570STE STAATSLOTERIJ DE VOCHT, DE VOCHT, DE VOCHT, DE VOCHT, ERFHUIS TE WAM. PATRON ENM A KEN. Gemengd Nieuws. Gemeentefaadsvergadeiing. Advertent iën, Bericht van Inzet. Eene BOERDERIJ Sen percssl WEILAND, openbaar Verkoopen Bakerdiensten ericht van Inzet. Notaris MIDDELKOOP te Capelie, Een Schoensnijder, V ermist Een zwart-grijze Kat G. J. Van Dungen, "VA-IN" WAALWIJK. bij Antoon Tielen. NIEUWS UIT KAATSHc,JY?l Ingezonden Stukken. Rijkspostspaarbank. Handelsberichten. verkoopen verkoopen Open bare V er pachting verpachten .V.V.V.V.W.W. Wed. A. Schoondermark, verkoopen. ORGELS EN PIANO'S. em Jonge moordenares Hoeder en kinderen dcor een trein verpletterd. lste Klasse Trekking van 19 Juli notaris met Bouwland, Weiland, Heide en Dennenbosch, gelegen in de Moer en in het land van Kleef, groot 2.63.40 HA. in koopen en in massa's. Griendland en Kade in de Ree- kens, kadaster sectie A Nos. 296, 297, 298 en 299, samen groot 4.28.18 HA. in twee koopen en in massa. N O T A R I S ONDER DE GEMEENTE WASPIK. Een perceel Hooiland en Bouw land over de Gantel, kadaster sectie B Nos. 312, 458a, 459 en 173, samen groot 2.26.42 HA. in 2 koopen en massa. VAN OP ONSENOORT NOTARIS De Bouwlandpn gelegen op de Bubbeler, Starren bosch en Ver- lorenkost. Op Vrijdag 26 Augustus 1904, des avonds te 7 uur, in het koffiehuis van MERKX te Nieuwkuik. De overige Bouwlanden op On— senoort. NOTARIS om contant geld, publiek Meubilaire en andere roerende Goederen, waaronder Looiersge— reedschappen, benevens a. DROOGLEDER. b. NATLEDER. patroonmaker hoofdvereischte bij J. VAN ARENDONK, Stoomschoen- fabriek en leerlooier, Tilburg. Reparateur en Stemmer VAN HOTEL BROKKEN, Besoijen. Op eene Stoom-Schoenenfabriek te 's-Hertogenbosch, welke de betere artikelen fabriceert, komt per 1 September a.s. de plaats open voor een zeer bekwaam en geroutineerd die tevens de leiding der stikkerij en snijderij op zich kan nemen, tegen een salaris van f 90 per maand. Zonder bewijzen van onberispelijk gedrag en grondige bekwaam heid aanmelding onnoodig. Schriftelijke aanmelding onder no. 10 aan het bureau van dit Blad. 1 I liet den jubilarissen or, tb: eken. dien dag zeker niet KAATSHEUVEL, 2 Aug. Zondag j.l. had alhier in de Parochiekerk fgu Kaatsheuvel een schoon en treilend feest plaats. Ten 10 uur droeg vo >r de eerste maal in jjju geboorteplaats de WelEew. Heer J. van Beurden, van de Orde van Premonstreit uit Abdij van Berne te Heeswijk, het plechtig B. Misoffer op. zijn WelEerw. werdt geassi iteerd door de WelErrw. Heeren Warong en Bijgsels Leiden kapelaan alhier. Onder de H. Mis zong het zangkoor de Mis van Assenmacher welke reer verdienstelijk terd uitgevoerd. Na het Evangelie hield de ÜEW ZG. Heer Dr. Nouwens een indrukwek lende feestrede over de waardigheid van den priester naar het voorbeeld van Christus, welke op de toehoorders een diepen indruk mankte Ito slotte wenschte de gewijde en alom ge tierde redenaar, den jeugdigen Priester en de geachte famlie Van Beurden geluk en uitte jen weDSch dat zijn W.E. vele jaren moge jrbeiden in den wijngaard des Heeren, met telken wensch zich voorzeker gansch de ge neente vereenigde en waarvan de familie tan Beurden de schoonste blijken ge jurende den dag mocht ontvangen. Des na middags ten 5 uur vereenigde zich de familie tD vele genoodigde Geestelijke van