Rusland en Japan. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. ■I i Daarna wordt het voorstel der commissie aaangenomen. 8. Voorstel Tan de afdeelingen Waalwijk Baardwijk en Bezooien om maatwerk te le veren aan winkeliers, met 15 pet boven den gewonen prijs te factareeren. Zonder stemming werd hiertoe besloten. 9. Voorstel derzelfde afdeelingende motie betreffende de wet op het arbeidscon tract. Deze motie luidt als volgt De vergadering van den Algenieenen Bond van Schoenfabrikanten, gehouden te Drunen 31 Juli 1904, spreekt als hare meening uit dat de bepaling, voorkomende in het wetsontwerp op* het arbeiderscontract, waarin den werkgeverv de verplichting wordt opge legd om in geval van ziekte het volle loon aan de werklieden uit te betalen, een veel te kwaren druk legt op de werkgevers dat het groot bedrijf in onze industrie door de ongevallenwet toch reeds een zware belasting werd opgelegd en de winst in verhouding van kapitaal en omzet, nog veel te gering is om nog meerdere lasten te kunnen dragen dat voor het klein bedrijfu e bepaling door den toestand, die toch reeds zoo slecht is, in veel gevallen niet na te komen zal zijn dat door belemmeringen van de aan vele kleine bedrijven verbonden winkelnering de toestand natuurlijk nog moeilijker zal worden; dat echter de bedoeling van den wetgever om in geval van ziekte de werklieden niet aan hun lot over te laten, alle lof en steun verdient dat evenwel door bestaande of nog op te richten ziekenfondsen veel tot leniging van den nood tengevolge van ziekte kan worden gedaan dat het daarom plicht is van iederen werkgever naar vermogen deze instellingen moreel en finantieel te steunen reden om het bestuur op te dragen a. aan de hooge regeering kennis te ge ven van onze bezwaren tegen die bepaling in het arbeidscontract en de noodige stappen te doen, opdat verkregen worde, dat dit artikel niet in de wet worde opgenomen b. alle werkgevers in de schoen-industrie aan te sporen, om bestaande of nog op te richten ziekenfondsen die op goedcbriatelijken grondslag berusten, naar vermogen moreel en fluaniieel te steunen. Ook deze motie werd met algemeene stemmen goedgekeurd. 10 Voorstel omtrent het aanschaffen van informatie-bons. De Voorzitter doet voorlezing van een desbetreffend voorstel van de firma Van de Graaff en Co. Botterdam. Bij het gezamenlijk aanschaften van in formatie-bons, wordt de reductie gegeven van diegenen, die 500 bons ineens neemt. Men kan ze bij ötallen tegelijk nemen. Ze kosten voor binnen- en buitenland slechts f 0.60. Ieder lid zal voor einde Augustus 't gewenschte aantal opgeven. Aangenomen. 11 Verkiezing van een algemeenen voor zitter. De Voorzitter„zooals de heeren weten wil ik absoluut niet meer in aanmerking komen, ik heb 't vorig jaar nog voor een jaar aangenomen, maar thans beslist niet meer. De heer Schelleken» Smits en Mannaerts vertolken de meening der vergaderiog. Van alle zijden drong men er ten sterkste op aan, dat de voorzitter nog zou aanblijven daar er voor den bond zoovesl aan afhing. Ten slotte gaf de heer Travaglino toe, zulks te willen doen tot Januari, als wanneer een algemeene vergadering zal worden bijeengeroepen. Dan hebben de heeren ook tijd genoeg om na te gaan, wie de meest geschikte is. Met daverend applaus werd dit besluit begroet. Als plaats der algemeene en congres- vergadering van 't vorig jaar werd aan gewezen Kaatsheuvel. Daarna doet de voorzitter mededeeling van de besluiten der hoofdbestuursver gadering en dat de afd. als leden van 't hoofdbestuur nog hebben aangewezen, de heeren