H. DE VOCHT L B Bimer ty Co. Schoen makers knechts, Waarschuwing Anthraciet Gedistilleerd Van Gooi- m dei Schoot, Advertentie*!. Bericht van Inzet. WAALWIJK. W. J. Pruissen. Wed. G. L. van Hilst. Een net Jonginen'ch OoRsurreerends Prijzen- Telegrammen. te Voorst bij Zutphen, 4 bekwame Handelsberichten, Heden ontvangen prima NOTARIS TE De Commissie voorn. flink loon, voor vast werk. Eenieder zij gewaarschuwd, zonder zijne toestemming, geene goederen ai te geven aan zijn huis vrouw JA CO BA VAN IERSEL, zullende andeis niet door hem worden voldaan. afmeting 30-50 mm. k f 1.40 perm. '20- 30 mm. f 1.10 perm, deze prijs is rechtstreeks van de wagon. Aanbevelend, WAALWIJK. dea Benoemingen. Mgr. W. van deVen bisschop vanVBosch, heeft, op verzoek, eervol o.itslag verleend aan den zeereerw. pater A. van der Geest als pastoor te Nijmegen (11. Dominiecus), en in zijne plaats aangesteld den zeereerw. pater C. J. Draeck, en heeft benoemd tot pastoor te Oisterwijk: den weleerw. heer J. van der Meiden; tot pastoor te Batenburg: den weleerw. heer P. M. A. van der Loo; tot pastoor te Weurt: den weleerw. heer J L. J. M. H. van der Marck tot kapelaan te Budel: den weleerw. lieer. J. M. Rovers; tot kapelaan te Herpen: den weleerw. heer G. M. van Hooff; tot kapelaan te Winsen: den eerv. heer .1. F. C. M. Lora- berts, en tot kapelaan te Veldhoven: don eerw. heer P. J.xVroomans, de twee laatste laatste priesters van het Seminarie. Tweede Kamer De Tweede Kamer, onder leiding van den heer Van Alphen, heeft Dinsdagmiddag besloten tot toelating van den heer Verhey herbenoemd lid voor Rotterdam III. Zij heeft de nominatie opgemaakt voor het voorzitterschap. Tot eerste candidaat is gekozen de heer Mackay met 56 van de 78 stemmen. Tot tweeden candidaat is gekozen de lieer Michiels van Verduynen en tot derden candidaat de heer Rödl. Spoorwegongeluk te Barncveld. Zondagochteud te negen uur de D trein nabij Barneveld ontspoord. De locomotiet eu bagagewagen bleven in het spoor, doch de daar achter zijnde 3e klasse-wagen is in de hoogte gestegen en daarna gekanteld eu in het zand voorlge- sleurd. De andere wagens zijn wel ontspoord, doch niet omgekanteld, zoodat de passagiers, die zich daarin bevonden, met den schrik vrij gekomen zijn. Van iemand die in den 3e klasse-wagen zat die omkantelde, vernam ik, dat de trein eerst schommelde, zooals wel meer gebeurt bij het passeeren van wissels. Direct daar op kwamen twee tegenover hem zittende kinderen op hem vallen en door het omslaan van den wagen de overige passagiers boven op hem. Het zand droug door de gebroken portierramen met groote hoeveelheden in den wagen. Bijna onmiddelijk na het ongeval kwam hulp en werden de reizigers gered door hen door hen door de portierdeuren aan de bovenzijde van den wagen op te trekken Intusschcn stegen jammerlijke angstkreten der vrouwen en kinderen op. Een in trein zittende Duitsche medicus verleende de eerste hulp en legde voorloopi- ge verbanden aan. Het ongeluk bleek nie zoo ernstig te zijn als eerst vermoed werd In 't geheel zijn 7 personen verwond waarvan geen enkele levensgevaarlijk. Die met been-en armbreuken, drie in getal, zijn naar liet ziekenhuis te Amersfoort vervoerd Twee, van welke een eeu verbrijzelden teen en de andere een zware vlteschwond aan de heup had, zijn door twee Apeldoornf.che dokters, die terstond naar de plaats des onheils waren gespoord, naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, en daar behandeld De twee anderen bleven te Barneveld. De agitatie der gewonden was, naar te denken valt, buitengewoon. Naar de oorzaak van het ongeval is onmiddellijk een onderzoek ingesteld. - Gisterenmorgen is door een rangeerende locomotief op de lijn BokstelVHertogei bosck, nabij de halte Esch, de vrouw va den halte-chef J. van der Pas overreden en gedood. - Op last van den officier van justitie te Breda is te Roosendaal in hechtenis geno men en naar de gevangenis te Breda over gebracht de herbergier en slachter P. B Hij wordt verdacht des nachts uit eeue weide een kalf te hebben ontvreemd en dit in stilte te hebben geslacht. De Koningin in de Hofstad. Met heel veel geestdrift zijn Ti. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Neder landen Maandagavond bij hun aankomst in de residentie ontvangen. Het ruime plein voor het stationsgebouw der Hollandsclie spoor, van 't welk de vaderlandsehe vlag wapperde, was bezet met eene enorme menschenmenigte, die verder opgepakt stond langs den Stationsweg en alle straten van het centrum der stad, want het koninklijk echtpaar zou ditmaal door de Wagenstraten, Yeenestraat, Hoogstraat eu Noordeinde naar het paleis rijden. Precies op tijd, 6.52 minuten stadstijd was de trein aangekomen. In het salon van den schitterend verlichten koninklijken trein zat IT. M. aan het venster, gekleed in een langen beige-kleurigen mantel, terwijl de Prins aan haar zijde stond, in burger kleeding. Ter ontvangst yan H. M. en den Prins waren, voor den ingang van hel ko ninklijk paviljoen, aanwezig, de gouverneur der residentie, generaal van Ermel Scherer, de burgemeester baron van Harinxma tlioe Slooten en Hr. Ms. stalmeester baron Ben- tinck, die dus geheel hersteld bleek vati zijne ziekte. Nadat de vorstelijke personen zich eenige oogenblikken met deze heeren hadden onder- houdeu, bestegen zij het onder de porte- cochère van het paviljoen wachtende geopende galarijtuig, naast welker portieren zich on middellijk plaatsen, te paard gezeten, Hr. Ms. adjudant, luitenant-kolonel baron van Tuyll van Serooskerkeu, ter rechter- eu Hr. Ms. ordonnance-officier, le luitenant jhr. H. M. van Reigersberg Versluys, ter lin kerzijde. Een donderend hoera ging op uit de menigte bij het verschijnen van het konink lijk paar. Overal langs den weg hetzelfde geestdriftige welkomstgejuich, door Koningin en Prins hartelijk beantwoord met buigingen. In de Wagenstraat, waar enkele vlaggen waren ontplooid, werd zelfs aan een der huizen bengaalsch licht ontstoken. Voor liet paleis en in de omgeving ston den de Hagenaars weer in grooten getale op post oir. h. t koninklijk paar hartelijk te verwelkomen. Vooral naast het ruiter standbeeld, aan beide zijden, stond een dichte menscheninassa, die al maar aan groeide en ei n luid, spontaan gejubel aan hief toen Koningin en Prins even over zevenen aankwamen, de juichende en wui vende menigte vriendelijk groetende. Nog eens klonk er een ferm, lang aan gehouden lioera-geroep, toen het vorstelijk paar aan den wensch van het publiek vol deed en voor een der vensters van het pa leis verscheen, waarvan dadelijk na aankomst van Koningin en Prins, de standaard werd geheschen. Er waS gistereu eene nieuwigheid te con— stateeren in de samenstelling van den stoet, waarmede H. M. dc Koningin zich raar de Sia:en—Generaal begaf tot opening der zitting. Voor de eerste maal namelijk maak'e H. M. daarbij gebiuik van de gouden koets, haar vereerd door de Anis erdamsche$ bevolking bij gelegenheid van Hr. Ms. inhuldiging. Dat was eeu ware verassing voor de kolosalc menigte die dit jaar het altijd aantrekkelijke glinsterende h t goud waarmede deze statie—karos overladen is in het zon licht, dat juist zoo vriendelijk was op het schouwspel bijwoonde. Reeds in de verte oogeublik van afrijden van H. M. en den Prins van het tooneel van het vertrek te be- scnijneu. En reeds ging, nog voor het Ko ninklijk echipaar de koets bestegen had, een hoera op uit de