te «I Abonneert U op en Adverteert in „Oe Echo van het Zuiden", I, BINNENLAND. Handelsberichten. Flf Je uiterste krachten ingespannen, om de prijzen te bemachtigen. Vele kluchtige tooneelen waren hierbij te aanschouwen, zoodat zelfs de grootste pessimist hier zijn lach niet kon bedwingen. Lang dutfrde het eer de uitslag bekend was. Deze is als volgt le klasse. Ilardloopen. Ie. prijs M. Trommelen. 2e A. Timmermans. 3e G. v. Rijen. 2e klasse. Zakloopen. Ie prijs, A. v. Zeist. 2e A. v. Delft. 3e Alph. De Kort. 3e klasse. Driebeenloopen. Hiervan zal morgen Dinsdag, op de speelplaits. de laatste kamp geschieden, wijl het uur te ver gevorderd was en door liet immer aangroeiend getal toeschouwers Je kampplaats niet meer vrij bleef. 4e klasse. Houtjes rapen. Ie prijs, De Folter. 2e h De. Reus. 3e Bergmans. 4e L. Spijkerman. 5e klasse. Ilardloopen met hindernissen. le prijs, G. Verhoofstad. 2e J. Maas. i, L. Dumoulin. G. Timmermans. 6e klasse. Tonnetjes rijden, prijs, Th. Moorien. u H. v. Dongen. W. v. Os. A. Mulders. 7e klasse. Blaastrappen. prijs, H. Witlox. J. Dumoulin. P. v. Meeuwen. H. v. Delft. De prijzen, bestaande uit horloges, atlassen teekendoozeu enz. werden Dinsdagmorgen in de openbare school uitgereikt. Des middags om 12 uur had eene buiten gewone algemeene vergadering van den A. Ned. Bond van schoenfabrikanten plaats op de Looiersbeurs van den heer J. B. van Dun over de invoerrechten. Deze vergaderiug die druk en door de voornaamste schoenfabri kanten werd bijgewoond was niet voor de pers toegankelijk. Het entreé der tentoonstelling was voor dezen dag gesteld op 25 cent, dus ook de minder gegoede kon nu profiteeren, nu dat was wel te zien, want massa's bezoekers stroomden voortdurend toe werd langzamer hand druk en gezellig. Om 6 uur was 't feestmaaltijd van't comité waarbij aanzaten de officieren der d.d. schut- terrij, en waar de grootste opgewektheid heerschte. De kapitein commandant der d.d. schutterij bracht de volgende toast uit Mijnheer de voorzitter van het tentoon stellingecomité, heeren Comitéleden, dames en heeren Daar de sluiting dezer tentoonstelling samenvalt met den verjaai'dag onzer geëer biedigde Koningin, hebben de officieren dei- schutterij, door omstandigheden slechts 3e 4e le 2e 3e 4e le 2e 3e 4e dd. vertegenwoordigd door den heer van Riel en door mij, gaarne gebruik gemaakt van de gelegenheid ons geboden om aan dezen feestdisch aan te zitten. Als oprechte Waalwijkers hebt gij getoond te bezitten een esprit de corps, en eene samenwerkende kracht, waarvan getuigen het enorm, het reuzensucces dezer tentoonstelling. Er bestaat bij u mijne heeren eene groote voorliefde voor eigen woonplaats en waar deze hoedanigheid bij U zoo sterk is ontwikkeld, moet het dat gij als Nederlanders ook met hart en ziel zijt gehecht aan onzen Vaderlandschen bodem. En waar gij mijne heeren U zoo kracht dadig verdedigt voor eene buiteulandsche invasie op gebied uwer industrie, is het zeker dat zij ouder u die geroepen zoudeu worden te verdedigen uw vaderland, uwe vorstin, zult doeu wat van u zal worden gevraagd, wanneer uwe rechten als Neder lander zouden worden te kort gedaan. Blijven wij getrouw aan het devies dat prijkt in het Nederlandsch wapen JE MAINTIENDRAI. Handhaaft uwen gemaakten roem. Handhaaft uw energie en onvermoeideu ijver. Handhaaft de liefde voor Vaderland en Vorstin. Eu hiermee mijne heeren een dronk gewijd aan onze beminde Koningin Wilhelmina en ik stel voor, het volgenden telegram aan H. M. de Koningin te verzenden Aan H. M. de Koningin Het Loo. Op Uwer Majesteit* heugelijken geboor tedag, de officieren der dil. schutterij en het Comité der Nijvirheidstentoonstelling feestelijk vereenigd, veroorloven zich uwe majesteit eerbiedige hulde en meest oprechte, gelukwenschen aan te bieden. Ph. Timmermans, Kap. Coram, der dd. schutterij. E. VV. Klijberg, Voorzitter