578 STE STUTSLOTIRIJ m\ W. ZllltHOOT, Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Adv srtentièn. VERZEKERING TH. WEIJNEN, Arts. Provinciaal Nieuws Ingezonden Stukken IT andelsber ich ten WAALW IJ K. Vraagt Prospectus. Consultatie uitsluitend voor Huidziekten. WAALWIJK. BAARDWIJK. RAAMSDONK. ASSURADEURS. op 't leven, 't bedrijf, transport tegen ongelukken, brand en inbraak op de billijkste voorwaarden. NIEUWSTRAAT C 80, 's-B O S C H. bestaande Propagandaclub9 en Vakcursus sen in bedoelden geest krachtig sullen be- bevorderen en steunen, en op de plaatsen waar ze niet bestaar, zoo spoedig mogelijk mits de omstandigheden het reroorlo- ren zullen oprichten dat de afdeelingen ook krachtig zullen medewerken tot het oprichten en steunen van R. K. Patronaten, onder voorwaarden dat deze ook voor godsdienstig, maatschappelijk en economisch welzijn van den middenstand praktisch zullen werken'. Op de conclusion van den Eerw. Heer J. KOENEN (Afdeeling Werkgever?) is door het Patronaat van St- Jacobus te 's-Bosc de volgende wijziging ingediend „te lezen achter spreekt den wensch uit lü. dat de Katholieke patroons de op richting van R. K. Patronaten dergelijke voreeniging, in het algemeen en meer bijzonder de R. K. Patronaten voor jongens en meisjes van den laag sten stand enz. 2° de reeds opgerichte patronaten en dergelijke vereenigingen bijzonder (he welke voor de laagste standen zijn op gericht enz. ii KlljijWMIB. II ■IWWUIIU l-l JLIIL 1905. Waalwijk, 29 Juli Gymnastiek—uitvoering. Zondagmiddag 13 Augustus a.s. zal de gymnastiekvereniging «de Frank» gevestigd bij den heer J. Fransen, alhier een uitvoering geven in den tuin van genoemd café, opgeluisterd door de de harmonie l'Espérance. Ongetwijfeld zal deze openlucht-uitvoe ring onder de gezellige tonen onzer harmonie eene grroote belangstelling trekken. Ra, ra, wut is dat Dat sommige correspondenten hunne bladen goed inlichten over zaken uit onze gemeente, moge wederom blijken uit volgende bericht uit het Dagblad van Noordbrabant, of zouden we het misschien meer moeten beschouwen als een proef- balletje? Wij lezen nl. Alhier worden op 30 en 31 Augustus »ter gelegenheid van 215-jarig bestaan »van de harmonie l'Espérance en de »verjaardag van onze geliefde Koningin »Wilhelmina groote feesten georganiseerd volgens loopende geruchten zal het comité, dat de tentoonstelling van 1903 heeft weten daar te stellen de leiding »van deze feesten op zich nemen.» Van het geheele bericht het 215 jarig bestaan is natuurlijk eene vergissing, hier is 25 jarig bedoeld is absoluut geen woord waar, tenminste tot op dit oogenblik en voor zoover ons bekend is. Er is noch plan tot groote feestviering bij gelegenheid van den verjaardag H. M. noch bij het jubileum van de harmonie. Wij hadden niets liever gezien als dat er ter gelegenertijd werk van was gemaakt, om deze samenvallende feesten naar waarde te vieren, zooals dat steeds in onze gemeente geschied isdenk aan de Liedertafel Crispijn- en Oranje-Doelen feesten, denk aan de korte doch welge slaagde viering van H.Ms. verjaardag verleden jaar! en nu een dubbel feest en moet dat zoo afloopen Een festival ware goed en billijk ge weest, bij tijdige maatregelenalsook zoovele andere feestelijkheden. Laat is het wel, maar te laat „De Schoenindustrie." Bij den uitgever van dit blad verscheen heden „De Schoenindustrie"officieel Maandblad van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. Ongeral. Een jongmensch, zekere v. A„ had deze week bij het nazien eener