sen, iiminer (31 ondag 6 Augustus I9Ö5 28.. Jaargang Tweede Blad. E$raiIIS5Ë5 LANDBOUW De Oorlog. 1. STICHTING*-\CTE~ W is' "BlNNÈNLANf:. Provinciaal Nieuws STATÜTEN. Plantenvoeding. Waalwijk 5 Aug. 1905. van WAALWIJK. Zondagmorgen t-" 12 uur zal door de liedertafel nOefening rn Vermaak" van Waalwijk en Besoijen, worden uitgevoerd 1 Hymne h la Nuit. Rillé. 2, La Retraite. Rillé. 3, Die beide Grenadicre, Schumann. für bariton. 4, Salamis, mit «cc. für piano. Gernsheim. BESOIJEN. Tuiuconcert te geven door de harmonie ,1'Espérance" op Zondag 6 Aug. bij den heer C. van Dongen. Eutrée 10 cent. Aanvang 6 uur. Op heden den 31steu Juli 1905 compareerden voor mij Jonkheer Willem Eugèue Bosch van OadAmelisweerd notaris ter standplaats Utrecht in tegenwoordigheid der nader te noemen getuigen 1. Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Monseigneur Heuricus van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, wonende aldaar. 2. De weledelgestrenge Heer meester Jacob Willem van den Biesen, lid van de Tweede Kamer der Stateu-Generaal en Advocaat wo nende te Hinniken. 3. De Hoogwelgeboren Hser Jonkheer Petrus Josephus Johannes Sophia Maria van der Does ae Willebois, lid van de Eerste Kamer der Staten-Geueraal en Burgemeester van VUertoKeuboBch, wonende aldaar. 4. De Hoogwelgeboren Heer, Jonkheer Meester Paulus Josephus Aloysius Anacletus Maria vau Nispen tot Sevenaer, lid van de Gedeputeerde Staten van Gelderland, wonende te Arnhem. 5. De Weledelgestrenge Heer Meester Walther Simon Joseph van Waterschoot van der Gracht, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en Notaris wonende te Ara- sterdam a voor zich, en b in hoedanigheid van mondeling lasthebber van den Hoogge leerden Heer Jozef Maria Bodewijk Keuller, Professor aan bet Groot Seminarie te Roer mond, wonende aldaar. De comparanten gaven te kennen, dat hun het bijzonder Katholiek Hooger Ouderwijs seer ter harte gaat en dat zij eene stichting in het leven wenschen te roepen om ook in de toekomst dat bijzonder Katholiek Hooger Onderwijs in den meest algemeenen zin des woords te bevorderen en uit te breiden dat zij zoowel uit eigen middelen als deor bijdrage van belangstellenden, een bedrag van f 3000.hebben bijeengebracht en dit bedrag als grondslag tot dat doel inbrengen en op een en hetzelfde oogenblik met en door dien inbreng in hel leven roepen, oprichten, ves tigen en stichten de Sint Radboud-Stichting dat zij tevens willen vaststellen, gelijk zij vaststellen bij deze, de statuten waaronder de gemelde Stichting zal bestaan en worden be heerd als volgt Artikel Een. De Stichting draagt den naam van «Sint Radboud-Stichting.« Zij is gevestigd of heeft haar hoofdzetel to Utrecht. Artikel Twee. Het doel is het Katholieke bijzonder Hooger Onderwijs in Nederland te bevorderen en uit te breideu en daartoe meer in het bijzonder A. voor te bereiden en zoodra de omstan digheden en de middelen dit zullen toelaten, te vestigen en te stichten eene bijzondere Xederlandsche Katholieke Universiteit B. voor zoover de rijkswetten of gemeen telijke verordeningen dit zullen toelaten en zoolang bet doel sub A nog niet is bereikt, bijzondere leerstoelen te vestigen ann de Ne- derlandsche Rijks Universiteiten en de Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam C fiuautieelen en zsdelijken steun te ver leenen aan jonge maDnen van bijzonderen aanleg ora hunne studiën te voleindigen en voort te zetten zoodanige verdere maatregelen te nemen en middelen aan te wenden als de omstan digheden wenschelijk zullen dosn voorkomen. Zoodra tot de zaken hiervoor sub A of B vermeld kan worden overgegaan, zal dat bij afzonderlijk reglement worden geregeld. Artikel Drie. Het Bestnnr der stichting bestaat nit ten minste tien leden- Daartoe znllen in ieder