Klerx Dekkers en Kanters, Breda. De heer Groenen vroeg of 't niet wen- schelijk en mogelijk zou zijn, dat de bond zich een rechtskundige adviseur afaBehafte inzake de nieuwe wetten enz. De Voorzitter: „dat zou het bestuur kunnen overwegen/' De heer Smits geeft in overweging po gingen in 't werk te stellen om de arbeids uren voor vrouwen en kinderen gewijzigd te krijgen als volgtnu is 't vau 6 u. tot 7 u., hij zou graag zien van 7 u. tot 8 u. Ook achtte hij 't zeer wenschelijk een statistiek aan te leggen van de ongelukken, die in 't schoenmakersbedrijf voorkomen, daar hij- meent dat de schoenfabrikanten veel te hoog betalen voor de ongevallenwet. De Voorzitter zegt ook hier de noodige stappen toe. De heer M. van Loon„ik heb met genoegen het verslag van den secretaris gehoord over 't afgeloopen jaar,Jwaarin wordt gesproken over 't adres aan de 2e Kamer betreffende de invoerrechten. Heb ik goed gehoord, dan is dat adres ingediend 1 Maart. Ik wenschte maar te vragen of dat dit uit ging van den scboenfabrikantenbond alleen of samen met den looiersbond, omdat er in 't Maandblad stond dat er samenwerking tusschen deze 2 lichamen was verkregen inzake invoerrechten. De Voorzitter: „elke vereeniging heeft een adres gezonden, maar wij waren over eengekomen, wat daarin te vragen. De looiers vroegen invoerrecht op zoolleer en niet op overleer en wij vroegen alleen vrijdom van overleer, dat bier niet werd ge fabriceerd. De heer van Loon „ik heb dit adres niet in 't Maandblad gevonden, is er be zwaar dit belangrijk stuk, waar 't gaat over eene levenskwestie in de schoenmakerij, alsnog te publiceeren. De Voorzitter„volstrekt niet, we zul len er zorg voor dragen. De heer van Loon „Zou 't nog wen schelijk zijn een nieuw adres in te dienen, daar 't vorig adres is verschenen voor 't wetsontwerp werd ingediend, dat adres betreft alleen 't voor-ontwerp en niet 't wetsontwerp zelfde leden van de 2e Kamer bcschouwea dat adres op 't voor-ontwerp als afgedaan, nu 't ontwerp is ingediend en dat was een adres aan den minister en niet aan de 2e Kamer, zooals dat thans door tabakshan delaren en andere industrieelen geschied. Ik geloof ale we dat adres in den aanhef wij zigen het zeer geschikt is voor de leden van de 2e Kauier. De Voorzitter de minister heeft wel de gelijk rekening met ons request gehouden en aan alle leden der 2e Kamer is een schrijven gericht. De heer van Loon „na dien tijd is nog zooveel tegen de wet geageerd van ver schillende zijden en zijn wij kalm geble ven, dat 't misschien wel goed zou zijn, er nog eens tegen op te komen. De Voorzitter zegt dat de minister en alle leden der Kamer goed van de wenschen en gegevens der schoenfabrikanten op de hoogte zijn en schorst, daar niemand meer 't woord verlangt, de vergadering tot 4l/t uur. Daarna verspreidden zich de vergaderden, een groot aantal begeeft zich naar 't café „de Witte Zwaan* van den heer M. Pulles waar de gezamenlijke maaltijd werd gehou den, die uitstekend mag genoemd wor den. De leden lieten zich de goed bereide spijzen, met een flesch uit de kelders der firma W. Timmermaus en Zn. te Waalwijk goed smaken. De beide firma's zijn wel aan te bevelen. De zaal was zeer smaakvol met prachtige planten en bloemen versierd. Alles zag er smakelijk en frisch uit. Ten 41/s hield de hoogedelgestr. heer A. J. Baron van Wijnbergen, lid der 2e Kamer in de zaal van den heer A. Hamers zijne lezing over: Het nut en de voordeelen verbonden aan eene patroonsvereeniging by eene eendrachtige samenwerking. De zaal was zeer druk bezet; we merkten er