BE VOCHT TE WAALWIJK, Agenturen. Notaris Canters iiiS en I S! Uil EMI KJ ES Gedistilleerd Van Cool- van dei Schoot, 11 o u tv er koop i n gen Elshoüt en Waspik, Notaris RANT EEN RUIM PAKHUIS WINKEL CAFÉ Groenten in blik en Comestibles, '^infante Correspondenten Eerste Klasse der Nederlandsche Bank, HEDEN OPENING ANTOON TIELEN, AGENTUREN Bericht van Inzet. WIJNHANDEL. Antoon Tielen. Coacumsmds prijsea- Advertentiën. Notaris de Vocht Eene party nieuwe houtwaren. Te huur gevraagd Hieuw® ïïuishoudgroentan- Huishoudstoofaspergei. omen W. TIMMERMANS ZONEN te Waalwp WAALWIJK. Belangrijk Ingezonden stukke Burgerlijke stand. Handelsberichten. verpachten Telegrammen. Waalwijk. publiek vérkoopen publiek verkoopen Te huur gevraagd Markt, Waalwijk. Kassiers en Commissionairs in Effecten. DER Aanbevelend, NOTARIS te Druiien bericht, dat de on roerende goederen door hem ge veild op 13 Nov. j.l. tengevolge van inzet en hooging thans staan als volgt: Koop 1 Weiland onder Besoijen groot 4,23,30 H. A. t 7800. Koop 2 Weiland aldaar groot 3,05,80 H. A. f 6100. Koop 3 Hooiland aldaar groot 1,02,40 H. A. f 1425. Koop 4 Hooiland genaamd Buitendel, nabij Lab begat onder Yrijhoeve- Capelle, groot 1,36,50 H. A. f 750. Koop 5 Hooiland genaamd Tielemansland onder Capelle, gelegen ten noorden van koop 4 en onmiddelijk daaraan grenzende 1 4200. Koop 6 Massa van koo - pen 4 en 5 f 5010. Dagelijks kan ten kantore van voornoemden notaris gehoogd worden. Toeslag VRIJDAG 27 NOV. 1903 nam. drie uur in Hotel Vei wiel te Waalwijk. De mooiste en netste bdrukte ook aan billijken prijs bekomt men biJ WAALWIJK. TE Huizen, erven, tuinen, bouw en weiland en hakhout te Kaats heuvel toebehoorende aan de erven Wed. C. POLS en aan Th. VAN WOENSEL en anderen al daar. Voorts op 7 DECEMBER 1903 's namiddags ten 2*/, uur ten sterf- huize van de Wed. Pols aan de Hilschen straatweg te Kaatsheu vel eenige Meubilaire en andere goederen. tegen 1 Januari of 1 Mei een geschikte OF of een pand dat daar geschikt voor is, met eenig achterruimte, liefst in den besten stand van Waalwijk, brieven froncoaan het bureau dezer, onder letter X. Goede kwaliteit als: Doperwten, Snij boonen, Wortelen, Spercieboonen. pr. 75 liter 26 cent, V3 liter 15 cent. 7j liter 35 cent, 1/i liter 20 ct. Betere kwaliteit groenten in s/< liter-blik 27Ys cent. De uitgebreidste sorteering in fijnere kwaliteiten AALWIJK, is de gcluksaaukondiging van Samuol Heek sober senr. iu Hamburg welke zi"h ie. dit oommer van onze courairt bev r,dt. Du i.uis heeli zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te gevtu. Buiten verantwoordelijkheid der Re clie. V, ijhoeven—Cappel 13 November 19 3. Geachte lieer lledacteur. Mag ik nogmaals u beleefd verzoeken, eene plaats5 in uw blad te willen afstaan Uw verslaggever in rijhoeven is het zeer aangenaam, eene opmerking van uwe hand gelezen te hebben, onder mijn eerste stuk en achtte ZEd. het ook beter, ik eerst met hem de zaak als betrokken persoon besproken had. Gold die opmerking m ij persoonlijk, ol ook andere inzenders van stukken Ik meen zeil zoo vrij te mogen zijn, het antwoord te geven, door uw verslaggever te zeggen, dat hij ten eene male uwe bedoeling niet snapt, anders zou hij als betrokken persoon, zich niet zoo vermetel aanstellen, om te wenschen, dat ik met hem de zaak vooraf zou bespreken, eer ze aau het publiek ter lezing te brengen. Laat ik uw verslaggever opmerkzaam maken dat alle stukkeu van inzenders, eerst gezonden worden ter visie aan de verslaggevers, mot om tegen de plaatsing op te komen, maar opdat zij desverlangd, direct kunnen ant woorden. Dat uw verslaggever het ook beter achtte, met hem eerst deze zaak te bespreken, heeft dus met uwe opmerking onder