Gemengd Nieuws. Provinciaal Nieuws NIEUWS UIT KAATSHEUVEL" Telegrammen. 3640 3640 3479 3474 3466 3390 3250 3223 3218 3162 andere rereenigingen. Inleider: C. VAN AKEN, Ord. Prakm. Abdij Bern Hbeswijk. Tot het Bestuur der Eerste Afdeeling van den Kath.dag te Helmond is nog toegelr» den de Eerw. Heer L. Simonis, Kapelaan '9 Bosch, en tot dat der Vierde Afdeeling de Heer J. C. Tummers te Erp. Nu de conclusion van al de afdeelingen van den 5den Dioces. Kathol.dag zijn be kend gemaakt, meenen wij te moeten wijzen op artikel 12 van het Reglement voor de Afde-lingsvergaderingen, luidende in de tweede alinea: fliiterlijk eeue maand vóór het houden van den Katholiekendag kan ieder Katholiek, behoorende tot het diocees van 's-Hertogen- bosch, onder opgaaf van zijn naam en woon plaats en redenen, daarop wijzigingen voor stellen aau den voorzitter der betrekkelijke afdeeling". uit deae provincie voor perc. 5, div. Weeg werktuigen, J. Molenschot, Teteringen, f 1909.50 perc. 18, 1700 M. bombssijn, Hendrik van Thiel Co., Helmond, f569.50 perc. 14, 800 M. friesch bont en 1750 overtrekken v. kussens, Vissers Eijcken, Geldrop, f 863.50 perc. 20 7000 M. Flanel, F A. Swageinakers Zn. Tdburg f2821 perc. 21, 6000 M. id., Gebrs. Var. Spaendonk, id., f2400; perc. 28, 625 kwartiermutsen, F. Segers Zn., Breda, f660 perc. 29 400 p^ar slobkousen, Wed. D P. de Booy, 'a-Bosch, f556, perc 36, 4000 K.G. overleder, R Haberer, Waalwijk f 11,640; perc. 37, 4000 K.G. id., id., id., f 11,560 perc 38, 4000 K.G. id., id., id., f 11,480 perc. 39, 4000 KG. id, id, id, f 11.320 Zaterdag had in het café van den heer J. van Schijndel te Baardwijk een aanbesteding plaats van het bouwen van een dubbel woonhuis voor den heer C. van Gelder aldaar. Architect den heer Jos. van Ree. Ingeschreven werd als volgt Waalwijk, 19 Juii 1905. Examen. Bij het gehouden toelatingsexamen voor de H. B. S. te Tilburg is o.rn. geslaagd de jongch?er Willem Jansen alhier. Aan het herexamen voor de H. B. S. te 's-Bosch nemen nog i jongelui deel. Ongeval. Maandagmorgen had zekere v. S. werk zaam op de lederfabriek van deu heer H. Jansen alhier, het ongeluk voorover in eene looierskuip met sterkeu extract te vallen. Hoewel de man vrij spoedig uit zijne be nauwde positie werd gered, kostte het veel moeite om hem bij te brengen, wat na een kwartiertje echter gelukte. De man die het zeer benauwd had, maakt het thans nog slechts vrij goed. Kermis Het verder verloop der keroiis is, uitge nomen Vrijdag en Zondag 1.1. niet erg druk geweest. De soirees Dinsdag en Woensdagavond bij den heer Ant. Gerris-Simons, gegeven door het gezelschap der Gebr. Faveur, met medewerking van den heer Louis en mej Rika Davids werden druk bezocht, wat dan ook geen wonder is te noemen, dit gezelschap is eenig. Wij hopen dit uitgelezen en semble nog menigmaal in ons midden te mogen zien en houucn ons aau onze recen- tie in 't nummer van verleden week. Het concert der harmonie St. Criapiji» dat Woensdagavond ten acht uur plaats had, slaagde uitstekend en was vrij goed bezet Ook de van oudsbekende feestelijkheden der harmonie en gilde St. Chrispijn waren zeer gezellig. Voormiddags maakten zij een muzikale wandeling door de straten waarbij zij voor het huis van den burge meester stil hieldeu eu daar eenige nummer tjes ten beste gaven. Het bal dat zij des middags hadden in de zaal van den heer Jan Fransen was zeer geanimeerd en menig oudje dat er anders niet aan denkt heeft toen zijn beentjes nog eens van de vloer gegooid. Het concert met medewerking v»n het zoo goed bekend staande gezelschap Boesnach, dat 's avonds in hun lokaal plaats had was goed