geval behooren als vaste leden Hunne Doorluchtige Hoogwaar digheden de Roomsch Katholieke Aartsbisschop van Utrecht en de Bisschoppen van Haarlem, 's Hertogenbosch, Breda en Roermond. Mochten een of meer dezer vaste Bestuurs leden het wenschelijk achten niet zelf in het bestuur zitting te nemen, dan zullen zij daartoe een vertegenwoordiger kunnen aan wijzen, die alsdan in zijne of hunne plaats als Bestuurslid optreedt. Dergelijke aanwijzing kan ton allen tijde worden ingetrokken en in dat geval treedt de betrokken Aartsbisschop of Bisschop wederom zelf als Bestuurslid op. Ingeval de Aartsbisschoppelijke of eenige Bisschoppelijke zetel openstaat, treedt Hij, die tijdelijk de Bisschoppelijke macht uitoefent, wat het Bestuur dezer Stichting betreft, in alle rechten van den Aartsbisschop of Bisschop dien Hij vervangt, totdat in de vacature door de Bevoegde Kerkelijke Overheid zal zijn voorzien. Thans treden dientengevolge als bestuurders op en worden verder bij deze als zoodanig benoemd 1. Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Monseigneur Henricus van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, voornoemd. Hunne Doorluchtige Hoogwaardigheden 2. Monseigneur Petrus Leyteu, Bisschop van Breda 3. Monseigneur Wilhelmus vau de Ven, Bisschop van 's-Hertogenbosch 4. Monseigneur Josephus Ilubertus Dreh- rnans, Bisschop van Roermond 5. Monseigneur Augustinus Josephus Gallier, Bisschop vau Haarlem. De Heereu 6. Meester van den Biesen, voornoemd. 7. Jonkheer van der Does de Willebois, voornoemd. 8. Professor Keuller, voornoemd. 9. Jonkheer Meester van Nispen tot Seve naer, voornoemd. 10. Meester van Waterschoot van der Gracht, voornoemd. Artikel Vier. Het Bestuur vertegenwoordigt de Stichting zoo in als buiten rechten, sluit alle overeen komsten en verbindt de Stichting tegenover derden en derden tegenover haar- liet be schikt over de inkomsten en goederen der Stichting en heeft het recht te haren name onroerende goederen ann te koopeu, te ver vreemden of te bezwaren Artikel Vijf. De Aartsbisschop is rechtens Voorzitter en de oudste Bisschop Onder-voorzitterde overige functiën verdeeien de leden van het Bestuur onderling. De functiën en bevoegdheden der leden vau het Bestuur, het aautal eu de orde der ver gaderingen worden bij afzonderlijk door het Bestuur vast te stellen huishoudelijk reglement geregeld. De leden van het Bestuur verrichten hunne werkzaamheden om niet. Het beheer der geldmiddelen wordt bij af zonderlijk reglement door den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland geregeld. Artikel Zes. De President is belast met de uitvoering der besluiten van het Bestuur en onderteekeut met den Secretaris dan ook namenB het Be stuur alle acteu eu verbintenissen ten name der Stichting Bij ontstentenis wordt de Pre sident vervangen door den Vice-President of op de wijze bij huishoudelijk reglement te bepalen. Artikel Zeven. Geen vergadering is tot het nemen van besluiten gerechtigd, wanneer niet de meer derheid der leden van het Bestuur aanwe- Alle besluiten worden bij meerderheid van stemmen der aanwezige leden genomen. Bij staking van stemmen beslist de stem des Voorzitters. Artikel Acht. De benoeming van nieuwe leden van het Bestuur hétzij tot vermeerdering vau het ledental, hetzij tot vervulling van plaatsen, die huiten de als vaste ledeu optredende Bisschoppen mochten openvallen, zal zoo uoodig geschieden door de vaste leden van het Bestuur, Hunne Doorluchtige Hoogwaar digheden den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland. In geval een der leden van het Bestuur, buiten den Aartsbisschop of de Bisschoppen van Nederland, hetzij door vestiging buitens lands of in andere werelddeelen, hetzij door ziekte of ouderdom of onverhoopt door andere