LANDBOUW. De Oorlog. Bi V\EN LAN BUITENLAND. Frankrijk. België. Provinciaal Nieuws. Ml 2o. 3o. en voorts zoo dikwijls hij dit wenschelijk acht, of als het door minstens vijt leden van het Hoofdbestuur schriftelijk wordt verzocht met opgave van de te behan delen onderwerpen in 't laatste geval binnen 14 dagen. Deze vergaderingen zullen worden gehouden te Waalwijk als zetel van het Hoofdbestuur. Art. XI. De vergaderingen van het Hoofdbestuur worden in iedere afdeeling door den Voorzitter van het Bestuur aan de leden bekend gemaakt en zijn toe gankelijk voor al de leden der Vereeni- ging, die aan de beraadslagingen mogen deelnemen, doch geen stemrecht hebben. Art. XII. Is er eene verkiezing op handen, dan vergaderen de afdeelingen, om te stemmen over de voordracht der candidaten. Aan het Dagelijksch Bestuur wordt het verslag der stemming mede gedeeld met opgave van al de candi daten en tevens van het aantal stemmen op iederen candidaat uitgebracht. Deze mededeeling geschiedt aan den Voorzitter van het Hoofdbestuur binnen 14 dagen na de in den aanhef van het 2e lid van art. X bedoelde vergadering van het Hoofdbestuur. Het Dagelijksch Bestuur verzamelt de stemmen en brengt op een alphabetische voordrachtslijst voor de vacature zoo mogelijk een vijftal personen, die in de afdeelingen de meeste stemmen verwier ven, tenzij een hunner van het aantal uitgebrachte geldige stemmen op zich vereenigd heeft, in welk geval hij onmid dellijk als candidaat der Kiesvereeniging- wordt beschouwd. Komen tengevolge van gelijk aantal stemmen meer personen voor plaatsing op de lijst in aanmerking, dan worden deze allen op de lijst ge plaatst. De lijst wordt aan de afdeelingen gezonden, die daaruit een keuze doen en het proces-verbaal der stemming onverwijld naar het Dagelijksch Bestuur zenden. Het Dagelijksch Bestuur telt de stem men, in de verschillende afdeelingen op iederen candidaat uitgebracht. De candi daat, die de volstrekte meerderheid ver kregen heeft, wordt gekozen verklaard. Art. XIII. Heeft geen der candida ten de volstrekte meerderheid behaald, dan zendt het Dagelijksch Bestuur aan de afdeelingen een lijst, bevattende een tweetal namen van hen op wie de meeste stemmen werden uitgebracht. Komen ten gevolge van gelijk aantal stemmen meer candidaten voor plaatsing op de lijst in aanmerking, dan worden deze allen op de lijst geplaatst. De volstrekte meer derheid wijst na deze stemming den can didaat aan. Wordt geene volstrekte meerderheid verkregen, dan is hij can didaat, die de meeste stemmen op zich vereenigt. Bij gelijk getal stemmen beslist het lot. De in dit en het vorig artikel te hou den zittingen van het Dagelijksch Bestuur zijn openbaar. Art. XIV. Het Dagelijksch Bestuur zorgt, met inachtneming der desbetreffen de bepalingen der kieswet, voor de in diening der candidatcnlijst en voor het geen noodig is om de verkiezing van de candidaten te bevorderen. Art. XV.. Het lidmaatschap van de Tweede Kamer der StatenGeneraal of der Provinciale Staten is otivereenigbaar met het lidmaatschap van het Hoofd bestuur der R. K. Kiesvereeniging, terwijl een lid van het Hoofdbestuur bij zijne eventueele candidaatstelling aan de be trekkelijke werkzaamheden geen deel mag nemen. Art. XVI. De kosten der vereeniging worden bestreden uit de contributiën der leden, waarvan het bedrag door iedere af deeling bij huishoudelijk reglement wordt vastgesteld. De contributie mag niet hoo- ger dan 15 cents per