bezet. De nummers volde den allen zeer goed. Begunstigd door heerlijk, prachtig zomer weder trok de Waal wij kscbe kermis Vrijdag tamelijk veel bezoekers. Vooral iu den namiddag ging het er iu onze gemeente vroo- lijk en opgewekt naar toe, door de velen die uit de omliggeude gemeenten herwaarts kwamen om hun aandeel in de pret te hebben. De verschillende kennis-vermake lijkheden werden druk bezocht doch de bais waar het vorige jaren zoo druk en gezellig toe kon gaan, was nu bijua niets er werd over het algemeen zeer weinig gedanst. Een uitzondering maakte het rolksbal op Musis Sacrum, daar was het zoo druk dat men niets dan een volksmassa zag dwarrelen. Zaterdags was het wederom zeer slap waar ook nog bij kwam dat nergens iets was te doen. Zondag de laatste kermisdag was ou dergewoonte zeer druk. Een echt kermisweer niet te warm, en de inenschen van buiten die den vorigen Zondag voor de stortregen moisten gaan loopen, zij kwamen nu we derom. Het concert van L'Espérance dat om 6 uur werd gegeven in den tuin van den heer Jan Fransen was zeer druk bezocht. Reeds voor den aanvang was er geen zit - plaatsje meer to krijgen. Nu de uitvoering was uitstekend, prachtige, zuivere muziek werd gegeven. Een eercsaluut aau de mu zikanten eu een woord van welverdienden lof aan den bekwamen directeur, den heer Adr. Appels mag zeker niet onthouden worden. Geheel den avond ging het er voorts iu geheel onze toe. Overal was het een drukte eu gejoel. Jammer echter dat een bengel, een zekere D. uit Besoijen, een wanklank bracht. Hij bracht v. P. uit Drong»len,een reeds bejaard man geheel onverwachts eu zonder eenige aanleiding met een scherp voorwerp een snede over den Deus toe. Van het gebeurde is procesverbaal van opgemaakt. Aanbesteding. Onder de minste inschrijvers van de gehouden aanbesteding door het departement van koloniën waren de miuste inschrijvers Nic. dc Bont, Nieuwkuik A. de Bont, Haarsteeg G. van Dijck, Waalwijk G. van Huiten, Gebr. de Bont, Nieuwkuik J. van Huiten, Baardwijk W. van Heesch, Waalwijk Wed. A. Aarts Zonen Waalwijk. W. G. Schoep, Baardwijk H. C. v. d. Meijs, Besoijen Het werk is aan den laagsten inschrij- ver gegund. Koninklijk bezoek aan 's flertogenbosch H. M. de Koningin-Moeder en H. K. H. de hertogin-weduwe van Albany cn gevolg kwamen Woensdag op den bepaalden tijd met den gewonen trein, waarin een salon- rijtuig gehaakt was, hier aan. De heer baron van Voorst tot Voorst, commissaris der Ko ningin in Noordbrabant, en jhr. van der Does de Willebois, burgemeester van Den Boscb, verwelkomden de vorstinnen aan het station. Equipages van laatstgenoemde en andere reden de hooge gasten naar het gouverne- ment'-botel, alwaar geluncht werd. Alom gevlag en gejuich, met bloemenhulde. De genoodigden tot den lunch waren de bur gemeester met zijne cchtgenoote, jbr. van Sasse, van Ysselt, voorzitter, Eugène Lutkie, seerctaris der vcreeniging 's Hertogenbosch' Belang; van Konijnenburg, voorzitter van 't tentoonstellingscomitejhr. Snoeck van Hintham, jhr. mr. Frans van Rijckevorsel, kamerheer der Koningin en jhr. mr. Ver- heyen, jagermees'er. Na den lunch werd een bezoek gebracht aan het protestuntch weeshuis, alwaar de vorstinnen door den regent baron van Sty rum en de regentesse mevrouw Wesseling werden ontvangen, die de overige regenten eu re- gentessen, benevens de predikant dr. Rut- gors van der Loeff en verdere aanwezigen voorstelden, Barbara Jansen en Louise Kooy de jongsten der 10 weczen, boden bouquetten aan, waarna de inrichting bezichtigd werd Mgr. van de Ven, de plebaan, kerkbestuur en geestelijkheid ';egroetten de vorstinnen in de kathedraal