Gemengd Nieuws. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Telegrammen. F' I I I Sorrento, om vervolgens het Italiaausche koningspaar en den Paus een bezoek te brengen. H. M. de Koningin-Moeder en de Vorstinnen van Bentheim, vergezeld van ©enige leden der Hofhouding, brachten Dins- dagvoormiddag een bezoek in hot gebouw van het departement van justitie aan het Plein. H. M. en de prinsessen werden rondgeleid door den. minister, mr. Loefl, en deu secre taris-generaal jhr. mr. van Beytna. De vorstelijke bezoeksters bezichtigden o. a. het Kabinet van den minister, de verga derzaal van deu Hoogen Raad van adel, de bibliotheek, en maakten verder een rond wandeling door het gebouw. De prinsessen van Bentheim zijn bijna dagelijks op het Huis ten Bosch, waar zij alsdan de schilderkunst beoefenen. Samenwerking. Nnar wij vernemen, is tusschen Antire volutionairen, Roomschen en Chr. Hbtori- sclien voor de provincie NoordHolland samen werking voor de Statenverkiezing verkregen. Kruger en Stcyn. Men schrijft aan de N. R. Ct. President Steyn is 7 April van Cannes naar Günthersthal bij Freiburg Baden ver trokken, waar hij tot in Juli zal vertoeven. Eerst nog is Miss E. Hobkouse een week bij liern op bezoek geweestdaarna dr. Hen drik Muller, eveneens een week, tegelijker tijd met de jongste zuster van den president en haar man. President Kruger had den heer Bredell, zijn secretaris, gestuurd om president Steyn een eind uitgeleide te doen. De heer Bredell is verloofd niet mej. Elotl, een kleindochter van president Kruger, en wordt dus een zwager van ds. H. van Broek huizen. Dr. W. J. Leyds bezocht president Steyn en dr. Muller bracht een bezoek aan president Kruger. De laatste is hersteld en vertrekt spoedig naar Zwitserland. President Steyn liep kaarsrecht en droeg een blauwe bril. Hij reist iu eens door, 24 uur lang. Hij is wel veel vooruitgegaan in gezondheid, maar niet genezen. Zijn handen zijn nog slechts ter deele te zijner beschikking. Eeu gedeelte van zijn gezin, o. a. zijn zoon, keert in Mei naar Zuid-Afrika terug. Üf hij zelf reeds in het najaar daarheen zal kunnen volgen is nog onzeker, en hangt at van zijn gezondheid. llanzeglldc der Bakkers. Te Boxel is, na een redevoering van Dr. Nouweus het Hanzegilde der bakkers tot stand gekomen onder voorloopig bestuur der heeren Jos. Delhave, TilburgStrijbosch, Helmond Beljaars, MadeKluijtmans, Ois- terwijk en van den Meerendonk, den Busch. Dr. Nouweus had iu zijn rede met feiten en cijfers aangetooud, dat de strijd tegen de coöperatie der arbeiders alleen kan bestreden worden door de coöperatie der patroons, welke laatste coöperatie het moet winnen door de meerdere bekwaamheid der patroons, waar de werklieden coöperaties alles moeten over laten aan betaalde personen. Eenige cijfers De nog geen jaar bestaande huidenclub te Tilburg heeft met 20 leden reeds f 1800 voordeel bezorgd, die te 's Bosch in drie maanden f 503,13 en die te Helmoud met 8 leden f376,69. De 100 slagers hebben reeds f 7000 ver diend. Tegen de üoogcr—onderwijswet. Men schrijft uit Friesland aan de N. R. Ct. Zoo heeft dan de Friesche Doopgezinde Predikantvereeniging naar men vernemen met algemeene stemmen besloten, tot een adresbeweging tegen het hooger-onder- wijs ontwerp. Wij kunnen daarbij mede- deeïeu, dat deze vergadering ten deele be stond uit nietmoderue. predikanten. De be weging gaat tegen den effectus civilisen de subsidie