Rusland en Japan. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT~KAATSHEUVEL t Presideot Kruger. Kermis. Eerste Kamer. Een overzicht. Examens, benoemingen, enz. Telefoon. Meubelzaak. Zigeuners. Beroepen. H. M. de Koningin in Noord- Brabant. Tramlijn Dongen—Tilburg. Manoeuvres, Kermis kiezen, waarvan ook liet zich daarin bevin dende phosphorzuur geregeld en over een .zekeren tijd verdeeld, als opgeloste voedings stof in de plant treedt. En zulks is bij Thomasslakkenmeel het geval. In het algemeen is het absorp tievermogen van den bodem voor phosphor zuur groot, m. a. w. de bodem laat het phosphorzuur niet spoedig los. In welken vorm ook het phosphorzuur gegeven wordt hetzij .als superphosphaat, hetzij als Thomas slakkenmeel, hetzij in anderen vorm, de bodem laat weinig of geen phosphorzuur doorzakken. Bij Thomasslakkenmeel doet zich echter nog de bijzonderheid voor, dat het phos phorzuur, gebonden als het is aan een be trekkelijk groote hoeveelheid kalk, langzaam cn geregeld tot beschikking der planten komt, juist wat noodig is, bij het gebruik naast stalmest. Ik kom later nog op deze belangrijke meststof terug. Vooreerst zij echter nog opgemerkt dat het Thomasslakkenmeel, hoe en waar ook gebruikt, altijd zooveel mogelijk gelijkmatig moet verdeeld en verspreid worden eD, zoo dit eenigszins doenlijk is, geheel met de bouwvoor moet vermengd worden, Juist o-n de straks genoemde ei genschappen is het Thomasslakkenmeel ge schikt als najaarsbemesting. Ook nog om andere redenen. Daarover een volgend maal. Eeo telegram van Kocropatkiu aan den Keizer van 17 dezer meldtNadat het leger van Koeroki op ons oostelijke front de passen van het Fensjoei—gebergte had bezet, hadden wij in het algemeen slechts onvoldoende berichten over de sterkte en stellingen van dat leger. Op grond van verkenningen mocht men echter vermoeden dat de Japansche hoofdmacht was samengetrokken in den omtrekt van den Lan—-tsji-sjan (bergrug ten O. van Liao—jang) en dat de voorhoede in zes passen in de buurt stelling genomen had. Tot vaststelling van de steikte van den vij and werd den 17en dezer last gegeven tot een opmarsch tegen de vijandelijke stellingen in de richting van den Lan-tse—sjan. De linker kolonne ter sterkte van 3 bataljons werd tegen den Sybeilin pas uitgezonden, de middelste onder generaal Kasjto—linski ter sterkte van 14 baialons en 12 kanonnen kreeg last om den Siao—kao—ling—pas, de hoogten bij den heidenscheu tempel en den Oefansjau—pas aau te vallen. De rechier ko lonne ter sterkte van een bataljon moest hei kruispunt van de naar den Lingkai ling en de Lanho—liu—pas voerende wegen be zetten, om den rechtervleugel van Kasjita- liuski te dekker. Om 10 uur 's avonds van den löden verliet de voorhoede van de kolonnes Tawoean. Tegen 11 uur verdreef een bataljon van het 22ste regiment in een gevecht met de bajonet de Japansche veld- wacht bij het vermelde kruispunt. De Japan ners ontruimden de passen, den heidenschen tempel en den Sjao—kao—ling, welke punten Kasjtalinski wij bij het aanbreken van den dag bezetten. Tegen half zes 's ochtends bezetten de Japanners met een groote strijdmacht en ren sterke artillerie den pas van Oe fan-sjan en de hoogten ten zuiden van dezen pas. De vijand opende van hier en van den kam van het gebergte ten O. van den tempel een buitengewoon hevig kanonvuur. Kasjta linski bracht uit zijn reserve vier bataljons naar voren, om de hoogten ten Z. van den pas te bezetten, maar de pogingen om de hoogten te vet meesteren, gelukten niet, ofschoon de onzen