Rusland en Japan. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Atjeh. Duitsche Vloot. Bedevaart naar Kevelaar. De kerktoren ie Sprang. Vorstelijk bezoek aan N -Brabent. nut wat ze u doen is dat na hun vertrek geen spin of vlieg of kakkerlak of sprink haan of wat ook meer in uw huis is Ie vinden, mogelijk was hel van oude gebouwen een goed raiddel om wandluizen te verdrijven De Pingorairo is een veel grcolerc zwarte mier die veel minder bijt maar overigens vrijwel op de zelfde manier in uw huis de hcele boel aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpt. Pingo is een soort der wilden varkens, dus Pingomiro wil vertaald onge veer varkensmier heeten. De inlanders zeggen dan ook als die mieren u bezoeken een Pingo in de buurt is. Of 't waar is weet ik niet. Ik heb wel eens een Pingo miro in huis gehad maar de Pingo kwam nooit mede. En als ik 't geluk had in het bosch een Pingo te schieten .dan waren er geen Pingmiro in de omgeving. Dus voorloopig nog niet te veel op die praatjes afgegaan Een geluk is het te noemen dat mieren ook al bang zijn van een reine zindelijke huisvrouw. Ik zeg daar „ook al bang enz." denk om Godsnaam toch niet dat ik daar mee bedoel dat ik er bang van ben. Er wordt hier bedoeld de mieren ook even als andere insecten en ongedierte. Waar bezem en stoffer veel gebruikt worden is dat goedje niet op hun geraak. En in de stad zullen er u veel minder last aan doen dan in dc wildernis in de. bosschen.. Om niet meer plaats hl te nemen in de Echo als ge woonlijk een brief uit Suriname beslaat, zal ik nu maar niet meer beginnen om nog meer kwelgeesten te beschrijven, later mo gelijk als weer eens een of ander soort mij half opvreet zal ik mijn woede koele en hvn wandaden tot in dc geheele Langstraat bekend maken. En 'k wil en zal ook hel minder aangename van Suriname vertellen, anders krijgt Maripa per brief t verwijt dat hij alles veel te mooi voorstelt, dat hij ver blind door liefde voor dat land het goede overdrijft en veel mooier voorsteld dan het is, terwijl Maripa zwijgt o7er het booze en slechte. Die schijn wil hij van zich werpen en u allen toeroepen dat die brieven uit Suriname bevatten waarheid en niets dan de waarheid, zoo luidt immers de formnle „Nou houd oe" zeggen ze te Dussen on „Adiossie" zegt de Suriname neger. En ik roep u toe tot later! of tot zienu Moge lijk met October e.k. voor eenige maanden. MA-IIIPA. De blokkade is niet effectief, daar de vij and zich buiten de ac'.ie-sfeer van de stad bevindt. De bevolking, de dames inbegrepen, o. a. mevrouw Stossel en prinses Lieven, rs rol moed. De muziek speelt eiken dag, Levens— mddelen zijn er in overvloed en goedkooper dan te Nioetchang. Men is vol vertrouwen. De Liberie ontving nog uit Petersburg be richten over het uits'oomea van het Port Arthureskader de laatste maal, dat het uitging zou den 27sten Juni zijn geweest na 40 uur builen gaais te zijn gebleven, keerde het den 28sten tc Port—Arthur terug. Op dezen kruistocht kwam men het eska der van admiiaal Togo wel tegen, doch du weigerde den slag de Japansche torpedo booten scholen een 90-'al torpedo's af, doch geen raakten de Russische schepen. HctWladiwostock eskader. Admiraal Skrydlof. de schrik der Japan ners, is met ziju eskader den dans weer omsprongen. Met weergalooze brutaliteit tartte hij den vervolger, verscheen overal waar men hem liever verre zag. boorde transportschepen niet kostbare lading in den grond. beschoot Japansche kustplaatsen en weg was ie. Overal op het terrein van den strijd liep het den Japanners mee, alleen dat ver duiveld eskader was een sta—in—den—weg. Daarom had admiraal Kamimoera speciaal