aan bizondere universiteiten, en wel uit overtuiging, dat het binden der weten schap aan vooropgestelde dogmate, aan welker onfeilbaarheid niet mag geraakt worden, onvermijdelijk de vrije beoefening der wetenschap schade moet en dat daarbij de waarborgen in de wet gesteld ten eenen- male onvoldoende zijn. Bond van R. K. Kiesrerecnlgiug In de volgende tuaaud zal te Utrecht, een vergadering gehouden worden van ge delegeerden der R. K. kiesverenigingen uit het geheele land, om te verkrijgen een Ab'em. Nederlandscheu Boud. Travaglino, E. W. Klijberg-Pernot, en C. Kooien. Op een en ander komen we een volgend maal terug. St. Paulusrerceniging. De vergadering der St. Paulusvereeniging van Zondag 1.1. was maar tamelijk goed be zocht. 11 nieuwe leden werden aangeno men, waaronder één de belofte van afschitter aflegde. Daarenboven legden ook drie Pau- listen die hoogere belofte af. De president feliciteerde de nieuwe leden, en deelde daarna mede, dat door het bestuur besloten is, de contributie te laten ophalen van allen in dezelfde maand en wel voor Ier. eersten keer z66, dat zij, die de contri butie gewoon waren te betalen in Sept. b.v. dit jaar slechts 127* ct. zullen betalen, om met Maart van het volgend jaar voluit 25 ct. weder bij te dragen, en bij het betalen der contributie zullen zij dan «jaarlijks eene nieuwe kaart ontvangen, die hun toegang geeft tot da vergaderingen en die zij dus ok bij iedere vergadering moeten mede brengen. Jaarna werden door den secretaris de notulen voorgelezen van de vorige vergade ring, door wien vervolgens ook het jaarver- lag werd uitgebracht. De uitbrenging van het jaarverslag der paarbank werd uitgesteld tot de volgende feestvergadering. Daarna volgde eene belangrijke rede van den geachten adviseur, die de gestelde vraag Gaan wij vooruit in eene uitstekend opge zette beschouwing, bevestigend beantwoordde. Kuuicr van Arbeid. Vergadering van de Kamer van Arbeid voor het Schoenmakersbedrijf te Waalwijk, op Donderdag den 14 April 3 uur des namid dags ten raadhuize aldaar, belegd tot behan deling van 1. Jaarverslag 1903. 2. Stateu A. en B. 3. Ontslag aanvrage secretaris. 4. Mededeelingen omtrent het archief. Aanbesteding. Maandag 11 April, des namiddags ten 6 uur, had in 't hotel „de Twee Kolommen" de aanbesteding- plaats van het bouwen van kantoor, drukkerij, magazijn en pakhuis voor dn firma Antoon Tielen te Waalwijk. Ingeleverd werden 10 biljetten. Ingeschreven werd als volgt WAALWIJK, 13 April 1904 Vakseheol. Op Maaudag 11 April werd te 's Bosch door de Commissie voor de vakschool eene vergadering gehouden. Door den Vooizitter werden inlichtingen verschaft omtrent de Vakschool van Robert Knöfel te Weenen. Eene belangrijke discussie ontspon zich waaruit bleek, dat de eerste eisch zal zij bekwame werklieden te formeereu. De heer Klijberg had een plan opgesteld dat de goedkeuring over 't algemeen weg droeg. Ten slotte werd eene commissie van leden benoemd om eerst nog een onderzoek in 't buitenland in te stellen, en dan een breedvoerig rapport en een uitgewerkt plan van oprichting iu te dienen. liepen goed van stapel, Ook de komische voordrachten kwamen goed tot hun recht Aan beide gezelschappen onzen warmen dauk alsmede aan hun pianist den Heer C. v. d. Broek die de verschillende zangnummers zoo uitmuntend accompagneerde, en daardoor zeer zeker veel bijdroeg tot het welslagen van dezen muziekavond, Capelle. Zaterdagavond, omstreek» 