gesteund werden door een berg batterij, daar de veldstukken wegens den aard van het terrein niet te gebruiken waren. Tegen acht uur 's ochtends achtte generaal graaf Keiler het noodig zich bij de kolonne van Kasjialinski te voegen. Hij schoof uit de algemeene reserve drie bataljons naar voren op de hoogten bij den tempel, opdat zij zich in de reeds bezette stellingen zouden handhaven. Toen Keiler bij de voorhoede aankwam, scheen hem de strijdmacht van den vijand zoo sterk in vergelijking met de onze, dat hij besloot, den strijd niet voort te zetteo, daar de verdere aanval zonder veldgeschut had moeien gebeuren. Keiler besloot daarom om half elf 's ochtends de troepen terug te trekken op de stellingen bij den Janseling—pas. De troepeu trokken voet voor voet in volle orde terug. Tegen den middag deed de vijand nog een aanval op deu rechtervleugel vau de stelling van den Jauseling—pas. Tegen 3 uur 's middags hield het gevecht op, De troepen zijn te Tawoean teruggekeerd. De verliezen zijn niet nauwkeurig vastgesteld, maar Keiler meldt dat zij meer dan 1000 man bedragen. verschillende voorname gebeur!enissen in de wereld voorgevallen. Wij achten 't noodzakelijk odzc lezers van oen en ander, al is het dan ook in korte woorden, op de hoogte te stellen. En dan noemen we eerst het plotseling overlijden van Paul Kruger. Donderdag is hij te Clarens san het Meer van Genève, te 8 uur overleden. Tot Zaterdag waren er geen aanwijzingen, die deden vermoeden dat het zoo snel eindigen zou met den pre sident: tot dien dag deed hij in de villa Dubochet, waar hij verbleef, zelf zijn werk, las hij de kranten en ontving hij bezoeken. Tot Zondag plotseling zijn krachten begon nen te verminderenhij was aangetast door longontsteking, waarbij zijn hartkwaal zich deed gelden. De bejaarde lijder verloor Maandag het bewustzijn en is niet meer ontwaakt. Het zal onuoodig zijn hier nog eene uitvoerige levensbeschrijving van dezen voor zijn land zoo grooten man. Zijn sympathiek strijden voor zijn land, vooral in den laatsten oorlog, gevolgd door zijn overkomst naar Europa en naar ons laud, zijn verblijf aldaar, dat alles zijn redenen om te treuren over zijn dood, hoewel de laatste jaren zoo droef voor hem zijn heengevloden. Edeler figuren zal de wereld zeldzaam tneer biedeu. Voor ons land was 't ook eene bewogen weekten eerste het debat en de verwer ping der Hooger-onderwijswet door de Eerste Kamer met 27 tegen 22 stemmen. Waar schijnlijk zal thans ontbinding der Kamer volgen, (zie hieromtrent de nadere berichten.) Dan noemen we nog de zegetocht van ge neraal van Heutsz, de groote pacificator Tan Atjeh naar verschillende steden en zijne grool9che en hartelijke ontvangst teu paleize van H. M. de Koningin, waatbij beiderzijds belangrijke beleekenisvolle woorden werden gesproken. Ten slotte dienen we nog even aan te «tippen de schitterende ontvangst, die de geweldige Duitsche vloot in ons land heeft ontvangen in den Haag, in Vlissingen, bij H. M. de Koningin. De Duitschers zijn enthusiast over hun verblijf in ons land, dat hedenmiddag om 3 uur een einde neemt. De Engelsche regeering heeft machtiging gegeven om het stoffelijk overschot van den president in Transvaal te begraven. Het zal naast dat van de oud-presidenten Burgers en Pretorius op het kerkhof te Pretoria worden bijgezet, ofschoon de over ledene het verlangen had uitgesproken bij zijn familie te Rustenburg begraven te worden. Gaarne voldoen wij daaraan doch dienen op de le plaats te weten, hoeveel aanslui tingen te verkrijgen zijn. Jn verband