Nummer 11. Zondag 7 Januari 1904 2Te Jaargang Tweede Blad. LANDBOUW. HET SCHOENMAKERSVAK, BUITENLAND. Duitschland. Provinciaal Nieuws. Rusland en Japan. UITVOERINGEN. van Waalwijk. Volksconcert door de Liedertafel Oefening en Verinaak van Waalwijk en Besoijen op Zondag 7 Februari ten 12 uur. PROGRAMMA. Onze Koningin. Hollands glorie. Neerlands Heil. Toegang Vrij. Schellekeus. R. Hol. R. Hol. Buitengew. Soiree Variée et Amusante op Maandag 8 Februari 1904 in de zaal Musis Sacrum". Ouder leiding en met medewerking van Hollands meest populaire» Humorist Luciën uit Breda, liet guustig bekende Duo Michello uit Amsterdam en den heer Louis D'Helft, pianist-accompag- nateur. Aanvang 8 uur. Uitvoering te geven door de tooneelver- eeuiging //Ons Genoegen" op Zondag 7 Fe bruari 1904, in 'net Her berglokaal van den Heer G. Smolders te Waalwijk, met wel willende medewerking van den bekenden karakterkomiek den heer N. Proveniers uit 's-Bosch. Aanvang half zeven. Tweede Winteruitvoering te geven door de tooneelvereeniging //De Vriendenkring" op Zondag 7 Februari 19C4 in de zaal bij deu heer Jos. Thijssen, Markt, Waalwijk. Aanvang 7l/t uur precies. Zie programma's. ii. Het Kath. Sociaal Weekblad van heden bevat liet vervolg-artikel Is het niet hoog tijd, dat er iets gedaan wordt om van het schoenmakersvak te redden wat er nog van te redden is Er is reeds al te lang getalmd. Geklaagd is er veel, maar gedaan is er zoo goed als niets Nu is de berg van moeilijkheden, dien de handwerkschoenmakers vóór zich zien, zóó hoog geworden, dat zij bijna wanhopen aan de mogelijkheid van hem nog uit den weg te kunnen ruimen. Maar zoo het schoenmakersambacht in 't. klein uitgeoefend, werkelijk in zijne laatste levensjaren zijn zou, mag dan do oudergang van dit vak zoo maar aouder tegenweer der vakgeuooten werden aangezien en toegelaten Mogen de moedelooze schoenmakers dan maar zeggeu nkomt laten wij onze jongens maar naar de fabriek sturen en dan verd«r zelf maar aantobben het zal onzen tijd nog wel duren" Neen, zoo'n woord verraadt gebrek aan doorzicht en gemis aan moed. 't Gaat hier niet om het bestaan van enkele individuen, van eeuige gezinnen, maar om het behoud van een vak, dat nog door eene talrijke klas van den kleinen middenstand wordt uitgeoefend. Het handwerk, het ambach dient in leven gehouden in eere hersteld en een gepast middel daartoe is het zeker niet, de ambachtslui, die tot dusver voor eigen rekening werkten, eenvou dig tot loonarbeiders te laten vervallen. Er dienen dus middelen beraamd en aange wend om het schoenmakersambacht weer te brengen in zulk een toestand, dat het een burgerlijk bestaan opleverd. «Wij willen niet" schrijft Hitzr, nhet kapitalistisch groot bedrijf verjagen uit die voortbrengiugsvakkeu waar het als heer eu meester heerscht, om daar het huis- en ambachtswerk opnieuw te doen tronen zulks is eenvoudig onmogelijk. Wij willen echter de heerschappij van het ambacht over die voortbrengiugsvakken, waar het tot nog toe meester is, zoolang bewaren totdat het gepaste middel is gevonden om het ambacht met de nieuwe productiewijze in overeenstemming te brengen." Dit kan echter onmogelijk bereikt worden zonder vereeniging der betrokken vakgenooten. l)e handwerkschoenmakers moeten de handen ineenslaan en vakvereenigingen, ambachts lieden vormen. Het spreekt van zelf, dat deze gilden een serieus karakter moeten hebben. Vooral op het platteland zijn er schoenmakersgilden, die St. Crispijn wel tot patroon hebben, maar die eigenlijk niets meer zijn dan vriendschaps kringetjes. Het zijn van die gezelschappen, die den leden door niets eenig voordeel bezorgen dan door hun uit een gezamenlijk potje jaarlijks op St. Crispijndag een feestmaal aan te bieden. Die vereeniginkjes ook in andere vakken treft men ze aan zijn een ontaard over b ij feel van de oude gilden zij