>7 Slechts de rechters en officieren in Amster dam en in Rotterdam komen onm'ddelijk op hun maximum f 4000 (resp. f 5000 voor president en officier) te staan. De leden vau den Hoogon Raad griffier en leden van het parket inbegrepen, die den vollen ouderdom van 70 jaar en alle andere rechterlijke ambtenaren, die den vollen ouderdom van 65 jaar bereiken, wor den ontslagen. Bij de vaststelling van de griffierswed den gaat het ontwerp var. de veronderstel ling uit, dat de griffiersemolumenten bij de kantongerechten zullen vervallen. De thans genoten salarissen zullen dus moeten worden verhoogd. De wedden zijn zoo hoog gesteld, dat zij, na verloop van 10 jaren, tot het aanvangs salaris van den kantonrechter stijgen. De wedden van de subst.-griffiers zijn behoudens de vijf tweejaarlijksche verhoo gingen met f 200 ongewijzigd gebleven. Het aanvangssalaris van de ambtenaren van het O. M. bij de kantongerechten (1200) wordt verhoogd. Het ontwerp laat toe dat zij met f1500 beginnen. Uit een interview met mr. Aalberse. In een in Het Centrum opgenomen interview heeft mr. P. J. M. Aalberse o.a. op de vraag, hoe hij over protectie dacht, geantwoord Er kunnen, gelijk ook prof. Treub toe geeft, voorwaarden aanwezig zijn, die pro tectie oirbaar en wenschelijk maken. Maar die voorwaarden zullen in een groot land veeleer aanwezig zijn, dan in een klein land. Voor een klein land zal protectie in den regel bedenkelijk zijn en nooit geheel sterk kunnen worden. Denk maar aan 't gevaar van trustvorming. En op de vraag of hij meende, dat er kans zou bestaan op de tot-stand-koming eencr katholieke universiteit, antwoordde hij, dat z. i. daarop in de eerste tientallen van jaren nog geen uitzicht bestond. En hij liet daarop volgen Voorloopig kunnen wij met de leerstoelen tevreden zijn. Ze brengen ons niet het ideaal, maar onze bezwaren worden daardoor gedeeltelijk ondervangen. Alvorens een katholieke universiteit op te richten' is er nog zoo ontzaglijk veel te doen, ging hij voort. Ontzaglijk veel op allerlei gebied voor scholen sociale actie, kerkenbouw, en wat al niet, Hoe zouden wij aan de fondsen moeten koman voor een behoorlijke universiteit Toch is het goed, dat de mogelijkheid daartoe thans in de wet wordt verzekerd, want allicht zal dit tengevolge hebben, dat milder eenzijdig wordt te werk gegaan bij de voordracht van hoogleeraars-benoemingen. Blijft men zoo eenzijdig dan staat de stok achter de deur. Algemeene Bond van R. K. Kies verenigingen in Nederland. Den 11 den Februari 11. werd te Utrecht een vergadering gehouden van het*bestuur van den Algeraeenen Bond Als uitslag der gehouden verkiezingen van bestuursleden en plaatsvervangende bestuursleden werd mede gedeeld, dat gekozen waren voor Limburg H. J. II. Drehmans te Roermond en (als plaatsvervanger) P. H. Willemseu te Roer mond Noord-BrabaD t: Mr. M. van Dam te Breda en Pastoor Van Winkel te Schaik (bij Grave); Zeeland E. Mes te Middelburg, en J. Vrome te Middelburg Zuid-Holland le Mr. M. J. C. M. Klokman te 's Gra venhagen en jhr. mr. L. van Fisenue te Rijswijk (Z.