omstandigheden of handelingen zijnerzijds ge acht wordt niet langer als Bestuurder in het belang der Stichting te kunnen of te mogen werkzaam zijn, kan door den President of door minstens twee leden het voorstel worden gedaan om zoodanig lid van de betrekking als Bestuurder te ontheffen. Over een dergelijk voorstel zal in een op zettelijk daaitoe te beleggen vergadering worden beraadslaagd en het zal niet als aan genomen worden beschouwd, tenzij zich minstens twee derde der leden van het Bestuur daarvoor hebben verklaard. Na dit besluit houdt zoodanig lid van dat oogenblik op Bestuurder te zijn. Van het besluit wordt hem schriftelijk ken nis gegeven. Artikel Negen. De Stichting wordt onderhouden door de inkomsten barer goederen en kapitalen voorts door contributiëu vau belangstellenden, vrij willige bijdragen, erfstellingen, legaten en liefdegiften, door bijdragen van hen, die de lessen der bijzondere hoogleeraren of der leeraren aan eene bijzondere Katholieke Uni versiteit volgen en eindelijk door eventueel van rijks-, provincie- of gemeentewege te ver- loenen subsidiën. Het Bestuur zal zoo noodig of wenschelijk bijzondere regelingeu treffen, maatregelen nemen of reglementen vaststellen ten aanzien van de middelen, hierboven tot onderhoud en bevordering van het doel der Stichting aangegeven. Artikel Tien. Jaarlijks zal de balans en rekening en ver antwoording over het vorig jaar en de he grooting voor het volgend jaar worden opge maakt en aan den Voorzitter worden overgelegd De Voorzitter zal deze stukken daarna of in een door hem te beleggen Bestunrsverga dering ter tafel brengen of indien door hem geen vergadering wordt noodig geacht, aan de leden van het Bestuur toezenden. Worden deze stukken door de meerderheid der leden of in de vergadering, of bij toe zending, schriftelijk goedgekeurd, dan strekt deze goedkeuring tevens tot decharge voor den President voor alle door hem in het afgeloopen jaar verrichte handelingen. Mocht bij liet niet houden eener vergadering ter dezer zake de meerderheid der leden niet hunne goedkeuring aan de gezonden stukken verleeneu, of minstens twee der leden schrif telijk aan den Voorzitter den weu6ch te ken nen geven dat eene vergadering worde belegd, dan is de Voorzitter verplicht biuuen vier weken daarna eene vergadering te beleggen, waarin nader ten aanzien dier stukken zal worden besloten. Artikel Elf. Deze statuten kannen in vervolg van tijd door het Bestuur, zoo het dit noodig acht, met behoud van het doel der Stichting worden gewijzigd wordt eenig voorstel tot wijziging ingediend, dsn zal te dion aanzien geen besluit kunnen genompn worden, tenzij vooraf alle leden van het Bestuur met den inhoud van het voorstel in kennis gesteld zijn. Artikel Twaalf. Mocht in het vervolg van tijd deze Stich ting niet meer aan haar doel kunnen beant woorden, hetgeen alleen te beoordeeleu staat aan den Aartsbisschop en Bisschoppen van Nederland dan kan door hen deze Stichting worden ontbonden en opgeheven de goederen en het kapitaal komen alsdan ter hunner beschikking en zullen Zij de bevoegdheid hebben daaraan zoodanige bestemming, zoo veel mogelijk in den geest dezer Stichting, te geven als hun zal goeddunken. En verklaarden de comparanten dus nu op voorschreven wijze en onder vaststelling vau bovenstaande statuten, de Instelling St. Rad- boud-stichting bij deze te stichten. Waarvan Acte. Gedaan en verleden te Utrecht ten dage in het hoofd dezer acte gemeld in tegenwoordig heid van de Heeren Frans Paul Edmund van Dithuijsen caudidaat-notaris en Johannes Mattheus Eduardus van Stekelenburg boek houder, beiden wonende te Utrecht, als ge tuigen hiertoe verzocht en evenals de com paranten aan mij Notaris bekend. Onmiddellijk na voorlezing is deze acte onderteekeud door de