ÜïiSTE STIÏÏMJFiM Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Rechtzaken. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Ingezonden stukken. Telegrammen. WelEerw. stadgeuoot en dichter hier op te roeren 't Zon gemakkelijk gaan, dunkt ons I T. A. V. E. N. Met een enkel woord vestigen wij nog de aandacht op de Soirée Amusante te. geven door de operette vereeniging T. A. V. E. N. U. van Waalwijk en Besoijen op Zondag 14 Februari a s Eet programm e bevat mooie nummers, zoo noemen we „Die Vesper', „De Pruimen boom", „Er. Theobald" en „Barnuin en Bail terug in Amerika*. Evenals 't vorig jaar zal de uitvoering van dit jeugdige uitgelezen gezelschap, zeer zeker druk worden bezocht, want zij belooft zeer veel en de entrée-prijs is zeer matig gesteld. Ongeval. Hedenmorgen toen de landbouwer A. Kroot uit 't Loonich-Hoekje naar Waalwijk wilde rijdeu om beer te gaan halen, sloeg nabij de watertoren zijn paard op hol. Een eind- weegs werd hij meegesleurd, zoodat hij ten slotte het paard moest loslaten en üit in volle vaart doorholde tot het met één rad en een gebroken os, tegen het huis van den heer H. Mulders terecht kwam en daar neer viel. Toen dhr. M. verschrikt toesprong en 't by de teugels greep, vloog het wederom op, maar met behulp van een paar buren werd het paard tot staan gebracht en uitgespannen. K. kwam ondertusschen aangeloopen, hij had weinig letsel bekomende kar is nog al beschadigd. Het ongeval is dus nog goed afgeloopen. Zwaar gewicht. Gisteren werd door den slager J. v. d. Sanden alhier een varken geslacht, dat niet minder woog dan 460 pond. Het dier was nog slechts 9 maanden oud en gemest door den landbouwer VV. Heijmans uit Vrijhoeven- Cappel. BESOIJEN, 12 Febr. Toen de zoon van den landbouwer J. K des morgens de koeien wilde gaan voederen, vond hij tot zeer groofe ontsteltenis, een der koeien dood iu den stal liggen. I)c ontboden veearts heeft in overleg met deu districts-veearts, miltvuur geconstateerd. De koe is daarna volgens wettelijke voorschiiften verbrand. Evenals vorige jaren zal de zang vereeniging „Vooruitgang zij ons doel" ook thans op Maandag met Vastenavond eene uitvoering geven in het lokaal vau den heer Van der Zaken alhier. Al» komiek zal dien avond optreden de heer van Ier land uit Tilburg, welke een geheel nieuw repertoir ten gehoore zal brengen. Onuoodig te zeggen, dat een genotvolle avond ons wacht. Herbenoemd met algemeene stemman tot leden van de commissie tot wering van schoolv rzuim, de aftredende leden, G. van Oudenhoven, J. v. d. Hammen, L. Verwiel en G. Rubbens. Een leuk geval. De slager F. K. had zijn honden ingespannen en wilde hier mede naar de Klei rijden. Terwijl hij de poort zou sluiten gingen er de hondeu in volle vaart van door, niet naar de Klei, maar naar Kaatsheuvel. Alvorens hij de bestemde reis naar de Klei kon maken, moest hij eeist natuurlijk naar Kaatsheuvel om zijn weggeloopen twee span. VRIJHOEVEN-C APPEL, 11 Febr. Op Vrijdag 19 Februari a.s. zal er een verkie zing plaats van één lid voor den Gemeente raad ter vervulling van de plaats openge vallen door 't ontslag van den heer M. A. van Riel. Da vrouw van M. Wagemakers, aan den Capelschen dijk sinds eenigen tijd aan typhus lijdende is Woensdagmorgen over leden. WASPIK. Tot directeur van het post en telegraafkantoor alhier, is benoemd, J. C. C. D. Pronk, thans commies der poste rijen en telegraphie 3de klasse te Amster dam (postkantoor RAAMSDONKSVEER, 12 Febr. Onze dorpsgenoot, dhr. D. Lankhuijzen Sz. is benoemd tot gemeente-ontvanger en amb tenaar ter geineentc-secretarie te Wateringen. Den benoemde onze gelukwenschen. Bij de gehouden aanbesteding is het bouwen van den villa „Margaretha" voor de familie v. d. Meer opgedragen