o. m. op, de heeren A. Aits, lid der Tweede Kamer uit Tilburg, J. Bern. Timmermans Wz., lid der Provinciale Staten, Van Huiten burgemeester van Drunen, J. A. J. van Heijst burgemeester van Baardwijk. A. M. C. Canters, notaris Drunen, eenige groot industriëlen en meerders belangstellenden. In zijne sierlijke, prachtig opgezette rede werd «eer duidelijk bet nut en de nood zakelijkheid van vereenigen, ook voor de patroons. Wij zeggen voor ditmaal hiervan niet meer, omdat wij ons voorstellen, deze belangrijke en kernachtige rede biunenkort in extenso te geven. De Voorzitter dankte den spreker hartelijk voor zijn boeiende rede, die naar hij hoopte en vertrouwde de beste vruchten zou dra gen en sloot hiermee den congresdag. Door do „Nieuwe Harmonie' van Drunen werd daarna den leden een concert aan geboden in den tuin van den heer C. G. van Huiten, dat vrij goed werd bezocht. De Harmonie speelde uitstekend, men kon er werkelijk genieten, het gering aantal dilletanten in aanmerking genomen, stond men verbaasd over zulke goede mu ziek. Aan 't slot van ons verslag brengen we gaarne een woord van warme hulde aan de afdeeling Drunen, vooral aan haar volijverig bestuur, voor de hartelijke, ami cale eu gastvrije ontvangst den congres sisten bereid en voor de oitstekende wijze waarop alles was voorbereid en voor de schitterende wijze waarop de dag is ge slaagd. Vandaag nu eens echt oorlogsnieuws, het eerste schijnt, hoe dapper ook werd gestreden, wederom ten nadeele der Russen te lijn uitgevallen. De regeering te Tokio seinde over dit gevecht aan haren gezant te Londen t Kocroki meldt, dat ons leger 31 Juli met het aanbreken van den dag een aanval begon op den vijand, die Koe—sjoe—lin—tsoe bezet hield, dat 7 K.M. ten westen van Lainojen, en Jang—tsoe-ling, dat 10 KM. ten westen van Mo—tiën—ling ligt. Deze beide plaatsen liggen 25 mijlen van Liao—jang. De vijand had te Koe-sjoe-lin-tsoe twee divisies met artillerie naar verhouding. De aanval werd uitgevoerd overeenkomstig het vooruit opgemaakte plan. Toen de zon onderging versloegen wij de beide vleugels van den vijand, maar tengevolge van de sterkte van zijn troepenmacht en van zijn stellingen, waren wij niet in staat den vijand te verdrijven. Bij het krieken van den dag, den lsten Augustus, hernieuwden wij den aanval. Wij verdreven toen den vijand des middags en vervolgden hem 4 mijlen naar het Westen. De vijand vluchtte naar Anping. Te Jang—tsoe—ling had de vijand twee en een halve divisie en 4 batterijen. Ook daar gelukte de aanval. Bij zonsondergang waren 's vijands voornaamste stellingen genomen, hij bood een wanhopigen tegenstand. Wij bivouakeerden dien nacht in gevechtsstelling en toen den lsten Augustus de dag aanbrak vielen wij wederom aan. Om 8 uur in den morgen hadden wij alle hoogten ingenomen en de vijand vlood naar Tang—ho—jen. Het aantal der gevallen moet noo; worden opgemaakt. Wij hebben eenige stukken veldgeschut buitgemaakt. De aanvallende beweging had plaats onder ongunstige omstandighedenvooreerst was het terrein zoo stijl, voorts was er geen goede positie te vinden voor de artillerie, en dan was het zoo warm, 100 graden Fahrenheit. Het tweede geldt de avonturen van het onverschrokken eskader uit Wladiwostock. Een telegram van Skrydlof aan den Tsaar berichtDe Schout—bij nacht, dien ik met een kruisereskader, bestaande uit de Rossia, de Gtomowoj en de Rjoerik naar de oostkust van Japan ui'gezonden heb, meldt het eskader ontmoette bij het verlaten van de zeestraat van Sanger op den Oceaan 20 Juli de kleine Japansche stoomboot Okasiraa