-H.; 2e H. W. D. Hellebrekers te Rotterdam en C. Engels te Gouda Noord-Holland le Mr. F. J. M A. Reekers te Amsterdam en mr. E. P. '1. A. van den Bogaert te Arasterdam 2e Mr. J. N. J. E. Thijssen te Haailem en P. Bos te Hoorn Utrecht; Mr. dr. D. A. P. N. Kooien te Utaeoht en D. P. Hamers te Amersfoort Gelderland A. M. J. E. A. baron Van Lamsweerde te Arnhem, en J. P. Vemer te Groenlo O v e r ij s e 1 Mr. A. J. M. Vos de Wael te Zwolle en G. A. de Bruijn te Enschedé Friesland R. S. H. Visser te Sneek en W. Fransen Jr., te Leeuwarden Groningen: J. H. ter Veer te Gtoniagen en J. Ph. Hessels, te Groningen. Ter vergadering waren aanwezig de hee- ren Drehmans, Van Dam, Mrs, Kolkman, Engels, Reekers, Thijssen, Kooien, Van Laamsweerde, Vos de Wael, Fransen en Terreer. Uit het bestuur werden gekozen tot voor zitter Mr. d. D. A. P. N. Kooien te Utrecht onder-voorzitter, mr. M. J. C. M. Kolkman te VGravenhagele secretaris. A. M. J. E. A. baron van Lamsweerde te Arnhem 2e secretaris mr. M. van Dam te Breda penningmeester, mr. J. N. J. E. Thijssen te Haarlem. Eenige huishoudelijke «aken werden afge daan. Uit de daaropvolgende gedachtenwis- R. K. Kiesverenigingen in Nederland ten zaerste wenschte, en men van plan was aan de aangesloten Kiesverenigingen te advi- seeren, ora in de distrikten, die vertegen woordigd worden door leden der rechterzijde de aftredende afgevaardigden te steunen. De algemeene vergadering werd bepaald op Maandag 6 Maart 1905, tan 12 uur, iu „Het Kasteel van Antwerpen4 te Utrecht. Katholieke Club. Aan de Noordbrabanter wordt geschreven dat de achtien katholieke leden, die thans in onzeu Senaat zitting hebben, zich voor enkele weken geconstitueerd hebben tot een club, op de wijze zooals deze sedert jaren iu de Tweede Kamer bestaat. De constitu- eerende vergadering moet reeds hebben plaats gehad en daarin is lot voorzitter gekozen dc Noordbrab^ntsche afgevaardigde de heer inr. E. H. J. M. van Zinnicq Bergmann, tot onder-voorzitter de heer F. J. M. A Reekers, afgevaardigde voor Gelderland, en tot secretaris, mr. Regout, afgevaardigde voor Limburg. Apostolische Prefectuur. Z. H. de Paus heeft -onder den naam van Nederland-ch-Borneo een apostolische prefectuur opgericht en deze gescheiden van bet apostolisch vicariaat van Batavia. l)e nieuwe apostolisch prefectuur, die de H. Vader heeft toevertrouwd aan de paters Capucijiien, oinvat het geheele Nederland- sehe gedeelte van Borneo. De liberale Pers. De Nieuwe Rott. Crt. keert over 1904 aan de aandeelhouders een dividend uit van 30 pCt. tegen 25 pCt. over 1903. De liberale pers gaat niet slecht. Socialistische Polemiek. Een //geestigheid* uit het geïllustreerde Zondagsblad vau Het Volk Men verneemt, dat de redacties van De Standaard, De Vrije Socialist, De Volksbanier het Katholiek Sociaal Weekblad zich hebben aangesloten bij de nieuwe organisa tie van mest- en faecaliëHschippersl Een nieuw krankzinnigengesticht. Te Venraai (Limburg) zal binnenkort een nieuw krankzinnigengesticht verrijzeu. Het zal een kapitaal gebouw worden. De stich- tingskosten worden op niet miuder dan f 800,000 geraamd. Men zal krijgen over dekte corridors, die dienen tot verbinding van 12 prachtige paviljoenen (gevcheiden van elkander door 40 meter houtgewas, lanen enz.) aan den Oost-hoek een boer derij, 40 M lang en breed en eenige kleinere gebouwen, zoodat het geheele gesMcht uit 17 gebouwen zal bestaan en met tuinen, parken enz. 24 H.A. (beste bouwgrond) zal beslaan. Het nieuwe gesticht zal gebouwd en be stuurd worden door de Broeders der Cou- gregratie van liefde te Gent, die zich hoofd zakelijk bezig houden met de verpleging