D K V O C M T DE VOCHT Correspondent. A W M I I it, A. C.van Tilburg. VOORSTELLING MET EEN HONINGBEER EN HONDEN Advertentiën. Coras. E- Sohrijaer Fetroaella C. Ysrmunt. Genezing dei dtonkensehap Bericht van Inzet. Notaris KANT Publiek Verpachten Er is geen onraad verschuldigd. Bericht van Inzet. Waspik en Baardwijk Een bierbrouwerij Le premier des Cho- colats au lait Suisse. ioen Samuel Heckscher senr,, SI MRU Pi MINES Antoon Tielen. SOEPGROENTEN GEZ. ZIJLMANS, MARKT.WAALWIJK lanvang Zondag en Dinsdag 8 uur. -- Entree IS Cent Mei- en Fami ieiooistelling t'|3 uur. - Entree 11 Cent, V isi> Reclame. Openbare Verpachting De Ontvanger der Registratie en Domeinen Re eigendommen van den Staat der Nederlanden in den Raardwijkschen Overlaat in zeven per- ceelen en twee massa's. verkoopen vraagt voor LAGER e„ BELEGEN GERSTEBIFR Uitnoodiging tot deel neming in de kansen, 31 Oct. Ontvangen de nieuwe Merk Molen. Kruidenierswaren en Comestibles. o. m. De Oorlog van Transvaal. 24 toeren. Chr. Chodaschewitz, Russische Hofjager. p d ''if i I ll i I- 111 1 1 Het Verledenehet tegenwoordige! de toekomst Institut du Zexa, 9. Rue du Fau bourg Montmartre, 9 Paris. ONDERTROUWD Baardwijk, 15 October 1902. Etten - Leur, van gronden in den Baarwijk- schen Overlaat. te Waalwijk zal ten overslaan van Notaris J. H M de Vociit te Waalwijk op MAAN DAG 26 OCTOBER 1903 des namiddags half twee precies in het hotel de Gouden Leeuw van de Wed. V e r w i c 1 te Waalwijk, voor DRIE JAREN, ingaande 1 Januari 1904 en eindigende 31 December 1906. Hoofdprijs 600.000 Mark. m BUM HET geluk de land. Twee huizen met erf, tuin en bouwterrein te Besoijen. Kadaster Sectie L) Nos. 7, 264, 559, 560 en 561 samen groot 10 aren 60 centiaren. Alles breeder bij billetten om schreven. Inlichtingen geeft voornoemden N otaris. Koop f 14500.— Koop II 3400.— Koop III f 17500.- Koop IV f900. Koop V f 900.— Koop VI f 900.- Koop VII 2800.- Koop VIII f 6000. - Koop IX t 21000.— Koon X 1100. - 1 Gelegenheid tot hoogen ten tantore van voornoemden Notaris. een degelijk zoekt voor de afname van haar prima goed smakend EEN FLINKE SOLIEDE Uitsluitend verkrijgbaar bij een geheel origineel lol slechts f 3.50. een half origineel lol slechts 1.75. een kwart origineel loi slechts 0.90 De uilbelaling en verzending van dc prijzen De mooiste en netst bedrukte ook aan billijken prijs bekomt men Ö1J bpersieboontjes. Snijboonen. VV or tel en. Doperwten. Spinazie. Andyvie. Postelein. Witte- Capucijnen. I placer erfden, het onderzoek naar diamant niet konden voortzetten zelfs vrerd op zeer bescheiden schaal de goud-ontginning nog volgehouden. Bij dat goud waischen nu werd weder een kleine sleen gevonden, kleiner, nog dan een rijstkorrel. Dezen steen vond de Hoofdopzichter wel de moeite waard om tot onderzoek op te zenden naar Parimaribo waar de geleerden het ook weder niet eens waren, zoodat het steentje hoe klein ook naar Nederland werd gestuurd ter uitmaking of het al dan geen diamant is. De grootte of waarde was natuurlijk bijzaak, alleen te bepaleu liet al of niet aanwezig zijn van dia mant en het resultaat van onderzoek in Nederland bracht aan 't licht dat genoemd steentje eer. diamant was van het zuiverste water en dat dit kleine korreltje ongeslepen reeds een waarde van f 5 bezat. Een gelukkig vooruitzicht voor de erfgenamen van den te vroeg gestorven vroegereu eigenaar J. E. Muller. Het is nog niet zoo juist te bepalen wat dit placer zal waard worden. Wie zal weten of kan weten of Suriname nog niet een con current wordt op de diamant-markt die die nu nog geregeld wordt door Zuid-Afrika en mogelijk ook nog wel op de pLtina-markt waarvan de Oeral bijna het geheele kwantum levert. Wanneer de binnenlanden van Su riname minder ontoegankelijk zijn eu ver keerswegen zijn aangelegd, dan eerst zal de tot nogtoe miskende rijkdom van Suriname tot haar recht komen. Ein niet onaardig staaltje van schurken streken heeft zich laatst in de stad voorgedaan. Een