maroe. Nadat de bemanning het schip ver laten had, werd d't schip tot zinken ge bracht. De bema ining voer in booten aaar den oever. Tegelijkctijd werd de Engelsche stoomboot Kamara aangehouden en aan een verhoor onderworpen. Deze stoomboot voer de kolen naar Morcan. Ofschoon er grond was om aan te nemen, dat het schip bezig was contrabande over te brengen, besloten wij toch het vrij te laten, daar alle onmid dellijke aanwijzingen ontbraken. Spoedig daarop stiet het eskader op de Japansche boot Kiodoenjoe maroe, een kustvaarder met 50 passagiers aan boord, grootendeels vrouwen. Deze omstandigheid deed ons be sluiten het vaartuig te laten loopen. Op onzen verderen tocht naar het Zuiden troffen wij achtereenvolgens twee Japansche jonken met visch en zout beladen. De bemanning werd aan boord genomen, de jonkeu werden in den grond geboord. Honderd mijlen van Jokohama werd 22 Juli de Duilsche stoomboot Arabia aange houden, die een belangrijke lading oorlogs contrabande voerde. De contrabande be stond uit spoorwegraateriaal en meel, dat voor de Japansche havens bestemd was de Arabia is naar Wladiwostok gestuurd. In den morgen van 23 Juli ontmoette het eskader een groote stoomboot, die pas op het 4de schot, dat tegen haar werd afge vuurd, stopte. Het onderzoek van het schip bracht aan den dag, dat het van de Engelsche koopvaa dij vloot Knight Commander was, die van New York over Europa naar Joko hama en Kobe voer. Uit onvolledige scheepspapieren en de mededeelingen van den kapitein werd duidelijk, dat deze stoomboot spoorwegraateriaal naar Japan bracht. Dit maakte het grootste deel der ladiog uit. Daar het ons bleek dat de Knight Commander contrabande naar den vijand bracht werd het schip rechtmatig prijs- verklaard. Daar de stoomboot niet genoeg kolen aan boord had en daardoor niet zonder gevaar voor het geheele eskader naar de na stbijzijnde Russische haven kon worden gebracht, werd het schip in den grond ge boord nadat de bemanning was overgestoken. In de middag van 23 Juli werden nog 2 Japansche jonkeD, volgeladen met zout, in den grond geboord. Tegelijkertijd kwam de Engelsche stoomboot Stschinan ia het gezicht. Deze boot werd aangehouden. Zij had een neutrale lading aan boord en passagiers, die van Australië naar Jokohama werden gebracht. Daar het onderzoek van de lading en de scheepspapieren uitmaakte, dat erg eeu contra bande aan boord was, werd de bood vrij gelaten. Den 27 Juli kwam 's morgens de Duitsche stoomboot Thea in het gezicht. Deze werd aangehouden. Zij was op de vaart van Amerika naar Jokohama. De lading bestond geheel uit visch en dit stoomschip werd dan ook wettiglijk prijs verklaard. Daar het onmogelijk was de Thea naar een Russische haven op te breDgen, werd de bemanning van boord genomen en het schip tot zinken gebracht. Het eskader voer 30 Juli naar de zeeengte Sangar. Tegen drie uur kreeg het eskader een Japanschen kruiser derde klasse in de kijker, naar het leek de Takof, die drie torpedobooten vergezelde- Daarachter voer eeD schip van het type van het mijneaschip Korjo maroe, begeleid door 4 torpedoboo— ten. De schepen hielden denzelfden koers als het eskader. Tegelijkertijd verscheen aan den linkerkant van de zeestraat een kunst— pantserschip van het type Sejen. Alle sche pen hielden zich op een verreu afstand en keerden om 5 uur terug. Het verheugt mij u te kunnen melden, dat de kruisers den langen tocht zonder verlies van menichenlevens en zonder be schadigd te worden hebben volbracht. Ook op de gezonken schepen is niemand omge komen, Hofberichten. Men schrijft