Gemeenteraadsvergadering, Frankrijk. Italië. Provinciaal Nieuws Zuid-Afrika. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. SPRANG- De waarheid is onbekend en zal wel on bekend blijven. t i ii. i i !'i 1 .1. i I' I i De correspondent van de i imes op de Japauschc vloot meldt vau Wci-hai-'wei, dat de forten van VVladiwostock niet in staat wareu, te antwoorden op het bombardement van 7 Maart 11., tengevolge van het handig optreden der Japansche vloot, hoewel deze zich binnen de vaarlijn der forten bevond Het eenig doel der Japansche operaties was, de Russen af te matten en de Russische kruisers t« verlokken, de haven te verlate». De correspondent beschrijft verder de torpedo- jagersgevechten op 12, 13 en 14 M.aart en verklaart, dat de nederlaag der Russen te wijten is aan het voortreffelijk schieten der Japanners, samenvallende met het feit, dat de meeste Russische torpedojagers bewapend zijn met driepouders. In vergelijking met de zesponders der Japanners hebben de drieponders der Russen voor, dat zij een doorboorde huls bezitten, doch zij doen minder schade aan schepen en bentauuing, doordat hun ontplotfiogslading kleiner is. En het tweede der drie gevechten toen twee Russische torpedojagers waren afgesneden door de Japansche divisie, vochtea de Russen wanhopig. Een Russische commandant sneuvelde iu het beg n van h t gevecht. Een luitenant nam zijn plaats in en viel, nadat hem beide beenen waren weggeschoten. Het bevel ging nu over op den twe§deu luitenant die aan het roer ging staan toen de bootscommandant was gedood. Ook de tweede luitenant sneuvelde. Deze torpedojager werd vermeesterd door de Japanners. Een officier, die aan boord is geweest, verklaart, dat hij nooit iets afschu- welijkers had gezien. Dertig dooden, die vrcceelijk waren vsrminkt door een bom, lagen op het dek. Toen de Japanners naderden, sprongen twee stokers in zee. Twee matrozen sloten zich in eeu hut op en weigerden te voorschijn te komen. Zij verdronken, toen het vaartuig later zonk. Van de 45 leden der bemanning bleven er slecht vier in leven. Men meent, dat de Japanactie vloot door het vuur der Russische batterijen te Port Arthur veel meer geleden heeft, dan Japan erkennen wil. Men maakt dat te Port Arthur Op uit het meer -en meer verminderen van de Japansche vloot iu de buurt. Men meent er dat nog alleen de zes linieschepen Sjikisjima, Hatsoese, Jasjima, Mikasa, Asahi en Eoeji in de Gele Zee zijn. En na dien tijd moet volgens den corres pondent van Central News de Mikasa nog door tien projectielen getroffen en zwaar beschadigd zijn. Ook worden er vele gewonden overgebracht cu is in Korea onder de Japanners typhus uitgebroken. Iu de Kamer werd gisteren eeu amende ment van Leyges teu gunste van hel con— greganistisch onderwijs in de koloniën met 283 tegen 272 stemmen aangenomen. Een nieuwe nederlaag van Combes Ter gelegenheid van het eeuwfeest van St. Gregorius is een pauselijke encycliek verschenen, waarin aan de opbouwende werkzaamheid van Gregorius wordt herinnerd. De paus zegt, dat ook hij door gevaren omringd is. Hij wekt de volken op terug te kecren tot de kerk, die alleen in staat is den wereldvrede te verzekeren. Plij dringt aan op een volkomen samenwerking tusschen de geestelijke en burgerlijke macht n beide door God ingesteld en verdedigt de voor rechten, waarvan het pausdom de wachter is. De tegenwoordige tijden zijn moeielijk. Men tast de wortelen der kerk aan en ontkent alle goddelijke tusschenkomst. Iu de encycliek wordt dan verderde taak der bisschoppen uiteengezet en gewezen op het sociale werk ten bate der nedengen. onze vaste hoop bouwen die