der Tentoonstelling. Waarop spoedig het volgende antwoord van H. M. werd ontvangen Timmermans Kapitein - Commandant schutterij Waalwijk. Hare Majesteit de Koningin draagt mij op U allen hoogstderzelver dank over te brengen voor aangeboden gelukwenschen. Adjudant van dienst, Van Geen. Ook het president van 't comité bracht eenige hartelijke woorden uit op ons dierbaar voistenhuis, welke groot enthousiasme opwek ten. De heer Jan van Riel bracht een woord van dank aan de exposanten, voor de groo'.e moeile en koster., die zij zich in 't belang der industrie hadden getroost, waarop de heeren Raffelenbeul in 't Duitsch, en de lieer Kox directeur der Deutsche ver.Schuhniuch (resell— schaft in 't Ei elscii hartelijk dank zeide voor de ontvangst en bereidwilligheid hier in Waalwijk ondervonden en waarover zij in verrukking waren een woord van hulde brachten zij aan het comité voor deze be langrijke expositie, die zeer zeker wit inrich ting, deelname, exposities enz. betreft een eerste plaats inneemt in de rij der vakteti— toonstellingen op dit gebied in de gelieele wereld. De heer van Riel sprak hierna i og een woord in't Engclsch, terwijl de heer van Liempt even rnenioreetde de gioote verdiensten van den heer Ph. Timmermans, als president der commissie voor 't concours hyppiqut nat zu-k enorm succes heeft gehad. Zoodoende ging deze maaltijd gezellig en vroolijk voorbij terwijl inmiddels de harmonie l'Espérance op de kiosk had plaats genomen om haar avond concert aan te vangen dat bestond uit een tiental harer prachtigste nummers en de geestdrift en vroolijkheid enorm verhoogde. Het terrein wemelde, krioelde thans van metischen gerust op 10.000 te schatten, overal gehos en gedans, gejuich en gejubel. Na een paar nummers besteeg de president de kiosk om een hartelijk woord van dank te zeggen aan de harmonie, voor ha>e uit stekende muziek, waarvan zij het publiek gedurende deze week heeft doen genieten en waarover iedereen in bewondering staal. Hij wenscht haar toe dat de harmonie onder bekwame leiding steeds v:ort moge schrij den op de heerlijke baan der schoone toon kunst, sluitende met allerhartelijkste» dank voor hare uitstekende medewerking. Verder deelt de president de plannen der sluiting mede, nl een rondgang met de har monie over het terrein en daarna de lijkrede. Ten 10 uur ongeveer kwam men bijeen aan de caroussel, de harmonie richt aan en daarachter ee :e foule van menschen, die g estdrihig jubelen, maar die geestdrift steeg ten top toen de president van 't comité de heer E. W. Klijberg—Pernot, gezet op een baar en gedragen door de voornaamste exposanten, omgeven door zwaaiende vlaggen, en vooruitgegaan en gevolgd door 't comité en eene ontzaggelijke menigte met de har monie aan het hoofd als een iriumphator over het terrein werd gedragen en eindelijk met het comité en de officieren der dd. schutterij in groot tenue, plaats nam op de kiosk, waar hij het volk iu geestdriftige woorden toesprak. Hij hérinnerde aan de eerste plannen, de wording dezer tentoonstelling, den steun bij de Waalwijkers, bij een ieder, bij exposanten, bij bezoekers ondervonden, aan het enorm succes; het welslagen dat deze tentoonstelling heeft gehad, het enorme voordeel voor de schoen— en leder—industrie in het alge meen en voor Waalwijk in het bijzonder en na allen voor hun steun, het bezoek, medewerking een woord .i n dank te hebben gebracht, eindigde hij met een driewerf hoera, op onze dierbare Ko ningin uit te brengen, wal een enthusiasme verwekte, zooals wij nimmer te voren zagen Dat zijn oogenblikken die pakken, die een onvergeteliiken indruk achterlaten. Het is ons onmogelijk den indruk weer te geven, die zich thans van ons meester maakte. Staande op de kiosk had men een vol over zicht over de duizenden menschen die badend in een zee van licht, dat dezen avond alles overtrof, juichend, joelend