fiets het ongeluk met drievingers tusschen kamwiel en ketting te geraken, waarbij deze ernsitig werden geblesseerd, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Bordnureursus. Onlangs werd in ons blad aangekon digd, dat de Singer-Maatschappij bij genoegzame deelname, een borduur- cursus zou geven. De deelname door dames uit Waalwijk en omstreken is niet alleen voldoende, maar zelfs zeer groot te noemen. Drie-en-twintig dames nemen deel aan dezen borduurcursus welke door eene bekwame juffrouw der maatschappij wordt gegeven in een der lokalen bij de Eerw. Zusters. De machines van de Singer-Maat schappij, welke voor huishoudelijk naai werk, voor borduur-,stopwerk enz.geschikt zijn, zijn daar geplaatst, terwijl de lessen geschieden op aangename en bevatte lijke wijze zoodat na eene oefening van 14 dagen, zoolang de cursus duurt, de deelneemsters in de beginselen van de borduurkunst goed zullen zijn onderlegd en in hunne familie en later leven daar van de voortdurende vruchten zullen plukken. De Singer-Maatschappij deed hiermede een zeer goed werk. Vóór Waalwijk was Raamsdonksveer en Geerlruidenberg aan de beurt, dus de dames onzer streek worden wel in de gunstige gelegenheid gesteld om zich in deze schoone huiselijke bezigheid te bekwamen. De firma daarvoor een woord van lof. Carré te Tilburg Op 't Piusplein te Tilburg is sinds eenige dagen opgeslagen de tent van het Kon. Ned. circus Oscar Carré. We had den ervan gehoord, maar enfin je hadt Carré al zoo vaak gezienwe zouden dus maar thuisblijven. Toen echter «onze» tram Donderdagavond een extra gelegen heid bood om na afloop der voorstelling nog gemakkelijk en goedkoop naar Waalwijk terug te keeren, konden we den lust niet weerstaan eens te gaan zien en... 't zou ons gespeten hebben wanneer we waren thuis gebleven. Een prima program van 't begin tot 't eind Max Carré met zijn prachtig gedres seerde hengsten kunstrijders en kunst rijderessen van den eersten rang; een olifant, die den cake-walk danstvier zeeleeuwen, die den besten jongleur te leeren geven, enz. enz. en dit alles doorspekt met de altijd aardige dikwijls geestige moppen van eerste klas-clowns onder wie de onbetaalbare Gregorio Busto. Waarlijk we hebben ons uit stekend geamuseerd en ieder, die daartoe in de gelegenheid is, raden we aan een kijkje te gaan nemen, men zal t zich niet berouwen. Carré blijft tot en met Dinsdagavond Baardwijk. Woensdagavond ten ongevee halt tien ontsioud in het van oxds bekende café „het Veerhuis" van den heer H. Mul ders een hevige brand, die zeer snel om zich greep, dermate zelfs, dat toen de eige naar en de aanwezige gasten het vuur be— raerkieu en zich naar buiteu spoedden, het rieten dak reeds naar bcnedcu viel. Een jongentje vau vier jaar, dat ru6-.ig lag te slapen moest nog met moeite worden gered De brandweer was spoedig ter plaatse, alsook de politie met de burgemeester aau hoofd aan blusschen van 't gebouw viel niet te denken, het behouden der aangren- xeode huizen, alle met riet gedekt, was reeds een genoegzaam zware taakgelukkig dat het zoo volmaakt stil was, anders zou de brand niet lot een huis beperkt z.ju gebleven. 