comparanten, de ge tuigen eu mij Notaris. gctcekcndf H. van de Wetering, van den Biesen, v. d. Does de Willebois, P. van Nispen tot Sevenaer, W. M. J. v. Waterschoot v. d. Gracht, F. van Dithuijhsen, J. M. E. van Stekelenburg, W. E. Bosch v. O. A. Notaris. De plantenvoeding is en blijft een der voornaamste kwesties. Naa9t de kali- en stikstofbemesting is die met phosphorzuur van buitengewocn belang- Kalizouten staan ons vooreerst nog genoeg zaam uit de Stassfürter kaiimijnen ter be schikking. Anders is het niet stikstof. Onderzoekingen naar den salpeterrijkdom der chilivelden hebben er reeds toe geleid, naar een andere stikstefbron uit te zien, (Kalkstikstof, stikstof der lacht.) Hoe staat het nu met het phosphorzuur Slechts zel den hoort men hierover spreken en toch is de zaak hier evenzoo gelegen als bij het salpeter. Tengevolge van het feit, dat tot heden de productie van het thomasphosphaat altijd voldoende is geweest, zijn wij gewoon den voorraad phosphorzuur als onuitputtelijk te beschouwen. Intusschen kan de thomas- industrie haar productie in de eerste jaren niet meer verhoogen. In de laatste jaren, het laatsl nog bij de onlangs plaats gehad hebbende werkstaking in Rijnland, is er een zekere daling waar te nemen in de aanbieding van thomasslakken, welke voor eerst niet verminderen zal. Ook de grond stoffen voor het in water oplosbare phos phorzuur in superpbosphaut staat niet in zoo ruime mate tot onze beschikking. Men heeft in de laatste twintig jaren, door de uitputting der lagen, aanhoudend van de eene grondstof naar de andere moeten grij pen. De verschillende namen der vindplaat sen bewijzen dat. Sedert jaren is men reeds voor de grondstoffen van hoog gehalte uit sluitend beperkt tot Florida. ï)e zich daar bevindende mijnen zijn echter evenmin on uitputtelijk. Een omhooggaan der prijzen van het ruwmateriaal is het gevolg geweest en de prijzen zullen nog n eer stijgen Voor het altijd toenemende gebruik, hebben wij, evenals bij salpeter een plaatsvervanger noo dig voor het thomasmeel, een nieuwe pho9p- horzuarbron Zoowel wetenschappelijke als praktische onderzoekingen hebben sedert eenige tijd er ons toegebracht, gebruik te maken van de natuurlijke, niet gekristalli- sterde (amorphe) ruwe phosphaten als directe meststof. In Duitschland zijn het vooral de proef stations in Bremen en München, welke door hunne onderzoekingen de groote beteekenis aan het licht gebracht hebben van het zoo genaamde Agricultuur - Phosphaat (in Ne derland geïmporteerd door de Firma Gebrs. Kleumer te Oldenzaal.) Het agricultur-pho9phaat is eeD zeer zach te en fijngemalen stof. Latere proeven van Duilsche deskundigen bevelen het gebruik ervan aan ook op zand en kleigrond. De pioeven van de landbouwschool in Apeura- de-llreswijk en Neüstad a Rgo hebben be wezen, dat de werking van agricultur-phos- phaat op zandgrond, op zandachtig-b em, op leemachtig zand, op bemgronden enz. bij alle gewui-sen en onder alle omstandigheden dezelfde is als die van het thomasphosphaat Andere onderzoekingen in de provincie be vestigen deze uitkomsten, b. v. die in Ro ten bnrg-Dirpholz, Bassum, Warphe etc. etc. Hiermede komen overeen de uitkomsten van de Oldenbuigsche Landbouwkamer. Verder zijn er nog uit andere gewesten tal rijke opgaven over den oogst, na het gebruik van agricultur-phospbaat, die let bovenstaan de bev< sligen. De prijs van het ngricultur phosphaat, is mind r dan die van het Tho masphosphaat, en deze meststof is dan ook in Duitschland algemeen als een onontbeer lijke nieuwe Phosphorzuurbron begroet. Ora ook in Nederland deze overtuiging te ves tigen, heeft men ook in ons land ren reeks van uitgebreide proefnemingen aangevangen, nadat in de piovincie Groningen onderzoe kingen op kleinere schaal de ondervindin gen iu