Loterijen. LANDBOUW "binnenland. Troonrede. De proef is reéds genomen met chilisalpeter in 't najaar. baar lange uachtjurkje maar aandoen Mijn vrouw zal van nacht niet veel slapen en ik ook niet. Men moet geloof lie iben in de soc.-demcr. leer, om dit te kunnen dragen 1) Voornaamste straten van 's-Graveuhage. De wets voordracht, welke na het ont werp tot (geleidelijke) afschaffing der Staatsloterij werd tegemoet gezien, heeft niet lang op zich laten wachten. Dezer dagen is liet voorstel „houdende wettelijke bepaliugen betreffende loterijen" inge diend, en wat met dit voorstel wordt be oogd, vindt men uitgedrukt in art. 2, be palende dat het aanleggen en houden van loterijen verboden is, welk verbod zich natuurlijk ook uitstrekt tot het ver- koopen, afleveren, in voorraad hebben enz. van loten. Het komt er daarbij niet op aan, wht verloot wordt. Loterijen waar bij de prijzen bestaan uit voorwerpen van dagelijksch gebruik, zijn evenzeer strafbaar als die, welke geldprijzen aanbieden. Ook het gratis verstrekken van loten aan koo- pers van winkelwaren enz. is verboden. Een uitzondering wordt alleen gemaakt voor sommige soorten van levensverzekering, rentegevende premieleeningen en zoo danige andere premieleeningen, welker aan deden worden afgelost met een hooger be drag, dan bij de deelneming daarvoor werd betaald. Drieërhi stelt de regeering zich vooi met dit ontwerp te bereiken; lo. bescher ming van het individu tegen bedrog en misleiding bij loterijen2o. bescherming tegen baatzuchtige, schoon niet met bedrog of misleiding gepaard gaande exploitatie van de speelzucht; 3o. tempering van die speelzucht zelf bij het individu. In 't algemeen verdient dit streven der regeeriug natuurlijk toejuiching. Wie zou niet wenschen, dat de hartstocht van het spel werd tegengaan? En vrij kinderachtig lijken ons de zure opmerkingen van de Arnherasclie Courant, waar dit blad, hoe wel niet kunnende ontkennen, dat het in gediende ontwerp ook een goede zijde heeft, toch naar aanleiding daarvan aan het kabi- net groote woorden en holle phrasen meent te moeten ten laste leggen, „Wie zich door speculation van tien- en honderd duizenden wil ruïneeren, de wet zal hem geen stroobreed in den weg leggenschrijft het blad, om daarmee te doen uitkomen, uat hetgeen regeering tot het tegengaan der speelzucht doet, slechts „koude drukte-'/ is. De „Arnhemsche" ziet hierbij echter over hét hoofd, dat het aantal van hen, die zich door speculatiën van tien- en honderddui zenden zouden kunnen ruïnecren, betrekke lijk slechts zeer klein is, afgezien nog van de moeilijkheid om dergelijke speculaties te voorkomen. Het kansspel, zooals zich dit tegenwoordig in tal van loterijen openbaart, lokt echter het gros der bevolking, en dat daarbij, behalve het aanwakkeren der speel zucht, meermalen vreemde practijken te conslateeren zijn, valt niet te loochenen. Dut de regeering daartegen optreedt, lijkt ons in het belang van de meerderheid der bevolking, die door de zich aanhoudend vei- mcuigvuldigende loterijen aan voortdurende vrrlviding is blootgesteld. Het jongste wets- onderwerp zal daarom ongetwijfeld meer sympathie wekken, dan dat tot afschaffing der Staatsloterij, of schoon beide ontwerpen aan een en dezelfde gezindheid hun ontstaan danken. De Staatsloterij is echter heel wat onschuldiger dan vele der kansgelegenheden die tegenwoordig overal opduiken. Zij staat onder behoorlijk toezicht en sluit oneerlijk heid uit. De vraag zou dan ook kunnen rijzen, of het tweede ontwerp der regeering niet urgenter is dan het eerste? De staatsloterij is toch niet zulk een bar iuimc reele instelling en door haar op te heffen het werd reeds vroeger gezegd zal men een groot aantal onzer landgeno ten in de bekoring brengen tot buiteuland- sclie loterijen., die doorgaans veel minder betrouwbaar zijn, hun toevlucht te nemen. Die buitenlandsche loterijen kunnen door onze wetgeving natuurlijk niet worden getroffen en