BUITENLAND. Spanje. üuitschland. Italië. Engelsch-Indië. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. De A.-R. Partijdag. Tweede Kamer. Vacantiekaarten. Het jaarverslag van de S. D. A. P. Waalwijk, 12 April 1905. Gemeenteraadsvergadering. Centrale R. K. KIESVERE BNIGING Onwaar 1 le H. Communie. Gymnastiekvereniging. De Tilburgscbe Gymnastiekvereeniging „De Germaan" heeft het plan voor de leden oilier Waalwijksche Gymnastiek vereeniging, directeur de heer Prinsen, over eenigen tijd eene voorturnersles te geven op de zaal Musis Sacrum. Eeu druk bezoek mag met reden tegemoet gezien worden. Herijk van maten en gewichten. De herijk van meten en gewichtun zal plaats hebben Schutterij. Het Gemeentebestuur van Waalwijk maakt bekend dat de kleederen, wapenen en het leergoed der schutters van alle lichtingen moeten worden ingeleverd ten raadhuize alhier op Maandag 17 dezer des namiddags tusscheu 121/a en 3 uur. Te meer verdient deze veronderstelling geloof, waar van Singapore bericht werd, dat slechts een deel passeerende is gezien. Het vermoedelijke doel van deze manoeu vre zou dan zijn de Japanners van het spoor te brengen en, terwijl Togo in gevecht ge wikkeld was met Enquist, met de andere schepen onder Rodjestvensky de Japanners in den rug aan te vallen. De correspondent van de Matin weet nog het volgende ie melden: Zondagavond meende men op de bureaux van den staf van de marine te Petersburg met zekerheid te mogen veronderstellen.dat het aanstaande gevecht geleverd zal worden in den omtrek van de Pescadores (Visschers— eilanden) daar hebben de Japanners hun basis voor versterkingen en reparaties. Men verwondert zich er dus ook volstrekt niet over, dat het eskader van Rodjesivensky een tiental Japansche kruisers voor zich uit heeft zien vluchten, die den voorgeschoven post van Laboean, in het N.W. van Borneo hadden verlaten, waar zij zich hadden opge steld, om van daar uit verkenningsvaartuigen uit tc zenden. Laboean is Engelsch maar de Pescadores zijn siuds den afstand van Formosa aan Japan een Japansche bezitting. Togo's tactiek schijnt dus daarin te beslaan dat hij tracht de russen te lokken in de voor hem meest geschikte wateren eu Rod- jesvenski moet hem of hij wil of niet volgen. De waargenomen Japansche kruisers ver liezen zelfs in dc verte het contact met de Russen niet hun doel is het eskader te bemoeilijken zoo mogelijk een gedeelte in den grond te boren. Een der beslissendste oogenblikkeu van den strijd staat voor de deur. Iu de Daily Telegraph werd onlangs door een deskundige hand de volgende vergelijking samengesteld RUSLAND JAPAN 5 8 18 10 93 Slagschepen11 Gepantserde kruisers 3 Beschermde kruisers 6 Onbeschermde kruisers 0 Torpedobooten 15 Op het oog is Ruslands vloot dus sterker, doch door deskundigen, die de waarde van beide vlooien beoordeeleu kunneu, wordt de krachtsverhouding, voornamelijk als gevolg van het verschil in onbeschermde kruisers en torpedobooten, aldus opgegeven r Rusland 9: 2 tegen Japan 11 6. Daarbij zijn niet in aanmerking genomen de voordeeleo, die Togo boren Rodjestvensky bezit, als betere oefening, gehardheid in het vuur, makkelijk bereikbare basis. Rodjestvensky en z ij n vloot. Rodjesivensky is bekend als een knap artillerist en een goed sira'eeg, wiens door zicht tegen zijn gebrek aan ondernemings geest wel opweegt. De zwakke zijde in zijn vloot, namelijk de tota e ongedisciplineerd— heid van zijn mannen, moet hij tijdens zijn reis volledig overwonnen