j -s-: 1 j\ 1 in BUITENLAND. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. 1 r iiD J 1 i i I Si i I i I I' i1 i, i 1 !i acte, te dekken door afschrijving van een gelijk bedrag aan Hoofdstuk VIII, art. 1. Zonder beraadslaging goedgekeurd Vaststelling suppletoir cohier H. O. over 1903. De Voorzitter stelt voor dit te stellen in handen der commissie. Aangenomen. Reclames H. O. De Voorzitter//daar de commissie geen tijd tot onderzoek had, stel ik voor deze in dc volgende vergadering te behandelen. Aangenomen. De heer Mulders //de haven wordt tegen woordig druk bezocht door schippers en nu wcnschte ik te vragen ot ten hunnen be hoeve en voor de sjouwers niet voor drink water aan de haven kan worden gezorgd, met kleine kosten is er iets te maken nl. aansluiten aan het kantoor van den tram en dan bepaalde uren daarvoor aanwijzen om het te ha en. De Voorzitter; „wij zullen het in over weging nemen. Niemand meer 't woord verlangend, zegt de voorzitter Ik geloof te handelen in den geest van den raad en der gemeente, wanneer ik een woord van afscheid spreek tot de veteranen, in den gemeenteraad de heeren Quirijns en Mombers. Vele jaren hebben zij hunne krachten gewijd aan de behar tiging der belangen onzer gemeente; wij waardeeren de reden waarom zij het besluit hebben genomen hun mandaat neer te leggenwij danken ben voor al 't goede wat zij gedaan hebben en weuschen hen van harte toe, dat zij nog vele jaren van de welverdiende rust mogen genieten. Bravo's. Dc heer Quirijns: ik dank den geachten voorzitter voor zijne bartel ij ken woorden, het college van Burgeneester en Wethouders, leden van den raad en de secretaris voor hun vriendschap, welwillendheid e mede- wrrking, gedurende mijn 35-jarig lidmaat schap ondervonden en wensch dat het der gemeente en U allen voortdurend wel moge gaan. De opstand in Macedonië. Nog iuimer blijft de opstandsbeweging in Maced >nië in omvang toenemen. Bijna het geheele vilajet Mouastir is in opstand en deze verspreidt zich langzaam maar ze ker over de vilajets Kossowo, Uskub en Salonikirondom Wodena en over vele. an dere streken. Voortdurend hebben botsingen plaats tusschen Turksche troepen en de op roerlingen, die nu weer een spoorweg brug op de lijn MouastirSaloniki in de lucht hebben laten vliegen, terwijl op nieuw tal van dorpen verwoest zijn, op 60 kilometers afstand van Saloniki hebben de opstandelingen zich meester weten te maken van een Turksch gelaconvooi, dat naar men zegt, 250.000 gulden groot was In Turksche kringen maakt men zich on gerust over den Russischen coDsulte Uskub den heer Mandelstarcm, die zich naar Mo uastir heeft begeven, zoodra hij van den moord op zijn collega Rostkowsky te 'lo- nastir hoorde, en van wien sedert niets meer vefnom n is. Het gerucht loopt, dat hij in handen van de opstandelingen gevallen is. Int usschen moet men te St.-Petersburg de bewijzen in handen gekregen hebben, dat de moord op ltoslkowsky niet een toevallig incident is geweest, uitgelokt door de om standigheden, maar dat de Russische consul het 'slachtoffer is geworden vau een zorgvul dig beraamd militair complot, op touw gezet door Turksche soldaten van het garnizoen te Mouastir die wraak wilden nemen over hot feit, dat Rostkowsky kort te voren één hunner kameraden, die op schildwacht stond en hom geen militaire eer bewees een oor vijg had gegeven. Reeds is voor den specialen krijgsraad te Mouastir deze samenzwerings- en moordaf- faire bericht. De zaakgelastigde van het Russische consulaat trad