uit Apeldoorn <slu de laatste dagen maakte H. M. de oningin in de morgenuren herhaaldelijk itetapje» naar het Uddellermeer, in welk» mgeving H. M. zich bezighield met schil deren. Z. K. H. Prins Hendrik vergezelde gewoonlijk H. M. te paard naa*t het rijtuig rijdende. Gisteren eeinde men In een salonwagen, met den gewonen trein die te 11 uur 20 van hier verirekt, begaf het Koninklijke Echtpaar zich hedenmorgen naar Soestdijk. De burgemeester deed H. M. en Z. K. H. uitgeleide. Het gevolg bestend uit de freules Snoek en Schim meipen ninck, den kamerheer jhr. Pabet. van Binger den, den referendaris van het Kabinet baron De Vos van Steeuwijk en den adjudant jhr. Van Geen. Te kort op de gewone middelen Naar het „Centr.' ter oore kwam ziet de regeering zich genoopt, maatregelen te bera men om het evenwioht in de financien te kunnen handhaven, daar men. na het ruime vloei"n dor middelen in de laatsts jaren, t'.iana voor een tekort staat op de gewone middelen. Atjeh in 't Engelsche Lagerhuis. Henuiker Henton zal in het Lagerhuis deu 4den Augustus de regeering vragen of de regeering met de andere Europeesche mogend heden haar goede diensten wil aanbieden om te bewerken, dat de twist tusschen Neder land en den sulten van Atjeh gebracht wor de voor het hof van arbitrage ir. den Haag daar de Atjeh-oorlog reeds zoo lang duurt en deze oorlog zooveel ellende brengt over de inboorlingen van dat stukje van Sumatra. WAALWIJK 3 Aug. 1904. Leo—bond. Zondagavond te 6 uur hield de Leo-bond van Waalwijk en Besoijen eene algemeene vergadering op de bovenzaal van den heer J. B. van Dun. De vice-president, de heer J. Verhulst, opende ten half zeven uur voor een vrij goed gevulde zaal de vergadering met den gebruikelijken groet. Hij zeide dat deze de gewone driemaande- lijkache vergadering was doch dat die eerst heden kon worden gehouden. Veel was er niet te behandelen maar hij kon tot zijn genoegen de vergadering mededeelen, dat de ZeerEerw. heer Pastoor, die vanaf de op richting dezer zoo nuttige vereeniging steeds veel belangstelling toonde, nu tot allen eens een woord zal spreken, waarvoor hij hem namens de vergadering bij voorbaat zijn dank betuigde, overtuigd, dat Zijo Eer waarde de vergadering over iets nuttigs, iets actueels zou onderhouden. Verder deelde hij mede, dat de president den heer J. Trimbach verhinderd was de vergadering bij te wonen. Hierna verzocht hij den secretaris de notulen te willen voor lezen waaraan door dezen werd voldaan. Tevens gaf hij nog voorlezing van donateurs en begunstigers. Hierna trad de Eerwaarde adviseur den WelEerwaarde heer Hordijk op. Spreker zei dat deze vergadering eigenlijk iu Juni had gehouden moeten worden, doch dat zulks, door zijn reis naar het H. Land niet kon geschieden. Daarop volgde de kermisweek waarop we de vergaderiug op he den hebben gesteld. Spreker gaf nu in enkele woorden een beeld van het H. Land. Hij zei, toen hij daar in die heilige plaats vertoefde veel aan de werklieden van Waalwijk en Besoijen gedacht te hebben. Veel kan ik, zoo ging ZEerw. verder, hierover spreken, doch met het oog op de warmte en nog meer omdat de Eerwaarde heer Pastoor tot ons nog een hartelijk woordje zal spreken, zal ik kort zijn* Ik kan U wel zeggen dat het daar een bizonder goede streek is voor de schoen makers, want de wegen zijn daar alle bestraat met groote scherpe puntige keien, waardoor de schoenen verbazend vlug ver slijten. Maar dat is er weer, dat de be woners er niet veel schoenen J ragen. Ze dragen daar allen maatschoenen die ze van Onze Lieven Heer hebben