Spekslagerij ADR. APPELS, EIHlli I M li. ILEITIS, Artikelen voor Ziekenverpleging, P. GL00DE9AHS- Eioote stat-id.»... Waalwijk. H. J. Zijlmans, W". W. G. Vaags. SOUPERS, A. C. tan Tilburg Eisenhahn-pen. Gemengd Nieuws. Advertentiën. fijne vleeschwaren ADB. APPELS- Antoon Hunninks LEVERPASTEI, TH. WEIJNEN Arts, Gas-& W aterleidingen Attentie s.v.p. Minerale Wateren en Limonades DejeunersDiner Koude en Warme SCHOTELS, Gateaux, Nougats, Fantaisie-ijs, Dessert Chocolaterie, Bonbonsartikelen Comestibles F. W. RATH, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kerknieuws. Handelsberichten. Luchtvilters a f2,75. Consultatie uitsluitend voor Huidziekten. IIE ETALAGE. Lampen en Ganglantarens Patisserie Moderne. Cuisine Fran^aise, Servies Tafellinnen en Zilver Vraag de Duitsche en van waalwijk. Rolham Machinale Uitsnijderij met d* wereldberoemde van Berkels snijmachine. P.S. Dagelijks eerste kwaliteit varkensvleesch. OPTICIENS, Kolberstraat A 276, 's-Bosch. MAGAZIJN VAN en Kindervoeding, als Brillen, Lorgnetten welke direct worden ingeslepen, worden ook op voorschrift geleverd van fl.H. Prof. en Doet KIEUWSTRAAT C 80, 's-B O S C H. Spreekbuizen en Elerlrische Geleidingen worden aan zeer concurreerende prijzen aan gele Solied adres voor Mastiekdaken ROOTE SORTEERING Zeemleder, Sponsen en Dweilen, AANBEVELEND. Onderstaande Firma maakt be kend dat bij hen te verkrijgen zijn DE ECHTE LET OP Heeren Hötelliers en Caféhou- houders beleefd aanbelend heb ik de eer te zijn, WASPIK Ijzerwaren, Gereedrchappen. Waalwijk. Haven. Voordeeligst adres voor Huishoudelijke Artikelen. Ontvangen Zeer mooie Geslagen en gegoten Fornuizen. Petroleum Kooktoestellen. Uit sluitend prima qualiteit tegen zeer lage prijzen. MAMELS EN - met of zonder DIVERSE CONFISEÜR, CUISINIER. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN JANSEN 8c TILANUS FRIEZENVEEN Waalwijk. ROEST NIET. Alleenverkoop bij de ANTOON TIELEN, bier werd een muzikaal genot verschaft, alamen j jubilarissen luisterrijke serenades, waarbij de zeker van een dilettanten-corps zelden mag I 'gemeentenaren natuurlijk enthousiast ran hun smaken. VVo>irlijk ,Euphonia* van I aatiheuvel staat wel op een hoogen sport op de muzikale ladder; i» beslist een der besten corpsen onzer provincie. We brengen haar en den ijverigeo directeur, gaarne de hulde, die haar toekomt. Mei een goed geslaagd vuurwerk werd dezen fees'dag, dat een roem i9 voor de vereeniging; de commissie en voor geheel Waspik, een vol doening voor inwoner en vreemdeli dige wijze beëindigd. ing op waar- KAATSHEUVEL, 13 Juni 1908. De gelukkige. 'Door onze beide Harmonieën isjl. Maandag deelgenomen aan het festival te Waspik. Bij de gehouden verloting der 3 prijzen ouder de 15 deelnemende gezelschappen, viel aan de Harmonie «Appollo" een prachtig nikkel in strument (Trombone) ten deel. De Harmonie «Appollo" hiermee van harte geluk gewenscht De Harmonie «Euphonin" begon om halfnegen, lmar te geven concert. Zij heeft op kranige wijze haar ouden roem ook nu weer gehand haafd. Ons dorp heeft opnieuw bewezen, dat het twee korpsen bezit, welke menige stad het zal benijdenMogen zij heiden groeien en bloeien. Leesbibliotheek Door het