DE VOCHT Nieuwkuik, Elshout eo Waspik, ÖE VOCHT IE WAALWIJK, CANTERS Advertentiën. Bericht van Inzet. Houtverkoopingen Notaris de Vocht Eene party nieuwe houtwaren. Handels berichten. Telegrammen. Belangrijk Burgerlijke stand. Ingezonden stukke i publiek verkoopen verpachten verkoopen: Abonneert U dus op dit blad! De Echo van liet Zuiden is om boven staande redenen ook het aangewezen blad tot adverteeren. „De Echo van het Zuiden." DE ECHO VAN HET ZUIDEN i not"aris respect of uit beleefdheid, als zij ons iets L verzoeken hebben onze taal gebruiken, is w dan verstandig, als wij hen uitlachen Ons dunkt veeleer moesten wij die pogingen Lrdeeren. Op Nederlaudsche kantoren, «aar tegenwoordig uit het buitenland meer meer Nederlansch geschreven of gedrukte stukken ontvangen worden, kan men de verbreiding onzer taal zeer bevorderen indien men goede en zuiver Nederlsmdsehe ant «oorden geelt in duidelijk Latynsch schrift Derhalve geven wij in overweging, om de nwiugeu van buitenlander» niet tegen te &en, hun gebrekkig gestelde briefje, en „„biedingen van de lijst <ler anecdote., te schrappen. Vergiftig huishoudelijk gereedschap Het Maandbl. tegen de vervaUohingen waarschuwden gernimen tijd geleden bet publiek tegen »ich in den handel bev.n- end schadelijk loodhoudend serv.es voor koffie- en theebereiding en drongen naar aanleiding daarvan aan op wettelijke bepa lingen, eooals die .eeds langen t.jd m het buitenland (Dmtschland) bestaan. Niet alleen worden sedert die,..lijd geen offi- cieele maatregelen te dier zake bier te lande genomen, doch de toestand 1» hoe langer hoe erger geworden Er bevinden «oh nu „iet alleen groote hoeveelheden sleik lood- houdende koffie- en theeserviezen en water- kelels in den handel, resp. :n talrijke huis houdingen, doch ook zoogenaamde zunrstellen voor ingelegde angnrken enz., benevens mosterdpotjes welke uit lood en antimonium vervaardigd zijn, en een zeer groot gevaar in de huishouding opleveren. M ij onder zochten o. a. een gebruikt zuurste welks deksel geheel met azijnzuurlood bedekt was. Dit cemakkelijk oplosbaar zout wau lang zamerhand inot den inhoud van hel zuurstel in aanraking gekomen en had dien zooda nig verontreinigd, dat zonder eemgen twijfel liet voortdurend gebruik zeer schadelijke gevolgen na zich gesleept zoude hebben. Wij wezen er reeds dikwijls op, dat opname van loodverbindingen voo het organisme daarom zoo te vreezen is, wijl de. vergif tiging zich langzaam openbaart en het ood niet gemakkelijk uitgescheiden wo.dt, doch zich in sommige organen (o.a. de lever) ophoopt. Wij raden het publiek ernstig aan, huis houdelijk gereedschap, hetwelk met spijzen of dranken in aanraking komt, uitsluitend dan te koopen, wanneer het van een fa brieksmerk of naam voorzien is Zoowel hier te lande vervaardigd lood-houdend gei eet schap als dat wat in groote hoeveelheden uit het buitenland ingevoerd wordt, behoort indien het zonder naam of merk verkoent wordt, door het publiek geweigerd te worden. De fabrikanten die na gewaarschuwd te zijn, tocli voortgaan met den verkoop van de schadelijke artikelen, hebben zichzelven de. gevolgen te wijten, indien zij hun goeden naam prijs geven door tegen beter weten in, goedkoope doch schadelijke waren ïu den handel te brengen. Spoorwegpersoneel. Te Nijmegen werd Zondag de eerste jaarvergadering van het R. K. Secretariaat van Spoor- en Tramwegpersoneel gehouden. Reeds na een één-jarig bestaan