van St. Jan, waar zachte orgelmuziek zich liet hooren, terwijl het miraculeuze beeld van O. L. V. van Den Bosch tusscheu waslicht eu bloemen op het hoofdaltaar prijkte. Iu het udemannen- en vrouwenhuis maakten regenteu der godshuizen met hunne dame9 hunne opwachting, aau de voistinnen voorgesteld door den voorzitter-regent Janssen. Deie, met de moeder-overste, begeleidden daarna de Koningin-Moeder, en de regent Spierings de hertogin-weduwe door het ge sticht. Dochtertjes van den heer Spierings en dr. van Moorsel brachten bloemen, die vriendelijk werden aanvaarJ. Na de onderteekening der oorkonde brach ten de vorstinnen een bezoek aan het R. K. weeshuis. De voorzitter-regent de heer H. van de Mortel met echtgenoote compli menteerden aldaar de vorstinnen en stelden de overige regenten en regentessen, de eer waarde moeder en den broeder-overste voor. Dorus Saladin en Theodora Hagen, jongsten der vijftig verpleegden, boden fraaigebonden reglementen van het weeshuis aan. De ge zamenlijke weezen zongen liederen. Overal onderhielden de vorstinnen zich met de omgeving, hare hooge tevredenheid meermalen uitsprekende en weesjes, oudjes en dienend personeel vriendelijk groetend. De vorstinne kwam, na het bezoek aan gemelde inrichtingen te ongeveer drie uur in het Casino, de welbekende Bossche So ciëteit, die de Nijverheidstentoonstelling een passend, ja, deftig onderdak wilde aanbieden. Zij werden daar ontvangen door den voor zitter van de vereeniging 's Hertogenbosch Belang, jhr. mr. A. van Sasse van Ysselt, die, dankende voor de eer van het bezoek, den Vorstinnen in de vestibule dier sociëteit trad en welkom heette. In die erkennende, met dezen eii anderen enkele oogenblikkeu onderhield. Daarna werd eene wandeling door de tentoonstelling onderno men, waarbij verschillende exposanten, o. m. de heeren Klijberg-Pernot van Waalwijk, waarmede H. M. zich even onderhield over de schoenindustrie, haar export en onze tentoonstelling, en Frans Gostelie, lid der firma J. Frans Gostelie Jz. Co., aan H. M. werden voorgesteld. Laatstgenoemde sigarenfabrikant, had nog ter elfder ure gezorgd, dat deze voorname tak van Noord-Brabantsche nijverheid op de tentoonstelling ws vertegenwoordigd. H. M. zag daar de sigarenmakers aan den arbeid, onderhield zich geruimen tijd met den beer Gostelie, informeerde bij de werklieden naar de hoeveelheid werk die een flink sigaren maker per dag kan leveren, hoe die, arbeid wordt betaald enz. enz. en scheen blijkbaar zeer veel belang in een en ander te stellen. Geen expositie werd voorbijgegaan zonder dat den heer Van Konijnenburg bijzonder heden omtrent het tentoongestelde werden gevraagd of de exposant om inlichtingen werd aangesproken. De groote voorliefde door onze Koningin ik hare jeugd voor poppen, aan den dag gelegd, bracht «r zeker veel toe bij om hare Moeder bijzondere aandacht le doen schenken nan dc fraaie poppenverzameling, aar on9 van we medegedeeld zal aan het Dorp alhier, in de tegenwoordige leerlooierij van den heer A. Zijlmans, een sigarenfabriek worden opgericht. De fabriek zal op flinken voet worden iu- gericht. Bijna verdronken. Dezer dagen waagde zich de lieer F. bij het zwemmen in het Kanaal te ver naar hei midden en kon deu kant niet mee: bereiken. De heer Z. dit tiende sprong zonder aarzelen op den drenkeling toe en bracht hem be houden aan wal. Eere den moedigen redder. Geertruldenberg, 11 Juli 1905. Naar wij vernemen is de beer Dr. J. W. van Berkr- steijn alhier, benoemd tot Lid der Gezond heids-commissie zetelende te Oosterhout. Loonschen Dijk. Zondag 9 Juli j.l. is in de kerk te Loonscheu Dijk de gewone