aan den aannemer J. van Laarhoven alhier. DRUNEN 12 Feb. Riepen wij enkele dagen geleden de Harmonie de „Eendracht" een tot weerziens toe, wij konden toen nog niet vermoeden, dat wij reed» zoo spoedig in de gelegenheid zouden worden gesteld ons weer eens aan kunsigenot te kunnen ver gasten. Niettegenstaande de 25ste herinnerings- dag reeds enkele dagen is verstreken, heeft het bestuur der Harmonie de „Eendracht" gemeend te Harer eere op Zondagavond ten 6 uur een groot volksconcert te moeten geven in de daartoe versierde zaal van den Heer M. Pullens waartoe al de gemeentelijke auto riteiten zullen worden uitgenoodigd. Zeer zeker zal er dien avond weder druk bezoek zijn en wij twyfelen niet of men zal zich niet te beklagen hebben. Een wandeling naar Drunens feestconcert is dus aan te bevelen. Naar wij vernemen zal de „Nienwe Harmonie" a.s. Zondag eene muzikale wandeling door onze gemeente maken, wat ook veel volk op de been zal brengen. Voor Drunen dus een dag van mua»ek. Alles ter eere van H. M. de Koningin van Weldadig heid, Dinsdag a.s. des voormiddags omstreeks elf uur ten huize van Mej. de Wed. A. van Rooij groot matiué te geven door de Harmonie de „Eendracht". Pro. ram ma ad Libitum. MEEUWEN. Door den directeur, den heer J. Dammers zal a.s. Vrijdag 19 Februari 19U4 's namiddags i uur voor de Naam- looze Vennootschap „de Meeuwensche Bouw maatschappij" aanbesteed worden liet. bouwen vau een woonhuis Bestek en voorwaarden waarop zij zal plaats hebben, liggen van af heden 14 Februari ter inzage voor belang hebbenden in liet café van gebr. de Graaff alhier. LAND VAN KEUSDEN EN ALTENA. De veldwerkzaamhcden hebben allerwege een aanvang genomen. Overal is men met het spitten van den grond bezig. De regen der laatste dagen belemmert echter de werk zaamheden zeer. G<'en wonder dan ook, dat de landbouwers, die zich al niet in gunstig weer hebben mogen verheugen, verlangend naar droog weer uitzien. NEDERHEMERT. De typhus breidt zich in deze gemeente gelukkig niet uit. Tot nog toe hebben zich na het e'ne geval, geen meerdere voorgedaan. Het is te hopen dat liet tot dat eene geval bepaald blijft. A ND EL. Het- contracteeren voor de suikerfabrieken heeft alhier een aanvang genomen. Teiuevolge van de sluiting van eenige fabrieken, besteedt men niet zulke liooge prijzen als de vorige jaren. Men con tracteert tegen f9.25 de 1900 kilo. KAATSHEUVEL 12 Febr. 1904. Met genoegen namen we kennis van 't besluit van de redactie dezer courant, dat zij zich voortaan niet meer zou bepalen bij 't opnemen van enkele losse berichten uit Kaatsheuvel, maar dat zij in 't vervolg de toestanden en belangen dezer gemeente meer breedvoerig zou bespreken op denzelfdeu voet als zij dit steeds van Waalwijk gedaan heeft. We kunnen er dan ook voortaan op rekenen, dat alles, wat ons van onze eigen gemeente belangwek kend schijnt, met de noodige aandacht zal worden besproken. Wanneer we het goed recht van de een of andere speciaal Kaats heuvelsche zaak hebben te verdedigen of wanneer we het een of ander misbruik op eene loyale wijze aanvallen zouder bijvoeging van perseonlijke hatelijkheden, dan zullen de kolommen van dit blad steeds gastvrij voor ons open staan. Zoo zal «De Echo van liet Zuiden" ook eenigszins worden ens blad. We zeggen er der redactie dank voor. Nu meen ik deze eerste gelegenheid niet beter te kunnen gebruiken, dan door even te wijzen op de vele verbeteringen, die onze plaats de laatste jaren heeft ondergaan. Ik zou graag bij de vele inwoners der omliggende gemeenten, die in langen tijd Kaatsheuvel niet bezocht hebben en het niet anders kennen, dan als een zandwoestijn des zomers en een modderpoel des winters, gaarne de ongunstige meening over onzé