Duitschland bevestigd hebben. Het agricultur-phosphaat komt in den handel onder den naam Ceres, welk merk wettig gedeponeerd is. De ondcrliundeiingcn. De gotde verwachtingen op den vrede, die onder den indiuk van de verschrikkelijke neerlaag van Tsoesjimi alleszins gegrond schenm, zijn op het oogenblik dat de Rus sische or.derhaudelaara hun voet op Ameri— kaanschen bodem gezel hebben, ongeveer tol het vriespunt gedaald. Als de Russische afgezanten werkelijk laat hebben om Ie on derhandelen onder de leus: »geen geld en geen grond", zullen de Japanneis spoedig een hoffelijk afscheid nemen. Men dient echier rekening te houden met de manieren van de Russische diplomatie. Zij heeft van haar standpunt gelijk, met de uitkomsten vaD de Japansche oorlogvoering te verkleinen en een onverschillige houding ten aanzien van het totstandkomen van den vrede aan te nemen. Die komedie zou.begrijpelijkerwijs haar hoogtepunt moeten bereiken, vlak voor het begin van de onderhandelingen. En de Tsaar mag natuurlijk tegenover de hem trouw gebleven ondeidauen ook geen oogenblik uit zijn rol vallen van machtig en autocra tisch heerscher, die zich de wet niet laat voorschrijven door het dwergvolk der Japan ners Toch zijn er verschillende aanwijzingen dat de partij, die den oorlog tegenover Japar. en de reactie Jd eigen land wil voortzetten,in den laatsten lijd weer krachtig het hoofd opsteekt en alles in het werk zal stellen, om de onderhandelingen »n de war te sturen. Een correspondent van de Deutsche Tages Ztgdie meermalen uit officieuze bron te Petersburg berichten geput heeft^ verzekert dan ook dat de Tsaar zeer twijfelmoedig gestemd is ten aanzien van de vredesonder handelingen. Te Petersburg en in de meeste andere plaatsen van Rusland, zoo zegt hij nog, stemmen de politici met den keizer in de verwachting overeen dat de onderhande lingen op niets zullen uitloopeu. De tijd zal het leereu. Hoe de Russen zich echter stokstijf op het standpunt kunnen stellen, dat zij geen gebied zullen afstaan is wonderlijk terwijl de Japanners Port Arthur cn Sachalin reeds in hun macht hebben en Rusland, na het gros van zijn vloot verloren te hebben geen mid delen bezit om dat gebied terug te veroveren En als over eenigeu lijd het Amoergetied en de Kustprovincie in handen van de Ja panners zijn gevallen, zullen deze een nog kostbaarder pand bezitten. Men moet aan nemen, dat de Russische diplomaten dit alles zullen bedenken, al nemen zij ook den schijn aan van kooplieden die meer uit nieuwsgie righeid dan belangzucht ter mark zijn ge komen. Er schijnt weer een veldslag aanstaande te zijn. Alle berichten, ook die uit Japansche bron, verklaten eensluidend dat Linjewitsj geweldige versterkingen aau manschappen en artillerie ontvaugeu heeft eu nog eiken dag ontvaugt. Een Japansch officier schat de Russische 9triidmacht na reeds op 20 legercorpsen van 30,000 man of 600,000 man in het geheel en op 800 kanonnen. Bij het centrum liggen de voorposten op geen dui zend meters afstand van elkaar. Eeti telegram uit Marinski zegt dat het vervoer van par ticulier vrachtgoed langs den Siberischen spoor den 14den dezer gestaakt zal worden. Deze aankondiging wijst op een laatste groote poging van Russischen kant. Zou het offensie dan ditmaal van Linjewitsj komen Het tegendeel is in de laats'e dagen staande gehouden, maar onwaarschijnlijk is toch dat de Japanners de aanvallers aullen zijn, ter wijl een deel van hun troepenmacht in het hooge noorden en bij de Toemen opereert. lossing Jer ministerieels crisis onjuist had gei oemd, bevestigde het blad gisteravond lo. Dat een oplossing der crisis in voor- vrijzinnigen gunstigen zin binnen enkele dagen ic wachten is 2n. dat het vrijwel zeker is, dat de heeren Staal, Vecgeiis en Rink deel zullen uitma