't Was een fantastisch gezicht in den avond, die vuurkolommen recht in de lucht zien opso gen, een schouwspel dat dan ook een groot aantal kijkers lokte, uit den omtrek waren honderden en honderden tegen woordig en Baardwijk heeft op dit uur zeker nooit zuo'u groot aantal bezoeker» bijeeu— gezien. In een goed uur tijd lag alles, behalve een schuurtje, tegen deu groud; cr is om te zeggen Diets gered huis en inboedel zijn erzekerd. Elshout. Bij het kort, doch krachtig on- weder van Donderdag zijn 2 koeien van den heer H. v. L. in de weide doodgcbltksemd. Dussen, 28 Juli De commissie, werkzaam om alhier eeu coöperatieve boterfabriek te verkrijger, en waarvan de heer 't Hooft, veearts te Almkerk secretaris is, heeft reeds meerdere fabrieken bezocht en zal weldra vcor eene vergadering van belanghebbenden een zakelijk rapport daarover uitbrengen. Dongen. Dezer dagen overkwam de schoen maker C. K., werkzaam op de fabriek van den heer van Tuiu Co. een ernstig onge luk, terwijl hij bezig was met hel schiften vau eeu stuk letr schoot het mes uit aardoor drie vingers van zijne linkerhand als het ware totaal afgesneden werden. Dr. van Dortmood verleende de eerste geneeskundige hulp en constateerde, dat de man waarschijnlijk vormiokt zal blijven. ölsterwijk. Op den overweg tusschen hier eu Tilburg uabij de kom dezer gemeente is Duuderdagmiddag de met huiden be'aden van Tilburg komende wagen van J., oerman te Oisterwijk, door een trein aan— gereden^ doordat de slagboomeu niet neer gelaten waren. Het paard werd terstond gedood eu wagen cu inhoud over deu weg geslingerd. De voerman, die achter den wagen liep, bleef ongedeerd. Capelle. Hedenmorgen heeft er eeu ver gadering plaats gehad van den raad der ge meente ten HP/a uur. Ouderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek om ontslag a's lid vau het alg. Armbestuur. 3. Onderzoek geloofsbrieven raadsleden. 4. Overlegging der gemeente—tekening over 1904. 5. Vaststelling staat van nog te verhalm posten. 6. Rekening over 1904 en begrooting voor 1906 van het algemeen Armbestuur. 7. Vaststelling voorwaarden openbare ver pachting perceel bouwland. 8. Reclame hoofdelijke omslag. De werkstaking op den Loonschei.dijk uiet van langen duur geweest. J. M. en H. v. L., de eerste de aanbesteder en de tweede de aannemer, rijn nu tot ove.een— emming gekomer, althans het werk weid Woensdag 1.1. weer hervat. Naar men verneemt heeft de Heer A. C. Kluijtenaar, loteling der lichting 1935 uit deze gemeente, behoorende tot de korte oefeningen en ingelijfd bij het 6e reg. inf. Ie Breda, bij de loling aldaar een vrijnuaiaier etrokken, zoodat hij over een paar maanden reeds de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school in de Kom alhier weer zal kunuen waarnemen. Als een zeldzaamheid kan uit deze gemeente worden gemeld, dat een kerstboom van J. P.iest alhier, staande naast zijn huis aan de noordzijde in dit jaar voor de twee de keer begint te bloeien. Een rund van A. d. R., woneude op de Hoogevaart, dat gestorven was aan milt vuur, is hedenmiddag xerbrand overeenkom stig de daarop van toepassing zijode voot— schriften. De heer H. de Woo Br., thans te Parijs, hoeft aan den gemeenteraad ontslag gerraagd uit zijn betrekking van onder wijzer om zich geheel aan de studie van dc Fransche taal en haar letterkunde te wijden. Vrijhoeven Cappcl. Uitvoering te geven door de zangvereeniging „Halleluja" op Woensdag 2 Augustus 't avonds te half acht iu de Gerefo. meerde kerk alhier ondei leiding vau den hser Kooleu en met medewerking van den heer Kuipers. Programma: 1- Prijst deu Heer. Sankey. 2. Hij komt. Jan Sep. 8. In de lente, duo, sopraan en alt. G. Schellekens, 4. Het graf onder den Meidoorn. Hellemans. Dameskoor met solo's en duo's. 5. Danklied, bas solo. Verhallen. 6. Loflied, uaar Ps. 118. E. Weiss. Pauze. 