als openbaar aan klager op en concludeerde in zijn repuisi- toir, «lat llostkowsky niemand had lastig gevallen. Ilet slot was, dat de gendarmes lla.lim en Allebas, de voornaamste schnldi- gon, tei dood veroordeeld zijn en twee an- deren kregen wegens het afleggen van val- sclie getuigenverklaringen resp. 15 en 5 jaar dwangarbeid, terwijl twee officieren veroor- deeldwerden tot verwijdering uit het leger omdat zij het lijk van den vermoorden con sul hadden beleedigd. Deze zware straffen plus de hooge scha deloosstelling, die de Porte aan Rostkows- ky's weduwe wil betaleu voldoen echter het gekwetste eergevoel van Rusland niet. Graaf Lansdurf de minister van buitenlandsche zaken van den czaar, heeft aan den Russi schen gezant te Konstantinopel een telegram gezonden, waarin strengeeischen werden gesteld met de bijvoehing dat de czaar voornemens is, krachtig op te treden als niet onmidde- lijk recht wordt gedaan aan de directe en indirecte medeplichtigen aan den moord De czaar eischt. Onverwijlde en gestrengste bestraffing van den moordenaar van Rostkowsky Aanhouding en voorbeeldige bestraffing v.n.n den persoon, die op het rijtuig vau den consul beeft geschoten. On mill Gelijke overlegging van stellige be wijzen, dat de wali van Monastir werkelijk verbannen is, alsmede gestrenge bestraffiug van alle voor den moord verantwoordelijke burgerlijke en militaire ambtenaren. Bovendien wordt den gezant te Konstan tinopel opgedragen, ten behoeve vau de alge- meene pasificatie van de oproerige vilajets, de volgende eischen te stellen aan de Turksche regeering Alle Turksche ambtanaren, op wier aan stoot gevende handelwijze de consuls van Rusland en Oostenrijk te Uskiib op hun enquête-reis door het vilajet Kossowo hebben gewezen, moeten streng gestraft worden. De ontslagen Ismail Hakki, over wiens optreden de inspecteur-gener.ml Hilmi Pacha oen gunstig rapport heeft uitgebracht, uioet in zijn ambt worden hersteld De boeren, die voor de conclusie van Rusland en Oostenrijk getuigenis hebben afgelegd over door Turken gepleegde gru welen, moeten dadelijk in vrijheid gesteld worden en de ambtenaren, wier misbruiken te Saloniki en te Piisren ontdekt zijn, moe ten dadelijk ontslagen en gestraft worden. Zonder uitstel moeten bij gendarmerie en politie buitenlandsche officieren woiden aan gesteld tor geruststelling van de vreedzame bevolking en tot herstel van de orde. Ten einde Macedomcrs niet in den waan te brengen, dat deze tegenover Turkije geformu leerde eischen, die moreel gesteund worden door het zenden van een deel van het Zwarte Zee-eskader naar de Turksche wateren, eeu tusscheubeiden komen te hunnen behoeve beteekenen, heeft graaf Lamsdorf aan den Russischen diplomatieken agent te Sofia ge telegrafeerd, dat Rusland's huidig optreden niet in het minst beschouwd mag worden als een wijziging in de politieke gedragslijn van het czareurijk in de Macedouischequaestie. De Bulgaarsche regeering heeft aan de vertegenwoordigers der vreemde mogenheden een memorandum overhandigd, waarin we- derlegd wordt het beweren, dat de Bulgaren de opstandsbeweging aanmoedigden door de uitzending van benden in Macedonië, trach tende aan te toonen, dat de opstand geheel geweten moet worden aan de behandeling van de Christenbevolking door de Turksche autoriteiten. Het memorandum behandelt afzonderlijk de vilajets Salonika, Monastir, Usküb en Adrianopel en geeft lange opsommigen met namen en bijzonderheden aangaande misdaden van de autoriteiten in elk er