hebben. De oorlogsschepen zelf zijn alleszins be trouwbaar, al is het waar, dat hun onder ling verschil in type en snelheid hun geza menlijke gevechtswaarde benadeelt. Beide vloten kruisen dus om of iu onzen archipel en een fliuk eskader onzer zee macht is uitgezonden om onze neutraliteit te haudhaven, wat geene gemakkelijke taak zal wezen, vooral daar de vreemde vloten over verschillende puuteu verdeeld zijn maar toch zal alles worden iu 't werk gesteld, om die neutraliteit te verdedigen. De wereld kan zich op een grooten zee slag voorbereiden, voor ons Nederlanders vooral van grrot belang op verschillend gebied. TOKIO, 11 April. Japan gaat, nu de Russen hun leger in Mantsjoerije reorgani— seeren, zijnerzijds hetzelfde doeu. De tegen- wooidige gevechtseenheden worden verdub beld of verdrievoudigd. Tegen den herfst zal Japan naar schatting meer dan een milliojn soldaten op de beeu hebben, met inbegrip van de tegenwoordige strijdmacht te velde, die 700,000 man telt. De Japanners ziju overtuigd, dat zij Char- bin bezet kuunen houden en tegelijkertijd in oostelijke richting tegen de Russen kunnen optreden. In tegenstelling met de zwartgallige be - richten omtrent verwachte manifestaties tegen de komst van koning Alfons te Valencia, is de jonge" vorst Maandagmorgen in de overwegeud republikeinsche stad allerharte lijkst ontvaügen. Geen enkel incident deed zich voor. De Hohenzollern is thans met keizer Wil helm naar Mes9tna vertrokken. Te Messina was een feestelijke menigte saamgestroomd, om den keizer te begroeten. De Hohen zollern werd Maandag tegen zes unr van het eiland Stromboli gesignaleerd. De keizerin is uit Taormina vertrokken, om haren gemaal te Messina te ontvangen. Men meldt dat de Duitsche keizerlijke familie ook op het Valikaan een bezoek zal breugen. Koning Victor Emmanuel zal persoonlijk de conferentie ter voorbereiding van het Internationaal Landbouwinstituut openen. Nagenoeg alle vreemde rijken hebben reeds de lijst, bevattende de namen hunner afge vaardigden, ingezonden. Italië zelf zal ver tegenwoordigd zijn door gedelegeerden uit bijna alle provincies en gemeenten behalve een groot aantal leden van landbouw- vereenigingen. hopen in het district Kangra zijn opgesloten. Kitchener heeft twee compagniën sappturs en 600 genisten naar Dharmsala gezonden, die naar slachtoffers zullen zoeken. Nadere telegrammen uit noordelijk Iudië behelzen dat geheele steden als weggevaagd en geheele streken verwoest zijn, vooral rondom Dharmsala eu Kangra. Enkele men- schen zijn uit Diurmsala te Lahore aange komen, maar zoo op van de zenuwen dat zij niet veel kunnen zeggen. Depuy, chef der politie, heeft ziju geheele gezin verloren. De bisschop van Lahore en zijne geestelijken zenden doodkisten naar Dharmsala. Het "antal do_den tengevolge van de aardbeving wordt in het onderdistrict Palam- pur op een drieduizend geschat, en in het ondeidistrict Kangra op een tienduizend. Uit Lahore wordt geseind dat er waar schijnlijk nog levende menschen in de puin- Naar gemeld wordt, zijn voor de depu- tatenvergadering d°r antirev. partij vier duizend toegangskaarten uitgegeven. De zaal van Tivoli te Utrecht, waar drZr bijeenkomst plaat" heeft kan slechts '.en 250U personen bevatten, zoodat uit den aard der zaak velen zullen moeten worden geweigerd. Voor dezen wordt echter een zaal in Kunsten en Wetenschappen be schikbaar gesteld waar ds. Talma een redevoering zal houden. De Tweede Kamer gaat einde dezer week uiteeu