Gemeenteiaadsvergadeiing, Gemengd Nieuws. 1 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken DRUNEN, SPRANG fijne gezindheid voor onze Koningiune en than», zoo werd ons van verschillende zijden gevraagd, zal er nu iet» gebeuren of zal Waalwijk achterblijven oui op dezen g»denkwaardigen dag iet» te doen, zal onze gemeente niet, al is bet dan ook kort in de oranje-vreugde deelen. Dergelijk gemompel kon men ook hier en daar opvangen, prcefballetjes werden opge - worpen en om daaraan een einde te maken en het publiek in te lichten zooveel in ons rcimogrn is, is het ons aangenaam te kun nen verklaren dat ook in Waalwijk wederom iets zal gebeuren, klein of groot, al naar gelang de medewerking. Op talrijk verzoek heett zich de commis sie die het vorig jaar de korte, doch krach tige, w lgeioeende en schitterend geslaagde feestviering organiseerde, bereid verklaard, dit ook thans weer op zich te nemen. Alles zal in 't werk worden gesteld om het feest zoo aangenaam mogelijk te doeu zijn, b. v. des middags volksspelen, des avonds concerten op het verlichte en ver sierde marktplein, in 't kort de commissie heeft plannen en heele mooie ook, groottch zelfs, die nog niet mogen word»n medege deeld maar dit zal zoo spoedig mogelijk geschieden direct nadat zij eene kleine begrooting van inkomsten en uitgaven zal kunnen maken. Een kleine subsidie uit de gemeentekas zal worden gevraagd en verder doet de commissie die alles in 't werk zal stellen om een waardig en luisterrijk oranje-feest te organiseeren een beroep op de oranje gezindheid en de mildheid van Waalwijk» ingezetenen om zooveel mogelijk bij te dragen om ean feest te organiseeren onze Koningin en Waalwijk waardig 1 Op verzoek der commissie verklaart de redactie zich bereid tot het in ontvangst nemen en verantwoorden van gelden voor bovengenoemd doel. Ieder die das iets over heeft voor deze plannen bezorge het bedrag aan het bureau van dit blad Vele kleintjes maken een groot Benoeming. in orde nu hebben we het ons toekoeineude terug. Hevige ruzie, schelriwoorden en eeni- gc handtastelijkheden, de politic werd ge roepen en wist de zaak te sussen. Ongeval. Vrijdagmorgei had aan den eersten trein een ongeval plaats, dat ernstige gevolgen voor den betrokkene na zich had kunnen slepen. Toen de trein aankwam wilde de conduc teur als gewoonlijk van de loopplank op 't perron springen en kwam daarbij in aanra king uiet een handwagen met goederen, be stemd voor deznu trein. Daar deze wagen te dicht langs den trein stond, vloog de con ducteur eerst tegen een openstaande coupédeur en sloeg vervolgeus achterover de man had zeer veel pijn doch kon nog mee verder gaan thans is hij, naar men beweert, buiten dienst. Concert. Zondagmiddag geeft de harironie l'Espé- rance in den tuin van den heer Stans van Dongen een concert het programma bevat mooie nummers, dus ons wacht een gezel lige middag, want de tuin van van Dongen is beslist hei mooiste zitje van de geheele streek een kindje van den schipper '.e water. Ijlings toegeschoten hulp redde het van een wi-scn dood. Een goed begin dus. Tot assistent van den aftent der Rijks- vorzekeringsbauk den heer Meijer te VBosch is voor Waalwijk, Baardwijk en Besoijen beueemd de heer A. J. van Lierapt alhier. Runderkennis. Met genoegen vernemen we dat door de afdeeling ^Langstraat' der Noordbr. Mij. van Landbouw pogingen worden aangewend tot het verkrijgen van een cursus in ruu- derkennia. Waarschijnlijk zal deze gegeven wurden in Besoijen. Zij die daaraan wenschen deel te nemen kunnen zich aanmelden bij den heer A. J. van Liempt, secretaris van genoemde af deeling. Kantoor direete belastingen. Het kantoor der directe belastingen en accijnsen is in dato 3 Augustus door den heer Petter, thans benoemd tot ontvanger te Alkcmade, wederom overgedragen aan den heer J. Houben. Leobond Vakvereenlglng. Zondag 6 Augustus half vijf zal op de Paulus zaal eene vergadering worden gehou den worden voor alle loontrekkende schoen makers (leden van den bond) die willen toetreden tot eene vakverecnigïng in die ver gadering