575STE STAATSLOTERIJ. OE VOCHTTE WAALWIJK, El MEESTER BI TE DRÜTEN, BET HEERENHUIS T Notaris RANT Ei is geen onraad verschuldigd. DAGMEISJE Advertentiën. Donderdag 15 sa 23 Oct-1903 verkoopen Bericht van Inzet. Publiek Verpachten: GEVRAAGD H Telegrammen. Belangrijk Handelsberichten. Openbare Verpachting De Ontvanger der Registratie en Domeinen De eigendommen van den Staat der Nederlanden in den Baardwijkschen Overlaat in zeven per ceelen en twee massa's. Men luistere 25 Juli moord 2 Aug. 3 6 9 9 moordaanslag 10 moord 10 14 moordaanslag 15 n 16 u moord 19 moordaanslag 21 n 10 Sept. 12 n 14 15 u 17 n moord 18 18 n moordaanslag 21 moord 22 u moordaanslag 24 n 27 u 27 29 2 Oct. moord 2 u 4 6 8 u u NOTARISSEN Onder de gemeente Waalwyk. van gronden in den Baarwijk— schen Overlaat. te Waalwijk zal ten overstaan van Notaris J. H. M. de Vocht te W a a 1 w ij k op MAAN DAG 26 OCTOBER 1903 des namiddags half twee precies in het hotel de Gouden Leeuw van de Wed. Verwie 1 te Waalwijk, voor DRIE JAREN, ingaande 1 Januari 1904 en eindigende 31 December 1906. EEN NET 1 W brengen in (le aanvankelijk gestelde voor waarden, maar waarin hij tevens een nieuwe voorwaarde stelde, die aan onder geteekenden wederom onaannemelijk voorkwam. De korte inhoud van dit schrijven werd aan het bestuur van de N. R. K. Tabaks- bewerkersbond medegedeeld, met vermelding dat ondergeteekenden terzelfder tijd aan den heer Aarts een nieuw schrijven d d. 27 Sep tember hadden gericht een om hem nogmaals te verzoeken het scheidsgerecht te aanvaar den zonder de taak daarvan door het stellen zijner voorwaarwaarden te beperken. Ondergeteekenden ontvingen op dezen brief van 27 September een derd: schrijden van de heer Aarts d d. 1 October. Daarin plaatst de heer Aarts zich weder op het zelfde standpunt als door hem werd inge nomen in zijn eerste schrijven. De heer Aarls verklaard te verlangen, dat de scheids rechters alleen mogen beantwoorden de volgende drie vragen le. Is de werkman om wien het geschil ontstond, door den heer Aarts „pe-soonlijk" ontslagen 2e. Is dit geschiedt omdat hij lid was eener R. K. Vakorganisatie 3. Ware dit juist, was hierin dan een voldoende reden gelegen om een staking te proclameeren Waar de heer Aarts aanvankelijk had ver klaard de bevoegdheid van de scheidsrechters dermate te willen beperken dat het aan hem zelf moest worden overgelaten, of hij de stakende werklieden weder in dienst wilde nemen, daar verklaarde hij thans, en dat in overeenstemming met zijn tweede schrijden de scheidrechters vrij te laten om desnoods te bepalen dat hij alle stakende werklieden weder in dienst moest nemen mits aan de scheidrechters de plicht werd opgelegd de werklieden, ingeval het ongelijk aan hunne zijde mocht zijn te veroordeelen tot het be talen eener schadevergoeding aan hem van tweeduizend gulden. Het Bestuur van den Tabaksbewerkersbond dat door de mededeeling van den inhoud van het schrijven van 27 Sept reeds op de hoogte was va i de wijze waarop de heer Aarts de taak van de scheidsrechters wilde beperken en van het denkbeeld dat alleen zij en niet de heer Aarts in geval van on gelijk tot schadevergoeding zouden kunnen worden veroordeeld berichtte hij schrijven van 1 October aan ondergeteekenden, dat bat Be stuur zooals reeds gemeld was op 16 September het scheidsgerecht had aanvaard zonder be perking van het onderzoek en zonder het stollen van voorwaarde omtrent het aangeven der