7. Zabg alleen Heer is 't hart, dal u mint. Koor m-.:t sorpraan solo. 8. Pelgrimslied. G. B. van Krieken. 9. Hel orgel, sopraan solo. A. Eiggers. 10. Avondbede. Jan Sep. 11. Het gebed des lleeren, alt solo. Poroper. 12. Slaap in vree, sopraan solo, Jan Sep. Bij deu jongsten herijk van maten en gewichten in l ei ijklokaai te Sprang is achter gebleven een gewicht van ijzer. De recht hebbende kan zich ter secretarie aldaar aanmelden. Ranmsdonk, 28 Juli. Gis'erenmiddag werd gevankelijk naar Breda overgebracht een zeet nel gekleed persooi verdacht vao diefstal eener fiets, welke hij in deze gemeente heeft veikocht voor t 18. Later is de/.e verkocht voor f 22 aan zekere B, bij wien zij door de rijkspolitie in beslag is genomen. Dezer dagen liep bij den heer T. Onst- lauder met gord gevolg te water een van ij/er gebouwd rijnschip groot 450 last voor rekeniug vat» den heer J. Vermeulen alhier. Het geheel beantwoordt aau alle eischen van solied eu degelijk weik. Hedenmorgen overkwam een schipper liggende met zijn vaartuig op de scheepswerf vau de wed. D. v. S, een ernstig ongeluk. Bij het aansteken der kachel maakte de schipper gebruik van pet-oleum, die schijnt ontploft te zijn en geherl zijn gelaat ver brandde en daarbij verloor hij een oog. Geertruidenberg, 28 Juli. Van uit het kruitmagazijn zal op 81 Juli a. s, iu de haven alhier een schip met buskruit geladen worden hetwelk pl. m. 150 M. van de spoorwegbrug voor anker zal gaan liggen Op 4 of 5 Aug. zal het vaa-tuig met eeu lading groot 8600 Kg, weder teiugkeercu en gelost worden. Juffrouw aangerand. Zondagavond omstreeks half elf uur is iu de EiiiOuslauu onder Heemstede, een 20-j»rige juf frouw. wonende te Haarlem, aangerand door een als heer gekleed persoon tusschen 25 en 30 jaar oud, die, na haar te hebben aangesproken, haar beeft beetgepakt, op deu grond geworpeu en «tracht heeft haar een prop in den mond te uwen. Ten slotte wierp de aanrauder de dame in een sloot aldaar, toen s*j uit alle macht was gaan schreeuwen. Zij is zelf uil den sloot gekropen en is verder in beschermiug genomen door twee heeren en dames, die op haar gegil waren toe geschoten. Hare kleeding was haar van het lijf gescheurd De dame was gekomen van Heemstede, waarheen zij een vriendin had gebracht. De Haarlemsche en de Ikemsteedsche politie doen onderzoek. Reeds zijn verschillende personen gehoord. Misdaad 7 Op een stuk land te Culeraborg werd den 16 den Juni 1.1. een rijwiel gevonden met omlung gebogen sruur. Eerst wsrd het gewoon als ge ▼orden voorwerp geadverteerd. Thans is echter bij nader onder'.oek gebleken, dat dit rijwiel in eigendom heeft toebehoord aan een persoon, wiens lijk onder de gemeente Maurik in de Lek is ge vonden. Men vermoedt, dat bier een misdaad is gepleegd en de politie doet dan ook alle moeite om meer licht in deze duistere zaak te brengen. Gruwelijke moord. De Java-Bode van Maandag 26 Juli deelt mede Zaterdagnacht omstreeks drie uur, is in de gevangenis op Glodok eeu moord gepleegd. Er zitten dan en in het dwangarbeiderskwartier, zoo om en bij de 1800 schavuiten, waaronder honderden moordenaars vreemd is het dus niet dat eeD hunner zijn oude handwerk weer eens opvat. Twee Chineezen ieder gestralt met 20 jaren dwangarbeid in den ketting wegens in Deli ge pleegde moordeD hebben een landgenoot, die een zelfde straf moest uitzitten en die een hunner 30 cents schuldig w&9, welke hij niet tijdig terug betaalde, in zijn slaap als een beest vermoord. De beide kerels en hun slachtoffer werkten iu de kuiperijblijkbaar hebben zij daar een stukje