gekregen dus hebben ze weer geen schoenmakers noodig Spreker hoopte dat ziju lange afwezigheid niet ten nadeele van deu Bond moge zijn maar wel ten voordeele. En hoe Omdat ik daar op die U. plaats voor den Bond, voor u allen persoonlijk heb gebeden, vurig heb gebeden. Nog deed hij mededeeling dat hij aan den president vanuit Nazareth een aanzicht had gestuurd met zijn beste wenschen voor den Bond. Voorts bracht spreker de daar voor 1900 jaren geleden gewoond hebbende H. personen de H. Familie, ten spraken. Hij wees er den werkman op, hoe het toen en hoe het nu is. Nog deelde hij mede, dat het ziekenfonds dank zij de bydrage van donateurs on be gunstigers en niet het minst, dank zij de verhoogde contributie, verkeerde in een goeden toestand. Zieken zijn er gedurende de zomermaanden niet geweest. Maar de wintermaauden zijn het ergst. Laten we daar altijd aan denken. De verhooging der contributie is dringend noodig geweest, slechts weinige leden hebben door die nood zakelijke verhooging de vereeniging verlaten. De vakvereeniging van schoenmaker» en leerlooiers ie tot stand gekomen telt reeds 23 en 7 leden, hetgeen met het oog op die vele hier bestaande vaklui, betrekkelijk weinig is. Spr. spoorde de aanwezigen aan lid te worden van een vakvereeniging. Nog werd ter sprake gebraeht het op richten van een dubbeltjesfonds. Elk lid zal wekelijks een dubbeltje betalen, bij overlijden wordt het bedrag uitgekeerd, aan dien» vrouw, voor een vrijgezel, als hij bij zijn ouders inwoont, aan ziju ouders eD als hij niethij ziju ouders' inwoont zullen voor dat bedrag H. Missen gelezen worden. Opmerkelijk mag het genoemd worden, dat einds het bestaan der vereeniging 3 jaar nog niemand was overleden. Hierna werd het woord gegeven aan den ZeerEerw. heer Pastoor, die in een heerlijke en leerzame rede, welke wij wegens plaatsgebrek tot onze spijt niet in zijn ge heel kunnen opnemen, de Leo-bond een zegen voor Waalwijk en Besoijen noemde. Als de ziekte zich in het huisgezin plant dan wordt er niet verdient, maar de Leo- bonders verdienen dan wel. Maar de lit— teekens, dat zijn de rekeningen van dokter en apotheker, die zijn het ergst. De Leo- londers weer zijn net zorgd te zijn. Daarom is^het niet genoeg aan te bevelen lid van de vereeniging te worden. Nog bracht Z.Eerw. eeu woord van hulde aan Paus Leo XIII, de vriend der werk lieden. Verder werd nog een woordje ge sproken over het inkorten d r kermisdagen of het overdag werken. Acht dagen is te lang veel te lang en als nu een vereeniging van meer dan 40werklieden bij den ge meenteraad een verzoek indiende om daar wijzigingen in te brengen, zou dit wel in vloed kunnen uitoefenen. Verder zei de gewijde spreker nog dat de maand Augustus een onvergetelijke zou zijn voor ons, daar onze geëerbiedigde koningin dan een bezoek zal brengen aan or.ze provincie en hoewel onze gemeeute de eer van haar bezoek niet ten deel valt, brengen de Leobonders haar van uit de verte toch hunne hulde, liefde en trouw aan H.M. en haren Gemaal. Z.Eerw. eindigde zijne heerlijke rede met een „Leve de Ko ningin,' en aanstonds werd door alle aan wezigen het „Wien Neêrlandsch bloed' staande gezongen. De Eerwaarde adviseur dankte de Eerw. heer Pastoor voor zijne leerzame lezing ed sloot de vergadering met den gebruikelijken groet. Verjaardag Koningin—Moeder. Gister.u ten gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de KoninginMoeder wapperde van de openbare en enkele par ticulieren gebouwen de nationale driekleur Voorbereidend militair onderricht. Voor het voorbereidend militair