Rummer 48 Donderdag 14 Juni 1906 29e Jaargang Tweede Blad. m0m Provinciaal Nieuws. Festival te aspik. WAALWIJK, 13 Juni 1906. Ex i mo n. Het theoretisch geneeskundig-examen 1 werd met goed gevolg afgelegd door den Heer W. van der Sluijs te Utrecht. Drukte in dc schoenindustrie Niet alleen in onze streek zijn de Schoenfabrikanten, vooral de beste, meer dan druk bezet, zoodat vele niet tegenstaande er 's morgens en 's avonds wordt over gewerkt toch alle aanvragen onmogelijk op tijd kunnen volbrengen, doch ook in het buitenland werken de schoenfabrieken enorm druk. Wij spraken dezer dagen een reiziger van een buiten- landsch huis die zijn tour nu in Italië, Zwitserland, Duitschland en België had gemaakt en ons mededeelde dat ook daar de fabrieken overstelpt waren met orders. De firma Baly in Schönewirt Zwitserland die toch dagelijks 4 a 5000 paar schoenen fabriceert kan onmogelijk alles op tijd leveren. De klacht echter die men hier hoort n 1. dat door de duurdere grondstoffen trots al de drukte nog niet te verdienen valt, werd ook daar ver nomen, ofschoon de goede fabrieken daar toch minstens 10% hadden opge slagen, en niet voornemens waren zonder verderen opslag orders voor het nieuwe seizoen aan te nemen. llondcntentoonstclling. Op de hondententoonstelling te Tilburg werden o. m. bekroond de doberman- pincher Courage* van de heeren E. van Heeswijk te 's-Bosch en G. Zuurhout te Waalwijk met le prijs open klasse. Ie Nieuwelingsklasse. le Jeugdklasse. en verder nog 2 speciale prijzen. De kortharige St. Bernard »St. Benno* le prijs jeugdklasse van mej. Joh. van der Heijden alhier. De boxer »Tonny II*3e prijs open klasse van mej. Joh. van der Heijden, alhier. Iersche Setter >Donia*, zeer eervolle vermelding open klasse, reserve nieuwe lingsklasse, van Dr. J. v. d. Meulen, 's-Grev.-Capelle. Iersche Setter >Pit«, eerv. vermelding nieuwelingsklasse, J. P. van Dongen, Raamsdonk. Idem Queen* 2e prijs nieuwelings klasse, J. P. van Dongen, Raamsdonk. Liedertaful. Tot ons genoegen hebben we Zondag morgen gezien dat de 14-daagsche re petitie der liedertafel, waarvan de num mers in ons blad waren aangekondigd, vrij druk was bezocht. Er werd ook uitstekend gezongen. Wij hopen dat het voortdurend en druk bezoeken dezer uitvoerende repetities meer en meer gewoonte mag worden men kan er steeds van goede muziek genieten en 't geeft ambitie voor de werkende leden. Fietsclub Wilbelmina". Zondag maakte de fietsclub ïWilhel- mina* haar eerste tocht en wel naar Breda. In costuum reed men eerst door onze gemeente, bracht een saluut aan den beschermheer den heer H. Zeegersen toen ging 't onder de lustige signalen van den trompetter met een gezellig vaartje naar Breda. Na een genotvollen tocht was men weder vroeg in onze gemeente, daar in het clublokaal bij den heer D. van der Za ken een feestavond moest worden ge vierd. Dat het hier gezellig en vroolijk toeging behoeft wel niet gezegd, te meer daar de jongelui verrast werden door een bezoek van den beschermheer, die geruimen tijd onder hen doorbracht en waar 't natuurlijk niet aan 't noodige ontbrak, dat de goede stemming ver hoogt. 