daarenboven, om ons niet te bezondigen aan opzettelijke gcscbiedvervalsching of verdraaing en het vertrouwen der Katholieken te behouden, de quasties van alle kanten, ook van den kleinen mer.schclijkeu kant, dienen te be zien. Dure geschiedenis, Den lOen Maart 1.1. werd bij het 8e regiment infanterie te Arnhem ingelijfd de loteling B. uit Milligeu, schrijft de N. A. Ct. De loteling had een scheeven nek hij hoopte wegens lichaamsgebreken te worden ontslagen. De officier van gezondheid even wel zond hem 21 dezer als hersteld naar zijn compagnie terug. Het geheim „scheeve nek/' had dc mili cien vóór f 7.50 gekocht van den heer W. uit Apeldoorn, welke heer, bij aldien B. werd afgekeurd, nog f 52.50 extra zou ontvangen. De belooning was wel hoog, zoo merkte de scheeve-nek-dokter aan, doch B. diende iu aanmerking te nemen, dat ook de ge neesheer te Arnhem die de keuring verricht, moest betaald worden. 13. is nu zoowel zijn scheeveu nek en als zijn geld kwijt. Sateuverkiezing in den Haag. Men meldt uit den Haag Er bestaat veel kans op verwezenlijking van het denkbeeld dat de vrijzinnige frac- tiën hier ter stede bij de aanstaande ver kiezing voor de Prov. Staten zullen samengaan met een vereenigde canditatenlijst tegenover de 3 aftredende anti-revolutionaire staten leden. Voor de lijst der vereenigde vrijzinnigen hoort men reeds noemen de heeren jhr, inr. J. Röell, lid der Tweede Kamer H. M. de Vries, oud-statenlidv. d. loom, raadslid, te Scheveningen mr. A. van Gijn secretaris der gezondheidscommissie Pijnac- ker Hordijk, lid der Tweede Kamer pn mr. J. Limburg, voorzitter der vrijz. dem. kiesvereeniging. Naar wij vernemen zouden ook de sociaal demoeraten bij de Haagsche Statenverkie zingen niet met eigen candidaten optreden, maar hoogstwaarschijnlijk medegaan met de candidaten der liberale en vrijzinnig democratische partijen. N. R. Ct. Parlementaire Gevatheid. De „Nieuwe Arnh. Crt. schrijft over de geestige repliek van jhr. O. van Nispen tot Sevenaer over de socialisten in de Kamer zitting van 17 Maart: Dit antwoord laat aan hoffelijke scherpte niets te wenachen overhet is als een stylet, dat evenwel een schrijnende wonde toebrengt. De //jonge heer" heeft zich meer dan „mans" betoont. Waarschijnlijk zal men voortaan tegenover hem wat minder minachtend optreden. Wel licht dat dit er dan tevens toe leidt, onze Volksvertegenwoordiging niet verder te te maken tot een slechte kopie van de Belgische Kamer. Kist. De nieuwe verkiezing in het district zal, naar wij vernemen, wel tot geen strijd aanleiding geven. De heer II. Pyttersen heeft verzocht, niet meer voor een candidatuur in aaumerking te komen, en van liberale zijde wenscht men voor deze gelegenheid geen stembus-actie te ontwikkelen. t3~T*- 1904 De Times verneemt uit Johannesburg, d,d. gisteren De peBt is hier in een koelielocatie (BritschIndiërs) uitgebroken. Er zijn reeds acht dooden aangegeven, Er zijn in de Indische locatie hier 30 meuscheu aan de pest gestorven. Er zijn nog 8 gevallen in het gasthuis, en twee verdachte gevallen in waarneming. Alle gevallen zijn van Aziaten. Er is een kring van politie agenten om de locatie getrokken. van arbeiden kan bevorderen. Bestek en teekening zullen spoedig gereed zijn en in den loop der volgende week verkrijgbaar worden gesteld, zoodat de aan besteding spoedig zal volgen. Datum en plaats worden nader bekend gemaakt. Begrijpelijk is 't dat met uitbreking ran ruimte, die van materieel en personeel natuur lijk gelijken tred zullen houden, zoodat en de courant, èu de bekende hoek en handels drukkerij zeer veel in omvang zullen toe nemen, en alles in 't werk