daar men de loten uit deu vreemde rechtstreeks betrekken kan, is het te vreezen, dat het buitenland profiteeren zal van de al te radicale maatregelen doo- onze regeering te treffen. Het Moet er voor al oin te doen zijn „misbruiken'/ tegen te gaan en tot een misbruikt zouden wij de Staatsloterij, of het spelen daaiin, nog niet durven stempelen. De legeeriug wil trouwens met haar jongste wetsontwerp niet elke loterij onmogelijk maken. Voor sommige gevallen zal liet geoor loofd blijven een kansje te wagen. xVrt. 3 luidt als volgt: Door Ons kan, op voordracht van Onzen miuister va i Justitie, toestemming worden verleend tot het aanleggen en houden van een loterij ten delioeve van eene vereeniging in het bezit van rechtpersooulijkheid of van eetie stichting, zoomede van eene loterij, strekkende tot een liefdadig doel of ter be vordering vau wetenschap, kunst of andere algeineene belangen. En art. 4 bepaalt: Tot het aanleggen en houden van eene loterij, strekkende lot een liefdadig doel of lot bevordering van wetenschap, kunst of andere algemeene belangen, en waarin de prijzen of premiën niet in geld of gelds waardig papier beslaan en gezamelijk geen grootere waarde dan van één honderd gul den hebben, kan toestemming worden ver leend door burgemeester en wethouders der gemeente, waar die loterij zal worden ge houden. Men ziet uit deze artikelen, dat eenige uitzonderingen zijn toegelaten en de regeering rekening wenscht te houden met de vrij algemeen voorkomende neiging van hel publiek, om eens „zijn geluk te beproeven" Dezelfde overweging zou zijn o. i. ook kunnen dienst doen ten aanzien der Scaats- lotnrij, die dan te beschouwen zou zijn al- een veiligheidsklep, waardoor veel kwaad is te voorkomen en de zooeven genoemde nei ging van het publiek op vrij onschuldige wijze wordt bevredigd. (C.) Door een commissie ontvangen en bin nengeleid nam H. M. op den troon plaats tot bet uitspreken der volgende Mijne Ileeren Het is Mij aangenaam in uw midden te verschijnen, ten einde de nieuwe zitting der Staten-Generaal te openen. Onze be trekkingen met het buitenland bleven zich kenmerken door het ge \enschte zeer vriend schappelijke karakter. Zee- en landmacht kweten zich hier te lande en in de gewes ten over zee op lofwaardige wijze van hare roeping; vooral toen een misdadige woeling tegelijk het openbaar gezag en de maat schappelijke levensbeweging bedreigde, bleek, hoe vast het vaderland op zijn weermacht rekenen tan. Aan vloot en leger en niet minder aan het korps burgerlijke ambtena ren betuig ik voor de destijds betoonde veerkracht en toewijding Mijnen dank De bronnen van onze welvaart vloeiden in me nig opzicht op niet onbevredigende wijze. Wel hield de nijverheid zich niet dan met inoeite op de bereikte hoogte staande, maar de landbouw ging ten deele vooruil. De handel was niet onbelangrijk en het scheep vaartverkeer kon zich herstellen van zijn achteruitgang in liet vorige jaar. Op liet gebied van den arbeid bleef de stoornis in den geregeiden gang niet zonder nadeelige gevolgen. Toch doet de nuchter heid van geest, die zich in de dagen van spanning bij het overgroote deel onzer werklieden openbaarde, hope koesteren voor een gezonden voortgang van de arbeiders beweging, tot wier welslagen Ik door voort gezette sociale wetgeving wenscli mede te werken. De pacificatie van het Noo. delijk gedeelte van Sumatra vorderde dit jaar op hoogst belangrijke wijze. Het verzet in het land schap van Koriniji wejd gebroken. De te genspoed, waarfheeïe dé inlandsch'e bevolking op Java te worstelen had, bleef, hoezeer ge temperd, toch voor een deel nog in die unite aanbonden, dat herhaaldelijk steun van regeeringswege onmisbaar bleek. In Suriname, is- meer dan dusver op de op beuring van landbouw en nijverheid de aan dacht gevestigd, in de kolonie Curasao kon door gouvernementshulp voorzien worden in schaarschte van voedingsmiddelen, door langdurige droogte veroorzaakt. Behalve