Chronologisch Overzicht BUITENLAND. Macedonië. China, BINNENLAND. H andeis berichten Burgerlijke stand. heeft men hem in de gaten. „Toch nog politiek," zei Bernard, „het lijkt wel de oude socialistenwet met haar stelsel van uitzetting iu nieuwen vorm". Ik trachtte hein te troosten met te zeggen, dat bij onze buren zeits man en vrouw van elkander moesten scheiden hij gaat als boekhouder naar Leeuwarden en zij als ziekenoppaster naar Maastricht. Hoe kan men toch zoo met getrouwde lieden omgaan," riep mijn vrouw, „het is schande „Maar vrouw," zei ik, „vergeet toch niet, wat Bebel in dat boek der vrouw, dat ge zoo mooi vondt, geleerd heefthet huwelijk is immers niets dan eeu vrijwillige vereeni- ging, waar geen ambtenaar mee te maken heeft. l)e regeering kan dus volstrekt niet weten, wie al dau niet getrouwd is en wie te zamen hooren Ook ik zelf ben niet erg tevreden. Men heeft mij wel in den Haag gelaten, maar a'» onderwijzer aan een kleine school, niet aan een groote. En mijn vrouw Wel is zij als zieken oppaster aangenomen, maar niet Lij onze Mina. Ja, dat gaat zoo stelselmatig: de moeder niet, waar het kind is, dat zou wederom bevoorrechting zijn. En de ver loofde van mijn zoon is geen inodiste, maar naaister; alle, alle teleurstellingen. „Maar kinderen, riep ik uit, wees toch redelijk. De Godheid kan het niet ons allen naar den zin maken „Dan moest men maar, viel Bernard mij in de rede, ieder voor zich 1 ten zorgen. Zoo ellendig als thans had het ons in d<- oude Maatschappij niet kunnen gaan van de voornaamste gebeurtenissen in onze en omliggende geiucentcH, gedurende de 25 jaren dat ons blad bestaat. 16 Sept 1893. De heer M. A. Boll viert zijn zilveren jubilé als burgemeester van Eethen c.a. en Drongelen c.a. Talrijke fraaie geschenken werden den burgervader dien dag geoffreerd en hoewel op verlangen van den Jubilaris het feest sleehts in stilte gevierd werd, wapperde toch van alle gebouwen in Heesbeen, Genderen, Doeveren, Eethen Drongelen en Ilagoirt de nationale drie kleur, heerschle overal een feestelijke, opgewekte stemming en gingen talrijke autoriteiten en particulieren Z.E.A. hunne gelukwenschen aanbieden. 17 Oct. In den Gemeenteraad deelt de Voorzitter, burgemeester v. Grotenhuis den leden mede, dat Ged. Staten ver baasd hebben geslaan, dat Waalwijk de schutsluis aan de haven, onder de gestelde voorwaarde bediening en on derhoud voor de gemeente, niet heeft aangenomen. B. en W. meenen in overeenstemming met de Kamer vau Koophandel, welker advies wordt voor gelezen, dat het erg te betreuren zou zijn, wanneer de zaak nu als afgedaan beschouwd werd. Zij stellen daarom voor den Minister van W. H. er. N. te verzoeken de schutsluis te bouwen en te onderhouden voor rekening van het Rijk, terwijl de gemeente de be diening op zich zal nemen. De Kamer van Koophandel zal verzocht worden, evenals Ged. Staten, in dien geest de zaak te steunen. Dit voorstel werd door den Raad met algemeene stemmen aan genomen. 31 Oct. De Kamer van Koophandel ver zendt aan Ged. Staten een gemotiveerd adres om te verkrijgen, dat genoemd college zijn invloed bij den Minister van W. H. en N. zal aanwenden, opdat de schutsluis aan de Waalwijksche haven onder de boven vermelde voor waarden tot stand moge komen. 