opdracht gekregen jacht te maken op de schepen van Skrydlof en, na herhaalde mislukte pogingen werd Zaterdag uit Tokio gekakeld, dat het den Japanners geluk! was iu de straat van Korea den lang gezochte te ontdekken. Door heel Japan ging een rilling van vreugde nu was natuurlijk het pleit beslecht, de Russen zouden vernietigd worden. Maar te vroeg heeft de Japansche haan victorie gekraaid. Uit Tokio werd van gisteren geseind: Admiraal Kamimoera zette m..t zijn geheel eskader de schepen van het Wladiwostock-eskader na cn haalde ze bij het invallen van den nacht in lus— schen Ikichima en Tschoeschima. De tor- pedobooten vaa Kamimoera grepen de Rus seu aan, die met geschutvuur antwoordden. De Russische schepen blusc'r.teu ten slotte hun lichten en verdwenen. Men begrijpt de stemming in Japan na deze teleurstelling. Admiraal Kamimoera is natuurlijk de zondebok, ofschoon hij de Russen toch ook niet aan een touwtje heeft zij die in feilen regen, duisternis en mist al heel gemakkelijk verstoppertje kunnen spelen. Maar, daar vraagt het Japansche volk niet naar in zijn wreed ges'oorden overwinningsroes. Kamimoera moet nu eenmaal Skrydloff pakken en daarmee uit. En omdat dit hem nog niet gelukt is, halen zijn landgenooten alvast ziju woning te Kobe onderstboven. Dit pleit weer niet voor het hooge peil van beschaving, waai op de Japanners zich zelf zoo gaarne zien. Voor een dergelijke handelwijze zou de qualificatie „barbaarsch" meer ad rem zijn. In M a n t s j o e r ii e. De krachtig opgetreden regenmoesson doet de troepen vetschrtkkelijk lijden en heeft het staken van de operaties te velde noodzake lijk gemaakt, zoodat generaal Kouiopatkine naar Haitcheng is leiuggekeerd. We kunnen ons dus vermoedelijk voorbe reiden op een periode van stilstand in de actie der beide vijandelijke legers, want de regenval is zoo ontzetteud, dat de wegen voor een groot deel onbegaanbaar zijn en vele menschen en dieren verdrinken in de Bergmeren. Dagelijks wisselen ODweer, wolk breuken en brandende zonnewarmte elkaar af, in passen en holen, ontstaan ntet tropische snelheid, beken, die, naar alle zijden over— loopeu, alles in haar vaart meesleuren. Zelfs in de kleinere bergstroomen is de kracht zoo groot, dat menschen en paarden er niet in kuDnen blijven staan, doch meegesleept worden in de schuimende diepte. Port Arthur en het eskader. Aan de Matin wordt aangaaude den toe stand te Port Arthur gemeld: Hel eskader, de „Cesatevi'.ch" en „Rel— visan" inbegrepen, stoomt dagelijks uit. Het garnizoendoet eveneens dagelijks uitvallen met ucces De Koningin en de Prins in Mecklenburg. Uit Schwerin wordt geschreven Er is u reeds gemeld, dat Koningin "W tl- helmina en Prins Hendrik hier zijn aange komen, om deel te nemen aan de feestelijk heden, welke naar aanleiding van den in tocht van den jongen groothertog Friedrich Franz IV en zijn gemalin Alexandra van Cumberland iu ziju residentie worden ge houden. Een groot getal vorstelijke gasten zal bij deze feesten tegenwoordig zijn, o. a. de Duitsche kroonprins, erfprins Christiaan van Denemarken en zijn gemalin Alexandrine, een zuster van den groothertog; de groot hei tog van Oldenburg en zijn gemalin Elisa beth, een geboren hertogin van Mecklen burg; de jonge erfgrootherlog van Mecklen- burg-Strelitz, prins Henrich Rcuss XVIII, enz. De stad is in feestdos. De weg door de stad naar het paleis gelijkt een bont versierde laan, waarin zich mooie eerebogen en eerepoorten verheffen. Aan masten met wimpels zijn overal dwars over den weg slingers gehangen die een dak van groen vormen. De huizen zijti getooid met veelkleurige linten in de landskieuren. Voor de winkelramen