oplossing. Daarom stelde het Bestuur den eisch, dat de heer Aarts het scheidsge recht ook zonder het stellen van voorwaar den zou aanvaarden en in ieder geval ook zijn eisch van schadevergoeding moest laten vallen. Den heer Aarts werd nog tijd gegeven te antwoorden tot 9 October. Was op den Sen October het scheidsgerecht door hem niet onvoorwaardelijk aanvaard dan zoude het Bestuur de gedane aanvaarding zijnerzijds terugnemen en van verdere onderhandelingen afzien. Bij schrijven van 5 October werd hiervan door ondergeteekende mededeeling gedaan aan den lieer Aarts. Nogmaals richtten zij tot hem het dringend verzoek de scheidsrech ters geheel vrij te laien in het onderzoek der feiten. Mocht de heer Aarts er op staan aan de scheidrechters uitdrukkelijk ue bevoegdheid toe te kunnen veroordeelen tot het betalen van schadevergoeding, dan verklaarden on dergeteekenden zich bereid daarover nader te onderhandelen met het Bestuur van den N. R. K. T., mits de scheidsrechters de be voegdheid zouden hebben de werklieden, of den heer Aarts zelf tot het betalen van schadevergoeding te veroordeelen naarmate een van beiden partijen werd bevonden in het ongelijk te zijn. Het maximum der scha devergoeding zoude dan in de voorwaarden worden opgenomen, maar het bedrag der eventueel te betalen schadevergoeding zou door de scheidrechters moeten worden bepaald. Tevens deelden zij mede bereid te zijn als zulks om deze reden verlangd werd ver lenging van den termijn voor onderhandeling ook na 8 October te vragen lil den avond van den 7en October ont ving de eerstondergeteekende een briefkaart van Paler Weyers, meldende dat de heer Aarts hein dien dag was komen spreken en verzoekende naar aanleiding daarvan om kort onderhoud. Eerstondergeteekende ant woordde daarop telegrafisch, dat het onderhoud, dan den 8en October moest plaats hebben, als zijnde de laatste dag van den termijn, die hij niet bevoegd was te verlengen. Dien dag was Pater Weyers echter afwezig; zoodat het onderhoud niet heeft kunnen plaats hebben. Van den heer Aarts is tot en met 8 October geen antwoord op het schrijven van den 5en ontvangen. De termijn door liet Bestuur van den N. R. K. T. gesteld was hiermede verstreken en ondergeteekenden moesten daarmede tot hun groot leedwezen vaststellen, dat hun pogingen schipbreuk hadden geleden. Hun taak in deze was hiermede afgedaan behoudens het geven van bovenstaand kort veslag van hun bemoeiingen waartoe zij zich verplicht achten. Hiervan geschiedde mededeeling aan het Bestuur van den N. R. K. Tabaksbewerkers- bond en aan den heer Aarts. Van den beginne af hebben ondergeteeken den geslaan op het standpunt, dat zij waren onpartijdige tusschenpersoueu. Zij weuschen dat standpunt alsnog in te nemen en ont houden er zich derhalve van aan dit kort relaas van feiten hst uitspreken van een oordeel le verbinden. //De Coramisie van Advies voornoemd. Jhr. O. van Nispen tot Sevenaer te Nijmegen, Voorzitter. C. C Piiusen, pastoor te 's Hertogenbosch, Ondervoorzitter. J. van Blarkom te Stratum. Cli. Kieckens te Tilburg. L van der Steen 'te 's Hei togenbosch, Secretaris Het Hof Men schrijft uit Schwerin aan de N. R. Ct. Op Rabensteiufeld is Zaterdag de 30ste verjaardag van hertog Adolf Eriedrich, den broeder van prins Hendrik gevierd. De Groothertog en de overige vorstelijke per sonen die te Ludwigslust verblijf houden, kwamen 's middags geluk wenschen en bleven soupeeren. lil het einde van de