2 Nov. De Kamer zendt een krachtig adres van gelijke strekking aan den Minister van W. H. en N. Tegelijkertijd zond zij aan denzelfden Minister nog een ander adres, waarin verzocht werd het voetpad aan de spoor brug in den Overlaat voldoende te laten rep ireeren en onderhouden. 12 Nov. Burgemeester Jhr. Aug. r. Gro tenhuis, J. B. Timmermans Wz. Voor zitter. der K. v. K. eu de heer van Licmpt, secretaris gaan op audentie bij den Miuister van W. II. en N. om de zaak der schutsluis ampel te bespreken, liet resultaat dier audentie was, dat de Minister een nader onderzoek toezeide Ook zou Z E. genegen zijn, indien de Prov. St. niet al te karig zijn met de subsidie, het geheele vroegere plan in overweging te nemen, zoodat Waalwijk dan, in gunstiger positie zou komen, dan zulks het geval geweest zou zijn met liet jongste regeeringsplan. 12 Nov. Eerste uitvoering van het groote toonwerk „Vrede" van Hol door „Oefeningen Vermaak." Op dit concert dat zeer druk bezocht was, werd door den heer Jud. Timmermans, Wz. pre sident, tot Beschermheer geiustalleerd de heer Not. Bink en tot Eere-com missarissen de heeren J. Broeders, H. Zcegers en Wiesman. 20 Nov. De Minister van W. H. en N. heelt geen termen gevonden om op zijn eenmaal genomen besluit betreffende de Waalwijksche schutsluis terug te komen, zoodat van liet bouwen der sluis van rijkswege geen sprake kan zijn zoolang ook het onderhoud daar van niet verzekerd is zonder kosten van bet rijk. 28 Nov. Herkozen tot leden der Kamer van Koophandel alhier de hoeren J. B. Timmermans met 73, S. F.mo met 61 en A Verhunt met 62 van de 78 uitgebrachte stemmen. 19 Dec. Benoemd tot onderwijzer aan de openbare school, de ceuige sollicitant, de heer Adr. Pullens met algemeene stemmen. Tot gemeenteontvanger met 5 van de 9 stemmen, de heer Corn v. d. Heijden. Tot ambtenaar van den burgelijken stand de lieer Jud Timmermans Wz met 8 stemmen en 1 blanco, de Raad besloot verder op voorstel van notaris Loeft te Druilen, tot aankoop van grond naast en achter dc gasfabriek alhier v»or de som van f 2200. 30 Dec. De heer C. G. v. d. Heijden, groot industrieel alhier overlijdt. Ge durende een reeks van jaren was hij lid van den Gemeenteraad ei. geruimen tijd Wethouder. Daarbij wa\ hij lid van de Kamer van Koophandel en fa brieken, totdat hij na in 1891 met groote meerderheid te zijn gekozen, als zoodanig zijn ontslag nam. Scherp zinnig en gevat, toegerust met degelijke kennis van dc gemeentebelangen en met langdurige ondervinding, was hij een onverschrokken strijder voor 't geen hij recht en billijk achtte. Hij was een figuur die teekent in de annalen der gemeente. Zijn stoffelijk overschot werd een paar dagen later onder grooten toevloed van vrienden en belangstellende ter aarde beste'd. 1 Jan 1894 De bevolking der gemeente Waalwijk bedraagt 4762 zielen, die van Baardwijk 1605. 14 Febr. Herkozen tot voorzitter der Ka mer v. K en F. de heer J. B. Tim mermans Wz. en als plaatsvervanger de heer S. Fano. Genoemde beer Tim mermans bracht in deze \ergadering eene eerbiedige hulde aan de nage dachtenis der oud leden, de heeren C G. v. d. Heijden env J. B. v. d. Heijden, in het najaar 1893 overleden. 15 Feb. De teekenschoolcoinmissie brengt en corps een bezoek aan den beer Jud. Timmermans Wz sedert 25 jaren lid en secretaris van genoemde commissie. Enkele dagen later werd de Jubilaris op de teekenschool toegesproken door den Directeur en hem door den leer ling René Ficq, namens alle scholieren, eep cadeau als blijk van waardeering aangeboden. Ook namens de leden der commissie werd Z.E. nog een stoffelijk bowijs van hoogachting toegezegd. 