telt hel 500 afdeelingen met 2000 leden. Algemeen adviseur en oprichter is kapelaan A. Mutsaers, te 's Hertogenboech. Opgericht zijn 8 groepsafdeelingen, als volgt le Ambtenaren, waarvan tot voor zitter werd gekozen Van ICeeken, te Alfen 2e Treinafdeeling, voorzitter Hellemans te Boxtel: 3e Statiousafdeeling, voorzitter Van Dam, te Leiden 4e Machinisten, voorzitter Mens, te Venlo 5e Werkplaatsen, voorzitter Diddens, te Tilburg6e Tractie, voorzitter Verkioos, te Vlissingen 7e Wegen werken, voorzitter Van der Wouw te Helvoirt en 8e Tram, voorzitter Siering, te Vechel. Tot leden van het definitieve hoofdbestuur werden gekozen Van Hal te s Hertogen- bosch, voorzitter; Diddens, te Tilburg, vice- voorzitter De Wit, te Utrecht, secretaris Van Dam, te Leiden en Roseman, te Zwolle leden. De volgende besluiten werden genomen a Aanschaffing van een insigne voor de leden. b. Niet meer toelating tot lid zij die zijn aangesloten bij andere spoorwegor ganisaties. c. Goedkeuring van samenwer king in enkele gevallen met andere vereeni- gingen, zulks echter niet blijvend, d. Het richten van een adres aan de Maatschap pijen, om veranderingen in de bepalingen betreffende eervol ontslag. Dr. Poels kapelaan te Venraai hield een gemoedelijke toespraak over onderling vertrouwen waarin hij aanspoorde tot ver- trouweu in het bestuur en in elkaar en aantoonde wie de ware vrieude van den werkman zijnniet de lawaaimakers, die veel beloven en weinig doen maar zij die de waarheid en niets anders willen niet meer beloven dan zij kunnen geven maar hard werken om het bereikbare betreffende lotsverbetering te verkrijgen d. i. de R. K. geestelijkheid. Ontslagen. De firma H. Kleiomann en Co., licht— drukkerij te Haarlem heeft zich genoodzaakt gezien de aanvrage om surséance van beta ling in te trekken en haar personeel te ontslaan. Als gevolg van de financieele ram pen te Haarlem zal nu het faillissement der eens zoo bloeiende zaak moeten volgen. Baardwijk. Zaterdagavond had zekere P. G., de weduwe die zich vjor eenige weken op 74—jarigen leeftijd in 't huwelijk begaf, het ongeluk, bij 't dicht doen vau een luik, te vallen n zich ernstig aan 'i hoofd te be zeeren en het borstbeen te breken. Sprang, 10 Nov. Naar we vernemen heeft de heer J. ran der Ende, gem. onbez. rijks veldwachter alhier zijn ontslag als zoodanig aangevraagd. Vrijhoeven-Cappel, 5) Nov. Hedenmiddag kwam dc vrouw van R. N. tot de onaange name ontdekking, dat van hare wasch, ter droging een afgesloten terrein hangende, drie stuks hemden vermist werden. Wel een bewijs van brutaliteit van den dief, die er niet tegen op^ag, zijn slag op klaarlichten dag te slaan. Capelle, 8 Nov. Zaterdag 1.1. legden de Heer A. A. van Dommelen, woonachtig alhier onderwijzer aan de Chr. school te 's Gra venmoer, en A. C. Kluij'.enaar, kweekeling aan de openb. school in de kom alhier, te Venlo mei goed gevolg examen af in de vrije— en ordeoefeuingeu. Het manneukoor „Vooruitgang zij ons doel" van Waalwijk en Besoijen, dirtcteur de Heer A. Princeo, zal Woensdag a. s. ten 71 /s ure eene uitvoering geven in het lokaal van deu Heer L. van Dongen alhier. Land van Heusdcu en Altena. Hel is te wenschen, dat het gunstige weer van de laatste dagen in 't belang van den land bouw en de veeteelt moge aanhouden. Bij droog weder kunnen de laudbouwers hun vee nog geruimen tijd buiteo laten loopen, aangezien er nog gras in overvloed is, doch zoodra we vochtig