maand zal de Ko ningin, naar uit Wandsbeck gemeld wordt, aan liet regiment huzaren aldaar, welks chef zij is, een bezoek brengen. Prins Hendrik is Zondag naar zijn land goed Dobbin vertrokken, waarheen de Ko ningin hem binnen acht dagen zal volgen. Misdaad Uit Zevenbergen meldt men aan het Dbl v. Nbr. Zaterdagmiddag is te Slikgat het lijk van G. A. v. N., die door het zinken van zijn vaartuig in den nacht van 8 op 9 dezer te Zevenbergen is verdronken, op last der jus titie door de heeren A. Butuer en P. P. E. Prijn doctoren te Breda in trgenwoor- digheid van den brigade-commandant der maiechaussée te Zevenbergen geschouwd.Ern stig wordt gedacht dat de dood van G. A. v. N. aan andere schuld te wijten is omdat de schippers niet zijn gewaarschuwd dat het water uit het kanaal zou wegloopen en daar door toch is het vaartuig waarin v. N. te slapen lag gekanteld en gezonken. Storm. Uit Katwijk aan Zee wordt gemeld Door de stormen der vorige week is de zee tot den duinrand opgezweept. Hier en daar zijn geheele stukken van het duin weggeslagen. De schuiten, die „aan" waren zitten hoog op het strand en zullen moeten „trekken" om weer aan laag water te ko men. De bommen en loggers die te IJmuiden binnen zijn gevallen hebben verlies van netten of „verontrarapeneerde" vleet. Dat de vaartuigen door liet ruwe weer 9 h 10 dagen verhinderd waren uit te varen, is voor reeders eu visschers een schadelijke zaak. Het eiland Marken is weer onder wa ter geloopen. Meu zeilt daar over het land alsof het volle zee is Wijl de stand van het water bij Boertange ongekend hoog is, wordt de Leij dijk door de burgers bewaakt. De turf staat ongeveer drie voet in het svater en de lage aardappelvelden staan blank. Te Bergen-op Zoom zijn de huizen aan de haven gedeeltelijk ondergeloopen- Schoon land en zachte zeden. Het volgende droeve statistiekje, door de Tel. saamgelezen uit haar rubriek Gemengd Nieuws, wordt doorhet blad heeren en dames volksopvoeders ter bestudeering aanbevolen. Er blijkt, volgens de Tel., uit dat Nederland ook in dit opzicht aau de'spits der bescha ving marcheert. H it 1/ H H U H 1/ ii II if H tr li i/ 1/ 1/ 1/ V H 1/ II 1/ U Celebesst.; Amsterdam te lleerle. Wilsum. Chaamdijk. Haarsteeg. Rotterdam. Neeritttn. Roermond. Tilburg. Ginneken. Meppel. u Stoppeldijk. Didam. Schiedam. y Rotterdam. Maastricht Rotterdam. Den Haag. Oostwolde. Drienen. Rotterdam. Uitwijk. Castelré. Rotterdam. Prinsenhage. Peij. Slochteren. zestien moorden en vijftien moordaanslagen of ongeveer een om den anderen dag. Doux pays Drankwet. Naar men verneemt, zal het ontwerp tot wijziging van de drankwet spoedig bij de Tweede van Kamer inkomen. Hooger Onderwijs. De Memorie van Antwoord der regeering op het haar overhandigd Verslag betreffende het wetsontwerp over Hooger Ouderwijs is, naar wij vernemen, aan de commissie van voorbereiding toegezonden. Door deze spoe dige behandeling zal het vermoedelijk ge lukken kunnen, de samenkomsten tusschen commissie en regeering nog voor de staats- begrooting te doen afioopen. Een hel in huis Plet echtpaar J. en S. wonende aan het Duitenhuis te Prinsenhage, kregen de vorige week twist, die zoo hoog liep, dat de man de vrouw mishandelde met een stuk mes. Zij bracht hem verschillende gevaarlijke steekwonden in het lichaam toe. Hij bleef hiermede loopen tot hij zich gisteren genoodzaakt zag zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Aan dokter Batenburg bleek het