BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. 1 Het Hof. Katholieke pers Ons Zondagsblad. Drankwet. Ridder de van der Schueren. Atjeh Telefoon. St. Paulus-Vereeniging. t Mandarijnenweg te steunen, werden in allerijl eenige bataljons daarheen gezonden. Door dezen versterkt gingen onze troepen tot den aanval over en gelukte het hun het dorp Shahopo te herovereu en de vroegere stellingen weder te nemen. De Japanners versterkt door hun reserven, ve.dreven ons opnieuw uit het dorp Shahopo, waarop ik (Kouropotkine) mijn reserven daarheen zond. Wederom gingen wij tot den aanval over en na een hardnekkigcn strijd slaagde ik er in Shahopo opnieuw te bezetten en de Japanners tot op twee wersten van dit dorp terug te dringeu. Op onzen rechtervleugel was de toestand langen tijd hoogst ernstig. Onze troepen werden in het front aange vallen en tevens werd de rechtervleugel om getrokken. De afdeelingschef liet de deta chementen oprukken die in kleine afdeelingen achter het front waren opgesteld en deze tast ten de Japanners in de flank aan.Verschillende dorpen werden door ons genomen. De rechter vleugel0 behield zijn stellingen aan de Sha—ho. De stellingen van de troepen bij ons centrum waren in vergelijking met die van de andere troepen en de geheele positie aanmerkelijk vooruitgeschoven. Daarom waren reeds van te voren stellingen gekozen op gelijke lijn met die van deu rechter vleugel en ten deele versterkt. Na een verbitterden strijd trokken de troepen op deze stellingen te*"ug- Onze troepen streden drie dagen onafge broken. Vele regimenten hebben in drie nachten niet geslapen. Desniettemin verwacht ik vast, dat zij in staal zullen zijn den strijd vol te houden. De verliezen van de Japanuers moeten zeer aanzienlijk zijn. Onder dezelfde dagteekening van 15 dezer seinde generaal Kouropatkine verder De nacht op 15 October verliep rustig. Omstreeks negen uur in den ochtend werd bemerkt, dat vijandelijke colonnes in tamelijk open formatie op onze stellingen aan den Grooten Mandarijnenweg aanrukten. Onze batterijen openden het vuur op deze colonnes. De bevelhebber aan den linkervleugel meldt dat de vijand daar aanzienlijke versterkingen kreeg, gelijk ook bij Liaojaog geschiedde. Uit Tokio werd gemeld Van maarschalk Oyama zijn berichten ontvangen, waarin zeer omstandig de laatslo gevechten worden beschreven, met vermel ding van tal van onvindbare namen. Aan het slot zegt de opperbevelhebber dat van 10 Oct. tot 14 Oct. de uitslag van den strijd over de geheele linie gunstig was voor de Japansche wapenen: De vijand was in aantal sterker dan wij toch is hij niet alleen verslagen, maar wordt hij ook krachtig achtervolgd. Wij dringen de llussen tegen deu linkeroever van de Hoen-ho en brengen hun daarbij zware verliezen toe. Wij hebben meer dan dertig kanonnen buitgemaakt en het aantal der krijgsgevangenen beloopt eenige honderden. Kortom, het doel van den vijand is totaal verijdeld, zijn aanvallende beweging is ge heel mislukt. De verliezen van den vijand moeten ten minste 30.000 man bedragen. De oorlogsbuit omvat behalve de kanonnen een ontzaglijke hoeveelheid munitie—wagens en taliooze geweren. De verliezen aan onze zijde bedroegen op 11 en 12 October 15 officieren gesneuveld en 4-6 gewond, alsmede 1250 soldaten. De Russische en Japansche verliezen. Van Maandag wordt uit Tokio op ver schillende tijdstippen het volgende omtrent de verliezen der Russen en Japanners ge seind Alleen voor Koeroki's front lieten de Russen 4500 gesneuvelden achter. Hun verliezen daar worden op 20.000 man ge schat. Generaal Okoe meldt dat hij voor het gevecht op den 14en 2000 Russen begraven vond. in de opvolgende berichten stijgt het verliescijfer der Russen steeds. De berichten van de generaals Nodxoe en Okoe zijn nog onvolledig, maar alles wijst er op dat de raming vau maarschalk Oyama (30.000 man verliezen) ver beneden de werkelijkheid blijft. 