lid bedragen. De afdeelingen, die èn voor de Tweede Kamer èn voor de Provinciale Staten zijn aangesloten dragen 10 cents per lid aan het Hoofdbestuur af, terwijl de af deelingen dié óf alleen voor de Tweede Kamer óf-alleen voor de Provinciale Staten zijn aangesloten, 5 cents per lid aan het Hoofdbestuur afdragen. Art. XVII. De uitgaven der leden van het Hoofdbestuur, gedaan ten be hoeve der Vereeniging wegens het bij wonen der vergaderingen, worden uit de kas der afdeelingen betaald. De reis-en verblijfkosten worden door het bestuur der afdeelingen bepaald naar evenredig heid van den afstand der woonplaats van de leden tot de plaats van bijeenkomst. De uitgaven van het Dagelijksch Bestuur worden betaald uit de algemeene kas der Vereeniging. Art. XVIII. Alle besluiten worden bij volstrekte meerderheid van stemmen genomen over zaken wordt mondeling, over personen met gesloten briefjes ge stemd. Wanneer de stemmen staken wordt het voorstel geacht niet te zijn aangenomenbetreft het echter eene keuze of voordracht van personen dan beslist het lot. Art. XIX. Wijzigingen in dit Regle ment kunnen door het Hoofdbestuur wor den aangebracht onder de volgende voorwaarden lo. Elke afdeeling houdt te voren eene vergadering om de voorgestelde wijzigingen te bespreken. 2o. Tot het nemen van een besluit wordt gevorderd eene meerderheid van 3/4 der uitgebrachte stemmen. Art. XX. Het vereenigingsjaar loopt van 15 Mei tot en met 14 Mei daaraan volgende. Art. XXI. Bij ontbinding der Kies vereeniging zullen de overblijvende gel den worden geschonken aan de R. K. Kweekschool te 's Hertogenbosch. Art. XXII. Eventueele onderhande lingen met andere partijen worden ge voerd door het Hoofdbestuur. Art. XXIII. In alle gevallen, waarin door dit Reglement niet is voorzien, beslist liet Hoofdbestuur. Aldus vastgesteld in de algemeene vergadering van 11 April 1905. De Voorzitter J. A. J. VAN HEIJST. De Secretaris H. J. VAN EGGELEN. De Adviseur der Kiesvereeniging, A. KUIJPERS, Pastoor. De Fusie der Noordbr. Mij. van L ndbouw en N -Chr Boerenbond. Van verschillende zijden is de wcnsche- lijkheid uitgesproken alsnog te trachten een fusie tusschen Boerenbond en Maat schappij van Landbouw tot stand te brengen b.v. in navolging van hetgeen in Limburg is geschied. Ten dien einde, daartoe aangezocht door een paar invloedrijke personen, vergaderde met hen op 4 April te Breda een paar bestuursleden onzer Maat schappij met eene commissie uit het Bestuur van den Boerenbond ten einde plannen te ontwerpen waarop fusie zou mogelijk zijn, men kwam toen tot het resultaat dat dit zou kunnen gebeuren met uit de beide bestaande vereenigingen een nieuwe vereeniging op te richten genaamd »Noord-Brab. Christ. Boeren bond, Maatschappij van Landbouw* met nieuwe statuten waarin echter de hoofd beginselen als de Christelijke grondslag en de verplichting van gebruiker, of eige naar van grond zouden gehandhaafd blijven. Als gevolg dezer bespreking ontving ons Bestuur thans een schrijven van het Dag. Bestuur van den volgenden inhoud Het Dag Bestuur van den N. C. B. gehoord hebbende de Commissie welke op 4 April met de Commissie der Maat schappij te Breda een onderhoud heelt gehad heeft besloten lo. Andermaal zijn medewerking te beloven tot samensmelting van Boerenbond en Maatschappij. 2o. Toe te geven dat de naam der vereeniging zijn zal >Noord-Bra- bantsche Christ.Boerenbond-Maat schappij van Landbouw.