ziet men borstbeelden van het groothertogelijke paar of potretten van leiden. Aan het begin van den weg van den feest el ijk en intocht staat eer eere poort die op een verguld hek, de zilveren naamcijfers van het vorstelijk paar vertoont In de Arsenalstrasse is een stellage gebouwd waarop 50 gymnasten met vaandels aan weerskanten van den weg groepen zullen vormen. Aardig doen ook de twee met koepels gedekte eere hallen waar jonge dames en de eerste burgemeester hei gevierde paar zullen begroetten. Deze hallen zijn over trokken met lichtgrijs doek, het dak is met koperen loovers versierd. Van binnen zijn die hallen gedrapeerd met geel en wit. Guirlandes van lichtgele rozen hangen van de zoldering af; boven den ingang opnieuw de saamgestrengelde inilialeu F F. cn A. (Friedrich Franss en Alexandra) De feesthal waarin de burgemeester zal spreken, is op dergelijke wijze iu Bruns- wijksche eu Mecklcnburgsohe kleuren ver sierd. Op de spits van de koepel staat een goudgebrousle kroon. Aan het eind van den feestweg weer een eerepoort. Als liet weer nu maar meewerkt, zal Schwerin er aardig uitzien in zijn feestkleed. Bij prachtig weer heeft gisteren och tend het jonggehuwde groothertogelijke paar zijn intocht gehouden. De vereenigingen, aeltoleu en militairen stonden langs den weg van den intocht geschaard. Koningin "Wilhelmina en Prins Hendrik namen gisteren deel aan het galamaa! ter eere van den intocht van het groothertogelijk paar. De Duitsche kroonpiins geleidde de Koningin in de eetzaai, waar H. M. plaats nam tusschen den groothertog van Mecklen- burg-Schweriu en deu groothertog van Ol denburg. De Koningin droeg een kleed van lichtblauwe zijde met zilverborduursel en diadeem. Prins Hendrik zat tusschen groot hertogin Anastatia en de erfprinses Alexan drine van Denemarken de Prins droeg de Mecklenburgsche generaalsuniform. Prins Hendrik was gisteren ochtend tegen woordig bij de ontvangst van het groother togelijk paar. De Koningin begroette de jonggehuwden na hun aankomst ten paleize. Zoowel de Koningin als Prins Hendrik woonden voorts het defilecren der vereeni gingen en scholen iu den tuin van het paleis en de godsdienstoefening bij. Hare Majesteit de Koningin-Moeder zal in het midden dezer maand een tuinfeest geven te Soestdijk. De correspondent van de de N. It. Ct. te B:.tavia seint Overste Van Daalen bericht, dat hij op 20 Juni Likat bestormd heeft. De vijand liet 482 dooden achter, waar onder 124 vrouwen en 88 kinderen. Het aantal gewonden bedroeg 54, het aantal ge vangenen 17 er werden 87 geweren buit gemaakt. Ongevaarlijk gewond werden overste van Daaleu, luitenant Watrio, de sergeants Wondt en Belling, 13 minderen en 1 dwangarbeider. Op 23 Juui werd Langatbars bestormd- De vijand vocht fanatiek en deed ver scheidene klewangaanvallen. Hij liet 654 dooden achter, waaionder 186 vrouwen en 130 kinderen. Het aan tal gewonden bedroeg 49, het aantal ge vangen 28, er werden 24 geweren en 3 ilia's buitgemaakt. Ongevaarlijk gewond wernen Kapitein ue Graaff, 22 minderen en 6 dwangarbeiders. De hoofden melden zich aan. Dc be volking keert van de Westkust terug. Pakpak en Boven- Singkel blijken vijandig. In Pidië doodde luitenant Verschuir de bendehoofden Pangandah en ioekoe Moeda Njadaod. President Steijn. De heer Steijn bezocht heden Amsterdam en stapte af in het Victoria-hotel, waar hij eenige uren sliep, teneinde zoo min ogelijk vermoeid te worden van de inspanning, die de reis vau hem vergde. In den middag begaf hij zich per rijtuig naar de kliniek van professor Winkler in het Binnen-Gast huis, die hem opnieuw aan een nauwkeurig onderzoek onderwierp. De toestand