Laatste Berichten. BEKENDMAKING. Ingezonden stukken Burgerlijke stand. Handels berichten J liSi I Bial Musis Sacrum, door de vier bekende Bossche srlisten wordt gegeven. DE ECHO VAN HET ZUIDEN is Abonneert U dus op dit blad „De Echo van het Zuiden." Zij die zich thaus abonneeren i Lezing. Naar wij kunnen mededeelen zal Mgr. Konings van Amsterdam, adviseur van den R. K. Volksbond in den loop der maand, December voor de leden van den Leo-Bond optietien. De dag zal nader worden bekend gemaakt. Kunstavond. Woensdag 2 December a.s. ten 71/a uur wordt door het departement „Langslraut" van het nut van 'i algemeen een vergade ring gehouden in 't hotel Verwiel de kunstavond wordt verder gegeven door den heer en Mevrouw C. P. T. Bigot-Eggers te Amsterdam. „Cecilia." Het R.K. Zangkoor vierde 1.1. Woensdag zijn jaarfeest. Eene H. Mis wex-d voor de leden opgedragen en werd de dag verder ge voegelijk bij den heer Chr. v. d. Werft' ge passeerd, waar des avonds zich allen aan een uitstekend diner vereenigden en waar het zeer gezellig toeging. Verkooping. Bij de Woensdag gehouden provisioneele verkooping van hot landgoed »Onsenoord« onder Nieuwkuik, werden ingezet het kasteel met 19 H.A. bosch- en bouwgrond op f36,000, en de massa d, i. het kasteel met 50 H.A. op f 102,000, door den heer Ph. Timmermans te Waalwijk. Teekensehool. Zooals we in oub vorig nummer mededeelden, laten we hier den geheelen lijst der prij6winners van de teekenschool volgen L. de Bont, Waalwijk, 1ste prijs der 1ste Masse handteekenen, passerdoos. J. Michaël te Sprang, 2de prijs der 1ste klasse handteekenen, passerdoos. F. van Bladel te Waalwijk, lste prijs der 2de klasse handteekenen, Boekwerk. Arn. van Iersel te Waalwijk, 2de prijs der 2de klasse handteekenen, passerdoos. Tack te 's Gravemoer lste prijs der 3de klasse handteekenen, passerdoos. Jac. Meulkens te Waalwijk 2de prijs der 3de klasse handteekenen, passerdoos. Th. M. van Delft te Waalwijk, lste prijs (der klasse meergevorderden) handteekenen, passer doos plus rijksmedaille voor den eindcursus. A. v. d. Lee te Waalwijk 2de prijs (der klasse meergevorderden) handteekenen, schil derdoos, plus rijksmedaille voor den eindcursus. Joh. v. d. Sanden te Drunen lste prijs der lste klasse rechtlijnig teeltenen, passerdoos. Henri van Huiten Pzn. te Waalwijk, lste prijs der 2de klasse rechtlijnig teekenen, passerdoos. M. Schonk te Waalwijk, lste prijs (der klasse meergevorderden) rechtlijnig teekenen, water pas, met rijksmedaille voor den eindcursus. Cornelia van Huiten Gzn. te Waalwijk, 2de prijs (der klasse meergevorderden) rechtlijnig teekenen, waterpas, plus rijksmedaille voor den eindcursus. A. Arts te Besoijen lste prijs der 2de klasse (handteekenen schoenvak), Boekwerk. JBrienen te Sprang 2de prijs der 2de klasse (handteekenen schoenrak) boekwerk. A. de Kort te Waalwijk lste prijs der 3de klasse (handteekenen schoenvak) meetapparaat met Medaille. Aanbesteding. Bij de hedenmorgen gehouden aanbesteding van 't Marktgeld over 1904, werd het hoogste bod gedaan door den heer H. van Drunen alhier, nl. f750. Het Dag. Best. heeft zich de beslissing over de gunning nog voorbehouden. Parochie St. Antonius. Het St. Ceciliafeest werd Maandag door het kerkelijk zangkoor op plechtige wijze gevierd, Nadat ten 9 ure eene plechtige H. Mis werd opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn der leden, begaf men zich ten 11 uur naar het café van den Heer Verbeek om aldaar den dag feestelijk door te brengen. Aan het keurig diner, omstreeks 5 uur namen deel de Eerw. Heer Pastoor, het kerkbestuur en de leden van het zangkoor, waarna de avond verder onder