van, betrekking hebbende op brandstichting en plundering van verschillende dorpen; ter doodbrenging en marteling van vele boeren gevangenhou ding voor vele maanden zonder aanklacht of vonnismishandeling van vrouwen en meisjes; ongemotiveerde gevangenhouding van Bulgarsche notabelen, geestelijken en onderwijzers en sluiting van kerken en scholen tijdens de laatste drie maandeu. Turkije, in plaats van stappen te doen voor de uitvoerlegging van de toegezegde hervormingen, zocht elk voorwendsel om de Bulgaarsche bevolking te knevelen en te ver nietigen, met het gevolg dat deze tot wan hoop is gedreven door ijdele beloften en in opstand is gekomen. Het memorandum toont dat de verantwoordelijkheid aldus geheel komt vi or Turkije. Ilet memorandum heeft iu hooge mate indruk gemaakt, ook in diplomatieke kringen en de Oostenrijksche diplomatieke agent heeft reeds een bezoek gebracht aan zijn ongerustheid ten aanzien van mogelijke ge volgen van de openbaarmaking. Pulk vee. os heeft aangekocht WAALWIJK, 19 Aug. 1903. Tentoonstelling. Zooais wij per bulletin hebben bekend gemaakt, zal met zijn collega's van Water staat en Justitie, ook de minister van oor log, generaal Bergansius de tentoonstelling bezoeken. De ministers arriveeren per trein om 10.40 worden aan den trein ontvangen door den edelachtb. heer burgemeester en den heer President der tentoonstelling, op 't tentoonstellingsterrein onder vsderlandsch- muziek, in de outvangstsalon voorstelling van het bestuur van 't comité en de genoodigden waarna de rondgang door de gebouwen aan vangt en voorstelling der overige comité leden. Ten 2 ure lunch bij den edelachtb. heer burgemeester, en ten 4 uur vertrek per rijtuig naar 's-Bosch. Wij verwijzen naar de advertentie der verloting hier achter. Overal is men druk in de weer hoe wel het weder den gang der werkzaamheden niet bevordert. Aan exposities wordt druk gewerkt evenals aan de terreinen, veel handen zullen alles voor Zondag in gereedheid brengen Het geheel belooft zeer veel. Wij wijzen er thans reeds op dat ieder er voor zorge de vlag in orde te hebben want die moet natuurlijk de geheele week dienst doen. Onderwijzersvergadering. Gisteren namiddag werd op de zaal Musis Sacrum een vergadering gehouden van onderwijzers uit het arrondissement Waalwijk. Ruim een vijftigtal onderwijzers waren op gekomen. Na afdoening der huishoudelijke zaken, hield de heer A. Prinsen alhier eene boeiende lezing over „De kleine Johannes* van Frederik van Eeden, welke van veel arbeid getuigde en door het auditorium met de grootste belangstelling gevolgd werd. Hierna bracht de heer Adr. Pulles alhier rapport uit van de //Schoolvergaderingen* iu Waalwijk gedurende het afgeloopeu jaar. Dit onderwerp lokte een zeer geanimeerde discussie uit. Bij het sluiten der Vergadering bracht de Voorzitter, namens alle aanwezi gen dank aan de inleiders voor de uitste kende wijze, waarop zij hun onderwerp hadden ingeleid. Als een bewijs dat hier best vee wordt geslacht kan dienen, dat de slager Jos. Dekkers alhier, een wegende 1200 pond. Doodslag tc Haarsteeg. B. G. v. d. W., een der aangehouden verdachten, heeft een volledige bekentenis afgelegd en blijft gevangen. De andere aangehoudene, P. P. II., is voorloopig op vrije voeten gesteld. Een vreesclijk ongeluk Twee dooden. Uit Schijudel wordt dd. 16 Aug. ge schreven Toen gisteren-middag welgemoed eenige honderden leden der H. Familie naar Handel zouden trekken, had hier een groot ongeluk plaats, dat, de omstandigheden in aanmerking