met het voornemen, Dinsdag 2 Mei de werkzaamheden te hervatten en tot het laatst dier maand bijeen te blijven. Dr. Kuyper en de Pers. Men meldt uit Den Haag Dr. A. Kuvper heeft bedankt als eere voorzitter van den NederLndschen Journa listenkring naar aanleiding van en onmid dellijk na de kritiek door den Kamerovei- zichtschrijver van het Handelsblad geoefend op de bekende uiting van den Minister de Nederlandsche Pers in zijn discussie, ten gevolge van de interpellatie van Kol in zake het ontslag van den Minister van Buitenlandsche Zaken. Het Kringbestuur heeft daarop geant woord, dat het besluit van den Minister betreurt en dit niet geboden acht door de uiting van een enkel Kringlid, doch dat het tevens meent niet te mogen verhelen, dat het Kringhestuur ook door de bedoelde woorden van den Minister pijnlijk getroffen is en dat het de ernstige overtuiging van het bestuur is, dat de Nederlandsche Pers zulk een uitspraak niet heelt verdiend. Naar wij vernemen, zal de direotie der Siaatspoorwegen op verzoek van het Ne- derl. comité der tentoonstelling te Luik, de vacar.t'ekaarten voor alle drie klassen, welke anders alleen in Nederland geldig zijn, dezen zomer ook doen gelden tot Luik. Het Volk is begonnen met het publiceeren van het jaarverslag van de Sociaal-Demo cratische Arbeiderspartij, dat reeds twee pagina's van het blad inneemt. Ond*r het hoofd „aantal afdeelingen en leden'' vinden wij vermeld, dat de partij op 81 Dec. 1903 bestond uit 124- afdeelingen. In 1904 werden opgericht 20 atdeelingen en werden opgeheven 7 afdeelingen, zoodat het aantal afdeelingen op 31 Dec. 1904 bedroeg 137, met ruim 6000 leden, tegen 5600 op 81 Dec. 1903. Wat een groei I zegt de Standaard. STAAT en SCHOOL. Ons Christelijk standpunt door Ferd. Fransen. „Het was een goed werk van den ge- „achteu schrijver, om uit hetgeen door hem „geschreven en gesproken werd over het „onderwerp: „Staat en School" deze bro chure samen te stellen". Met deze alles zins gewettigde uitspraak leidt de verdienste lijke Redacteur van „de Katholieke School" deze hoogst actueele pennevrucht vin den WelEerw. Heer Franssen bij het Nederland sche publiek in. Na aandachtige leting beamen wij dien lof volmondig. Het eerste gedeelte dezer brochure, de zeer merkwaardige rede: „Staat en School", door den Adviseur der Afdeeling Waalwijk Heusden van den R K. O. B. uitgespro ken op de Algemeeue Bondsvergadering van het jaar 1904, heett om zljue zeer bevat telijke en juiste uiteenzetting der rechtsver houdingen tuf seller. Staat en School niet alleen een hoogst actueele, maar ook een niet gering te schatten blijvende waarde. Het m er polemisch en apologetisch tweede gedeelte dezer verdienstelijke pennevrucht moge om de noodzakelijke mededeeliug van de hoofdbepalingeu der aanhangige onder- wijs-novelle en van het karakter van den daartegen gevoerden strijd om de korte, doch principieele weerlegging van al de daartegeu bijgebrachte bezwaren op zeer bijzondere wijze „zeitgomiiss" heeten. Wij zouden de waarheid te kort doen, zoo wij niet als onze oveituigiug uitspraken, dat het ook in latere dagen voor de belangstellenden in de ge schiedenis vau onztn Nederlandschen School strijd zijn volle waarde zal behouden. Als wij hier nog bijvoegen, dat dit zeer net uitgevoerde werkje niet alleen aan den heldereD betoogtrant des schrijvers doch ook aan de gezaghebbende citaten daarin opge nomen eene »eer bijzondere aantrekkelijkheid outleent, meenen wij ous oordeel