ken van een te. vormen kabinet 3o. d«t de heer Goeman Borgesins Vrijdag aan II. M. de, Koningin het resultaat heeft medegedeeld van zijn voorbereidend werk om tot een oplossing der crissis te geraken. Overwinning op Doni. Een Regeeringstelegram, heden uit Den Haag tocgeseind, luidt als volgt Heden Wntampone en Palakka zonder weerstand genomen. Vele vourr,.ilen en mu nitie door den vijand achtergelaten. In Balangnipa drong een talrijke vijand op doch werd teruggedreven. Onze troepen zijn dus, na in Boni te zijn geLud bij Badjowe, rechtstreeks zooals wij hadden verwacht, op de hoofdstad Watara— pone losgetrokken. Zonder weerstand is dere genomen. Ook Pal-akka, vlak in de buurt is op gelijke wijze bezet. Den Helder. Bij de gisteren in het district Dsn Helder gehoudeu stemming voor een lid van de 1 weede Kamer der Staten-Generaal (vacature C. V. Geritsen) is gekozen Mr. Z. van den Bergh (vrijz. dem.) Er zijn uitgebracht 6358 geldige stera ren waarvan op mr. van den Bergh 34-20, op den heer A. P. Staalman (chr. dem.) 2938. Het aantal kiezers in het district bedraagt 7641. Zutphen. Het bestuur der S. D. A. P., afd. Zut phen, heeft besloten bij de herstemming dc candidatuur van den heer F. Lieftinck krachtig te steunen. Engclseh eskader te IJmuiden Naar het Hbld. verneemt, zal een En— gelsch eskader van II slagschepen en 5 kruisers, onder commando van den vice- admiraal Sir Arthur Moore en den schout bij n-cht Sir Richard Poore van 16 tot 19 Augustus in de haven van IJmuiden ver blijven. Noordbrabuntsche Paardenbelasting. Door eenige Noordbrahantsche stalhouders is nog een laatste woord over de prov. paardenbelasting de wereld ingezonden, waarin nogmaals de kwestie wordt uiteengezet, en waarin de stalhouders zich beklagen over het afmaken hunner requesten. De stalhouders houden nu echter hunue hoop gevestigd op de Regeering eu de -Staten-Generaal waar zij reeds eenmaal een open oor voor liuDue rechtmatige grieveu mochten vinden. Spoorwegen. Naar de Gelderlauder uit goede bron ver neemt beitaat bij de Mij. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen het voornemen, om het verkeer Amsterdam-Brussel, met ingang van den zomerdienst 1906, te leiden over de lijn 's BoschTilburgTurenhout. Reeds zijn aan het Belgische grensstation Welde-Merxplas (circa zes minuten bezuiden Baarle-Nassau) werkzaamheden in gang tot aanlig vau een emplacement ter breedte van dertig sporen. Ook zijn vanwege de 8. S. een dertigtal groot-model rijtuigen in aanbouw welke op deze lijn dienst zullen doen en in comfort alles, wat reeds op dit gebied bestaat, zullen overtreffen. Door het vervoer van deze lijn te leiden, wordt de reis Amsterdam-Brussel (en ook Nijmegen-Brussel) ongeveer een uur korter, dan nu het over Rozendaal gaat. Ook wij Kunnen bevestigen dat dit plan bestaat en dat in verband daarmee reeds ang groote werken werden uitgevoerd. Dit bericht is niet iu overeenstemming met de groote verbouwing van het station Roosendaal, waar men 2l/g milioen gulden aan ten koste gaat leggen. Sport. Naar de Tel. verneemt, zal hinoen niet al te langen tijd het gebruik van den hoorn op de fiets verboden worden. Voor motor fietsen en automobiels zal -daarentegen de hoorn verplicht worden gesteld. De Crisis. Daar een dtr bladcu de mededeelingen ?8n Het Vaderland in verband met de op- Koninginnefeest. Het koninginnefeest nadert en heeft dit jaar iets bijzonder aantrekkelijkst, nl. H. M. onze geëerbiedigde Koningin wordt 25 jaar; een kwarteeuw verheugen wij ons in 't bezit dier dieibare vorstinne, waaraan wij zoo verknocht zijn eu waarvan wij zoo tal rijke malen bij verschillende gelegenheden bewijzen gaven. Ten vorige jare nog gaf Waalwijk op schitterende wijze uiting aan

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 5