zal worden ge steld om de wenschen van 't courautomezen publiek en de steeds toenemende vraag naar 't zoo gunstig bekende drukwerk meer en meer te bevredigen. Wij komen later wel op een en ander terug. Ie H CöHiiiiunio Zondag had in de twee parochies alhier de plechtigheid der Eerste II Communie plaats. Evenals altijd was het eene indruk wekkende plechtigheid. Deze schoonste dag des levens werd ook do ir uitstekend weder begunstigd. Stalhouders, banketbakkers enz. hadden hun beste beentje natuurlijk voorgezet en met eere Staatspoorwcgcn. Wij vernemen, dat in de maand Augus tus een algemeene herziening der loonen van het geheele personeel, in dienst bij de Staatsspoorwegen, zal plaats hebben. De met 1 Mei iu te voeren loonregeling voor de beambten heeft in hoofdzaak ten doei de premien, welko de beambten thans genieten, onder va8t loon te brengen, van welk geheel bedrag door het personeel korting voor de pensioenfonds is verplicht. („Pr Gron. Ct.") Geen puritcinsehe Gezindheid. Wijzende op de omstandigheid, dat er in de sociale actie van de Kerk //naast het goddelijk ook een menschelijk element" werkzaam is, schrijft de //Tijd" De puriteinsche gezindheid, om alles te verzwijgen of weg te moffelen, wat het bestaan van dit menschelijke aan het licht brengt, zoeke men bij kleingeloovigen en kleingeestige lieden, niet bij ons, die dit menschelijke niet vreezen, omdat wij op de overwinnende kracht van het goddelijke WAALWIJK, 23 Maart Benoeming, Mgr. W. van de Ven van 's Bosch heeft benoemd tot deken van het dekenaat Heusden, den zeereerw. heer F. P. Ghijsens, pastoor te Drunen. Aanbesteding. Dinsdagmorgen 101/8 uur had de aan besteding plaats van het verven en glaszetten van het raadhuis. De volgende inschrijviugsbiljetten waren ingekomen Jos. Dielmanu f79. 50 W. Hens. f79. Frits Mullers f79. J. Marks f90. Keizers f 37. Na loting gegund aan den heer F. Müllers voor f 79. t G. P. van Iersel f Dinsdagmorgen ten 9 uur had de plech tige begrafenis plaats van den heer G. P. van Iersel. De lijkbaar werd door een vrij groot aantal vrienden en kennissen gevolgd, de Liedertafel //Oefening en Vermaak" was vertegenwoordigd door eene deputatie. Ten zeerste trof het ons echter dat aan den geachten overledene niet de laatste eer werd bewezen door dat gezelschap, dat aan hem zooveel is verschuldigd, waarvoor hij zoolang zoo veelvuldig en met eere heeft gearbeid, of dat tenminste niet eene deputatie uit bestuur of werkende laden der harmonie PEspérftuce deze plechtigheid bijwoonde. Wnalwljksche Snelpersdrukken). Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat de zaak van onzen uitgever eene zeer groote uitbreiding zal ondergaan. Eene geheele nieuwe drukkerij met kan toor en magazijn ter grootte vau 40 bij 6.50 M, zal in den loop van veertien dagen publiek worden aanbesteed. Het gebouw zal geheel naar de eischeu van den tijd worden daargesteld met noor derlicht enz. terwijl de drukkerij zal worden ingericht met alles wat voordeel en snelheid Postkantoor. Heden morgen werden opmetingen ge daan op 't terrein van 't nieuwe postkan toorde aanvang der werkzaamheden kan spoedig worden tegemoet gezien. Leobond. In ons vorig nummer deelden wij mede dat de Leobond Vrijdag a. s. eene verga dering zal houden. Op die vergadering zal behandeld worden le Bespreking over kosteloozo behandeling van dokter en apotheker. Bij een 2 jarig bestaan van vrijdom hierin is gebleken, (lat de toestand der kas verandering vordert aangaande dit punt. 2e Bespreking over vakvereenigiugen en voorstel om tot oprichting er van over te gaan. Besoijen Het is te. voorzien, dat eerlang de betrekking vacant komt van een onderwij zer aan de Openbare school aangezien de Heer ü/ergoor eerlang het onderwijs vaarwel zegt,' daar hij met gunstig gevolg het tarnen als commies aflegde. 