doen niets voor het vak noch voor de vakgenooten, mair dienen alleen om wat gezelligheid en vroolijkheid in 't eentonige en moedelooze schoenmakersleven te brengen. Van die z.g. gilden zal 't heil niet komen. Neen, de verbetering is slechts te verkrij gen door vakvereenigingen, die een sociaal doel nastreven en ingericht zijn naar de eischen des tijds. Voor katholieke vakbroeders is het eene uitgemaakte zaak, dat zulk een gilde op katholieken grondslag moet rusten overal, wanr dit mogelijk is, en dus moet ingericht zijn naar de beginselen der pauselijke Ency clieken. Zou iu eene of andere plaats het aautal ka tholieke vakgeuooten zoo gering zijn, dat zij gezamenlijk geen plaatselijk gilde kunnen vormen, dan zouden zij zich kunnen aanslui ten bij de katholieke vakbroeders van andere plaatsen. Er zou een diocesaan of zelfs na tionaal katholiek gilde kunnen worden opge richt, waarbij de plaatselijke vakvereenigingen en zelfs afzonderlijke vakbroeders zich in af deelingen of correspondentschappen konden aansluiten. Zulk een katholiek gilde zal dan, met be houd zijuer zelfstandigheid, in vele gevallen federatief kunnen samenwerken met andere christelijke vereenigingen van het vak. De werkzaamheid van dergelijk ambachts gilde voor schoenmakers moet inscherp omlijnde statuten omschreven worden, zoodat ieder lid goed wete, wat hem ala gildebroeder te doen en te laten staat. Daarom moeten die Btatuten bepalingen bevatte tot regeling der oneerlijke concurrentie b. v. do >r het vaststellen van minimumprijzen voor verschillend 60ort werk, het weren van slecht werk, het tegengaan van oneerlijke middelen bij den verkoop, enz. Daarbij mtet ook de vakopleiding geregeld worden, opdat wie zich schoenmaker noemt, dit ook werkelijk zij. Meesters in't vak worden ook thans hun werk nog wol kwijt en hebben het fabriekswerk nog zoo heel erg niet te vreezen. Tegen de concurrentie van het groot-bedrijf dient het gilde te streven naar het uitlokkeu van bepalingen, waardoor b. v. de directe levering aan particuliere aan bizondere condi tiën gebonden wordt waardoor belet wordt voorgewende nopruiming" en «uitverkoop" door winkels, die zich van de eene stad naar de andere verplaatsen. Wat het thuis-werken van fabrieksarbeiders betreft, dit zou voor eeu goed deel kunnen worden voorkomen door het invoeren van vakdiploma's b. v. voor leerlingen, voor gezel len en voor meesters ook door morele en, zoo noodig, door wettelijke pressie op de fabriekspatroons, door van deze te vragen verbod van thuis—werken door hunne on derhoorige arbeiders of ten minste het niet aan hen verschaften van nieuw fabrieksschoeisel dat voor handwerk wordt geleverd. Groot voordeel zou een ambachtsgilde den handwerkschoenmakers omniddelijk kunnen verschaften door het doen van gezamenlijke inkoopeu van grondstoffen en benoodigdheden voor het vak Vooral de kleinere schoen makers bazen zouden door samenwerking op dit punt al aanstonds enorm gebaat zijn, wijl zij, thans niet in staat om in 't groot in te slaan, dan zouden kunnen profiteeren van de voordeelen van het kapitaal. Om echter tot deze inkoop—coöperatie te kunnen komen, dient het gilde ook te streven naar verbetering van het kredietwezen door het stichten van een paar- en voorschotkas, door het ijveren voor contante betaling of ten minste voor betaling op korten terwijn. Bij dit alles, en wel in 't bijzonder bij de twee laatstgenoemde middelen, is zeer zeker eene groote mate van onderling vertrouwen beslist noodzakelijk. En 't is hierom, dat wel terdege dient gelet op het godsdienstig en zedelijk gedrag der leden. Ook al zijn dezer plichten en rechten nog zoo nauwkeurig en scherp afgeteekeud, wat zal dit geven, indien het godsdienstig en zedelijk leven der gildebroeder» niet van dien aard is, dat aan die rechten eu plichten door ieder van hen ook de hand wordt