Besoijen. Besoijen. Besoijen. Besoijen. C, P, VAN HILST en !SÜE P. 6L0DDE1A1S- Giaote straat laai»! asphalt~ fabriek Besoijen. Aanleg van Stoomverwaiming. De Wed, Joh, Verhuist Zonen, J. UÈKIMEÉIG. 'I TIMMERMANS en ZOItElt Gemengd Nieuws- Een geheel compleet dof zwart Eenspans- tuig met nieuw zilver montuur vanaf f 65,- en hooger. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ Een geheel compleet dof zwart Eenspans- tuig met nieuw zilver montuur vanaf f65,- en hooger. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ Een geheel compleet dof zwart Eenspam- tuig met nieuw zilver montuur vanaf f65,- en hooger. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ Een geheel compleet dof zwart Eenspans- tuig met nieuw zilver montuur vanaf f65,- en hooger. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ Burgerlijken Stand. Advertentiën. SMEEDWERKEN, Gas- Waterleiding en Electrische sch ellen. Een geheel compleet dof zwart Eenspans- tuig met nieuw zilver montuur vanaf f 65,- en hooger. RIJTÏÏIG- en ZADELMAKERIJ Stoomwerktuigen. Walk vaten Postzegelportretten Phelophotographie, Crayon-Anzichten, WIJNHANDEL Telegrammen. andelsberiebten. Banden, Onderdeelen en Sportwagenbandjes, Waalwijk. Slapende zijn vrouw gedood. IJsou gelukken. Aanranding. UITSPRAKEN Kantongerecht WAALWIJK. Ingezonden Stukken PROTEST! CORRESPONDENTIE. SMEDERIJ, WAALWIJK, GROOTESÏRA AT, FONGERS 3BURGERS Hooge en lage Werkblokken AANLEG VAN HERSTELPLAATS VAN Levert en plaatst Drijfwerken, Veiligheidsz wen gels voor gasmo toren en Vliegwiel bekleeding. DRA AI W ERKEN MECANICIEN, Stationsstraat Waalwijk. 20 stuks f0.80. 20 stuks fl. 10 stuks fl,25. GROOTESTRAAT WAALWIJK. .uijs twee sneden or steken lieeft toege- brach' en tegen wien 2 jaar gevangenisstraf was geëisclit, is door de rechtbank schuldig verklaard aan mishandeling van een ambte naar gedurende de rechtmatige uiioi-A niug zijner bediening en veroordeeld tot ecne ge vangenisstraf van een jaar. Een bewoi-er van Stockweli, Londen, stond bij nacht op en vuurde twee revolverschoten af op zijn vrouw, die daardoor zoo ornatig werd verword, dat zij dei. volgenden dag overleed. Na zijn daad volbracht te hebben, Lgdu hij zich weer te bed en «liep t.rstond rustig in. Bij zijn on w iken bleek hij nie's te weten van he'gecn er in den afgeloopsn nacht was gebeui.l en ve keeidc hij in wanhoop over den toesiand, waarin zijn vrouw zich bevond. De man schijnt zijn daad te hebben volbracht in hypnot>8cheti toe* ai.d. Er wordt nu onderzocht wie hcru in dien toesiand heeft gebracht. Het ijs heeft in Engeland weer een aantal menschenleveus geko.-'. i" Kings Lynn speelde een twaalftal knapen op het ijs toe -, een huuner, de 13 jarige Chsiles Pearman, er door z.ikte. Zijn 9 jarige broeder Jaa.es sprong er bij en trachte hem te redden, maar verdween met hem onder het ijs. Twintig minuten later kwam de oudste jongen boven. Men beproelde de levens geesten nog op te wekken maar vruchteloos. Het lijk van den kleinen held werd een uur later eerst gevouden. De «ader van de knupen was zo', wanhopig, dat men hom met geweld moest beletten zich..'1 .eens in het water, tusrclien het gejoS^To ijs, te werpen. Vier mannen verdronken bij 'ïïêt schaatsenrijden in Parkgate nabij Rother- herhan Nabij het dorp Colwick waren een aan tal scholiexen aan het schaatsenrijden op een breed water, toen een-klaps het ijs bezweek. Twee zusters, EmilY en Ethe! Peurington, 1 en lC-jarige Maggie