bandijzer witen machtig te worden en dit pun tig en scherp aangeslepen. Zij hebben het daarna naar hun slaapplaats meegenomen en in reet van de brits verstopt. Zaterdagavond nadat zij met verscheidene ande re misdadigers iu hunne cellen waren opgesloten kwam het tot ruzie; er gebeurde echter niets; de schurken lieten hun slachtoffer eerst inslapen toen ging een hunner den slapende op de beencn zitten eu de ander haalde hem den buik open Duarna gingen zij kalm weer liggen. Het geschreeuw en gekerm van den gewonde maakte de andere celbewoners wakker; ook de t-ewakers buiten maakien alarm en kort daarop drongen de directeur en de cipier, met de revol ver in de vuist, het lokaal, waar de gewonde lag te zieltogen binnen. Niemand wist natuurlijk wie de dader was. De directeur wees toen de beide buren van den vermoorde als de moordenaars aan en liet ze afzonderlijk in arrest stellen. Dat was natuurlijk maar raden, maar de directeur had niet misge tastden volgenden morgen bekenden beiden hun misdrijf volkomen, Onder het verhoor dat door den djaksa werd af genomen bleek met wat voor kerels men te doen heeft. #Zit nu niet lang te zeuren», zei de een, hang me liefst zoo gauw mogelijk op, anders gebeuren er nog meer ongelukken. Ieder, die mij in den weg staat ruim ik op er is altijd wel een wapen te vinden.' Gezonde politiedienaren. Toen voor eenigen tijd een troep Zigeuners in het Twentecke stadje Goor overnachtte, gaf de burgemeester dezer gemeente aan een 12-tal po litiedienaren de opdracht om de vreemdelingen te bewakenOm ben echter den geheelen nacht mei zuuuer eieii ui urm reu ie meen g»i ue burgemeester aan een in de nabijheid wenenden kastelein laat rm de marechaussees cn agenten van eenige latenis te voorzien. Dat hiervan druk gebruik is gemaakt, k n blijken uit de rekening, die door "'en kastelein Reiners bij den Raad is ingediend 36 broodjes met ham. 50 ct. f lb. 1 kistje sigaren f 2,120 gla zen bier f720, lust f3, gaslicht fl. Totaal I 31 20. Daarenboven heeft be bur emeester ook nog een kislje van 100 sigaren dien nacgt cadeau gegeven. Gruwelijk drama. Een gruwelijk drama is Donderdag gebpurd te Beveren bij Oudenaarde. Een jongeling, Kerai De Brabant, zoon van een spoorwegwerkman, heeft zijne moeder met «ene schup bijna dood geel-gen. Twist had aanleiding gegeven tot dit ïjselijk schelmstuk. Na zijne misdaad heeft hij zich in de gendar- d^rmcrie gevangen gegeten. Door den onder zoeksrechter ondervraagd, verklaarde hij, niet geweten te hebben wat hij deed. E-n later bericht meldt dat de moeder in den namiddag is overleden is. Brand. Te Willielmsoord, gem. begaf de wed. Kooistra zich even naar een buurvrouw. Eenige minuten later stond de woning in brand, die tengevolge van den hevigen wind geheel afbrandde. Een kind van pl. ra. 6 maanden kwam in de vlammen om. Er was niets verzekerd. Een Blauwbaard. De 24-jarige machinist Hermau Rudolf is te Berlijn aangehouden verdacht \an vrouwenmoord. Rudolf had vrouw en kind rasar bovendien nog vier verloofden. De plotselinge dood van een dier verloofden, deed verdenking tegen hem rijzen. Drie jaren geleden woonde Rudolf in de Rit- ter8(ra9se te Berlijn waar bij trouwde met zijne nu 21-jarige vrouw. Later vertrok hij naai Co- blenz, waar hij zijne vrouw verliet en naar Bruts*] ging om daar opnieuw te trouwen roet een meisje, dat hij uit Coblenz had meegenomen. Haar liet hij ie Brussel achter en keerde naar de Duitsche hoofdstad terug. Daar trof hij zijne wettige vrouw weer aan die ondcrsieuniDg