* 3o Alsook dat de statuten worden gewijzigd, mits de hoofdbeginselen behouden blijven zooals door de Commissie is overeengekomen. 4o. Dat het Dag. Bestuur van den Boerenbond zal worden vergroot met twee leden wanneer minstens duizend gewone leden van de Maatschappij tot den Boerenbond overgaan, welke leden nog niet lid zijn van den Boerenbond en de vereischten bezitten door onze statuten voor het lidmaatschap bepaald. Dit alles op de volgende voorwaarden lo. Dat de Maatschappij zich over eenkomstig haar eigen statuten ontbinde. Dat de Provinciale Boerenbond en zijn afdeelingen niet ontbonden worden. Dat de afdeelingen der Maat schappij waar geen Boerenbond bestaat zich bij den Prov. Boeren bond aansluiten en zijne statuten aannemen. 4o. Dat op die plaatsen waar afdeelin gen van beiden bestaan de leden der Maatschappij tot de afd. van den Boerenbond toetreden, als zij de hoedanigheden bezitten door onze statuten vereischt waarbij dan de plaatselijke afdeelingen wordt aangeraden haar bestuur met een lid te vermeerderen als er meer dan 25, met twee leden als er meer dan 50 uit de Maatschappij toetreden. 5o. Dat het gezamenlijk getal van alle nieuwe leden minstens vijf hon derd bedraagt. 6o. Dat de algemeene vergadering de twee bedoelde Bestuursleden kieze uit een voordracht van vier leden. Het Dag Bestuur van den N. C. B. w. g. G- COOVELS, Voorzitter. w. g. A. OTTEN, Secretaris. Aan het Bestuur van den N. C. B. Met groote teleurstelling ontvingen wij uw schrijven d.d. 21 April 1.1. Het zal U niet bevreemden dat wij vermeenen op een dergelijk voorstel dat ten slotte niets anders inhoudt dan den eisch tot ontbinding en oplossing der Maatschappij in den Nooid-Brab. Christelijken Boeren bond, niet te kunnen ingaan. Wij blijven echter van tneening het meest de belangen van den Noord- brabantsche landbouwers te dienen door te trachten een oplossing tot samen smelting te vinden op de wijze zooals die in Limburg sedert jaren allergunstigst werkt. Tot een dergelijke oplossing zal ons bestuur steeds bereid blijven. Het Dag Bestuur v./d. N. B. Mij. van Landbouw. w. g. G. VAN POPPEL, Voorzitter. w. g. C. J. DANIELS, Secretaris. Wkbl. N. M. v. L. Uit Tokio werd de wereld heden verblijd met eenige mededeeling over de Jnpausche vloot, een mededeeling echter van zeer ne gatieven aard. Bericht werd namelijk waar Togo's vloot niet is Daar de bemanning van de Japausche eskaders geen verbinding meer heeft met familiebetrekkingen, hebben de Japanners zelf geen idee waar de oorlogs bodems zich ophoudeu. De ineuschen die het weten kunnen, hullen zich iu een diep stil zwijgen, zoodat ook van aanvalsen verde digiugsplannen gecu jota uitlekt. Eu de Russen volgen dit verstaudige voor beeld het blijft nog altijd bij raden waar Rodjcstvensky zich ophoudt. Te St. Petersburg is men in de heilige overtu-ging, dat de admiraal zijn reis naar het noorden ouder broken heeft en raar Borneo gestoomd is om daar Nebogatof's eskader te ontmoeten. liet telegramagentschap „Hnvas« weet echter te berichten, dat de Baltische vloot buiten de (Jamrnhu—bnai ligt in een wijden hoog, die zich van kaap Varcla tot aan de spits van het Camranh—schiereiland uitstrekt, terwijl de torpedobooten iu alle richtiugen mnnoeu vreeren. Ten slotte is er nog een bericht en wel van den gouverneur van het Chineesche eiland Hainan, dat de Russische vloot daar bezig was met het innemen vau kolen wat feite lijk weer een schending van neutraliteit is, maar niet door den