toasten, zang en voordracht recht genoegelijk werd gesleten, en raog6n allen aet voldoening op dit feest terugzien. Een woord van hulde moge niet onthouden worden aan den Heer en vooral aan Mejuffrouw Verbeek voor den rijken disch waarop zij ons vergastten. Reeds hebben de avonden weder hun volle lengte bereikt, en steeds zijn de bewo ners der tweede Zeine nog in een dikke duisternis gehuld, ondanks de requeBten ver leden jaar bij den raad reedsj ingediend. Toch dunkt ons dat hiervoor in de eerste plaats moest gezorgd worden en dat het aanschaffen van eenige lantaarns in de tweede Zeine geene weelde, maar eene noodzakelijke vereischte is. Juarmarkten. Burgemeester en Wethouders van Waal wijk maken bekend dat te Waalwyk in 1904 worden gehouden de volgende Jaar markten als deu len Donderdag in Januari 7 Jan. den len Donderdag in Februari 4 Febr, den len Donderdag in Maart 8 Maart, den len Donderdag in April 7 April, den 3ea Donderdag in April 21 April, deu len Donderdag in Mei 5 Mei. den len Vrijdag in Juni 3 Juni. den len Donderdag in Juli 7 Juli. den len Donderdag in Augustus 4 Aug. den len Donderdag in September 1 Sopt. den Sen Donderdag in September 15 Sept. den len Donderdag in October 6 Oct. den 3eu Donderdag in October 20 Oct. den len Donderdag in November 3 Nov. den len Donderdag in December 1 Deo. KERMIS den 2en Zondag in Juli 10 Juli. Voorts eiken Dinsdag en VTydag Week markt voor Vee, Landbouwvoortbrengselen en Koopwaren, en Beurs voor Graan, Hui den, Leder en Schors. [Een nieuw soort „Globe". Op een dorpje in de prov. G. zijn de vjroede vaderen byeen, om te beraadslagen over de belangen der gemeente. Ingekomen is een verzoekschrift van het hoofd der school, om, ten dienste van het herhalingsonder wijs, te mogen aankoopen een aardglobe Een der raadsleden, niet wetende, wat dat voor een voorwerp is, vraagt den voorzitter, den burgemeester, om nadere inliohtiugen. Deze, blijkbaar beter op de hoogte, geeft de coodige expli catie. Een nieuwe vraag omtrent den prijs volgt. Wederom dient de burgemeester hem van antwoord. Doch de prijs schijnt ons acht baar raadslid te hoog, althans hij geeft den raad in overweging, ten einde niet in eens tot zulks een groote uitgave behoeven over te gaan, eerst maar een globe van Nederland alleen te koopen, dan kan men laterindien zulks noodig mocht blijken, wel tot den aan koop van de andere deelen overgaan. (Historisch.) Schipbreukelingen Men sshrijft uit Amsterdam Door het Noorsche stoomschip Drammen, kapitein H. A. Wilhelmsen, varenden tus- schen Drammen en Arasterdam, zijn hier ter stede aangebracht vier opvarenden van deu Zweedschen schoener Béata, van flel- singborg, welk schip 1.1. Zondag, in de Noordzee, op 60 mijl uit de Deensche kust verging. De namen der geredden zijn kapitein N. P. Nilsson, le-stuurmam O. Johanson. 2e-stuurmau J. P. Jolison. en de soheepsjongen A. Heidelsten. Vier man der equipage, jongemannen van 17 tot 22 jaar verdronken, niettegenstaande de Drammen 24 uur bij het in nood verkeerend schip bleef, en kapitein Wilhelmsen een boot uiizttte voor hunne redding. Maar de hooge zee verhinderde Dader te komen, en de opvarenden, uitgeput als ae waren door den langen en hardnekkigen strijd met de élementen, durfden aauvankelijk niet over boord springen, niettegenstaande men hun dat herhaaldelijk aanraadde. Tegen den avond, toen de wrakgeslagen Beata al meer begon te zinken, moesten zij er echter wel toe overgaan. Doch nu ver hinderden de duisternis het reddingswerk, en slechts de vier genoemden konden met lijnen en boeien bereikt werden. Een vijfde greep driemaal de uitgeworpen touwen, maar zonk eindelijk