8 nieuwe leden hebben zich voor doen hangen. De volgende tocht gaat naar Gorin- chem. Vacantie kolonies. De afdeeling »Waalwijk« van het ge nootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies, die de vorige week is opgericht mag zich wel in de sympathie verheugen. Reeds verschillende pei- sonen, onder wie bijna alle heeren onder wijzers traden als lid toe en wij ver wachten dat spoedig nog talrijken onder ons zich zullen aansluiten. De contri butie is slechts (minstens) f 1.per jaar, maar wij twijfelen niet of diegenen, die daartoe in staat zijn, zullen de afdeeling wel met eene flinke jaarlijksche gift steunen, gedachtig het schoone doel, wat de vereeniging nastreeft. Men kan zich nog steeds bij 't voor- loopig bestuur, dat zich onledig houdt met het opmaken van een reglement, als lid aangeven. Voor 't einde dezer maand, hoopt dit bestuur Jaarmede in orde te zijn, opdat dan eene algemeene vergadering kan worden opgeroepen, de afdeeling defi nitief geconstitueerd en een bestuur kan gekozen worden. Men geve zich dus nog eens flink op. Een mooie vangst- Naar men ons mededeelt, zou in de Maasmond een prachtige steur zijn ge vangen van omtrent 300 pond, waar voor de kolossale som van f 150 werd geboden, maar de eigenaar wou het beest daarvoor nog niet afstaan. S. S. Thor. Men schrijft ons Gisterenavond kwain de stoomboot „Thor" alhier om 10 uur in plaats van om 6 uur aan, zonder dat daarvan vooruit kennis was gegeven of wat ook. Niet dat deze verlating 't gevolg was van onvoorziene omstandigheden, of „force ma jeure", neen, alleen was daarvan de oorzaak dat paardenmarkten waren gehouden in Heenvliet, vanwaar de maatschappij eerst personen en paarden vervoerde, daarop moest de geregelde dienst wachten, terwijl in Geeilruidenberg een paar uren werd vertoefd om 250 mud aardappeleu voor garnizoen te lossen, waarvoor niet genoeg zaam personetl was te krijgen. Aangezien verschillende, personen als slagers e. a de aankomst der boot reeds om 6 uur stonden af te wachten, bracht deze ou- gewenschte wijziging in den dienst voor velen last, vertraging en ook schade. We vertrouwen dat dit voortaan zooveel moge lijk zal worden voorkomen. Vakvercenlging. A. s. Zondag ten 6 uur zal door de vak- vereeniging eene groote propaganda-verga dering worden irelegd. Als spreker zal optreden de heer A. van Rijen uit Tilburg. Gelegenheid tot debat. De nalatenschap van mr. Van G'ooth. Den 8en Juni 1901 overleed te 's-Her- togcnbosch de heer mr. P. F. van Cooth, oud-griffier der Staten van Noordbrabant, die een aanzienlijk vermogen naliet. Zooals men weet, vermaakte h j het grootste gedeelte daarvan aan gemeenten, tot bevordering van oi,derwijs. Na uitkeering van legaten voor dat doel en tot ver schillende bedragen aan de gemeenten 's Hertogenbosch, Oosterhout, Rozendaal, Grave, Veghel, llavensttin, Megen, Berchem, Gemerf, Asten, Oirschot, Werkendam, Ze venbergen, Wainel, Appeltem, Bergharen, Deursen, Dieden, Geffen, Iluisseling en Her pen benoemde hij tot eenige erfgenamen zijner nalatenschap de gemeenten Druten, Lith, Uden, Wijcheu, Boxmeer, Eindhoven, Waalwijk, Raamsdonk, Bergen-op-Zoom en Boxtel. Over de verdeeling dier nalatenschap nu is verschil. De 10 laatstgenoemde gemeen ten besloten indertijd zich niet neer te leg gen bij de afrekening, door den heer Rits, notaris te 's-Hertogenbosch aangeboden, maar dit heeft niet kunnen beletten, dat de ge meenten Druten, Lith, en Uden latei deze zaak met dien notaris, van wien werd be weerd dat door hem te veel salaris was in rekening gebracht, in der minDe hebben ge schikt De 7 andere gemeentebesturen maak ten deze zaak bij de rechtbank aanhangig en dit college stelde, bij vonnis van 23 Febr. j. 1., den h er Rits in het gelijk. De 7 be doelde gemeentebesturen, in dezen vertegen woordigd door uir. H. A. Sassen, advocaat te 's-Heriogenbosch, zijn van dat vonnis