van mannelijke krankzinnigen, blinde, doof stommen en ongeneesbare zieken. Dit zal de 3ü-ste instelling ziju van deze over de geheel# wereld verspreide orde. Ona volk leert sparen. Alleen in Januari j.l. werd bij de Rijks postspaarbank f 6,063,322 ingelegd, dat is ongeveer f 300,000 meer dan iu dezelfde maand van het vorige jaar. Als bewijs van den grooten bloei, waartoe die instelling geraakte, gedurende haar on geveer 24-jarig bestaan, kau vooral dienen 't feit, dat op 31 Januari j.l. het aan de circa 1,121,000 inleggers per saldo ver- sehuldigde (de rente, over 1904 niet mede- gerekend,) ruim f 118,993,000 beliep, of ruim 10 millioen gulden meer dan eeu jaar tevoren 1 Lichting 1905. De provincie Noord:Brabant levert dit jaar voor de lichting 1905 1253 miliciens ter volledige oefening en 530 tot korte oefening, die ale volgt worden verdeeld. Regiment Grenadiers en Jagers resp. 60 er. 303e, 4e en 5e bataljon 2e regiment infanterie resp. 282 en 155 le en 3e bataljon 3e regiment infanterie resp. 115 en 40 le, 2e, 3e eu 4e bataljon 6e regi ment infanterie resp. 318 en 140 5e ba taljon 6e regiment infanterie 135 en 70; 3e regiment veeting artillerie le, 2», 3o, 4e, 5e, 6e, 7e, 9e en 10e compagnie resp. 100 eu 50 4e regiment vesting artillerie le, 2e en 3e compagnie resp. 60 en 85, regim^lt genietroepen resp. 20 eu 10 ter volledige en tot korte oefening ingelijfden. Bovendien van de ter volledige oefening ingelijfden 1 bij het tweede en 10 bij het 8e regiment huzaren bij het 8e regiment veld artillerie 112 bij de le, 2c eu 3e batterij, en 16 bij de 4e 5c en 6e batterij en 5 bij het korps ponteniers. Mammie zal komen De laatste creatie van den bekenden Hu morist Luciën ^Mammie zal komen' heeft overal een verbazend succes. In het Circus Pflaging te Rotterdam en in het Rembrandt- théatre te Amsterdam, alwaar de beer Lu ciën het voordroeg, was h9t een succós-fou, er kwam geen einde aan het applaus. Ook in de Provincie is er slechts ééu roep over deze creatie. Woorden en melodie zijn orgineel terwijl de voordracht zeer lief is zoodat „Mammie zal komen' in ieder gezin een goed figuur zal maken. Deze voordracht is alom verkrijgbaar. Waalwijk, 22 Februari 1905. De Hanze. Maandagavond hield de afd. Waalwijk en Besoijcn vnu „De Hanze', in de achterzaal van het hotel Verwiel, eene algemeene ver gadering die als naar gewoonte slecht was bezocht. Het aantal leden bedraagt onge veer een 60tal, dat dergenen die de ver gadering bezoeken, gewoonlijk een 10 15tal. Na opening met den gebruikelijken groet werden de notulen der vorige vergadering voorgeleden en ongewijzigd vastgesteld. Aan de orde komt bestuurskeuze. Door het bestuur worden aanbevolen de Heeren Chr. de Kort en J. vaD Mil, die gekozen worden. Door den voorziitcr wordt daarna voor lezing gedaan van een adres aan H.H. Ge deputeerde Staten, om met kracht aan te dringen op het u-rkrijgen van een vaste brug orer de Maasmond, wat. op de eerste plaats voor den neringdoenden middenstand van groot belang zou zijn, dit adres is door den voorzitter ssamgesteld naar aauleiding van een besluit in de vorige algemeene vergadering genomen. Een der aanwezigen merkt op, dat het toch beter zou ziju het adres der gemeente om een schipbrug te steunen, dat op zijn beurt weer gesteund wordt 'door een aantal gemeenten uit den omtrek. Zag het gemeentebestuur kans