machteloos in de diepte weg. Dat intusschen toch nog vier menschenle- vens zijn behouden, is volgens getuige nis van kapiteiu Wilsson te danken aan het handig raanoeuvreeren van den gezag voerder der Drammen, over wien hij en de zijnen dan ook vol lot zijn. Al dadelijk toen men appél ging houden was bekend gewordeD, dat een paar boot werkers vermist werden, en toen het vuur gebluscht was, werden dan ook beiden ge vonden ter plaatse van de ontploffing. Het was een vreeselijk gezicht Een der beide mannen lag opwaarts starende naar het geopende luik, de ander voorover met het gelaat legen den vloer. Beiden waren al- lerjaramerlijkst verbrandhaast geen [stukje kleeding meer aan het lichaam en geheel ineengekrompen, het vel gerimpeld, ten deele verkoold en verbruind, lagen zij daar. Het waren de bootwerkers G. Roodhorst, 40 jaar en A. Reijers, 25 jaar. Beiden zijn gehuwd. Voorts bekwamen brandwonden aan hoofd en handen de bootwerkereG. Haring, 33 jaar, A. Aartsen, 19 jaar, H. Wiebe, 61 jaar en W. Huisman, 36 jaar. Hun toestand is niet levensgevaarlijk te achten, hoewel de brandwonden van een paar hunner zijn. ernstig BesoJJen, 25 November heeft er bij de begrafenisplechtigheid van den heer J. de B. bijna een ongeluk plaats gehad. Zekere slagersknecht had de onvoorzichtigheid voor het sterfhuis, waar veel volk stond, hard te rijden. Een kind geraakte ODder het rad doch werd spoedig opgenomen. Het had gelukkig geen wonden bekomen, doch alleen eenige schrammen in het gezicht. Hedenmiddag werd alhier door den veldwachter van Liempt een dronken koop— mau in postpapier, in bewaring genomen, die nu deze, dan weder een anderen naam op gaf. Tot voorkoming van vergissing in zijn naam is hij overgebracht naar Waal wijk in de maréchaussée-kazerne, alwaar hem thaus tijd gegeven wordt, zijn waren naam op te zoeken. Drunen Voor den Advent is het hier ge bruikelijk dat alle feesteu zijn geëindigd, daarom teerden deze week Dinsdag er. Woens dag de leden der ver. H. Cecilia Het was zeer vroolijk ouder de Jongelui van het zangkoor eu Donderdag was het de beurt nog voor de leden van O. L. V. Broederschap. Beide gezelschappen teerden ten huize van C. G. van Hulten die waarlijk voor een goede ta fel heelt gezorgd terwijl de Heereu het zich lekker lieten smaken. t Begrafenis van don Ned. gozaut te Rotnc. Donderdagmorgen kwait over tien heeft de begrafenis plaats gevonden van wijlen den Ned. gevolmachtigden minister en huilengewonen gezant rar. Westenberg. De begrafenis was zeer indrukwekkend, onder deelneming yan den oppercersmoniemeester graaf Giauoti als vertegenwoordiger van den koning, den minister van oorlog, generaal Pedotli, den minister van posterijen en telegrafie Slelluti Scale, het voltallige oorps diplomatique en tal van autoriteiten en po litieke persoonlijkheden. De baar was bedekt met verscheidene Kransen waaronder van de Nederlandsche regesring en van den Italiaanschen minister van buiteulandsche zaken, Tittoni. Een rroot aantal personen van naam gingen hun ïandteekeoing plaatsen in het boek, op de egatie uedergelagd. De stoet begaf zich van het legatiegebouw naar het Protestant- schc Kerkhof. Brand. Vrijdagmorgen omstreeks 71/, uur had plotseliug eene hevige ontploffing plaats aan boord van het stoomschip Caledonia, kapitein F. Veltmau, liggende aan het terrein van de firma Wm. H, Muller Co. aan de Rijn haven N. Z welk vaartuig Doudernaraiddag met een lading giet- eu staalijzer (140 ton) en 260 ton steen, beuevens 75 vateu benzine, uit Aberdeen alhier was aaugekomen. De vaten bezine, waaronder 50 ijzeren trunks en 25 hou3eu, waren reeds met een groot deel van de andere