8 uur wandelden twee lantlbouwcrs/.oons D. B. en M. V. over den vaartkant, toen zij W. v. d. W., uit de vaart zagen kruipen. Deze was zoo vreeselijk dronken, dat hij iu het geheel niet kon loopen, want telkens als hij even stond, viel hij als eeu ontwortelde boom op deu grond, zoodat voornoemde wandelaars gedwongen wareD, hem thuis te brengen. Hadden zij dit echter niet gedaan, dan zou W. v. d. W. hoogstwaarschijnlijk weer in de sloot gevallen zijn en dau ware hij mis schien weer een slachtoffer van deu sterkeu drauk geweest. Terwijl de landbouwer J. v. d. H., wonende in de Heistraat alhier, zijn koeien naar de weide bracht, schamelden eeuige kinderen strooi bij mekaar, dat in de koestal lag, en staken dit hier aan. De vlam sloeg hoog op en verspreidde zich in een oogeu- blik bijna door den geheeie» stal, zoodat in een oogwenk de schuur iu lichte laaie zou hebben gestaan, ware niet tijdig genoeg hulp komen opdagen, waardoor de brand werd gebluscht. Vrijhoeven—Cappel, 12 April. Toen Vrijdag de Wed. G. alhier in hare woning alhier eenige huiselijke werkzaamheden ver richtte struikelde zij over eene stoof, waardoor hare schouder werd ontwricht. Geneeskundige hulp werd spoedig ingeroepen. Kuamsdonksvcer 22 April. l)s. J. J. C. Voigts, predikant bij de Gereformeerde gemeente alhier, is als zoodanig beroepen te Herwijnen. Bij de gisterenavond in het café de Reijer gehouden aanbesteding voor het bouwen eener voorraadschuur voor rekening van dhr J. Zijlmans was minste inschrijver H, de Beer voor f 2649. Meeuwen A. s. Zondag des voormiddags half tien zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden zendeling van de Spiegel van het Java—Comité. Alsdan zal eene collectie worden gehouden voor het Ned. Zendigs genootschap, 'e Namiddags geen dienst. G. van Dijck, Wa&lwijk f 7260 Chr. J. Klerx, Besoijen 7195 Schonk, Waalwijk j ygQQ A. den Teurling Besoijen) G. Bockel, Kerkdriel 7500 W. U. Schoep, Baardwijk 7539 G. de Rooy, Waalwijk 7852 C. N. Kleijnloog, Capelle 7800 P. van Iiulten Jz. Waalwijk 6979 H. v. d. Meijs, Besoijen 7482 A. Treffers, Waalwijk 6810^ Ongelukken. Zaterdag had een bediende van de firma van Goud Loos alhier, het ongeluk met zijn band tusschen een rad van een wagen te geraken, waardoor een zijner vingers ernstig werd gekwetst. Heden morgen was H. T. alhier bezig musschen te schieten. Waarschijnlijk door eene te zware lading vloog het geweer uit elkaar, waardoor zijn arm voor een groot gedeelte werd opengereten. Dr. van Gils verleende de eerste hulp. Onderwijs. Naar wij vernemen heeft de heer A. Pulles, onderwijzer met hoofdacte en acte Fransch aan de openbare school alhier, het plan zich mettertijd in gelijke betrekking in Ned.-Indië te vestigen. Dezer dagen onderwierp hij zich in den Haag aan bet geneeskundig onderzoek, dat gunstig voor hem afliep. Hij verzoekt in aanmerking te mogen komen voor de uit zending in de maand September van het volgende jaar. Hollandsehe Buurtspoorwegen. (Stoomtram Til burgWaal w ijkHeusden 'a Hertogenbosch.) Ontvangsten Maart 1904 f 9,488.426, idem 1903 f 10,552,18'. Sedert Jan. 1004 f 25,665,926, idem 1903 f 27,397,616. Baardwijk. Dezer dagen werd bij zekere J. de V. voor een flinke som aan chroom gestolen. De politie doet onderzoek. Sprang. Daar uo. 2 van de voordracht voor hoofd der school te Schellinkhout voor zijue benoeming bedankt heeft, werd door deu raad dier gemeente tot hoofd gekozen de heer Ebels alhier, die destijds no. 1 op de voordracht stond. In den heer Ebels verliest de school van Sprang een uitmuntend ouderwijzer, die niet dan zeer moeilijk te vervangen zal zijn. In onze gemeente kwamen dezer dagen twee plotselinge sterfgevallen voor. Een bejaard man overleed onverwachts aan een beroerte, terwijl een kind van ruim een jaar plotseling, toen men het liet drinken, zulk een kevigen aanval van stuipen kreeg, dat het in weinig minuten een lijk was. Nieuwkuik. 