tweemaan- delijk-che collecte gehouden ten bate van dt christelijke school aldaar. Die collecte heeft f 12.625 opgebracht. rijiioevcn Cappel. De leden der zangver eenigmg „Hallelujah'' hebben Woensdag 12 Juli Den Haag en Scheveningen bezocht. Met drn trein van half acht vertrok het gezelschap des morgens van het s ation Kaatsheurel- CappHle cn arriveerde daar 's avonds te ruim half negen. Ieder der reisgenooten keerde toen hoogst voldaan huiswaarts. Onze dorpsgenoot, de Heer M. M. Stam le de Vrijdag en Zaterdag te Breda met goed ter opluistering door de jongejuffrouw Adèle I f™0'/,.*1?1 cxamen a' v00r Hoofdonderwijzer. Wij feliciteeren den geslaagde van harte met zijn succes. Door Burgemeester en Wethonders van Vrijhoeven-Cappel is aan Gerrit Wetters, bij besluit van 30 Juni, vergunning verleend tot bet oprichten van een broodbakkerij in per ceel no. 14 gelegen aan de Nieuwstraat. tegemoet vestibule werd den hooge gasten eene lieve gemeente gezellig unar attentie bewezen door eenige alleraardigste Duugensche boerinnekes, die aldaar, als komende van de Bossche markt, met hun manden haddeu plaats genomen, en de bloememchat, van de bezoeksters, kwamen verrijken met Dungeii9che bluumkes. Onderwijl wachtte in de conversatiezaal der sociëteit een uitgelezen publiek, dat door den heer Van Konijnenburg, wieu de ver- eerende taak van geleider van H. M. de de Koningin-Moeder was toevertrouwd terwijl jhr. mr. van Sasse van Ysselt de hertogin weduwe tot gids wa3, aau H. M. werd voor gesteld, die zich enkelen hunner van vroeger de Jcngh voor de tentoonstelling afgestaan, terwijl de heer Henri de Jongh, die zich voor de tetxielafdeeling der tentoonstelling zooveel moeite en tijd wilde getroosten, daarvoor een woord van lof mocht o.itvangen. Door de dochtertjes van de heeren van Ko nijnenburg en Maréchal werden aan de Verstinuen schoone bouquetten aangeboden, die allervriendelijkst werden aanvaard. Op merking verdient, dat beiden gedurende geheel den rondgang niet wenschten te schei den van de „Dungensche bluumkes*. Van de tentoonstelling ging het raar het tiuis van den commissaris der Koningin waar de thee werd gebruikt, terwijl de hooge gasten door comiDis*aris en burgepaeester begeleid, daarna onder groot gejuich eener onafzienbare menigte, die de Bossche straten overal vulde, deu tocht door de stad naar het spoorwegstation ondernamen, om met den trein van 5.34 den Bosch weer te ver laten, daarvan medenemende de hartelijkste wenschen voor zich en ons vorstenhuis. Zomerzitting Prorinuiale Staten. Het verslag- der zes afdeelingen om trent de aanvragen a. van de land- en tuinbouwvereeni- ging te Woudrichem om een provinciale bijdrage van f 100 b. om een provinciale bijdrage in de kosten van de in Augustus te Rozendaal te houden land- en tuinbouwtentoon stelling. stelt de commissie van rapporteurs voor 1. op de aanvraag sub a overeen komstig 't voorstel van Gedeputeerde Staten afwijzend te beschikken 2. aan de tentoonstelling te Rozen- daal een bijdrage toe te kennen van f500. In zake het voorstel tot aankoop van grond door de provincie ter verbetering van den provincialen weg te 's- Gra venmoer stelt de commissie voor renvooi naar Gedeputeerde Staten, om een on derzoek te doen instellen door den provincialen waterstaat of niet op min der kostbare wijze het doel kan worden bereikt. Dezei da^en vierder, de echtelieden Sq» boek den dag, waarop zij 50 jaren M J i& het huwelijk traden. Voor de woning jubelarissea was een prachtige boog opgc;„ met bioemen en groen, waartusschen iQ* selijke opschrilten. Dc gcbeelc buurt V| feest. Talrijk waren de blijken van hoo achting, welke de oude luidjes dien mochten ontvangen. De maagdekeus, hen 's morgens naar de kerk gebracht maakten 's middags een rijtoertje in dt geving. De ha monie „Euphonia" bracht? 