20 Maart. De Gemeenteraad besluit mef 8 stemmen tegen 1 eene leening aan te gaan van f 28000 voor de uitbreiding der gasfabriek en het bouwen van eeu woonhuis voor den Directeur 2 April Bij liet sluiten van den cursus ar.n de teekenschool overhandigt dc beer Th. Hoffman?, den heer Jud Timmer* mermans Wz. sinds 25 jaren lid en secretaris der teekenschool-commissie dezes portret in crayonteekening en gevat in een prncktigm lijst, als bewijs van hoogachting en waardeering voor al het goede door den Jubilaris aan die inrichting bewezen. Nadat de heer Timmermans aan allen zijn dank had betuigd, werden de leden der commissie de leeraren en leerlingen door Z.E. op wijn en zoeten drank geregaleerd. Ver scheidene liederen werd door de leer lingen gezongen en menige toast door comissieleden en leeraren op den Jubi laris uitgebracht, 11 April. Herkozen tot lid der Tweede Kamer voor het hoofdkiesdistrict Waal wijk de heer Mutsaers met 1415 van de 1597 uitgebrachte stemmen. 28 April. Benoemd mtt algemeene stem men tot ouderwijzer met acte Fransch aan de openbare school alhier de heer Ant. Prinsen, te Kaatsheuvel. 1 Mei. De heer W. G. Treffers te Capelle viert zijn zilveren jubilé als schoolhoofd aldaar, benevens zijn 25-jarige echtver- eeniging. Door den gemeenteraad, oud- leerlingen en vrienden werden den Jubilaris talrijke waardevolle geschenken dien dag aangeboden. 7 Mei. Verkiezing van één lid voor den gemeenteraad. Uitgebracht 237 Stem men. Hiervan bekwamen de heeren P. Verwiel en J. v. Dooren-De Gieeff resp. 106 en 88 stemmen, waardoor herstemming tusschen genoemde heeren moest geschieden. 10 Mei. De heer J. v. d. Hoek, oud-bur gemeester van Capelle, en oud-lid der Staten van Noord-Brabant overlijdt in den leeftijd van ruim 77 jaren. 21 Mei. Herstemming voor een lid van den gemeenteraad, Uitgebracht 311 stemmen Aantal kiesgerechtigden 333. De heer J. van Dooren de Greeff gekwam 189, de heer P. Verwiel 119 stemmen, zoo dat eerstgenoemde gekozen was. 25 Mei. Jhr. Mr. P. J. Bosch van Drake- steiin, sedert 25 September 1856 Com missaris des konings in de provincie Noord-Brabant, overlijdt in den ouder dom van ruim 69 jaren. 5 Juni. De heer J. Pulles, burgemeester van Oudheusden en Elshout vraagt tegen 1 Juli a.s zij'n eervol ontslag aan. 10 Juni. Feestelijke opening van de nieuwe zaal der liedertafel „Tot bloei der toonkunst" te Baardwijk. Bij deze ge legenheid verleende de Liedertafel Oefening en Vermaak hare medewerking en verklaarde burgemeester J. van Ileijst bet beschermheerschap over de zangvereeniging in zijne gemeente te aanvaarden. 17 Juni. De heer J. Vellm&n viert zijn 25 jarig jubilé als secretaris de gemeente Drunen. In een openbare raadsverga dering werden den jubilaris de geluk wenschen van den gemeenteraad bene vens een geschenk aangeboden. Daarna begaf men zicli iu optocht naar het feestterrein, waar volksspelen gehouden werden. 