er. dansend, ieder voor zich als 't ware naar best vermogen uitdrukking trachttend te ge ven aan T geen hij voelde in zijn binnenste nl. dankbaarheid, voldoening, hulde, een niet te beschrijven oogenblik, eene vervoe ring zoo groot, dat onze pen niet bij machte is het naar waarde le schatten, maar dat op ons eu zeer zeker op allen, die erbij tegenwoordig waren, ee: overgetelijken indruk heeft achtergelaten, een indruk die zich misschien in ons leven door geen andere laat verdringen. Een waardig slot aan zulk een waardig succes vol feest Een luide knal kondigde het publiek aan dat het laatste nummer van 't feestpro gramma, nl. een schitterend vuurwerk een aanvang zou nemen. Het vuurwerk uit de pirotechnisclie fabriek van den heer J. LoefF in den Haag, slaagde uitstekend, daarover was maar een roep, de vuurpijlen, de vuur molens, alles was zeer goed, maar vooral de slotnummers een gekroonde W en Waalwijk 1903, waren oogverblindend schoon en kwamen tot hun volle recht. De heer Loeff heelt met het comité groot succ van dit schitterend vuurwerk dat eenieder ten zeerste voldeed. Na afloop hiervan ongeveer elf uur verliet een gedeelte het terrein, anderen weer ver lustigden zich voor de laatste maal het feeëriek verlichte terrein, met zijn duizenden schitterende ballons nog eens goed op te nemen, anderen bezochten caroussel of beignetkraam, weer anderen organiseerden een hal in de Rcslauratiezaal, wat zeer veel bijval vond, eu tot zeer laat, onder groote doch gepaste vroolijkheid voortduurde, en zoo dan eindigde de laatste dag der expo sitie, welke negen dagen uitstekend, tot ieders voldoening zijn afgeloopen zonder orde- of rustverstoring, zonder eenigen wanklank, een feit," dat wij zeer zeker als bijna nergens voorkomend, gaarne bijzon derlijk coustateeren. Hiermede eindigde deze prachtige ten toonstelling, welke volmaakt geslaagd is, en voor 't publiek èn voor exposanten én voor Waalwijk en waarover ieder bezoeker, Duitschers, Belgen enz. allen die haar be- zochtenin groote bewondering waren, Waal wijks naam als centrum van handel en industrie tot ver over de grenzen des vaderlands voor goed heeft gevestigd en die, naar wij hopen en vertrouwen, een blij venden in vloed ten goede zal uitoefenen op de schoe nen- en lederindustrie, voor welker ophef fing en bloei zij uitsluitend en alleen is in het leven geroepen. Eere, driewerf eere aan het wakkere comité, voor de enorme, reusachtige moeite, die het zieh moest ge troosten, den berg van moeielijkheden en voaronrdeelen, die het moest overwinnen, dat het zoo iets heeft kunnen daarstellen. eere aan al diegenen, die, op welke wijze ook, hebben bijgedragen tot In t welslagen dezer vaker positie, welke, naar net oordeel van bevoegde vaklui, nog nimmer baars gelijke gehad heeft, noch iu Nederland, noch in het buiten I md, en wellicht meer zal vinden. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag' 3 September a.s. WAALWIJK, 2 Sept. 1903. Raadsvergadering. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Waalwijk gehouden op 1 September 1903. Tegenwoordig de leden J. Timmermans Bz J. J. v. Dooren A. Verbum W. H. v. d. Broek; J. Timmer mans Wz.H. Mulders. De Voorzitter opent de vergadering waarna de leden van den Broek, Verbunt en H. Mulders worden geinsUlleerd die in handen van den vjo-zit.er den voorgeschreven eed afleggen. De voorzitter feliciteerd de benoemden eu beveelt hun de belangen der gemeente aan Hierna worden de notulen der vorige ver gadering gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dal de in de vorige vergadering genomen besluiten tot wijziging der begrooting van 1903 door Ged Staten zijn goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. Aan de orde Onderzoek van den geloofsbrief met bij behoorende stukken van den heer F. A. Baijens, op 15 Juli j.l. gekozeu tot lid van den raad, doch eerst na de vorige