's morgeus eeue aubade. Kermis. De „Kermis" is bijna weer gearrive„ Verschillende tenten en publieke vermakeh heden staan er al. Dit alles waarborgt reeds die dageu veel pret te hebben. begint men hier miu of meer in eene fees stemming te komen. En niets natuurlijker- dat. Onze beide harmonien zullen die dj, een matinée geven, dat om de prach' nummers we durven het reeds uu te ze» druk bezocht zal worden. Laten we«§. zorgen, dat die dagen zonder buitenspoij, heden verloopen. Het kan dan niet aaj of de vreugde zal des te grooter zijn 0 bij den terugblik op die feestdagen. Herstemming. De uitslag van de heden gehouden he stemming voor leden van de gemeente.^ is, dat de 3 aftredende leden weder h& kozen zijn, Rijken 300 stemmen. Elias 306 Hesselmaus 264 Ten aanzien van de aanvragen om de gewone provinciale bijdrage aan de am bachtscholen te 's-Bosch, Tilburg, Breda en Eindhoven stelt 't verslag der zes af deelingen voor die bijlagen te verleenen, alsmede om het besluit van 21 Juli 1897 de algemeene voorwaarden inhoudende, te wijzigen, en om afwijzend te beschik ken op de aanvraag op subsidie voor een vakschool voor handelsonderwijs te Eindhoven. Met betrekking tot de jaarwedden van Gedeputeerde Staten, den Griffier der Staten en de ambtenaren ter pro vinciale griffie stellen de zes afdeelingen voor het ontwerp van Gedeputeerde Staten aan te nemen, met dien verstande, dat de jaarwedden van Gedep. Staten worden bepaald op f3000. In zake het toekennen van bijdragen in de bezoldiging van vroedvrouwen stellen de afdeelingen voor alleen aan de gemeente Hooge- en Lage Zwaluwe een provinciale bijdrage van f 50 toe te kennen. De eerstvolgende zitting vangt aan Donderdag 20 Juli voorm. 10.15 uur. Losnopzatid, 17 Juli. De gra&ntiend bracht heden slechts f 4110 op, ongeveer t 1300 minder dan verleden jaar. De vorst heeft dan ook veel schade aan de rogge gedaan de aren hebben te veel geleden. Raamsdonksveer, 11 Juli Naar wij uit goede bron vernemeu zal de Heer A Quirijns, Arts te Capelle, zich niet in de wijk het Dorp doch alhier vestigen. Kuamsdonk Dezer dagen is bij Pruijsers tij dens zijne afwezigheid een zilver horloge van deu schoolsteen genomen door een onbekend persoon. Men heeft vermoeden op eene vrouw, die enkele dagen in deze gemeente vertoefde, doch het bewijs is moeilijk te leveren. Gister viel C. van Str. bij het dekken eenerschuur van dep nok.Wonder bovenwonder kan men zeggeu kwam v. S. met deu schiik vrij en kon ua enkele minuten zijne gewone werkzaamheden hervatten. Toen dezer dagen de Heeren S. O. en H. L. een bekeuring opliepen wegens het loopen onder de neergelaten afs:uitboomen van den spoorweg door, dachten zij Gouda wijs te maken, dat de chef van Kaatsheuvel Cappelle hun verlof daarvoor verleend bad. Gouda ging dit echter eens onderzoeken en nu kwam de onwaarheid direct aan het licht. In den dienst van het hulpkantoor der posterijen alhier is eenige verandering geko men. Met ingang van 16 dezer is aaugesteld als hulpbesteller C. Zwart uit Sprang, die nu belast is met den loop v. .v naar het station en de le en 2e bestelling in de kom der gemeente. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Juni is aan het hulpkantoor der posterijen alhier f 2209,75 ingele d en f 237 terug betaald. Het schijnt hier een gewoonte te zijn, dat men, als de spoorweg afgesloten en de irein in aantocht is, onder de afsluitboomen doorloopt. De gemeenteveldwachter Gouda heeft hicivoor reeds menige bekeuring ge maakt eu toch blijven deze overtredingen voortduren. Zaterdagavond begingen C. v. T. en J. v. P. haar en zu len de gevolgen er wel van ondervinden. Capelle. Een paard, gespaunen voor een kar, die zwaar bevracht was met bloem, week zoover van den weg af om een andere kar te laten passeeren, dat het eene rad van de kar diep in den berm van den weg zakte. Welke moeite men ook inspande om de ka' op den harden weg te brengen, alles was te vergeefs, waa oni men genoodzaakt was, het voertuig te lossen, om het uit den ingezakten grond te verwijderen. Naar men uit goede bron verneemt, heeft de Directeur der Zangvereeniging „Hallelujah"weike gevestigd is in de geraeen'e Vrijhoeven Cappel, bij gelegenheid van het reisje door voornoemde vereeniging gemaakt naar den Haag, de som van f 15 verloren. Voorwaar, een zeer onaangenaam verlies. Kaatsheuvel, 18 Juli 1905. Vriendschapsband. In de 1 1. alg. verg. van de »Vriendschaps band» zijn de oude bestuursleden wederom herkozen: H. v. Duo. pres.; A. Havermans, vice pres.; J. Smuldeis, seer.; J. Kooien, comm.H. Couwenberg, penningmeester. Collecte. Voor N. Damen, die bij den brand op 9 Juli 1.1. alles verloren heelt, is alhier eene collecte gehouden, om den man, die uiet ge assureerd is, in staat te stellen de noodige huisraad te koopen. Feestdag. I.1. Zondag werd is de kerk op den Berk dijk het feest gevierd van de sluiting van het Octaaf ter eere der H.H, Martelaren van Gorcum. Onder het Lof werd eene processie gehouden door den tuin der pastorie, waar een pater eene predicatie hield. Yeehten. Ernstige vechtpartij. J. v. d. V. en B. v. R. kregen het samen weer aan 't stokje. Ze werden handgemeen en een woedend gevecht volgde. Onze ijverige agent de Rooij wist echter de vechtende te scheiden en bracht J. v. d. V. op eene hard handige manier naar huis. Juist verdiend Ongeluk. Toen het 4jarig zooutje van den heer A. VVeijtleinans buiten aan het spelen was, klau terde de kleine op eene hoogte, met het gevolg, dat het er af viel en een been brak. Dokter Rtlding verleende de eerste geuees- kundi'ge hulp. Onvoorzichtigheid. Zaterdag waren enkele kinderen in het Straatje aan 't spelen. Daar komt een rijtuig aanrollen, de Kinderen kunnen niet meer wijken en het wiel gaat over het been van het kind van C. Snoeren. Het had echter slechter kunnen uitvallen. Eeu fietser rijdt met eene te groote vaart door de straat en rijdt het kind van v. Rooij omver. Warneer zal er in de Kom der gemeente toch eens kalmer gereden worden OmtreLt een hevige vechtpartij te Tilburg zen we in de N. Tilb. Courant: Hedenmorgen berichtte men ons, dat gisten avond, wederom een vechtpartij met doorteliji afloop in Tilburg hud plaats gehad. Oumiddc steldeu wij nu een onderzoek in en bevoif daarbij, dat dit bericht ons erg overdreven medegedeeld, ofschoon wel ernstig is gevochi en het mea weer gruwelijk werd gehanteerd.^ Gisterenavond toch omstreeks 6 uur veriotl in het café ,Jachilust» van W. Hendriks den weg naar Goirle eenige personen m», Tilbargers die met den kastelein ruzie krep zoodra het op betaling aankwam. Eén hunner, zekeie Vriends wonende de Boomstraat alhier, ging zelfs zoover, dat t voornemens was, zooals hij zelf daar beweer zijn vertering niet betaalde. De kastelein weigei natuurlijk hem het gevra»gde te verschaf, waarna Vri-uds op het buffet, waarachter de vj0[ van Hendriks stond, toetrad en zelf bier wil nemen. Hendriks bemerkte hierbij, dat Vrii, een geopend knipmes in de hand bield en hij vreesde, dat vriends daarmede zijne vro; eenig letsel zoh toebrengen, sprong hij naar 1 ren, ten einde Vriends af te weren, Dit