van d< n patiënt is, naar het Hdbld. verneemt, lang zaam doch gestadig vooruitgaande. Prof. Winkler was zeer tevreden over de reeds verkregen resultaten der behandeling en beval den heer Steijn opnieuw de grootste rust en kalmte aan algeheele genezing zou dan zonder twijfel mogelijk zijn. De heer Steijn ging te 5.20 weder per Holl. Spoor naar Schevingen terug. Me vrouw Steijn vergezelde haren echtgenoot. Naar aan de Nieuwe Ct. wordt medege deeld, is de heer Steijn voornemens in Zuid-Afrika weer te gaan boeren op zijn plaats; zijn vrienden daar zijn bezig zijn huis voor hem klaar te bouwen en in orde te brengen. Hij zal niet voor Januari naar Zuid-Afrika teruggaan en denkt slechts een paar weken in den Haag te blijven om dan eenigen tijd te gaaan reizen met zijn gezin voor zoover dit nog in Europa vertoeft Den winter zal hij weder gaan doorbrengen in het Zuiden. Ter gelegenheid van de aanwezigheid van 1419 Juli van een gedeelte der Duitsche vloot te Willemsoord eu Vlissingen, zullen door de marine-commandanten te Nieuwe- diep en Hellevoetsluis op 16 dezer diners worden aangeboden aan den admiraal, de commandanten en het état-msjor der Duit sche schepen. Hr. Ms. pantserdekschip Hertog Hendrik zul tijdens het verblijf van het gedeelte van het eskader te Vlissingen aldaar gestationneerd wordeD. Tevens meldt men, dat H. M. den commandanten de oüciercn op een gardenpartij in de tui nen van Het Loo zal ontvangen. er slechts 20. Nochtans stellen motie in te dienen wij voor de volgende WAALWIJK 6 Juli 1904. Telefoon. Eene commissie van ten viertal heeren, had legen gisterenavond 8 uur een aantal per sonen opgeroepen, die naar zij meenden be langstelden in het bespreken van 't aanleggen van een lokaal- en interlocaal telefoonnet. De opkomst was gering hoogstens een 15 tal heeren hadden aan deze oproeping gevolg ge geven- Do heer E, W. Klijberg Pernot nam te ruim half negen 't w oord eu zeide o.m. Door de medeonderteekenaars van de op roeping werd mij verzocht een woordje van inleiding te spreken. Waarom hebben wij 't initiatief tot deze bij eenkomst genomen Omdat er sinds eenigen tijd door particulie ren aanvragen zijn gericht tot den directeur generaal om aansluiting met liet postkantoor alhier te verkrijgen; in zooverre werd er toon afwijzend op beschikt dat zulks niet meer werd toegelaten tegen de oude voorwaarden, maar eene commisie met het onderzoek was belast, en dat Inter de condidies zouden worden mede gedeeld Die condities zijn nu afgekomen; maar sluiten die particulieren zich thans aim dan is een communaal net verloren, en dit laatste achten wij niet in 't belang der gemeente, daar om meenden wij niet langer te mogen wachten en namen dus tot initiatief voor deze verga dering. Maar bij het zien van zoo weinig be langstelling meenden wij er eerst 't bijltje bij te moeten neerleggen, maar nochtans meenden wij dit tegenover (J Aan het Gemeente—Bestuur van Wnlw.jk De vergadering van belanghcbb n len in de tot siandkoming eener telefoonaan sluiting, gehouden in het hotel Verwiel den 5 Juli 1904. gehoord de discusstfin spreekt a's hare meening uit dat eene spoedige aansluiting van dc Gemeente „Waalwijk" aan het interlokaal not gewenscht is en verzoekt het Bcs'uur der Gemeente maat regelen te treffen die met kracht deze zaak zullen bsvotdercu. „M niet te mogen doen. Meer hebben we 't in Waalwijk gezien dat in den aanvang van iets, bij groote moeilijkheden, de belangstelling zeer gering is, die stijgt naar gelang de zaak in grootheid en waarde toe neemt. Ik bad voor de vergadering den burgemeester verzocht net voorzitterschap te willen aan vaarden, die wensebt 't liever niet