vergadering ingezonden. L)e stukken worden tot onderzoek en ver slag gesteld in handen eener commissie van 3 leden die na onderzoek verklaren de stukken in orde te hebben bevonden en concludeereu tot toelating. Aldus bij acla— matie besloten. Bij rondvraag door deu voorzitter vroeg het lid van Dooren of er reeds werk was ge maakt van het plaatsen van een drinkfonteinen op de markt en aan de haven De voorzitter zegt dat die voor de markt reeds besteld is, terwijl ten opzichtte van die aan de haven door Burgemeester en Wet houders nog geen besluit is genomen. L>e voorzitter sluit daarna de vergadering. Landbouwtentoonstelling Nagekomen gift. Een verguld zilveren medaille van „de Veldbode". Belgische Luchtvaart. Gfsterenavoud kwam per voerma.iskar aan hel station aan een luchtballon van het Belgi sche leger, die onder Loonopzand was gevallen Er waren b i 't dalen 2 officieren een kapitein en een luiteuant van 't Belgische leger in gezeten die ook aan 't station tegenwoordig waren. Daar het af— eu overladen te lang duurde konden zij niet per laatste gelegen heid vertrekken en logeerden in het Hotel Verwiel. Als een bewijs dat het geheel buiten de schuld van 't Comité lag- dat Zondag geen Luchtballon opsteeg laten we hier eenige telegrammen volgen Vrijdag 28 Aug. ten 9 uur, ontving 't comité 't volgende telegram uit Brussel van den persoon die den gekgeworden Godhard zou vervangen: »onmogelijk mijn ballon voor 30 Augustus te verzenden en kan dus niet op tijd komen, stel een andere datum vast na 2 September. Gheude. Toen is gevraagd of hij 31 Aug. kon opstijgen Antwoord Zaterdagmorgen. Onmogenlijk Maandag opstijgen met de grootste snelheid, kan de ballon er nog niet op tijd, zijn stel een andere datum vast na 2 september, ik neem 't op dezelfde condities aan. Gheude. Ondertusschen werd nog geseind naar Antenne Scheveningen, Rodenhof Am sterdam naar Chemnitz enz maar overal te weinig tijdruimte. Men ziet dus dat het comité alles heeft in 't werk gesteld, maar tot zijn groote spijt te vergeefs. Rectificatie. Naar wij met zekerheid vernemen is het verdag over de woorden van den heer van Riel niet juist geweest. Hij heeft n.l. 't volgende gezegd «Ik had de eer te behooren bij die afgevaardigden die bij den minister van W. H. en N. op audentie warenin hoofdzaak werd door ons bedoeld de schoenindustrievoor de machinale schoenindustrie toch gaan er eenige lichtpunten, vooral wat den export be treft, de handschoenmakerij doorleeft zware tijden etc. Druucn 31 Aug. 1903 Heden, den verjaar dag onzer Geliefde Koningin Wilhelmina, wapperende van alle openbare gebouwen de Vaderlansche driekleur terwijl door de Har monie de „Eendracht" een muzikale wande ling door de dorpstraat werd gemaakt. Dat wij nog vele jaren dezen dag moge ge denken is zeker aller wensch. Dussen 25 Aug. Wed. Rombouts alhier verkocht dezer dagen aau den veekooper Hoeflakeu te Wijk eene kalfkoe voor de kapitale som van f300 om naar Spanje te woiden u tgevoeid. Vooizeker niet een alle— daagsche prijs. Op 15 S 'pt. s.s. zal door S. D. H. Mgr. W. van de Ven aan de kinderen der parochie Dusen, die de 4 laatste jaren hunne communie hebben gedaan, het H. Vormsel worden toegediend. De R.K. kei k alhiiJB is wederom met een nieuw ameubelemeot verrijkt n.l een prachtigen preekstoel van eikenhout sierlijk nitgesne Jen en rustende op de vier taferelen uit Je gewijde geschiedenis, voorstellende het Kind Juzus' leerende in den tempelJezus voor eene talrijke schare de beroemde bergrede uitsprekende. Joannes de Dooper, predikende in den woestijn en Petrus, hoofd der Appos— telen, spreken le tot de schare. Raamsdonksreer 25 Ang Op de ka 'e nabij de stapelplaatsen van rier, biezen enz van den heer Z.. waren Zondag eenige kinderen aan het spelen. Een paar hunner kwatieu op het denkbeeld eens vuurtje te stoken en gaven daaraan reeds een begin van