in hooger beroep gekomen en hebben den heer Rits en diens mede-r-xecuteur-testamentair, uen heer Jansen, ook te VHertogenbosch woonachtig, zoomede de gemeentebesturen van Uden, Lfih en Druten gedagvaard om op nader aan te voeren gronden en midde len te hooren, eisch doen en concludeeren of bet den Hove behage aan de appellanten alsnog hunnen in eersten aanleg genomen conclusiëa toe te wijzen. Deze zaak diende gisteren voor het ge rechtshof te 's-Heitogenbosch. Internationale Hondententoonstelling der Kynologcn vereeniging „Tilburg Zondag-merken werd de tentoonstel ling weder geopend, waarbij onmiddellijk veel drukte werd waargenomenten eerste door het inbrengen der honden, die 's nachts thuis waren geweest en tweedens door de bezoekers, die dachten in de vroegte rustig een kijkje te kunnen nemen. Het bezoek van vreemdelingen was bijzonder groot en het aanhoudend getoeter van automobielen, den geheelen dag docr de stad, bewees dat van heinde en ver belangstellenden overkwamen. De tentoonstelling kan dan ook als bijzonder goed geslaagd genoemd wor den en van ontevredenheid over de uit spraak der keurmeesters bespeurde men wienig wat wel als een uitzondering mag beschouwd worden. De Nieuwe Koninklijke Harmonie gaf ten 12 ure een -natinée, waarbij de volksliederen der verschillende naburige landen werden ten gehoore gebracht en waardoor het muzikale gehoor der hon den werd opgewekt. In den namiddag was het bezoek zoo druk, dat men slechts met moeite een doorgang kon vinden. De Kynologenverceniging heeft vol doening van hare onderneming, wat on getwijfeld voor haar een spoorslag zal zijn deze eerste tentoonstelling door an dere te doen volgen. BESOIJEN. Maandag morgen werd in de woning van O. C. D. alhier, door de buren een begin van brand ontdektde bewoner was niet thuis en door onderlinge hulp slaagde men erin de brand in zijn begin het smoren. D. had Zondag zijn wouiug reeds verlaten eD keerde Maandag middag tegen 12 uur eerst terug. Bij onderzoek der woning door de politie lag een brander, waaraau katoen met petroleum doortrokken op tafel, terwijl ook de zolderplauken petroleum bleken te bevatten wat geconstateerd werd door gedeelten ervan in een emmer met water te dompelen, waarbij de petroleum boven dreef. Een eu onder gaf der marechaussée aanleiding D. in arrest te nemen en aan een grondig onderzoek te onder werpen, maar deze ontkende allo schuld. Heden werd luj op vrije voeten gesteld. BAARDWIJK. Wij ontvangen van het be stuur de volgende mededeeliug Op de Verg. Zondag gehouden bij den Heer W. Pullens, tot het definitief oprichten eeuer Vereeniging, aangaande het coöperatief inkoopen van brood en aanverwante artikelen, waren ongeveer 60 personen aanwezig, waarvan onmiddelijk 32 personen zijn toegetreden als lid. Wanneer men nu bekend is met den toestand en aard van het volk alhier, mag men zeggen dat dit getal de verwachting niet heeft beschaamd. Ook zijn er sedert weer enkelen bijgekomen, zoodat vóór den termijn van betaling hunner inleggelden als aandeel in de coöperatie het ledental, nog aan merkelijk zcu kunnen groeien. Het Bestuur wacht nu kalm den tijd af, om iu ondei han deling te treden met die bakkers welke gene gen mochten zijn aan hunne billijke voorstel len gehoor te geven. Mocht onverhoopt hier in Baardwijk geen bakker daarvoor te vinden zijn, wat ons van alle zijden wordt bevestigd, behoeft de vereeniging niet ongerust te zijn, daar ons van verschillende personen buiten or:ze gemeente reeds aanbiedingen