mandarijn kon belet worden. llierin ligt opgesloten, dat de Russen Hainan als operatiebasis schijueu te willen gebruiken. Iu dit geval zal een krachtig protest van Japan weer niet uitblijven. Uit Mautsjoerije. Generaal Linewitch, zoo luiden de geruchten, had het verm eden, dat de vijand in het zuiden tegenover hem niet sterk was, omdat diens hoofdmacht naar het oosten op NVladi- wostock gedirigeerd werd. Om Wludiwostock lucht te geven, tenminste het beleg te ver schuiven tot Rodjestvensky de haven bereikt kou hebben, werd reeds een inval iu noor delijk Korea gedaau door een afdeeling van 8000 Russen. Èn met den aanval op Kaiyoeau verwachtte Linewitch niet slechts de operatie, tegen Wladiwostock af te leiden, doch ook een strategisch voordeel te behalen. De mislukking \an dit plan is de eerste tegenslag sedert hij het opperbevel aauvaardde. Verder nog eenige der laatste telegrammen PENANG, 28 April Het stoomschip Ca theriue Apcar is gisterenavond op zestig mijleu ten van Peuang twee snialdeeleu, onder scheidenlijk van acht en zeveu schepen, voor bijgekomen, die iu de richting van Singapore stevenden. Dit moet Nebogatof's eskader ge woest zijn. LONDEN, 28 April. Volgens een bericht aan de Daily Mail uit de Camranh— baai, heeft de Oostzeevloot Dinsdag een paar Duitsche schepen met contrabande opgebracht. toen prins Albert van Vlaanderen, in gene raais uniform, en zijn eclugenootc met hun gevolg om twee uur uit den trein stapten en door alle rul. ri'eiien en een g'oote meoschenmeuigis werden verwi Ikomd en de regen viel nog in stróoincn neder tot.ii de plechtigheid eindi de. Door den ho. fdinga g reed de prinselijke stoet het tentoonstellingsterrein binnen, waar 125 Luiksche vereenigingen als eeu ecre- wacht langs den weg dien de Sloe; nam waren opgesteld. Redevoeringen werden gehouden door den "president van her uitvocend comité, den minister van Nijverheid en Arbeid. Daarna sprak prins Albert eene belangrijke rede uit, waarin deze op het groot: gewicht der economische belangen den nadruk legde. Na de redevoeringen werd een cantate van Rad ux uitgevoerd. De tentoonstelling is nog alles bthalve af. „Verleden Zondag waren er nog gedeelten waar nog geen planken vloer lag. Heele af< eelingen hadden nog geen kist uitgepakt en de niachinengallerij, was en vormelooze rommel. Vandaag zal het wel wat beter zijn, maar toch zal het minstens half Mei zijn, eer men zal kunneu zeggen, dat de tentoonstelling gereed is." Aldus een Belgisch blad. Slechts de afd. „Kunst" is eenigszins ge reed waarin Belgie schitterend. Duitschland ^eer middelmatig en Frankrijk teleurstellend voor den cag kemt. De kleiue afdeelingen vau Zweden eti Rusland, evenals die van de stad Parijs zijn gereed en ook de elegante gebouwen der levensmiddelen sectie ziet er aardig uit. De tentoonstellingshallen omvatten 100.000 M3, de machinehal alleeen 28 000 M3, hier van heeft B.lgie 18 000 M2, Frankrijk 5000 M2, Duitschland 4000 M2, Engeland 600 M2. Nederland neernt niet officieel deel, doch heeft eene inteiressante inzending. De tentoonstelling kost 20 millioen trar.es en telt 14000 inzenders. «r-sao?