23 Juli. De heer Bernard Timmermans Wz. alhier, lid van de Nederlandsche com missie voor de wereldtentoonstell'ng te Antw rpen, wordt door de Belgische Regeering benoemd tot lid der inter nationale jury en wel voor de groepen schoeisel, huiden, leder en looistoffen. In de stad Uskub heeischt groote onrust zoowel ouder de Christenen als onder de Muzelmannen. De moskeeën worden be waakt aoor troepen, omdat men vreest, dat de opstandelingen het daar allereerst op zullen gemunt hebben, temeer waar de Al— baneezen gezegd worden het klooster van de Heilige Maagd nabij Kiisjevo verbrand te hebben na een hevig gevecht met de daar geposteerde pstandelingen. Aan beide zij den werden zware vei liezen geleden. De Albaneezcn moeten verder op hun weg naar Kitsjevo verscheiden Servische en Bulgaar— sche dorpen verbrand hebben. Een aantal Servische vluchtelingen uit Dibra zijn uit vrees voor vermoording van daar naar Uskub gevlucht De Turksche troepen leveren door gemis aan tucht zelf eeu'der grootste gevaren voor den tegenwoordige» toestand op. Een sterk staaltje daarvan seint Reuter uit Konstanti— uopel. Acht Macedonische spoorwegbeamb teil, die op weg waren naar de plek bij Zeliniko, waar pas een aanslag op den spoorweg is gepleegd, om de aangebrachte schade te herstellen, werden door de soldaten met geweerschoten ontvangen, waarbij drie hunner gedood werden. De overigen namen de vlucht in 't station, maar de soldaten vervolgden hen, trapten de deuren van het gebouw iu en vermoordden, ondanks de verzekering van den stationschef, dat allen in dienst van den spoorweg waren, alle vijl in koelen bloede. Geen wonder, dat de spoorwegarbeiders niet te vinden zijn om de lijnen te repareertn, waar zij niet alleen aao de wraak der revolutionuaireu b'oolstaan, maar ook nog aan vermoording door de soldaten van den Sultan. In Saloniki moet de toestand ook zeer gespannen zijn en men vreest, dat ook maar ecu kleine uittarting der Bulgaren er hei fanatisme der Mohammedanen zal kunnen doen ontvlammen. De consuls dringen al gemeen op bizondere maatregelen aan. Iu Saloniki siaan nu 170.000 man. Wat Monastir, het eigenlijk brandpunt van den opstand, aangaat, wordt van Turksche zijde verzekerd, dat de landelijke bevolking, die zich voor een groot deel had aangesloteu bij de benden onder voorspiegeling, dat binnen tien dagen de beslissing zou vallen voor Macedonië tengevolge van interventie van Europa, zich, nu reeds 15 dagen ver zijn, begint terug te trekken en weer, met name in de districten Kastoria, Dibra en elders, in onderwerping komt. De correspondent van de Köln. Ztg. seint uit Petersburg: De toestand in het Verre Oosten krijgt, volgens hier ontvangen, be richten, wederom een dreigend aanzien. Zelfs in Manisjoerije, zoo meldt men, leggen de Chiueezen ihans een aan brutaliteit gren zende driestheid tegenover de Russen aan den dag. Het landvolk houdt zich weliswaar binnen behoorlijke perken, maar de stedelijke Chineesche bevolking neemt een rechtaf uitdagende houding aan. In Tsitsikar ziju naar den bevelhebber van de troepen steenen geslingerd en soldaten ov.rvallea, elke Rus wordt overladen met scheldwoorden. Ook komt een geest van verzet tegen de eigeu regcering openlijk aan den da De Chiuee zen verklaren vrijmoedig dat het huu voor den laatste» opstand onbekend is geweest dat de Keizer slechts in naam regeert en de Keizerin—weduwe de teugels van het bewind voerl. Zij begrijpen thans zoo zeggen zij zeer goed, hoe het te Belgrado lot een katastrofe is gekomen en voorspellen dat ook in China de rust niet van langen duur zal zijn. Ook in J ipan neemt de chauvinistische stemming hand over hand toe. De Japanners geven als reden voor huu krijgstoerustingen op dat de diplomatieke vertegenwoordiger van Rusland, baron