan zou de af stand GenuaBatavia waarschijnlijk afgelegd zijn in miuder dan 21 dagen. Maar met de thans verkregen uitkomst mogen we al zeer tevreden ziju. Zij bewijst alweder dat onze mailbooten, wat snelheid betreft (van het andere nu niet gesproken) aldus wat de nieuwere booten betreft in geen geval behoeven achter te staan bij de buiten- landeche inailstroomers. Koning Eduard Hel jacht Victoiie and Albert is eerst te 5 30 u. WoeQsdagvniddag te reede van Vlis- singen geankerd, geëscoiteerd door twee oor logsschepen. De koning van Engeland en zijn gevolg verlieten het jacht met de stoombarkas, land- En aan de zuidelijke pouton, die evenals de hal en het perron met looper, belegd was, en vertrokken met de mailtrein van 6.45 naar Mariënbad. Aanwezig was de Britsche vice—consul De Bruyne. Buitengewone veiligheidsmaatregelen waren «enomen. Een 40—tal rijksveldwachters met karabijnen gewapend, benevens een aantal politieagenten waren aanwezig. Alles was af gezet en een stoombootje met de vlag van den rijkswaterstaat en met twee rijksveld wachters aan boord, doorkruide de haven. De koning reist ouder den naam van her tog vau Lancaster. Brand. VLIJMEN, 12 Aug. Hedenmorgen om streeks acht uur brak te Haarsteeg bij W. van de Water een felle brand uit, welke nagenoeg de heele woning in asch legde. Van deu iuboedel werd weinig gered en ook en tweetal varkens kwamen in de vlam men om. Weinig scheelde het, of de vrouw, die zich nog ter redding van een en ander in het brandende huis gewaagd had, was mede een prooi der vlammen geworden. 1-Ioe de brand ontstaan is weet men niet. Men gist, dat door een gebrek in den schoorsten een paar zolderribben aan het smeulen zijn geraakt. De schade aan huis en inboedel wordt door verzekering gedekt. Uit Haarsteeg wordt van II Augustus nader bericht Wat den manslag alhier betreft, kunnen wij nog melden, dat H. v. d. W. te Haarsteeg en P. H. te Vlijmen als vermoedelijke daders naar de gevangenis te 's Bosch zijn overge— bi acht. Heden leefde het slachtoffer van den gru weldaad nog, doch daar blijkbaar met een hard voorwerp een gedeelte van zijn schedel stukgeslagen is, bestaat er luttel hoop, dat Vau E. kan herstellen. Herhaaldelijk heeft deze met volle bewust zijn verklaard, dat H. hem den doodelijken slag heeft toegebracht. Wij ontvangen thans de tijding dat het arme slachtoffer gisterenavond is overleden. Kaatsheuvel, 18 Aug. Hedenavond werd alhier door de Maréchaussee]uit Waal wijk en de gem. veldwachter d. R. alhier gearresteerd en overgebracht naar Waalwijk zekere W. L. verdacht op 9 Juli te Kaats heuvel een valsche candidatenlijst te hebben doen inleveren, op welke lijst hij zelfs can- didaat was gesteld hoewel hij de bevoegd heid van stemgerechtigde niet bezat. Drunen, 13 Aug. "Gisteren vierden» zooals reeds is gemeld, de Heer Martinus Pulles en Johanna Lar os, hun Zilveren bruiloft, omring door hunne kinderen, fa milie en vrienden. Na des morgens eerst de H. Mis te heb ben bijgewoond om God te dauken voor het vele goede in die 25 jaren genoten nam de feestvreugde «en begin. Schier van alle huizen in de buurt, (er zijn altijd uitzonderingen) wapperde het na tionale dundoek ter hunner eere. Verscheidene schoone geschenken werden hun, op dezen voor hen on vergetelijken dag, aangeboden. Laten wij ons aansluiten bij de vele wenschen van dezen dag, dat nog een maal het gouden feest hun deel zij. Tevens dient nog vermelding dat de ouders der feestvierende bruid, nog tegenwoordig waren, deze toch hebben reeds 53 huwelijks jaren achter de rug, en toch gaveu zij het voor de jongeren niet onder. Dussen, 13 Aug- De werken aan Bleek en Oostkil in verband met de opening van den Nieuwen-Maasmond, als pomp station, enz. dienend ter bemaling van ver verscheiden polders, zijn aan 't rijk opgeleverd en goedgekeurd. Alles moet volgens het nieuwste systeem zijn ingericht en nog eenig zijn in het land vele getuigen, dat het meer dan prach tig is er eens een kijkje te nemen. Raamsdonksveer, 13 Augustus. Een zoontje van deu WelEd. Heer Z. alhier geraakte gisteren nabij Breda onder eenen geschut wagen met gevolg dat een zijuer voete i deerlijk gekwetst werd. Per rijtuig onraidde lijk naar huis gebracht verleende Dr. Gutte— ling de eerste geneeskundige hr.lp# De ten overstaan vau notaris A. J. van Eekelen in het café v. d. Westen finaal verkochte vaste goederen der Wed. H. de Jongh hebben opgebracht als volgtle. koop f 410.2e. koop f 3125.—, 3e koop f 2120.4e. koop f 115.5e. koop f 770.6e. koop f 288.—, 7e. koop f 2090.