11 uur des ochtends: Gestadig komen berichten van het front binnen. Naar ge wone berekening op grond van het aantal gevonden lijken en lettende op de gevech ten van 14 en 15 Oct. moeten de verliezen der Russen meer dan 40.000 man be dragen. De Japansche verliezenlijst komt bij "gedeelten in, maar is klein in vergelij king met de Russische. De verliezen van generaal Okoe van 10 tot 14 Oct. bedragen 2500 gesneuvelden met inbegrip vau de officieren. 1 uur nam. Een bericht over de Rus sische verliezen te middernacht ontvangen, zegt dat luiden» rapport van het centrale leger den 13eu Oct. 150 man gevangen zijn genomen. De gesneuvelden, wier identiteit wordt opgespoord, zullen dien dag wel 500 hebben bedragen. Den 14en Oc tober bedroegen «le gesneuvelden duizend en werden honderd gevangenen gemaakt. Het aantal der veroverde geweren, ka nonnen en wagens wordt nog opgemaakt. Het aantal gesneuvelden die de Russen hebben achtergelaten voor het front van net centrale leger wordt geschat op 2500. Het totaal der gesneuvelden van den vijand bedraagt voor zoover bekend is, reeds 8550, doch daaronder zijn niet begrepen de verliezen van den vijand in hel hevige tweedaagsche gevecht op 14 en 15 Oct. Bovendien zijn niet alle gesueuvelden door onze legers gevonden en dus zal de vijand wel meer dan 10.000 doodeu op het slag veld hebben achtergelaten. Men ziet het de opgaven verschillen aanmerkelijk. Het juiste cijfer der Russi sclie verliezen zal de tienduizend wel niet te boven gaan, Sacharof meldt te 8,10 u. v. m. den 17den: De nacht op 17 dezer is rustig verloopcn. Tijdens de bestorming van Maan dag van den bergkegel van den Eenzamen Boom, nam de vijand een sterke stelling in die hij snel met groote handigheid versterkte Het aantal der vijandelijke troepen is ons niet nauwkeurig bekend, maar te oordeelen naar den hardnekkigen strijd was het zeer belangrijk. Nadat de artillerie de bestorming met succes had voorbereid, gingen onze troepen tot den aanval over, veroverden de geheele stelling van den vijand en rukten bij de vervolging ongeveer twee wersten voorwaarts. Eerst hedenmorgen eindigde de strijd. De Japanners verdedigden zich met groote hardnekkigheid, gingen tot den bajonetaan- val over en werden in grooten getale afge maakt. Wij veroverden 11 kanonnen en 1 maxim. De troepen hebben heldhaftig gestreden. De verliezen zijn nog niet vastgesteld. Op het oogenblik heelt ov.-r onze geheele linie een zwak artilleriegevecht plaats. De troepen zijn zeer uitgeput, doch hebben goeden moed. Van Japansche zijde wordt door Reuter s correspondent bij Okoe's leger geseind van deu 15en De Russen trokken gisternacht uit alle stellingen terug, uitgezonderd de uiterste rechts, waar zij ten westen van den spoor weg wanhopig stand gehouden hebben. Je middernacht deden de Russen een lievigen aanval op de voorste Japansche troept n doch werden met hevige verliezen teruggeslagen. Zij herhaalden den aanval heden bij het aanbreken van den dag, doch eveneens zon der succes en trekken