genomen, nog klein te noemen is. Vermoedelijk geschrift door de eerste tonen der harmonie, die de bedevaart luis ter bijzette, begon een jong paard, voor eene huifkar gespannen, voor het logement Heesters midden in de dorpskom dermate te slijgereu, dat twee personen niet in staat waren het dier te beteugelen. De straat was bezaaid met mensoheu en nog meer kinderen. Iu dolle vaart rende het onbeheerde paard met kar de straat af, een vreeselijk tooneel. Bij tientallen lagen mannen, vrou wen en kinderen op straat en kwamen deels ongehinderd op de been. Een der knechten van het klooster der Eerw. Zusters wilde het hollende paard tot staan brengen, greep mis en kwain onder het paard en kar ierecht. Een tuinbank, een kinderwagen werd verbrijzeld, zonder gelukkig het kind te hinderen, doch de moeder ervan werd ernstig gewond. Weer wat verder werd een zevenjarig meisje overreden. De gewonden werden direct binnen gedragen en door den ter hulp gesnelden geneesheer onderzocht. P. v. d. Laar, de knecht uit het klooster, ontving terstond het H. Oliesel en overleed oog iu de avond van deuzelfden dag. Kort daarna stierf ook het zevenjarig meisje van A. v. d. Heuvel, terwijl de toestand der andere patiënten geen redenen tot groote bezorgheid geeft. Had de ZeerEerw. heer Van der Vleuten niet zooveel tegenwoordigheid van geest gehad en in minder dan geen tijd een groote partij kinderen op zij gedreven, de ramp zou vermoedelijk niet te overzien geweest zijn. Het faillissement Lnrtne cn van Beinmel te Haarlem. Betreffende dit faillissement lezen wij in de Haarl. Ct. nog het volgende De failliet-verklaring van de firma Laane en Van Bemmel alhier op haar eigen aan gifte wordt in allerlei kringen druk be sproken. Niet alleen de positie der beide firmanten, doch ook de aard hunner werk zaamheden geven daartoe alle aanleiding. Het aantal slachtoffers is groottal van namen worden genoemd van personen, die meer of minder belangrijke sommen bij de firma hadden uitstaan. Deze 1 500, gene f5000 of meer, zelfs wordt genoemd de naam van een firma, die voor f50.000 5 f 60.000 bij het faillissement betrokken zou zijn. Sommigen stortten nog geld een ol twee dagen vóór de catastrophe. Tal van hpndelaren, verscheidene rente niers en renteniertjes, alsmede Katholieke instellingen, van hier en elders, moeten ge troffen zijn en juist het vrij gróót aantal personen, dat zaken deed met de firma Laa ne en Van Bemmel, doet meer van haar spreken dan het geval was met de beide andere financieele instellingen, die hier eenige jaren geleden moesten worden ont bonden. Natuurlijk vraagt men zich af hoe groot het tekort zal zijn en hoeveel zal kunnen worden gerestitueerd. Eu als bewijs hoe zeer daarover de meeningen verschillen want zekerheid heeft men daaromtrent nog niet zij slechts medegedeeld, dat wij, als vermoedelijk tekort cijfers hoorden, af wisselend tusschen f 50.000 en f 3.000.000. Wij noemen dit enkel om te doen uit komen de overdrijving, waaraan men zich ook in deie treurige zaak schuldig maakt. Het Haarl. Dagbl. meent, dat de firma slechte zaken gemaakt heeft met een twee tal groote fabrieken in België, een staal fabriek en een linoleumfabriek, in welker kapitaal zij deelgenomen had. Verder zou zij schade hebben geleden door het vrijgevig verleeuen van crediet. In verband met het faillissement der firma Laane en Van Bemmel heeft een drukkersfirma te Haarlem Zaterdag haar personeel tot nader order naar huis moeten zenden. Men meldt uit Haarlem. Als een