weer krijgen, gepaard met nachtvorsten, is het gras spoedig weg, en zou lien dc boeren genoodzaakt zijn hun vee stal te zetten. B. Broek. Melden wij in een onzer vorige nummers, dat alhier pogingen in 't werk werden gebeld om een orgel te verkrijgen in de Ned.Herv. kerk alhier, thans kunuen wij mededeelen, dat de noodige gelden bij een zijn en weldra tot deu aankoop zal wor den overgegaan. liet herhalingsonder wijs voor jongens, dal deze wintermaanden gegeven wordt door 't hoofd der school, den heer B. Hengeveld, is dezer dagen aangevangen met 12 leerlin gen. Vergeleken met vele andere gemeenten, gaat het hier dan nog al met de belangstel ling. Wijk. Na het ontvangen van het bericht waarbij ons het overlijden van den bekenden philantroop, den Heer Jansen te Amsterdam aan wiens li fdewerken zooveleu huu brood ie danken hebben, werd door den Directeur van dc mandenmakerij ude Vlijt" alhier waarvau hij de stichter is tor het werkvolk een woord tot zijne nagedachtenis gesproken Ten teelcen van rouw werd de fabriek voor één dag gesloten. Aan het herhalingsonderwijs aan de openbare lagere school alhier, hetwelk voor den cursus 1903-1904 gegeven wordt door den heer F. H. Quik, onderwijzer aan de gemeente school, wordt slechts door 5 leerlingeö deel genomen. Voor zulk een groote gemeente- als Wijk, is dit aantal zeer gering te noemen. Van de wenschelijkheid van het herhaling! onderwijs schijnt men er nog niet overtuigd te zijn. Aan de openbare lagere school in het veel kleinere Aalburg is het herhalingsonderwijs de vorige week aangevangen met 10 leerlin gen. De vlekziekte begint zich in deze ge meente meer en meer uit te breiden. In de afgeloopen week zijn weder een tweetal die ren aan die zoozeer gevreesde ziekte bezwe ken n. 1. bij L. v. d. Pol en D. Bouwman. Is het een arbeiders gezin, waarvan het varken door de vlekziekte wordt aangetast dan is dat voorzeker een gropte ramp voor zulke menschen. 70 j. echtg. v. A. de Leeuw. HUWELIJKEN Cornelie v. Cromvoirt, 37 j. Jacoba Maria Thijssen 34 j. Antonius Verhoeven 68 i. en Petronella Landsman 74 j. Cornelis Hendrikus Schrijner40j en Petronella, Cornelia Vermunt 30 j. TOKIO, 10 November. De eerste-miriis- heeft vandaag een afvaardiging van deu Auti-Russiscben Bond ontvangen. Hij drukte de lieeren op het hart, dat het noodzakelijk was, de eenheid en het gemeenschapsgevoel ouder hel volk zooveel mogelijk te versterken, met het oog op den toestand van het tegen woordig oogenblik die, naar hij zeide hoogst hagelijk was. is de geluksaankondiging van Suinuol Heek scher senr. in Hamburg welke zich in di uommer van onze courant bev ndt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtiek ge- wonuen bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelei op deze advertentie acht te geven. BAARDWIJK. GEBOREN Thedorus z. v. Th. Leijteus en H. va" den üuugen Christiaau Johannes z. v. J. II. van Hilst en M. C. Buitenkamp Cornelia Antonia d. v. M. Leijten en van W. de Been. Ludovicne Henricus Antonius z. v. A. Pullens en W. M. C. Duraoulin Wilhelminad. v. W. J. Sohoelitez en E. Viveen Johanna Wilhelinina Maria d. v. J. M. van Eijk en A. M. Horman Marinue Hendrikus z. v. C. W. de Vries en F. v. cl. Grint Wilhelmus Franciscus z. v. W. de Vries en 11. Kettler Johanna Maria cl. v. L. v. Cromvoirt en G. Pullens. OVERLEDEN Hendrikus Johannes Leo Pullens 7 m- z. v. U. Pulleus en J. v. Drunen Adriana Kuijsten 64 j. echtg. v. A. v. Herwijuen Francijna v. Herpt BESOIJEN, 3 Nov. De prijs der boter, 1. 1. Diusdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: 1,27 de laagste: f 1,15 De pr. der eieren was 7 h 7Vact- GORINCHEM, 9 Nov. llistarwe f 8.a 8.15 roodeditof 7,20 a 7,40 witte dito f 7,30 A 7.30 inl. rogge f5,iv 5,15 Buiten 1. dito 1'4.85 a 5,ger9t l 4,75 a 4,85, haver 3,70 A 3,80, duiveboonen f 7,50 a 7.75, blauwe erwten, f 0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 302 runderen, 9 nuchtere kalveren, 5 vette varkens cn 452 biggen. le qual. Kalfkoeien (230 a 300 Kalfvaarzen 170 a 240 Melkkoeien 1160 230 2'/j jarige ossen f 160 a 250 Guiste vaarzen 100 o 140 Pinken f 80 100 Graskalveren f 30 4 70 Nuchtere kalv. 12 a 16 Aangevoerd 8 vette varkens van ].8a 19 ct per half kilo, biggen van 14,a 9.per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren fa fner stuk Eieren f 1 85 1.90 per 26 stuks. Boter 73 75 ct. per !/s kilo. ROTTERDAM, 9 Nov. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.50 a f 8— en per 100 kilo f 8.a f 10. Nieuwe- per heet f5.20 a f 5.75, per 100 kilo i 8.50 a f 9.50 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en üvermaassche Debest' f5.a f 5.86 Gerst. Z - uwsche, Flakk. en Overm. VVintei 0.f.0beste Zomer- f0.A 0. Haver, f 6.40 f 7. Blauwe erwten. De beste f 8.25 a f 9.75 Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.~ 0.—; Zoraerzaad f 0.a 0.—. Kanariezaad f 0 ai Bruine boonen de beste f 11. af 15. Witte boonen de beste f 8.a f 14. ROTTERDAM, 10 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 39 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1600 magere en 612 vette rundereo, 179 vette, 55 nuchtere en 360 graskalveren, 0 schapen oi lammeren 0 varkens 235 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 22 tot 34 cent, stieren 2532 cent, kalveren 40 tot 49 cent per J/j kilo. Melkkoeien f 140 a 255, kalfkoeien f 145 a 295 slieren 55—215 vaarzen 70—145, alle9 mager vee biggen 4.12,paarden 3590 Nuchtere kalveren, fok- 1318, slacht- 712 Op de botermarkt werden aangevoerd 46/8 en 40/16 vn. en 392 stukken a Va kil°- Pr'J9 le 58. 2e kw. f 54, 3e kw. f 50. Per '/t hilo 70 75 c. Vrijhoeven—Cappel 8 November 1903. Mijnheer de Redacteur - Aangenaam was bet mij, in het nummer van heden onder het stuk van den heer Van der Waals een opmerking van uwe hand te vinden. Ook ik had het beter gevon den, deze qnaestieuse zaak met den daarin betrokken persoon te bespreken. Nu echter de heer Van der Waals ze door middel van uw blad «wereldkundig" gemaakt heeft, acht ik het mijn plicht hem op dezelfde wijze van dupliek te dienen, waarvoor ik U beleefd een plaats in «De Echo" (1) vraag, teneiudo het voornoemd ingezonden schrijven te weerleggen. De heer Van der Waals vraagt: «Dienteen verslaggever om hot werkelijk behandelde eener raadsvergadering te publiceeren oftewel de heeren raadsleden in een belachelijk dag licht te stellen, waarop ik kan antwoorden de woorden van de Génestet«'k Ben de waarheid Is dit niet genoeg om Buiten verantwoordelijkheid der Rehctie. Mijnheer de Rédacteur, Wil s.v.p. het volgende een plaatsje geven in uw blad. In de «Noordbr. Post" van 1.1. Zaterdag komt een ingezonden stuk voor van «een vreemdeling". Deze beklaagt zich en terecht over het ergerlijk gedrag «der individuen", die, op schafttijd alhier, staan, hangen of liggen langs de straat. «Vreemdelingen kunnen niet onge stoord hun weg