*. j de met Het bes'isseud artikel is dan nu in Fransche Kamer aaugenomeu eu wei 500 tegen 44 stemmen. Artikel 4, zooals in 't regeeringsootwerp stond te lezen, bepaalde, dat binnen een jaar na afkondiging der wet alle kerkelijke gebouwen en goederen, hetzij ze onder beheer der bisschoppen hetzij onder die der pastoors zijn met alle daarop ruftende lasten en verplichtingen worden overgedragen aan de vereenigingen, dii naar den eisch der wet zich vormen moeten om den eeredLnst 'e behartigen. Dit artikel, de grondslag van het wets ontwerp, bevat de hoofdgedachte waarvan door de ontwerpers is uitgegaan niet de Kerk, maar wettelijk geregelde genootschap pen moeten zorgen voor de geestelijke be hoeheu. Zoo anti—katholiek mogelijk. Bovendien gevaarlijk, wijl de St at geen recht, geen bevoegdheid en kennis, ja zelfs geen goeden wil bezit om godsdienstige vereet-igingeu van misleidende groepen te onderscheiden. De gematigden behaalden een kleine overwinning toen in h-t arnkel werd inge voegd, dat de go.lsdicostverfenigiiige" „raoffii overeenkomen met de regelen van de algemeene organisatie van den gods dienst, dien zij zullen uitoefenen," dus eene god.-dienstige vereeniging voor den katho lieken godsdienst zal daardoor onder de Wijl zijdelings ons antwoord verzocht j bisschoppen gebiacht worden, dus nog iels werd voor 2 Mei op welken dag de N. B. C. gewonnen. Boerenbond zijne algemeene vergadering Uit de Hofwereld. Donderdag bracht dr. lloessing uit 's Gra veuhage, lijfarts van 11. M. de Koningin, een bezoek aan 11. M. op 't Loo. Door «lr. Pot, hofarts to Apeldoorn, van den trein gehaald, reed dr. Roessiugh iu een Hofrijtuig naar 't Palets. Dit bezoek was een der gewone periodieke bezoeken dio de lijfarts van H. M. opgezette tijden bij U. M. de Koningin brengt. Douderdaguamiddag omstreeks 12 uur kwam Z. K. H. Prins Hendrik dor Nederlanden van het Loo te Arnhem. De reis werd per automobiel gedaan. Z. K. H. was vergezeld van Zijn adjudant. In de woning van den heer Commissaris der Koningin mr. J. II. M. baron Mollerus van Westkerke, werd Z. K. 11. verwelkomd door don Commissaris en mevfouw Mollerus, die later aan een ter eere van Z K. II. aangericht dejeuuer nog vereenigdeu den burgemeester van Arnhem, voorzitter der Regeliugscommissie en mevrouw Röell, de heereu dr. A. C. H. Moll, voorzitter, dr. C. Kerbert, penning - meester, dr. P. Ribbius, secretaris van het hoofdbestuur van het congres en mr. J. L C. Van Essen, secretaris der Regeliugscommissie. Omstreeks halftwee werd, iu tegenwoordig heid van Z. K. II. den Prins der Nederlanden en een groot aantal autoriteiten en leden met hun dames, die de door de zorg van de firma Gebr. Roos keurig versierde koepelzaal van de Buiten-societeit vulden, door dr. Moll het Xe Ned. Natuuren Geneeskundig Congres geopend. De voorzifter begroette den Prins, zeggei.de dat het hem een even vereerende als aauge name taak was, als voorzitter der vereeniging den Prins te mogen verwelkomen als eere voorzitter van het congres. Spreker dankte den Prins dat het Z. K. II. behaagd had, aanwezig te zijn, aldus opnieuw blijk gevende van belangstelling iu al wat strekt tot ver hooging van den bloei en het aanzien van ons dierbaar vaderland. Tweede Kamerverkiezingen. In de Donderdag te Helmond gehouden vergadering der Katholieke Kiesvereeniging »Helmond" is tot candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer de heer Mr. Regout uit Roermond, met 43 vau de 55 geldige stemmen. De volgende groslijst van Tweede Kamer candidaten ie door het centraal bestuur der R. K. kicsvereeuigiug te Grave opgemaakt mr. D. Kooleu, W. J. M. C. Friesen (aftr.) en mr. Harte vau Tecklenburg. Over 14 dagen zal de definitieve candidee riug plaats hebben en waarschijnlijk trekt de heer Friesen zich