gehouden Men schatte ook niet licht de moeilijkhe den en bezwaren, welke aan de uitvoering deze plannen, aan de toepassing dezer mid delen verbonden zijn. Veel tijd, veel overleg en ook veel opoffering zal er worden ver eischt om tot vaste samenwerking te komen en de hoog noodige eendracht te verkrijgen en te bewaren. Men late zich daarom niet ontmoedigen, zoo niet alles of misschien zelfs niet veel van bet opgenoemde in een kort tijdsbestek tot stand komt. De veiligste, zekerste eu ook meest gelei delijke weg, dien do schoenmakers kunnen volgen, lijkt mij, dat zij zich aansluiten bij de 11. K. Vereenigingen van Neringdoenden, zooals de Hanze is. Eenmaal in voldoend aantal toegetreden, kunnen zij zich vervol gens gemakkelijk nog nauwer verbinden in een plaatselijk llanzegilde. Later kunnen dan de plaatselijke gilde vormen en alzoo eene uitge breide eu krachtige organisatie tot stand brengen, van welke rijke vruchten mogen worden verwacht. van stikstofmest en dus in de eerste plaats van chilisalpeter. Niet algemeen is men van deze. nood zakelijkheid doordrongen. Ik wil in dit opstel trachten, den landbouwer ervan tc overtuigen dat hij, als hij meer kaïniet en superphos- phaat gebruikt dan vroeger, hij ook meer chilisalpeter moet gebruiken. D<* planten- lieelen, welke ook, wortels, stengels, bladeren zaden, zijn alle, behalve uit verschillende andere stoffen, die als regel genoegzaam in den bodem voorkomen, opgebouwd uit stikstof, kalium en phosphorus, zoodanig, dat er geen enkel plantencelletje is, ot het bevat deze drie genoemde stoffen, ver- eenigd met nog andere als noodzakelijke bestanddeelen. Veronderstel, dat een der drie gemist wordt, dan kunnen de andere twee zulk een plantendeel niet alleen vormen] Het is als met een bakker, die om brood te bakken meel, melk en gist noodig heeft en die, wanneer een dezer ontbreekt, van de twee andere alleen geen brood kan bakken Doch daar volgt tevens uit, de bijvoeging vau het eene ontbrekende, de beide andere ook weer in gebruik stelt. Zoo ook in den grond AL er veel kali en phosphorzuur in den grond is, en betrekkelijk weinig stikstof, dan zal de aanvoer van stikstof alleen, de kali en het. phosphorzuur doen benuttigen. Wanneer een boer op zijn bedrijf meer kainiet (of chloorkalium enz.) en super- phosphaat (of slakkenineel) gebruikt, en ineent daarmede genoeg t edaan te hebben, dan begaat hij een fout. De noodzakelij ke aanvulling daarvan is de een of andere stikstofmest, waartoe o. a. met het oog op deu prijs net best chilisalpeter genomen kan worden. De dagen van de ergste spanning over den toesiand in de kolonie zijn thans voorbij. Oka handja en Windhoek zijn ontzet de gouver neur is „terecht" en kan morgen te Swak— opmond aankomen, de eerste versterkingen uit Duitschland zijn aan wal gezet en uit het gebied van de Bondelzwarten (die reeds lang voor Hercro's tegen het Duitsche gezag in verzet waren gekomen) is ambtelijk het bericht bevestigd van hun algemeene overgave en het herstel vau den vrede. Dat zijn alle goede lijdingen. De totdusver bevestigde verliezen bedragen vermoord en meest verminkt terruggevonden 44 kolonisten., vrouwen en kinderen gesneu veld 26, bovendien waarschijnlijk nog 50 dood Gobabis (ten O. van windhoek, in de buurt vau de grens van Betsjoeana-Land) word sedert 26 Januari belegerd. Morgen begint de or.marsch naar OmaroeiOe (ten N. vau Karabid)." Nu de Duitschers weer meester ziju van den spoor van de kust tot het eindstation Wind hoek. zijn de opstandelingen blijkbaar meest in oostelijke lichting naar hun schuilplaatsen in de bergen teruggetrokken. Daaruit is ook ie verklaren dat thans meer naar het oosten gelegen plaatseD doorGobabis bedreigd worden N.i het ontzet van alle nu nog belegerde plaatsen zal dan een groote tuch'.igingsexpe duie ondernomen worden. Het marine—expeditie—corps kan den 8steo of 9den dezer te Zwakopmond zijn. Nadien tijd beschikt de gouverneur in het geheel over een strijdmacht van 1250 man met de noodige kanonnen en machinegeweren. 