de reeds te vorigen jare door Mij aangekondigde wetsvoordrachten, waar van de indiening door de gebeurtenissen van het voorjaar vertraagd werd, is Mijn voornemen, in dit zittingsjaar nog andere ontwerpen van wet in gereedheid te doen brengen. Ik wensch uwe medewerking in te roepen om de uitkeering van rijkswege zoo aan het openbaar als aan het bijzonder lager onderwijs nader te regelen. De viering van den wekelijkschen rustdag beter tot haar recht te doen komen. Den openbaren verkoop van sterken drank aan meer doeltreffende bepalingen te onderwerpen. Het stelsel van verzekering uit te breiden tot de ongevallen bij de zeevisscherij en tot de gevallen van ziekte en de verontreiniging van de openbare wateren tegen te gaan. Een regeling ter verzekering tegen invaliditeit en ouderdom en 'eene herziening van de armenwet zijn in voorbereiding. Wetsontwerpen zullen U worden aange boden, tot regeling van de administratieve wetspraak, tot wijzeging en aanvulling van strafrecht, alsmede tot aanvulling artikel van 842 van Burgerlijk Welhoek. Voorstellen van wet zullen worden voorgelegd tot herzienning van het tarief van invoerrechten tot regeling van het octrooi wezen, en tot bevordering van de zoetwatervisscherij. Een wetsvoordracht zal worden ingediend om de verhouding tusschen het burgerlijk en mi litair gezag nader te bepalen. Voor "de nieuwe bewapening van de bereden artilerie zal ik U een voorstel doen toekomen. De ver van gunstige staat der Indische geld middelen noopt, tot zeer omzichtig beleid. Ter afdoende verbetering zal de hulp van het moederland niet kunnen worden gemist. Maatregelen zijn in overweging, strekkende oiu aan den inlandschen landbouw op Java duurzaam eene meer bevredigende, uitkomst te verzekeren. De voorgenomen decentralisa tie van het bestuur in Nederlansch-lndië zal, naar ik vertrtiuw aan de. behartiging van de plaatselijke en algemeene belangen ten goede komen. Voorstellen zullen u worden aangeboden tot wijziging van een tweetal artikelen in het regeeringsreglement voor Nedcrlandscli- Indië ten einde een verbeterde reclitsbedeel- ing en het scheppen van een meer gewensch- ten rechtstoestand voor de Christenen moge lijk te maken. Voor deze veelomvattende ta;.k reken Ik, Mijne liecren op uwe steeds gebleken toe wijding aan dé belangen van liet vo'k dat gij vertegenwoordigt. Doe de Almachtige God Zijn zegen op uwe werkzaamheden rus ten. Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. De Troonrede, waarmede de nieuwe zit ting der Stat n-Generaal heden door H. M. de Koningin werd geopend, is zeer uitvoe rig en zeer belangrijk. Het multa en raultum zijn hier vereenigd. Zeli's vraagt men zich at,_ of nog wel de noodige tijd beschikbaar zijn, om dit alles in de twee jaar, welke ons van liet loopende tijdvak nog resten, tot stand te brengen. Er kan echter bij eenigen goeden wil nog zeer veel gedaan worden, en de regee ring toont :;ich daartoe, blijkens dit nieuwe staatstuk, alleszins bereid. Practisch wil zij daarbij te werk gaan, maar tevens prin cipieel, haar standpunt en beginsel niet ver loochenend. Daarvan getuigen de passages omtrent de Zondagsrust, een betere rege ling vau uitkeering, ook aan het bizonder onderwijs, liet verzekeren van een meer gewenschten rechtstoestand aan de inland- sohe Christenen in onze overzeesche bezit tingen. De sociale wetgeving wordt niet vergeten. De Troonrede legt zelfs in zekeren zin op dit punt den nadruk en met belangstelling zal alom in den lande worden vernomen, dat liet in de plannen der regeering ligt, de ongevallen-wet uit te breiden tot de zeevisscherij en de arbeiders ook tegen ziekte eu ouderdom te verzekeren. Dit gedeelte der Troonrede behoort zeker wel tot het voornaamste, wat zij aanbied^ en het meest op afdoening wacht, wat echter geenzins beteekent, dat andere zaken, als bijv. de regeling der administratieve rechtspraak en de armenwet nog wel eenige jaren zouden kunnen achterwege