hier en tlder8 aan een feestmaaltijd, onder welke de iarnonie «Euphonia" eene serenade bracht en de secretarie de Heer J. van der Wee in wel gekozen woorden de familie van Beurden namens Euphonia geluk wenschte. Verschillen de nummers werden door de Harmonie uitge toerd waardoor de feestvreugde werkelijk werd verhoogd. Ten slotten dankte Dr. Souwens de Harmonie namens de familie tan Beurden voor hare hulde bij gelegenheid tau dit schoon feest. Nabij Budapesth heeft een klein meisje van Ijaar haar 2>/j jarig zustertje vermoord. De (indereu hadden twist gekregen over koek, waarvan het jongste weigerde een deel te geven san het oudste. Daarop greep het laatste woe dend de kleine vast en duwde haar in een ketel kokend water. Toen men het kind er eenige oogenblikken later uithaalde, was het deerlijk verbrand het stierf eenige oogen blikken later oude* vreeselijke pijnen. Te HaineSaintPierre is een 27jarige Trouw met haar tweeling, welke 15 Februari werd geboren, door een goederentrein over reden toen zij een overweg passeerde, waar- Tan men vergeten had de hoornen te sluiten. Moeder en kinderen werden dood op de spoorbaan teruggevonden. OPENBARE RAADSVERGADERING der gemeente Capelle, op Zaterdag 30 Juli 1904, des voormiddags ten half elf uur. Voorzitter de Edelachtbare heer J. Ver meulen Wzn. Ongeveer 10,45 opent de Voorzitter de ver gadering, aanwezig de heeren Wachter, Ver- heijen, Oerlemans de Bruijn, Quirijns en Rijken. l)e notulen der vorige vergadering werden, Da door den secretnriö voorgelezen te zijn, met algemeene stemmen goedgekeurd en vast gesteld. Na voorlezing der notulen ontspon zich een kleine discussie over het uitdiepen der haven. Enkele leden waren van meening dat het niet mede zal vallen, weer anderen zeiden, dat het wel zal medevalleu, in ieder geval het moest gebeuren, meevallen of niet. De te behandelen punten zijn 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek 'van Slot om ontheffing van Hoofdelijken omslag voor een half jaar. 3. Samenstelling opgave voor de benoeming Tan 2 leden in het College van zetters. 4. Benoeming onderwijzer. 5. Overlegging gemeenterekening over 1903. 6. Vaststelling staat van nog te verhalen poBten. 7. Overlegging rekening over 1903 en be- eroöting voor 1905 van het Algemeen Arm— Deituur. Dé Voorzitter. Door B. en W. is dd. 25 Jnni bij den gemeente-ontvanger kasopname gedaan. Uit onderzoek bleek dat de boeken sn registers in orde waren en dat in kas moest zijn f 2494,04 welk bedrag in orde werd bevonden. Ik stel voor het voor kennisgeving aan te Bemen. Punt 2 is verzoek van Slot om ontheffing Tan Hoofdelijken omslag voor een half jaar. De Voorzitter. Slot heeft 29 Juli de ge meente verlaten, dus is hij maar voor een kalf jaar hier, bet bedrag bedraagt in zijn geheel 44 centen. Ik stel voor deze ontheffing te verleenen. Met algemeene stemmen aangenomen. 3. Samenstelling opgave voor de benoeming Tan 2 leden in het college van zetters. De Voorzitter. Met 31 December treden af de Ueeren J. Qurijus en C. de Roon, Mag ik voor stemopnemers benoemen de beide heeren Wethouders, die zitten toch het dichtst bij mij. Tot eersten candidaat wordt benoemd de neer J. Quirijns. Tot tweeden candidaat de lieer A. L. Sn eep met 6 stemmende heer P» Wachter verkrijgt 1 stem. De Voorzitter. Nu voor de vacature van C. de Roon. Tot eerste candidaat wordt benoemd de heer C. de Roon met algemeene stemmen. Tot tweede candidaat de heer P. Wachter met 4 •temmen. De hesr Oerlemans verkrijgt 3 •temmen. 