genoeg gerechtvaardigd te hebben en achten wij ona gerechtigd de verspreiding dezer brochure ten zeerste aan te bevelen. Zij zal winsten opleveren voor „waarheid, vrijheid, recht Te verkrijgen in boekhandel A. Tielen, Waalwijk. Openbare raadsvergadering op Donderdag 13 dezer des voormiddags om 11 uur. Aan de orde Benoeming van een annraeester. HOOFDBESTUURSVERGADERING der in 't district Waalwijk. Maandag middag ten ongeveer 5 uur had in 't hotel Verwiel du hoofdbestuursver- gsdering der centrale kiesvereniging, tot behandeling en vaststelling van 't reglement, plaats. Afgevaardigden van alle opgerichte afdeelingen een 20 tal waren opgekomen, en verder waren nog verschillende leden tegenwoordig. De Edelachtb. Heer J. A. J. van Heijst riep als voorloopig president de aanwezigen hartelijk welkom toe en achtte de zeer drukke opkomst een bewijs van belangstelling in de goede zaak. Hij sprak de hoop uit dat de discussies vrien.lschappelijk zou len zijn tn stelde verder den Eerw. adviseur aan de vergadering voor, zonder wiens medewerking het succes nooit zoo groot had kunnen zijn, zonder hem waren geen 20 bloeiende af deelingen opgericht, het resultaat van onze. taak, die wij zoo goed mogelijk hebben ge tracht te volbrengen. We gaan nu over tot het vaststellen vau het reglement, waarop we voort kunnen bouwen. Daarna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen welke werden goed gekeurd. Uit deze notulen bleek dat in do vorige vergadering een schrijven van den beer W. Mutsaers was ingekomen waarbij hij mede deelt, dat hij bij de a.s. verkiezingen niet. meer in aanmerking wenscht te komen en zich voorstelt in eene algemeene vergadering de kiezers dank te komen betuigen voor het genoten vertrouwen. De eerw. adviseur wenscht alvorens het bestuur der nieuwe kiesvereeniging haar werk begint, de heeren te felecileeren met het vertrouwen door de verschillende afdeeliu- gen in hen gesteld tn allen op te wekken tot werkzaamheid en eensgezindheiddan zal een goed regUmeut worden vastgesteld, de kiesvereeniging goed werken en dan hoopt ook hij zijn beste krachten als adviseur daaraan te besteden Bravo's. Daarua wordt overgegaan tot behandeling van 't reglement. Het zou ons natuurlijk te ver voeret-., om hier eene discussie van ruim drie uren weer te geven, wij zullen daarom alleen de voornaamste wijzigingen geven, die in 't reglement zijn aangebracht, te meer daar wij spoedig in staat zullen zijn het reglement in zijn geheel te geven, zooals het tliuns is vastgesteld eu we in ous hoofdartikel van heden ook een en ander bespreken; we zullen dan ook de afdeelingen, bestuursleden en 't ledental geven. De meeste wijzigingen en aanvullingen werden voorgesteld door de afdeelingen Waalwijk, Udenhout, Drunen en Waspik. Bij art. I werd door den afgevaardigde van Waalwijk voorgesteld de kiesvereeniging ook te doen werken voor de Statenverkie zingen om redenen en op de wijze in ons \orig nummer in 't verslag der vergadering te Waalwijk medegedeeld, waarmede het hoofdbestuur zich wel kon vereenigen. Drunen meent dat het mandaat der afge vaardigden niet zoover gaat, dat deze alleen kunnen spr ken over de Tweedï Kamer. Udenhout zou het in princiep aannemen ook voor de Staten en dan in de vergade ringen erover spreken, waarbij Waspik zich aansluit. Aan 't slot der vergadering is besloten deze statuten der kiesvereen-ging maar direct pasklaar te maken voor de Staten, daar de afgevaardigden goed den geest hunner leden in