Roseu, aan zijue regeering heeft gerapporteerd, toen het heette dat de Saijoekai—partij met het kabinet een com— piomis had gesloten, dat markies Ito in zulk een compromis nooit zou toestemmen en dat daarom het aftreden van het kabinet was te verwachten. Deze politieke moeielijkheden en de moeielijke oeconomische toestand, zoo meldde baron Rosen, maakten echter voor de Japanners een oorlog onmogelijk. Op deze berichten, zoo verzekeren thans de Japanners, is Rusland's beleid in Mants— joerije en Korea zoo aggressief geworden De Engelsche bladen iu het Verre Oosten blazen het vuurtje uit alle macht aan. E zijn echter ook Japansche kranten die den staat, van zaken met onbevooroordeeldeu blik beschouwen en tot de slotsom komen dat Rusland in geval van een oorlog de welvaart van Japan een geweldigen slag kan toebrengen, terwijl Japan aan Rusland slecht oubeteekenende stoffelijke schade kan toe brengen. De genoemde Engelsche bladen geven de sieikte van de Russische troepen als volgt op i:i het Verre O sten 80.000, in het Transbaikal—gebied en het gouver nement I'koetsk 250,000 man, buitendien 60 000 door de Russen gedrilde en uitstekend gewapende Chi eesche soldaten. apan kan daarentegen in weinige dagen 450,oOO man bije.-nbrengen, zoodat het althans in het begin meester van den toestand «OU zijn. WAALWIJK, 22 Aug. 1908. Tentoonstelling. Een vriendelijk verzoek, of liever eene kleine herinnering aan de ingezetenen van Waalwijk, nl. om allen vanaf beden tot na afloop der tentoonstelling de nationale drie kleur te ontplooien als blijk van ingenomen heid met de grootsclie gebeurtenis die aan staande is. 't Geeft direct zoo'n feestelijk aanzien, en 't zal op de bezoekers zulk en uitstekend", indruk maken. Wij twijfelen niet of a len zullen wel hier aan willen voldoen. Een drukte op 't terrein d. i. Ie be grijpen overal moet de laatste hand aan worden gelegd 't ziet er overigens uitstekend uit de exposities en decoraties zijn prachtig we willen thans de inzenders niet noemen, dal doen we bij onze beschrijving de vol gende week de aanleg de bloemententoon stelling is zeldzaam, de prachtigste perken en planten, bloemen zijn er te aanschouwen Ook de kermesse d'été is goed voorzien caroussel, beignetkraam, biogtaaf,1 draaimolen fotografie-tent enz. enz. De verlichting geschiedt door de firma de Vries Mulcier Co Amsterdam is zooals reeds meer schreven looverachtig en ook de electrische drijfkracht wordt door deze firma geleverd, hedenmiddag wordt proef gedraaid. Blijft nu T weder maar meewerken, dan wij verwachten 't stellig zal een massa volk naar Waalwijk stroomen, als zelden onze gemeente iieeft gezien. Bijdragen B. van Dun f 10 E. E. Cohen 's-Bosch f 5 Landbouw Mr P. H. Loeft''s-Bosch Verguld zilveren medaille. Bond van Nederlandi^chc Lederfabrikantcn. Algemeene vergadering vau den Bond van Nederlandsche Lederfabrikanlen, bij ge legenheid der Waalwijksche Schoenen- en Ledertentoonstelling op Vrijdag 28 Augus- us 1903, des middags één uur, in de zaal Ier Looiersbeurs te Waalwijk, Markt. AGENDA 1. Mededeelingen, ingekomen stukken. 2. Bepaling der gedragslijn van den Bond in zake „herziening der invoerrechten." (Met het oog op het groote belang dezer vergadering is trouwe opkomst zeer ge- wenscht.) Prompt elf uur, zal in voornoemde zaal en datum eene Bestuursvergadering gehou den worden. Bruttml. 