bestuur van den R. K. Volkshond alhier is besloten tot oprichting eener lees bibliotheek voor hare leden. Aanvuukelijk zijn de werken die ter lezing beschikbaar gesteld zullen worden brochures der St. Willehrordus- vereeniging, benevens eenigeu Apologetische en Sociale geschriften. Blijkt echter dat er belangstelling bestaat, ilau zullen meer werken op verschillend gebied worden aangeschaft en beschikbaar gesteld. Inspeetie Verlofgangers Aanstaanden Vrijdag 15 Juni zal alhier smor- genB om half Degen de inspectie der verlof gangers door den Militiecomrnissaris gohouden worden. Evenals vorige jaren is den herber giers verboden op die dag tot 's namiddags 4 uren hun herbergen te openen. Deze maat regel is gebleken te zijn, een afdoend middel tegen die walgelijke droukemaustooueelen van voorheen. Pelgrimsreis. Aanstaanden Maandag vertrekt de processie van Kaatsheuvel, Waal wij k-Langstraut naar Brielle. Zij vertrekt 's morgeus cm half vijf aan het Drongelsche Veer met de prachtige stoomboot «Jan van Arkel" uit 's Bosch. Mu zikanten der Harmonie «Euphonia" vergezellen de pelgrims tot begeleiding der gezangen. Naar wij nog vernamen gaat de reis langs Rotter dam, om de pelgrims de gelegenheid te geven, in deze zeehaven ook een kijkje te nemen. Het getal deelnemers zal groot zijn. „Ecüo der Duinen'' komt. Aanstaande Zondag zal de Liedertafel van Loonopzaud in de zaal der Harmonie «Eupho- nia" een uitvoering komen geven. Het programma bevat een 9tal nummers, waaronder een vijftal comische voordrachten zulke uitvoeringen werken mede tot het be houden en vermeerderen der onderlinge vriend schapshanden «Echo der Duinen" kan verzekerd zijn, dat de belangstelling groot zal zijn hij de uitvoering die zij zal geveu. Schapen. Enkele maanden geleden werd hier opge richt eene schapenclub, die gevestigd werd bij den heer C. de Bont. Tot nu toe ging de teelt uitstekend. Dezer dagen echter stierf een vijf tal der mooiste schapen plotseling. Moge het hierbij blijven Euphonia. Naar men verneemt, heeft de Waalwijksche Gymuasstiek-vereenigiug ouze harmonie «Eu phonia" geëngageerd voor hare uitvoering. Wel een bewijs dat het muziekcorps een goe den naam heeft. Afgevaardigde. Tot afgevaardigde naar de Alg. Verg. van het N O. G. te Venlo er naar de salarisraee ting te Eindhoven is gekozen de heer J. v. Buul, alhier. instemming deden blijken. ZD. H. Mgr. W. van de Ven, bisschop van 's-Bosch, diende Zaterdag in de kathedraal van St Jean het diaconaat toe, a. aan den tbelogant van het seminarie C. A. J. M. van der Heijden PLECHTIGE OPENBARE PROCESSIE tc Waalwijk, in dc Puroehie St Jan Uuptist II. Sacramentsdag 14 Juni 1906. 1. Lantaarn, f Lantaarn. 2. Oudste Heer Kerkmeester. 3. Edelachtb. Heer Burgemeester. 4. President St. Vine, a Paulo. 5. Eenige Ileeren Leden der Processie. 6. Oude Vaan. 7. Eenige Heeren Leden der Processie. 8. Groep H. Familie. Prefecten der H. Familie. 9. Stoet van Bruidjes. 10. Vaan der Congregatie van O. L. V. 11. Heeren Choristen van St. Catcilia. Kleine snngers. 12. Stoet van Kardinaalljes. Misdienaars. 13. Baldakijn met H. Sacrament. 14. Heeren Kerkmeesters. 15 Stoet van Bruidjes. 16. Beeld van O L. V. van Lourdes. 