gemeente een weinig wijzigen. Voor den vroegeren hobbeligen keiweg hebben wij nu een breeden, gelijken rijweg met aan weerszijden een mooien trottoir. Hierdoor heeft al direct de geheele gemeente een flinker en netter aanzien gekregen. Daarbij komt nog, dat verschillende nieuwe woningen de leemten in de huizenrij hebben aangevuld en door hun netten stijl de straat tot sieraad strekken. Het petroleumlicht is vervangen door gaslicht. Onze straten zijn nu uitstekend verdicht. Ook de verlichting der wegen leidende naar de beide tramhalten is voldoende, zoodat ook deze tegenwoordig 's avonds begaan baai- zijn. Door het aanplanten van boomen langs bijna alle wegen, heeft men gezorgd in de toe komst de wandelaars te vrijwaren voor de roote zomerhitte. Daarbij komt nog, dat in ie boomen een kapitaal gedeponeerd ie, dat steeds aangroeit. Bovendien bezitten we hier nog iets, dat meer dan een omliggende gemeente ons benijdt, n.l. eene muziekkiosk, waarop in den zomer geregeld volksconcerten worden gegeven. We 6tellen ons dan ook voor, dat, wanneer de nieuwe tramlijn WaalwijkKaatsheuvelDon genBreda ons weer een beetje uit ons isolement rukt, we te midden der volksmenigte rond de muziekkiosk verschillende malen vreemdelingen zullen aantreffen. Bij dit alles zou ik nog verschillende goede veranderingen kunnen opnoemen, maar ik hoor daar reeds de opmerking maken «Is dan bij jullie op Kaatsheuvel alles reeds naar wensch? Weineen, geachte Lezer. Maar wanneer ik iemand voor den eersten keer m'n huis laat zien, dan leid ik hem toch niet rond in onafgewerkte vertrekken en rommelhokken. Daarvoor moeten we eerst wat intiemer worden Maar we zijn reeds dankbaar voor het vele oede en het is ons een genoegen hier openlijk ank te brengen aan allen, die zoo iu 't belang opzei- gemeente gewerkt, bij name aan onzen EdelAchtb. Heer Burgemeester, die voor meer dan eene zaak het initiatief nam en ze krachtig doorvoerde. En nu nemen we voor dezen keer afscheid. V. Uasquaestie. Naar wij vernemen, zal door het Gemeente bestuur tijdelijk de exploitatie van het gas worden voortgezet. Uitvoering. Zondag a.s. zal de tooneelvereeniging «Utile Dulci", afdeeling «Amcenitas", wederom opvoe ren het boeiende drama «Pierrede Galeiboef, of de onschuldig veroordeelde". Met het oog op de zeer lage entreeprijzen en de verdienstelijke opvoering een vorig maal zal der vereeniging zeer zeker een druk bezoek ten deel vallen. Teeravond. Donderdagavond hield het gezelschap «De Vestingclub", in het café van'den heer Alph. Snoeren, zijn teeravond. Door den president werd verslag gegeven over het afgeloopen boekjaar en werd tevens rekening uitgebracht welke sloot met een batig saldo van f29 50. Daarna werd aan een heerlijk konijnenmaal deelgenomen, hetwelk allen zich goed lieten smaken. Verder werd de avond onder het houden vau voordrachten gezelligdoorgebracht. Poging tot doodslag. M. Verst 31 jaar schoenmaker te Tilburg geboren te Sprang wegens poging tot dood slag op zijn zw ger Zw. voor gevangenis straf van vier maanden, onder aftrek der preventieve hechtenis en verbeurdverklaring van revolver en mes. De eiscli was acht maanden. Dc moord in de Celebcsstruat. Woensdagmorge i werd door de 5e kamerder rechtbank Amsterdam een aanvang gemaakt met de behandeling der zaak tegen den 20-jarigen schoenmaker Luije van der Laan sinds ruim een half jaar gedetineerd, Hem wordt ten laste gelegd het vermoorden van zijne schoonzuster Geertruida Jongsma, echfgenoote van beklaagde's ouderen broeder Hendrik, op Zaterdag 25 Juli 1903, Op klaarlichten dag tusschen 4 en 5 uur had beklaagde de ongelukkige vrouw, met wie hij zich toen alleen thuis bevond in hare woning aan de Celebesstraat 24, geweldadig aangegrepen