zullen de veranderingen besproken worden die door het voorloopig bestuur in het concept reglement dienstig geacht wor- uen. Talrijke opkomst word verzocht, geen lid van den bond mag thuisblijven nu geen kat-uit-den-boom-kijkers meer Coupeurs rcreeniging. Ook zal morgenmiddag terzelfde tijd bij deu heer Cbr. v. d. Wertleene vergadering wordeu gehouden van de coupeurs-vereeni- ning voor een paar weken opgericht, ter bespreking van statuten enz en ter verdere toetreding. Ook hier zullen belanghebbenden tegeuwoordig moeten zijn, want het kan eene vereeniging worden voor 't vak van van veel belang, dat schreveu we reeds eerder en de Boud van Schoenfabrikanten beloofde zijn steun, dus flink voorwaarts 1 Brand. 't Wil wel branden tegenwoordig in on ze gemeente gisternacht ten half een out- stond brand in den verfwinkel van den heer Henri van Erp. Dit gebouwtje grenst aan de bakkerij van den heer Speekenbrink en aau de huurwouingeu in de Kerkpad, het is dan ook een wonder dat het tot dit gebouwtje beperkt bleef, want het brand de zeer fel, gevoed als 't werd door de aanwezige oliën en andere vette stoffen de brandweer die zeer spoedig ter plaatse was deed prachtig werk; aan haar optreden is het behoud van de aangelegen panden te danken, alleer. wa ren daarvan de lijsten geschroeid en de ruiten gesprongen. Een hondje dat aan den ketting lag verbrandde. Assurantie dekt de schade. Dc oorzaak is onbekend, maar het fs niet onmogelijk, dat aan een gevolg van een bezoek van dieven moet wor den gedacht, want een groote kan met olie, een pot met verf stonden op de plaats en een der huisgenooten meent ook wat gehoord te hebben. Ruzie. Douderdag was er ruz:e op de markt. Een persoon kocht nootmuscaat, liet een rijksdaalder wissalen en beweerde daarna te weiuig terug te hebben ontvaugeude koopvrouw wilde daarvau niet hooreu en gaf niets meertoen kwam de echtgenoote van den tekortgedaue en kocht voor 42 cent kant bij dezelfde vrouw die zij twee cent te hand stelde, zeggende nu is alles Baardwijk. Iemand was hier in het bezii van een kip, die steeds op den nest zat maar die nooit een ei legde daarom besloot men haar te slachten; dit geschiedde en men vond erin zes eieren; die elk ruim zoo groot waren als twee gewone eieren zeer zeker ifts bijzonders. Eveneens als iels zeldzaams uit de kippeu- wereld mag medegedeeld wordeu. dat iemand hier een jonge kip heeft van 3 maanden, die -eeds 20 eieren heeft gelegd. Vrijhoeven—€ppei De uitvoering der Christelijke Zangverceniging Halleluja" op Woensdagavond 1.1. gegeven, i« uitstekend geslaagd. Het was te voorzien dat het bezoek in het hartje van den oogst niet groot zou zijn, toch overtrof het de verwachting. Er is uitmuntend gezongen en de aanwe zigen hebben kunnen genieten. Alle nummers vielen goed in den smaak, maar 't meest voldeden de solo's. De dames Necltje en Kaatje van der Waals en Jacoba en Elisabeth Kuijpeis en de heer De.iis Ockers hebben er zich verdienstelijk mee gemaakt. Ook de andere dames en hecren hebben best gezongen maar genoemde vielen met hun soli het meest in het oog. Deze avond was voor 't publiek een hoogst aangename ontspanning, voor de leden der zangvereeniging „Halleluja" een bes ist succes waarvoor hun met hun directeur den heer Kooien een warm woord van hulde toekomt als ook. aan den accompagnateur, den heer A. G. Kuipers. Dat deze vereenigiug weer spoedig een uit voering zal geven is de wenech van velen. Kaatsheuvel. 5 Au?. 1905. Benoemingen. Met 1 Augustus 1.1. is benoemd tot blieven- en telegrambesteller te Kaatsheuvel C. Paulides Verplaatst met ingang van 16 Augustus a.s. de brieven— en telegrambesteller J. Schuilenberg van Kaatsheuvel naar Wageniugeu en de brieven— en telgrambes'eller v. d. Boom van Wageningen naar Kaatshcjvel. Cevaarljjk speelgoed. Toen gistereu H. M. en A. K. met elkaat aan het stoeien waren dreigde M. uit gekheid met een mes en trof K. per ongeluk aan de hand zoo ernstig, dat deze denkelijk voortaan het gebruik van een der vingers zal moeten missen. Toonkunst. Bij den heer J. van Amelsfooit te Berkdijk werd