mijn eerste stuk, niets te maken en kunnen wij als onzin op zijde leggen. "Wanneer een verslaggever of inzender, iets wil laten plaatsen, dat volgens de redactie niet geschikt is voor een blad, dan laat ze er dat gewoonlijk uit, zooals uw verslaggever sal gezieu hebben, dat er van z ij n ingezonden ituk, eene passage, als niet geschikt voor het blad, i s g e s c li r a p t. Het deed mij genoegen uit hot stuk van uw verslaggever te mogen zien, dat hij als jeugdig bewonderaar van den gruoten De Genestet, is voor de waarheid. Maar mijn heer de redacteur, het is nu niet de bedoelmg om met holle phrasen te werken, want holle vaten klinken het meest, doch ik wenschte maar feiten te zien en te hooren en tot nu toe heeft uw verslaggever uog geen enkel bewijs geleverd voor zijne aanhaling van De Genestet; nog uit zijn raadsverslag van 28 Oct., noch uit zijn laatste dupliek, dat ik ettelijke malen overgelezen heb zonder ook maar ééne goede waarheid er in te vinden ter weerlegging van mijn eerste stuk. Uw verslaggever schijnt er veel werk van te maken, om den menschen, andere woorden in den mond te leggen, dan door hen gezegd zijn, hij heeft dat getoond in zijn laatste raads verslag en thans is hij vermetel genoeg, om aan mijne woorden eenvoudig een geheel andere, of eene verkeerde uitlegging te geven Luistert Blechts^I. de R.^Uw verslaggever zegt onder meer in zijn dupliek «Dit komt te duidelijker uit, wanneer de heer Van der "Waals opmerkt, dat het laatste verslag aan merkelijk beter is dan het eerste.Ilc wenschte wel, dat uw verslaggever mij eens antwoordde, waar ik zoo iets beweerd heb. Wel sprak ik in mijn eerste stuk van vorderingen door hem gemaakt, doch ik heb maar al te duidelijk aangetoond, dat niettegenstaande die voide ringen, zijn verslag nog naar niets leek, zoodat het onnoodig is hierop terug te komen. U voelt wel ik toon hoe langer hoe meer aan, dat uw vex-slaggever werkelijk meegaat, met De Genestets gulden regelen. Ik zie hoe langer hoe meer in, dat ik nog een lesje in waar heid bij hem kan halen. Hu dat valt mee want men is nooit te oud om iets te leereu, ben ikblij te zien, dat uw verslaggever, in levens ervaring mijn meerdere is. lloe kan het ook anders wanneer men den aanvalligen leeftijd van bijna 18 jaren bereikt heeft. M ant wat doet uw verslaggever? Weerlegt bij mijn ver slag iu miju eerste stuk? Weineen, natuurlijk niet, want hij is er te wijs voor, heeft te veel levenservaring, om te weten, dat men zijn vingers aan koud water kan branden. Uw verslaggever zegt, ik zijn raadsverslag als niet fatsoenlijk zijnde afkeur. Zijn secre taris heeft hem dit foutief doeu opmaken waar vau liet overtuigend bewijs voor de hand ligt. Heb ik dit werkelijk beweerd M. de R. Ik herinner er mij niets van, maar zooals gezegd is, uw verslaggever is voor de waarheid, ik beu zijn mindere, ik ga er dus bij zitten, ik leg er mij bij neer, maar alvo rens te gaan zitten, wenschte ik iu het mid den te brengen, dat ik gesproken heb van een fatsoenlijk raadsverslag en niet gezegd heb, zijn raadsverslag niet fatsoenlijk was, want van een fatsoenlijk mensch verwacht men dat niet. Het bevreemdt uw verslaggever, dat ik na 7 dagen, het raadsverslag nog in mijn geheugen heb, 'k wil 't goed gelooven, want hij is erg gevat, getuige de aanhef van zijn schrijven, in uw nummer vam Donderdag 1.1. en wat hij veronderstelt of ik de Secretaris, niet een Secretaris, want de notuRn, zoo ver zal uw verslaggever wel gevorderd zijn dat hij weet, die door den gemeente-secretaris opgemaakt worden, ter hulp heb gehad, mij om 't eveu hoe hij daarover denkt mogelijk is hij wel in goede verstandhouding met den secretaris, dat hij daarheen zijn schreden richtte en die