dez' kennen. Bij art. II draagt Waalwijk voor om alleen te zetten om lid te kunnen worden, moet men zijn R K kiezer in 't district Waal wijk en verder dat op voordracht, van het bestuur door de alg. vergadering iemand het lid maatschap kan worden ontzegd. Daardoor zijn alle :ezwaren, die van talrijke zijden er tegen kwamen, opgeheven. Drunen vindt het goed, maar zou er bij wenschen „op voordracht van 5 leden," Op voorstel van Udenhout wordt dit artikel als volgt gelezen: „Hij die lid wenscht te worden wendt zich tot een der leden van 't bestuur der afdeelingindien het bestuur meent om gegronde redenen ni.-t te kunnen voldoen aan dit verzoek, geeft het diarvan kennis aan den betrokken persoon, hem de keuze latende, zich terug te trekken of zich te onderwerpen aan de ballotage op de eerstvolgende alg vergadering. en verder volgen Waalwijk en Drunen: LedeD kunnen door de alg. verg. der aid. op voordracht van 't bestuur of van 5 leden, van het lidmaatschap vervallen worden ver klaard. Besloten wordt verder dat de wijze van aftreden, de duur der zitting enz. betref fende art. IV en V, zullen worden geregeld bij huishoudelijk reglement. De heer M. van Loon wyat vooral op de le alinea van art. I, »1. het ontwikkelen eu voorlichten omtrent politieke en maatschap pelijke vraagstukken, dat dit zoo iroed kan gebeuren op de jaarlijksche algemee.ne ver gadering. Art. VI wovdt besloten te lezen, dat men boven de 150 leden, voor iedere 50 leden een stem heeft. Art. VII luidt: het hoofdbestuur kiest uit zijn midden een voorzitter en onder voorzitter, die met den secr.-peuningmeester het hoofdbestuur uitmaken. In Art. XII betreffende de c indidiatstelling wordt het voorstel Waalwijk aangenomen, cin iemaml direct gekozen te vorklaren als hij i/i van de uitgebrachte stemmen heeft. Besloten wordt dat minstens 10 cent per lid aan 't hoofdbestuur moet worden afge dragen, iedere afd. kan de contributie verder bij huishoudelijk reglement bepalen. De afdeeling Drunen «telt voor de over blijvende gelden b;j ontbinding te voteeren aan de R. K. Kweekschool te 's-Boscli, hetwelk wordt aangenomen. De afdeeliug Waalwijk stelt met het oog op de Statenverkiezing vooreen nieuw artikel bij te voegen nl. Eventoëele onderhande lingen met andere partijen worden gevoerd dooi 't hoofd bes! uur. Aangenomen Daarna wordt het reglement in zijn geheel vastgesteld. Dan volgt eene bespreking van intiemen aard, die wij op verzoek niet publiceeren en len slotte werd door tien afgevaardigde van Waalwijk ridder de van der Schueren, een hartelijk woord van hulde en dank ge bracht aan t voorloopig bestuur, vooral de heeren, die als missionarissen zijn rondge trokken om in 't district zieltjes voor de kiesvereeniging te winnen en geen moeiten daarvoor hebben geschroomd. Als blijk van vertrouwen stelt hij voor bij acclamatie de heeren als voorzitter en secretaiis te be stendigen. Algemeen applaus. Volgens de statuten moest stemming plaats hebben en werden als leden vau 't dag. best. gekozen J. A. J. van Heijst, voorzitter, Ridder de van der Schueren, vite-voorzitter van Eggelen, secr.-penningmeester, die allen de benoeming met een woord van dank aan nemen. Daarna weid deze belangrijke vergadering gesloten. Wij lezen in een ander blad onder staand bericht „De centrale r.