lading op den wal gelost, bij welke lossing sing was gebleken dat een ijzeren iruuks onder de reis half leeggeloopen was en dat de daaruit weggevloeide benzine tusschen de lading ijzer was doorgeloopeu. Dit is wel licht geschied door eene minder stevige stouwing en het ruwe weder. Terwijl nu vanochtend op het genoemde tijdstip een ploeg bootwerkers in de door— loopeude eersle en tweede ruimen van het voorschip nog met de lossiug bezig waren, weerklonk eensklaps een harde slag, onmid dellijk door eene felle vlam gevolgd. De weggevloeide benzine tusschen de buikhei— ling van het schip weggeloopeu en zich voorts overal over den grond in deze ruim:», on geveer ter hoogte van den voormast, ver spreid hebben, was, uaar men onderstelt, doo- het spatten van vonken uit de op elkander vallende stukkeu staalijzer ontploft. Althans er is geen enkel feit bekeud geworden, waaruit meu tot eene andere oorzaak zou kunnen besluiten. Dadelijk na de ontploffing werden hulp kreten gehoord en sloegen de vlammen uit de ruimen boven het dek uit, maar ook bijna terstond werd met twee slangen van de ge— mcentehaDdelsinrichtiugcn door den machi nist water gegeveD. Kort daarop weerklonk het brandalarm eu rukte de brandweer met spoed uit, en niet lang daarna waren ook de havenbootjes Rijnhaven eu Havendienst II, onder leidiug van den onderhavenmeester, den heer A. Karst, in werking, zoomede de handbrandspuiten 38 eu 40. Onder de op— perleiding van den hoofdman den heer A. E. P. M. Driebeek, werd daarna de verdere blussching voltooid en massa's water in het ruim geworpen. Kaatsheuvel, Wij leven vrij wij leven blij....! Maar het is toch minder raadzaam om 's avonds buiten de bebouwde kom der gemeente te wandelen. We bevelen daarom ieder, die met den beitsten tram of trein meekomt, dringend een gezelschip mede te nemen, al is het dau cok in deu vorm van cm eindje hout. Het zou anders kunnen gebeui en, dat ge een paar malen tegen den grond werd geworpen door den een of anderen grappenraakker. C. v. d. B. zou u daarvan iets kunnen vertellen, ten minste als hij niet bang is, dat P. zijn ruiten in zal gooien. Meerdere bewijzen van ous vrije en blije leven hebben L. en D. op den Berndijk kunnen opdoeo, toen hunne ruiten rinkelend naar binneu kwamen. Ook kan iedereen ze vinden in beschadigde boompjes, al wordt er dan ook maar een enkel gebroken. Wanneer ge soms een onbewooud huisje hier hebt staan, zet het dan binnen, want anders blijft er weinig van over. Verleden jaar werd er een opgeruimd op de vaartnu is men in de Sprangsche Pad bezig. Och, zoo is het elk jaar maar eentje 't Kan nogal, vindt ge niet Gelukkig, dat we nu en dan deze narig heden eens kunnen vergeten. Zoo hebben we Zondagavond 1.1. uitstekend genoten op de uitvoering van „Olympia*. Daar werd voor treffelijk gespeeld. Het drama „Ouderliefde en Vorstenplicht." speelt geen enkele dillet tantenclub beter. Ik wil hier geen namen noemeu, want iedereen was goed; anders had ik graag M. vau R., J. V. en H. van N. een bijzonder woordje van lof gebracht. Aan „Olyn.p"onzen dank voor dien avond. Als iets heel, heel gewichtigs moet ik nog even melden, dat bij C. de R. alhier reeds (of pas een kanarie zit te broeden op 6 eieren. Wanneer dit bericht niet meevalt, dau zal ik verwijzen naar den anderen courant, waaruit ik deze b ij zonderheid heb over genomen. D or den raad dezer gemeente is aan Mejuffr. A. vau Dordt, onderwijzeres op De Loousche Dijk eu aau den heer Th. de By, op deo B-radijk op verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Januari 1904. Capclie, 26 Nor. Wederom rijst hel water heden weder tot buitengewone hoogte, ten