zijn ge worden. Zaterdagmiddag was een zoontje van G. V. alhier in een boom geklommen om een nestje uit te halen. De boomstam was hol en plotseling schuift het jongraensch naar beue den. Hij wilde zich eruit werken, maar door dit tobben en wriDgen, zakt hij al dieper en dieper Op zijn hulpgeroep komen zijn vader en een buurman aangeloopen terwijl de jongen van schrik en benauwdheid het. bewustzijn had verloren, stelden beiden alles in 't werk om hem te redden dat dit zoo gemakkelijk niet ging laat zich begrijpen, eindelijk mocht het hun gelukken om het jongmensch een weinig los te krijgen, door zijne knieën plat te druk ken en toen kon men hem er boven uittrekken, langs den weg waar hij gekomen was. Een benauwde poBitie voor vader en zoon SPRANG. Op 18 Juni a. s. zal er in onze gemeente een collecte voor de gewapenden dienst in de Nederlanden langs de huizen worden gehouden. CAPELLE. Toen de Heer P. zich Maandag avond per fiets uit Waspik huiswaarts keerde kwam hij tot de onaangename ontdekking dat het stuur \an zijn fiets was gestolen. De man moest nu zijn weg te voet afleggen. RAAMSDONK, 12 Juni. Bekendmaking: Burgemeester eu Wethouders der gem. Raams donk brengen hierbij ter algemeene kennis, dat ter gemeentesecretarie alhier ter inzage liggen de bescheiden, vermeld sub. 1 t/m 4 art. 5 der Hinderwet, betreffende de oprich ting, door het Dept. van Oorlog, van een magazijn voor springstoffen in de Lunet aan de Donge. Op Maaudag 18 Juni a. 8. des v.m. II1/» uur kunnen bezwaren worden gebracht voor eene Commissie uit Ged. Staten. HEUSDEN, 11 Juni. De alhier bestaande scheep8bouwwerf zal belangrijk worden uit gebreid Er is een vennootschap geBticht met een kapitaal van 2 ton om de werf op veel grooter schaal te exploiteeren. 't Is zeker een verblijdend feit voor Heusden vooral voorden werkman en neringdoende. We hopen er bin nenkort meer van te kunnen zeggen. 10 Juni. Van hooserhand is deze week aan de brigade-irtaréchanssée alhier, een prachtige roeiboot verstrekt, met het oog op de visscherij iu de Bergsche Maas, zoodat zij van nu af ook tol de waterpolitie behooren. P. Ct. veelbelovende feest, dat Waspik giug vieren, de woning van dr. FreericSs, een der persoiu u aan wie de oprichting der hnrraonie te dan en waarvan alle voorteekeuen tr waren, dat het schitterend zou slagen. De muziekvereeni- giug «Volksvlijt en Volksvermaak, onder de zinspreuk «Virtus Nobilitas Artem" giug haar 25jarig bestaan vieren. Geen wonder dat de burgerij vau Waspik zich opmaakte om dit jubileum van bet geachte gezelschap waardig te herdeukeu, en (lat een eere-comité, en een regeliugscomité werden gekozen, en besloten een groot festival te orgnni8eeren, en dank zij de uitstekende or ganisatie, de puike regeling tot in de kleinste bijzonderheden is dit feest uitnemend geslaagd, en vraagt eeu waardige plaats in de rij der schitterende feestelijkheden die Waspik iu de laatste jaren heeft gevierd. De opening van 't festival had plaats Zon- dagavoud. Tengevolge van 't miuder gunstige weder moest de voorgenomen muzikale wan deling door 't dorp ten deele achterwege blijven. Op de kiosk iu de kom van 't dorp, tegenover t huis van den heer de Roon wer den omstreeks half zeven eenige nummertjes ten gehoore gebracht, waarna de harmonie zich. vergezeld van eene vrij talrijke menigte naar den tuin van 't vereenigingelokaal begaf, alwaar te 7 uur Ier opening vau 't festival een volksconcert gegevcu werd, dat voor eenie der toegankelijk was, eu waarvan