-k. kiesvereeniging in 'tiet district Waalwijk heelt bepaald, dat harer zijds de candidatuur van mr, J. A. Loeff, minister van justitie, zal worden bevorderd, zonder diens verlof at te wachten tot het stellen dezer candidatuur. Het bestuur der vereeniging is Maandag samengesteld uit de heeren J. A. J. van Heijst, burgemeester van Baardwijk, voorz. K. ridder de van der Sohueren, burgemeester van Waalwijk, vice-voorz. en van Eggelen, gemeente-secretaris in Heusden, secretaris. „Kort en bondig kunnen we hier opant woorden, dat de le alinea absoluut onwaar is, daar dc kiesvereeniging nog niet heefi vergaderd en de algemeene vergaderingen der verschillende afdeelingen een candidaat stellen of besluiten nemen dienaangaande besprekingen die omtrent candidal en reeds hier en daar worden gehouden m meer iniiemen kring, zijn toch zeker geen offi- cieele uitspraken, dit recht is alleen aan alle kiezers in eene algemeene vergadering der leden. De candidaatstelhng zal echter zoo spoedig mogelijk plaats hebben. Begunstigd door het weder was de dag der le. H. Communie, ook dit jaar een dag van treffende devotie en algemeene feest-« vreugde, schoouer en luisterrijker zelfs dan te voren is deze plechtigheid gevierd. Liet het weder in de voorafgaande dagen zich dreigend aanzien, zoo zelfs dat sneeuw en hagelbuien zich beurtelings afwisselden, op deu feestdag zelve, bleek ook het grillige voorjaarsweder zich te schikken iu de feest stemming. Helder scheen de zon en schonk de aarde een lachend aanzien, tot vreugd zoowel van grooten als kleinen. liet leverde een treffenden aanblik op, toen in het vroege morgenuur, de commu nicanten vol ingetogenheid en blij verlan gen, zich onder herderlijk geleide iu processie naar de Kerk begaven. Dat waarlijk ge wichtige moment in het leven, God voor het eerst te ontvangen ging voor hen plaats hebben. Innige aandoening teekende zich af op hun rein gelaat. Het inwendige van het kerkgebouw was op passende smaakvolle wijze versierd. Onder luisterrijk ceremonieel werd de II. Mis opgedragen door den Z.E. Heer Pastoor die in een hartelijke gevoelvolle toespraak den kinderen het geluk en de zielevreugde schildert die hen gingen te beurtvallen, uit de volheid van ziju herderlijk hart, smeekt hij den lleaiel rijken zegen at over den levensloop van hen die heden tot's Heeren tafel zullen naderen. Onder plechtige stilte, had de toediening der H. teerspijze plaats, en na beëindiging van het misoffer zongen de commuriecauten gezamenlijk het „Tantum Ergo". Na een herderlijk woord van gelukwens.;h, werd de plechtigheid besloten met een danklied ge dicht door den Pastoor onzer pirocliie. Een verheffenden indruk moet de plech tigheid op het gemoed der aanwezigen heb ben gemaaktde luister waarmede de ver heven handeling was omgeven, doet ons de hooge waarde van dezelve le beter gevoelen. De verdere kerkelijke diensten h-^en allen een even stichtend verloop, zelden ij dit feest inst zooveel ceremonieel gevierd. In de gemeente heerschte een opgewekte, ordelijke feeststemming en op sommige uren van den dag boden onze straten door het af. en aanrijden der equipages eeu levendigen aanblik. In elk opzicht is dit teest ten volle geslaagd, en niet slechts bij de communi canten maar eok bij vele anderen zal deze dag in aangename herinnering blijven. te Waalwijk, voor de gemeente Waalwijk 27, 28 eu 29 April, van 9^312 en 14 uur en 1 Mei van 91/211 uur. te Waalwijk voor de gemeen:e Drougelen c. a, 1 Mei van 122 uur. te Baardwijk voor de gemeente Baardwijk. 