10 April, Hedeoavoud gaf onze Liedertafel „Oefening baart Kunst", met welwillende medewerking van ooze Harmonie de „Eendracht" iu de zaal van deu Heer G. de Bout een goed geslaagd concertwaarvan de opbrengst was bestemd voor het Emmafonds. Beide gezelschappen zette hun beste beentje voor, en gaven blijk van ernstige studie. De De commissie bestaat uit de heeren W. 1 verschillende nummers van het keurige program Genderen. j 1. Zaterdag werden door de maréchauseées een viertal personen uit deze gemeente geboeid medegevoerd, als verdacht van het ingooien van ruiten. Tegen den avond zijn zij weder op vrije voeten gesteld. Dienzellden avond zijn weder bij eenige personen de ruiten verbrijzeld. Drongelen. Zaterdagavond had M v. M aan het Drongelsch veer het ongeluk dat den as van zijn wagen brak en het wiel er afliep. Hij was toen genoodzaakt zijn wagen te ont laden, en na de zaken eenige mate hersteld te hebben, kon hij zijne reis vervolgen. Dussen, 12 April. De raad dezer ge meente beeft in zijne, vergadering van gisteren benoemd met algemeene stemmen tot ambtenaar van den burgerlijken stand tot verrichting van alle werkzaamheden daaraan verbonden, den heer J. J. H. Snijders, gemeente-secretaris, en tot diens len en 2en plaatsvervanger de heeren A. H. van Hon- sewijk, burgemeester en J. Schoenmakers le wethouder. Tevens is de scboolquestie met de ge meente Raamsdonk zoodanig geregeld, dat voor elk schoolgaand kind uit de gemeente f 20 per jaar zal worden vergoed en de over eenkomst zal duren tot 1905 of zooveel vroeger, als de grensscheiding der geineen- tens aan den Maasmond zal zijn geregeld. Waspik, 12 April 1904. Zaterdagnacht hebben personen die van een zoogenaamde reut terugkeerden bij Gez. K. een paar spiegelruiten vernield. Naar wij uit goede bron v rnemen, zal de heer van der Rijken scheepsbouw meester alhier, zijne werkplaats heel wat uitbreiden, zoodat er weer eeu aantal meu- schen werk zulleu krijgen, Het bestuur van den Dellenpolder heeft Zaterdag in hare vergadering besloten de kade langs de haven die erg vervallen was te verhoogen. De Vereeniging Volksvlijt en Volks vermaak onder de zinspreuk Virtus Nobilitat Artum zal op Zondag 17 April eene alge meene vergadering houden. Vlijmen. Aanstaanden,Vrijdag 15 April zal door den ZEerw. Pater Van den Eisen, adviseur van den algemeenen C. N. Boeren bond eene lezing worden gehouden. Aanvang des avonds ten 7 uur, in de school der Eerw. Zusters. Wij werden uitgenoodigd een kijkje ta nemen in de Bakkerij van den Heer A. B. alhier waarin de eerste heete luchtoven dezer plaats is opgericht. Naar B' ons mededeelde levert het geede resultaten op. Thans is men bezig de molen van den Heer M. va zeifzwichting te voorzien. Vlijmen, 11 April. Gisteren-avond werd in het café van den heer H. Daelmans, eene vergadering gehouden van de leden der veiling van de land- en tuinbouwvruchten. De voorzitter, de WelEd. heer