zal wel zoo welwillend zijn, hem de waarheid in deze te zeggen. Ik moet zeggen dat uw verslaggever, iu de korten tijd dat hij iu 't bezit is, van zijn gemeentewet, dezelve druk heeft ingestudeerd, want art. 254 dier wet, wordt al aardig door hem begrepen, de toelichting geeft hij er bij, ik ben 't er mee eens, maar waar in dien zelfden zin reeds door mij dit artikel is uitgelegd, althans mijne bedoeling daarvan gezegd, wil 't er bij uw verslaggever maar niet in. In directen zin zegt hij, (onmogelijk) goed gezegd, maar in indirecten -'t is een woord dat door mij gebezigd is, onlangs nog afloop der raads vergadering en ook nog na dien tijd. Heeft hij dit woord óók al van z ij n secretaris ingeslikt We zijn thans gekomen aan de bron van in komsten. Als bij bekkenslag roept uw verslagge ver de Yrijboevenaars arbeiders, winkeliers op, om zijne onware berichten, ware dit mogelijk te bevestigen (voor 't gemak laat hij lcofïie- huishouder(ster), melkslijters, smids enz er buiten en rekenen dus niet mee. De werk krachten van Yrijhoeven-Cappel zijn 3 personen Is dat het voorbeeld opvolgen van De Genestet want wat de Genestet zeide was waarheid, wat uw verslaggever hieromtrent zegt, is een grove leugen, of tellen de inwoners die aan den dijk te Labbegat wonen, onder Vrijhoeven niet mee? Indien het uwen vorslaggever goeddunkt, hen ook te erkennen, als burgers vau Vrij hoeven en ter wille der waarheid, waar hij voor is? zal hij zulks wel doeu, laat hem dan nog eens opnieuw tellen eu dau zullen er nog wel wat bijkomen, doch we weten nu eenmaal Labbegat 'is de zondeubok van uw verslag gever enz. getuige zijn verklaringen, wat hij volstrekt niet bewijzen kan, o. ft. de schippers halen hun leveusbehoelten, koloniale waren, brood enz. bij de Dames Oerlemans, ik zeg uw verslaggever dat dit ten eenenmalen een leugen is, wat hij daar neerschrijft en weet er niets van. (hij slaat er naar, gelijk een blin den naar den wand) niet één maar verschillende andere in onze gemeente worden begunstigd door de schippers, ook die dames zullen wel voor een groot gedeelte daarin deelen, doch ligt zulks niet voor de hand, waar hun winkel vlak bij de haven staat Of nu mijne woorden en die des h. v. d. Schans, zeer zijne aandacht trokken, laat mij koud; ze zijn uitgelegd niet, in strijd met elkander, ik sprak in iudirecten zin, de heer v. d. Schans overeenkomstig art. 254 Gemeentewet, moge lijk heeft genoemden heer dit gezegd, om de raad er nog eens er aan te herinneren, dat de havengelden, niet van het doel ont trokken mogen worden, dau waar zij voor gebezigd moeten worden, doch al werd het iemand met de paplepel ingegeven en hij tooh niet slikken kan, wat helpt 't dan, al geeft men de lekkerste pap Eéno opmerking nog, waar ik overheen beu gegleden. Uw verslaggever zegt, (dat zoon des Wethouders zit hem in de maag), ik heb het er bij gezet ter verduidelijking. Nu wordt door uw verslaggever den Heer Heijmans voorgesteld, als zijnde niet duidelijk in zijn uitdrukkingen geweest te zijn. Ik ontzeg hem het recht zulk een toon aan te slaan, wijl er aan duidelijkheid des heeren Heijmans niets ontbrak, dit zullen allen die de vergadering bijwoondt, met mij toestemmen, doch we weten nu eenmaal ('k ben voor de waarheid) en dan kan men nog al een potje breken. Waar uw verslaggever mij teekent, zooals hij in zijn schrijven dat doet, en ik ben er mee vereerd daar kan hij zeker van zijn, wensch ik hem mijnerzijds, ofschoon zijn mindere zijnde een goeden raad te geven en wel deze. De Genestet zegt 'k ben voor de waarheid, zegt dat niet na, maar wéés waar, e e r 1 ij k in het geven van raadsverslagen welke nu nog veel te wenschen overlaten. U dankend M. d. R. voor verleende plaats