deze weelr rene nieuwe Zangvereeniging „Het Rozenknopje* opgericht. Tot dnecteur werd benoemd de heer H. Duppen en tot president de heer M. Dingemau Met de Kerstdagen zal deze jonge vereeniging hare eerste uitvoering geven, wij wenschen haar veel succes. Brutuul. Toen eergisteren z_-kere P. v. B. bij zijo baas H. 7. B. kwam leveren en over zijn slecht wek een ubbrander kreeg, ging P. v. B. na een ko<te woordenwisseling H. v. B. te lijf; gelukkig was er werkvolk in de buurt en met ve-eenigde krachten werd P. v. B. de deur uitgegooid. Na nog geruimen tijd voor het huis geraasd te hebben, droop hij eindelijk, vergezeld var. wel honderd straat jongens af. Bijna verdronken. Terwijl de vader in de nabijheid werkte had het 3 jarig zoontje van J. V. het ongeluk i voorover in een regenton te vallen. De vade die toevalig dien kant uitkeek zag twee beentjes boven de ton uitsteken, melde toe en had het geluk nog juist bijtijds het kind uit zijn benarden toestand te verlossen. Nog eer. minuut later en kind was verdronken geweest Door Gedeputeerde Staten tier provincie is goedgekeurd de bouwvetordening voor de gemeente Vrijhoeven Cappel. Voor een week of drie is de schoeiïng der Labbegatsche haven ten zuiden van H. N. ingezakt. De eigenaar der schoeiïng scheen zich daar niets van aan te trekken niettegen staande hem reeds herhaalde malen op den slechten toestand er van gewezen was. Op oogeublik is de kant zoover in staat van ver val, dat de inhoud van een privaat in de haven terecht komt, zoodat de schippers dat vuile water kunnen drinken. Capelle, 3 Aug. Hedenavond omstreeks 6 uur brak er brand uit iu hei achterste gedeelte van het huis van J. L. C., bakker in de kom In een oogwenk stond dat in lichte laaie. Dt brandweer was spoedig ter plaatse en in een ongelooflijk korien tijd was de spuit gesteld, zoodat er terstond water in overvloed was Het eerst werd het naastbij zijnde perceel van A. v. A., 't welk gedekt was met riet, be spoten, doch daarop werd op verzoek van J. L C. op zijn brandend huis gespoten met rog zulk een goed succes, dat het geheele voorhuis ongedeerd bleef. Het personeel der brandweer werkte uitstekend en een woord van lof mag men niet onthouden aan M. v. C., die met leveusgevaar op het dak klom en de pannen er afwierp, opdat de planken bespoten konden worden, waardoor het gevaar dat de vlammen ook het voorhuis zouden aantasten, geheel week. Men heeft het aan de brandweer te dankeu dat de brand tot het achterhuis beperkt bleef want anders waren de gevolgen niet te over zien geweest. De assurantie dekt de schade. V. D, uit de Heistraat, kwam met de wielen v<*n zijn fiets op de kantkeien van den weg in het dorp, waardoor hij zijn evenwicht verloor, met het gevolg, dat hij tegen een naastbijstaauden boom terecht kwam. De kwetsuren, die v. D. daardoor aan handeu en knieeu opgeloopen had, veroorzaakten hem veel pijn. Dussen, 3 Aug. Dinsdag 1 Aug. had ODder leiding van de ZeerEerw. hceren Pastoor, Kapelaan en een pater Capucijn de jaarlijktche processie van Dussen naar Brielle plaais. 's Morgens te 51/., uur vertrok de bedevaart waaraau 186 pelgrims deelnamen, met Thor IX uit de haven te Dussen. De fanfare YVilhelmioa" maakte den tocht mede en begeleidde onder weg en te Brielle de bede vaartsliederen. Zeer voldaan en zonder on gelukken stapten de pelgrims 's avonds te 7>/3 uur weer aan wal. Ecu woord van dank komt zeker toe aan onzen ZeerEerw. heer Pasloor, de oprichter dezer proccessie, voor de vele en belanglooze moeite, telken jarc aan deze waai lijk schoone en indrukwekkende bedevaart besteed. Rnamsdouk, 4 Aug. 1905' Tot ons ge noegen kunnen wij melden dat de Maaisch. tot Expl van Staa sspoorwegen genoegen neemt met het aanbod der gemeeute tol bijdiageu iu de kosten van aanleg eener los— en laad plaats aan de spoorweghalte aan het Dorp alhier. Zijn wij wel ingelicht dan zal biunen korten tijd een aanvang met de werkzaam heden worden gemaakt., Ruamsdonksveer, 4 Augustus. Terwijl de pas nieuw gebouwde sleepkaau van den heer J. A. Vermeulen in de haven alhier lag viel