te doen, daarom zal ik deze vergadering als do heeren het goedvinden presideeren. De beer Kakebeen ®p ons verzoek medo ter vergadering tegen woordig zal volgaarne alle inlichtingen ver schaffen. Ik hoop dat onze besprekingen tot eeu goed einde zullen lijden, in 't belang van Waalwijk. De heer Kakebeen geeft daarna verschillende inlichtingen, b. v. den prijs die 't rijk vraagt en dat is f 25 per jaar voor 500 M. afstand en per 100 M. verdor f3. Een gesprek in de gemeente van aangeslotenen kost 2Vs cent. terwijl niet-aangeslotenen op 't postkantoor met aangeslotenen in de gemeen te kunnen telefoneeren voor 10 cent. Gaan belanghebbenden daartoe over dan komt er nooit een locaalnetmaar bij eene gemeente lijke exploitatie, die zoo voordeelig mogelijk kan geschieden, omdat de gemeente niets eraan behoeft te verdienen, heeft men locaal, interlocaal eu internationaal." De heer Pijpers heeft eene begrooting gemaakt die zeer ruw is, waarvan misschien duizenden afgaan, dat was n.l. aanleg f8000 expl f 1400, dat zou bij 30 aansluitingen f 47 bij 50 f38, bij 70 f30 kosten, volgens hem en bij nauwkeurige begrooting zal 't nog veel minder blijken te zijn. Voorgesteld wordt eene commissie te be noemen die de zaak verder onderzoekt, om dan bij de particulieren met een vooistel voor den dag te komen. Andere heeren wenschen bet onderzoek en de verdere zaak opgedragen aan 't Gemeen tebestuur. De heer Verwiel zegt dat deze vergadering wel een teleurstelling is. 75 biljetten waren er verzonden en er was gerekend op eene opkomst van minstens 40 belanghebbenden en als die verklaren adhaesie te betuigen, dan geef ik de verzekering dat éen gemeentelijke De lieer Kakebeen haalt nog eenige cijfers aan van andere gemeenten, wijst nog op t groote nut vuu de telefoon hij maant ten sterkste aan deze motie aan te nemen, en het gemeentebestuur dit onderzoek te vragen en dan flink voor den dag te komen, laat dat eens een paar honderd gulden kesten 't is in 't algemeen belang. Hij stelt voor deze motie direct te onderteekenen, en dan iu de gemeente lijsten te laten circuleeren, om adhaesie aan deze motie te doen betuigen, om deze dan ook direct bij gemeentebe stuur iu te dienen. Bij acclamatie aangenomen. De Voorzitter brengt een hartelijk woord van dank aan den heer Kakebeen voor zijne bereidwil iglieid wederom in dit geval betoond, niet alleen, maar ook als bereidwillig ambte naar, als iemand die zooveel voor onze gemeente heeft gedaan en nog doet. Hij brengt hem gaarne iu 't publiek den dank der vergadering en der gemeente. De heer Kakebeen dankt voor de harte lijke woorden; wat ik doe, zoo zegt hij, doe ik in 't belang der gemeente, al weet ik bij ondervinding heel goed, dat oudank 's werelds loon is maar ik zie t groote nnt 't groote heil in een locaal net daarom was ik direct tot alle inlichtingen bereid en blijf dit als altijd. De Voorzitter verzoekt daarna de heeren Ph. Timmermans, Jan van Riel, Jan van Schijndel en Johan Tielen met den lijst te willen rondgaan, die hoewel daartoe moeilijk in staat, ten Blotte dit werk, in 't algemeen belang op zich nemen. Aan 't slot van de vergadering brengt de voorzitter een woord van hulde aan den edel achtb, heer Burgemeester die deze bijeenkomst met zijne tegenwoordigheid vereerde, zoo pas is Z.Edelachtb. door H. M. de Koningin herbe. noemd tot burgemeester van onze gemeente. Wij allen weten wat Z.Edelachtb. in die 6 jaren voor onze gemeente op elk gebied heeft ge daan, daarvoor de hulde, den dank van geheel Waalwijk. Wij hopen dat wij nog lange jaren U als burgemeester met den zelfden ijver in onze gemeente mogen zien. Bravo s. R. K. O. B. Zondag had