bij zijn onderzoek dat een operatie noodig was. J. is daarna vervoerd naar het St. Elisabethsgesticht te Prineenhage. Heden is zijn wond geopereerd en J. verkeert in bedenkelijken toestand. De marechaussees doen onderzoek. Een man doodgeschoten I Zaterdagavond is te Walsoorden onte- nisse) een treurig tooneel afgespeeld. Na besloten tijd zaten in een café eeni- ge schippers van Bouchante (België), die door de maréchaussee werden bekeurd wegens overtreding der gemeente- verordering. Hierover moet tusschen hen en de politie oneenigheid zijn ontstaan, die allengs zoo hoog liep, dat de politiemannen, wien door de schippers de sabels waren ontnomen en verwondingen werden toegebracht zich genoodzaakt zagen van de vuurwapens gebruik te maken. Een der personen, naar men wil steeds de voorganger bij dergelijke relletjes werd in het hoofd getroffen, waardoor hij plotseling ineenzakte. Binnen eenige uren was hij overleden. Ondertusschen had de politie versterking gekregen en konden de andere schippers 6 in getal,, gearresteerd worden, waarna ze, zwaar geboeid, naar de kazerne zijn over gebracht. De justitie uit Middelburg, vergezeld van den heer D. Schoute, arts aldaar, is Maandag ochtend naar Walsoorden vertrokken tot het instellen van een onderzoek. Sprang, 12 Oct."Gisteren Zondagavond hield de heer J. Oudegeest van Utrecht een rede „Wat willen de sociaal—democraten" in de zaal van A. Hoffman, De opkomst was matig. Slechts een 40—tal personen waren aanwezig. Vrijhoeven—Cappel, 12 Oct. Door den hevigen storm, die de vorige week het be— uedenwater geducht opzweepte, is de geheele buiienpolder van 't Labbegat tot aan het café de Roon geinnummeerd. Ook het water in den binnenpolder wies zeer. Drunen, 13 Oct. De toestand van deu jongeling die verleden week door het gebruik vau carboleum in leveusgevaar verkeerde, is thans geheel buiten gevaar, zoodat dit ongeluk een goed verloop heeft gehad. Wegens stijging van alle schoenmakers- fournituren en leder zijn alle schoenfabri kanten alhier ter vergadering opge roepen te Baardwijk bij deu Heer L. van Cromvoirt, om middeleu te beramen, de prijzen van het schoenwerk verhoogd te krijgen. Voorwaar in deze eeu moeielijk geval om door samenwerking hiertoe te geraken. Raamsdonksveer, 13 October. Zaterdag avond trad in „Bellevue" alhier op de Heer Abr. de Winter Jr. met zijn accompagnaleur de Heer Antoine. Wij waren reeds meer malen in de gelegenheid Abr. Sr. te hooren dcch moeten eerlijk bekennen dat men op de planken geen verschil tusschen den „ouden" en den „jongen" Bram kan bespeuren. Zijn spel was eenig. Voor den eigenaar van „Bellevue" is het iutusschen jammer dat de zaal slechts matig bezet was. Het is te hopen dat de. Veere- naren een volgende keer de bemoeiingen van deu heer Tak wat beter op prijs zullen stellen en hem zullen steunen in zijne pr angen om zijne dorpsgenooten iets aange naams en tegelijk iets degelijks te verschaffen. De kermis alhier behoort weer tot het vetledene. Wij mogen gerust zeggen dat alles in de beste orde is afgeloopen. Zeer weinig processen verbaal wegens dronken schap behoefde te worden opgemaakt. Glo baal berekend werden hier een 150 vaten bier verbruikt, doch is dit niet veel te noe men a's men weet dat hier geen enkele ver makelijkheid mag plaats hebben en het voor de kermis bespaarde geld toch op moet. Dit is uiet alleen hier het geval, doch op de meeste, zoo uiet alle. dorpen is het zoo. Indien