's Bosch L. SIMONIS. 1) Vooral hier slaat de Eerw. Schrijver o. i. den spijker op den kop. Hij kon alleen nog wat harder slaan de inkoopscoöperatie zal moeten leidon tot verkoops- coüperatie, eu van deze tot een compleeteproductie coöperatie is slechts één stap. Te Leiden is een schoenfabriek afgebrand eu wordt niet meer opgebouwd 60 schoenmakers zijn daardoor werkloos.Geholpen door een flink voorschot uit een fonds tot steun bij fabneks- rainpeu, hebben zij in een door de Gemeente voorloopig kosteloos afgestaan lokaal een produetie-cooperatio gesticht. Voorhands schijnt de zaak goed te marcheeren Zou in d i e richting niet de afdoende oplossing tc vin den zijn Red. K. S. W. De wcdcrkecrlgc Invloed van het gebruik der verschillende inesttoflen. Het is niet te outkennen, dat in de voornaamste landbouwdistricten van ons land het gebruik van kalimeststoffen, als kaïuiet chloorkalium enz, aLook dat van Pliosphor- zuurmeststoffen, als superphospliaat en thoraasslakkenmeel zich zeer sterk uitbreidt. D:ze toename in het gebruik van kali en phosphorzuur is een der redenen, waarom een evenredig grooter gebruik gemaakt wordt stoomponten onderhouden. Daarom vooral zal het wel wezen, dat Ruslard zoolang geaarzeld heeft en nog tracht den oorlog uit te stellen totdat het dooiweer wordt. In vele opzichten dus staat Rusland er slecht voor, waartegenover enkel Japan's groote kustlijn voor dit land het nadeel biedt, dat gemakkelijk Russische troepen kunnen worden geland. En toch is er één omstandigheid, die de worsteling geheel ongelijk maak', dezelfde omstandigheid, die Napoleou's overwinnings tocht in een totale nederlaag veranderde de reusachtige uitgestrektheid vau het Russische rijk. Zelfs al zou 't Japan gelukken, Korea en Mantchourije en een groot deel van Siberië te veroveren, dan zou.... er niets gebeuren. Rusland zou Rusland blijven en stil wachten tot de Japanners over hun Beie/ina terug- Lokken, want zulk een groot gebied kunnen ze toch niet blijven bezetten. Wordt daartegen Japan verslagen, dan is het ziju prestige en macht voor langen tijd kwijt. En de bondgenoot, Engeland, die nu, 't zij dan niet officieel, den oorlog aanstookt, weet dan natuuilijk van dat bondgenootschap niets meer. Een machtige Russische oorlogsvloot heeft Port Arthur en Wladiwo>tock verlaten met onbekende bestemming en troepen verplaatsing op groote schaal naar de kusten en naar Korea heeft plaats. Alles wijst op :en spoedig einde der crisis. 't Zijn nu geen dagen meer van spanning miar uren. De telegrammen van Donderdag geven zoo weinig hoop op een guustige op lossing van het conflict, dat ieder oogenblik de hom kan barsteD. Vreeselijk zal de catastrophe dan ziju. Wat nog in bizondere mate de scherpte van het gevecht zal vergrooten is het feit, dat de slagen zullen moeten geleverd worden in zeeën, die door een allergrilligst uitsprin gende kust en door tal van eilanden zijn verdeeld, zoodat vluchten bijna niet mogelijk is en ieder oogenblik gevaar voor stranding bestaat. Tort Arthur, de voornaamste Russische haven, ligt op een ver in de Gele Zee uit gestoken landtong, vlak tegenover de Chi— neesche havens Tsjifoe en Wei hai—-wei. Aan de andere zijde wordt de Gele Zee afgesloten door het als een groot schiereiland neerhangend Korea, dat eeu Russisch schip 'i welk Wladiwostok zou willen bereiken noodzaakt om dicht langs de Japansche kust, te midden van lallooze Japansche eilandjes, door te varen. De grtote spoorweg, die Ruslands troepen en leveusmiddelen moet aauvoeren, is zeer gemakkelijk door de Chineezen aan te vallen, terwijl bovendien tal van Japanneezen daar moeten rondzwerven eu het Baikal meer, dat den