nu terug. Anderhalve divisie waren inliet gevecht. Gedurende de laate vier dagen werden voor den linkervleugel en liet centrum van het ünkerlegsr 1500 Russische lijken geteld. Juist Okoe, de bevelhebber van het liu- kerleger, is de strijdmacht waartegenover Bilderliug met het Russische rechter stond, die zooveel succes zou gehad hebben En Sacharof's bericht wordt van meer zijden bevestigd. Dit gedeeltelijke succes verhindert echter niet dat het plan van Kouropatkine schip breuk heeft geleden en hij met een verlies van om en nabij 30,000 man den terug tocht voorloopig zal moeten voortzetten. Ongetwijfeld is het een ernstig verlies voor de Russen maar onherstelbaar is het niet en zoolang de mogelijkheid nog blijft van revanche is moeilijk te spreken yan een ramp. Kouropatkine trekt zich terug en her stelt zijn verliezen door de steeds toege voerde troepen de Japanners volgen, maar daar ook zij aanzienlijke verliezen leden tusschen 15 en 20,000 man vermoedelijk zal het niet zoo vlot gaan en het nieuwe treffen bij Tieling naar alle waarschijn lijkheid geeft weer nieuwe hoop, te meer waar in dien tijd ook de Baltische vloot in de nabijheid van het tooneel van den strjjd kan zijn. Ot Kouropatkine hierop echter re kent, is een vraag met een groot vraagtee- ken. Intusschen laat de eindbeslissing op zich wachten. In het licht van de verdere gebeurtenissen is echter de draagkracht vau de groote voordeelen, die de Japanners aan vankelijk behaald hebben, verminderd. Zoo als de de toestand op dit oogenblik is, be hoeven de Russen nog niet te denkon aan een terugtocht op en een ontruiming van Moekden. Het pleit ook hoogelijk voor het moreel van de Russische troepen dat zij, in weerwil van de ontzettende verliezen en groote vermoeienissen van de afgeloopen week zich weer zoo ver hebben hersteld dat zij eeu krachtige aanvallende beweging op touw konden zetten. Onderwijl hadden de Ja panners, naar Sacharof meldt, men name in hun ceDtrum echter weer versterkingen gekregen. De berichtgever van het Parijsche Journal meldt uit Moekden van gisteren de Russen winnen terrein. Zij geven de hoop op ver gelding niet' op, het slagveld strekt zich 100 K M. ver uit. _en ivoor die te Urk t 500 t.e BnKÏïïïïze f 200 te Nieuwcdiep f 100 en te IJ muiden f 50. H. M. de Koningin-Moeder ii voornemens een drietal weken in het buitenland te ver toeven en dan naar Den Haag terug te koe ren, na eerst eenige dagen op het Loo te hebben doorgebracht ten paleize van het in middels uit Dobbin teruggekeerde Konink lijke Echtpaar. De heeren Jac P. van Term en Max van Poll, tot nu toe redacteuren van De Maasbode zijn onderscbeidelijk benoemd tot hoofdredac teur en redacteur van het nieuwe dagblad, dat in het zuiden des lands wordt opgericht Uit Maastricht wordt nog gemeld, dat van dit nieuwe dagblad de eigenaars van het dag blad le Aken, Der Folks freund, de uitgeven zulleu zijn. Het blad zal gedrukt worden hij de firma LeitorNypels, die tlnns bezig is in de Minckeleersi raat ccne nieuwe drukkerij op te richten Prachtige Illustratien bevat het Geillustieerd Zondagsblad dat Zaterdag e.k. verschijnt. Zeer actueele foto's van het oorlogsterrein, van Staatspresident Steiju, van de feestviering „Leiden's Ontzet*. Voorts tal van interes sante Kiekjes, Portretten, Necrologie en Humor. Men teekmc in op het Geïllustreerd Zondagsblad, tegen den zeer geringtu prijs, bij den uitgever dezer courant. In vervolg op ons bericht van Zaterdag