aan de caféhouders faciliteiten werden verleend, zou dit de drankbestrijding zeer in de hand werken, daar zooals reeds gezegd is men zijn geld niet anders dau aan drank kwijt kan wórden. Voor onze caféhouders is het echter het beste. Voor het bouwen van een woonhuis voor den heer Ant. Vissers was miuste in schrijver H. de Beer alhier. De Eiigelscbe pers is zwaartillend ten aanzien van den toestand in oostelijk Azië. Zij acht het slechte teek enen dat de Tsaar zijn Italiaauschs reis opgeeft, dat aan de Russische officieren iu het buitenland bevel gegeven is, ten spoedigsts naar Rusland te rug te keerenook acht zij de reeds mee gedeelde verklaringen van den Japanschen gezant te Londen alles behalve geruststel lend. De Times zegt zelfs in een hoofdartikel dat verder dralen van Japan het uitbreken van de crisis zou kunnen verhaasten en doet een beroep op den Japanschen bondgenoot om Engeland terstond in te lichten indien er inderdaad oorlogsgevaar dreigt. De Daily Mail verneemt uit Kobe, dat de oorlogzuchtige toon in de Japansche bla den aanhoudt. Alleen de officieuse Nltsji- Nitsji maant tot kalmte aan. De verdere besprekingen tusschen Japan en Rusland ziju verdaagd. PISA, 13 October. De Tsaar heeft deD Koning medegedeeld, dut hij verplicht is zijn bezoek uit te stellen. PISA, 13 October. De Koning en de Koningin vergezeld van admiraal Morin (den minister van buitenlandsche zaken.) en hun gevolg zijn om 2.25 naar Parijs vertrokken. Aan het station brachten de autoriteiten het koninklijk paar een afscheidsgroet, terwijl een ontzaglijke menigte hen toejuichte. ARMENTIERES, 13 October. Eeu sterke bende stakers begaf zich tegen den middag naar de rue Bayard en plunderde verscheiden huizen, waarvan verscheiden handelskantoren en eenige banken. Op verschillende plaatsen zijn pogingen tot braudslichtwg ontdekt maar het vuur werd terstond gedoofd. Koopmans boeken zijn door de stakers verscheurd, die stukken doek in de straten spanden om de bewegingen der cavalerie te belemmeren. De troepen doorkruisen" de stad. Er zijn nieuwe versterkingen aangekomen. Er is aanzienlijke schade aangericht. De muiters hebben het huis van Charles Janson geplunderd. Zij stelen 2000 francs in het C.edit du Nord en 1500 bij de Cour— chelles. Er zijn verscheiden gekwetsten. De weverij van Watterlos staat in brand. Men hoort schieten. De brandweer is ontboden. Er heerscht volmaakte rust. Er is een instructie geopend tegen de bedrijvers van de plunderingen en brandstichtingen. Morgen zal er een referendum der arbeiders gehou den worden over de voorwaarden der pa troons. De hoogste prijzen der 5. klasse. Trekking vau 12 Oct. Prijs van .f 1000 4778 8604 16668 19833 f 400 2106 8755 11186 11539 14386 f 200 1883 8875 12443 18991 19390 20522 f 100 516 5207 5611 5779 6446 8299 9352 10478 11989 14752 14846 17229 20338 20658 Trekking van 13 October. Prijs van f 1000 i, 3058 f 400 13107 15323 f 200 1929 10164 10585 345 10705 20882 f 100 2761 18974 18533 9851 10755 3457 20788 8013 L6014 14856 4503 13141 1392 5014 3516 is de geluksaankondiging van Samuel Hcck- schcr senr. in Hamburg welke zich in dit noramer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier eu iu den omtrek ge wonnen bedragen eene zoo goede uaam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. BESOIJEN, 13 Oct. De prijs der boter, 1, 1. Dinsdag te Besoijeu op de miju aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,40 de laagste: f 1,23 de boorboter f 1,26 De pr. der eieren was 5 Vg a 6 ct. GORINCHEM, 12 Oct. Ristarwe f 8.