vervolgen ze worden nage jouwd en ook gebeuren er handtastelijk- heden! Is het niet een schande voor onze schoone gemeente, dat zulks overeenkomstig de waarheid in de bladen kan geschreven worden De Rijkspolitie, zoo lees ik, treedt in der gelijke gevallen vaak handelend op zeer juistdoch deze kan niet overal zijn. Maar hebben we dan ook geen gemeente politie En als «een vreemdeling" weet op welke uren van den dag onze straten onveilig zijn, waarom is ook de gemeente-politie dan niet op haar «qui vive", om zulke menschen- plagers te verbaliseerenEn het zijn niet alleen de vreemde bezoekers en de vreemde te Waalwijk inwonende personen, die lastig worden gevallen. Neen, menig «echte" Waalwijker, ik bedoel, die er geboren en ge voed is, verklaarde met mij, dat hij bij voor keur niet op schafttijd door de straat wan delt. Zoo iets teekentKan en moet dau aau zoo'n toestand geen einde komen Moeten we hier den vreemdeling, die zijn geld komt besteden, weren of moet hij zijn le bienvenu? Hebben we hier nog geen bond tot bevor dering van het vreemdelingenverkeer, geen muziekkiosk op de Markt om de buitenlui 's zomers binnen onze grenzen te lokken de politie zorge er ten minste zooveel moge lijk voor, dat niemand bevreesd behoeft te zijn, om op alle uren van den dag zich door onze straten te bewegen. Indien er op be paalde tijden goed wordt gesurveilleerd, indien de politieverordening krachtig wordt ge handhaafd en de II.H. werkgevers willen meewerken ten goede, waaraan niet te twij felen valt, dan komt er een eind aan dat bij troepjes staan langs de straten, alwaar alle booze plannen worden gesmeed. Bij Willem Goppens leest men voor het raam een uittreksel der politie-verordening het heeft ten doel lastige bezoekers voor zijn huis vandaan te houden. Wat heeft zoo iemand ook aan étaleeren, als zijn stoep op de schoonste gedeelten van den dag is ue volkt met rookende, pruimende en Bpuwende gezellen Doch wat hier waar is in dit bijzonder ge val is ook de waarheid in het algemeen en daarom de vraagZou van overheidswege, waar dit noodig of wenschelijk wordt geacht, niet overal een dergelijk uittreksel der politie verordening kunnen worden aangeplakt en der politie worden opgedragen daaraan de hand te houden? Gaarne geef ik toe, dat menschen, die veel binnen zijn, Behoefte hebben aan buitenlucht, maar eene kleine wandeling zal meer de gezondheid bevorderen, dan het staan in alle weer en wind langs 's Heeren met voor hem de overtuiging te geven, dat het niet in mijn plan lag o*n de raadsvergadering ten onzent als een parodie voor to stellen van wat eene raadsvergadering inderdaad zijn moet. Is het voornamelijk de vraag, waarmee critiek uitgeoefend is Doch over dat woordje «critiek" straks een weinig. Dat het vorige raadsverslag niet aan alle eischen voldeed, welke men er aan stellen kan. toegestemd, hierin verschil ik geenszins van gevoelen met genoemden heer. «Houden uwe verslaggevers er ook secreta rissen op na, die alles voor hen klaarmaken," zoo vraagt de heer Van der Waals verder. Deze vraag kan men «uizetten in de volgende «Heeft uw verslaggever te V.