17. Vaan St. Crisnijn. 18. Bestuur van St. Crispijn. 19. Vaan H. Familie J. Al. J. 20. Prefecten der H. Familie. Eenige Heeren der Parochie zuilen den stoet vergezellen, teneinde der goede orde bevorderlijk te zijn. Priesterfeesten. Dezer dagen vierden den ZeerEerw. pater M. EulogiuB Boumans rector aan het seminarie «Ruwenberg" zijn 25-jarig priesterfeest. De kapel was keurig versierd en de refter was met draperiöu, enz. tot een sierlijke re ceptiezaal ingericht. Aldaar werd de jubilaris door de leerlingen gecomplimenteerd en ZEerw, een goud moiré vierstel aangeboden met humerale, een kunst stuk ter waarde van f 1000. Nadat men zich 's middags aan een feest diner had vereenigd, was er 's avonds een feestvoorstelliug. die hij de leerlingen natuur lijk zeer in den smaak viel. Ook een tweetal priesters van de abdij van Berne te lleeBwijk, de weleerw. heeren W. P. Van Thiel, kapelaan te Vlijmen en J. Albada Jelgerema, kapelaan te Haarsteeg, herdachten onder groote en hartelijke be langstelling hun zilveren feest als wakkere arbeiders in den Wijngaard des Heeren. Vele kostbnre geschenken werden hun ver eerd en de harmonie «Concordia" van Vlijmen en «Haarsteeg's Harmonie" brachten aan de Motorfietsen. Zijn, zelfs als zij stils aan, niet altijd on gevaarlijk op den weg, vooral niet in een drukke straat. Zaterdagavond reed er door Parijs een motorfiets in een drukke buurt. Die fiets lekte en waar hij voorbijkwam ontstonden vlammende plasjes op straat. De rijder sprong er af zoodra hij het be merkte, hij probeerde het vuur te dooven in zijn machine door water uit de straatgoot in het reservoir te gieten. Dadelijk een dichte kring belangstellenden om te zien hoe het zou afloopen. Het liep slecht af, met name voo de be langstellenden. Pang zei de motor en met een vloog de brandende benzine alle kanten uit. De motorfietser cu een paar doziju om- standers liepen braadwonden op, de helft zoo ernstig, dat zij in een ziekenhu s moesten worden opgenomen. Moraal Blijf niet bij een brandenden moterfiets staan* Brand stichten. Uit 's-Hertogenlosch meldt men Heden is ter beschikking van den officier van justitie alhier gesteld P. G., 50 jaar, dienstknecht te Schijndel, verdacht van op zettelijke brandstichting bij J van den Ak ker, te Schijndel (Wijbosch), in den nacht van 7 dezer, waardoor diens geheele boer derij met woonhuis, stal en schuur een prooi der vlammen is geworden, trrwijl he: vee met veel moeite werd gered. 1).* verdachte heeft bekend, zich aan het hem ten laste gelegde feit te hebben schuldig gemaakt. Hij had bij den brand het eerst a'arm gemaakt. Ook niet mis. De mar. die in de Neus adter Ztg. waar schuwde dat men aan zijn vrouw, die al 19 maal van hem was gaan loopen, niets moest ieenen, is in hetzelfde blad door die vrouw met het volgende antwoord gediend Op naam van den leugenachtige drinke broer Peter Klein kan men Ieenen noch poften, daar hij alleen in kan staan voor twee of drie proces verbaleu in de week en den noodigen drank. Zijne wijnschulden zijn met moeite betaald, en op zijne 45 veroordeeüuge i door het gerecht geeft nie mand crediet. Dit tot zijne gerustste'ling. Gefortuneerde dames en heeren Eeu blad inet goede