— ii 8.25 roode dito f 7,30 a 7,50 witte dito f 7.60 b 7.75 inl. rogge f5,— a 5,20 Buitenl. dito 1'4.90 ik 5,—, gerst 1 4,75 a 4,85, haver 3,60 a 3,75, duiveboonen f7,25 a 7.50, blauwt erwten, f0iv alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 576 runuerep, 15 nuchtere kalveren, 4 vette varkens en 590 biggen, le qual. Kalfkoeien f230 b 300 Kalfvaarzen f 160 a 220 Melkkoeien 1160 240 2*/a jarige ossen f 160 b 240 Guiste vaarzen f 100 k 140 Pinken f 80 k 120 Graskalveren f 40 A 70 Nuchtere kalv. 12 k 16 Aangevoerd 2 vette varkens van 20 a 21 ct per half kilo, biggen van 16,— a 10.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren fa fDer stuk Eieren f 1.35 a 1.45 per 26 stuks. Boter 65 k 67'/a ct. per 7» kilo. ROTTERDAM, 12 Oct. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.25 a f 7.55 eu per 100 kilo f 8.40 a f 9.25 Nieuwe- per heet f5.20 a f 5.75, per 100 kilo 18.50 a i 9.50 Rogge. Vlaamsche, Zeouwsche en Overmaasschc Debestr f5.25 a f 5.80. Gerst. Ze< HW8che, Flakk. en Overra. VVintei 7.f7.75 beste Zomer- f0.— b 0. Haver. f6.b f6.70 Blauwe erwten. De beste f 8.50 ii f 9.50 Paardenboonen. De beste f0.— a 0.— Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.— b 0.—; Zomerzaad f 0.a 0.—. Kanariezaad f 0 al Bruine boonen de beste f10. if 13.50 Witte boonen de beste f 0.a f 0. ROTTERDAM, 13 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 50 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 2370 magere en 745 vette runderen, 51 vette, 57 nuchtere en 370 graskalveren, 2 schapen ol lammeren 0 varkens 184 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 20 tot 34 cent, stieren 25—32 cent, kalveren 40 tot 50 cent per '/a kilo. Melkkoeien f 140 a 260, kalfkoeien f 175 a 315 stieren 60205, vaarzen 70—180, alles mager vee biggen 6.15, paarden 3596 Nuchtere kalveren, fok- 0—0, slacht- 00 Op de botermarkt werden aangevoerd 46/8 en 40/16 vn. en 412 stukken a '/a kilo. Prijs le kw CO. 2e kw. f 56, 3e kw. f 54. Per kilo 677a 75 c. II -den overleed tot onze diepe droefheid in den ouderdom van ruim 63 jaar, ouze geliefde vader en behuwd vader, de Weleerw. Heer J. A. SCHULTZ, Predikant te Waalwijk. Uit aller naam: G. W. SCHULTZ. Waalwijk, 14 October 1903. zullen op bij inzet in Hotel GERRIS te Waalwijk en bij toeslag in Hotel VERWIEL aldaar beide dagen des avonds ten 8 ure precies voor de familie BINK in het'openbaar gelegen in de Groote Straat en daarach- terliggende kweekerij tot aan de Station straat benevens een perceel BOUWLAND over de Eerste Zeine. Alles breeder bij biljetten omschreven. te Waalwijk, bericht dal de perceelen HOOILAND on der Besoijen van den heer HENRI VAN DEN HOEK te Gorinchem zijn ingezet en verhoogd als volgt Perceel 1 f 4500. Perceel 2 f 1550. Perceel 3 f 2650. Dagelijks kan ten kantore van voornoemd Notaris verhoogd worden. Toeslag DONDERDAG 22 October a. s. avonds 7 uur bij DENIS VAN DER ZAKE Nte Besoijen. Bij voornoemden Ontvanger zijn inlich tingen te bekomen en ligt de kaart ter inzage. Aanwijzing op het terrein zal geschieden op DONDERDAG 22 OCTOBER 1903, te beginnen voormiddags 10 uur bij perceel 1. BOEKJES, bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijviug zijn a 10 Cent bij genoemden ontvanger verkrijgbaar. R. C. Waar zegt den Uitgever. i

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3