-G. soms ook hulp gehad? want ik ben er stellig van dat hij niet genoeg op de hoogte is, om aan het debat bloot te staan. Dit komt te duidelijker uit, wanneer de heer Van der Waals opmerkt, dat het laatste verslag aanmerkelijk beter is, dan het eerste. Eene kleine opheldering na van de feiten in 't le voorkomende, kennis genomen te hebben, meende ik pen ex. Ge meentewet1' te moeten aanschaffen, om derge lijke fouten te voorkomen. Dat ik art. 254 ken, behoeft hem niette verwonderen, wanneer hij in overweging neemt, dat de heer Van dei- Schans in de vergadering van 28 Oct. den heeren raadsleden verwees naar dat artikel. Ook ik heb dat gehoord. «De heer v. d. W. keurt mijn raadsverslag als niet fatsoenlijk zijnde, af. Mijn secretaris heeft het dus foutief opgemaakt. Mag ik daarom den heer Van der Waals als iemand met rijpe ervaring, wetenschappelijke kennis en laBt not laest met ontzaglijkewetsstudiën beleefd verzoeken mij bij 't opmaken ervan bij te Btaan Dan zal het er wel wat «fatsoenlijker" uitzien. Dan moet de mindere voor de meerdere wijken en ik zal mijn secretaris ervan verwittigen dat ik zijne diensten niet langer behoef". Gekomen aan 't raadsverslag van meerge- melden heer V. d. W. trof het mij, dat de heer V. d. W. zoo'n goed geheugen heeft en 't verslag op 4 Nov. (dus 7 dagen na 28 Oct.) nog zoo goed kan wedergeven. Of moet ik veronder stellen, dat hij van een secretaris beeft gebruik gemaakt, die hem de notulen heeft voorgelezen, dat hij met eens andermans kalf heeft geploegd Nog zit hij met dat «zoon des wethouders" in zijne maag. Niet ter versterking, niet «ter bijzetting van kracht" doch ter verduide lij k i n g is dit door mij er in gevoegd." Verder deelt ook de heer Van der Waals ined®, dat door hem op 28 Oct. o.a. gezegd ie: ,,De haven is voor de gemeente V.-ü. eene bron van inkomsten." Art. 254 der Gem. wet zegt, maar natuurlijk in andere termen ,,De gemeente moet de inkomsten der haven etc. aan die inrichtingen teruggeven. Teruggeven in den vorm van vernieuwing of verbetering. Hoe dus eene bron van inkomstenIn di- recten zin is dit ten eenenmale onmogelijk. De heer Yan der Waals heeft het, volgens zeggen, al ligt het niet voor de hand, in indireete beteekenis genomen. ,,Wend uwe schreden naar Labbegat, ga, zie en oordeel, zoo spreekt hij, wat een drukteen vertier de haven toch al brengt. Het lossen en laden der schepen vereischt werkkrachten, die worden grootendeels uit onze gemeente genomen; de neringdoenden worden daardoor gebaat, wijl de schippers veel levensbehoeften noodig heb ben." Is dit alles waar, Vrijhoevenaars Zijn dit feiten, arbeiders van Vrijhoeven? Winke liers, vaart ge er wel bij De werkkrachten, die Vrijhoeven levert zijn zeer miniem. Van de ongeveer 40 werkers bij de firma's Oerle- maus, die daar hun brood verdienen voor zich en hun huisgezin, van die vele arbeiders zijn er maar 3 in onze gemeente woonachtig. De schippers halen hunne levensbehoeften, kolo niale waren en brood, bij de dames Oerlemans. Dat brood wordt grootendeels(ook geheel en al door Vrijhoevensche bakkers ge leverd. De bakker(s) dus daargelaten, is het slechts één neringdoende, die daar wel bij vaart. Voor korten tijd echter werden door velen de levensbehoeften in een andere ge meente aangeschaft. (Over het al of niet terstond uitdiepen oordeel ik niet.) De woorden van den heer Van der W aals en den heer Van der Schans trokken in de laatste vergadering zeer mijne aandacht. Vandaar, dat ik terstond meende, dat de woorden van den heer Van der Waals in con tradictie met die van den heer Van der Schans waren en stelde daarom hierachter maar eene vraag. Het was maar eene vraag, waarmee ik critiek heb uitgeoefend. Komt critiek in een raadsverslag te pas Zoo ja, dan kan 't niet anders dan tot betere, moet ik zeggen, duidelijker bepleiting der gemeente-belangen leiden. Mijnen welgemeenden dank, M. de 11. voor de toegestane ruimte. Met de meeste hoogachting, UW VERSLAGGEVER. I\S. Nog even opgemerkt, dat dit stuk terstond na lezing van dat des heeren V au dei- Waals persoonlijk, dus niet door mijnen secretaris opgemaakt is. Wenschelijker vond ik het, dat genoemde heer het verdere dei- zaak met mijzelf besprak. Langs eenen anderen weg ben ik echter steeds bereid. 