'len meldt uit Ang^rlo van 20 Aug Hedenmorgen om negen uur vervoegde zich bij den landbouwer Weijkamp te Gicsbeek twee landloopers, de een ventende met papier, klein van gestalte, ongeveer 40 jaar, gekleed in schamel bruin pak, grijze hoed, op klompen of bloote voeten, de ander, iets grooter, ongeveer 30 jaar, gekleed in Manchester broek, zwarte jas, zwarte en grijze pet, kaalgeschoren gezicht evenals de eerste. Het aankomend dienstmeisje alleen thuis vindende, riepen zij haar naar buiten, bonden haar aan handen en voeten, en legden haar onder een heg, dreigende met. doodslag, indien zij om hulp riep. Nauwe lijks waren zij echter de woning binnen, of de boer kwam op het gerucht van het land de dieven namen nu de vlucht en ontsnapten, er werd niets vermist. De burgemeester van Angerlo verzoekt opsporing en aanhouding van deze indi viduen. Onderzoek. Naar de Nbr. verneemt, worden ook te 's-IIertogenbosch, namens den minister van justitie, bij verschillende winkeliers onder zoekingen ingesteld naaar voor de zedelijk heid aanstoot gevende platen en vooral aanzichtskaarten. Naar aanleiding van het verhaal omtrent „schoenen buiten zetten", meldt de 's-Hert. Ct. als ook gebeurd zijnde, het volgende In een hotel te 's-Hert ogen bosch was een der kellneis op het lumineuze idee gekomen om ook zijn schoenen, en dat wel clandes tien, door den huisknecht te doen poetsen, hetgeen dat geheimzinnige wezen, dat in den nacht of vroegen morgen de buiten de deur gezette schoenen der logeergasten met een schitterenden glans overdekt, dan ook nachten achtereen zonder erg deed. Want de leuke kellncr zette iederen avond zijn schoenen voor de deur van een der logeerkamers, die wat hij wèl, maar de huisknecht niet wist niet bezet was. Doch deze nachtelijke, donkere mystificatie kwam aan het licht en nu werd, in overleg met den hotelhouder, besloten in deze pootsgeschiedenis „poets wederom poets" te spelen. Onlangs, op een kwaden morgen, vliegt meer dan hij loopt over de gang de bewuste kellner en wil met een meesterlijken zwaai zijn schoeisel véér de hem bekende deur der ledige logeerkamer nemen. Hij doet een greep doch valt als een biljartqueue, zoo recht en languit, op den gladden vloer der gang, daar ziju gepoetste schoenen niet „meegeven", wijl zijdoorden wraakneinpuden huisknecht met een paar groote draadnagels aan den vloer vast. Ükerd waren Koriutji. Dc Telegraaf ontvangt van haar corres. pondent te Batavia het volgende telegram In Koriutji is het rustig. De eerste ter mijn van de boete is betaald. De rijkssiera - den zijn ingeleverd. Atjek. Het Atjehsche hoofd Araboeng-Koe heeft zich met 300 uitgeweken aangemeld. Drunen, 22 Aug. 1903 Verleden Woe »sdjg avond omstreeks elf uur werden wij wederom uit onze zoete rust opgeschrikt door hel ge- roep van, brand! brand! Het was ditmaal geen loos alarm of een luttele bi menbrand, maar een flink ui'.slaanden brand ten huize der Kinderen P. IJpelaar, waar geeu redden meer hielp, m ofschoon er spoedig helpende handen genoeg warm, en de b. andspuit spoe dig ter plaatse was, dit kon niet verhindereu dat rechts het huis van Jos. Bn.k, schoenfa brikaDt, en links het huis van de Wed. C. Verdiesen, een prooi wed van het alles ver nielende en verwoestende el ment. Door het krachtdadig optreden der brand— spuiigas.en bleef hel huis van J. Verdiesen gespaard, aile lof komt hun daarvoor toe vooral mag hier niet verge'en worden een