van hem eisclite, voor zich en haar kind. Hij vluchtte daarom naar St. Peters burg, waar hij opnieuw huwde en met zijne Russische vrouw naar Bieleveld trok Hier kreeg hij eene betrekking, maar niet lang bleet hij er want op zekeren dag was hij spoorloos verdwe nen en men vond de Russin dood, in zijne wo ning vergiftigd. De justitie spoorde hem op cn vond zijn spoor in Hannover waar hij zich natuurlijk alweer vtr- loofd had. Hij war met't meisje reeds naar Berlijn vertrokken, waar hij gevat werd. Jlij sloot al die huwelijken om zich van de spaarpenningen der bruiden meester te maken. «.ar -y.qt «v «itv'HAa* V» (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u voor het onderstaande een plaatsje iu uw geëerd blad. Dat de zomerhitte eenigzins verlammend op 's meuscheu denkvermogen werkt is van te algemeeue bekendheid om er over te schrijven. Waarom ik er dan over schrijf? Wel, het moet als verschooning gelden voor mijn lange wachten. jlu den voormiddag van 80 Juni 1905 ontstond in een aanbouwlje van eene woning in de Keizerstraat brand die door de buren nog gebluscht kon worden.' Aldus de bladen. Jammer van dit bericht was alleen dat men niet erbij schreef dat de brandspuit ter plaatse was doch geen water behoefde te geven. Ik was toch reeds voornemens te schtijven over de brandweer (indien de onze zoo genoemd mag worden) doch bovenge uoeuid ongeval is oorzaak dat ik dit ou- derwerp eerst behandel. Wat is hier de brandweer? Aan wien is de leiding toevertrouwd De brandweer alhier D een troep belhamels (een paar uit zonderingen daargelaten) die, bij voorkomende gelegenheden, liefst wat ruiten vernielen of muren omverhalen. De leiding daarvan is toevertrouwd aan een aantal landbouwers, (weer een paar uitzonderingen daargelaten) dus niet deskundigen. Waar moet het heen wanneer deskundigen zich onder zulke lei- diug moeten stellen Bij iedere gelegenheid krijgt men dan ook te hooreo Wat weet die boer ervan. Meen nu niet, dorpsgeuooten, dat ik te scherp ben. De brandweer heeft in ruim twee jaren geen enkele oefening gehouden, ter wijl men voor brand niet behoefde uit te rukken. Men weet dus niet of de spuiten wel bruikbaar zijn. De opperbrandmeester nam voor ongeveer een jaar ziju ontslag, het beheer in den meest ontredderden toe stand achterlatende. Pas enkele weken ge leden werd door B. en W. eene nieuwe opperbrandmeester benoemd nadat eerst "en aantal landbovwers over dit postje gepolst waren. (Dit laatse pleit uiet voor het door zicht van genoemd college) Wat hadden de gevolgen kunnen zijn van deze nalatigbedfn Niets meer of minder dan dat een groot gedeelte van Raamsdonksveer in vlammen zou zijn opgegaan. Met het schrijven over de Vi icent. vereeu- iging heb ik maar eeu zeer matig succes gehad de betalingen willen maar niet vlotten, ïs men hier reeds zoo verstokt dat zelf» een aan de kaak stellen in een courant niet meer helpt. Met dank voor de plaatsing LJw dw. dienaar X. Raamsdonksveer 27 Juli. 1905 zeitde is, ook ne aroK derd k»n worden. Dc bewering dat voor») in den beginne maar een straaltje was, be wijst slechts dat de oorzaak van te weiDjp druk niet is toe te schrijven aan de Water, leiding doch aan de perronrn der brand «eer die met de bediening der kranen en verder materieel zijn beiast. Volgens onze o?