menigte, bij het Paleis ge schaard, toen men zag dat ditmaal de gewo ne „glazen koets" vervangen was door de gouden koets. Overigens nabij het paleis hetzelfde schitte- reude tooneel, gevormd door het aanmar- cheereu van de ecrewacht der grenadiers, die ditmaal stond onder commando van kapitein baioo Omphal Mullertvoorts de aankomst om zich in den stoet te voegen van de hot- dignitarissen en de adjudanten in buiten- gewonen dienst, die te paard het koninklijk rijiuig volgden. Tot de laatsten behoorden o. a. de generaals Kool, Beyerman, La man Trip en De Bock, de kolonels Von Hoog straten Baud (van de schutterij,. De vice— admiraal jhr. Röell. oud—minister van marine had zich te voren te naar het gebouw der Kamer begeven. Precies te 1 uur werd de oranje-seinvlag, ten telken dat het eerste kanonschot kon kon vallen, omdat het koninklijk echtpaar het t ij tuig besteeg, iu de hoog te geheven dooi den daannee belasten onderofficier. Tegelijkertijd zette de koninklijke Militaire Kapel behoorende bij de eerewacht, het Wilhelmus in en dat was hei sein voor de opeengepakte menigte om H. M en den Prins met een geweldigen unaniemen hoerakreel te begroeten. En den geheelen weg langs ver stomden de juichkreten niet. Er was ontzettend veel volk op de been meer, naar hei velen voorkwam, dan ooit in vorige jaren. En men kon nu de Koningingen den Prins zoo uit stekend zien in de gouden koets tot zelfs nog langen tijd na het passeeren van het rijtuig, wegens het glazen achterraam. Op verschillende plaatsen van den weg blie zen militaire muziekkorpsen het Wilhelmus, waarmede H. M. en de Prins ook omvangen werden bij aankomst op het Binnenhof door de jagermuziek, behoorende tot de eerewachty Later bij den terugtocht, welke jammer genoeg onder een hevige iegenbui geschiedde wer Jen op deu Vijverberg^de militaire hon neurs gegeven door het 4e legiment uit Leiden met de stafmuziek en het vaandel. EiTectendiefstal Voor de Arasterdamsche rechtbank stond terecht Bernard Herman W(ittenberns) oud 25 jaar, vroeger bediende aan het kantoor van de uAmslerdamsche Bank", vroeger gewoond hebbende te Waalwijk. In April van dit jaar had de Provincie- Bank" te 's Graven huge een pakje effecten, ,/Ooslenrijksche Rente". Januari-Juli (z.g. metallieken), toebehoorende aan de heeren R. K. van Eldik, W. P. Van Leeuwen en J. E. Van Voorthuysen, te 's Gravenhage, opgezonden aan de Amsterdamsche Bank" ten einde de stukken te convesteeren. Er waren 23 stuks van fl. 1000 eu 8 a fl. 100. Beklaagde VV. was op het kantoor der Amsterdamsche Bank behulpzaam bij het afstempelen der stukkeu en stak bij het naar huis gaan het geheele pakje in zijn biunenzak. Deu volgenden morgen meldde hij zich stadstelegram ziek en daar dit reeds Bernardus Johannes Schenk, beambte bij die bank, die inlichtingen gaven over den diefstal. Verder de heer Nicolaas Groot, procuratie-houder - der firma Sanders, de caféhoudster van de Prins Hendrikkade en de eigenaar der effecten. Beklaagde heeft bijna bet geheele bedrag verteerd. Het O. M., waargenomen door mr. VYent- holt, hield bij het nemen van zijn requisi toir rekening met de volledige bekentenis van beklaagde en diens gunstig verleden. Daar spreker het feit echter van zeer ernstigen aard achtte, eischte hij 2 jaar ge vangenisstraf. Kamp Arnemuidsehe risschersvloot. D:ie van de vijf schuiten zijn vergaan en 13 menschen vonden hun graf in de golven. De om hel leven gekomen, allen te Arne— muiden thuis behoorende personen zijn j van de Arm. 19 schippers B. de Nooijer Mz., gehuwd, P. de Nooijer, schoonzoon van den schipper nalatende vrouw en 1 kind, M. de Nooijer, neef van den schipper, eveneens vipuw en een kind uala'.ende, J. Meulmeester vrouw