Britsch—Iniliër komt bij de politie vertellen dat zekere Su rinamer een gouddelver hein een partij alnglood of fijn kopersoldeer had trachten te veikoopeu als goud. Daar hij evenwel be speurd had dat dc neger hem wilde bedriegen, had hij gezegd op dien of dien tijd terug te komen om te onderhandelen. In dien tijd kwam hij de politie waarschuwen om haar ge legenheid te geven den vogel te vangen, wat ook gebeurde en wel op het oogenblik dat de koooer eenig korrelig goedje stond te bezien wat hij in de hand had en wat werkelijk bleek koper soldeer te zijn. Zoowel dc gouddelver als kopersoldeer werden mede genomen naar 't politiebureau waar de Su rinamer verklaarde geen slaglood maar wel degelijk 190 gram goud te koop te hebben aangeboden. Hoe hij er aankwam Wel als arbeider op 't placer van den heer Maij had hij het gestolen en in de stad weten te brengen. Dus door den post gesmokkeld waar alle uit de goudvelden komende personen door politie streng gevi siteerd worden. De heer Maij werd geroepen om voor zoover hij kon inlichtingen te verstrekken en jawel ten slotte kwam uit dat dit alle.', zuivere waarheid was eu de Ko"he vlug de zaken had verruild, het goud is cl;sn ook onder een boom begraven en door de politie gevonden, llier was dus de bedrieger bedrogen. Men ziet dat niet tegenstaande strenge controle (och nog meer goud gestolen en gesmokkeld wordt dan men wel zou denken. De koelie had dit natuurlijk gedaan in de meening dat de neger nooit zou zeggen dat hij hem goud had gegeven omdat hij zich zelf daardoor als dief moest erkennen en verklaren zijn meester te hebben bestolen en bet Gouv. tevens door smokkelen en goudbelasting nt loken. De koelie dacht zoodoende on rechtmatig zich het van diefstal verkregen goud toe te eigenen wat natuurlijk door volledige verklaring van den gouddelver werd verijdeld. Dat den rechters soms te Paramaribo treurige en tevens coraiscb be spottelijke zaten ter beoordeeling voorgelegd worden isaeer zeker, eveneens dammen dikwijls moet lachen over de antwoorden die gege ven worden op de gestelde vragen. Met een gezicht waarop nooit is uit te maken wat in hun binnenste omgaat geven koelie of neger antwoorden die ieder, zelfs een kind, kunnen zeggen 't is leugen alles leugen, hij zet een gezicht of hij wil zeggen /k kan niet begrijpen dat gij er aan twijfelt of ik de waarheid wel zeg». Ook de reden die zij opgeveu voor hun misdrijf is soms belachelijk. Laatst stond een koelie terecht die zijn vrouw en kind had vermoord om reden dat de vrouw niet goed kon pannekoeken bakken naar zijn zin. Een ander koelie had zijn vrouw zwaar mishandeld, eigenlijk half vermoord en zag de rechters blijkhu- r voor zeer dom aan dat de lieeren daarvan zoovei 1 werk maak ten want hij noemde dat een gewone huishoudelijke tuchtiging. Maar omdat hij toch zag dat de heeren het niet beter wisten zou hij maar berusten in de op te leggen itraf. Als de rechters maar, zoo vroeg hij geweest eer zij weer wet op haar gemak kwam. Zoo voortgaande zou ik „Dc Echo van't Zuiden* vol kunnen schrijven met staaltjes van koelie-gewoonten en begrippen, die U als onmogelijk bestaanbaar voorkomen cu waarover de koelie u uitlacht als stumperd wijl hij niet begrijpt dat liet een heel gewoon iets is en gij zooveel berrie schopt over zoo'n bagatel, wat gij een misdrijf noemd. Maar de brief wordt te lang, dus een volgende keer weer iels. MAR1PA. I)e beste wuurborg voor de toekomst is de oudervinding van bet verledene. (President Rooseveld) Werpt een terugblik op bet verledene, herinnert U Gij zuit zekerlijk herinneren, dat sedert vele jaren U in do dagbladen attesten van genezingen hebt gezien die door de Pink Prllen verkregen zijn geworden en de portretten der genezene personen. Deze attesten zijn steeds nieuw, uiet een wordt twee maal geplublioeerd De bereiders der Pink Pillen ontvangen alle dagen houderden attesten die bevestigen wat gij reeds weet, d. w. z. dat de Pink Pillen de hernieuwer van het bloed, de