terug. te Boxtel zal houden vergaderde het Dag. Bestuur onzer Maatschappij op 26 April te Breda ten einde over het antwoord te beraadslagen en besloot het Dag. Be stuur het volgende antwoord aan den N. C. B. te zenden. De tentoonstelling te Lnik Donderdag is de gtoote teii'oon^telliug te Luik officieel geopend. De opening werd niet door mooi weer begunstigd j de regen viel in stroomen neder Waalwijk, 29 April 1905. Examens. Bij het examen voor onderwijzer te 's Bosch slaagden drie leerlingen der Rijksnormaallesen alhier n. 1. de heeren W. v. d. Hout te Vlijmen, J. Treffers en P. va" Schuppen, beiden te Waalwijk. Aan de geslaagden onze felicitaties. De examens voor de mannelijke candidaten zijn hiermede afgeloopen. Van de 68 slaagden 38, dat is dus 56 pet. Heden beginnen de mondelinge examens voor de vrouwelijke candidaten. Commissaris der koniagiu. Hedenmorgen ten half tien uur bracht ZEx. de commissaris der Koningin een bezoek aan het gemeentehuis, dat tot on geveer half een duurde Terwijl de adjunct commies, de heer Verdijk de administratie ten geiueentehuize eu van den gi-meente ont vanger inspecteerde, 't welk «lies iu de beste orde werd bevonden, verleende ZEx audiëntie aan de ingezetenen der gemeente waarvan door eenigen gebruik werd gemaakt en confereerde verder met den edtlachtb. heer Burgemeester. Hedenmiddag ten 1.58 verliet ZEx de gemeente. Van de openbare gebouwen wapperde de nationale driekleur. Vrijhandelspolitiek. Naar wij met zekerheid vernemen u\ binnenkort in onze gemeente een lezing worden gehouden over vvrijhand*lspoliliek» Plaats eti tijd hopen wij nader mede te deelen. R. K Kiesvereeniging. In de opgave van't Bestuur der afdeeling Bussen v. d. R. K. K. hoofddistrict Waal- wijk tn ons i.o. van Zaterdag komen voor de volgende feuten C. L. Snijders moet zijn J -T. IlSnijders, A. v. d. Pluijm moet zijn T. A. v. d Pluijm de verer t.-lt niet 55 maar 52 leden. nigtng Concurrentie Een geduchte buitenlandsche concurrentie staat onzen schoenfabrikanten wederom te wachten. Na* wij vernemen zal een groote Hon- gaarsche schoenfabriek in ons land een tiental schoenwinkels openen voor alle artikelen van de fijnste tot de meest gewone. In Amsterdam is voor dit doel reeds een duur pand aangekocht. Groot Matinée. In pluats van een concert, dat in het reeds zoo vergevorderde jaargetijde, weinig aantrekkelijks meer biedt, zal de Liedertafel tot slot barer winteruitvoeringen, morgen een groot matinée geven, waarop verscheidene fraaie koren en ïoli ten gehoore zullen gebracht worden. Op deze matinée zullen verscheidene Oud-leden en leden van ver diensten hunne medewerking verleenen. Onder de schoonste nummers, die gezongen worden behoort voorzeker L'orgue van Jiillé, waarin een kinderkoor optrekt, dat door den heer J. Sars, directeur der ver eeniging, met ve-1 zorg is geoefend. Lief hebbers van schoone muzi<*k zullen dus wel niet op het appel ontbreken. Ongeval Gisteren sloeg een jongen van een hon denkar met het gevolg dat de raderen hem over de beenen gingen. Hij bezeerde zich nog al erg, daar het hem in den beginnen onmogelijk was te loopen. Gelukkig moet, naar wij vernemen, niets gebroken zijn. Concert te 's Hertogenbosch Woensdagavond 1.1, had in de kleine zaal van het concertgebouw te 's Bosch eene uitvoering plaat9 door leerlingen van den Heer Kallenbach. Reeds ten 7 ure was de prachtig versierde zaal gevuld met een ge distingeerd publiek, zoodat klokslag kalfacht