4. Benoeming onderwijzer. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren C. Kluijtenaar Capelle, Peters en Stieltjes. Dé stukken en getuigschriften die van bo vengenoemde heeren zijn ingekomen, worden de leden aangeboden. Op een vraag van den heer Wachter zegt de Voorzitter dat de voordracht is opgemaakt op advies van het hoofd der school. De heer Rijken zegt bij de proefles der heeren Peters én Stieltjes tegenwoordig gtweest te eyn, tót zijn spyt kon hy met Vy zegt dat het werken van den heer Stieltjes treurig genoemd kauworden. Als hij de eenige sollicitant ware geweest, ik zou gezegd hebben doet een andere oproeping, want nog eens, 't was treurig reet hem. Van het rekenen bracht hij heelem.- al niets terecht. Als hij vroeg hoeveel is Uni -.al 2, riepen de kindereu alle maal 22, dan vioeg hij niet hoe kom je daaraan ol zoo, hij ging dan maar direct weer met iets anders door. De Voorzitter. Kluijtenaar en Peters hebben mij heel goed voldaan, maar u kunt uit het schrijven van liet hoofd, die beter kan oor doelen, uw conclussio trekken. De heer Wachter vindt het ook beter om de keus van het hoofd der school maar te volgen De Voorzitter. Mij dunkt dat die de beste loch altijd als no. 1 op de voordracht plaatst Nu zijn er wel u'(zonderingen op den regel, maar in i. der geval, hij moet er toch mede werken. De heer Quirijns vindt dat het eenigszins invloed zou uitoefenen op het onderwijs dat de heer Kluijtenaar altijd zijn opleiding hier op school heeft genoten. De Voorzitter. Daar heb ik ook met het hoofd over gesproken Doch Kluijtenaar moet naar ik gehoord heb nogal goed gezien zijn en geen enkel schoolgaand kind zal hem bij zijn naam noemen hij heeft goed ontzag in de klas. 't Spreekwoord zegt welniemand wordt geeerd in zijn eigen land, maar er zijn toch altijd uitzonderingen. De heer Oerlemans is van een andere mee ninghij gelooft wel dat schoolgaande kinderen, vooral die van denzelfden leeftijd, hem bij zijn naam noemen. Hij hoort het althans van zijn eigen kinderen De heer Rijken vindt dat het proefles geven onuoodig is. Het zou voor de gemeente kosten en voor de jongens moeite besparen. De Voorzitter. We hebben daaromtrent den gewonen weg gevolgd. De heer Kijken. Dat is wel zoo. De heer Oerlemans. Kluijtenaar zal in het najaar moeten loten en dan zal hij, als hij een dienstplichtig nummer heeft getrokken in dienst moeten. Dan zitten we weer. De Voorzitter. Peters moet ook dit jaar loten, doch beiden hebben een schriftelijk bewijs geteekend, dat, indien zij in dienst moeten, zij eon plaatsvervanger zullen stellen, hoewel zoo*n bewijs niet veel waarde heeft, Als 't er op aan komt moet de gemeente nog betalen. ik geloof dat deze zaak hiermede nu genoeg besproken is. Derhalve zullen we maar tot stemmen overgaan. Bij stemming verkrijgen de heeren Kluij tenaar 5 stemmen en de heer Peters een, terwijl een stem blanco was. 5. Overlegging gemeenterekening over 1903. De Voorzitter. Ik stel voor dit te stellen in handen van een commissie. Ik mag hier zeker wel drie heeren voor aanwijzen. De heer de Bruijn, die het reeds al zoo dikwijls gedaan heeft, en er dus goed mede op de hoogte