blijven. Bijna alles wat de regeeriug wil voor stellen mag in mindere of in.eerdere mate urgent heeten en het is daarom le hopen, dat de vertegenwoordiging hare krachtige medewerking aan de afwerking van het re- geeringsprogram niet zal onthouden en dat men niet te veel tijd verspillen zal aan lange redevoeringen en onvruchtbare inter pellaties. Een nieuwigheid is de aangekondigde aanvuling van art. 342 B. W., thans be palend, dat het onderzoek naar het vader schap is verboden. Het is een belangrijke quaestie, welke hier door de regeeriug naar voren wordt geschoven en waarover onge* twijfeld nog lang en breed zal worden ge discussieerd, alvorens eens beslissing valt. Principieel is de redactie van het artikel zeker niet toe te juichen, maar het zal niet gemakkelijk zijn, een regeling te treffen, welke voor andere misbruiken den pas af snijdt. Dat in deze Troonrede met een enkel woord zou worden herinnerd aan de geluk kig bezworen troebelen in het voorjaar, was te verwachten. De lof daarbij aan het le ger ook aan de burgerlijke ambtenaren en goedgezinde werklieden gebracht, mag alleszins verdiend heeten. Zee- en landmacht kweten zich dit jaar inderdaad met veel toewijding en groote verdiensten van hare roeping. Maar het gezag heeft tot zijn bevestiging ook een gezonde, aan de behoeften van den tijd beantwoordende wetgeving noodig, en ook daarom is er reden, ingenomen te zijn mei de deugdelijke voornemens der regeering. Er zijn tal van redenen, waarop men theoretisch gronden kan de stelling, „dat men ook in 't najaar aan de wintergewassen, een zekere hoeveelheid chilisalpeter moet geven" als daar zijn: a. Alleen bij aanwezigheid van dadelijk opneembare stikstof, komen het phosphorzuur eu de kali tot hun recht. b. De planten moeten voor den winter krachtig en sterk zijn, wat zij in verband met sub a door het hertstgebruik van chili salpeter worden. c. De planten krijgen een groot en krachtig wortelgestel. cl. De salpetervormiug in den herfst met stalmest is zeer gering of heeft in 't geheel niet plaats. e. In 't voorjaar heeft de groei der ge wassen zoo snel plaats, dat het onkruid minder is, dan op perceelen, die in den herfst niet bemest zijn, enz. enz. En toch, niettegenstaande dit alles kan ik me ver beelden, dat er ongerekende omstandigheden zijn, die met onze heele redeueering spotten, en dat er ook landbouwers zijn, die in eigenlijken zin precies hetzelfde doen. Doch wanneer de resulaten van proefnemingen met deze redeneering kloppen, dan wordt de zaak anders en houdt het spotten op. In de „verzameling van verslagen, betrek king hebbende op de vau wege het rijk gesubj sidieerde proefvelden 19011902 vind ik toevallig iets, dat op het gebruik van chi lisalpeter in deu herfst betrekking heeft. Op het centraal proefveld te Nieuw-Buiuen heeft men uitstekende resulaten gehad met het geven van een zekere hoeveelheid chili salpeter aan rogge. De rijkslandbouwleeraar voor Drenthe, de heer J. Elema schrijft naar aanleiding van die proeven: „Eén diug slant vast, n.l. dat in vergelijking met de gewone wijze van cliilisalpeteraauwending voor rogge, liet heter is, in den herfst ook reeds een gedeelte te geven." De verslag gever van het proefveld schreef: „liet wordt hier dan ook meer en meer gewoonte de chili voor een derde gedeelte in den herfst aan te wenden." Wat in Drente met gunstig gevolg op de rogge is toegepast, kan ook elders niet zonder proefnemingen blijven en men zal dan waar schijnlijk zien, dat het gebruik van chili salpeter in den herfst in T algemeen bij alle wintergeiv assen en op alle grondsoorten, gunstige resultaten zal gever. Jaarmarkt te Waalwijk op Donder dag 17 September 1903. -r-xsr.-."