lijn in tweeën snijdt, nog bevroren is. Wel wordt de spoorlijn er omheen gelegd, maar voorloopig wordt het verkeer met twee WAALWIJK, 6 Feb. 1904 „Bisschop Hamer in het Kruisverbond. Wij lezen iu de „Gelderlandei" van Nij megen YVe hadden gister-avond het genoegen tegenwoordig te zijn bij de repilitie, die werd bijgewoond door den dichter van het drama, den Eerw. heer Arn. Snys. Zoodoende hadden we gelegenheid ons door eigen aan schouwing te overtuigen van de bijzondere zorg en toewijding, waarmee de uitvoering wordt voorbereid. De tooneelafdeeling van het „Kruisverbond* blijkt over werkelijke talenten te beschikken trou vens ze telt verscheidene personen van ontwikkeling als heeren onderwijzers en an deren, van wie behalve een beschaafde uit - spraak ook een goed begrip van het gesprokene verwacht mag worden. En daarbij zijn er onder de vertooners enkele eenvoudige werk lieden, cie zelfs heel moeilijke passages ver rassend goed weten weer te geven. H. t zou voorbarig zijn, hier al in bijzon derheden te treden maar we meenen veilig te mogen voorspellen, dat de uitvoering niet beneden de verwachting zal blijven, ja we zijn overtuigd, dat ze die nog zal overtreffen. De Eerw, heer Suys die verschillende zeer gewaardeerde wenken gaf, uitte zijn hooge tevredenheid over de uitstekende vertolning. Ook wij maken den dilettant—tooneellisren ons welgemeend compliment, waarbij we een woord van hulde oo niet mogen achter wege laten aan den ijverigen voorzitter van hel „Kruisverbo d", onder wiens leiding het stuk wordt ingestudeerd en die zich waarlijk niet gemakkelijk afmaakt. Ook de costumes waren aanwezig en konden door de vertooners worden gepast. Ze zijn met groote nauwkeurigheid gemaakt volgens gegevens, door missionarissen verstrekt, en zullen een prachtig effect maken. De dames zelatricen der H. Kindsheid, die voor dezen omvangrijken arbeid hebben gezorgd, hebben er alle eer van het werk is keurig. Vermelden wij nog dat de heer J. A. G. Scheerder, coiffeur in de Burchstraat, heel belangloos de zorg voor de grimes heeft op zich genomen. Voor den aanvang der repetitie van het drama weiden gerepeteerd de reizangen der Engelen, door den heer Alb. Roothaan ge componeerd voor vijf stemmen en orgel Hij zelf begeleidde. Een twintigtal zangers en even- zooveel knapen hebben onder de bekwame leiding van den heer F. Geertsen, directeur van het zangkoor der St. Ignaiiuskerk de zangen ingestudeerd en brachten ze al heel goed ten gehoore, De toondichter heeft er zich vooral op toegelegd den tekst duidelijk en met uit drukking te declameeren vandaar dat hij de compositie doorloopend homophoon heeft ge houden met slechts enkele polyphone mo- rpeoten. Ook over zijn arbeid uitte de dichter zijn bijzondere tevredenheid en daar was alle reden toe want een zorgvuldiger en gevoeliger wedergave van deD tekst dan hier geleverd is, zou dunkt ous, haast niet te geven zijn. Overeenkomstig dien tekst is ook de muziek heel afwisselend, nu kalm beschouwend, dan smartelijk ontroerd, en andermaal hoog o;-. jubelend. Bij die afwisseling is toch ook de eenheid niet uit het oog verloren *n keert b.v. in den eersten zang de melodie van den aanhef iu het middeu en aan het slot terug. De uitvoering dezer nieuwe compositie van onzen begaafden stadgenoot zal aan de op voering een heel bijzonderen luister bijzetten, (De uitvoering heeft 10 Febr. plaats.) U tvoer'ng gewijde .Muz ek Gaarne vestigen wij de aandacht on vo renstaande ad-ert. betreffende de uitvoerin vau Gewijde Muziek op Dinsdag 9 Feb a. s. 