met eenige gegevens o. a. de jaarlijksche kosten voor aansluitingen van particulieren bij het Rijk etc., hebben wij gemeend een maximum tarief te moeten bepalen van f 30 per jaar, welk bedrag in evenredigheid van het aantal aansluitingen kan verlaagd worden. Ten einde ons onderzoek te vergemakkelijken en beter te doen «lagen, en dus ook onze be rekeningen juister te doen zijn, verzoeken wij hen, die belang hebben bij eene aanslui ting, bijgaand stuk te teekenen met dien verstande, dat zij die èn voor de firma èn voor hun privé aansluiting wenschen daarvan door het stellen der firmahandtiekening en der persoonlijke haudteekening te doen blijkeu Burgemeester eu Wethouders van Waalwijk. Tot dusverre hebben nog slechts een lOtal personen geteekerid. Wij raden ieder, die daartoe eenigermate in staat is, ten sterkste aan zoo spoedig mogelijk te teekenen, daar natuurlijk bij een te gering aantal' de moeite en kosten van onderzoek enz. worden gespaard. Men dient verder in aanmerking te nemen, dat eene gemeentelijke telefoon steeds is te prefereeren daar de jaarlijksche kosten steeds vermin deren door meerdere aansluitingen eu bij meerdere aflossing en minder wordende rente. Daarom raden wij belanghebbenden zoo spoedig mogelijk te teekeneo, de lijst ligt nog «teeds ter teekening of wordt gaarne aangeboden. Het Telegraafagentschap heeft op aanvraag te Liao—jang, over de verliezen door de Japanners den 1 len voor Port Arthur gebden, ten antwoord ontvangen dat bepaalde in lichtingen niet te krijgen zijn. De bericht gever te Liao—jang ontving uit Port Arthur een brief, met de volgende mededeelingen Wij vertrouwen hier vast op Stoessel. Zijn vaste hoop op onze overwinning deelt zich mede aan al de troepen eu aau de bevolking. Generaal Fock, die zich tegenwoordig in de verst vooruitgeschoven stellingen bevindt, hoewel de Japanners die krachtig bestoken, verschuift aldus voor langen tijd de blokkade van Port Arthur. Generaal Kondrajets be vestigt de stelling van Port Arthur al meer en meerop bergen waar men het nog onlangs onmogelijk achtte, verschansingen aan te leggen, ziet men nu schansen eu batterijen stukkeu van groot en klein kaliber zijn daar opgesteld. De goede samenwerking der leiders maakt Port Arthur tot een onneembare vesting. Generaal Botha heeft een beroep gedaan op de^officiereu, ambtenaren en burgers der voormalige Z. A. Republiek om den 14eu Juli tot een rouwdag ter gedachtenis van Kruger te maken. Hij verzoekt alle oud- ingezetenen dertig dagen in den rouw te gaan. Geen man zegt Botha, is in Zuid-Afrika grooter macht voor or.s volk geweest dan hij. Wij zijn hem onzen iunigsten dank schuldig voor zijn werken en opofferingen om van de Afrikaanders één volk te maken. Zijn dood is te droeviger, wijl het hem in zijn laatste dagen uiet geoorloofd was zijn land en volk te zien. Wij zullen dit altijd diep gevoelen, maar er over zwijgen. Men verneemt nader, dat j 1. Donderdag r.a de afstemming door de Eerste Kamer van de Hooger-onderwijswet de ministers ten huize van minister Kuyper bijeen zijn geweest en dat de aauvrage eeuer particu liere audiëntie bij II. M. de Koningin op Het Loo heeft plaats gehad ingevolge be sluit van den Ministerraad. Onze kermis is weer ten einde, en behoort misschien tot een van de slapste die we de laatste jaren hebben gehad, noch caféhouders noch de houders van kermis vermakelijkheden hebben reden tot tevre denheid. Het zeldzaam prachtige concert, met het heerlijkste weder in den tuin van hotel z/de Twee Kolommen" gegeven door de gunstig