ruimte. Met de meeste hoogachting, CAPELLE. Van 1—16 November. GEBOREN Antouie Jacobus z. v. Willem Mar- tinus Vervoort en Hendrik» Ardina Stam Cornelia Johanna d. v. Adrinan Barel en Hendrika Johanim Klerks Antonetta Cornelia d. v. Antonie Sterrenburg en Lucia Antonetta de Bruijn Leendert, z. v. Hen drikus Verduijn en Johanna Adriana de Rooo. OVERLEDEN: Marinas Wagemakcrs, 4 m. Huiberdina Kommeren, 2 ni.Dirk Willem do Bas, 38j. cchtg. v. Nelia Engelina Zijlmans. GEHUWDGerrit Marinu9 de Bie, 24 j. en Jen- neke van Pas 22j. Johannes Cornells Muskens, 23 j. en Johanna Smits, 27 j. HUW.-AFKONDIGINGEN Jon Adriann Vos 25 j. en Anna Elisabeth Soeters, 25 j. te Sprang. zal voor de familie VERMEULEN te Was pik en LIPS te Nijmegen op MAANDAG 23 NOVEMBER 1903 na afloop der hout- verkooping ter herberge van Mej. Maria de Bont ge naamd //de Ster" ie Waspik, eenige per- ceeleti WEI- EN BOUWLAND onder Waspik en op VRIJDAG 27 NOVEM BER 1908 ten koffiehuize van J. Thijsscn te Waalwijk voor de familie VERMEULEN voornoemd eenige perceeleti WEI- EN BOUWLAND onder Waalwijk. Uw E. d. Dienaar, M. J. v. d. WAALS, Lid v. d. Gemeenteraad Vrij hoeven-Cappel. P.S. dit nog ton slotte even vermeld, wanneer uw verslaggever mijn ingezonden raadsverslag weerlegd en mij de onwaarheid wil bewijzen, wenech ik hem nog van antwoord te dienen, doch heb geen plan om op al dat overige holle geklank in te gaan. Op den wenscli van uw verslaggever zal ik ma9r niet ingaan want zoo min als men waar heid in zijn schrijven kan ontmoeten, zoo min zal hij bij ontmoeting voor de waaarheid vatbaar zijn. 'Wij zullen geduld hebber, tot er weer een volgend raadsverslag van uw verslaggever van de raad van Vrijhoeven wordt gegeven, en hopen dan elkander nog eens te spieken, wanneer dit zoo is ingekleed als zijn eerste. BESOIJEN, 17 Nov. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: 1,22 de laagste: f 1,10 De pr, der eieren was 67s a 7ct. GOR1NCHEM, 9 Nov. llistarwe f 8.— a 8.15 roodeditof 7,20 u7,40 witte dito f 7.30 A 7.30 inl. rogge f 5, a 5,15 Buitenl. dito f 4.85 ix 5,—, gerst 1 4,75 a 4,85, haver 3,70 ix 3,80, duiveboonen f7,50 a 7.75, blauwe erwten, f0— a 0 alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 302 runderen, 9 nuchtere kalveren, 5 vette varkens en 452 biggen. \c qual. Kaltkoeien Kalt'vaa rzen Melkkoeien 2'/, jarige ossen Gui8te vaarzen L'inken Glaskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 8 vette varkens van per half kilo, biggen van 14 stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren f—a fDer stuk Eieren 1.85 a 1.90 per 26 stuks. Boter 73 a 75 ct. per !/j kilo. ROTTERDAM, 16 Nov. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.50 a f 8— en per 100 kilo f 8.50 a f 10. Nieuwe- per heet f5.20 a f 5.75, per 100 kilo i 8.50 a f 9.50 Rogge. V laamsche, Zeeuwsche eu Ovcrmaassche Debesf f5.- A t 5;t: Gerst. Ze Hwsche, Flakk. en Överm. Winter 7.50. f 810 beste Zomer- 1'0.0. Haver, f6.30 a f6.90 Blauwe erwten. De beste i 8.io a f J.io Paardenboonen. De beste f 0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.— ix 0.—; Zomerzaad f 0.— a 0.—. Kanariezaad f 0 a 1 Bruine boonen de beste f 10. a t 14.25 Witte boonen de beste f 8.—. a f 14. Een beschaafd aotief persoon, R. K. 34 jaar, volledig met den handel bekend, vloei end Eransch, Duitsch eu Engelsch sprekond, zoekt in diverse degelijke artikelen, zoowel voor binnen- als buitenland. Is ook genegen een of meerdere firma's in het buitenland te ver tegenwoordigen. Degelijke referentiën staan ten dienste. Brieven fr. lett. W. E. alg. adv. Bureau Alta van Nugteren, Beursstraat 17 Am sterdam. f230 (x 300 f170 a 240 I160 a 230 f160 ix 250 (100 a f 80 f 30 (x 12 k 18A 19 140 100 70 16 ct a 9.