Moord. Bij een twist over een meisje is Vrijdagnacht zekere v. K. te Zwolle doodelijk met een mes getroffen. Over gebracht naar het Sophia-ziekenhuis, overleed hij daar aa korten tijd. De daders zijn in arrest. Droevig ongeluk. Uit Ossendrecht schreef men Vrijdag aan het Hbld. van Antw. Hedenmiddag heeft hier een ongeluk plaats gehad, dat de gansche gemeente met schrik en ontsteltenis heeft vervuld. De heer J. B. Melsen-Veraart had een welput laten openmaken, met het doel dien te ruimen. Toen de metselaar J. B. Smout door de gemaakte opening langs eene ladder in den put nederdaalde viel hij bewusteloos naar beneden. M., hem willende verlossen, daalde eveneens in de put neder, doch ook hij keerde niet terug en onderging hetzelfde lot. De geburen, in allerijl bijeengeroepen, konden geen hulp bieden; een broeder van S., die men door middel van een touw in de put liet, moest dadelijk worden opgehaald daar hij zou gestikt zijn door de verpestende lucht, die in den put heerschte. Na veel moeite zijn eerst S. en daarna M. met haken uit deu put gehaald. De tér plaatse aanwezige geneeshe^- bevestigde echter spoedig dat beiden reeds het tijdelijke met het eeuwige hadden verwisseld. Beide slachtoffers waren omtrent 40 jaar oud, dus in de kracht huns levensbeide waren gehuwd en M. laat vier kleine kinderen na. Men kan zich de wanhoop en de smart van de nabestaanden en talrijke vrienden van de beide ongelukkigen voorstellen. Speouleeren. Het blijkt dat de directeur der Prin- temps, die jaarlijks fr. 1.500.000 verdiende maar er nog gaarne wat bij verdiende, een poosje geleden 4/5 van de Fransche suiker had opgekocht en dus veilig meende h la hausse te kunnen speculeeren. 't Geviel echter anders en nu moet hij van 15 millioen, die hem de mislukte specu latie kostte, er nog 5 «vinden.. De rest heeft hij al. Het oageluk te Seheveningen. In verband met het treurige ongeval te Scheveningen is er gisteren den geheelen dag naar het lijk van het ver ongelukte meisje gedregd. Ook den ge heelen nacht ongeveer werd er in de richting van Katwijk gezocht en heden kruiste er voor het strand een stoom bootje, dat groote netten achter zich sleepte alles echter helaas nog zon der resultaat. Naar wij vernemen, bovond zich de vader van het meisje tijdens het ongeval op de Pier, waar hij gedoemd was de ramp in haar heele verloop machteloos gade te slaan. Zijn echtgenoote en twee dochters, alle zeer goede zwemsters, bevonden zich in het damesbad, zuide lijk van het Wandelhoofd, en waren her haaldelijk door gefluit gewaarschuwd. De vloed begon op te komen, en dat tijdstip wordt door de badknechts wegens het strekken der zee", nog veel gevaar lijker geacht dan de eb. Eensklaps moet het meisje tot haar grooten schrik ont dekt hebben, dat het haar onmogelijk werd, tegen de terugrollende golven op te komen. Van de badknechts zijneer slechts eenigen in staat te zwemmen en deze zijn speciaal voor reddingspogingen aan gewezen. Doch al zouden allen kunnen zwemmen als ratten, dan nog zou men wegens de gesteldheid van de kust in de eerste plaats moeten rekenen op red dingen met de reddingboot of te paard. Onder de badknechts, die als uitste kende zwemmers bekend staan, behoorde de zoo tragisch verongelukte A. Toet. Haastig begaf hij zich geheel gekleed te water en ook hij ondervond geducht de ongunst van het getij. Hij droeg de klecren om het middel gesloten en blijk baar zijn deze om het bovenlijf vol water geloopen waardoor hij topzwaai naar omlaag werd getrokken. De andere badknechts der dames-af- deeling begaven zich te paard te water, doch toen ze zoo ver waren, dat de paarden grond verloren en begonnen te zwemmen, deinsden zij, die zelf niet konden zwemmen, terug. Van de badafdeeling aan de andere zijde van de Pier daagde hulp. De gebroeders Piet en Gijs Breugem evenmin kunnende zwemmen, kwamen op hun paarden aanrennen en kozen eveneens zee. Ze zagen een drijvend lichaam en menden hun paarden daar heen. Het was de badknecht. Ze grepen hem waar ze hem grijpen konden, dat is bij de haren. T. droeg echter het haar zeer