onder richt hebben zich aangegeven een 20 tal jongelieden. Benoemingen. Bij koninklijk besluit zyn benoemd tot lid van het dagelijksch bestuur van het Waterschap de Eethensche en Meeuwensch» Zeedijk, M. Smits te Eethen, en J. L. Sprong te Meeuwentot lid van het dage lijksch bestuur van het Waterschap Hei of Moerdijk en Polder van Drunen, L. Brok en J. van der Sanden, beiden te Drunen tot heemraad van het waterschap de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden c.a. H. van Laarhoven te Elshout. BAARDWIJK, 1 Augustus. In de plaats van den Heer A. de Kort, die wegens voortdurende ongesteldheid bedankt heeft, is de heer B. Pullens gekozen tot voor zitter van het leesgezelschap alhier. Gisteravond hield de Sr.Paulusvereeniging een algemeene vergadering. Een 12 tal pertonen traden toe zoodat, hrt getal leden nu 136 bedraagt. Daar de- St. Paulusvereenigingen drie klassen van. leden moet toelaten, werd de gelegenheid' aangeboden om toe te treden tot de klassen* der Kiuisverbonders en der geheelonthouders Tot de Kruisrerbonders traden toe 28 leden en tot de geheelonthouders. 1 RAAMSDONKSVEER, 3 Augustus. Een dochtertje van J. Z. werd gisterenmiddag door een motorrijwiel aangereden en bezecde zich daarbij ernstig. De wielrijder die het geluk had er op te blijveD, reed door eu bleef dus onbekend. Het schip van G. Molenwijk te Ant— weroenis tusschen twee groote booten mel kander gedrukt, De opvarenden konden alle gered worden. Assurantie dekt de schade. De landbouwer J. Z. was Zaterdag middag bezig een jong paard te leeren. Dit schrok ergens van en verbrijzelde de vi— irine van J. de Bern op het Sraidseinde. Een schadepostje voor Z, CAPELLE. 3 Augustus.^ Hedenmorgen zijn er twee kinderen van leden onzer af deeling van Het Groene Kruis onder goed geleide naar Dordrecht vertrokken om daar met nog een kleine 30 andere kinderen van leden dier vereeniging uit verschillende deelen des lands samen te koraeD en naar Udenhout te reizen, waar zij drie weken lang een „gezondheidskolonie" zullen vormen Alle onkosten, ruim 20 gulden van elk kind, worden door de betrokken afdeeling gedra— gen. AALBURG. Tot ons genoegen kunne» wij meldeD. dat de heer M, v. Rijswijk dezer dagen slaagde voor de hoofdacte te V Bosch. WIJK. B. en W. hebben het Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap uit Meeuwen uit genoodigd ter opluistering van de feeste lijkheden van 18 Aug. Het fanfarecorps heeft de uituoodiging aangenomen. DRUNEN, Nauwelijks vier weken be staat in 't café Melis een Kruisboog gezel schap onder de naam „Oefening onder onse of ze hebben reeds besloteoZondag a. s. deel te nemen aan het concou-s bij de Weduwe Bieroans te LooDopzand. Moge zij glansrijk uit het strijdperk treden. Zondag 1. 1. kwam zekere H. S. een lastige broer dronken in het locaal van den Heer van Huiten. Daar hem deu drank werd geweigerd maakte hij zich erg druk. Onmiddelijk werd hem een plaats op de straatsteenen bereid, waarna hij met zijo dronke gezicht een steen nam en door de ruiten wierp. Weer iets voor de politie. De Naamlooze vennootschap „Gas fabriek Heusden' doet de pogingen om ook gaslicht te leveren aan de gemeenten Elshout. Drunen en Nieuwkuik. SPRANG. Op het Oosteind stond gis ternamiddag een hooischelft in brand. De buren slaagden er in de brand te blusschen waardoor wellicht groote schade voorkomen werd, temeer daar dicht in de buurt verschil lende woonhuizen staan. Christoffel Uithoven en zyn vrouw ho pen as. Woensdag hun Gouden Bruiloft te I I

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2