kon worden begonnen. Een goed idee was het van den Hr.er Kallen bach om het programma zoo te stellen, dat wij iu liet begin de min lergevorderden, langza merhand de meergevorderden en ten slotte dc go-de pianisten en violisten kregen. De pianisten konden ons echter beter beval len dan de violisten. Zeer.goed voldeden voor viool Air Varie van Bérios/door Mej. Reij- nieis Fantaine van Singelée door Mej. Slager, Andante du concerto van Bérios door den lieer Joh. Ebeling. Voor piano kregen wij in het goede meer keuze. Mej. Kievits speelde zeer verdienstelijk Les, Perles van Noliet, Mej. Reijniers Rliapsodie No. 2 van Liszt, Mej. Weijnen Balade van Reinecke, de Heer J. d° Bree (Waalwijk) Sonate op. 10 van Beethoven en de Heer Jos van Rooij polonaise van Chopin. Wie van deze vijf het meeste succes had valt moeilijk te zeggen, het was alsof zij een onderlinge weddenschap hadden aatige aar:. Onzen stad genoot, den Heer J. de Biee komt echter een extra pluimpje toe. Kregen wij een overvloed van het instru mentale, het vocale was zeer schaars, slechts twee namen van zangers zagen wij op het pro gramma n.m. die der Heeren W. van Sou tenor en Adr. Groenen Bariton (Besoijen). Laatst genoemde heer gaf met zeer veel succes Aria aus Elias van Mendelsohn. De Heer W. van Son was door ziekte verhinderd, hiervoor gaf de Heer Groenen Lied van den Tzaar van Lortzing, dat zoo goed voldeed dat aan het applaus geen einde scheen te komen. Hiermede werd deze gezellige avond gesloten waarop alle leerlingen, maar zeer zeker de Heer Kallenbach met genoegen mogen terugzien. „De ilanze" Woensdag had te 's Bosch eene centrale vergadering der „Hanze" plaats. Na een openingswoord van den Voorzitter, den heer M. v. Hout te Helmond, deelde de commissie voor de onderlinge brandverzekering mede, dat zoo weinig animo bij de afdeelingen, bestond, dat zij meende geen verdere stappen meer te moeten doen. De begrooting van 1905 wordt vastge steld in ontvangsten en uitgaaf op 1484,ÖB1/# zooals die door den penningmeester werd voorgelezen. De secretaris deelt mede dat het jaar verslag niet zal worden voor gelezen maar aan de leden gedrukt rondgedeeld. Hierin blijkt dat er op 31 Dec. j.l. 19 afdeelingen waren en 11 districts-afdeeliogen van molenaars, de vermeerdering in dat jaar was 282 leden en 2 begunstigers. De Hanze telt thans 42 locale gilden. Gekozen werd als bestuurslid in plaats van den heer Mosmans de heer A. Vervoort te Woensel. Het voorstel Osch tot het vormen van een diocesaan incasso en informatiebureau wordt met 32 legen 2 stemmen aangenomen. De uitgave der Hanzebode, die niet op deze wijze kan blijven voortgaan wordt be sproken en abonnementsgeld zal moeten wor den geheven. Een voorstel Nijmegen tot wijziging der statuten wordt verworpen. Prov war»: staat verkl stelt veree gross hare voor BA kit im zeker de I ceuoi gebrc bij bi wijd Re. d. 0. de de een 1< Oui kinde len x DB deele briek koeie hondi Voi gemei aangt foonh in w deze gaard CA meldi stukk wonei ten 1 van daart \an c bewet om e< twee kert r nistrr haude rinair begee venge Wij f SPI der s. H. J. J. A. polde 1905. C. A. TE 1 HE paard door .afgob sprou kwair hielpi op de VRI eerde Konii een o perde beesti hooi landb paard openz kome klaps snelhi zoo konde was perso wonii heerd bezor Rijks gesch Dl stroo- C; Ti Te: spror had de kt was A. m LC voorj kram koeie die PI werd bank stemt ven. Va:

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2