F. A. Mommersteeg, opende de vergadering, heette de talrijk opgekomenen welkom en stelde aan de orde de periodieke veikiezing voor een bestuur onder meededeeliug dat twee loden niet meer in aanmerking weuschten te komen. Bij stemming werden tot bestuursleden gekozen, de heeren F' A. Mommersteeg, S, Vau Heesbeen, M. Boom. H. Daelmau», J. De Vaau-v. d. Heiden, M. De Vaan- Daelmans, M. Van Giersbergen. Hierna werd besloten dit jaar de con- t ibutie te veil gen, en op 50 cent te stellen en voorts om geene tuinvruchten te ver- koopen dan alleen op de veiling, gedachtig aan de woorden van den heer Wiersma, rijkstuiuhouwleeraar te Naaldwijk, dat de veiling zoodoende zal en moet groeien en bloeien 1 Wijk. Op de kiezerslijst voor het jaar 1904/1905 komen voor 281 namen van kiezers voor de Tweede Kamer en Provin ciale Staten, en 278 voor Tweede Kamer Provinciale staten en Gemeenteraad. Werkendam De alhier bestaande afdeeling heeft met op 2 na algemeene stemmen be sloten. zich vooralsnog niet bij de Christelijk Histoiische Partij aan te sluiten. Land van Ileusden. De handel in aard appelen is de laatste dagen minder levendig Van daling der prijzen is evenwel niets le merken. Iu zetpoters is daarentegen de laatste dagen veel omgegaan. Z:er duur zijn ze dan ook verkocht. Men besteedde tot f 4 50 per H. L. Almkeik. Bij de landbouwer L. de Graal in deze gemeente heeft dezer dagen een koe twee kalveren ter wereld gebracht. Het eene woog 94, het andere 75 halve kilo's. Wijk. Met het uubaggereo van de rivier de Maas voor deze gemeente is dezer dagen een begin gemaakt. Een drietal bagger machines zijn daanoe in het werk gesteld. Onderneming I II en III. De uitgebaggerde grond wordt naar elders vervoerd. Vcon. Dat essenhou'. nogal flinke waarde heeft, be vijst, dat een eigenaar alhier 7 van die Doornen voor de som van niet minder dan f 180 kocht. Nieuwendijk. Tot directeur van het fanfare Corps „Crescendo" alhier is benoemd de heer C. A. Walraven uit Almkerk. Sleeuwijk. Voor weilanden voo: deze en aangrenzende gemeenten wordt onderhands voor pacht reeds 7 en 8°/o nicer bedongen dan het vorig jaar ofschoou wcivee zeer hoog in prijs is. Het meerendeel der eigenaren is niet geoegen tegen dien prijs nog te verhuren. Dieote gevolge zullen er dit jaar vele publieke verhuringen van weiland plaats hebben. Meeuwen. Dat het niet altijd politie is die ter bescherming en in het belang van de jacht kunnen werkzaam zijn toonde j 1. Maan dag de koopman vau B. alhier. Op reis naar een aaugreuzende gemeente bemerkte hij in de verte een langoor, wiens vrijheid hem verdacht voorkwam. Bij nader onder zoek bleek onze langoor dan ook van zijn vrijheid beroofd te zijn en in een zoogenaamde „strik te zijn vastgeraakt, v. B. ontdeed den langoor van zijne boeien en schonk hem de v.ijheid en spoedig kon ons haasje naar hartelust rondspringen in het malsche gras. KAATSHEUVEL, 13 April 1904. Als een curiositeit, kan worden mede gedeeld, dat L. Ligtvoet te Betkdijk, onder deze gemeent6, in bet bezit is van een kip met vier puoteu. Nog grooter verrassing was het echter voor den eigenaar, toen dit zeldzame dier voor vier weken begou te leggen eu sinds dien tijd «lkeu dag door twee openingen eieren legt. Wie er belang in 8telt, deze kip eens te zien, Aan ze bij den eigenaar ten allen tijde gaan bezichtigen Zondagavond gaf de harmonie Euphonia haar laatste wintercoucert. De zaal was meer dau overvol. De