gevolg van het faillissement der firma Laane Van Bemmel heeft een kunst inrichting alhier haar geheele personeel gedaan gegeven. Dc schilder Mutsaers. In de laatste dagen doen in verschillen de bladen allerlei berichten de ronde over den schilder Mutsaers. Zoo wordt o. m. ge meld, dat hij uit den trein gesprougeu en oniniddelijk dood waseen ander blad weet er de aandoenlijke tijding aan vast te knoo- pen dat hij op zijn sterfbed bekentenissen heeft afgelegd weer een ander blad meldt, dat hij bij het uitoefenen van zijn ambacht op een ladder staande, door een brouwerswa- gen omvergeworpen en overreden werd enz. Wij hebben van zijne familie vernomen, dat hij sedert zes maanden te Antwerpen werkzaam is in een groote schilderszaak, als eerste knecht. Vijf weken geleden werd hij, op een ladder staande, door een bierwagen omvergereden maar kwam er met een paar lichte wonden af. Overigens maakt hij het zeer goed en verdient ruim zijn brood. N. T. Ct. filoord te Tilburg. Zaterdag-avond rond 11 uur bevonden zich eenige jongelieden in de herberg van Roef aan den Bosschen Weg en kregen een kleine woordentwist, waarbij zekere Van Laarhoven den daarbij tegenwoordig zijnden Vriens uitdaagde naar buiten te gaan, aan welk verzoek door laatstgenoemden werd gevolg gegeven. Na slechts korte oogenblikken de deur te zijn uitgeweest, kwam Vriens de herberg wederbinneu met een mes in de hand, ter wijl een ander mes hem in het hoofd stak even boven net linker-oor. Zelf trok hij het moordtuig uit het hoofd en na nog eenigen tijd in de herberg vertoefd ts hebben ging hij alleen huiswaarts. Door een surveilleeren- deu agent yan politie aangetroffen, zittende op eene stoep op den Heuvel, meende deze met een dronkaard te doen te hebben en wil de hem arresteeren toen hij bemerkte dat de persoon wel e^nigszins onder den invloed was, maar niet bepaald dronken en tevens zag hij eene^ kleine wonde en bloed, waar om hij hem naar het politiebureau voerde om hem te verbinden, waarna hij per bran card huiswaarts werd vervoerd. In den mor genstond bemerkten de huisgenoten dat de toestand van den verwonden ernstig werd en zonden om geneeskundige hulp maar reeds voor deze aanwezig was, overleed het jong- mensch ongeveer half negen. Op bevel van den commissaris van politie werd het lijk van den verslagene per brancard naar het gasthuis vervoerd. Vriens, een gepasporteerd vijf-en-twintig-jarig militair, wonende in de Boomstraat, was nog slechts kort van dienst teruggekeerd en was bekend als een onver schillig karakter, ook op het bureu van po litie had hij deze onverschilligheid getoond en geen verklaring afwillen of kunnen leggen van het gebeurde. Na den middag werden door de politie gearresteerd Van Laarhoven, Hamers en Graafmans, welke alle drie bij den woor dentwist tegenwoordig waren. P. Ct. Men schrijft nader uit Tilburg: Gisterenmorgen ten 9.14 arriveerde de ju stitie uit Breda met twee militaire dokters, die in het gasthuis de lijkschouwing verrichiten van de verslagene. Na een langdurig verhoor heeft een der verdachten, A H. 20 jaar, evenals verslagene sigarenmaker van beroep, bekend den moord te hebben bedreven. Het mes was met kracht boveu het linkeroor door deti schedel heen in de hersens gedrongen. i>e beide andere aangehoudenen, Van Laar hoven en Graafmans, zijn ten twaalf uur in vrijheid gesteld. Na met het lijk geconfron teerd te /iju, werd Hamers ten half iwee on«ler toevlo.d van een massa nieuwsgierigen, van het gasthnis naar het stadhuis geleid, waarna