is, zie ik daar wel kijken. Maar nu, met 't oog op z'n hooge leeftijd, wil ik hem wel ontzien, hij zal nu niet graag meer zoo ver loopen. De beide heeren Wethouders vervallen van zelf, dus moet ik aanwijzen de heeren Oerlemans, Wachter en Quirijns. De heer Quirijns. Als hij komtde Bruijn dan rijdt hij en ik moet loopen. Allen namen 't verder aan. 6. Vaststelling slaat van nog te verhalen posten. De Voorzitter. Op deze staat komen een drietal personen voor. Het verminderd met een totale 6ora van 39 gulden. Ik stel voor om die zoo onveranderd goed te keuren. Aangenomen met algemeene stemmen. 7. Overlegging rekening over 1903 en be grooting voor 1905 van het Algemeen Arm bestuur. De Voorzitter. Ik stel voor om die in handen te stellen van dezelfde commissie. En hiermede, mijne heeren, is de agenda ten einde. Zijn er nog heeren, die iets in 't belang der gemeente in het midden wenschen te brengen Niemand? Dan sluit ik deze openbare ver gadering. (Buiten verantwoordelijkheid derRedactie) Menheir de Rikketeur, Meag ik oe esteblieft en klain plekske verzuu- ken in oeuwen krant, ik zal er oe mer sovaast vur bedaanke, en dan eerst en vraog. We basele se tog in oewen krant over de ker mes van waolk en besooie den eine wil hebbe d<se de besooieje kermes en den andere komt er weer tegenop, en hoede gekrabbel en geschrijf inmenkaor zit des verd dek er wijs uit kan worde mer toch wil ik ermee men dom verstaand ook wel is we in zegge. Mijn dunkt de se de besooiense Kermes mer moesten laoleu 6taau so es se ston want van al de verandere worde dur menkaor genome as get gerd bekeikt bekant van sen leeve uie baeter, want we sog et non uithaole es de tesooie6e karmes is verzet wier so de dan dinke es dieeo tijd van vroeger aonkwam de schoenmaokei s tog son werke worde gek witte hoet ging net es in baork, twier en echte suipkoooi ot' es se gen sin in suipe han brogte se der geld na aander Elekken, want hoe iet in baork gegaon daar ebbe se se afgeschaft tenminste tmuzik in de herberge en west nou, nou bringe se der geld ook op en aander en des veul beeter ook en zoo fog et hier gpon één jaor sog et nog en bietje zijn mer tweededan konne dé Kastelijns gerust der deur digt doen ea gaon selv kermes hauuwe ge heg et vleejaar nog wel gezien mee de toon- etelmg, we was toen de bésooieze kermes? niks nimmendal en geleuf mer gerust det et es de Besooiense kermes mee de waolkse gelijk gezet, wier, tkrek einder ging- Alles trok naor waolk en besooie ha niks meir. en dan praate se van algeinein belang, verd.... jao de schoenraaokersbaoscn dinken wel om algemein belang kzal nie zeggen de se nou presies allemaol zo zijn nier ik weet toch zeker deg er nun heelen hoop onder het die nog gen algemein belang kinne nog veul minder in pr*kteik bringe tis ongelukkig mer tie toch zoo, en de schoenmaokerskneehs witte hoe die over algemein belang dinke, es die drie stuivers hebbt hebbe se vur en kwartie dorst, kzal nie zegge dea er daor ook nie onder het die senders ziju maar over 't klokabel genome ist tog zoo en des nou nie alleen de schoenmakersbaozen en knechs mer de zijn de loaiers, slachters, bakkers, boeren en vort heel waolk en besooie net zoo goed en ik zal nie zegge det et nie bete was, zeker wast boeter, mer dan moest ook echt algemein belang zijn, want waor is de nou vur noadig om zon