muzieknummers werden prachtig weergegeven, maar vooral het tooneelspel viel zeer in den smaak. De spelers gaven alleu blijk van ernstige studie zoodat de stormachtige bijval, dien ze telkens na hun optreden verwierven, dau ook wel verdiend was. Euphonia heeft ons weer een aaugenamen avond verschaft. Loonopzand. Maandagmorgen ontstond er brand iu het huis van de Gebr. Donkers tegenover de kerk. Iu miuder dan geeu tijd stoud het huis iu lichte laaie, zoodat aau redden niet viel te denkeu. Tengevolge vau den nogal vrij hevigen wiud, sloeg de braud over, wat niet te keeren viel, op het tramstation, dat aan het brandende perceel belendde. Dit is ook tot aan den grond toe afgebrandvau tijdig bergen van het meubilair was geen sprake, zoo hevig was het vuur. Een klein gedeelte van den inboedel is nog gespaard gebleven. Gebouwen en inboedels zijn grootendeels verzekerd. Oorzaak alweer een gebrek aan den schoorsteen; dit is nu van 'tjaar reeds de derde keer, dat daardoor brand ontstond. dan de koude straateteenen, kon worden ver schaft. Over het kind ontfermde zich het armbestuur. Het gevonden vrouwcnlijk te De Bilt. Er bestaat eeu ernstig vermoeden dat de jl. Zaterdag te Du Bilt dood gevonden vrouw, Harderwijker Bet", het slachtoffer is ge worden van een misdaad. Bij de lijkschouwing zijn verdachte ver schijnselen gevonden, die duidelijk op een misdaad wijzen. Door den veldwachter vau De Bilt is de main, die 's avonds te voren in gezelschap van de vrouw gezien is, opgespoord en te Amers foort aangehouden. Hij is daarna naar De Bilt getransporteerd en met het lijk gecon fronteerd. De aangehoudene is ter beschik king vau den officier van justitie te Utrecht gesteld. Het lijk der vrouw is eveneens daarheen overgebracht ter gerechtelijke schouwing. Op den trein geschoten. üp den trein, die te 9,43 van 's Hertogen bosch nuar Utrecht vertrekt, is Maandag nabij Culemborg een geweerschot gelost, komende van de richting der stad Het schot kwam terecht in een tweede klasse coupé, waar zich drie heeren bevonden, die gelukkig met. den schrik vrijkwamen. De politie stelt een onderzoek in. Ontspoord. Er is Maandag een goederentrein ontspoord bij het station Fumal, tusschen Londen en Hoey, in België. De machinist is dood en de stoker vrij ernstig gewond. Meord. Te Talence, bij Bordeaux, heeft Maandag een boekhouder, die zich had vergrepen aan de kas van zijn patroon, zijn 26-jarige vrouw en zijn beide kinders, een jongen van 7 en een meisje van 5 jaar, vermoord. Hij deed zelf aangifte van zijn misdaad bij da politie. Vechtpartij. In de Brugstraat te Breda hebben Zondag avond eenige kerels rondgeloopen, die het blijkbaar op de militairen gemunt hadden. Circa 9 uur werd een zekere Jacobs, cadet korporaal der Koninklijke Militaire Academie, aangevallen. Onverwachts ontving hij een steek met een mes in den nek. De verwonde werd dadelijk door eenige vrienden naar de K. M. A. gebracht. Bij nader onderzoek bleek echter, dat de wond niet gevaarlijk was. De lafaards namen natuurlijk de vlucht. Door de politie zijn reeds 's avonds enkele personen, die waarschijnlijk tot de mede plichtigen van het complot behooren, gear resteerd en in voorloopig arrest gesteld. Maandagochtend weiden enkele daarvan onder geleide van twee politieagenten geboeid naar de Academie gevoerd, om met den cadet ge confronteerd te worden. In een van hen herkende de cadet den dader. Denzelfden avond bij