op Musis alhier eene ver gadering plaats der afdeeling Waalwijk,, Heusden van den R. K. O. B. A'.s spreker trad op de ZEerw. Pater Celestinus. Zijn onderwerp was Het boek der Goddelijke Waarheid. Naar aanleiding daarvan be handelde ZEerw. de volgende twee punten God bezigt het woord om waarheden te leeren van godsdienstigen aard. En het door God gebezigde woord biedt daartoe, geschiktheid aan. Met veel belangstelling werd deze lezing door de aanwezigen waar onder ook verscheidene Ew. II, H. Gees telijken van hier en omliggende gemeenten aangehoord. De bedevaart der processie Kaatsheuvel, Langstraat en aangesloten plaaten naar Kevelaar zal dit jaar plaats hebben op Zon dag 7 Augustus. Vertrek uit Waalwijk Aankomst (Maandag) Prijs retour f2.91 voor Ongeval. Zekere J. v. G., koetsier hij den heer M. G. alhier, reed Maandagnacht op zijn terug reis naar hier door Druncn, waar hij in slaap gevallen zijnde, van den bok viel, met 't ongelukkig gevolg, dat zijn schouder geheel ontwricht is en zijn aangezicht deerlijk gehavend. De paarden kwamen zonder koetsier thuis. Toen men uit zoeken ging was hij reeds in Druncn ergens binnen gedragen, en daar door Dr. van Seeters verbonden. Per rijtuig werd hij naar Waalwijk vervoerd. De oude toren, die zeer zeker oudheid kundige beteekenis heeft, lijdt weer een groot gevaar. Bij 't gat dreigt een groote steenblok af te breken. Heden worden aau- weerzijden van den toren waarschuwings borden geplaatst. Jammer, dat zoo'n specimen van Middel- eeuwsche bouwkunst zal verloren moeten gaan en dat de Provinciale Staten voor een paar jaar geweigerd hebben een betrekkelijk kleine subsidie voor de restauratie te verleenen hoewel 't gevaar van afbreken en instorten toen wel degelijk is voorspeld. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden zuilen, tijdens Hun verblijf te 's Hertogenbosch de gasten zijn van mr. A. baron Van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant. De gemeenteraad, Zondagmiddag jl. in besloten vergadering vereenigd, heeft toen maatregelen getroffen ten einde een luister rijke ontvangst van de Vorstelijke Familie te kunnen voorbereiden en het programma voor de dagen Van Ilaar verblijf te 's Her- togeubosch, in overleg met de bevoegde au toriteit, vast te kunnen stellen. Welke plaatsen builen Den Bosch nog de eer van een Vorstelijk bezoek zullen genieten, is nog nieb bepaald. De tocht naar den Nieuwen Maasmond zal door H. K. en Z. K. H. in gezelschap van tal van autoriteiten van Den Bosch tot het bi 10.41 v. m. 6,35 n. m. Waalwijk. worden ondernomen. Ook dc terugtoch zal por stoomboot geschieden. Hieruit volgt dat den dorpen Peuteren, Vlijmen, Nieuw- kuyk, Druncn, Elshout, Oud-Heasdeu het stedeke Heusden die eer zal tc beurt vallen en dat ook Neder-llemert, Hemerl, Well, Ammerzoden, Bokhoven en Hedel, alle aan de Maas gelegen, de gelegenheid zullen hebb-n de Vorstelijke personen de een of andere wijze te huldigen. Ter plaatse van den Nieuweu Maasmond zal H. M. ecu gedenknaald onthullen, ter gedachtenis van het tot stand komen va& dien waterweg aldaar opgericht. Op een van de dagen van het verblijf] der Vorstelijke Personen binnen den Boscl zal de gemeenteraad aldaar den Hoogst Gasten ten raadbuize een feestmaaltijd aan bieden. H. M. de Koningin is voornemens ooi Tilburg en Breda te bezoeken. Naar wij vernemen, zal bij bezoek van H. M. de Koningin alhier geei damcsrecoptie en ook geen oflrcieele re ceptie van autoriteiten plaats hebben. In strijd met wat wij iu sommige IIol landsche bladen vinden vermeld, die allerlei bijzonderheden bevatten, zoo bijv. over der weg, dien H. M. bij haar bezoek aan Nieuwen