bekende str.f van 't 2e Reg. Inf. was zeer slecht bezet en dat begrijpen we maar niet, prachtige muziek, een frisch, lekker zitje, wat wil men nog meer, 't spreekt vanzelf dat de ondernemer zich nog wel eens tweemaal zal Nedenken, alvorens Waalwijksche publiek weer zoo iets aan te bieden. Het matinée van Crispiju was vrij druk, de Strous-avond op Musis, zeer druk bezocht, Donderdag trok Solzer Kesse op de harmoniezaal nogal een goed publiek, Vrijdag was 't echter slap. De familie Bo-suach had eiken avond een goed bezette zaal. Zoo behoort onze kermis weer tot het verleden, de rust en de orde werden ge lukkig weinig verstoord, hoewel drank misbruik vrij veel is voorgekomen. St. Paulusvereeniging. Woensdag in de kermisweek werd des voormiddags op de zaal van de 8t. Pau lusvereeniging de aangekondigde verloting gehouden. Bij de le trekking verloot tot een bedrag als volgt werden 10 prijzen van f 20 verdeeld prijs prijs prijs prijs van van van van f 10. f 5.— f 2.50 f 1.— winner winner winner winner Adr. Klis. P. Korthout. J. Fransen. P. v. Balkom. Thans kan worden medegedeeld, dat de regeering aan H.M. de Koningin heeft voor gesteld, de Eerste Kamer der Staten Gene raal te outbinden. Vereenigt H. M. zich hiermede, dan zou de sluiting van het zit tingsjaar, die hieraan vooraf moet gaan, nog deze maand, Zaterdag den 289ten, plaats hebben zouden de verkiezingen voor de nieuwe Earner worden uitgeschreven tegen de tweede helft van Augustus en de nieuwe Kamer op het grondwettelijk tijdstip in September worden geopend. Wil, wat het plan schijnt, de gewone zitting op den derden Dinsdag in September zijnde dit jaar den 20steu, geopend kunnen worden, dan kan het besluit tot instand houding den termijn vau den 20sten dezer niet overschrijden. Sinds het laatste nummer van ons blad verscheen, nl. 1.1. Dinsdag 12 Juli, zijn WAALWIJK 20 Juli 1904. Bij de gisteren gehouden examens voor de hoofdakte L. O. slaagde o. m. de heer C. M. Donker alhier. Bij het toelatingsexamen voor de H. B. S. te Tilburg, slaagde o. m. de jonge heer Gerard Jansen alhier. Den geslaagden onze felicitaties. Bij verschillende ingezetenen i3 een lijst ter inteekening gepresenteerd, waarop het volgende stond vermeld. Door een aantal ingezetenen is tot ons het verzoek gericht, een onderzoek in te stellen en zoo mogelijk te bevorderen dat in Waalwijk een plaatselijk telephoonnet tot stand komt. prijzen van f 0.25 winners Adr. v, d, Broek, Chr. Kroot, Joh, v, d, Lee Corn. Hamers, W. Pennings en L. v. Loon. Bij de 2e trekking werden 12 prijzen verloot tot een bedrag van f 7,50 verdeeld als volgt 1 prijs van f2,50 winner Ger. van Huiten. 2 prijzen van f 1 winners A. Verhoeven en Aug, Mahieu. 3 prijzen van f 0,60 winners A, van Balkom, W, Brekelmane, D. Voogt, L. de Vaan. W. v. d. Lee en F. Pennings. De flesch met geld, verloot onder de bezoekers van de stoomcarrousel op de kermis alhier is Zaterdagavond gewonnen door 't zoontje van J. van der Lee alhier. De inhoud bedroeg f 13,92. Hedenavond wordt het nieuwe meubel magazijn van den heer Jos, van Gils naast den heer C. de Greeff-Rath geopend. Het ziet er uitstekend uit en maakt met de verlichting een magnifiek effect. Eenieder moet er vast een kijkje gaan nemen. In 't begin der vorige week bevond zich een troep zigeuners, van ongeveer een 20 tal personen sterk in de 2e Zeiue alhier. Als gewoonlijk was alles tot hunne gading tot zelfs de haver en rogge op 't veld konden zij niet met rast laten staan. Zekere St. landbouwer alhier kwam met een kruiwagen met gras uit 't