deelt men mede dat de overige bepalingen van de drankwet eerst later in werking treden en soms na langen tijd. Voor 1 Maart 1905 moeten alle thans van kracht zijnde vergunningen opnieuw worden aan gevraagd. Voor 1 Januari 190b moet ver lof aangevraagd worden tot den verkoop van andere sterke dranken in locali- teiten voor het publiek toegankelijk. Voor de voornaamste, andere bepalingen geldt: op 1 Juli 1905 is het verboden (art. 43 al. 1) dat peraonen beneden 16 jaar ander» dan in gezelschap van een meerder jarige of dat personen in kennelijken staat van dronkenschap zich in een localiteit met vergunning bevinden. Op 1 Juli 1905 is het verboden (art, 47 al 1) dat vrouwe lijke personen gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst doen of vanwege den houder aanwezig zijn iu eeu lokaal met vergunning of verlof, zonder toestemming van B. en W. Op 1 Januari 1906 is hel verboden (art. 50 al. 7) in een localiteit die met zoodanige localiteit binnenshuis verbinding heeft, sterken drank aanwezig of in voorraad te hebben. Op langer uitstel mogen onder meer bogen de volgende bepalingen op 1 Mei 1903 reeds vervallen daarentegen de ver gunningen in wachtkamers van spoorwegen en stoombooten. Op 1 Mei 1930 ver vallen de vergunningen aan vennootschappen zedelijke lichamen of besturen daarvan. De andere bepalingen van meerder be lang wachten op Koninklijke besluiten. Men seinde Zaterdag nit Schwerin aan de N. R. Ctr. H. M. Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik hebben gisteren van Dobbin uit een bezoek gebracht aan het op twee uur afstands gelegen „klooster" Dobbertin. Dobbertin. in een heerlijke omgeving van bosch en meer, is een prachtige bezitting, waar ongetrouwde dames van den Mecklen- burgschen adel een thuis kunnen vinden. Nadat de Koningin en de Prins door den 1 directeur ontvangen en door de inwonende dames begroet waren, bezichtigden zij de mooie kerk, waar het orgel bespeeld werd en een kinderkoor een Hollandsch dankge bed zong. Vervolgen» werd het park bezocht. Toen de bezoekers na verloop van twee uur weer vertrokken, werd hun door de bevol king een hartelijke ovatie gebracht. Bij Kon. Besl. is benoemd tot ridder in de orde van den Nedarlandschen Leeuw, mr. J. B. J N. ridder de van der Schueren, raadsheer in het gerechtshof te 's-Graven- hage. Bij Kon. Besl. is aan mr. J. B. J.N. ridder de van der Schueren, op het daartoe door hem gedaan verzoek, met ingang van 1 November, verleend een eervol ontslag uit zijne betrekking van raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage, onder dank betuiging voor de in rechterlijke betrekkin gen bewezen diensten. De Telegraaf ontving uit Kota Radja het volgend telegram „Bij een klewang-aanval in Peusangan is fle luitenant Scheuer gesneuveld". Arme Visschers. Naar wij vernemen, heelt H. M de Koningin ten behoeve van de visschersge- zinnen die hunnen kostwinner bij den joug- •ten storm hebben verloren, een gift geschon- Waalwijk, 19 October 1904. Benoemingen. Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Mierlo, den Wel.Eerw. heer J. P. P. De Winter; tot kapelaan te Vught, den Wel- Eerw. heer A. Langens en tot kapelaan te Dinther, den Eerw. heer J. J. van Liempd, priester van het Seminarie. Militair onderricht. De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend, dat de oefeningen van liet voorbereidend militair onderricht in deze gemeente zullen aanvangen 3 November a.s. om 6 uur namiddag. Als oefeningslokaal is aangewezen het koffiehuis van J. Thijssen op de markt. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. Waalwijk, 19 October 1904. Een adres is thans aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid verzonden om zoo spoedig mogelijk aansluiting aan 's rijks telefoonbureau te verkrijgen. Het adres bevat de volgende onAerlee- kenaars Klijberg Peruot E. W., Verwiel P. W. H., Van Schijndel A. H., Jansen H. H., der Heijden, Timmermansv. Tureunout, Antoon Tielen, Ant. van lersel, Dr. van Gils, Chr. v. d. Werff, firma P. C. Baijens, Antoon GeriisSimons, A. van Roessel, Jacq. van Riel, R. Haberer, W. Sadee, De Greeff—Verwiel, Gebr. Zeckendorf, Van Hilst C. P. Zonen, Zijlmans Jos, Van Loon P., Van Delft Gebr., Van Loon G Mij. Noordbraband W. Timmermans Zonen, L)e Cortie-vau Delft C., Rubbens—Kievits, W. Zuurhout, Van Es. (Collignon), Van Laarhoven J. Van lerselHoltus, Zeegers, Wiesman, Verhulst Wed. Joh., Gragtmaus Wiesman, Dr. Sweens P. J. Zondagavond hield de St. P. V. op haar bovenzaal eene algemeene vergadering. On geveer 7.15 uur opent de Voorzitter, den heer Jud. Timmermans-v. Turenhout, de vergadering met den gebruikelijken groet, waarna hij, na allen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, den secretaris ver zoekt de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen. Deze werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Hierna had de aanneming plaats van nieuwe leden, welke 16 in getal waren. Op de door den president gestelde vragen, ant woorden allen uit volle borst //ik beloof." Na aanneming der leden wenscht de president hen proficiat. Het is, zoo zei spreker, een verblijdend teeken, dat de schoone en tevens zoo nuttige zaak, zoo zeer in bloei toeneemt. Nu toch, M. H. zijn er wederom 16 nieuwe leden geheel uit eigen beweging toegetreden. Zij allen zijn toegetreden omdat zij doordrongen ziju van het groote nut van de werking der St. Paulus-vereeniging. Spreker hoopt dan ook dat hij ze naderhand onder de schare der afschaffers mag aantreffen. Nog stelt spreker de vraag: gaan wij op 't gebied van drankbestrijding vooruit Ik mijne heeren, zoo ging spreker voort, zal hierop het antwoord niet geven, doch uit de statistieken en uit den mond van amb tenaren, belast met het onderzoek daarvaD, inag men afleiden dat het drankmisbruik is afgenomen. Nogmaals wensch ik u, nieuwe leden, geluk met uw lidmaatschap en hiermede heb ik gezegd. Alsnu nam de adviseur, de ZeerLerw. heer Kluijtmans, het woord. Z.Eerw. deed eenige mededeelingen omtrent het aaneen sluiten van het Kruisverbond met de St. Paulusvereeniging. Dit is reeds een gevolg der werking der Kath. Sociale Actie. Spr. zette hier ook het doel en de werking der Kath. Sociale Actie uiteen en deed de me- dedeeling, dat het bestuur de heeren Jud. Timmermans-van Turenhout en Dr. Sweens als afgevaardigden had benoemd om zitting te nemen in de plaatst lijkt* commissie, voor de vorming waarvan de heer P. Wijten is aangezocht. Nog deed spreker de mededeeling dat de vereeniging van de Regeering een subsidie heeft gekregen van f75, 't welk met hel oog op de groote schuld (le somma van f180 die de vereeniging heeft, weinig is te noemen. Nu toch heeft de vereeni ging na aftrek dier f75 nog f 105 schuld. Ook moest hij tot zijn spijt mededeelen, dat de aaugafdeeling deze., avond hare mede werking niet zou verleenen, daar die heeren leden geen ambitie meer hadden, doch hij hoopte dat dezi spoedig