en met een scherp schoenma kersmes aan den hals herhaaldelijk gestoken en gesneden, tengevolge waarvan ter linker zijde, de groote halsslagader bijna geheel werd doorgesneden en het slachtoffer onmid- delijk daarop aan verbloeding is overleden Reeds op 13-jarigen leeftijd heeft Luije van der Laan zich aan doodslag schuldig gemaakt hij stak toen een makkertje van hem met een mes waarop de dood volgde, werd iu 1897 deswege door de rechtbank te Gro ningen veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf van welke straf hij 5 jaren heeft uitgezeten In 1902 werd hem gratie verleend, en werd hij door zijnen broeder Hendrik liefderijk in diens woding opgenomen welke weldaad hij beloonde door een klein jaar later diens vrouw zonder eenig begrijpelijk motief van het leven te berooven zooals zooeven is medegedeeld. De eisch was levenslange gevangenisstraf De verdediger pleitie ontoerekenbaarheid en krankzinnigheid. Het O. M. had bij een nieuw onderzoek geen bezwaar, hoewel het rapport door des kundigen concludeerde tot verantwoordelijk heid. Uitspraak 24 Febr. a. s. Moord te Prinsenhage. Gisteren diende voor het Gerechtshof in den Bosch in hooger beroep, de zaak tegen M. B. J., 18 jaar loopknecht te Prinsen- hage, beklaagd wegens mishandeling gepleegd op zekeren Willemse den dood ten gevolge, hebbende door de Rechtbank te Breda bij vonnis van den 17en Dec. 1903 veroordeeld tot eene gevangenisstraf voor den tijd van 3 jaar en 6 maanden. De procureur van 't Hof eischte 6 jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg lichtere straf. Brand tc Baltimore. Er komen nu nog nadere berichten over den grooten brand te Baltimore. Zondag om elf uur, zoo meldt een bericht gever, werden de voorbijgangers verschrikt door een hevige ontploffing, Op den eersten volgenden nog verscheiden andere, en de menschen keken vol verbazing naar de lucht, of zij daar misschien een merkwaardig natuur verschijnsel zouden waarnemen. Het opstijgen van groote vlammen uit een bergplaatsvau chemicaliën bewees echter spoe dig, wat er aan de hand was. Üe vlammen grepen, door den hevigen wind aangewakkerd, snel om zich heen, vooral in de richting van de haven. Tegenover die vlammenzee stond de brand weer weldra machteloos. Men kwam spuiten te kort en eindelijk was er nog voor het vallen van den avond geen water uit de waterleiding meer beschikbaar, zoodat de brand, nog slechts van terzijde bestreden kon worden. Alle po gingen om den brand te stuiten, waren ver geef-8ch Uit NewYork, Washington en Philadelphia en andere steden kwamen extra- treinen met bl«8chmiddelen en manschappen. Dadelijk na het uitbreken van den brand had men de burgemeester van Baltimore verzocht, toe te staan dat eenige gebouwen die op den weg van het snel uitbreidende vuur stonden, door dynamiet vernield werden, om op die wijze de vlammen tegen te houden. Zondag middag werden meer dan SO gebouwen aldaar vernield, waarbij 3000 pond dynamiet gebruikt werd maar ook dit offer werd te vergeefs gebracht. De vlammenzee ging over de puin- lioopen heen en over de breedste straten. liet grootste deel der bevolking bleef den geheeleu nacht vol schrik op straat en de po litie kon het volk ter nauwernood van de gevaarlijke plekken verwijderd houden Vaak sloegen de vlammen 200 voet hoog boven de stad uit, en een regen van vuur viel op de nog gespaarde stadsgedeelten. Mijlen ver werden de brandende stukken hout wegge slingerd, soms balken van zes of acht voet lengte de brandweer moest dikwijls de vlucht nemen voor die brandendende projectielen. De hooge «sky scrapers" gingen als lucifers- doozen in de vlammen op en spoedig daarna zakten ze als een dichtgeslagen verrekijker in een. Daar kwam nog bij dat draden