20 Maart Als iets zeer zeldzaams kan gemeld worden, dat een schaap toebe hoorende aan J. v. Steensel, 5 flinke levende jongen geworpen heeft. 22 Maart. Heden had alhier een zeer droevig ongeluk plaats. Het oudste zoontje van M. d. F. naar gissing 9 a 10 jaar, wilde op of van den stoomtram springen, had het ongeluk te vallen met het droevig gevolg, dat de wielen hem over het lichaam reden, voornamelijk over 't hoofd, waarna de dood oriraiddelijk intrad. De droefheid der ouders laat zich beter indeuken, dan beschrijven. Moge dit droevige ongeval bij vernieuwing een ernstige waai schuwing zijn voor de jeugd 't Gebeurt menigmaal dat sommige jongens de aardi gheid uithalen aci.ter op den tram te springen. Waspik 19 Maart 1904. De Heer Hooge— kamp klerk op het post en telegraafkantoor alhier is als zoodanig tegen 15 April benoemd te Tilburg. Vermeldenswaardig is het, dat bij het uitdiepen van eeu vijver van den Heer W. de Roon alhier een goede 200 pond visch gevangen werd. Doeveren Tot voorzanger in de Ned. Herv. kerk alhier is benoemd J. Boll. Gzn. en tot koster J. Zoutenier. Woudrichem, Van 79 zalmen, die in de afgeloopen week ter markt weiden aangevoerd werden er 18 inde rivier de Maas gevaDgen Jammer is het dus daarvoor te noemen dat deze rivier eerstdaags zal worden afgedamd door een sluis in verband staande tot de werken, behoorende tot den Nieuwen Maas mond. Door Mej. Posthumus onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 2 (Oudendijk) is tegen 1 Mei a. s. eervol ontslag aan gevraagd. Tot ors geno gen kunnen wij mede deelen, dat Mej. W. A. van Dorlh dezer dagen te Breda slaagde voor het examen nu'.tige handwerken. Meeuwen In vei baud met het alhier te openen Rijkstelephoonkaiitoor werdeu dezer dagen tal van opmetiogtn gedran en di richting uitgebakend, zoodat eerstdaags met het aan leggen eeu aauvang zal worden gemaakt. Men verzekert ons, dat het kantoor spoedig zal geopend worden. Dusseu Hoezeer men alhier op de vruch tenteelt „het oude Maasje" de aanwezigheid van zangvogels weet te waardeeien blijkt zeker wel uit het feit, dat overal op dit landgoed broeiplaa.seu voor vogels zijn aan gebracht. De ondervinding heeft geleerd, dat deze vogels dagelijks duizenden insecten verslinden en vooral die, welke schadelijk zijn voor de vruchten. Op Donderdag 31 Maart a. s- de avonds zal de heer Huizenga, landbouwieeraar voor Zeeland en Westelijk Noord—Brabant te Breda eene landbouwlezing houden bij den Heer J. H. Kamp alhier, Gelijk men zich herinneren zal, is deze lezing indertijd door omstaodigheden uitge steld. Door de Remonte Commissie is bij de Gebr. H. alhier eeu driejarig paard aange kocht voor deu zeldzamen prijs van f 650. Bij deu landbouwer A. Hagoort is g stereo een melkkoe van pl. m. f 200 waaide aan de kalfziekte gestorven. Naar wij vernemen heeft het bestuur der fanfare Wilhelmina voor het ten bate van het huldeblijk van H. M. Koningin Emma te geven concert in de eerste helft van April geëngageerd den alom bekroonden humorist Louis de Mo-ée te 's Bosch Stecnwijk Tot brandmeester te De Werken is iu de plaats van den Heer C. Slagmoten door den raad der gemeente benoemd de Heer Joh. van Loon. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhiei heeft besloten de namiddaggodsdien't- oefeningen eeilang te doen vervallen en daarvoor in de plaats te doen treden een g. kinder kerk. Deze maatregel zal door velen toegejuicht worden. band van Altcna. De varkens blij-en hier zeer goedkoop. Het gevolg daarvan is, dat menigeen zelf slacht en zoo het spek aan den man brengt. Het word verkochtschoon thuis, voor 271/2 cent het pond. Veen, Meldden wij eenigen tijd geleden, dat de brigade rijksveklwAcht van hier naar Aalburg zouden wordeu verplaatst en dat den rijksveldwachters was aangezegd om aldaar r aar een geschikte woning uit te zien thans kunnen wij mededeelen, dat hun dit tot heden niet gelukt is, en dus hunne standplaats vooreerst nog niet zal worden overgebracht. Heusden. Voor de eerste klasse der Rijksnormaallessen hndeo zich 3, voor de voorbereidende klasse 7 leerlingen aangemeld. De uitslag van het examen waarvan het schriftelijk gedeelte op 12e het mondeling op 19 Maart j.l. heeft plaats "chad als volgt Toegelaten tot de eerste klas: Wijnen te Heuslen, v. Halder Heusdeo, A. v. Rijswijk Wijk. Toegelaten tot de voorb. klas L. Knoop Nederhemert; M. Hodde, Jon. Hodde M. Kooiman, J. Helst allen te Heusden, F.Sep te Baardwijk, de Bruiju te Heusden. De laatste voorwaardelijk. Nicuwendijk Van hier zullen 7 huisgezinnen zich naar de Haarlemmermeer en IJpolders begeven om aldaar werkzaamheden te gaan zoeken. B. Broek. De wegwijzer van den A. N. W. B. bij t). Vlot alhier die langen tijd omver heeft gelegen is thans weder opgericht om weder aan zijn bestemming te voldoen eu den onbekenden fietser den weg te wijzen Raamsdonksvcer. Zondag had in onze kerk de plechtigheid der le FI. Communie plaats waaraan 72 kinderen deelnamen. Onder leiding van den musicus Norb. Suijers werd na de Hoogmis eeu danklied gezongen. Genoemde heer verdient voor zijne moeite en voortreffelijke leidin wel een pluimpje. Na het plechtig lof waaronder de vernieuwing der doopbeloften, enz. plaats had, werd d plechtige prijsuitdeeliug gehouden die dooe eene massa volk werd bijgewoond. r II. Communie. Door prachtig weder begunstigd had Zondag alhier de indrukwekkende plechtiS heid plaats der le H. Communie. Openbare raadsvergadering van Sprang op Maandag 21 Maart 1904, des avonds ten 7 uur Voorzitter de Edelachtbare heer Meijer. Ongeveer 5 uur opent de Voorzitter de ver gadering, aanwezig de heeren Rijken. Ver hoeven, Haverhals, de Jong en Vos afwezig met kennisgeving de heer Maijer. De notulen der vorige vergadering werden, na door den secretaris voorgelezen te zijn, met algemeene stemmen goedgekeurd en vast gesteld. Aan de orde 1. Ingekomen schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat de verordening op de woningwet vastgesteld wordt op een nader te bepalen datum. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Vaststelling kohier hondenbelasting. De Voorzitter «deze heeft ter visie gele gen er zijn geen aanmerkingen opgekomen. Ze bedraagt f 101. Ik stel voor ze aldus aan te nemen. Met algemeene stemmen aangenomen. 3. Er zijn eenige posten van de rekening yan 1903 af— en over te schrijven. Deze kunnen worden afgeschreven van de post onvoorziene uitgaven. Met algemeene 6temmen aangenomen. De Voorzitter heeft een der heeren nog iets in 't belang der gemeente in behandeling te brengen De heer Vos vraagt of de boekjes van de brandspuit nog niet terug komen. De Voorzitter zegt het al gevraagd.te hebben a an den secretaris. De heer Vos zegt, dat wanneer er brand komt men dan staat te kijken, trouwens het duurt nu bijna al een jaar. Wanneer er niet voor gezorgd wordt blijft het een warboel. De Voorzitter zegt het te zullen onderzoeken en dan zal hij zien wat er verder mede te doen. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering, welke iu geheim Comité overgaat. De dyuamietunnslag te Luik. Omtrent den dinamietaauslag te Luik zijn de volgende bijzonderheden bekend ge worden: Vrijdag, om 1,15 na middernacht, zagen drie voorbijgangers in de rue Mantug- ne-Saint-Walburge, op den stoep van 't huis no. 68, bewoond door den commissaris van politie Ernest Laurent, een verdacht voorwerp liggen, dat zij dadelijk voor een ontploffings- werktuig hielden. Zij belden aan en mevr. Laurent schoof een raam open. Toen zij op de hoogte was gesteld waarschuwde zij naar echtgenoot, die zich in olie haast kleedde en door een venster der benedenverdieping naar buiten kwam. Het voorwerp was een blikken doos, omstreeks 20 centimeter lang en uit een der zijkanten stak een glazen buis. Op het zelfde oogenblik kwam pastoor Leramens, aalmoezenier van het hospitaal Des Anglais die naast den commissaris woont, thuis. Hij waarschuwde dat niemand het voorwerp zou aanraken en de commissaris keerde langs denzelfden weg in zijn hnis terug om aan het hoofdbureau van politie te telefoneeren. Van daar zond men drie agenten, die de straat afzetten, terwijl de bewoners der naburige huizen werd aangezegd, dat zij hun huis verlaten moesten. Om het voorwerp te onder zoekeu zond men naar den kapitein artillerie Patyu, die om halfdrie ter plaatse kwam. Hij overtuigde zich, dat uit de buis geen reuk kwam en dat er ook geen uurwerk iu de doos aanwezig was, daar men meestal een mecha nisme bezigt om een bom op een bepaalden tijd te doen ontploffen. Toch achtte hij het niet voorzichtig het voorwerp te laten liggen, zoodat hij het opnam om naar een open terrein aan den overkant van de straat te brengen Op dat oogenblik stonden zes men scheu om hem heen Laurent, pastoor Lem mers, eeu andere buurman, Dupont genaamd van beroep landmeter, en de drie agenten. Nauw had de commandant een schrede gedaan of de ontploffing vond plaats. Eerst sjioot een een vlam van 6 a, 7 meter hoog uit de doos op, vergezeld van een dikken gelen rook, daarna volgde een slag als het rollen van den donder. Alle lantaarns in de straat doofden uit zoodat diepe duisternis de plek des onheils omhulde. Laurent bleelf ongedeerd staan, alleen wat verdoofd door den slag, maar door het gekerm om hem heen kwam hij weldra tot bezinning. Toen hij een schrede deed, struikelde hij over een menschelijk lichaam. Door de ontploffing werden alle glasruiten in de straat vernield en van alle kanten snelde men met lantaarns toe, zoodat de ramp thans was te overzien. Er lagen 6 gewonden, die in deerniswaardigen toestand verkeerden. De kleedereu waren hun van het lijf gerukt eu zij waren met bloed en wonden overdekt. Men vervoerde hen naar het nabijgelegen hospitaal Des Anglaiso waar hun kwetsuren onderzocht werden. Van kapitein Patyn waren de beiden beenen gebroken, Dupont was ver wond aan het onderlijf en de beenen, pastoor Lammens had brandwonden aan de beenen en zijn gelaat waa door de scherven van de bom verscheurd, en de agent Grien had wouden over het geheele lichaam, de agent Mottart biandwonden iu het gelaat de agent Viatour brandwonden aan de beenen. De toestand van den kapitein was het ernstigst. Hij werd naar een afzonderlijken kamer gebracht en beide beenen werden afgezet. De operatie had plaats zonder dat de ongelukkige het gewaar werd eerst later, toen hij ouder zijn dekens tastte, bemerkte hij wat er was voorgevallen. Van Dupont is eveneens het rechterbeen afgezet De agenten Mottart en Viatour konden, na verbonden te zijn, per rijtuig naar hun huis worden gebracht de verdere gewond n zijn in het hospitaal opgenomen. Omtrent den dader van den aanslag h eft men nog geen spoor evondeu, hoewel de justitie onmiddelijk een onderzoek geeft