inlichtingen over fiuancieele aangelegenheden, H'allslreel Jour nal, publiceert een lijst, waarop voorkomen de namen der rijkste, honderd personen ter wereld. Bovenaan staat J. D. Rockefeller met 600 millioeu, vtrvolgens komen A. Beit met 500, J. B. Cobinsou met 400, czaar Nico- laas met 350, Andrew. Carnegie en W. W. Astor ieder met 300, prins Demidof met 200, keizer Frans Jozef met 185 cu J. P. Morgan met 150 millioen dollars. Dan volgen JO personen ied«-r met 100 millioen, o, w. twee Rothschilds en koning Leopold. De sultan van Turkije is even rijk als baron Bleichiöderzij bezitten 40 mil lioen dollar Mej. Krupp heef; een vermogen van 40 millioen en de vleeschkoning J. Ogden Armour 30 millioen dollars. Het lijstje daalt niet af tot vermogens lager dan 20 milioen dollars. Ouder deze rubriek staan vermeldKoningin Wilhelmiua, keizerin Eugenie, Sir. Tos, Lipton, twee Van der Bilts. enz. RijdcH tegen wil en dank Dr. Moulijn, uit Ridderkerk, zou voor het eerst per stoom fiets zijn patiënten gaan bezoeken. Het opstappen en wegrijden ging goed, dochhij kon niet stoppen en toen heeft de dokter net zoolang rond moe ten rijden over Rijsoord, Hendrik-Ido-Am bacht en Ridderkerk, tot zijn benzine ver bruikt was I Zonderlinge geschiedenis Als 'i waar is wat het slachtoffer vertelt, dan heeft Vrijdagnacht te Breda een ver- foeielijk misdrijf plaats gehad Vrijdagavond elf uur werd liet 12-jarig zoontje van Jonge- neelen, oppasser aan de K. M. A., door twee kerels bij de Gasthuisveld aangegre pen en meegenomen. Volgens het verhaal van den jongen dreigden zij hem met een pistool, om te voorkomen, dat hij zich zou verzetten of schreeuwen. Zij hebben het kind toen tneege omen naar een terrein achter den watertoren, daar hebben zij het een touw om den hals ge daan, de kleederen uitgetrokken en uren lang onzedelijke handelingen met het jongetje gepleegd. Toen 't licht begon te worden ging een der kerels uit een nabij zijnde woning een mand halen, maar juist op dat oogenblik kwam een kar voorhij en vluchtten de ke rels weg. Het knaapje kon zich toen uit de voeten maken en kwam te 4'/j uur thuis aan. Het kind heeft aan hals en andere lichaams- deelen de teekenen der mishandeling, doch de beschrijving, zooal» die ons gedaan werd, lijkt lu menig opzicht ongelootelijk. De politie duet onderzoek in deze zaak. Een reis per W. C. Op een der laatste dagen van de voor laatste week is een Hagenaar, reizende van Rotterdam naar zijn woonplaats iu een cou pé *le kl. der H. IJ. S. M., het volgende avontuur overkomen. Zich eeuige oogen blikken in een W, C. verwijderd hebbende, i zag hij plotseling den terugweg afgesneden. Het deurtje wilde niet open, er was geen verwikken noch bewegen aao. Hevig ge stommel en gebons op de deur doet den conducteur toesnellen. Maar ook met ver eende krachten gaat dc deur niet open. Meer en meer nadert men het station Den Haag De slagen, rukken, ho ten, stooten worden verdubbeld, verdriedubbeldpassagiers komen te hulpniets helpt. De trein rolt het station binnen, houdt stil, de conducteur ijlt naar den chef, rapporteert hem zijn on vrijwillige gevangene. De chef ziet het ern stige van het geval in, let op de onverkwik kelijke positie van den Haagschen retziger, geeft zich ook rekenschap van zijn verant woordelijken plicht om den trr-in op tijd ie laten vertrekken. De plicht overwint het raedelyden. Het oogenblik van vertrek is gekomende bel luidt.de trein zet zich met den Hagenaar in de W. C. iu beweging naar Leiden. Nu begint het gestamp en ge- beuk eeist goed men nadert de Laan van Nieuw O.