eeresaluut te breige", aan Nic. van Drunen, t'ompvoerder der spuit die hitte en rook troseerende, pal bleef slaan op zijn post, om dit huis niet aan de vlammen prijs te geven en daardoor verdere onheilen te voorkomen. Naar wij vernemen wordt de schade door assuramie gedekt, terwijl er bij Jos. Brok en dc Wed. C. Veidieseu nog wat van de iu boe dels is kunnen gered worden. He', is te hopen dat we nu een tijdje vau dal onaangename geroep van brand ver schoond blijven. Oorzaak tot heden nog onbekend. Kaatsheuvel. Woensdagavond brak er brand uit in het huis van den winkelier J. Netten op ,,'t straatje" alhier. De brandspuit was spoedig ter plaatse. Niettegenstaande brandde het tot den grond toe af. Alles was verzekerd. Vrijhoeven Cappel 20 Augustus Aan den milicien Johannes Wtlebol, alhier is met in gang van 1 Augustus dezes jaars vrijheid van militairen dienst verleend voor den tijd vau 3 jaren, zoodat hij weder primo Augustus 1905 onder de wapenen zal moeten verschijnen Gelukkig voor 't talrijk gezin welks kost winner de milicien is, dat door Z. Exc op het gedaan verzoek toestemmend is beslist. Gisteren overkwam het dochtertje van de Wed. Klootwijk een ongeluk, Gelukkig zonder ernstige gev algen. Op straat zijnde, werd het eeusklaps door een der wielen van een voorbijgaand rijtuig aangegrepen en kwam daardoor met den voet onder den wagen. Trots de bekomen wonde onbeduidend is, is 't toch een uuttige les voor den bestuuider van hel voertuig met tneer voorzichtigheied te rij den voor de moeder om beter toezicht op hare kindereu ie houden. WAALWIJK, 20 Aug 1903. Ter veemarkt was veel aanvoer. Voor prima waar, voor kalfbeesten bestaat veel kooplust, Er werd deze week in den buitenpolder besteed voor nagenoeg rijpe Kalfkoeien 1230 tot f310. Kalfbeesten f 175 a f 245 Dito vaarzen f 140 a f 220 Jonge varkens aangevoerd 90 stuks, verkocht van 1'3.50 a f 9.50 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 619 ky. van f 1.20 a f 1.30 per kg. Eieren 4 it 5 cent per stuk. Er is geene noemenswaardige verandering iu den huidenhandel gekomen sedert eenige weken is de toestand stationnair. De markt is zeer vast, maar merkwaar dige fluctuatiën in de prijzen komen niet voor. Momenteel bestaat er meer kooplust, maar de voorraad in passende gcedo waar is te geringZotnerhuiden zijn opgeruimd, prima huiden met winterhaar worden nog weinig aangevoerd en hoewel men vooreeerst geen reductie van eenige beteekenis op de prijzen verwacht, daar de looierij nog slecht voorzien is en nog veel behoefte heeft aan passende waar, hoopt men, over een paar maanden als de groote aanvoeren winter huiden in vollen gang zijn, wel billijker te kunnen koopen. Voor zooileder in alle soorten maar vooral in goede qualiteiten licht, en zwaar bestaat veel vraag, de prijzen gaan zoo zachtjes aan hooger. Ook in T buitenland is de leermarkt zeer vast ge stemd. Inl. schors prijshoudend. Vreemde looi— middelen in een doen. DUSSEN, 20 Aug. Boterprij9 per K.G. van f 1.25 1.31. Middel- markt f 1.28. Aunvoer 106 K.G. Eieren f 0.85 de 26 stuks. WAALWIJK GEBOREN: Johannes z. v. J. v. Bijnen en J de Hart. Cornelia Josephus z. v. A. C Mustert en A. Beerens. OVERLEDEN: D. Th. v. Mourik 3 rand, C. M. Brands 8 mnd. HU W.-AANGIFTE B. v. d. Mosaelaar 34 j. en M. v. Os 39 j. GEHUWD: M. Knuist 27 j. en VV. H. v. Noort 20 j.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2