en 4 kinderen achterlatende, en M. de Nooijer Pz., ongehuwd. De vrouw van de Nooijer verloor haar man, een kind en haren vader. De bemanning van Arm. 22 bestond uit J. de Nooijer Lz., schipper, gehuwd en 5 kinderen, P. de Nooijer, broeder van den schipper, ongehuwd, werd juist 31 jaar oud, P. Meulmeester, gehuwd en 7 kinderen en C. Schroevers, ongehuwd. De Arm. 25, die mede is vergaan, bestond uit: K. van de Ketterij, schipper gehuwd en 3 kindereu, C. van de Ketterij gehuwd en 1 kind, S. van de Schelde, gehuwd en 3 kinderen, en G. van de Ketterij, ueefje van den schipper. Hieruit blijkt dat door deze ramp niet niet minder dan 9 vrouwen weduwe en 25 kiudereu wezen zijn geworden. De schuiten zijn alle op de hoogte van Cats vergaan iu het gezicht vau de Am. 47 schipper J. Meerman, en de Am. 12 A. van de Giuyter. De schipper van laatsgcnoemde schuit die reeds te Arnemuiden is teruggekeerd verklaarde dat de bedoelde schuiten te We meldingen zijn binnengeloopen. Hij wist echter niet hoe de vaartuigen in veilige haven waren gekomenhet water was, volgens schippersterm, „blak gewaaid en er was niets te zien dan schuim. Aan den hoek van de Zandkreek heeft deze schipper de 10 en 25 zien omslaan zijn voornemen was ook daarheen te koersen doch hij veranderde zijn koers en bleef nu maar op geluk varen onverschillig waar d> schuiten terecht kwamen. De Am. 19 is gezonken, terwijl de 22 te Bruinisse is binnengeloopen. Geen enkele der verongelukte schepen was geassureerd. De Arnemuidsehe vloot die altijd te Vlis- singen uitvaart, zou dit Vrijdag ook gedaan hebben zoo de sluizen in de Wester— of Koopmanshaven aldaar niet gesloten waren geweest, en naar van alle zijden werd ve: zekerd, zouden dan vermoedelijk alle schepen wel met man en muis zijn vergaan, want daar hel op de Ooster—Schelde thans reeds zoo spookte, hoeveel erger zou dit niet op Noordzee zijn geweest, waar de Vlissingsche vloot altijd heen gaat. SALONIKI, 12 September Hilmi pasja seint dat hij den lOen en llen de opstan delingen die zich bij Kroesjevo in het gebergte geuesteld hadden een zware nederlaag heeft toegebracht. Zij verloren 90 man aan dooden twee houten kanonnen en vele geweren. De Turken hadden 3 dooden en 2 gewonden. Een Turksche voorpost van zestig man, op twee uur afstand van Gjevgelu, heeft gisteren een aanval van vijftig Bulgaren afgeslagen Deze verloren drie dooden en zeven gewon den. 13 Sep'ember. Een bataljon Turksche troepen, dat te Miltiik is aangekomen is in de Mitlapas door de opstandelinhen gedeci meerd- per was, wekte het niet meermalen gebeurd terstond achterdocht. W. had intusschen eenige stukken vau fl. 1000 verzilverd bij de firma Sanders, op den Nieuwendijk en een stukje van fl 100 ingewisseld bij een café-houdster aan de Prins Hendrikkade. Daarna vertrok hij naar 't buitenland, eerst naar Keulen en later naar Brussel, waar hij eindelijk, bij het inwisselen van een effect, werd gearresteerd. Beklaagde bekende volledig en zegt van plan te zijn geweest met het geld naar den Congo te gaan. Als getuigen werden in deze zaak ge hoord de heer mr. Gerard Vissering, direc teur der Amsterdamsche Bank, en de heer Baardwijk. Voor de eerste maal sedert wij in 't bezit zijn eener waterleiding hebben wij Zaterdag tegen middernacht een brand gehad, die het spoedig tegen de massa water dat in zijn muil geworpen werd moest afleggen. De brand is onsiaau op den zolder, oor zaak onbekend. Het huis was bewoond door twee gezinnen, die in allerijl moesten vluchten. Het huis behoort aau deu smid J. van der Mee en is verzekerd bij de Brusselsche Maatschappij, de inboedels der bewouers bij andere Maatschappijen. Iu deze gemeente zal eerlang een telephoon-kautoor worden