weer zou terug komen opdat nog menigmaal de zangers der vereeniging een aangenamen avond mogen verschaffen. De Eere-president, de ZeerEerw. heer pastoor Sprangers, sprak ook een woordje. Ik zal, zoo zei Z.Eerw. hier maar niet met het: //mijne heeren" beginnen, maar met: „beste broeders". Welnu dan, alle goeiï dingen bestaan in drieën. Eerst heeft uw president gesproken, daarna uw adviseur en nu zal ik maar eens een enkel woordje spreken als de derde. Op de eerste plaats mijn dank aan het bestuur voor de vele moeiten, dat het zicli voor het goede werk getroost en op de tweede plaats feliciteer ik u, 16 nieuwe leden. Vervolgen» vroeg hij de vergadering af of het veel of niet veel is, 16 nieuwe leden bij. Na nog op het begin der oprichting te hebben gewezen, sloot spreker zijne rede. Hierna werd door de tooneelvereeniging „Oefening baart kunst" opgevoerd „De dronkaard en zijn loon", drama in twee bedrijven. Jammer was het dat de personen niet met wr t meer zorg voor de door hen te vervullen rollen waren gekozen. Zoo kwam het ons voor, dat de zoon een veel ouder voorkomen had dan 'e vader. Overigens liep het stukje goed van stapel. De ledeu hadden hunne rolleu goed ingestudeerd. Tot slot werd opgevoerd „Peerke Wip", komische scene, 't welk door den heer W. van der Lee zeer verdienstelijk werd voor gedragen. Boerenbond. Maandagavond hield de Noordbr. Ghr. Boerenbond eene algemeene vergadering in het lokaal van den heer J. de Kort te Baardwijk. Ten OKgeveer half zeven uur opent de Voorzitter, de WelEdachtb. heer J. van Heijst, de vergadering en heet allen hartelijk welkom. Het is lang geleden, zegt de Voorzitter, dat de Boerenbond bijeen is geweest en in dien langen tijd is er zeer veel gebeurd. Vooral de onderlinge paardenverzekering is niet gelukkig geweest, zoodat wij verplicht zijn de contributie te verhoogen. Hadden wij zulks een vorig jaar ingezien, de contri butie zou dan wellicht driemaal zoo hoog nog in 't oog houden, dat we r.u het inleg' geld missen. Maar dat alles doet niets aan de zaak af, we zijn toch onderling- ver zekerd en nu moeten we maar onderling bijbetalen ook. Dat zullen we doen naar gelang we contributie betalen en dan ieder jaar een derde van het tekort; zijn de vol gende jaren echter gunstig, dan betaalt de kas ze. Vervolgens leest de Voorzitter voor wat ieder lid schuldig is, wat nog al veel bleek te zijn, althans te oordeelen naar de bedenkelijke gezichten die velen trokken. liet bestuur heeft daarom gemeend dat enkele bepalingen van het reglement op de paardenverzekering moeten worden herzien, Het besloot dan ook aan de algemeene vergadering voor te stellen de volgende wijzigingen aan te brengen Art. 6 3e lid wordt gelezen Klasse I trekpaarden van voerlieden, bierbrouwers molenaars, rijtuigverhuurders en paarden in gemengd gebruik 3 pCt. Klasse II Land- bouwpaarden en reulens 2 pCt. Klasse III Hengsten 4 pCt. Klasse IV. Veulenmerries 3 pCt. Landbouwers die hunne paarden als vrachtpaarden gebruiken, dat is rijden van zaken welke niet of geen verband houden met den landbouw moeten in de le klasse aangeven. Atl. 13e 2e lid wordt gelezen De ver goeding bij sterfgeval zal bedragen, als het vleesch bruikbaar is, 70 pCt. alles na aftrek van de waarde der huid gesteld op t 10. en als het yDesch onbruikbaar is 80 pCt. Is een paard lijdende aan een ongeval of een gebrek waarvan, naar het oordeel van een Rijksveearts, te voorzien is, dat het voor den dienst ongeschikt