«r. tuiging kan het niet anders of de kraof0 1 der brandputten ziju in den beginne niet voldoende g-opend geweest. (Eerst na zes omwentelingen staan de brandkranen oppn) V, ij geven de bevoegde autoriteiten in I overweging om zoo spoedig mogelijk reD proef te nemen, met inachtneming van boven- staar.de, onder controle van onzen machinist die wij daartoe gaarne ter dispositie stellen l)e directie der Waterleiding. Waterleiding. Met de plaatsing van onderstaande zoudt U mijnheer de Red. ondergeteekeude ten zeerste verplichten. In uw bericht omtrent de werking der Waterleiding bij den brand der leerlooierij van den Heer J. van Dooren, schrijft U: rJammer dat niet, wat meer druk werd gegeven want werkelijk 't was vooral in den begiune maar een straaltje, hierover was men iu 'l geheel niet tevreden". Ter nadere inlichting dient, dat de druk op ieder uur van den dag of nacht steeds de- WAALWIJK 28 Juli 19 05. Er was heden meer aanvoer ter hoornveemarki en de handel was vlug. Kalfkoeieu golden f 187.50 tot f245 Kalfvaarzen f 157,50 tot f 195— Varkens aangevoerd 70 stuks prijzen van 18- tot t 12,50 Boter aangevoerd 734 kilogr. prijzen vanaf 1J8 fl 22 Eieren prijzen van 3>,'j tot 4>/j cent per stuk. De hüidenmarkt getrouw behoudt hars vaste stemming en daar er nog al keuze is in voor deze streek passende waar, wordt er voor onmiddelijke behoefte niet alleen ia secondaire soorten maar ook vooral in prima gezouten Li Plata huiden tamelijk veel gekocht voor najaarsbehoefte. Voor leder heerscht eene bijzonder guistige opinie de voorraad is bijna geheel opgeruimd, en in eerste qualiteit zwaar zoolleder worden reeds enkele zaken afgesloten om in Septem ber en October te levereD met een opslag van 6 a 12 ct. per kilogram. Licht leder en binnesoolleder is zeer gezocht eveneens tegen betere prijzen. Nieuwe Inlandsche eikenschors waarvan eenige ladingen binnenkort hier in de haven wachtende zijn wordt thans veel en vlug verhandeld omdat het product dit jaar uit. stekend gewonnen isprijzen zijn vast zelfs iets hooger dan men algemeen verwacht h#d. Vreemde looitniddelen vo.ral garouille (Afrikaansche wortelschors) met meer han del tegen vorige prijzen. DOSSEN, 27 Juli. Boterprijs per K.G, van f 1,10, f 1,21. Middelprijs f 1,18. Aanvoer 73 K.G. Eieren 11,00 de 26 stuks. vanaf 22—28 Juli 1205. GEBOREN Johannes Jacobus, t. van M. P. Alesiie en M. M. van Loon. Auguitus Henricus, z. van J. B. Coppens en C. M. van Dijk, Johanna Jacobs d. van M. van der Aa en van A. vsn Delft. OVERLEDENJohanna Maria Claassen, echtge- Doote van G. II. van den Hoven. Anthoni» Elshout, echtgenoot vac A. C. van Lood. Johanna Ammersdorffer, 29 j. GEHUWD: Johannes Antonius de Kort, 40 j.en Petronella Overdijk 29 j. GEBORENBertha, d. v. H. Staal en A. van Giersbergen. Autonie, d. v. H. van Gelder en J. van den Hoeve. Petronella, d. Ch. Pullens en C. Kogels. Cornelis Petrus, z J. Hesselberth en A. van den Elshout. OVERLEDEN Otto Antonius Donkers, oad 54j. echtgenoot van A. Pullens. Petrus Leij- tens, oud 4 m. s. van K. Leijtens en Ha. van der Pennen. Marinas Cornelis van Rijs wijk, oud 26 j. GEBOREN: Hendrikue Josephus t. v. A. Kle- boora en J. van Wanrooij. Alida Lucia d. v. P. A. v. d. Pluijm en P. Vissers. Adriaan z. v. M, Ligtervoet en A. Breed- veld. Hendrika Cornelia d. v. C. H. Timmermans en M. C. Cové, OVERLEDEN Matheus J. Tak 5 m. Geerdina van Gils 57 j. Johs. Jos. Wetering* 6 m. GEHUWD: Johs. Hub. Bouwens 27 j. en Adds Wiló. Loocen 24 j. le Klasse. Trekking van 27 Juli. Getrokken prijzen. Prijs vau f 5000 No. 17076 400 6906 200 18065 100 8761 11078 Spreekuur 121/,2 uur. Behandeling en onderzoek met X-stralea dagelijks behalve 'e Zondags.

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2