—. SALONIKI, 12 Augustus. De opstand breidt zich naar het oosten uit; Monastir Klissoera en Pissorderer zijn den 9en door dc opstandelingen bezet. Er wordt hevig gevochten te Djavat bij Monastir. Men zegt dat Turken besloten hebben, den Oosten— rijkschen consul te vermoorden. Te Monastir heerscht een paniek wegens de dreigende houdiug d«r soldaten. De politie zegt dat de Fransche en Ilaliaansche consuls in le vensgevaar verkeeren. Men beweert dat Bulgaren de bewoners van het groote Turk- sche dorp Kanali, bij Monastir, omgebracht hebben, slechts twintig zouden ontsnapt zijn. Woensdag seinde de militaire overheid te Saloniki naar Konstantinopel dat het uitbre ken van den algemeeneo opstand Vrijdag vastgesteld was, en dat men voor niets kon instaan tenzij nog negen bataljons als ver stel king gezonden werden. De Porte is dadelijk daarop begonnen met het aanwerven vaD 2000 mohammedaansche gendarmes voor den dienst te Saloniki. Gisterenavond om 10 uur zijn de brug van Gergeli en een pakhuis te Tsibeftsje met dynamiet vernield. De opstand breidt zich uit. Op 30 K.M. van SaloDiki is een sterke beude osptandelingen gezien. Er ko meu 24 bataljons uit Azie. BELGRADO, 13 Augustus. De koning heeft aan Avakoemovits opgedrage.p een nieuwen ministerraad besloten af te vormen. Gisteren had de ministerraad besloten af te treden eu heden nam de koning het ontslag aan. Buiten verantwoordelijkheid der Re!actie. M. de R. Met genoegen lees ik telkens hetgeen uw welingelicht blad over de tentoonstelling schrijft, zoo ook heb ik met belangstelling de vrijwillige bijdragen nagegaan, die succes sievelijk in uw blad werden gepubliceerd en dan moet mij als landbouwer van 't hart, dat er m.i. voor deze streek zeer weinig medailles voor de landbouwtentoonstelling zijn gegeven. Neen, dan hebben de belangstellenden en belanghebbenden bij de schoen- en leder industrie zich veel beter gehouden. Met recht kon toch verwacht worden, dat de talrijken hier in deze streek, die eeni- germate bij den landbouw betrokken zijn, een blijk van belangstelling in deze land bouwtentoonstelling zouden geven, en eene medaille beschikbaar stellen, in deze streek, waar zulk een uitstekende land bouwende bevolking woont, waar de landbouw en veeteelt zooveel en mot succes worden beoefend en hoofdfactoren vormen van volksbestaan en volkswelvaart. Nog zoovelen bleven achter, hooggeplaatsten alsook personen dit aan hun rang eu stand eenigermate verplicht waren eene flinke bij drage voor den landbouw te voteeren. Trouw ga ik ze na en ik mis er nog velen. Dat dit kort woord geholpen hebbe, en de bijdragen ruimer doe vloeien, is mijn hartelijke wensch. Een belangstellend landbouwer. Als eene aanwinst voor het automobi lisme mag voorzeker onze dorpsgenoot de WelEd. Heer S.fc gelden, die geregeld zijn pnard per motorfiets uit de weide haalt. E--re aan zu'k een kranigen rijder. Vrijhoeven Cappei, 12 Aug. Toen heden morgen het zoontje van 3. Ramstein te Spraug, na het laden zijner kar huiswaarts wilde keeren, trapte 'het paard, hetzij bij ongeluk, he'.zij door de onvoorzichtigheid van den knaap, dezen op zijn been, waardoor het brak. Onmiddellijk werd de ongelukkige door middel van een rijtuig der firma Oerleraans naar de woning van dr. Van der Meulen vervoerd, waar deze de eerste geneeskundige hulp verleende. Alhoewel zware inwendige kneuzingen bekomen hebbende, is zijn toestand niet gevaarlijk. WAALWIJK- Van 8 tot 14 Augustus. GEBORENElisabeth Maria d. r. B. Timmer mans en A. M. r. Ballegooien Dingeman i. v. D. Schiedon en W. H. Herwijnen. Henrika Gerarda Aritonia L. Hilst en J. M. Wagemakers. Hubertus z. v. G. H. d. Hoven en J. M. Claassen. OVERLEDEN M. v. d. Meerakber 8 d. P. A Bruijsters 2 mnd. Ch. J. v. Grevenbroek 2 j. N. G. v. Hilst 2 mnd. P. Papenhoveo S w. GEHUWD M. Knuist 27 j. en W. H. t Noort. 20j WAALWIJK, 6 Aug 1S03. Beesten veel aanvoer en handel vlug. Kalfbeeaten f 170 a f 295 Dito vaarzen f 155 a f 230 Jorge varkens aangevoerd 125 stuks, verkocht van 13.75 a f 8.— Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 615 kg. van 1 1.20 k f 1.30 per kg. Eieren 3 k 4 cent per stuk. DUSSEN, 13 Aug. Boterprijs per K.G. van f 1.15 1.28. HiddeUi markt f 1.26. Aanvoer 83 K.G. Eieren f 0.90 de 26 stuks. Houten gebouwen, oude en vooral nieuwe behooren niet aan de verwoestende invloe den van het weder blootgesteld te blijven, zonder met een beschuttende» vloeistof bestreken te zijn. Houten, schuttingen, loodsen brugdekken dwarsliggers worden door het sedert 25 jaar proefhoudend gebleken houtconserveerend Avenarius Carbolineum op uitstekende wijze voor vroegtijdig verval bewaard, terwijl daaren tegen vele als Carbolineum verkochte oliën volgens voorhanden rapporten niet de geringste uitwerking hadden, daar de eerste flinke regen den vloeistof uit het houtwerk wegwiesch. Belanghebbenden zij daarom bekend gemakt dat de alleen verkoop door de firma R. Avenarius CoStuttgart, Hamburg, Berlijn en Keulen bezorgd wordt eu dat er een depot gevestigd is bij C. B. RAS, s'-ïïertogenbosch

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6