uitvoering, toen hun plan door een paar toevallig voorbijkomende personen verijdeld en daardoor een verschrik kelijk onheil voorkomen werd. Kaatsheuvel, 1 Sept. Heden om 4 uur namiddags daalde hier op de „Baan" een luchtbalou neer. In de mand zaten een Ka pitein en een luitenant van het Belgische leger. De ballon kwam van Antwerpen. Zoodra hij neerkwam, waren er dadelijk een aantal menschen bijeen om de luchtreizigers te helpen. De ballon werd op een kar geladen en door voerman Kuisten naar Waalwijk ver voerd. De boer, op wiens land de ballon was neergekomen, ontving f 60 schadevergoe ding. terwijl de helpers te zamen f 20 ont vingen. Natuurlijk lokte deze ongewone gebeurtenis een menigte toe schouwers. Heden avond bracht de harmonie „Ap— polio" eene sernade bij haar werkend lid den heer Brans bij gelegenheid van zijn huwelijk. Het gezelschap werd goed onthaald door den bruidengom die deze eer op hoogen prijs stelde. »een beroep*, alinea C van het Besluit in te Tasschen «aan de Katholieke organisatie vol komen vrijheid moet worden gelaten en en dat* enz. Wijziging, voorgesteld door den Zeer- eerw. Heer Pastoor Prinsen te 's-Bosch op de conclusie van den Heer A. A. Desmares te Tilburg, >2e Afdeeling 1 e. Aan besluit a toe te voegen Welke arbeidsbeurs hare atdeelingen hebbe in de plaatselijke werkliedenver- eenigingen.* 2. In den aanhef van bte lezen «Aan het Centraal Bestuur der R. K. werkliedenvereenigingen in het Bisdom van 's Hertogenbosch.* 3. In cin plaats van het woord Beurs* te lezen Beurzen* en achter het woord «Patroons* in te lasschen «en van het Gemeentebestuur.» Wijziging voor den Heer A. Otters te Erp op de conclusie van den Zeer- eerw. Heer Joh. Krekelmans te Lierop, »3e Afdeeling Weg te laten vallen de laatste woor den smet in achtneming van de vrij heid der Vereeniging in tijdelijke aange legenheden.* I te houden TE EINDHOVEN, 27 Septl903. Wijziging, voorgesteld door den Heer L. van der Steen te 's-Hertogenbosch, op de conclusie van den Heer A. Arts Jr. »le Afdeeling:* a. Achter het woord «gedachten* van de eerste overweging bij te voegen: »en in het bijzonder veel kan bijbren gen tot ondersteuning of ondermijning van het Gezag.* b. De 3e overweging te doen ver vallen en daarvoor te lezen Overwegende, dat door de veelheid der Katholieke nieuwsbladen eene krach tige ontwikkeling der katholieke pers wordt belemmerd, dat het daarentegen gewenscht is meer eenheid en gelijktij- tijdigheid van beschouwingen te hebben in een geringer aantal nieuwsbiaden noemt het dringend noodzakelijk* enz. c. Aan het slot der conclusie toe te voegen »en spreekt den wensch uit, dat het aantal Katholieke nieuwsbladen in ons diocees niet moge toenemen en dat ten behoeve van de diocesane pers eene centrale inrichting voor samenwerking worden in het leven geroepen.* Wijziging, voorgesteld door den Heer B. F. C. Straeter te Tilburg op de con clusie van den Heer A. Arts Jr. le »Afdeeling Te laten vervallen de 3e overweging en hiervoor te lezen «besluitdat het plicht is van katho lieke journalisten en uitgevers te stellen het katholiek belang boven persoonlijk belang. dat het plicht is aller katholieken hunne Pers naar beste krachten te steu nen, o. m. door* enz. Wijziging, voorgesteld door den heer M. A. P. C. Poelhekke te Nijmegen op de conclusio van Pater Nieuwbarn, «le Afdeeling Te lezen na: «dat de Kath. boek handel den katholieken uitgever tot krachtigen steun blijve verstrekken,* het volgende «dat het den katholieken uitgevers mogelijk worde gemaakt aan de concur rentie het hoofd te bieden.* Wijziging, voorgesteld door den Wel- eerw. Heer M. Aarts, Pastoor te Over- langel op conclussie van Pater Nieuw barn, «le Afdeeling: Tusschen de «goedkoope volkslectuur* en «dat de katholieke boekhandel» in te lasschen «dat er ook meer uitgebreide en we tenschappelijke leerboeken word»n uit gegeven op het gebied van godsdienst en wijsbegeerte, geschiedenis en lette ren dat er eene commissie worde benoemd om in die richting en ook anderzins voor het uitgeven van goede boeken te- werken.