verslerner der zenuwen bij uitnemendheid zijn en zij over de geheele wereld verspreid zijn. Een be wijs te voegen aan de tallooze bewijzen die reeds gegeven zijn, is de genezing van den Heer G. Kerkhof', smid te Raalte. (Overijsel). Aan onzen verslaggever deelde hij deze zomer bij zijn bezoek mede, dat hij sedert 10 jaren aan eene maagziekte geleden had, het geringste voedsel kon hij niet in den maag houden, de eetlust was van geene beteekenis, de spijsvertering lastig, maagkrampen, oor suizingen en door dit alles was hij geheel en al lusteloos geworden. Op aanraden van een mijner kennissen ben ik ook eens aan de Pink Pillen be gonnen en zij hebben mij bepaald van al die ongemakken verlost. Vooral voor de vrouwen is zulk eene raadgeving, er zijn weinig welvarende vrouwen. De een lijden aan onregelmatig heden, de andere zijn zenuwachtig, geene zijn op den kretieken leeftijd gekomen en beginnen al de ongemakken te oudervinden di? de vrouw op dit gevaarlijk tijdstip aanvallen. In alle gevallen zullen de Pink Pillen heilzaam zijn, want zij zijn onovertreffelijk. Waarborgen van werkda- digheid zijn door de Pink Pillen gegeven. In het Verledene hebben zij dikwijls genezen gij hebt het gezien. Tegenwoordig genezen z'j» g'j ziet bet; in den toekomst zullen zij genezen, gij zult het zien, want daar zi genezen hebben, moeten zij nog genezen. heeft er krachtige burgers en bekwame man non van zaken van gemaakt; het heeft meer dan een jongmensch op den rechten weg van geluk gebracht en het leven van verscheidene personen voor lange jaren ver lengd. Het Zexa-Inatituut dat dit genees middel bezit zendt cr aan een ieder die er schriftelijk aanvrage om doel een monster gratis er. franco, van en eene voldoende hoeveelheid op-'at een ieder zich rekenschap kan geven van zijne werkdadigheid en zijne zekerheid. Het geneesmiddel is gewaarborgd volstrekt onschadelijk te zijn. Wacht niet; schrijft heden aan het (400) EN DE PINK PILLEN zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenic, maagziekten, rheu- matiek, algeineene zwakte. Prijs f 1.75 de doos f. 6 per 9- doozen Verkrijgbaar bij Snabilié Steiger, 27, Rotterdam hoold depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. de een, twee of meer jaren die hij" zou krijgen, voor zijn ree, geiten, kippen enz. wilden zorgen. Over vrouw en kinderen sprak hij niet. De zaak was deze hij verdacht zijn vrouw als zou deze hem ontrouw geworden zijn eu daarvoor een gewone huishoudelijke tuchtiging had verdiend, dit bestond uit slaan met de handen en tegen deD grondtrappen. Daarna geen kmjpkuur, maar klopkuur toe te dienen met flesch en stuk hoat, daarna met een touw door de zilveren ringen, welke aij als sieraad om de voeten draagt, te binden en haar met de beenen omhoog te hangen tot dat alleen nog maar de schouders op den grond rusten en toen met een gloeiend ijzer het zondaarsteeken branden op zekere p'&ats waar het vleesch het dikste is. De meeste Hollandeche dames zouden een zoo danige huishoudelijke kastijding dan ook vermoedelijk niet overleven. Ook de koelie dame is lang onder docters behandeliug Een pakje van dit buitengewoon geneesmiddel wordt franco als monster gezonden aan al diegenen die er sohriftelijk aanvragen om zuilen doen. Het kan in koffie, thee of in het voedsel gedaan worden zonder dat de drinker er iets van inerkt Geneest hem geheel en al voor immer. bereid onder toezicht van Monsieur Levy Phurmucien de l'Université de Paris, en onder zijne verantwoordelijkheid. De dronkaard kan ook gered worden met behulp van zijn vrouw. Dat is eene geneeswijze die meer waard is dan al de redevoeringen der wereld om trent de afschaffing, want dit geneesmiddel bezit de wondervolle uitwerking den dronk aard een tegenzin in alcohol te, geven. Het werkt op zoo'n stille eu zoo zekere wijze dat de vrouw de zuster of de dochter van den belanghebbende hem het hel genees middel kunnen geven zonder zijn weten en zonder dat hij ooit behoeft te weten