van de "lectrische geleidingen op straat neervielen en de gevaren voor de brandweer nog ver ergerden. Verscheidenen brandweermannen werden aldus zwaar gekwetst. Toen het hoofd van de brandweer zelf door een electrische draad getroffen was, nam de burgemeester van Baltimore zelf het bevel op zich. Vooral de politie maakte zich verdienstelijk, door onder een regen van vonken een magazijn met dy namiet leeg te halen. In een paar hospitalen moesten de zieken op straat gebracht worden. Eerst Maandagochtend, toen de richting van den wind veranderde, werd men het vuur meester, nadat een groot deel der stad ver brand was. Aangereden. De persoon, die Woensdag te Tholen dooi de tram is overreden, met doodelijk gevolg, was de heer De Bakker uit Tilburg, reiziger voor de lederwarenfabriek van zijn vader. Hij was ongehuwd en 30 jaar oud. Dri voudige Moordaanslag. Te Middelharnis is Donderdagmiddag een drievoudige moord gepleegd, waarvan één der slachtoffers reeds overleden is terwijl de dader zich vrijwillig ter beschikking van de justitie heeft gesteld. Aan den Oost dijk aldaar woont een bejaarde weduwe met een dochter, die een kind van circa 6 maanden bij zich in huis heeft. Dit kind werd onlangs te vondeling gelegd in de gang van een koffiehuis te Middelharnis, toebéhoorende aan een weduwe, wier kleinzoon Dijkers genaamd, dat koffiehuis en haar verdere goederen aldaar beheert. Dijkers had reeds geruimen tijd last van bovenbedoelde twee vrouwen, die hem op allerlei wijzen trachten geld af te persen Hij had hierover reeds bij de plaatselijke overheid geklaagd, doch zonder het gewenschte gevolg Gistermiddag nu trad hij met een zes loopersrevolver de woning aan den üostdijk binnen en loste daar, na een korte woorden wisseling, achtereenvolgens vijf schoten. De moeder werd door twee kogels in het hoofd getroffen, waarvan één haar onderkaak verwondde, de dochter ontving een schamp schot, een kogel drong in het lichaam van het kind en de laatste miste. De dader begaf zich daarop naar het raadhuis, waar hij den burgemeester wenschte te spreken. Deze was er op het oogenblik niet, zoodat Dijkers aan twee rijksambtenaren die op het raadhuis waren, meedeelde wat hij gedaan had en zijn revolver, die nog met één patroon geladen was overgaf. Zij stelden hem in voorloopige bewaring en na den geheelen nacht op het raadhuis vertoefd te hebben, werd hij hedenmorgen door twee veldwachters per boot naar Rotterdam gevoerd en in het Huis van Bewaring aldaar opgesloten. Onmiddelijk na het lossen der revolverschoten snelden omwonenden toe en riepen geneeskun dige hulp iu. De dokter van Middelharnis en zijn collega van Sommelsdijk, die juist in eerstgenoemde plaats was, waren weldra aanwezig en verbonden de gewonden. De toestand van de oude vrouw en het kind was ernstig de dochter had slechts oneduidend letsel bekomen. Gisteravond om 11 uur overleed de arme kleine. De dader staat te Middelkarnis zeer gunstig bekend en daar men weet hoe hij door baide vrouwen was getergd, is de openbare meening beslist vóór hem. WAALWIJK. GEBORENJohanna Maria Francisca Antonia d. v. M. E. E. Breuer en C. M. Marks Jo hanna Anna d. v. C. A. Veraaen A. J. van de Ven. OVERLEDENJacoba v. Meeuwen 2 j. d. v. O. v. Meeuwen en C. v. d. Broek Elisabeth Theedorade Ronde 5 j. dochter van Th. de Ronde en M. Huigen. Paulus Tab bers 90 j. BAARDWIJK. GEBORENCornelia, D. van P. v. d. Heijden en A. Leijtens. Antonetta, Wilhelmioa, D. van H. Greveen VV. Glavimans. Justinu Hermanusz. v. H. Greve en W. Glavimans Martinus Johannes z. v. J. v. Herwijnen en C. van Herwijnen. Petrus Antonius z. v. J. v. Mier en P. Leijtens. Johannes Martinus, z. v. H. Schoonus en M. v. d. Hoven. Frauciscus Antonius, z. van