veld. Aangehouden door een paar zigeuuers vroe gen zij aan St. om wat gras te koopen Deze weigerde hen dit en daarop pakten zij hem heel bedaard van den kruiwagen af (waarop St. was gaan zitten) en namen al het gas toch mede. Zekere Sp. scheen ook in kwestie geko men te zijn met een of meer van die luidjes. Na eenige woordenwisseling werd een der zigeuners zoo driftig, dat hij zijn revolver trok en genoemde Sp. licht ver wondde. Woensdagmiddag werd de bende door de politie alhier over de grens onzer ge meente gebracht, Ds. H. J. van Veen te Hoogwoud heeft voor het beroep van de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. Koninklijk bezoek. De vereeniging 's Hertogenbosch' Belang is voornemens in overleg met en onder steun van de feestcommissie uit den Gemeenteraad het hare er toe hij le dragen om bij de gelegenheid van de komst van H. M. de Koningin en van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, aan die stad een feestelijk aanzien te verschaffen en aan de Hooge bezoekers een beeld te geven van het volks leven in onze provincie. Daartoe wil zij een concours hippiqne ge ven in den namiddag van Vrijdag den 19en Augustus a. s„ wanneer het althans aan H. M. de Koningin eu Hoogstderzelver ge maal of aan een van hen beiden zal mogen behagen het concours mot hunne tegenwoor digheid te vereeren. Om dezeifde reden wenscht zij in den morgen van dien dag een reünie te doen plaats hebben van de vele harmonie - en fanfarekorpsen, alsmede van de oude schut tersgilden en gilden, welke men in onze Provincie heeft. Bij genoegzame deelneming zullen al die vereenigingen op dien morgen zich op het Stationsplein alhier vereenigen om gezamen lijk met ontplooide vaandels etï onder het spelen van vroolijke marschen zich naar het Gouvernementsgebouw te begeven om aldaar aan H. M. de Koningin en Hoogstderzelver Doorluchtigen gemaal eene aubade te brengen. Het zal zeker een machtigen indruk maken, wanneer al die corpsen, waarvan velen nog dagteekenen uit den tijd van Hertog Philips van Bourgondië en ten be wijze daarvan nog steeds het Bourgondisch kruis in hunne vaandels voeien, in aaneen gesloten gelederen door onze versierde straten trekken om aan de Vorstelijke bezoekers hunne eerbiedige hulde te komen betuigen. Het zal iets grootsch wezen en tegelijkertijd een beeld geven van onze goede oude Bra- bantsche volksgebruiken. Het voornemen bestaat ook, door 's Raads feestcommissie welwillend daartoe in staat gesteld, om voor de verschillende gezelschap pen onderscheidene en aan elk hunner een fraaie heriiineringsmedaille uit te reiken. Onder die uit te reiken prijzen zullen er zijn voor de vereenigingen, die het verst komen of die het mooiste geheel vormen alsmede voor de schuttersgilden, die nog de mooiste gilden bezitten of waarvan de vaan drigs het sierlijkst de vaandels zwaaien. Naar gezegd wordt, zal op de Markt een versierde muziekkiosk worden opgericht om ringd door bloemperken etc. wat aan de Markt een prachtig aanzien zal geven. Ook bestaan er plannen voor de uitvoering eener kindercantate ouder leiding van den componist den heer F. v. d. Heijden en woorden van den heer J. R. v. d. Lans. De g?meente verleende voor de versierin gen etc, een crediet van f 25000. Vrijdag 19 Augustus, bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek aan 's-Herto- genbosch, zal daar een groot internationaal concours hippijue worden gehouden, waar voor f 1600 aan prijzen zullen werden uit geloofd. Door den Minister van Waterstaat is een uitnoodiging gezonden aan de leden