— per ROTTERDAM, 17 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 32 paarden, L veulen, 1 ezel, 568 magere en 386 vette runderen, 182 vette, 53 nuchtere en 45 graskalveren, 0 schapen ol lammeren 0 varkens 198 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 22 tot 33 cent, stieren 25—31 cent, kalveren 40 tot 50 cent per Va kilo. Melkkoeien f 140 a 225, kalfkoeien f 145 a2oü stieren 55—185 vaarzen 70-125, alles mager vee biggen 4.—10,pasrden 30—150 Nuchtere kalveren, fok- 12—18, slacht- b—12 Op de botermnrkt werden aangevoerd 47/8 en 44/16 vn. en 396 stukken a Va kilo. Prijs le kw 56. 2e kw. f 52, 3e kw. f 48. Per l/s kilo 70 75 c. Wpei Likeuren Aanbevelend, in uireoien z-iu icgi zoo, ik heb dit ook ee: zin wel. Indirect? 't CHERBOURG, 17 November. Heden morgen inde vroegte heelt het koninklijk jacht „Victoria and Albert met den koning en de koningin van Italië aan boord be geleid door de Franschen kruisers „Marseil laise" en „Guicheu en een viertal Engelsehe kruisers alsmede twee torpedojagers de reede alhier verlaten om koers te zetten naar de Engelsehe kust. Tegen 9 uur ontmoette een eskader Britsche torpedobooten aan de grens der Engelsehe wateren het koninklijk eska der en toen werden door iedere torpedoboot 21 kanonschoten gelost. PORTSMOUTH, 17 November. Het ko ninklijk jacht „Victoria and Albert" met het Italiaansche koningspaar aan boord, is hedenmorgen om 10 minuten over halfelf alhier aangekomen. Onmiddelijk nadat het vaartuig had aangelegd aau den steiger van de //South Railway Compagny begaf de prins van Wales als vertegenwoordiger van den koning zich aan boord om de gasten te verwelkomen terwijl de burgemeester van Portsmouth een adres van verwelkoming aanbood. Nadat de vorstelijke gasten inct den prins van Wales gelunoht hadden aan boord van de „Victoria and Albert" kwamen zij tegen 1 uur aan wal om onmiddelijk de reis naar Windsor te aanvaarden, waar zij hedenavond om halfzeven verwacht en ontvangen worden door den koning en de koningin. WINDSOR, 17 November. De koning en koningin van Italië werden bij hun aan komst om 3.30 aan den trein ontvangen door den koning van Engeland. In acht staatsiewagens reed het vorstelijk gezelschap met gevolg onder liet geestdriftig gejuich van de menigte naar het kasteel. De stad vlagt. Bij aankomst aan het kasteel werd de eerewacht geschouwd. Daarna traden de. vorstelijke personen het kasteel binnen Daar werden zij ontvangen door kooge staatsambtenaren. Lijfgarde stond langs den trap geschaard Om 8.45 was er een besloten tafel in de eikenzaal waaraan deelnamen de twee koninklijke paren Victoria, de prins en princes van Wales en de prins en prinses van Sleeswijk-Holstein. Het gevolg at in een andere zaal. De burgemeester van Windsor heeft in de stadszanl een feestmaal aangeboden aan 62 Italiaansche ingezetenen. Deze waren in nationaal kostuum. op DONDERDAG 19 NOVEMBRE 1908 iu het koffiehuis van Van den Braak te Elshoutop MAANDAG 23 NOVMBERE 1903 in het koffiehuis van den heer J. Teunen te Waspik alle dagen des morgens om 10 ure in het te Waalwijk. zal provisioneel op MAANDAG 23 NO VEMBER 1903 ten herberge van A. Wijdemans te Kaatsheuvel finaal op MA AN DAG 7 DECEMBER daarna ten herberge van C. van den Assem te Kaatsheuvel, telkens 's avonds 7 uur MET OF ZONDER WOONIIUIS. Brieven franco ouder motto „PAKHUIS" bureau vau dit blad. TL Vessels Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de V erwisselingskaa der Nederlandsche Bank van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier en vreemde Muntspeciën, worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourueerden berekend. SL Nicolus-IUlap

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3