begrijpe lijkerwijze een druk gebruik werd gemaakt. Alvorens 't concert aanving nam de heer W. de Roon Sr., lid van 't eere-comité het woord, om de feestvierend© vereeniging geluk te wenscheu met haar zilveren jubileum. Iu breede trekken schetste hij de geschiedenis der vereeniging gedurende haar 25-jarig be staan, haar ontstaan, ook haar strijden en lijdon, maar ook'haar blijde leven en wat zij voor de veredeling der kunst iu Waspik had gedaan, hoeveel feesten zij in Waspik had opgeluisterd en hoevele aangename genotvolle ontspanning zij het Waspiksche publiek had bezorgd, en hij wenschtte de vereeniging u beste succes met het te houden festival. Nadat ten aanhoore van een talrijk publiek het muziekgezelschap verschilleude mooie uum id ken is, eu hem nlzoo hulde te betuigen voor 't initiatief, dat hij een kwart eeuw geleden mers ten gehoore had gebracht, nam de heer P J. Stravei, voorzitter der regelingscommissie het woord. Hij achtte het zich een plicht 'n woord van dank te breugeu aan den directeur en de werkende leden voor de schoone muziek die zij ter opeuing van het feest hadden ton ge hoore gebracht. Spr. meende de tolk te zijn van het bestuur, van de regelingscommissie en van hot publiek, wanneer hij hiervoor openlijk zijn dank betuigde. Hij sprak de hoop uit, dat de harmonie zal grooter worden op muzikaal-kuustgebied, toenemen iu ledental eu dat eendracht baar zal mogen Bieren, opdat zij onder de zusterverenigingen steeds met ecre zal worden genoemd. Spr. herinnerde er zijne toehoorders aan, dat men stond aan den vooravond van het festival en hij hoopte, dat Maandag, de dag van het festival, waaraan zooveel zorg is be steed, vreugdevol zou worden doorgebracht. Indien deze hoop mocht verwezenlijkt worden, dan zoude regelingscommissie zich ruimschoots voor hare moeite beloond achten. Spreker eindigde met den weusch Lang leve het be stuur, de vereeniging, en allen die de ver eeniging financieel hebben gesteund. Het bleef nog lang gezellig eu vroolijk in de gemeente Zondagavond, maar men moest toch krachten vergaren voor den grooten feestdag van morgen, want dan was het de eigenlijke dag, het groote festival. Dagen, ja maanden zelfs was men in voor bereiding, in blijde verwachting naar het Met leede oogen zagen zeer zeker velen des morgens, de dofgrijze, dreigende lucht. Zon het weder, dat zoo alles behalve zomersch is, ook hier de feestvreugde komen verstoren, ja 't stipte reeds, hoe droevig toch, maar gelukkig tegen den middag klaarde het op, eu den geheelen dag bleef het goed, zelfs uitstekend, dat zal dan ook wel mede, de reden geweest zijn vau die enorme drukte, van heinde eu verre. Wij hebben zelden of nooit zooveel menschen in Waspik bijeen gezien, 't was enorm. Des morgens ten tien uur zou volgens 't programma, de stoet opgesteld worden aan 't station SS. alwaar alle deelnemenden tijdig tegenwoordig waren. De samenstelling was als volgt EerewachtLeden van het bestuur in lan dauer De feestvierende vereeniging Leden van het bestuur in landauerMuzieic gezel schap Apollo" van Kaatsheuvel; «Wilhel- mina" van Dussen «Apollo" vau Geertruiden- brrgLedeu eere-comité in landauer," Mu ziekgezelschap «Wilhelmiua" vau Veen «De Eendracht" van Herpt Leden eere-comité in landauer«Koninklijke Muziekvereeniging" van üosterhout Muziekgezelschap «Onze vrije uren" vau Wagenberg; Ledeu eere-comité iu landauer Muziekgezelschap «Concordia" van Vlijmen «Deugd veredelt de Kunst" van Lage- Zwaluwe «St. Cecilia" vau Haarsteeg; Een