gevolge van dei storm, zoodat men over den dijk gaande, in plaats vau land eene groote waterplas ziet. Ook iu de haven is het water dientegevolgen buitengewoon hoog. Dussen, Naar wij uit goede bron vernemen zal de heer W. L. Jens, zendeling te Utrecht Donderdag den 3den December 19(J3, des avonds te zes uur, in het gebouw der Ned. Herv. Kerk alhier optreden teneinde belang. s:cllenden iets mede te deelen uit zijne ervaring' gedurende de vele jaren dat hij als zeudeling werkzaam is geweest. Door deu WelEerw. Heer Aalbers, predikant bij de Ger. gemeente alhier, worden pogingen in 't werk gesteld op tot de op lichting van een christelijke school te geraken. Ln hoeverre hij zal slagen, zal de toekomst moeten leeren. Tegen a s. Donderdag 3 December is eene vergadering belegd, wairiu zoo mogelijk zal wordeu overgegaan tot de oprichting van een Schoolvereeuiging. Ruamsdonksveer, 27 November. Gisteren morgen sloeg een paard gespannen voor eene voor de helft beladen graankar op hol. Na aau de R. K. Kerk het urinoir zwaar beschadigd en een boompje uitgerukt te hebben werd het tot staaugebracht. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. Daartoe door een mild ingezetene in slaat gesteld vierde de harmonie „De Eendracht" gisteren feest. In deu namiddag werd een muzikale wandeling gemaakt, die zooals te begrijpen is heel wat volk op de been bracht. In den avond zou onderling een biljartcoocours gehouden worden. De prijzen bestaande uiteen half mud steenkolen drie worsten, een stoof, eeu varkenspootje, een waterpot, een karafje met iels erin. twee krentemikken enz. enz..waren door de leden bijeengebracht. Dat het hier gisteren onder het gebruik van een stevig potje niet aan plezier ontbroken heeft zal wel niet gezegd behoeven te worden. Cupelle, (Nieuwe Vaart) 25 Nov. 1303 Heden v/m kwam H. de B. alhier met paard en kar voorbij de woning van G. gereden. De schoonzoon van de B. leidde het paard, en by de woning van G. komende, alwaar een ^arnton en meer auder vaatwerk buiten stond nam de B. dit op en wierp het over en in de sloot, zoodat deze voorwerpen werden beschadigd. Vervolgens bracht hij vrouw G. nog twee stooten op de borst toe. Van een en ander is aangifte bij de politie gedaan. Meeuwen. a- s. Woensdag 2 Dec. zal in de Ned. Herv. kerk alhier, des avonds te zes uuj, optreden de Heer W. L Jens, zendeling te Utrecht. Jaren lang zeudeling geweest zijnde, zal hij ons ougetwijfeld veel weteuswaaidige op zendings gebied kunnen mededeelen. Woudrlclieiu 's vonds Delft in bslsefd eens in persoon te gaan tellen hoeTeel arbeiders er te Labbegat werken, en hij zal een volgende maal er wel enkele bij zijn cijfers van VIER bij doen. A. s. Dinsdag 1 December te 7 uur zal de heer A F Marlet het hotel het zwarte paard alhier een leziug houden Tot onderwerp voor dien avond heeft hij gekozen Veevoeding en veevoedingsstoffen Dit belangrijk onderwerp zal bij eenigszins goed weder ongetwijfeld vele belangstellenden lokken Laad van Ileusdea en Althena Het voort- dureude natte weer van deD laatsten tijd is voor den landman niet gunstig Groote uitgestrektheden moeten nog omgeploegd of gespit Wjrden maar het is echter niet te hopen dat de regens door strenge vorst zullen gevolgd worden want ook dan zouden de werkzaamheden op het veld zeer belemmerd worden. Buiten verantwoordelijkheid der Rebctie. Mijnheer de Redacteur. In het nummer Uwer courant van Don derdag j.l. komt een bericht voor uit Dossen waarin wordt gewezen op meerdere gevallen van lyphus die aldaar voorkomen en als vermoedelijke oorzaak wordt aangegeven den slechten toestand van het drinkwater. Hierbij stelt schrijver