Maasmond zal volgen enz. kunnen wij mededeelen, dat daaromtren nog niets is vastgesteld, evenmin welk steden nog door de Koningin in onai provincie zullen worden bezocht. Alleen staat vast, dat door H. M. haar bezoek aan den Maasmond een aenkzuil zal wordem onthuld. Provinciale Staten. De Prov. Ct. schrijft hieromtrent. De Statenvergadering werd Dinsdag ge opend met eene toespraak van den commia saris der Koningin, wsarin hij zijne vreugdi uitsprak over het aanstaand bezoek del vorstelijke familie. De aanwezigen gare met een leve de Koningin blijk van hunn instemming. In de Dinsdag gehouden vergadering wer besloten tot aankoop van strooken gron voor verbreediug en rechtmaking van dei provincialen weg van Fijnaart naar Klunden ter plaatse van den voormaligen tol, et verder tot liet voeren van een rechtsgedin ttgen de nalatige belastingschuldigen de: provinciale paardenbelasting over het dienst jaar 19041905. Verzoekschriften waren ingekomen vsi J. M. Maréchal c. s., tot oprichting va; een waterschap Hintham, en van de radei der gemeenten Gocrle en Ililvarenbeek, ocj een provinciale subsidie 7an 50 percent i de kosten ter verbetering vau de rivier di Leij, welke kosten worden begroot op t 1Ö0I Beide verzoekschriften zijn gerenvojeerd aai Ged. Staten. Heden voorzetting der vergadering. BESOIJEN. 6 Juli. De werkende lede der Liedertafel oefening Baart kunst zullci op 14 en 15 Augustus een pleiziet-reisij naar Antwerpen makeD. Een paar gezellig' dagen staan hun dus te wachten. Maandagavond werden alle jongelt| uit deze gemeenie door den Heer J. P. Hendrix, in de gelegenheid gesteld eenit glaasjes op z'n zilvereu feest te drinken. MEEUWEN. De weleerw. Heer Klaasseu. predikant bij de Ned. Hen gemeente alhier sedert 19 April 1903, het] toezegging van beroep ontvangen naar Ned. Herv. gemeenie te Dussen. Het aantal gevallen van mazelt] breidt zich in deze gemeente niet meer ui Een tiental leerlingen, die het eerst do: deze ziekte zijn aangetast, zijn iu den loo dezer week weder naar school gekorae; Sterf-evallen hebben zich niet meer voo: gedaan. VEEN. De prijzen der aardappelen gil sleeds terug. Besteedde men een dag tien geleden nog f 6 per H. L. thans kil niet meer dan f3.75 a f4 gemaakt worde: De kwa'iteit is echter iu dien tijd zeer ve: ve;beterd. He'; gemeentebestuur ontving dezer dagr: de aaugename tijding, dat de subsidie od het raadhuis te repareeren is toegestaBj Met de verbouwing zal nu spoedig M aanvang gemaakt worden. DUSSEN. In den nacht van Zondag cj Maandag hebben kwaadwilligen bij den ht\ B. v. d. B. twee van de vijf jonge ooievaij ontvreemd. 5 Juli. De weikverschaffingsvereenigi:| door middel der Vlasbewerking heeft de; week wederom een 15-tal bunders vlas aa:| gekocht in Zeeland waarmede een 25 arbeiders weder voor ongeveer een jaar aij den arbeid kunnen blijven. Alhier zijn bij de Katholieke gezinojj circulaires verspreid ten doel hebbende komen tot oprichting eeuer Maria—Vereen? ging. Moge vele vrouwen en jongedochtO zich aansluiten om zoo met kracht konia alcohol te kunnen bestrijden. KAATSHEUVEL, 6 Juli Zondag 3 Juli had in den tr.in tl Harmonie „Apollo" de jaarlijksche alge; meene vergadering plaats der St Pao- vereenigiug, in deze vergadering werd: herbenoemd als bestuursleden de Heeü J, Bondt secretaris, en Jacobus Puls H. A. Zurich als commissarissen De opkoc der 1 den was ditmaal niet groot, de '{i hiervan was dat het al of niet plaats t vergadering in den tuin niet genoegd hekend was, dit was roor de Harpotf Apollo voorzeker een teleurstelling, ondat de St. Paulusverceniging welwillend 'u conti

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2