2 Mei van 1012 en 13 uur. te Drunen voor de gemeente Drunen, 3 Mei van 912 en l4 uur; 4 Mei van 812 en voor Oudheusden, van 14 uar. te Capelle voor de gemeente Capelle, 20 April vau 1012 en 14 en 21 April van 9*/312 en 12 uur. te Sprang voor de gemeente Sprang en Vrijhoeve-Capelle 22 April van 1012 en 14 uur en 25 April van 91/s12 uur. te Besoijen voor de g meerite Besoijen, 25 April van 2,x/34 en 26 April van 9VS12 en 13 uur. te Kaatsheuvel voor de gemeente Loon- opzand 14, 15 en 17 April van 912 en 13 uur. te Loonopzand voor de gemeente Loou- opm.d 13 April van 912 en 13 uur. Ongeval. Zondag had een klein kind in eeu on be- waakt oogenblik het ongeluk van den stoel te vallen waardoor het zijn schouder ont wrichtte, zoodat geneeskundi >e hulp moest worden ingeroepen. Waalwijk, 11 April 1905. Het Gemeentebestuur voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIE MPT. Een jeugdige dief. RAAMSDÖNK Heden morgen werd t« besc ókking gesteld van de justitie le B eda een nog jeugdige dief u. 1. een 17 iaiige schippersknecht uit Dordrecht. Verleden Zon dag had hij de brutaliteit met behulpzaam heid van een roeiboot zich te begeven op hel schip vau J. v. Seters met het doel dief stal te pleceu. Hij maakte zich meester van kleeren, goud en zilver en opende vervolgens de geldkast nut een beitel waaruit hij zich een flinke som gelds toeeigende. Het oog van onzen bekwamen brigade— commandaui was direct op dit gevaarlijk persoontje gevestigd en na een beleidvol onderzoek mocht het hem gelukkrn den dief tot bekentenis le brengen. De wachim. bracht ook hiermede in verband den eenige dagen daarvoor bij R. v. Seters gtpleegden diefstal, waarvan ook deze persoon bleek den dief te zijn. Ten overstaau van' Notaris van der Meer had gistereu de verkoop plaats de huiziuge toebehoorende aan de kinderen J. v. Laarhoven. Kooper was de heer H. vau Alphen uit Geertruidenberg voor de som vau f 1750.— Gister viel de metselaarsknecht van H. Bouwens bij het vegen van een schoorsteen iu de woning van C. v. d. Heuvel, van den nok van het dak. Zwaar gekneusd werd hij opgeuomen en onder geneeskundige behan deling gesteld. De heer B Floris, bij wien eenige da gen geleden bloedvergiltiging werd gecon stateerd is in zooverre heisteld, dat zijn toestand thans buiten gevaar is. Bij eene in aanbouw zijnde woning van C. W. de Jong vielen gister drie met selaars door de stellingplauken, hetwelk een grooten toeloop van volk veroorzaakte. Twee bekwamen lichamelijke kneuzingen doch kou den na eeuige rust het werk weder hervat ten. CAPELLE. 10 April. Het komt dikwijls voor, dat eeu paard zeer gelucht is aan zijn ouden stal. Zoo ook dat van J. F. alhier, die het onlangs had gekocht van den land bouwer J. G. op de Nieuwevaart. J. E. kwam met zijn paard, 't welk voor de kar stond gespanuen op de Nieuwevaert langs de wo ning van J. G. Deze staat op deu Zandkar.t welke parallel loopt met den straatweg, maar is gescheideu door de Vaart. Telkens, wan- ueer het paard een brug passeerde, wilde het die oveiloopen, wat natuurlijk werd belet door den voerman. Doch toen het bruintje in de nab'.jheid van zijn ouden stal kwam, deed het eensklaps een zijdelingscheu sprong met het doel om de Vaart over te springen, doch dit mislukte, zoodat paaul en kar, waarop drie personen zaten, in net water te recht kwamen. Dadelijk staken verschillende personen hunne handen uit de mouwen eu met vereende krachten werden nu pasrd en kar op het d-oge gebracht. Men kan gerust zeggen, dat het nog een geluk bij eeu ougeluk wa3, want persoonlijke

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2