de vraag Zou het niet noo— dig zyn dat de Gezondheidscommissie zich eens met die zaak bemoeide en pogingen in 'fc werk 6telde om aan dien treurigen toestand een einde te maken Dat deze vraag hier geheel overbodig kan aangetoond worden uit het volgende le. Uit het verslag van de Gezondheids commissie over het tijdvak 24 Nov. 1902 ultimo Dec. 1902 blijkt, dat de waterstaat kundige toestand der gemeente Dussen tot een der eerste zaken behoorde die door haar ter hand genomen zijn. 2e. De uitvoerige correspondentie aan de verschillende besprekingen kranen ten be wijze strekken dat gedurende de laatste vijf maanden de Commissie zich gedurig den aangelegenheid heeft bezig gehou— 3e. De commissie heeft het water schei kundig laten onderzoeken en door hare be middeling is door den heer Inspecteur een uitgebreid onderzoek begonnen. 4e. Uit de rapporten en andere stukkeu berustende in het archief der commissie, kan afgeleid worden dat de toestand verschillende malen in loco is opgenomen èn door H. H. Inspecteurs der Volksgezondheid èn door een subcommissie die door de Gezondheidscom missie daartoe uit haar midden aangewezen werd. 5o. Den 8en October jl. iB door de com- missie eene vergadering belegd hoofdzakelijk ter bespreking der watervoorziening en water- verversching van de gemeente Dussen. Deze vergadering werd bijgewoond door den heer Inspecteur Joosten en den heer Burgemeester van Dussen. In het nummer Uwer courant van 11 October jl. komt een uitvoerig verslag de zer vergadering voor. 6o Nog in den loop dezer week zijn, ten gevolge der besprekingen met de Gezond heidscommissie, twee H H. Inspecteurs van de Volksgezondheid, voor het mikroskopisch wa— teronderzoek te Dussen geweest. Met deze gegevens is hier wel geoorloofd te vragen Zou het niet noodig zijn dat be richtgevers zich eerst goed op de hoogte der dingen stelden alvorens daarover te schrijven? Namens de Gezondheidscommissie, welke haar zetel heeft te Waalwijk. 8MEELE, Secretaris. Vrijhoeven—Cappel 28 November 1903. Geachte Heer Redacteur. Van 21—27 November 1903. GEBORENArdina Maria d. v. A. W. Coppens en M. Eekels Maria Francyoa d. v. J. r. Daelen en C. Kogels - Petrus Marcelis Antonius z. r. A. J. F* Korthout en J. F. Remle Johaunes i. v. N. d. Schoot en J. van Daelen. OVERLEDENPetronella Verhuist 3 w. WAALWIJK, 27 Nov. 1903. De aanvoer van hoornvee was niet ruim, maar de handel was vlug. Kalfbeesten f 150 a f 240 Dito vaarzen f 145 a f 195. Jorge varkens aangevoerd 70 stuks, verkoeht van f 3.— A f 8.— Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1307 ke van f 1.04 a f 1.18 per kg. Eieren 5 A 7Vs cent per stuk. DUSSEN, 26 Nor. Boterprijs per K.G. van f 1.10 1.20. Middel- markt f 1.16 Aanvoer 97 K.G. Eieren f 1.70 de 26 stuks. Gemeenteraadsvergadering, Capelle. Hedenmorgen om 10 uur had de openbare vergadering van den gemeenteraad plaats. De te behanden punten waren de volgende 1 Ingekomen stukken. 2 Vaststelling suppletoir kohier hoofdelijke Omslag. Dienstjaar 1903. 3 Voorstel tot vaststelling voorwaarden verpachting van kaai- en havengeld. 4 Alsvoor aanbesteding levering van 300 kub. M. onderhoudsgrint. 5 Alsvoor aanbesteding werkzaamheden onderhoud der grintwegen enz. 6 Wijziging der gemeentebegrooting dienstjaar 1903. 6 Benoeming geneeskundige belast met de waarneming der armen practijk. 8 Benoeming lid van het algemeen Arm bestuur. 