Abson, verdronken, terwijl een 18jarige hulponderwijzer, Fred. Powell die haar trachtte te redden, eveneens omkwam. Te Leigh, in LancaDiire, verdronken bij bet chaat- seurijden twee schooljongens, Joseph Darby en Henry Nicholls, 11 en 14 jaar oud. Buiten Grims by reien bij avond tien jongelieden in een wak waarvan er ze en verdronken. Esn 27—jarige gehawde vrouw in de Lazerij- stiaat te Mildelburg die Dinsdagavond half acht meende dat zij de voordeur niet goed gesloten had en nu naar beueden ging om die deur te siuiten, werd, toen zij bijna do deur bereikt had, onverhoeds aangevallen door een haar onbekend manspersoon, die haar eerst zand in de oogen gsoide, daarna op den grond wierp en bovenop haur ging liggen, trachtend een prop in haar mond te duwan. In de duisternis, die om haar heen wa9, kon de Yrouvv haar aanrander niet herkennen. Mv.Dellt, Zij wist echter de prop uit haar mond to houden en takelde de» man danig toe zij beet hem geducht in de vingers en verwondde hem ook bloedend in liet gelaat. Hierdoor en door haar hulpgeroep wist zij los te komen en de deur te openen. De aanvaller nam daarop ijlings de vlucht, de prop en een zakdoek achterlatende. Naar de Midd. Ct. verneemt, is als verdacht van deze brutale aanranding, waarvan de bedoe ling nog niet moet gebleken zijn, aangehouden sekere P. H. J., schildersknecbt te Middelburg oud 19 jaar. PETERSBURG, 27 Januari. Te Tsars- koja Solo heeft heden een buitengewone vergadeting plaats gehad van raadslieden ran den Tsaar, waar de liberale gezindheid do overhand zou hebben gehad over .de raadgevingen van de voorstander» der re actie. Verscheiden maatregelen tot kal ui nering zouden zijn goedgekeurd. WARSCHAU, 27 Januari. De dag bladeu verschijnen niet, de winkels zijn gesloten, de staking neemt toe, liet tcle fonisch verkeer is gestremd. Op last van den tabrieksinspecteur is in alle fabrieken en werkplaatsen de proclamatie aangeplakt van den minister van financiën eu van den gouverneur-generaal van Petersburg. De stad is rustig, maar het volk is in een toe nemende opgewondenheid. Roggebrood kost 5 kopeken het pond. RIGA, 27 Januari. In de ziekenhuizen is uitgemaakt, dat er gisteren 26 mannen en 2 vrouwen zijn gedood, 36 mannen zijn gekwetst. Ook zijn 8 soldaten door re volverkogels gekwetst. De directeur van de spaarkas Nemtnjnog is gestorven. Naar den eisch der werklieden zijn de schouw burgen gesloten. PARIJS, 27 Januari In d Kamer heeft Rou- rier de ministerieele verklaring voor- - gelezen. Het eerste gedeelte vond in het centrum rotjuiching. Bij een toespeling op het Fransch liu«$isch verbond riep de uiterste linkerzijde Wo£ met den Tsaarmoordenaar/ Vau de tribune nfkomende, is Rouvier ,door het centrum toegejuicht. De rechterzijde de linkerzijde en de uiterste linkerzijde zijn onbe wegelijk gebleven. In de verklariug wordt, gezegd, dat het mi nisterie zich tot taak gesteld neeft een ontspanning en een kalraeering van de gemoederen teweeg te brengen, en door een herstel van de repu blikeinsche eenheid zoo spoedig mogelijk de hervormingen door te drijven, waarvan de Kamer dour een plechtig besluit met indrukwekkende meerder h-:! de urgentie beeft beslist. Elke dubbelzii.i gheid moet worden weggenomen. Er is e en minuut te verliezen om de twe.e begrootingon aan te nemen. Alles doet verwach ten, dat dunk zij de eenstemmigheid der beide Kamers, de wet tot vermindering van den dienrt plicht tot twee jaren er door zal komen. Het ministerie zul doen wat het kan om her vormingen te bewerkstelligen van den bijstand nan ouden 'van dr.gen en ongeneeslijken. Verder «Ie afschaffing van de wet F.llox, de ins'clling der inkomstenbelasting, de scheiding van kerk en staat, bet pensioenfonds voor den ouderdom. Op 27 Jauuati 1905. W. v. d. M. te Geer'ruidenberg, burengerucht f3 of 2 d. H. D. 