opgericht waardoor in eene groote behoefte wordt voorzien. De vele handelsrelatiön met alle groote koopsteden van ons land en daarbuiten eischen vooruitgang ook op dat gebied. Hel gemeentebestuur mocht dan vau den Minister van Waterstaat op haar verzoek hel bericht ontvangen dat eerlang tot den aanleg zal worden overgegaan. Tegelijk bestaat er uitzicht dat ook het postkantoor naar het centrum der gemeente zal worden oveigebracht. Raamsdonksveer, 15 September. De land bouwer A. B. alhier trof heden een zware slag. Tijdens een kort doch hevig onwed< r dat zich heden middag boven onze gemeente ontlastte, werd zijn beste paard door het hemelvuur gedood. Met alle recht dus mogen wij het een zware slag noemen. De loting voor de Nat. Militie zal alhier plaats hebben op Donderdag 15 October a.s. voor de gemeenten Waspik, Raamsdonk en Geertruidenberg. Men besteedt voor gemaakte hoepels als volgt Veertienvoeters f 17.A f 22.dertien- voeters f 15.— a f 21.lienvoeters f 10.— ft f 14.— negenvoeters f 8.a f 13. tonhout (rood) f 9. f 14.— tonhout (zw. graaw) f 8.a f 13tonhout (gewoon) j 6. f 11.— haringband f 4.a f 7.— karband f 3.— ft f 6. kitband fa f4—. Alles per 1000 stuks of 40 bos. Waspik boven, 13 Sept. Hoe balda dig en onbezonnen het op een kermis kan toegaan, bleek jl. Zondag ook. Nauwelijks had zekere D. B. de alhier surveilleerende maréchaussée in het oog of hij ging er op af, bracht den Commandant der patrouille een gevoeligen schop tegen de hand toe. De politiedienaren, kalm en bedaard blij vende, lieten den boosdoener loopen, omdat er voor hen niets anders le doen viel, daar de tijdelijke bewaarplaats s/4 uur daarvan verwijderd is. Algemeen is de wensch, dat deze vijand van de openbare macht zijn welverdiende straf zal ontvangen. KONSTANTINOPEL, 14 September. De gezanten van Oostenrijk en Rusj/nd hebben aan de Porie een zeèr ernstig vertoog geiichl naar aanleiding van de vreeslijke "uitspattin gen, door de Turksche troepen, in het bizon der de Albaneezeu, begaan in de wilajets Mouastir en Adrianopel. Zij gaan met dat rooven en verwoesten voort en dreigen van die wilajets een ware woestenij te maken. Dc gezanten lieten uitkomen hoe deze wijze van den opstand groote zorg voor de toekomst verwekt. SALONIKI, 14 September. Er wordt ge meld, dat de algemeene opstand iu het wilaiet Saloniki heden begint. Generaal Tsontsjef voert over de opstandelingen het bevel. SOFIA. 15 September. De Bulgaarsche regeering heeft Zaterdag een nota aan de Porte gericht, waarin zij de beschuldigingen van de Porte weerlegt als zou de opstand het werk zijn van Bulgaarsche benden en de beweging toeschrijft aan het bewind en de vervolgingen van Turkije. De toestand zal misschien nog eindigen zoo het het verder in een ramp voor beide lauden. Zes klassen van de reserve, behoorende tot drie Bulgaarsche divisies aan de Turksche grens zijn gisteren opgeroepen. Deze troepen tellen 20.000 man. Dimirti Tsikof secretaris aan het departe ment van buitenlandsche zaken, is benoemd op den nieuwen post van Bulgaarsch diplo matiek agent in Engeland. Van het terrein van den opstand komen de volgende berichten: Het aantal in vilajet Monastir veibrande dorpen beliep, volgens consulaire berichten, tot 9 September 1.1. De mishandelingen, Bulgaarscben vrouwen en kinderen aange daan, spotten met elke beschrijving. Onge veer 8000 gezinnen zijn zonder dak en dwalen in vertwijfeling van dorp tot dorp. Een prachtige oogst staat op de velden, zonder dat iets binnengebracht kan worden. Het bataljon Albaneezeu in het vilajet Adrianopel begaat in de omgeving van Kir- killisse dagelijks slachtingen. De Russische gezant heeft in verband daannee van tie Porte onmiddelijke terugroeping