9 Benoeming stembureau voor de Kamer van Arbeid (leerlooiersbedrijf). In ons volgend nummer geven wy hiervan een uitvoerig verslag. Nog eeu kort woordje M. d. R. naar aanlei ding van het geschrijf uws verslaggevers, waar door zijn naam voor goed gevestigd is. De man kent zijn dierbare moedertaal zooals weinige. Men zie het stukje vau de feestviering des heeren Iieijmans, Uw verslaggever diende te weten, dat de spelling, niets aan de beteekenis afdoet. Hij velt hierdoor zijn eigen vonnis, door niet de beteekenis der woorden maar de s c h r ij f w ij z e daarvan te weerleggen. De geheele post welke uitgetrokken is voor de uitdieping der haven, is f400. Hoe komt nu dat jongmensch aan f 1200 Misschien door zijn studie ernstige voor de posterijen. Is er sprake geweest om 1100 a 1200 gulden als post voor onvoorziene uit faveu op de begrooting te brengen? Dat hij et belang, dat iedere gemeente, ook Vrijhoeven- Cappei heeft, bij eene goede haven, niet inziet is hem te vergeven. Hij moet een jaartje de wereld in. Hierby wensch ik het te laten, M. d. R. want waarlijk, eu dit was nog zoo kwaad niet van hem gezegd, ik heb het te druk, men wacht mij aan de haven te Labbegat, er zijn schippers Met vriendelijken dank voor de plaatruimte Uw Dw. M. J. van der Waals. P. S. Daar uw verslaggever zoo voorzichtig in zijn schrijven als tellen iè, verzoek ik hem i het oudste blad in Waalwijk en de Langstraat; geeft degelijke practische hoofdartikels, over zichten en voornaamste berichten uit binnen en buitenland het meeste en beste nieuws uit Waalwijk en omstreken j verslagen van gemeenteraadsvergaderingen brieven uit Waalwijk, 't Noorden, Suri name enz. talrijke berichten, verslagen en artikels betreffende schoenmakerij en leerlooierij origineele schetsen en nouvellaö eu kost slechts 75 cent per kwartaal, fr. p. p. 90 cent, aan onze boden betaald men slechts 6 CENT per week. De Echo van het Zuiden is om boven staande redenen ook het aangewezen blad tot adverteeren. Abonneert U op en adverteert in hebben recht op het belangrijke souvenir dat wij voorstellen onzen abonné's aan te biedeu. Veiligheidswet. De Burgemeester der gemeente Waalwijk, ves tigt de aandacht van belanghebbenden opart. 12 dar veiligheidswet, waarin is bepaald, dat het hoofd of de bestuurder van een inrichting, waarin eenige tak van fabrieks of hand werksnijverheid wordt uitgeoefend, verplicht is van elk in zijn be- dri f aan een persoon overkomen ongeval binnen driemaal vier en twintig uur, nadat het ongeval heeft plaats gehad of de gevolgen van dat ongeval zich hebben geopenbaard, schriftelijk kennis te ;even aan den burgemeester der gemeente, waar iet ongeval plaats had. Bedoelde werkgevers kunnen mitsdien niet volstaan met alleen van het ongeval aangifte te doen ten postkantore ingevolge de Ongevallen wet 1901. Overtreding van voormeld art, 12 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Waalwijk, 15 September 1903. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. Inrichtingen, welke gevaar schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk brengen ter opanbare kennis, «lat ter Gemeente—Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Jac. Sars alhier. om vergunning tot oprichting eeDer broodbak— aerij achter het perceel staande te Waalwijki n do Groote straat wijk A no. 256 kadastraal be kend in Sectie C no. 2191. Op Zaterdag den 5 December 1903, des voor middags te elf uren, i&l op het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen en de mondeling ca schrif telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij diebezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovengemelde tijdstip op de secretarie der ge meento kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen, Waalwijk den 21 November 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris. F. W. VAN LIEMPT.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2