was het sein lot een algemeen spektak. Velen der aanwezigen begaven zich uu qpmiddtli naar buiten en eenigen dezer sloegen een pu raiien stuk, terwijl onder de personen, die de herberg bleven, ook VriendB en zekere Kri; j wonende iu hel Korvelscb hoekje alhier, beha» den. Deze beiden schijnen nu den kastelein Hendri te hebben aangevallen en hierbij moet Krij met een stoel hebben geslagen, terwijl Vrieo met een mes in de borst v&d Hendriks bi juist boven het hart en hem verder nog de li kerpols bijna afsneed en een ernstige wonde den linkerbovenarm toebracht. Hendriks, die ontzettend veel bloed verlo viel dadelijk hierna bewusteloos neder ter* de daders op de vlucht sloegen. Per fiets werd nu direct geestelijke, genceshe en politie gehaald, terwijl men iütusschen I bloed zooveel mogelijk trachtte te stelpen. Do ter Eijgeuraam die vrij spoedig ter plaatse scheen, verbond de wonden, doch kon niet oc middelijk zekerheid geven en verklaren of wonden levensgevaarlijk waren, aangezien toestand van den man niet toeliet dit nog dit eigen avond te onderzoeken er was niet Tt leven meer in hem te bespeuren, wat trouwe het ontzaglijke bloedverlies in aanmerking ge nomen geen verwondering baarde. Inmiddt verschenen ook twee priesters, de Wel Eer heer van Erp, in de parochie Kervel, en WelEerw. heer Panke, kapelaan in Goirle: teaelfder tijd ongeveer kwamen de brigadier commandant der maréchaussée Westerbaan alt mede de brigadier Goossens. Dezen stelden dir# ter plaatse een nauwkeurig ondeizoek ia actief als altijd hadden zij nog dien eigen avon den dader Vriendaeen opgeschoten lummel te pi ken. Toen wij hedenmorgen in café yJachtlust'M kijkje namen, was men druk bezig de bloedspo ren te verwijderen en de gebroken ruiten dot nieuwe te vervangen. Kastelein Hendriks die hedenmorgen nog leven was, is ter verpleging naar hef gastbo alhier overgebracht. 't Is te hopen dat de kerels naar behoort; worden gestraft en hier eens een flink voorbet worde gesteld. Ongelukken. Maandagmorgen had aar. het spoor te Tilburg» ongeluk plaats. De aannemer metselaar J. D.liM werklieden aan het station werkzaam, wit arbeid hij ging nazien, toen de trein uit Brei van half tien, liet station binnenkomende, hra de beiden beenea onder den knie aireed. Üt dood tr»d on middelijk in het lijk werd nu het gasthuis vervoerd. Zondagvoormiddag gingou een viertal jonge lieden te Dordrecht oen roeitochtje maken in li richting der Slicrirechtsche Spoorbrug. Te Papec drecht gekomen, besloot men, e«n bad te neme en stuurde daarom de boot tot achter de cersb kribbe. Aldaar be**«f meu zich te water. Op ee gegeven oogenblik «ook de 23 jarige mil. kor- Soraal der cavalerie, 11. A. Versluis Zijn broei ornelis, de eenige van het viertal die zwemme: kon, sprong hem onmiddelijk ter hulp, teiwij de beide anderen met de boot te hulp sneldec. Het mocht Macbiel gelukken zijn urm om dei hals van zijn broeder te sluaD, doch dit gewicbi bleek voor Cornelia te «waar, althans beidec zouden verdrorken zijn, ais de redder niet war» losgelaten. Bewustelooa werd deze daarop dooi de beide anderen in de boot getrokken. Machiil kon men echter niet meer redden. Hij verdronk Zijn lijk is tot du toe nog niet gavischf. Te Zuid-Barge had Zaterdag een treurig ongeluk plaats. Een meisje van den landbouwer H. ging op den di-aelboom zitten van den laatsu der twee hooiwagens, die aan elkaar gekoppeld waren. Onder het rijden viel te er af, zoodat dt wagen over haar heen ging. Oogeublikkelijk was ze een lijk. Men aeint ons heden De Japanners zijn ten noorden van Wladiwostok geland.

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2