1). Eene passage betreffende ons blad hebben wij moeten schrappen. Red. verslagen van gemeenteraadsvergaderingen f brieven uit Waalwijk, 't Noorden, Suri name enz. talrijke berichten, verslagen en artikels betreffende schoenmakerij en leerlooierij origineele schetsen en nouvellen eu kost slechts 75 cent per kwartaal, fr. p. p. 90 cent, aan onze boden betaald men slechts 6 CENT per week. Abonneert U op en adverteert in Zij die zich thans abonneeren hebben recht op liet belangrijke souvenir dat wij voorstellen onzen abonné's aan te bieden. wegen Ont voor de plaatsing. Ontvang mijnheer de redacteur mijnen dank ilaatsing. GEEN VREEMDELING. Waalwijk, 8 Nov. 1903. het oudste blad in Waalwijk en de Langstraat; geeft degelijke practische hoofdartikels, over zichten en voornaamste berichten uit binnen en buitenland het meeste en beste nieuws uit Waalwijk en omstreken TE WAALWIJK, maakt bekend dat de perceelen van Mej. G. v. d. Houdt door hem den 30 OCTO BER j. 1. geveild en waarvan de toeslag zal plaats hebben op VRIJDAG 13 NO VEMBER in het Hof van Holland van Antonius de Groot te Besoijen met de ver- hoogingen staan als volgt op f 2970. f 60. f 300. f 650. Gelegenheid tot hoogen ten kantore van voornoemden Notaris. Koop Koop Koop Koop I II III IV TE te Waalwijk zal ten verzoeke van den heer CHR. NUIJTEN te Breda op MAANDAG 16 NOVEMBER 1903 in het Koffiehuis van Merkx te Nieuwkuik op DONDER DAG 19 NOVEMBER 1903 in liet koffie- huie van Van den Braak te Elshoutop MAANDAG 23 NOVEMBER 1903 in het koffiehuis van den heer J. Teunen te Waspik alle dagen des morgens om 10 ure in het NOTARIS zal voor de familie VERMEULEN te Was pik en LIPS te Nijmegen op MAANDAG 23 NOVEMBER 1903 na afloop der hout- verkooping ter herbergo van Mej. Maria de Bont ge naamd jyde Ster* te Waspik, eenige per ceelen WEI- EN BOUWLAND onder Waspik en op VRIJDAG 27 NOVEM BER 1903 ten koffiehuize van J. Thijssen te Waalwijk voor de familie VERMEULEN voornoemd eenige perceelen WEI-- EN BOUWLAND onder Waalwijk. NOTARIS te Druilen zal ten verzoeke van zijn PRIN CIPAAL, VRIJDAG 13 Nov. 1903 bij inzet in Hotel de Twee Kolommen te Waalwijk, en VRIJDAG 27 Nov. 1903 bij toeslag in Hotel Verwiel te Waalwijk, telkens nam. 3 uur Eerste koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie B. uos. 46, 47 en 203 groot 4,23,30 Heet. Tweede Koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie B no. 31 groot 3.05,80 Heet. Derde Koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie A no. 284 grout 1.02,40 Heet. Vierde Koop. Een perceel weiland onder Vrijhoeve-Capelle sectie A no. 29 en 30 groot 1,36,50 Heet. Vijfde Koop. Een perceel weiland onder Capelle sectie D. no. 173 groot 3.27.60 Heet., gelegen ten noorden van den vijfden Koop eu onmiddellijk daaraan grenzende. Zesde Koop. Massa van koop vier en vijf Alles breeder bij biljetten omschreven

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3