heel waek de fabrieken te sluiten, ner gens vur en es ze algemein belsng op het oog han dan liete se werke die wark wou, mer ziede daar zit t em es de besooiese kermes gelijk ston mee die van waolk dan konne se mee uc 'iMtrT"üTgT-uöTrfi v'ftli TTW" nflrrlW cu' non nic Daorom ik zo de besooise kermes mer laote staon dan hebbe de besooiese temin9te nog knens de se iets terug krijge van de cente die se mee boape na waolk slaepo de toch al ongppermeteerd genog is det er zoo veul na waolk w^.l gedrao- ge, ik wil gen man kiiemeleseercn ui- f ik zeg mer es de besooiese we meer cenie -n besooie liete dio se nou na waolk slaepe det «i besooiese kaslelijns en aunderc n-eringdoendirs wel we meer te doen zon hebbe es nou. En nou menheir de rikketeur schaaik er uit en es ge me nou is en plezier wilt doen zet dan dit stukse is in oeuwen kraant onder ingezonde stukken mischien dat nog wel 'n bietje belpt om de kermes te besooie tc late so es sc is. Nog eens menheir de rikketeur vriendelek be- daenkt vur de plek se is nog grooter es ik eerst dogt. besooie 3 Aug. lüU4 nen boer. GETROKKEN PRIJZEN. (Naar de voorloopige 1 ijst Prijs van f5000 No. 19779. pr r. f 1500 No. 3563 10749. pr v. f 400 No. 18188, pr. v. f 290 No. 94i, pi v. f 100 No. "1893 3080 9336 12945 15050. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Juli 1904 ingelegd f 9650.32° terugbetaald f 8604.13. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4076 ~~"~~BESOIJEN, 26 Juli. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijeu op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: 1,80 de laagste f 1,24 De pr. der eieren was S1/^ ik 4 cent. GOR1NCHEM, 25 Aug. llistarwe f 7.90 a 8.10 roode dito f 7,70 a 7,80 witte dito f 7,75 i 7.85 inl. rogge .'5, a 5,15 Buiteul. dito f4.90 5, gerst t 4,70 a 4„75 haver 3,60 a 3,70, duiveboonen 17,30 a 7.50, blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 337 runderen, 19 nuchtere kalveren, 9 vette varkens en 411 biggen. Ie qual. Kali'koeien 1190 A 260 Kalfvaarzen t120 a 180 Melkkoeien - i 160 210 2jarige ossen f Guiste vaarzen 1100 k 140 Pinken f 40 80 Graskalveren f 20 35 Nuchtere kalv. 6 a 12 Aangevoerd 4 vette varkeus van 16a 20 ct per half kilo, —biggen van 15,— 10.— per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen f-- a en lammeren f 1 1 oer stuk Eierep 1 0 85 a 0.95 per 26 stuks. Boter 73 a 75 ct. per kilo. ROTTERDAM, 1 Aug. Tarwe per heet, 17-75 a 8.20, Per f8. a f9 50. Rogge was van f tot Haver f6.75 tot f720 per 100 k. 1 Bruine boonen van f6 tot f 10. ROTTERDAM, 2 Aug Op de veemarkt waren heden aangevoerd 46 paarden, 0 veuloD, 0 ezel, 1114 magere en 4 20 vette rundereo, 215 vette, 134 nuchtere en 161 graskalveren, 0 schapen ol lammeren 16 varkens 160 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 35 cent, stieren 2330 pinken f60 a 160, graskalveren f25— a 56. vaarzen f65 a 165, alles mager vee; biggen 4.12 paarden f45 a 1.35 Nuchtere kalveren fok. i 12. - 16 slacht- f 6.— k f 13. Op de botermarkt werden aangevoerd 63/8 38/16 v n. en 416 stukkeD a kilo Pijs le qui f52, 2equal. f48, 3e qual. f44. Per kilo 60 a 65 c. 100 K.G af te Waalwijk, maakt bekend dat de vaste goederen van ADR. DE LEEUW en Kinderen te Baard wijk, zijn ingezet als volgt ONDER BAARDWIJK. Koop 1. Huis enz. waarin smederij op slechts f 950. Koop 2. Huis enz. daarnaast op slechts f 800.