'e Vee', overtr. p o«\ regl. fl of 1 d. F. D. te Waalwijk en J. d. J. te C pelle openb. dronken de le fö of 3d en de 2de 7 d. hecht. H. v. \J. wed. J. W. te Engelen overtr. veldp. f3 of 2 d. P. v. H. te Vlijmen, M. v. G. te Btardwijk, F. J. J. H. te Kaatsheuvel allen overtr. prov regl. no 1 en 2 teder fl of 1 d en no 3 10.50 of J d. O. S. te WAudrichem, ovr rtr. scheepvaart regl. f3 of 2 d. C. v. d. B. te V Bosch overt, prov. regl. fl of 1 d. G. W. K. te Waalwijk burengerucht f5 of 3 d. O. P. te Kaatsheuvel, A. C. J. en G. J. beiden te Sprang, aller, oveitr. veld pof. no 1 f3 of 2 d. no. 2 eo 3 ieder fl of 1 d. H. J, v. N. te Drunen overtr. drankwet f30 of 20 d. M H., A. F. H. S. en L. d. V, allen te Waalwijk, vi.-scherij overt iede 2 m. fl of 2 ra. 1 d. L. Al en I'. V. tc Nieuwknik en P. H, te Vlijmen, allen burengerucht ieder f9 of 3 d. J. v. d. P. te Waalwijk openb. dronken, f2 of2 d. M. v. G. eu A. v. G. te Baardwijk en A, I'. v, R, te Kaatsheuvel allen overtr prov regl ieder fl of 1 d. F. E. te Kaatsheuvel overtr. algem veiligh wet f 3 of 2 d, M K en M v E beiden tcNieuw- kuijk burengerucht, de 1« f 5 of 4 d en de 2de f of 2 d. GS te Waspik openb. dronken, vrij. II. v. A. te Tilburg, overt, art. 444 f 1 of 1 d. XJ WAALWIJK 27 Jan. 1905. Er was weinig aanvoer ter veemarkt. Voor prima kallbeesieu bestaat veel kooplust tegen goedo prijzen en zoo wordt er voor het tegenwoordige meer vee op de stallen aan gekocht dan vroeger, omdat het vee minder aan invloeden van weer en wind en slechte wegen wordt blootgesteld. Beesten minder aanvoer en handel vlug. Kalfkoeien golden f 170 tot f 25. Kalfvaarzen f 145 tot f 190 Varkens aangevoerd 16 stuks prijzen van f 4 75 f 10.25 Boter aangevoerd 1107 kilogr. prijzen vanaf 1.10 k f 1.23. Eierenprijzen van 4 tot 5'/j cent per stuk. Als blijk van levendigen handel kan dienen, dat in Havre van 18 tot 26 dezer ongeveer 55000 en te Antwerpen pl. m. 30,000 huiden werden verkocht. Prijzen zijn zeer vast en er is vooreerst geen uit zicht op vermindering daar de nieuwe slach ting in La Plata et Rio Grande weer een kleiner getal huiden zal produce ren dan verleden jaar, terwijl de prijzen nog steeds hoven Europeesche pariteit staan. De leder- markt volgt nog niet naar evenredigheid der huidenprijven de zoolang verwachte verhoo ging, maar de vraag neemt toe, zoodat men met recht en reden verbetering kan te gemoet zien. In schors en alle andere looiniiddelen is de markt thans goed voor zien, er is geen noemenswaardige verandering waar te nemen, DUSSEK, 26 Jan. Boter prijs per K.G. van t 1,34-, f 1,44. Middelprijs 1 1,40. Aanvoer 18 K.G. Eieren 1 1,25 de 2(3 stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was heden op de botermarkt alhier: hoogste prijs 1 1.16; middelprijs f 1.15 laagste prijs f 1.02. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur. Vervolg van mijn antwoord. Aan Een lid van het Bestuur van «Euterpe". Wat gij verder schrijft over de briefjes enz is van A. tot Z. een fatale leugen, want ik heb geen briefje gevraagd of gekregen. (Zie, de «Echo« van Zondag 22 Jan.) Maar, Mijnheer zou het nu zoo1» groot wonder zijn, dat ik als medekooper der Piano eeuige belangstelling toonde in den goeden afloop der zaak Dat briefje, dat volgens U, tot mijn enorme spijt niet in mijne handen kwam, was dat aan mij geadresseerd Ik geloof het niet, want dan zou De Edelaohtb. Burgemeester, niet zoo vrij zijn, het voor zich te behouden. Volgens Uw schrijven bedroeg het totaal dor aflossingen f 50 minder dan den inkoop dor Piano. Heeft het Bestuur alzoo gebruik gemaakt van de allertreurigste omstandighe den en van Mej. II. f50 afgetroggeld? Hoe zou zoo'n daad moeten worden bestempeld Schoon, edel, groot of klein Verder vraagt gij waarom ik niet voldeed, aan het vriendelijk en dringen v rzoek enz. Dat verzoek Mijnheer was zoo vriendelijk ZOO dringend en geruchtmakend, dat ntijn buurman, het late uur in aanmerking nemend, meenendc dat mijn vrouw alleen thuis zou zijn, kwam geloopeu om haar hulp te ver— leeneu. Zoo kwam ik ook te weten, dat er een luistervink stond- Op de vraag van mij, wat er toch wel op zoo'n spoedeiscnende ver gadering van mij verlangd werd, kreeg ik geen voldoend antwoord, dus ik wist niet wat er te doen was De heereu waren zoo opgewonden en zoo dringend vriendelijk, dat zij misschien zelf niet meer weten wat ze hebben gedaan, nis wat kabaal gemaakt. D.iarom kwam ik niet op de vergadering. Dat ik niet bang behoefde te wezen, door Mej H. te worden ontmaskerd, dat kunt ge zelf afleiden uit haar schrijven. (Zie „Echo* 22 Januari.) Tot mijn groot genoegen lees ik verder, dat die bewuste blaffende hond een fatsoenlijk algemeen gerespecteerd burger is geworden. Ik hoop het voor hem dat ge hier waarheid schrijft, eu dat hij het ook blijven zal Op heel bedaarde wijze geloof ik dat ex- staat. Ja, Mijnheer hij was zoo bedaard dat er in een ommezien 10 misschien 15 personen rondom stonden (en dat wil wat zeggen in Drunen) om naar die bedaardheid té luisteren hij was zoo bedaard, dat de menschen in die buurt buiten kwamen omdat zij niet wisten wat er gaaude was hij was zoo bedaarddat zijn vrouw kwam geloopeu en die heeft hem toen, geholpen door een bestuurslid van «Kuterpe" bi'nneiigetroggeld. Of hij binnen bedaard was Ik weet het niet. Doch wie geeft den gex-especteerden burger het rechtom mij des avonds om halftien op de openbare straat om rekenschap van mijn daden te vragen Wat een aanmatiging toch Ilij kan re kenschap vi*agen aan zijn minderen, maar ik ben noch zijn rentmeester, noch zijn knecht. Al is hij nog zoo gerespecteerd dat geeft hem geen recht, mij, die rustig naar huis ging, op straat aan te houden. Verder lees ik nog veie zullen hem bij avond wellicht liever ontmoeten dan den Heer Jansen. Hoe moet ik dezen zin nu opvatten Is hij soms een stillen weldoener der armen Wat is hier Uwe bedoeling? Zou ik hem bij avond niet graag ontmoeten of zouden velen mij niet graag ontmoeten In het eerste geval zou ik aan het bekende spreekwoord denken, «blaffende honden bijten niet«, In het tweede geval zou ik die velen kunnen geruststellen, door erop te wijzen (ik moet even den Tollenaar zijn) dat ik nog nooit iemand een klap heb gegeven, cok nooit een opstopper heb ontvangen, nooit in een vechtpartij gewikkeld geweest, zelfs nooit iemand gedreigd heb, nooit nu is 't genoeg doch ik geloof dat Uwen x-e8pectabelen burger, met al die bijltjes toch wel heeft gehakt. Zoo doende Mijnheer ben ik zoo wat aan het einde van Uw stuk genaderd. Ik h»op dat gij deze weinige regelen, goed zult lezen en niet