wat zijne genezing bewerkstelligd heeft. Onlangs heeft eene dame zich ongeveer volgender wijze uitgediukt. „Ja, ik heb dit geueeesmiddel zonder weten van mijn man gebruikt en het heeft hem geheel en al genezen. Het was een goed echtgenoot als hij niet gedronken had maar ongelukkiger wijze verkeerde hij bijna steeds in een een staat van dron kenschap. Ik leefde in een voortdurende vrees, schaamte en wanhoop, oneer, en ellende Maar waarom met anderen daarover spreken Is het niet wonderbaar dat de vrouw ^lve de zaak iu handen kan nemen, en hare woning waar de wanhoop en de ellende heerschte iu een bekoorlijk paleis te veranderen. Dit uitmuntend geneesmiddel heeft dui zenden huisgezinnen verzoend, duizenden mannen van schaamte eu oneer gered en TE WAALWIJK, bericht dat de ONROERENDE GOEDE REN van Bloes Branderhorst onder Eethen en Drongelen, zijn ingezet en verhoogd als volgt Perceel 1 f 5300. 2 - 5000.— v 3 - 1850. h 4 750.— Dagelijks kan ten kantore van voor noemden NOTARIS verhoogd worden. Toeslag WOENSDAG 28 October 1903 s namiddags 2 nur bij Gerrit de Jong te Eethen. Bij voornoemden Ontvanger zijn inlich tingen te bekomen en ligt de kaart ter inzage. BOEKJES, bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn a 10 Cent hij genoemden ontvanger verkrijgbaar. be prijzen zijn deor de Staat gegarandeerd. NOTARIS TE WAALWIJK, zal ten verzoeke van Mejuffrouw G.W. VAN DEN HOUDT te Besoijen bij inzet op Vrijdag 30 October 1903 ten koffie- huize van WILLEM BROKKEN en bij toeslag op Vrijdag 13 November 1903 in het koffiehuis „Het Hof van Hol- and' van ANTONIUS DE GROOT beiden te Besoijen, des avonds tui 8 ure precies n het openbaar NOTARIS TE WAALWIJK maakt bekend dat de perceelen van de Familie BINK door hem geveild 15 October jongstleden waarvan de toeslag zal plaats hebben op DONDERDAG 29 October 1903 in het hotel Ver- wiel te Waalwijk des avonds ten 3 uur precies, thans met de ver- hoogingen in bod staan op PRIJZEN CONCURREEREND. Adres met franco brieven ouder letter D aan het bureau van dit blad. CONFISEUR, CUISINIER jvuil de door den staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, waiiria zeker gewounen moeten worden. De hoofdprijzen van deze voordeeligc loterii zijn de volgende, namelijk: De allerhoogste prijs is in het geluk kigste geval 600,000 Mk. 1 premie v. 300,000 Mk prijs 200,000 50,000 45,000 40,000 35,000 30,000 100,000 80,000 60,000 50,000 1 4 5 3 16 40 100 160 619 812 75 pr. a 40,000 Mk 30,000 r h 20,000 r 15,000 10,000 5000 3000 2000 a n 1000 400 300 I In het geheel bevat deze loterij, die uit 7 Klassen bestaat, 111,000 loten met 53795 prz. en 8 premiön, zoodat bijna op de helft vaii alle loten een prijs valt. Bijzondere attentie verdient de aanmerkelijke verbetering vun het plan der loterij, waardoor de speler in staat i,s gesield eene premie, uiet als nog t e alleen in de laatste klasse, maar reeds in elke klasse te winnen. De allerhoogste prijs der le klasse be draagt in het gelukkigste geval 50.000 Mk stijgt in de 2e kl. tot 55.000 Mk., in de 3e tot 60.000 Mk., in de 4e loi 70,000 Mk., in de 5e tol 75.000 Mk., in de 6e tol 80 000 Mk., in de 7e en laatste klasse tot 600 000 Mk. Voor de eerste prijstrekking, die offici eel is vastgesteld, kost De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trekkingsplar voorzien van het Wapen van den Staat welk plan ik op aanvrage gratis verzend Iedere deelnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheim houding. Iedere bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgevenook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mo gelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier eu Wisselkantoor in HAMBUKg! Duitschland. SS- I Groenten per 7i blik 26 ct. per V, blik 15 ct. bij 12 blik 25 ct. en 14% per blik 12% ct.; per ons 12 ct. VERDER ALLE aan scherp concurreerende prijzen. WAALWIJK. Café TBityssen. Vriendelijk aanbevelend, 1

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2