van die bandelooze benden geëischt. Volgens een officieele mededeeling van Turksche zijde zou een gevecht geleverd zijn in de bergen en bosschen in de om streken van Kesrie lusschen Turksche troepen en benden opstandelingen. Meer dan 100 dezer laatsten zijn gedood en een groot aantal gevangengenomen. Geweren, bom men en patronen en werden® door de Tur ken genomen. TE WAALWIJK, bericht dat het perceel van de Erven van. Mej. M. A. C. VAN DEN WLJNGAERT met de verhooging in bod ntaat op f 7000. De perceelpn van de familie BINK onder Waspik, koop' 1 op f 2700. Koop 2 op f .25. Het perceel van-de familie BINK onder Meeuwen op f 4f300. Gelegenheid» tot iioogen, ten kantore van voornoemden Notaris. De Commissie van de TEEKENSCQOOL dat zij die wenschen 'oegelaten te worden voor het leerjaar 1903/ 1904, zich behooren aan te melden ter secretarie alhier, vau af heden tot en met 27 September uiterlijk, of bij den directeur den heer Th. VAN DELFT. Het SCHOOLGELD voor den geheelen Cursus bedraagt f 2 voor inwoners en t 5, voor buiten-leerlingen, en behoort direct bij de aangifte te worden voldaan. De Cursus vangt aan primo October 's avonds 6 uur. Waalwijk, September 1903. vragen om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden gehuwd of ongehuwd tegen BESOIJEN, 8 Sept. De prijs der boter, 1, 1. Dinsdag te Besoijeu op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,57 de laagste f 1,26 de boorboterf 1,41 De pr, der eieren was :4a 5 ct. GültlNC HEM, 14 Sept. llistavwe f 8.25 a 8.35 roodeditof 7,80 a 7,90 witte dito f 7.90 a 8.10 inl. rogge f5,10 a 5,20 uitenl. dito f5.a 5,10, gerst l 4,70 a 4,80, liaver 3,60 a 3.75, duiveboonen f7,75 a 8.—, blauwt erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 582 runderen, 19 nuchtere kalveren, 3 vette varkens en 747 biggen, le qual. Kalfkoeien 1230 a 300 Kalfvaarzen f170 a 230 Melkkoeien 1170 ft 230 21/, jarige ossen f 160 k 230 Guiste vaarzen f 100 n 140 Pinken f 80 A 100 Graskalveren f 40 k 80 Nuchtere kalv. 12 a 16 Aangevoerd 3 vette varkens van 20 a 22 ct per half kilo, biggen van f 8,— a 12.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren fa fDer stuk Eieren f 0.95 a 1.per 26 stuks. Boter 68 A 70 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM, 14 Sept. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.50 a f 8.50 en per 100 kilo f 8.75 a f 9.50 Nieuwe- per heet af 0.per 100 kilo f 0.a f 0. Rogge. Vlaamsche, Zeo uwsche en Overmaassche Debest' f5.20 a f 5.50 Gerst. Z<" uwsche, Flakk. en Overm. Wiutei 7.f7.60 beste Zomer- i'0.k 0. Haver, f6.40 a f6.75 Blauwe erwten. De beste l 8.a f 9.50 Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaascli zuk- goed f6. - a 7.7»; Zoraerzaud f 0.a 0. Kanariezaad f 0 ai Bruine boonen de beste f8.— a f 12.50. Witte boonen de beste f 8.a f 14. ROTTERDAM, 15 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 48 paarden, '1 veulen, 0 ezel, 1780 magere en 609 vette runderen, 192 vette, 64 nuchtere en 446 graskalveren, 0 schapen ol lammeren 0 varkens 188 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 37 cent, stieren 24—34 cent, kalveren 35 tot 46 cent per '/s kilo. Melkkoeien f 155 a 275. kalfkoeien f 170 a 300 stieren 60—180. vaarzen 70—175, alles mager vee. biggen 7.a019, paarden 55145. Nuchtere kalveren, fok- 1421, slacht- 8—12 Op de botermarkt werden aangevoerd 52/8 en 43/16 vn. en 392 stukken a kilo. Prijs le kw 54.2e kw. f 50, 3e kw. f 48. Prijs l/s kilo 62'/» 67'/» c.- Er bestaat voor uit Waalwijk gelegenheid lot plaatsing- op een BUREAU, om in verschillende werkzaamheden te worden opgeleid. Brieven onder letter E. bureau van dit blad, Wpen Likeuren Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3