om ern vaste brug te krijgen, dan zou ze dat zrker wel vragen. Verschillende leden, alsook dc eerw. adviseur zijn het hiermede volkomen eens en besloten wordt dit iu het adres iu te lasscbeu. Aan de orde is oprichting van een krui- deniersgilde. Do Voorzitter deelt mee dat aan alle kruideniers eene uitnoodiging is gezonden om deze vergadering bij te wonen. Buiten de Hanzeledeu, is er slechts één die daaraan gevolg heeft gegeven. Waar van die zijde zelf zoo weinig ambitie eu ba- langstelling wordt getoond, is het niet aan de Hanze daar meer voor te doen. Wordl er later door hen behoefte aan gevoeld dan moeten ze 't xelf maar doen De Voorzitter deelt verder een en ander mede betreffende de Hanzebank. Hij legt uit hoe deze is ingericht, hoe en op welke voorwaarden geld is te bekomen en te beleggen enz.algemeen is men in deze afdeeling van gevoelen, dat de Hanzebank op de wijze waarop ze thans is opgericht en werkt absoluut geen succes zal hebben, en betreurt men het dat niet de gebruike lijke weg is gevolgu,en de ontwerpstatuten niet aan de 'erschillende afdeelingen ter beoor deling ziju ge. ouden. Uit die verschillende adviezen en mededeelingen had men dan het algemeen gevoelen kunnen distilleeren. Besloten werd dusdauig aan 't hoofdbestuur te melden. Na afhandeling der agenda vraagt «le heer Walth. v. d. Heijdeu of niet wen schelijk zou zijn een request te richten tut de gascommissie, om vermindering van den gasprijs, vooral ook voor kooktoestelleu die voor de werkzaamheden in een bedrijf wor den gebruikt. Nadat door den heer Tieleu medegedeeld is, dat bij de behandeling der begrootiug door dc gascommissie is verklaard, dat de eerste zorg zal zijn, wanneer de fabriek zoo goed blijft marcheeren, om den gasprijs te verminderen (jammer van de dure steenkolen 1 Red) wordt besloten de vol doening dezer belofte met vertrouwen at te wachten en dat het bestuur deze zaak in overweging zal houden. De Voorzitter waar schuwt nog tegen de lectuur die deze week werd gecolporteerd en niet veel goeds be looft te worden. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Uitvoering. Naar wij met genoegen vernemen, zal onze zoo gunstig bekende operette-ver- eeniging T. A. V. E. N. U. ons Vasten avond Zondag weer een mooie en ge zellige uitvoering aanbieden. Opgevoerd zullen o- m- worden Kell- ner und Lord, van Kipper, Docter Theo bald van Sturm en Een boerenrepetitie van Simon. Voor afwisseling zullen een paar koor nummers en door de solisten eenige iederen gezongen worden. Het zal overbodig zijn, over 't geen deze avond belooft veel te zeggenwij hebben telken jare te algemeen en met te veel genoegen deze uitvoering bijge woond, als dat haar aan te bevelen nog noodig zou zijn. A. s. Zondagavond zal de tooneel- vereeniging «Ons Genoegen», president den heer Jac. Mahieu, in de zaal van den ïeer Jos. Thijssen, hare 2e winteruitvoe- ring geven. Behalve enkele muzieknummers zullen worden gegeven Een oud soldaat, too- neelspel in drie bedrijven en het blijspel «De twee dooven.» Met ijver heeft men zich op goede uitvoering toegelegd, zoodat een gezellige avond met druk bezoek te wachten staat- A. s. Zondagmorgen zal, naar wij vernemen, door de harmonie l'Esperance een matinee wordeu gegeven en met Vas tenavond-Zondag, des avonds een volks coucert tegen een entree van 10 cent, wat zeer zeker veel volk