zeer mooie wagen met bruidjes Muziek gezelschap «Nooit gedacht" van Moerdijk; «Euphonia" van KaatsheuvelLeden rege- lings commissie in landauer Muziekgezelschap «De Eendracht van Onzenoort en Nienwkuik" van Nicuwkuik«Cecilia" van Schijudel »D terminato" van KluudertEerewacht. Omstreeks half elf zette de stoet zich in beweging en trok hij, vergezeld van eene aanzienlijke volksmenigte, onder de vroolijke tonen der meer en minder mooi muziekmaken- de harmonie en fanfares langs 't Kerkpad en den Hoek naar Vrouwkensvaarf, tot het «Mid delhuis» en vandaar naar Benedenkerk, om ten slotte op het feestterrein, de tnin der hnrmouiezaal te belanden. Deze tnin was zeer netjes voor deze gelegenheid versierd, en vooral des avonds maakte de schitterende ver lichting een zeer goed effect. Eene aardige attentie was 't van de feestvierende veree niging, om, tijdens den stoet rond trok, even halt te houden en een marsch te blazen voor Te ruim 12 uur was do stoet op liet. feest terrein aangekomen. Onderwijl de verschil lende muziekgezelschappen op het feestterrein zich opstelden begaven de presidenten eu directeuren der verschillende aanwezige ge zelschnppeu zich iu dc harmoniezaal. Toen allen daar met het eere comité .de regelings commissie en het bestuur der feestvierende vereeniging bijeengeschaard stonden, nam do EdelAchtb. heer P. N. Dekkers, burgemeester van. Waspik, het woord. Hij achtte het zich 'n aangename taak als eere-voorzitter. de verschillende muziekgezel- chappen het welkom toe te roepen Hij deed dit met te meer voldoening, omdat hij als burgemeester vau Waspik dit festival vau ganscher harte meeviert. Spr. bracht iu heriunering, dat nu 25 jaar geleden door de heeren dr. Freericks, Schen kel8, de Roon en Raaijfnakers 't initiatief werd genomen tot oprichting vau eeu mu ziekgezelschap. Vooral aan htfn krachtdadig handelen is het te danken, dat 't eertijds zoo kleine plantje zich ontwikkeld hoeft tot eeu krachtigen stam Spi. bracht lof aan de harmonie voor 't vele goede dat ze tijdens de 25 jaren van haar bestaan voor WaBpik reeds heeft gedaan. Hij bracht hulde aan den te genwoordigen president, die geen moeite ge spnard heeft, om de harmonie tot Hinken bloei te brengen. Aan allen betuigde hij zijnen welgemeende» dank voor hunne medewerking voor 't welslagen van dezen feestdag, eu hij sprak de hoop uit, dat dit festival bij alle deelnemers nog langen tijd iu aangename herinnering blijven zal. 't Behoeft niet gezegd, dat deze wooiden een warm applaus uitlokten, en nadat de cerewijn wa9 rondgediend begaf men zich in den tuin, om de uitvoering der l'eeatmarsch le hooren, die gegeven werd door alle deelnemende gezelschappen onder leiding van den directeur vau Waspik, den heer Chr. Akkermans welke uitvoering met zulk een gemengd ensemble vrij goed v&n stapel liep en een welverdiende toejuiching ontving. Daarna voerde het feestvierende gezelschap uit »Aux bordc de la Sambre, fantuisie door G. Tack, dat met succes en tot ieders groote voldoening werd gegcveD. Achtereenvolgens brachten nu de verschillende deelnemende vercenigirgen een tweetal nummers ui>, welk door eeD talrijk publiek van deze en omliggende gemeente met veel belangstelling werd bijgewoond. Het is natuurlijk onmogelijk hierover in bij zonderheden te treden alleen mogen we wel zeggen dut alle naar best vermogen", het hur.ne ten beste gaven, en over 't geheel goed en zuiver werd geblazen. I)e Kaatsheuvelsche harmonie» en Nieuwkuijk en Oosterhout verdienen wel een