blijft, dan kan op machtiging van het Bestuur het paard worden verkocht of de waarde worden ge taxeerd, welke opbrengst of waarde van bo ven vermelde uitkeering wordt afgetrokken. De waarde der huid is dan in dien prijs of taxatie begrepen. Aan art. 22 wordt toegevoegd een nieuw lid. Ook kan naar goedvinden van het Bestuur een rekening courant geopend wor den met de Boerenleenbank om het tekort tijdelijk aan te vullen. Zoodra er voldoende geld in kas is, zal deze schuld worden afgelost. De Memorie van Toelichting, welke bij het wijzigingsbesluit van het reglement op de paarden verzekering behoort, en welke eveneens door den Voorzitter werd voor gelezen, luidt als volgt. Het is gebleken dat de uitkomsten van de paardenverzekering voor het eerste jaar barer werking zeer ongunstig ziju. Er werd toch immers door sterfte van drie paarden meer gevraagd aau uitkeeiing dan hetgeen door inleg en premiën verkregen was. Dit cijfer bedraagt pl.in. f 105 dat thans reeds 1904 aan tekort oplevert, behoudens het gevaar van sterfgevallen waaraan men nog 3 maanden bloot staat, terwijl daarentegen niets meer te ontvangen is. Het hoofddoel dezer wijziging is dus naar versterking der middelen nit te zien, wat wel geen bezwaar zal opleveren daar elk deelhebber overtuigd is, dat de premiën in verhouding tot de uitkeeringeu en tot die van andere Maatschappijen te laag ziju, Daarenboven missen wij over 1905 pl. m. f 145 aan inleggeld. De opbrengst der premiën was pl. m. f 175, wanneer de laatste worden verdub beld dan zou op eene ontvangst van pl. m. f 350 gerekend kunnen worden. Alzoo meer dan io 1904 de som van f 30. De finantieele verzwaring is dus per paard zeer weinig. Ook wordt voorgesteld de uitkeeringeu !e verlagen. De paardenhouder moet een gedeelte voor eigen risico behouden d. w. z. hij moet altijd eenige schade l'ideu bij het verlies van een paard. De kas raakt dan niet zoo spoedig uitgeput. Moge het jaar 1905 de geleden ver liezen, door een gunstige gezondheidstoe stand, herstellen, opdat deze nuttige in stelling in stand blij ve. Daar niemand tegen de wijziging ieti tegen had werd zij aldus aangenomen. Alsnu kwam aan de orde puut 2. Aan kooo van veevoederartikelen. Verschillende monsters en prijsopgaven waren ingekomen. De Voorzitter wijst de leden op het groote voordeel dat do leden zich doen, door gezamenlijke aankoop, daar de ver eeniging s'eeds koopt die goederen welke onder de controle van een proefstation worden geleverd en dan ook nog van die firma die het goedkoopst levert. Wanneer je soms niet goed bij kas bent, zoo zei den voorzitter, dan ga je maar naar de leenbank, met twee goede borgen dan ben je klaar. Je mag nu wel niet zeggen wie of er heeft gelceüd op boete van f 10, maar van jezelven mag je het natuurlijk wel zeggen. Nu ik zelf heb er ook 250 gul den geleend. Ik had geld uoodig en ging het halen Heb ik te veel, dan ga ik het er brengen. Dus je kunt gerust bestellen. Hierna konden de leden opgeven hetgeen zij wilden heb oen, waarvan een diuk ge bruik werd gemaakt. Hierna deed de voorzitter nog mede deeling dat de kassier gedurende de winter iederen avond, uitgenomen Maandag- en Zaterdagavond, zitting zal houden. Op groote marktdagen zal het echter des morgens blijven, zooals voorheen. Daar niemand meer het woord verlangd sloot de voorzitter deze algemeene verga dering, den leden dankend voor hunne trouwe opkomst.

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2