zal (rekken, en velen die dat anders moeten missen in staat stellen, eens te hooreu hoe hoog onze harmonie tegenwoordig weer staat. Teeravond. Maandagavond vierde de tooneelver den heer G- Smolders in de 2e Zeine, haar jaarlijkschen feestavond- De leden waren natuurlijk allen opgekomen en het ging er recht vroolijk en gezellig naar toe. Na eene kleine versnapering, werd dc avond verder doorgebracht met biljart en kaartspel, een vroolijk lied en een aardige voordracht, terwijl een heerlijk maal, dat de gastvrouw alle eer aandoet, het slot was van en een waardige kroon zette op dezen welgeslaagden feestavond. Brand. Toen bakker T. Maandag met zijn kar, waarachter een zak met houtskool was gehangen, door Baardwijk reed, werd hij opmerkzaam gemaakt, dat de zak in brand stond. Daar het ongeval spoedig werd ontdekt, kon de zak van de wagen worden verwijderd, voor ook de wagen door het vuur werd aan getast- BESOIJEN. Zondagavond gaf de Lieder tafel //Oefening baart Kunst' alhier in hare zaal bij Hen Heer W. Brokken haar tweede Winterconcert. Reed? lang vóér het begjn was de zaal flink bezet en toen om kwart voor acht met hel programma werd aangevangen, was er geen plaats meer te vinden, zoodat verschei dene heeren zich met een staanplaatsje moesten behelpen. De belangstelling, welke deze, vereeniging van het publiek mag onder vinden, zoowel v#n deze plaats als van Waalwijk, uit welke gemeente ook weder verscheidene notabelen dit concert inet hunne tegenwoordigheid vereerden, is dan ook alles zins verdiend. Deze uitvoering, welke buiten gewoon geslaagd mag lieeten gaf hiervan wederom het bewijs. Het concert werd ingezet met „Sterren- nachl' van Storch. Dit koor werd goed uitgevoerd. Echter zouden wij den Heer Kooien aanraden in 'i vervolg voor begin- nuinmer een frisscher koor te zingen. De zangers zijn steeds een weinig onder den indruk bij den aanvang van een concert en dit was ook hier te hooren. Voor het uit voeren van zachte fijne kooru'uinmers heeft men allereerst kalmte noodig, daar de hooge partij met falset zingt en bij de minste on rust in de pianissimi zeer licht ongelijk wordt. Hierop volgde Hymne aan den Nacht' van Beethoven, verplicht kwartet, gezongen door de eerste prijswinuers van den ouder lingen kwartetten-wedstrijd door de Lieder tafel 28 Januari 1.1, gehouden. Dit kwartet werd zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. Het klankgeh'dte dezer vier mannenstemmen is werkelijk uitstekend, terwijl de voordracht zeer te rormeu was, geen wonder, dat zij met dit kwartet den eersten prijs behaalden. Wij wenschen hen daarmede van harte, geluk. Op aanhoudend applaus gaven zij nog ten beste bun gekozen nummer insgelijks op dien avond uitgevoerd n.l. „die Vesper' van Beethoven. Ofschoon dit kwartet goed werd uitgevoerd, werd het niet zoo fijn vertolkt als het vorige. Ook aan de uitspraak moch ten de heeren zangers wel een weinig meer zorg besteed hebben. Over het geheel werd dit tamelijk moeilijk kwartet echter zuiver gezongen. Hierna werd door den Heer E. de Bakker, President der Liedertafel den Heeren Kwar- tetzaugers officieel de Diploma van deu Eer sten Prijs in hartelijke bewoordingen aan geboden. Thar.s kwam de Heer J. Wilmont op de planken met „Begrafenis met Hindernissen'. Deze scène zette natuurlijk de lachspieren van bet publiek in voortdurende beweging. De