's avond 8 uur in ue Herv. kerk t Waalwijk hotwelk een avond belooft te worde vol melodisch kunstgenot. Overal wanr deze artisteu eene uitvoerinj gaven, was men een in lof over de executantei Mej. v. Emrninckhoveu weet door hare klank rijke, ronde stem iedereen te betoveren, terwij het uitDeinend spel van deu heer Secrèv organist der Remonstrantsche kerk te's Gra venhage eveneens hoogst verdienstelijk i De heer Wegerif (violoncel) blijkt mede ee zeer begaafd virtuoos te zijn. Wij twijfele niet of een ieder zal de gelegenheid te bat nemen om te genieten van deze zeldzaa sohoone uitvoering en daardoor toonen gevo te hebben voor hel schoone. Die thuis blijf zal blijken veel te hebben verzuimd. Omtrent eene uitvoering, op 15 Oct. j te Rozendaal (N.-B.) schrijft het daar ver schijnend blad //de Grondwet" „De uitvoering van gewijde muziek, gege ven door mej. Van Etuinckhoven (zang) e de heeren Secrève (orgel) en Wegerif (vio loncel), verleden Zondag in het kerkgebou der Herv. Gemeente alhier, was eene eerstel ing op dit gebied, maar eeue, die naar i hoop, de eerste zal zijn van een lange reek dergelijke kunstavonden. Waarlijk aan zoo'n paar avonden in seizoen hebben wij hier groote behoefte z zijn eene aangename, wellicht noodzakelijk afwisseling in de reeks der uitvoeringen, di wij thans weer tegemoet gaan. Hier slecht fijne ware kunst, kunst die zacht tot he hart spreekt, ons rust en vrede geeft, to hooger stemt. Hier eene totale afwezighei van al wat profaan is en op effect bereken Voor deu waren liefhebber du» eene mild bron van stil, groot genot. De gewijde muziek werd door de uitvoer ders met veel wijding ten gehoore gebracb Zonder in bijzondere besprekingen te trede kan men van de heer Sucnve getuigen, d hij zijn spei is klaar, doorzichtig en duid lijk verstaanbaar, hetgeen men van orgelsp in den regel niet kan getuigen. Doordat he slechts eeu klein instrument ten dienst stond, was hij niet iu de gelegenheid prachtige klankkleuren, die ons een goe bespeeld volledig orgel kan voortooveren, releveeren, nog den magistrale» bruischende toon van den „Grand Jeu* voort te bren gen. Toch verraste hij ons meermalen o zeer schoone klankeffecten, vooral in de be geleiding der zangnummers. Hier was echt bij de pianissimo'» het orgel wat sterk, he geen aan 't instrument zelf, niet aan de bespeler te wijten i». De beer Wegerif gaf veel fe genieten, zij toon was welluidend en krachtig, zijne op vatting en voordrachten diep gevoeld e toch flink vrij van sentimentaliteit, waarto toch, bij eene eeuigszin» ziekelijke opvattin de door hein gespeelde nummers heel lie aanleiding konden geven. Daarom zijn ee paar vlekjes of liever ongelukjes op technisc terrein gaarne vergeven. Meij. Van Emminckhoven aong m- klankrijke, volle stem de verschillende prach volle liederen vol diepen zin. Vooral mun ten uit de beide liederen van Bach, d „Jerusalem-aria" van Mendelssohu en h slotnummer het overbekende „Panis An gelicus" van César Frank. Dit laatste voor werd zoo heerlijk gezongen en door org en cello op zoo prachtvolle wijze begelei dat zeer zeker, zoo de plaats, waar me zich bevond, zich biertoe had geleend, stor van toejuichingen den uitvoerenden zou te deel ziju gevallen". Leziug llanze. Door den weleerw. heer Sengers uit Ti burg zal a.s. Maandag d-s avonds ten uur iu h«t hotel Verwiel eene lezing word gehouden over „Het Vereenigiugsleven voor de leden van de Hanze en ook toe gankelijk voor het publiek. De aangekondigde lezing met lich beelden op de St. Paulusvereeniging, Dins dagavond namens G. en W. door nota" van de Moortele uit Isegliem te houd GAAT NIET DOOK eu is uitgesteld tot Pasehen. Uitvoeringen. Wij vestigen de aandacht op het volk concert morgenochtend op Musis. Waalwi gal nog zoo weinig uiting aan zijne g voelens bij het heugelijk jubileum vau ou Koningin-Moedermoge daarom een dr bezoek nog een klein bewijs onzer groo dankbaarheid voor deze groote Vrouwe, Kouiugin der Weldadigheid, zijn. Voor verdere bijzonderheden omfrei het soiree Maandagavond op Musis, dat ze veel belooft, zie men de rubriek „Uitvoering

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 5