meer naar een ander ten-ein zult overloopen, want daardoor hebt gij mij dit briefje afgedwongen. Ik wil hopen dat gij voortaan met eerlijker strijdmiddelen, voor den dag zult komen en dat gij geen wapens meer zult gebruiken die den ridder ontsieren, maar wel passen in handen van een struikroover. Mijnheer de Redacteur Ik hoop dat U, en het leesgrage publiek hieruit zult kunnen afleiden, dat, is er in troebel water gevischt, ik niet tot die visschers behoor, en misschien het bestuur achter het net heeft gevischt. Ten Blotte nog een paar vi-agen. Wie blijft het meest achter de schermen, hij die zijn naam oi'derteekent of hij die zulks niet durft of niet doet. Wie speelt nu de grootste huichelachtige rol Wie is nu eigenlijk de Pilatus, ik of het geheele Bestuur? ïu het laatste geval zal er een heele pot water noodig zijn. Wie heeft de goedgeloovige lezers het meest willen bedotten M. de R Nogmnal? mijn, dank voor de verleende plaatsruimte en geloof mij vrij dat het spreekwoord «Spreken is zilver en zwijgen is goud" voor mij verder eene zeer groote aantrekkelijkheid zal bezitten. Hoogachtend J. H. Jansen. Drunen 27 Jan. 1905. Geachte Redacteur 1 In het schrijven van den heer H. Jansen, in dato 22 Januari, lees ik, dat op de Vereeniging links van hem iemand zat, die hem beloog en bedroog en aan zijn rechterzijde iemand die hem uitlachte. Hoe rij int dat met zijn verlangen om later nog >ls Presideut herkozen te worden De heer Brugmans, Jansens vriend, sprak herhaaldelijk met mij hierover en verklaarde, dat, naar Jansens woorden, hij toch weer gaarne bij zijn vrienden zou aansluiten. Als secretarispenningmeester sedert 1 Nov. 19U3 acht ik het mij dan ook ten plicht ten strengste tegen de verdachtmaking van den heer Jansen op te kooien. Alle rekeningen en kwitantien sinds genoemden datum, zijn tea allen tijde voor den lieer Jansen ter iozage, terwijl ik mij gaarne bereid verkL-ar mij tc verantwoorden tegen wie bet ook zij. Als de h*er Jansen nu beweert hiermede niets te maken te hebben, waarom maakt hij er zich dan zoo druk over? Dunkend voor de v.il e'de iiiimte Uw Dw. J. SCilELLEKENS, S' cr. Penning, v. Euterpe.-» Drunen, 27 Jan. 1905. Wij ondergetekenden le.len der Liederlifel ,Kutcrpe' verklaren dat alle bewijzen en kwitan tien onzer Vereeniging in orde zijn bevonden bij de ontbinding op 20 Nov. 1.1. Gezien F. KLEIN, 1st Direct. F. KOK, 2de Direct. Jac. NE KUS, Leden. C. JÜOZEN. W. van LOGN. J. v. d. WIEL. F. VIVIËN. A. BROK. W. KLEIN. J SCHELLEKENS, Secretaris—Penningmeester. Geachte Redacteur I Wat is die heer H. Jansen een leuke broeder 1 Hij heeft geen lust om eerder op ons onzimiig sehrij -en tc antwoorden, maar wijdt er toch ten laatste een kolom druks uan.' En welk een argumenten voert hij aan om zich te verd digen. Het eene al zwakker don het andere. Veertien dagen zocht hij naar maasjes, om er door-te kruipen en than* speelt hij paaltje verwisselen, 'racht door het opdienen v»n nietige bijzaken, de aandacht van de hooldzaak af te leiden en anderen in het debat te betrekkei). Al die uit vluchten en kunstmiddelen waren niet noodig geweest, had de heer J. eenvoudig dei moed brzeten aan de uitnoodiging van een paar Bestuuisleden te voldoen en met Mej H., pardon Mej G. H. bij van Huiten de onderhavige kwestie even te bespreken. Alles ware dan atgeloopen geweest. Hij Iiad dan ook de moeite kunnen sparen een stukje van Mej. H. uit te lokkeu. 