voordracht liet dan ook niets te wen schen overnatuurlijk spel, fijne mimiek en last not least, goede zang, wat niet van alle komieken gezegd kan worden. De uitbundige toejuichingen noopten den Heer W. nog toe te geven „een vers op A. E. en I. wat ook zeer veel bijval verwierf. Nu volgde „In Leed'. Dit prachtig door werkte en moeilijke koor van Hol werd op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Jammer, dat voor zulke koornummers de Tenorpartij niet een beetje sterker bezet is. De uitvoering was fijn eu alle teekens wer den keurig geobserveerd. De Heer Kooien toonde hier een uitmuntend dirigent te zijn, die met zijne zangers heel wat kan ten uit voer brengen. Hij heeft allen aan zijn stok en baalt er uit, wat er in zit. Toch durven wij een kleine opmerking maken, die de Heer Kooien ons ten goede zal houden n.l. dat een weinig vlugger tempo aan het geheel niet zou schaden. Waar men met een betrekkelijk zwakke tenor-partij rekening te houden heeft, moet ook iu 't belang van de zangers overmatig trekken en terughouden in tempo's vermeden worden, daar dit de zangers te veel afmat. Iu het slot van dit koor was duidelijk vermoeidheid waar te nemen. Wij herhalen echter dat de uitvoering, van dit nummer zuowel wat zuiverheid als acu-atesse betreft, bewondering wekte. Thans nam de Commissaris der vereeni ging de Meer Aut. van Delft Hzn het woord om in fraai gekozen taal de Diploma aan het den 2den Prijs winnende kwartet aan te biedeD. Daarna bracht ZEd. in een gloedvollen speech dank aan het publiek en vooral aan den trots der Schepping, zooals ZEd. het scboone geslacht noemde, voor de trouwe opkomst, er bijvoegende, dat, waar deze zich zoo sterk vertegenwoordigen, de Heeren niet zullen ontbreken en het dus den bloei der vereeniging moet bevorderen. No 4. van het programma* Le Credo dn Paysan'. Bariton Solo van Goublier, gezon gen door den Heer L, Madiol, had zeer veel rëhelïu nei wrs 7.eer goed, vooral het biddend refrein werd verdienstelijk vertolkt. De heer Madiol beschikt over ern flmk klankvol geluid. Deze stun is in den laatsten tijd merkbaar voor- uitgegaan. Ook dc uitspraak van het Fransch was ie prijzen. Wij brengen den Heer M. onze welgemeende hulde. No 5. „Abendfeier in Veucdig' van Weith een zeer moeilijk, doch tevens rijk en dank baar werk werd uitmuntend ten gehoore gebracht. De vele moeilijkheden werden zeer gemakkelijk overwonnen, de nunnceerir.g was fijn aangebracht en kunnen wij dit het best gezongene koor véér de pauze noemen. Hierna werd door den President met eene schoone toespraak de derde en laatste diploma van den kwartetten wedstrijd overhandigd. Na de Pauze werd het programma voort, gezet met //Verbeidend* van Georg Rijken, Dit koorwerk zijn de zangers ook zeer goed meester en werd als altijd goed gezongen. Wat wij hierboven aangaande de tempo van „in Leed' releveerden is echter o* i. ook op dit nummer van toepassing. No 7. ,/De Tratien', (kwartet) van Schu bert. Dit fraaie nummer viel ons wel een beetje tegen, te meer nog, daar wij dit voor eenigen tijd op zoo artistieke wijze van 's Bosch mannenkwartet hadden genoten. De Tenor en de Bas waren op plaatsen minder gelukkig, waardoor de intonatie niet heel lekker werd. Wij hopen dit echter van deze zangers nog eens in gunstiger conditie te mogen hooren. Veel succes behaalde de Heer Wilmont met zijn „Nisuwe Burgemeester van Baokel' Typisch was de verschijning, koddig zijne mimiek, voortreffelijk zijne declamatie. Als toegift gaf hij nog op herhaald applaus. „Het Uurwerk', waarmede hij als immer veel bijval iuoogstte. Het glanspunt der koornummers wat uil- voering betreft, was „Nimmer Nacht' van Andriessen. Heerlijk werd dit koor in alle ÊDesses afgewerkt, ieder <#oord was ver staanbaar, prachtig was de nuai.ceering, in een woord, dit was uitmuutend. No 9. De Tenor solo //Lente* van v. d. Linden is een mooi lied, dat door den Heer Verhoeven vrij goed gezongen werd, hij beschikt orer een best tenorgeluid en kan gemakkelijk de boogie in. Dit lied moet echter meer hartstochtelijk en, naar ik mreu, ewegelijker worden voorgedragen. Ook moet de heer V. een beetje werk maken van uit spraak en klankvorming, dan is met dit geluid heel wat uit te voeren. No 10. A. B. C vau Radoux, een parodie op het alphabet, een vroolijk en frisch koor besloot op waardige wijze dit schoone eu uitmuntend geslaagde concert. Wij brengen hulde aau de Liederlafel, voor dezen gcnotvollen avond vooral aan den talentvollen directeur, de heer L. Kooien, die door zijn onvernioeiden ijveren geniale leiding deze vereeniging iu zoo kor ten tijd op zoo'n hoogte heeft weten te brengen Onzen hartelijken dank aan den Heer A. Hurkmai)8 Hz. voor zijn uitmuntend accom pagnement van de soli en scènes, en dank tevens aan de heeren solisten voor hetgeen zij tot het welslagen van dezen gezellige» a-.ond hebben bijgedragen. Heden morgen te elf uur had op het raadhuis te Besoijen de aanbesteding plaats voor het bouweu eeuer openbare school met onderwijzerswoning en bijlevering der achool- raeubelen. Niet minder dan 32 (zegge twee en dertig) aannemers, uit alle plaatsen van den omtrek, hadden ingeschreven, wel een bewijs, dat in vele plaatsen, evenals hier, gebrek aau werk is in het bouwvak. Ingeschieven werd door H. Michael, Kaatsheuvel f 24730 L. W. Brouwers. Breda 24350 H. G. v. d. Akker, Breda 24118 G. den Teurling, Besoijen 24000 P. Roovers, Waspik 23900 O. Michaels, Vrijh.-Cappel 28800 H. v. Meeren, Oosterhout 23680 J. Clarijs, Zevenbergen 23565 P. Smit, Zevenbergen 23550 A. J. v. Meer, Zevenbergen 24525 Th. Blijleveus, Made 28360 H. v. d. Meijs, Besoijen 23210 A. Michaels Jr. Aalburg 28000 Th. Roovers, Made 22077 A. v. Rijswijk, Heusden 22920 M. v. Ooyec, Gameren 22796 Q. v. Huiten, Waalwijk 22499 J. Wehrmeyer, Breda 22200 J. Groenen, Tilburg 21800 W. van Heesch, Waalwyk 21628 J. v. Dun en P. Vaessen, Vucht. 21500 Wed. Aarts Zonen, Waalwijk 21389 A. de Vroom Co. 's Bosch 21300 J. v. Riel Mulders, Tilburg 21200 A. J. v. Riel. Tilburg 21190 W. Neefs, 's Bosch 21000 P. v. Huiten, Waalwijk 20400 A. Treffers, Waalwijk 20819 Wed. Vervest Zonen, Tilburg 20800 A. Dankers, Heusden 20171 H. J. M. Waokerbausen, Teteringen 19895 C. de Graaf, Tilburg 19780 CAPELLE. Het aantal kiezers, voorko mende op de op 15 Febr. j.l. door Burge meester en Wethouders van voornoemde gemeente, vastgestelde kiezerslijsten voor de Kamer van Arbeid voor het Schoenmakers bedrijf te Waalwijk, bedraagt: 6 patroons en 44 werkliedenkiezers. HEISTRAAT. Zaterdagmiddag sloeg het half ingespannen paard van den landbouwer B, L. v. P. te Heistraat door onvoorzichtig heid van den voerman op hol. Door het op

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2