hij met den trein van 4.13 d)or de mare— chaussée naar Breda werd getransporteerd. Drankmisbruik. Te Rhenen is de metselaar P. L. die zich voortdurend aan misbruik van sterken drank schuldig maakte, Zaterdagavond in zulk een verre gaanden staat van dronkenschap thuis gebracht, dat hij, na eerst nog eenige harde woorden en verwenschingen tegen zijn vrouw te hebben uitgebraakt, op een stoel en vandaar op den leien vloer is neergevallen en daar in een slaap is geraakt, waaruit hij niet is ontwaakt, 's Morgens werd hij dood gevonden. Het aan vrouw en kindereu onthouden weekloon had hij aan drank be steed. Vecnhuiztin. Men schrijft Veenhuizen loopt weer vol. Nagenoeg eiken dag brengt de middagtrein uit Hol land een transport, voor de inrichting be stemd, te Assen. Nadat de meuscheu in het huis vau bewaring brood en koffie hebben ontvangen, (de meesten komen uit den Bosch en hebben dus een lange reis achter den rug), worden zij per schuit naar de plaats hunner bestemming gevoerd. Soms komen er meer dan 40 tegelijk. Verdronken. Meu meldt Te Maurik is de 27-jarige J. O., die met anderen zich schuldig had gemaakt aan baldadigheid van geringe beteekenis, uit vrees voor gevangenisstraf in den Rijn ge sprongen en verdronken. Ongeluk. Dinsdagochtend, zoo meldt het Hbld., raakte de 41-jarige metselaar G. Kentin, die bezig was met het herstellen der goot van een der heerenhuizen aan de Kampstraat te Amersfoort, bij heLstappen van de ladder op de goot, met een voet iu een daar lig gend touw. Herhaalde malen was hij reeds gewaarschuwd voorzichtiger te zijn en voor al niet te zware vrachten te nemen. Nu viel hij op de hardsteenen stoep en was aanstonds dood. De man laat een weduwe met zeven meest nog jonge kinderen na. De wereldkampioenschappen op de fiets te Kopenhagen Voor de elfde maal (voor de vierde inaal onder leiding der //Union Cycliste Interna tionale) worden nu te Kopenhagen op de Ordrup-baan de wereldkampioenschappen erreden, welke wedstrijden achtereenvolgens hebben plaats gevonden te Parijs, Antwerpen, Keulen, Kopenhagen, Glasgow, Weeuen' Montreal, Parijs, Berlijn Rome. Feitelijk is de zaak geheel verloopen de kampioenschappen over 100 kil. met gangmaking zijn in 1902 te Rome niet eens verreden kunnen worden en de kam pioenschappen over den korten afstaud onderscheidden zich feitelijk niet ?an gewone wedstrijden. Men kan wel zeggen dat deze wedstrijden hun tijd gehad hebben. Wat is er ook niet al gebeurd sinds ze in 1893 voor de eerste maal werden gehouden 1 To Antwerpen in 1894 is de victorie begonnen, te Keulen in 1895 was de serie wedstrijddagen werkelijk het evenement in de sportwereld voor dat jaar de beide volgende jaren te Kopeuha- gen en te Glasgow was er ook veel belang, wekkends, al waren de heillooze invloeden van het professionalisme dan ook reeds merkbaar, doch te Weenen, te Montreal, te Parijs, te Berlijn en te Rome was 'L waarlijk niet zoo heel veel zaaks meer een //grand prix de Paris* voor flyers of een uurwedstrijd om enkele duizenden frs. of marken te Parijs, te Berlijn, te Keulen of te Hannover, is in den regel veel interessanterde lui, de groote tactici zijn alleen met geld bijeen te trommelen en dat laat bij de wereldkampioenschappen nogal te wenschen 't Is Zondag, den eersten dag, voor 8000 belangstelling, ond«r wie de kroonprins en andere leden der koninklijke familie, aldus gegaan Wereldkampioenschap van professionaals over 100 kil. met gangmaking om 1000, 600 en 400 fr. (in 1896 gewonnen door