't Is waar, deze heeft het bewuste briefje niet geschreven, maar wel bare zuster Mej. de Wed. G. H., die met eerstgenoemde samen woont. Doch, wat verandert dat nu aan het wezen der zaak P liet afgetroggelde briefje bestaat toch en dat dit door den vi-iend van J., den heer Speydel, op verzoek van zekeren Brugman, gevraagd zou zijn is een flauwe uitvlucht, een scherm, waarachter men zich verschuilen wil. En wat een voor gewende onwetendheid betreffende het Piesident- schap der Vereeniging. De heer J. zou niet weten, dat hij de '2e President was. Laat hij nu kinderen zoo iets wijs maken. Wat raaskalt hij toch over hel zoek raken van rekeningen en kwitantiën. De heer Jansen eet toch, dat die alle voor hem ter inzage liggen, ook de aller laatste van f 110,tot algeheele aflossing der piano. Hoe kan of wil hij dan het bestaan hiervan nog langer in twijfel trekken, ilet Reglement, ja, dut is zoek geraakt en de alge raeene opinie is, dat het berust bij een paar leden, vrienden van den heer Jansen, die de Vereeniging niet kwijt kon raken en om welke zij tot ontbinding is overgegaan, alleen met het doel die lievo luidjes te slobbeo. Welk een onkunde of vermetelheid om te spreken van eene maandelijksche contributie van 10 ct. U zijt of wilt niet op de hoogte zijn, daarom zal ik verder over die borgstelling, de totale schuld, het batig saldo enz. maar zwijgen, want mijnt woorden zouden toch maar pnarlen voor de zwijnen zijn. Enoch, die blaffende hond. Maak u toch niet langer belachelijk met dat te willen volhouden. In uwe verbeelding wordt de Zefir een storm of moordgehuil, bet gekras eener deur eene bedreiging of verraderlijke overval. Zoo speelt de angst u parten. Waar het op aankomt blijft waar. U z ij t bij Mej. H. geweest om dat briefje, onverschillig in wiens handen het ook gekomen is. U durldet niet bij van Huiten komen om U te rechtvaardigen. Wentel U nu maar boe of waar ge wilt, gij kunt u slechtd nog vuiler maken. Al naamt ge ook een gasketel vol sunlicht zeep, een Drnnensche wiel vol water, een boender nog zoo hard, desnoods versterkt met uw hekelende, leugenachtige pen, gij kunt u zei ven toch in de oogen van het beter wetende publiek niet schoon wasschen, zoomin als de Moriaan. Die is en blijft zwart. Hoogachtend en dankend voor de verleende plaatsruimte, Een lid van het Bestuur. Beide partijen zijn nu een gelijk aantal malen aan het woord geweest. Wij achten de zaak nu meer dan voldoende toegelicht, zoodat wij in ons blad de discussie voor gesloten verklaren. DE REDACTIE. WAALWIJK. van 2128 Januari. GEBORENJohannes Arnoldus, z. van J. Bunnanje en M. A. Lombarts. - Petronella, d. van A. J. H Ketnper man en H. Schoenmakers. Fran- cjna Johanna, d. van P. M. v. d. Broek en J. van Wezel. - Lambertus Johannes, z. van W. Bossers en C. M. Brokke. OVERLEDEN Wilhelmus van Kuik, 7 mud. HUWELIJKEN A. C. Trimhach, 24 j. en O. v. d. Sanden, 28 j. Katholieke kiezer. Wij geluuen dat onze inededeelingen onder Provinciaal Nieuws een voldoend antwoord op uwe vr3geu in uw ingezonden stuk geven. U zult dus voorloopig hir-rraedè wel tevreden zijn. Redactie. bevelen zich beleefd aan tot het leveren van lichte en zware voor schoenfabrieken, drijfwerken, enz. Agent der UTRECHTSCHE v/d FIRMA Speciale inrichting voor hert-tellen van Schoenmachinen. Vermaakt Stanschmessen in alle modellen. Vervaardigd en plaatst voor Looierijen. Ons in uwe gunst aanbeveend, Naar iedere photografie verkrijgbaar

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6