* Wijziging, voorgesteld door den Heer Jos. van der Hoeven te 's-Bosch op de conclusie van den Heer A. A. Desmares te Tilburg, »2e Afdeeling* a. Aan de conclusie toe te voegen 4e. dat de goede inrichting van een Arbeiderssecretariaat en Beurs niet mo gelijk is zonder den waarborg van de vrijheid tot organisatie op katholieken grondslag, besluit* enz. b. Tusschen de woorden «Beurs* en ilTet Dag. Bestuur van den 4en Dio- cesanen Katholiekendag bericht dat op de algemeene Vergadering als sprekers zullen optreden de Weledel Zeergel. Heer Dr. I-,. J. Sicking, Conrector aan het Gymnasium te 's-Bosch, met het onderwerp «Medewerking tot geloofs- verbreiding* en de Weleerw. Zeergel. Heer Alex. Sweens, Professor aan het groot Semenarie te Haaren met het onderwerp «Het christelijk gezag.* Tegelijk met de algemeene vergade ring worden twee feestvergaderingen gehouden, gratis toegankelijk voor hou ders eener afdeelingskaart. In de eene treedt op voor de tabaks bewerkers de Weleerw. Heer A. J. van Erp, hoofd-adviseur van den Nederl. R. K. Tabaksbswerkersbond, met het onder werp «Vakorganisatie en 't Gezag.* In de andere feestvergadering treden op de Edelachtb. Heer Ch. Verhaak, burgemeester van Beek en Donk met het onderwerp «Het apostolaat der leeken* een de Weleerw. Pater Ph. van Dillen, O. S. A. te Eindhoven met het onderwerp «Waarborg tegen maat schappelijke wanorde.» BESOIJEN, 18 Aug. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,20 de laagste: f 1,10 de boorboter f 1,20 De pr, der eieren was 4 a41/s ct. GORINCHEM, 17 Aug. ltistarwe 7.75 u 8.roodeditof 7,a 7,30 witte dito f 7,25 5 7.50 tal. rogge f5.10 ii 5,20 uitenl. dito f 5. K 5,10, gerst l 4,SO a 1,90, haver 3,80 a 3,80, duiveboonen f7,50 a 7.75, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren h.cden aangevoerd 310 runderen, 13 nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 636 biggen. le qual. Kalfkoeien f230 5 270 Kalfvaarzen f170 a 220 Melkkoeien 1 360 A 230 272 jarige ossen 1* 170 5 240 Guiste vaarzen f125 a 145 Pinken f 80 it 110 Graskalveren f 40 tl 60 Nuchtere kalv. 12 a 16 Aangevoerd 2 vette varkens van 18 a 20 ct per half kilo, biggen van 7,— a 9.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lamineren; scha pen f a en lammeren f— 5 fDer stuk Eieren f 1.a 1.05 per 26 stuks. Boter 68 a 70 ct. per V2 kilo. ROTTERDAM, 31 Ang. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.90 a f 8.70 en pér 100 kilo f 8.25 u f 10. Nieuwe- per heet af 0.—, per 100 kilo ïO.— a f 0.— ll'ogge. Vlaamsche, Zee uwsche en Overmaasschc Debest1" f5.a f 5.25 Gerst. Zt-Bwsche, Flakk. en Overm. Winter 6.75 f7.50 beste Zomer- f0.— a 0— Haver, f6.75 5 f7.50 Blauwe erwten. De beste 1 8.u f 9.50 Paardenboonen. De beste f0.a 0.-y Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- gocd f6.— 5 7.75; Zomerzaad f 0.— ii 0.—. Kanariczaad f 0 5 1 Bruine boonen de beste 1"8.5 f J2.50. Witte boonen de beste f 8.a 114. ROTTERDAM, 1 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 4* paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1644 magere en 551 vette runderen, 212 vette, 80 nuchtere en 405 graskalvercn, 4 schapen ot lammeren 0 varkens 228 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 23 tot 39 cent, stieren 24 33 cent, kalveren 36 tot 45 cent per kilo. Melkkoeien f 135 a 29 kalfkoeien t 180 a 300 slieren 60—180, vaarzen 70-175, alles mager vee. biggen 7.50—19, paarden 55-145 Nuchtere kalveren, fok- 13—22, slacht- 8—11 Op de botermarkt werden aangevoerd 57/8 en 50/16 vn. en 430 stukken a 72 kilo. Prijs le kw 49. -2e k.w. f 47, 3e kw. f 43. Prijs kilo 60 56 c. wijt! ui - 'j

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3