der Staten Generaal tot bijwoning der opening van den Maasmond bij Heusden en der plechtige onthulling v. d. gedenksteen op den afsluitdijk te Andel, door H. M. de Koningin, in tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, op 18 Augustus a. s. ter gedenking ran de schei ding van Maas en Waal. Voor de genoodigden zal er te Gorinchem en te 's Hertogenbosch, (Bossche boot) een salonboot gereed liggen. Deze booten zullen te 10.15 plaatselijke tijd des voor middags afvaren en na afloop der plechtig heid naar de plaats van afvaart terug keeren. De Burgemeester van Waalwijk, alsook ait omliggende gemeente hebben eene der gelijke uitnoodiging ontvangen. De gemeenteraad van V Hertogenbosch heeft de rege ing van de openbars plechtig heden en versieringen van gemeeutegebouwen en plaatsen, bij gelegenheid van het koninklijk bezoek, aan eene commissie opgedragen en tot leden dier commissie benoemd de heeren den burgemeester Jhr. P. J. J. S. M. van der Does de Wihebois, de wethouders Jos. J. van de Ven, en Jhr. F. J. J. M. vau Rijckevorsel, de raadsleden G. van Gerve, L. J. C Bogj.erts, Dr. J. C. I. van der Hagen, Mr. A. C. Bondam, F. H. J. M. van Meerwijk, E. A van de Mortel eu den gemeentesecretaris Th. Pels. waarvoor zooveel mogelijk gebruik zal ge maakt worden van ledigstaande fabrieks gebouwen. De Zuider-Stoomtram-Maatschappij heeft Maandag haar nieuwe lijn Dongcn-Tilburg feestelijk voor het publiek geopend. BAARDWIJK, 20 April. Verleden week Woensdag werd door het kaartgezelschap "Onze vrije uren", gevestigd in het Café van den heer W. van Helvoirt een concours ge houden. De uitslag was 1 Fr. vau Beijnen 2 H. Pullens 3 H. Schilders 4 C. Pullens Jac. zn. 5 C. Pullens L. zn. Het zal niemand hebben verwonderd dat deze heereu als winnaars uit het strijdperk traden, daar zij bekend staan als meesters in het kaaitspel. Moge dit concours door meerdere worden gevolgd. BESOIJEN, 20 Juli. Op Maandag 18 Juli des namiddags ten vijf uur hield den gemeen teraad eene openbare vergadering. In deze vergadering werd aan den heer J. B. Overgoor, onderwijzer aan de openbare lagere school tegen 1 September eervol ont slag verleend. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd zonder eenige wijziging vastgesteld. Tevens werd in deze vergadering besloten in het vervolg slechts eenmaal per jaar nieuwe leerlingen op de school toe te laten en wel primo 1 April, mits voor den 1 Aug. van dat jaar den leeftijd van zes jaar is bereikt. Als eerste candidaten voor benoeming van leden van zetter voor 's Rijks directe belastingen werden geplaatst de heeren Broe ders en W. Klerks. In beginsel werd besloten met de gemeente Waalwijk een overeenkomst aan te gaan om trent leverantie van gas en wel in voege zoo als door bestuur diei gemeente is voorgesteld Evenwel zal omtrent eenige punten van on- dergeschikten aard nog moeten worden onder handeld. De raad keurde goed, dat de heer van Liempt te Waalwijk in de plaats van den heer J. Overgoor treedt totdat definitief in deze vocanto betrekking zal zijn voorzien. Den Heer J. Overgoor, thans onderwij zer aan de openbare lagere school alhier is met ingang van 1 Augustus benoemd tot Rijksambtenaar, standplaats Weert. Men deelt ons mede, dat hier eene 8trooming gaande is, om een adres te richten aan het bestuur der gemeente teneinde te verkrijgen dat de Besoijensche kermis tegelijk wordt gesteld met de Waalwijksche wat o. m. met het oog op de talrijke werklieden uit Besoijen die in Waalwijk werken en omge keerd, wel gewen8cht zou zijn. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is brand uitgebroken in het huis van Mej. A. de Greeff, en bewoond door bakker P. Ver- stijnen in de Besoijensche steeg. De vlammen grepen zoo snel om zich heen dai do bewoners moeiten hadden zich te red den. De brandspuit was spoedig ter plaatse en wist den brand tot het perceel te beperken. Assurantie dekt do schade van huis zoowel als van iuboedel. SPRANG 20 Juli. Zekere Z. te Besoijeu heeft achter het gereformeerde kerkje alhier een akker liggen welke hij voor den tijd van vier jaar had verhuurd aan v. d. B. te Besoijen Nu is echter den tijd van huur verloopen, v. d. B. huurt het niet meer en v. Z. nad het ook niet opgezegd v. d. B. gaat echter aan t' zaaien zonder dat jaar pacht te betalen. Daar v. d. B. niet betaalde, verpacht v. Z. zijn akker aan zekeren Uithoven in Sprang. Dezer dagen gaat v. d. B. nu het door hem gezaaide rogge maaien. Van U. ging naar v. Z. reclameeren, waarop beide naar bedoelden akker zijn gegaan om v. d. B. er op te wijzen dat hij geen huurder meer was. V. d. B zijnzoon, ter plaatse aanwezig, onstak hierover in woede en sloeg v. U. met een stuk ijzer op ziju hoofd, zoodat hij voor dood neerviel. De gemeente veldwachter die weldra van het gebeurde iu kennis was gesteld, was spoedig ter plaatse om den woesteling te arresteeren hetgeen echter niet ging voor dat de veldwachter om onderstand bad gevraagd Dr. v. d. Meulen uit Vrij hoeven-Gappel verleende geneeskundige hulp. - Dat muisje zal voor v. d. B. wel een staartje hebben. DüNGENSCHE VAART 16 Juli.Gisteren middag ontstond in de nabijheid van de boeren behuizing van Oomens aan de Dreef een fello boschbrand in een bosch der dames Bierwagen alhier. Door het krachtig optreden van enkele per sonen was men den brand spoedigerd an m en dacht meester, zoodat een betrekkelijk kleine uitgestrektheid werd vernield. Naar wij vernemen is hier kwaadwilligheid in het spel en moet den dader bij de politie bekend zijn. Op verzoek van den raad hebben de volgende heeren te Heusden zich tot eene commissie gevormd ter voorbereiding van de feestelijk heden bij de komt van H. M. de Koningin alhierH. A. J. Verhoeven, voorzitter, S. Verhagen vice-voorzitter, H. J. v. v. Eggelen, H. Wijnands, J. v. Laar hoven, L. J. Veermau, H. Reckleben, R. Malingré en J. v. Dielen. De najaarsmanoeavres zullen dit jaar, naar men meldt, in den omtrek van Eind hoven gehouden wordeu. Alleen te Eindhoven zulleo 2800 man ingekwartierd worden, KAATSHEUVEL, 20 Juli. Benoemd. De Commissaris der Koningin heeft alhier benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter de heer C. de Kok. Als dit nuratneir den lezer bereikt, zijn voor een groot deel de laatste toebereidseleu reeds gemaakt. Oud en jong, rijk en arm verheugen zich in hetgeen hun morgen en verdere dagen staat te wachten. Weker., ja maanden van te voren heeft men gespaard om met de kermis te kunnen genieten van hetgeen de kermis aanbiedt. Nu eu dat is nog al wat. De caféhouders zorgen dat hun buffetten goed zijn gevuld met verfrisschende dranken en tevens voor eeo aangename ontspanning in hnnne zaleD, de vereenigingen zetten hun beste beentje voor om honorairen leden en publiek iels schoons en degelijks voor te zetteD. De harmonie „Euphonia" geeft morgen des voormiddags ten 10 ure een matinée musicale Behalve nog eenige voordiachten staat nog op het programma „Photog raaf—'Telefonist," kluchtspel in reen bedrijf en „Barnura en Bailay terug in Amerika, revue met zang io

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2