-Indiede reiziger dreigt aan de noodbel te trekken als men hem er niet uitlaat. De conducteur rapporteert het geval aan den hoofdcouducteur, Deze wei gert en laat den reiziger zeggen, dat hij niet aan de noodbel mag trekken. Dit is olie in hel vuur. De reiziger kan het niet langer houden hij wil en hij zal er uit, trekt aan de noodbel, en de trein staat stil. Het per soneel snelt toe, hoort de alarmkreten van den benauwden reiziger, maar is niet in staat hem te verlossen. Dan maar weer voort, voort machinist En zoo wordt de reis voortgezet tot het eerstvolgend station, waar men eindelijk op het denkbeeld komt, een t cinsmid te halen. Als men dat in den Haag had gedaan, zou den reiziger heel wat onaangename oogenb'ikken zijn bespaard. Druk. In de afgeloopen tnaaud werd te We8tmaas één telegram ontvangen 1 Zoo zijn er niet veel. Jhr. F. De V. van S., te De W., ont ving deze week zijn benoeming tot agent van politie te 'a Gravenhage. Dc bakkers en de tuberculose. Algemeen is de ontzetting ran hen, die keunis genomen hebben van de verklaringen van den voorzitter der bakkers vakschool te Parijs. Na onderzoek is hem gebleken, dat van 400.000 bakkersgezellen er 280.000 tuberculeus zijn en het brood besmetten. Het gebruik van machinale troggen zal het gevaar zeer veel verminderen voor het pu bliek. Melaatsebbeid bij een paard van 75Ö.OOO francs! Te New-Y.rk moet een bekend sportman, de heer Toxhall Keene, zijn renpaard Sys on by, waarvoor hij nog onlangs 750.U00 francs «Is koopprijs weigerde, afmaken, ouidat het lijdt a;>D melaatschhcid en hij vreest dat het edele dier den heelcn s'al zal aansteken. Het geval is éénig in de Vcfeenigde Sta ten. Een eeuw geleden deed zich een geval ran melaatscLheid voor in Engeland, waar een geheele stal renpaarden er uan stierf. Ernstig ongeluk. Uit Nituwenhagen (Limb.) wordt d.d. 11 Juni aan de L K. gemeld Gisteravon I had er omstreeks 6 uur een hoogst ernstig ongeluk plaats. Men was bezig met het afschieten van feestvchoten bij de gelegenheid van het feest van de V., waar lieden een zoon het geluk ha l de eerste II. Mis op te dragen in zijn geboorteplaats. Die feestschoten hadden plaats door mid del der bekende kamers, maar eensklaps sprong een dezer werktuigen, met het treu rig gevolg, dat een zekere 1). verschrikke lijke verwondingen kreeg. De ongelukkige werd nog dienzelfden avond naar het hos pitaal in Heerlen gebracht, waar hij na een p;«ar uur smartelijk lijden den geest gaf. Hedenmorgen w-.rd nog een persoon naar het hospitaal gebracht, die ook ernstige wonden heelt bekomen. Beiden zijn ouge huwd, oud ongeveer 25 jaar. BESOlJEiN, 29 Mei. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijeu op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogstef 1,26 de laagstet 1.12 De pr. der eieren was 3 en 4 cent. GORINCHEM, 11 Juni. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe f 8.a 8 25 roodedito f 7,50 a 7,60 witte dito 1 7,55 a 7.70 inl. rogge 15,10 a 5,20 Buiten l dito 5.— a 5,10 gers t 4.70 a 4.80 haver 3,65 a 3.75. duiveboonen i 7,50 a 7 60 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 229 runaeren, 10 nuchtere kalveren, 38 vette varkens en 733 biggen. Ie qual. KalfkoeieD 1180 A 270 Kalfvaarzen 1140 a 200 Melkkoeien 1 160 A 210 21/j jarige ossen f— a Guistc vaarzen f 110 a 140 Pinken f 40 90 Graskalveren f 24 A 35 Nuchtere kal*-. S i 14 Aangevoerd vette varkens van 20 ii 23 ct per half kilo, biggen v&n t 9,— t 15. per stuk. Aangevoerd schapen en 124 lammeren; scha pen fa eu lammeren f 8 a f 15 Der stuk Eieren IL1.10 per 26 stuks. Boter 60 A 65 ct. per */j kilo. ROTTERDAM 12 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 26 paarden, 1 veulen, 0 ezel, 1197 magere en 760 vette runderen 215 vette 302 nuchtere en graskalveren,schapen ol lammeren 3 varkens 177 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 38 cent, stieren 24 a 33 kalveren 36 A 50— c. per l/t kilo. Melkkoeien f 110 a 275, kalfkoeien f185 af 290 stieren 1 55 a 195, pinken 45 a125 graskalveren f a vaarzen f 45 a 120, alleb mager vee; biggen 8.a 14.paarden f 40 a 115. Nuchtere kalveren fok- 13.A 22.slacht- f 10. i 14. Op de botermarkt werden aangevoerd 92/8 en 56/16 vn. en 308 stukken a '/j kilo. P ijs le qual 52, 2e qn*l. f 48, 3e qual. f 44 Per '/s kilo 62*/» a 67'/j ct. ROTTERDAM, 11 Mei Tarwe per heet., 17.75u 7 90, Per 100 K.G' f8.40 a 9 50 naar kwaliteit. Kogge was van I 5.tot 5 75 Gerst. Winter per 100 kilo f8.19.Zomer per 100 kilo f800 a f8.25 eu Chevalier per 100 kilo f8 A f8.50. Haver per 100 b.f f 8.a 9. Witte Boonen, van lo.tot 13. Bruine boonen van f 7.50 tot I 10.50 lilanwe Erwten naar kook en kwaliteit erkocht vau f9.tot 10. en vertrouwde kook daarboven Koolzaad f At. Prijscourant Gerookt vleesch Gerookte ham Gekookte ham Saucise d«* Boulogne Cervelaat worst (prima) Tongen worst Bloedworst Ontbijt spek (doorregen) zeer lekker Blok worst Leverworst I Leverworst II Boterhamworst I Boterhamworst II Gekookt gerookte ossentong Gekooktgerookte varkeutong (zeer fiju Gerookt varkenshaas per ons. 20 16 20 20 22 16 6 11 14 10 8 12 10 40 30 18 per pond. 65 90 60 20 50 65 75 25 Spieren gerookl vleesch Rolpens Knakworst per paar Metworst (om te koken) Varkensrib (gerookt) ilamburgersrib Hoofdkaas Beleefd aanbevelend 20 en 25 cent per blikje, O Breukbanden, Buikgordels, Rechthouders elastieke Kousen, Wind en Waterkussens Massageballen, Hospitaallinnen, Spuiten voor alle doeleinden, Irrigaioren, Inhilleeriocstel- leu en Groepketels, flacons naar verschil lende grootten volgens Dr. Deltweiler. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op Spreekuur 121/22 uur. Behandeling en onderzoek met X-strale dagelijks behalve 's Zondags Koper-, Lood- en Zink werker. en verder alle Huishoudelijke artikelen tegen uiterst lage prijzen. Uw Dienstwillige Dienaar, Elke bestelling wordt uiterlijk binnm 2 dagen uitgevoerd. in de nieuwste modellen. Aanbevelend, V AN~^ ZIJN VERKRIJCBA AR BIJ

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2