— Koop 3. Bouwland, groot 1,44,40 H.A, op slechts f 900. Totslag Donderdag 4 Augustus 1904 's avonds 7 uur, ter herberge van J. DE KÓRT te Baardwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoem den notaris verhoogd worden. NOTARIS te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Erven van GEER- TRUIDA AARTS, weduwe van Zbgkr van der Velden, overleden onder Loonopzand, bij inzet op Maandag 8 Augustus 1904 en bij toeslag op Maandag 22 Augustus 1904, beide dagen des avonds te 6 uur, ter herberge van A. MAAS in de Moer, onder Loonopzand, in het openbaar Onder de gemeente Loonopzand te Wan 1 wijk, zal namens /.ijnen n:incipn>l bij inzet op Woensdag 10 Augustus 1904 en bij toeslag op Woensdag 24 Augustus 1994, beide dagen des avonds te 7 ure, ten koffiehuize van den Heer HENDRIK BROK te Oudheusden, in het openbaar Onder de gemeente Oudheusden. te Waalwijk, zal namens zijnen principaal bij inzet op Donderdag 11 Augustus 1904 en bij toeslag op Donderdag 25 Augustus 1904, beide darren des avonds te 7 ure, in het Hotel „de Gouden Ploeg'', van den heer J. TEUNEN te Waspik, in het te Waalwijk, zal ten verzoeke van de heeren TIMMERMANS q. q. te Waalwijk, Op Dinsdag 23 Augustus 1904, des avonds te 7 uur, in het koffiehuis van H. VUGTS te Haarsteeg (Hedikhuizen). Alles breeder bij billetten omschreven. Geldleeuingen ouder verband van hypotheek, borgen, effecten en Inschrij- ving grootboek. Voorschotten op erfenis, Ceelen, Koopmans- en winkelgoederen, inboedels en andere goede waarborg. lol. Adm. Bur. „VERITAS." Wetering plantsoen 21 Amsterdam. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het verrichten van Zoowel binnen als buiten de gemeente. Stationsstraat, WAALWIJK. te Waalwijk maakt hekend dat de perceelen van de familie OOMENS onder de gemeente Baard wijk met de verhoogingeu in bod staan als volgt Koop 1 op f 900,Koop II t 750, Knop lil zijnde de massa van koopen I en II op f 1500, Koop IV op 1140, Koop V op f190,Koop VI zijnde de massa van koopen IV en V op f 500, Koop VII zijnde de massa van Koopen I, II, IV en V op f 2000,Koop VIII op f200,—. De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 16 Augustus 1904, in het koffiehuis van W. Pullens te Baardwijk des avonds te 7 ure. Gelegenheid tot hoogen dagelijks ten kantore van voornoemden notaris. Huuropbrengst der huizen circa f 300, per jaar. Dinsdag 9 Augustus 1904, 's mor gens 10 uur te Waspik, bij de R. K. Kerk, ten sterfhuize van den Heer H. W. DE BRUIJN, zal 62 stuks le^soort Biunenzoolleder. 17 licht Zoolleder of zwaar Binnen zoolleder. 4 stuks licht Binnenzoolleder. 40 Binnenzoolleder. 4 helften 36 stuks licht Zoolleder of zwaar Binnen- Zoolleder. Die iets te vorderen hebben van ver schuldigd zijn aan of onder hunne be rusting hebben, behoorende tot de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschappen van 1 Maria Jo hanna Lips, weduwe van Adriaan de Bruyn, en 2 Adrianus Wilhelmus de Bruyn, beiden overleden te Waspik, worden verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van Notaris Middelkoop te Capelle, vóór of op den 1 September 1904. GEVRAAGD met witte borst en witte pootjes. Tegen goede belooning terug te bezorgen bij den Ontvanger der Registratie. A&nziciitskcL&rteii

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 3