nl'sondeilijk pluimje. Onderwijl dat de muziekvercenigingen op deze kiosk hunne nummers maakten, werd er haast ook voortdurend muziek gemaakt op eene kiosk in de kom van hel dorp. Dvar deden zich hooren .Coucordia' van Vlijmen, .Wilhelmina* van Veen, .Nooit gedacht» van Moerdijk,,St. Cecilia' I van H»arsteeg en .Apollo' van Geertruidenharg. Ook bij deze kiosk stond voortdurend een dichte volksmenigte naar de mooie muziek vol aandacht te luisteren. Zoo werd het allengs 7 uur alvorens alle ge zelschappen op de kiosk en in den tuin der har- moniezaal hunne nummers hadden ten gehoore gebiacht toen dit was geschied beklom de rege- hngs-commiesie de kiosk en sprak de president, de heer Straver, het navolgende: Het feest dat Waspik heden viert bij gelegen heid van het 25 jarig bestaan der vereeniging .Virtus Nobilitut Artein" is voortgevloeid oil de muziek. Met recht mag men daurom zeggen: Dasz hat Musik gethan (dat heeft de muziek gedaan.) Uit muziek vloeit voor) huiselijkheid en be schaving, en zooals thans hier, een gezellig samenzijn. Daarom, raijneheeren, steun de mu ziekgezelschappen, hetzij op vocaal- ol instrumen taal gebied, door uwe medewerking ofwel door uw finuDcieelen steun ie verleeneu' De steun hieraan verleend zal strekken tot vreugde en welvaart. Voorts bracht spr. dank wan allen, die iets hebben bijgedragen voor 't welslagen van dit feest. Hij dankie het gemeentebestuur voor do voor 't festival verleende subsidie van f 1U0. dauk nan de leden van 'l eere-comilé voor hunne milde bijdingen, waardoor de rcgelings-commissie in staar werd gesteld dit feest zoo waardig te vieren voorts betuigde spr. allen dank, die hebben mergewerkt om dit festival zoo glansrijk te doen slagen. Hij dankte directeuren eu werkende leden voor de zoo goed ingestudeerde muzieknummers, de presidenten en besturen der verschillende ge zelschappen voor hunne deelname aan dit festival, want zonder deze deelntmo zou 't feest zijn mislukt. Ten slotte deelde spr. mede, dat overgegatu zou worden tot uitreiking der herinneringsme- daillcs. Hij spruk de hoop uit, dat dit eere-metoal lang zal herinneren aan den genoegelijken dag hier te Waspik doorgebracht. Hierna werden de herioneringsmedailles aan de presidrnien der aanwezige gezelschappen uit gereikt. Ook de feestvierende vereeniging zelf kreeg van de regrlirgsc imnissie zulk een medaille Toen dit was geschied werd overgegaan tot de verlotiDg van 3 muziekinstrumenten onder de 15 aanwezige muziekgezelschappen. Dc uitslag dezer verloting was, dat de bugle ten deel viel aan .Concordia* van Vlijmen, de piston aan De Eeodrachi' te Herpt en de trombone aan .Apollo» uit Kaatsheuvel. Dan was er een beetje kalmte in liet muzikale leven, maar niet onder de leestvierenden, 't was er vroolijk, gezellig, eeu echte feeststemming, overal was vreugde en pieizier. Een uiistekend idee was het van de feestcommissie om den schoonen feestdag als waardig slot te geveD ern soirée musicale door de harraoDie .Euphonia* vau Kaatsheuvel, directeur de heer W. van Beurden. Het schitterende programma werd nog rchiiterender afgewerkt. Was 's middags de uit voering der twee nummers al uitstekend op elk gebied, 's avonds moet een ieder genoten hebben. Het is niet doenlijk hier alles in onderdeelcnt tc behandelen, het zou ook moeielijk gaan; wa, zou het meest ie roemen vallen, de zuiverheid de prachtige nuarceeringen, het cDsenible, wij zouden het niet vermogen te «eggen, maar we

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 1