J. J. de Vries en A. M. v. Drunen. Elisa bet Theodora d. v. L. v. d. Heuvel en M. de Jong. OVERLEDENPetronella Leijtens oud 79 jaar Peter Leijtens oud 36 jaar. Christianus Theunisseo oud 61 jaar. Josephus Lam bertus Lombarts oud 2 maanden. Peter Dekkers oud 61 jaar. HUWELIJKEN: Theodorus, Johannes, Gerardus Tulfer te Almelo, oud 25 jaar en Jacoba Hendrika Sep oud 22 jaar. LOONOPZAND. GEBORENPetror.ella Marta d. v. Theodorus Cornelis Wouters en Adriana Cornelia Coomans. Cornelia Clotilda d. v. Adriaan Franciscus Michielsen en Johanna Maria Teurlings Bertus zoon van Adriaan Timmermans en Adriana de Rooij. Jo annes i. v. Heiliger Klis en Maria Ypelaar Engelbertus z. v. Johannes de Man en Petronella Damen Pieter z. v. Jacobus de Vos en Cornelia van Huisveld. OVERLEDEN: Martina Mnria Snoeren oud 5 j. Heiltje Nerings ond 8 m. Joanna Cathnrina-v. Beers oud 14 m. HUWELIJKEN: Franciscus Dtmen oud 27 j. en Geertruida Johanna Gerdina van den Hout oud 20 j. Bernardus Verboven ond 27 j. en Adriana Zwaans oud 29 j. Nicolaas van Noijeu oud 32 jaren en Pietronella Hamers oud 22 j. Antonie van der Mierden ond 40 jaren en Pieternella Didden oud 32 j. Hoogste prijzen der 5e klasse. Trekking van 9 Februari. Hoogste prijzen der 5e klasse. Prijs v. f 2000 No. 13539. Pr. v. 1500 No. 16780 Pr. v. f 1000 No. 1110 i3740. Pr. v. 4000 46o2 4919 8945 10304 11065 12314 13643 15651. Pr. v. f200 No 8930 10798 128 8 13082 16144 18841 20299 20459. Pr. v. f100 No. 956 1615 2127 3515 5397 5869 6417 8200 10118 126501266113571 14045. Trekking van 11 Februari. Pr. r. f1000 No. 11123 12035 154591710218875 Pr. v. f400 No. 5790 6105 8181 12112 12768. Pr. v. f200 No. 16591 18767 20272. Pr. v. f 100 No. 2 8 2651 6309 6780 7802 8198 13956 15112 16108 16445 18061 19884. (Naar do voorloopige lijst.) Prijs van 11000 en Prsmie van f 30000No. 15006 Premie van f3000 No. 15973. Pi ijs van f100 No. 4771 11982. WAALWIJK, 12 Febr. 1904. Bee9ten veel aanvoer en handel tamelijk vlug. Kalfbeesten f 150 a f 195. Dito vaarzen f 1 40 a f 180. Jorge varkens aangevoerd 41 Btuk9, verkocht van f 6.h f 10.50 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1045 kg. van f 1.15 k t 1.22 per kg. Eieren 3 ft 4 cent per stuk. De voorraad ruwe huiden i» op de Euro- peesche hoofdmarkten tot zoodanig gering quantum gevallet) als in jaren niet liet ge val was. Te Antwerpen zijn slechts 15.000 huiden aan de markt. Wat een verschil met enkele jaren herwaarts toen er meermalen 250,000 tot 360,000 stuks aldaar aanwezig waren en men veilingen hield van 100,000 200,000 huiden, waarvan er aomtijds 100,000 k 150,000 koopers vonden. En waar is de tijd gebleven, dat Amsterdam en Rotterdam de beste La Plata huiden aan voerden die in publieke veiling zoo gretig koopers vonden De vraag dringt zich op waar blijven die massa's huiden thans? Intusschen stijgen de prijzen nog roortdurend, hoewel zij reeds eene ongekende en tegen over het leder ongemotiveerde hoogte bereikt hebben. De inschrijving van Oost.-lnd. huiden te Amsterdam op 10 dezer gehouden liep vlug en voor de meeste soorten bovenl taxatie af. Er heerscht thans bijzonder vee vraag voor leder en de markt neemt eene zeer vaste houding aan. De oorlog tusschen Japan en Rusland doet er het zijne aan om de prijzen toch eens eenmaal op eene ge wenschte evenredigheid te brengen. Tot dusverre is het echter nog niet daar waar men zijn moet, hoewel alle leersoorten sedert Nieuwjaar min of meer belangrijk in prjjs zijn gestegen. Vreemde looimiddelen hooger; Garouille, Eikenschors stationair. DUSSEN, 11 Febr. Boterprij* per K G. van f l 30 154. Middel- markt f 1.50. Aanvoer 99 K.G. Eieren 1 0.85 de 26stuks. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur I Gaarne zag ik onderstaande regelen als ingezonden stuk in uw veelgelezen blad opgenomen. Een paar opmerkingen uit 't Gem.verslag van Capelle. Ik heb eens een knecht gehad die be weerde, dat hij in een courant had gelezen //Er is een bootje omgeslagen, met het noodlottig gevolg twee menschen verdronken en een schoenmaker." Een schoenmaker moet toch een min wezen zijn. Veel van mijn geachte medelezers van de „Echo" zijn schoenmakers, en toch, zie het verslag van de Gem. raad van Capelle, en gij zult 't zien. De noodzake'ijkheid om het salaris van Burgemeesters en Secre tarissen te verhoogen, wordt gestaald door er op te wijzen, dat eenigen nog andere bedrijven moeten uitvoeren en daaraan vindt het lid Rijken zoo een gruwelijke aanstoot, dat hij er met zekeren afschuw op volgen laat't is jammer dat er het beroep van schoenmaker ook niet bijstaat Waarlijk, raede-vakgenooten, was ik lid van den raad geweest, al mijn invloed had ik aangewend als schoenmaker-raadslid, om het lid Rijken no. 1 te krijgen als stieren keurder, waut hij is immers een BOER. Jammer, op het punt „Ne^jj^hoom" was hij niet zoo gelukkig, en w. zullen zoo wsar de kinderen een maand de straat op moeten, en had het verziend lid Rijken zijn zin gehad, dan had hoogstens een schoolmeester op straat gestaan. Doch wat oi.s mede-schoenmakers vakgenooten aangaat daar in het afgeloopen jaar iu Waalwijk getoond is, wat de schoenmaker kan, zal de hoofdindustrie van de Langstraat door het gesprokene van het lid Rijken niet ten ondergaan. En daarom, zoo die knecht van mij goed gelezen beefl, was dit berichtje wellicht uit de pen van genoemd raadslid. Haarlem. G. ZWART. Enkele passages, die ons niet geschikt voor komen, hebben we weggelaten. RED. Ik raad schrijver aan het verslag nog eens te lezen, dan zal hij zien, dat het in 't geheel niet in de bedoeling van den heer Rijken lag, om de schoenmakers te kleineeren. Waarom nu die overige opmerkingen, als van stierenkeuren en 't ontslag van onderwijzer er bij te pas moet komen, is mij niet duidelijk. Verslaggever. PETERSBURG, 12 Februari Een telegram gisteren door stadhouder Alexejef aan den czaar verzonden, bericht De „Zesarewitch" en de „Palada" zijn Dinsdag op de de binnenrede gebracht. Op de „Redwisan" wordt op het oogenblik een lek gestopt. De reparatie van paniserschepen is een ingewikkeld weik, waarvan de duur moeilijk te bepalen is. De „Palada" en de „Novik" zullen achtereenvolgens :n het dok gebracht worden. Volgens mijn meening zal dc reparatie ongeveer twee weken ei chen. Alle overige schepen van het eskader, die delgenomen hebben aan het gevechr van Dinsdag, en averij hebben bekomen, zijn Woensdag op de binnenrede gebracht, om kolen te lossen en reparatie te ondergaan, die naar we hopen biuuen drie dagen zal zijn afgeloopen. De tn het gevecht licht gewonde eersteluiteuant der marine—artillerie Sanont— schowski en de adelborst Petrow, die zich op de „Aurpra" bevond, welk schip niet deelnam a.in het gevecht, ziju op deu weg tot herstel Van de zwaargewonde minderen zijn er vier overleden. De overigen geven, naar ik mij overtuigd heb, hoop op herstel. Het grootste gedeelte vau de buiteu gevecht gesteldeu bevind zich op den kruiser „Palada". De oorzaak daarvan is vergiftiging door gassen bij de ontploffing van torpedo's, die met meliniet waren geladen. Alle gewonden en audere buiten gevecht gestelden worden met c!e grootste oplettendheid en zorg verpleegd. Woensdag werd de verkenning door kruisers voortgezet, waarbij geen vijandelijke schepen werden ontdekt. De Dacht giug voorbij, men versterktde bewaking door torpdeo- en andere booten, zonder incidenten of botsingen met den vijand.

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 6