—nr r-yxcati WAALWIJK, 16 Sept. 1903. De president geridderd. Bij Kon. besluit is E. W. Klijberg-Per- not, voorzitter van het comité voor de in ternationale tentoonstelling van schoen- en lederindustrie te Waalwijk, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Hoogst aangenaam was het ons deze hooge koninklijke onderscheiding aan den geachten president persoonlijk mede te dee- len en direct in onze gemeente per bulletin te doen verspreiden. Wij zijn ervan overtuigd dat geheel Waalwijk, geheel de schoei.- en lederindu strie met het comité ten hoogste zijn in genomen niut de hooge, welverdiende eer de:i wakkeren voorzitter te beurt gevallen. Zal het noodig zijn te memoreeren wat de onvermoeide president heeft gedaan, de president, de ziel, de leidende gedachte, van alles wat daar op de tentoonstelling was tot stand gebracht, iedereen weet dit te goed, iedereen heeft dit met eigen oogen kunnen aanschouwen in 't kort hij heeft aan Waalwijk, aan de Schoen- en lederin dustrie in de Langstraat, aan de schoen- en lederindustrie van geheel Nederland, als president van het comtié; door 't welk de tentoonstelling was op touw gezet, onschatbare \(liiïnsten bewezen, welker vruchtsu niet op zich zullen laten wachten. Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin heeft de ver- iensten die hij zich voor den lande heeft ergaard, willen waardeeren, door hem te noemen tot ridder in de orde van Oran- jl-Nassau. in luyte feliciteeren wij den heer Klij berg ^eli hopen dat hij nog vele jaren in volkomen gezondheid en onder het beste gesternte op elk gebied zijn eereteeken mag dragen. Maar niet alleen den president onze ge- lukwer.sch, op de tweede plaats aan het comité, wij voor ons beschouwen de onder scheiding, als een bewijs van H. M.s waar deering en tevredenheid van 't geen het comité der tentoonstelling voor de industrie heeft gedaan en die waardeering wordt geuit in de decoratie van den president van 't comité, dus ook commissie mogen we met deze hooge onderscheiding zeer zeker gelukwenschen. Ook voor de schoen- en lederindustrie is (leze benoeming eene eer, moge deze nog lange jaren in T bezit blijven van zulk een moedig en bekwaam strijder voor de belan gen van 't vak, die hem zoo ter harte gaan, en ook ten slotte slaat de eer op Waalwijk, waar thans een burger, een energiek, ervaren vakman, een schoenfabri kant door onze geëerbiedigde Koningin werd gehuldigd. Zoodra de tijding bekend werd, be gon spoedig een groote drukte, talrijke per sonen kwamen den nieuwen ridder felici teeren, van alle zijden werd groote belang stelling betoond, het comité begaf zich en corps naar zijne woning, waar de avond ge zellig werd gepasseerd. De harmonie l'Es - pérance bracht ZEd. eene serenade, 't welk eene vroolijke stemming teweegbracht. De president ilaukte in hartelijke en uitstekend gekozen woorden voor de eer hem bewezen, en gaf luide en hartelijk gemeend te ken nen, dat hij zal blijven werken zoo hard hij kan in 't belang van Waalwijk in 't bij zonder en van de schoen- eu lederiudustxie in 't algemeen. Van avond ten 9 uur brengt de lieder tafel eene serenade. Gisterenavond ontving de president reeds een schrijven van ZE. den minister van Waterstaat, zijne benoeming inhoudeude. Pater van der Ileyden. De WelEerw. Pater Adrianus v. d. Heij den, missionaris, heeft 11. Zaterdag zijne familie en onze gemeente verlaten Na nog eenige dagen in retraite te heb ben doorgebracht heeft hij gisteren (Dins dag 15 September) de groote reis aanvaard met den Trans-Siberischen spoorweg, (dus geheel over land) naar Mongolië, liet land waar de moedige missionaris zal gaan wer ken aan het zieleheil der heidenen. Onze beste wenschen vergezellen ZEerw. op de verre reis en moge veel zegen rusten op het werk van deu jeugdigen, wakkeren geloofsheld, daar in het verre Oosten onder de ongeloovigen. Verlichting. Wij achten het onzen plicht te wijzen op de zeer slechte verlichting van verschillende gedeelten onzer gemeente gedurende laats'e dagm. Zoo b.v. Zond ga ond, toen de. irP^ van 8.24 aankwamengeheel Waal* weet, dat het Zondagsavonds aan 't S|atj enorm druk is, zoo ook Zondag 1.1.; 1^ den waren op de been en vanaf den h Mulders, tot