Chase, in 1897 door Stocks, in 1898 door Palmer, in 1899 door Gibson, in 1900 door Huret voor Taylor en Bouhours in 1 uur 47 min. 13 sec. in 1901 door Robl iu 1 uur 38 min. 6 sec. voor Dickentmann, Heiny en Ryser en in 1902 door Robl in 1 uur 21 min 232/5 sec. (wereldrecord) voor Bou- haurs en D. Taylor) Dickentmann, onze landgenoot, die als mededingers had, de Duitschers Robl en Görnemann (amateur- krmpioen over 100 kil. van 1902) terwijl de Frauschman Contenent zijn gangmaking miste, won met 9 ronden voor Robl in 1 uur 29 min. 28 sec. (Robi's tijd was 1 uur 29 min 98)Görnemann was 3e met 1 uur 31 min. 59 sec. Nadat de beide anderen hun ronden heb ben uitgereden, maakt Dicktentmann, door zijn landgenoot Heek, als gedelegeerde thans te Kopenhagen, onder het spelen van het Nederlandsche Volkslied, een eereronde, het publiek is zeer geestdriftig. Diekentman heeft de 10 K.M, afgelegd in 8.3 1/2 de 20 in 16/41 30 in 25/021 40 in 33,25/4 50 in 410.5160 in 50. 24/2 70.iu 59.05/4; 80 in 1 uur 13/3 en de 100 K.M. iu 1.26/28. Dat Meyers misschien wel wereldkampi oen, korte afstand zou worden verwachtten velen, doch dat Piet Diekentman denzelfden titel over den langen afstand zou bemachti gen, er waren er weinigen die dit geloofden. Én toch is het zoo gebeurd 1 Uit Chamonix wordt gemeld dat weer zeven toeristen zijn omgekomen bij een po ging om de Aiguille Grise, achter den Mont Blanc, aau den kant van Courmayeur, te be klimmen. Terzelfdertijd is op de hellingen van de Herrengruth bij Génève een jonge man ver ongelukt, die op edelweiss was uitgegaan, en van de Passyer Spitze, in Tirol, zekere dr. Grilz Greiss uit Wurzburg te pletter geval len. Acht mannen die schuldig werden be vonden aan de ontvoering van een rijken landeigenaar uit Marzala en het eischen vau een losgeld van 100,000 lire voor zijn in vrijheidstelling, zijn te Palermo elk tot 12 jaar gevangenis veroordeeld. De landeigenaar was na drie weken gevangenschap ongedeerd vrijgekomen, daar de politie het losgeld be taalde. Uit Ztlrich wordt gemeld dat het sedert eenige dagen in de bergen geducht heeft gesneeuwd, tot op 1900 M. toe. Het observa torium op den Santis meldt dat er een laag van 24 c.M. versche sneeuw is gevallen en dat het 3 graden vriest. Ook aan den Pilatus staat de temperatuur op nul. Op de hoogten waait een ijzig koude wind, de toppen zijn uog diep in wolken gehuld. Deze sneeuw in Augustus zou volgens de gidsen, het einde van de periode vau slecht weer aankondigen. Zondagavond is tusschen Rothenkirchen en Obercrinitz, in Saksen, de personentrein van Carlsfeld naar Wilhau van het spoor geloopen. Er werden 8 personen gedood, 36 zwaar en 34 licht gewond. Van de gewonden zijn er reeds 2 bezweken. In den trein zaten meest mijnen werkers, leden van een zangvereeniging, die een uitstapje hadden gedaan. Over deu uoodlottigen donderslag te Kleinothweiler, in de Palts, wordt nog ge meld In de danszaal van eeu koffiehuis werden tijdens de kermiu drie jonge mannen doodgeslagen. Bij het onderzoek van hun lijken, bevond men dat eeu hunner geen brandplekken had, waarschijnlijk stierf hij aan hartverlamming. De bliksem ging uit de danszaal, naar de gelagkamer en vandaar naar den stal, waar drie koeien doodgesla gen werden. Puin- en wrakhoopeu, verbrij zelde vensterruiten getuigden van het geweld van bliksem. Een postiljon uit Zweibrücken die met zijn fiets onder een deur schuilde, werd zyn fiets uit de hand geslagen, Hy

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2