een vechtpartij in de Brugstraat is er een milicien van het 6e regiment infanterie, die een niet belangrijke wond in den rug bekomen had (door een messteek) in het hospitaal opgenomen. Aangehouden. Naar wij zoo juist vernemen, is op bevel van den officier van justitie te Amsterdam aangehouden de bekende Van den Dool, her haaldelijk reeds verdacht van verschillende ernstige misdrijven, o.a. de brandstichting in de Staalstraat en den moord op de weduwe Dijxhoorn in de Dubbele Buurt te Amsterdam. Wegens gebrek aan bewijs werd hij evenwel in al deze zaken vrijgesproken. Thans staat hij onder zeer ernstige verdenking, zich te hebben schuldig gemaakt aan heling van schoenmakersmachines, die in grooten getale dezer dagen werden ontvreemd op de terrei nen der Hollandsehe Spoor te Amsterdam. De verdachte werd na verhoor in arrest ge houden. (Hbld.) Vreeselijk. Aan den Vleutschen overweg te Utrecht is de ploegbaas N. Veldhuis aangereden en on middelijk gedood. Juist had hij nog eenige werklieden ge waarschuwd voor den in aantocht zijnden trein uit den weg te gaan, doch de onzeker heid op welk spoor de trein zich, na over een aldaar liggenden wissel te zijn gereden, zou bewegen, deed den ongelukkige zichzelf op het gevaarlijke spoor midden op het hart van een wissel bevinden, toen de locomotief hem greep en vermorzelde. De schedel werd hem geheel verwijderd terwijl het onderlijf van het overige deel van het lichaam gescheiden werd en de ingewanden open en bloot uitpuilden. Het was in één woord een schrikkelijk gezicht. Door de politie werden de overblijfselen weggevoerd. De ongelukkige was gehuwd en laat een weduwe met 3 kinderen achter. Ook is het diep treurig, dat de machinist die den ongelukkige overreed, zijn buurman was. Te Maastricht is een werkman in de Ceramique door een as gegrepen en met geweldige vaart rondgeslingerd. Met een gebroken arm en rib werd hij naar het ge sticht Calvariënberg overgebracht. De handelsreiziger J. Niemans, uit Breda stond op het perron van het hulpstation, te wachten op den boemeltrein uit Rozendaal toen eensklaps de Engelsch-exprestrein voor- bijsnelde, die hem greep en een eind mee sleepte. Toen men hem vond was hij reeds dood. Ongeluk. Maandagmiddag werd in de Potterstraat te Utrecht een zwervende vrouw, een kind bij zich hebbende, plotseling zoo ernstig onwel, dat zij niet meer voort kon, zoodat zij op straat liggen bleef. Goede raad was niet duur. De vrouw kon niet langs den open baren weg blijven liggen, zoodat niets anders restte, dan haar naar het hoofdbureau van politie te brengen. Van daar werd zij ver volgens per brancard naar het ziekenhuis gebracht, alwaar aau de zieke eeu beter bed SEOEL, 11 April. Japausche ambte naren zeggen dat er herhaaldelijk schermut selingen voorvallen tusschen Suugtsjoe en Widajoe. De hoofdmacht van het eerste Japausche legerkorps is in de buurt van Widzjoe. TOKIO. 12 April. Men gelooft hier, dat aan de Jaloe het vechten begonnen is, ofschoon er nog geen rechtstreeksch bericht is aangekomen. De militaire attachés, die het eerste legerkorps zullen vergezellen, hebben aan zegging gekregen oin zich gereed te houden De verwachting is, dat zij binnen enkele dagen vertrekken. PETERSBURG. 12 April. Het leger bestuur heeft kort geleden aau de Russische troepen aan de Jaloe werktuigen en stoffen gezonden, die hen in staat zullen stellen

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2