het station brandde één |a, taarn waarvan de vlam op een gloeien! spijker geleek, 't w&s er helsdonker. I er met die greote drukte iets voorva||= dan kon deze slechte verlichting treur gevolgen hebben. Maandagavond eveneens was de ttatio straat slecht verlicht. Wij hopen dat aut riteiten hierop in 't belang der veilig zullen letten. De verlichting der Groote straat, met; eene zijde ue oude en de andere zijde nieuwe lantaarns voldoet o.i. zeer goed verlichting der straat is hier nu uitsteken maar zij moesten niet zoo vroeg würi uitgedraaid; soms wordt wel eens lichte verwacht als ze toch niet komt Belgische Nml. Venn. Hollandsclie Buurt. Spoorwegen te Brussel. (Stoomtram Tilburg- Waal wijk—Heusdtu 's-IIertogenbosch. Ontvangsten Augustus 1903 f 13 37? Ijl dito 1902 f 11.217.641/2. Sedert 1 1903 f 88.448.45 dito 1902 f 74.I34.fJ Ds Sohültz. Ds. Sohültz, predikant alhier heeft u gezondheidsredenen, zijn ontslag als danig aangevraagd. Moge de grijsaard van zijne ernstige ziel herstellen en nog eenige jaren van welverdiende rust renieten, Koningschietcn. Maandag had het jaarlijksche konin; schieten plaats door de leden der Doel „Willem Teil", gevestigd bij den HeerChri Appels alhier. Na een vreedzamen stri verwierf de Heer J. van den Dungen t koningschap en werd de avond ver; gezellig doorgebracht. Nut. militie. De loting van de nationale militie, aan te Waalwijk door 45 jongelieden! worden deelgenomen, heeft plaats op Zi.ten 17 October a.s. De oefeningen in 't voorbereidend milili ondericht, die alhier worden gegeven, zul ook druk worden bezocht, uit Waabi alleen ongeveer 30 personen. Terug. De sinds 5 September uit onze gemeeal verdwenen man, werd Maandag door Bossche politie alhier teruggebracht. De in zag er zeer haveloos uit en heeft, naar m; meldt geruimen tijd in de omstreken vi Eindhoven rondgedwaald. Hij was den 12en dezer door den gemeecl veldwachter Dame van Veldhoven opgespoord die zeker geen blijmoedig gelaat trok, lot liern bekend wenl gemaakt dat de uillo viugspremie ad. f25 niet officieel was zooi!* 't gerucht liep. Een zeer groote menigte alhier liep om van zijne terugkomst getuige te zijn Naar 't kamp. Zaterdagmorgen passeerde alhier per treil het 5e bataljon van het 6e regiment info terie te Geertruidenberg, dat via den Boié naar Ede vertrok, tot het houden van schier oefeningen in de Harskamp. Eene buitengewone onderscheiding heeft de welbekende en in ons land do: 45 filialen vertegenwoordigde Singer Mail* schappij wederom behaald want zij verirea op de onlangs te Waalwijk gehouden Inter nationale Tentoonstelling van de Schoen en Leder-Industrie niet slechts een hoogsta prijs (een Eere-Diploma), maar buitendiei ook nog de door II. M. de Koningin-Hoedt! geschonken Medaille. Riekurd IIolI. Richard Holl is vrij ernstig ongesteli gisteren was zijn toestand bevredigend. Groote Paarden tentoonstelling eu Coneouri üyppique te 's— Huge. De groote paardententoonstelling in de: Haag slaagt uitstekend. Ruim 400 pracht exemplaren zijn aangevoerd. Groniügei spant tot dusver nog de kroon. De ringen zijn reeds begonnen en wordeu steeds voortgezet. Uit onze omgeving zijn de volgende pr zen toegekend Klas la (dekhengsten, Warm bloei). 6e prijs f 50 Diamant, eig. Vereenigii" tot verbetering van het paardenras in Langstraat en omtreken te Raamsdonli idem Martin, eig. Vereeniging tot verbe tering van het paardenras in den Biesbosc te Werkendam. Klas III B (Fokmerriën, warmbloed). 4e prijs „Harena" eigenaar P. L. Hod- coop Heusden. Gisteren begon het internationaal cod cours hyppique. 1 Concours eenspanmerriën (gedekt.) 3e prijs f 25 Harena, P. L. Honcoop Heusden. Eervolle vermelding. Wed. C. Mattheeui- sen Zoon te Ossendrecht met Miner". Coucourstandems, le prijs door eene Bd- gelsche dame met een prachtig span paardeo 3e prijs A. Jurgens-Verbrugge te Oss. De Koningin en de Prins bezochten hel terrein.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2