ingesteld Werkst .king. Te Kiel is een werkstaking uitgebroken ouder de schoenmakers 180 schoenmakers knechts zijn er bij betrokken en ook in het bakkersbedrijf dreigt daar staking. Mdiiocnen juffremv. Door den rechtercommissaris en den officier van justitie te Breda is de instructie tegen de millioeneujuffrouw geopend. Vrijdag was zij bijna iu vrijheid gesteld. De feiten, waarvoor zij was aangehouden en gearresteerd, waren niet zoo tegen haar, dat hare gevangenschap bestendig zou blijven. Uit Tilburg moet toeu eeu uieuw feit van op lichting bekend zijn geworden, wat haar verdere gevangenhouding tengevolge had. De betrokken persoon moet nog gouvernante zijn geweest ten huize vau den griffier van 't kantongerecht te Tilburg, baron Sloet tot Everlo, waar zij evenwel ontslagen moet zijn. (B. C.) Verdronken Hedenochtend geraakte in een onbewaakt oogenblik het tweejarig kind van P. v. H. te Vught in een zinkput achter het huis. Toen de moeder het kind vond en het op het droge had gabracht, gaf het schijnbaar nog eenig teeken van leven, doch de pogingen om het bewustzijn weer op te wekken, ble ven vruchteloos. Noodlottige broedertwist. De gebroeders J. en C. L. te Utrecht waren Zaterdagavond met een paar kameraden uit geweest en hadden daarbij verschillende tap perijen bezocht, zoodat, toen zij omstreeks middernacht huiswaarts keerden, allen merk baar te veel vergunning hadden gebruikt. Op den Gruttersdijk gekomeu, loopt J. L. dan ook bij ongeluk ofwel met opzet een mau die hem tegemoet komt, tegeu het lijf, waarvan een twist het gevolg werd die met een vechtpartij eindigde, waarbij beiden weldra over den grond rolden. Zoodra C. L. dit echter zag, trad deze zijn broeder kennen de tusschen beiden en wist de vechtenden, zij het dan ook al op een eenigszins hard handige manier, te scheiden. Hoewel J. L. daarvan aanvankelijk niets liet blijken, bleek deze over dat optreden van zijn broeder toch zeer verstoord te zijn, althans hij greep dezen op korten afstand van hun woning, onverwachts beet en smakten hem tegen den grond. Daar evenwel C. L. zich ook niet onbetuigd liet, regende het weldra van beideu zijden slagen totdat J. L. ziende dat hij het zou moeten verliezen, opeens een groot mes te voorschijn haalde en daarmede zijn broeder tot tweemaal met kracht in de linkerdijbeen stak. De getroffene zakte dadelijk ineen en werd door zijn kameraden naar de ouderlijken wouing gedragen' waar hij al heel gauw, ten gevolge van het vele bloedverlies, het bewust zijn verloor. Op last van dr. Bouvé, wiens hulp men had ingeroepen werd de verwonde per brancard naar het ziel<enhui8 vervoerd, waar al uanstouds weinig hoop op herstel werd gegeven. Sedert is de toestand er niet op verbeterd, tengevolge waarvan de dader dan ook Maan dagmiddag werd gearresteerd. Het ongeluk wet de ouderzcesciio boot. Omtrent dit ongeluk wordeu de volgende bijzonderheden gemeld. De ouderzeesche boot A. 1 nam Vrijdag deel aan de Engelsche vloot- manoeuvres nabij Portsmouth. Tusschen twee eu drie uur iu den namiddag zag men van het admiraals jacht «Fire Queen" dat het s.s. nBerwick Castle" van de Unionlijn, op reis van Southampton naar Hamburg het lichtschip nNab" passeerde. Na dc manoeuvres keerden de schepen tegen den avond naar Portsmouth terug en eerst om 7 uur begon men zich ©n gerust te maken over het uitblijven van de A- 1. Er werd bevel gegeven de vermiste boot te gaan zoeken en nabij het lichtschip nNab" werd gepeild, doch men vond geen spoor van de ouderzeesche boot. De nBerwick Castle berichtte dat zij op een afstand van 3/4 myl

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2