kort en ze konden hem niet houden, Wellicht ware het toen nog mogelijk geweest de levensgeesten op te wekken I Ook de reddingboot werd van de andere zijde van de Pier aangebracht en koos zee. Het was een tooneeltje van onbeschrij felijke paniek onder de menigte op het strand waarvan de meeste lieden alleen als genotzoekenden naar hier waren gekomen. De Berlijnsche familie, waartoe het meisje behoorde, was sedert veertien dagen in het hotel Garni gelogeerd en zou over een week vertrekken. De toe stand van de leden van dit zwaar ge troffen gezin, vooral van de moeder, is deerniswaardignaar we vernemen, wa ren ze zelf nog niet in staat eenig voedsel tot zich te nemen. f25 aan den veldwachter Van tificatie van Vulpen. Maijers zegi, dat hem nader gebleken is dat dc tijd voor het verleenen eener gratu f catie slecht gekozen is en trekt daarom zijn voorstel io. Hierna stelt de Voorzitter namens Bar? en Weih. voor aan de vrouw van den veld. wachter voor het schoonhouden van het Raadhuis en het aanleggen der kachels eeo jaatlijksche belooniug toe te kennen van f25 Spreker zegt, dat door die belooning de inkomsten van den veldwachter verhoogd worden, al zij het ook in anderen vorm. Tol heden werden die diensten niet betaald. Het lid de Jong vraagt of de groote jnarlijksche schoonmaak daar ook onder valt. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De jaarlijkschc schoonmaak wordt altijd afzon derlijk in rekening gebracht. De Wethouder Verhoeven acht het onbil lijk diensten te vergen die niet -betaald worden. In omvraag gebracht wordt liet voorstel mtt algemeene stemmen aaugenomen. Nie'.s meer aan dc orde zijnde ec niemaud hel wcord verlangend, sluit de Voorzitter deze vergadering. beer bran natu vind* gutoi optrc dat dsn droet werk Vergadering van den Raad der ge meente Drunen gehouden den 1 Au gustus 1905. De Voorzitter (Burgeme ster) opent de vergadering. Alle leden zijn aauwezig behalve de heer K lij n. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en overanderd vasgesteld. De voorzitter stelt aan de orde a. Missive van H. H. Ged. Staten de. er provincie houdende goedkeuring van het kohier van den Hootdelijken Omslag over hel diens;jaar 1905 ten bedrage van 1499.72^ b. Besluit van H.H. Ged. Statenhoude. de goedkeuring der verordening als bedoeld bij art. 1 der woningwet. Beide s ukken wor den voor kennisgeving aangenomen. c. Ouderzoek der geloofsbrieven van de gekozen raadsleden de heereu H. Willenise en L van Halder. De voorzitter beuoemd tot leden der com missie van onderzoek de heeren Brok, van der Geld en van Spijk. Bij monde van den heer van der Geld wordt deu Raad medegedeeld dat de ge— loofsbrieveu in orde zijn bevonden en de commissie tot toelating adviseert. De voorzi:tcr dankt de commissie voor het uitgebrachte rapport waarna lot toelating wordt besloten. Aanbieding der gemeeuterekemng o;er 1904 in ontvangst op f 18268 08 in uitgaaf op f 17855.28 Het lijk van de Berlijnsche jonge dame, die Dinsdag jl te Scheveningen bij het baden in zee is verdronken, is aan het strand ter hoogte van de bat terij aangespoeld. Ken Weddenschap Twee heeren, van wie een woonachtig te Leiden, doch uit de omstreken van Appingedam afkomstig en daar zeer goed bekend, spraken over de kansen van- de beide candidaten voor de Twee de Kamer de heeren Schaper en Sy- brandy. Beiden waren het eens dat de heer Schaper opnieuw zou verkozen worden. De een, een Hagenaar, was van meening dat Schaper wel duizend stemmen meer zou behalen dan Sybrandy maar dit verschil kwam den ander te hoog voor. En daarover gingen de heeren wedden om f 1000" Bovendien werd de bepaling gemaakt, dat de mijnheer uit Leiden elke stem die Schaper minder dan de 1000 meer kreeg dan Sybrandy, f10 zou moeten terugstaan, doch voor iedere stem, die het verschil meer zou zijn f 10 joven de f1000 ou ontvangen. Men kent den uitslag. De heer Schaper verkreeg 4187, den heer Sy brandy 2818 stemmen; (het verschil was alzoo 1369. De Leidenaar had dus van zijn tegenpartij te ontvangen f1000 en 369 maal f 10 is f 4690 en hij heeft dit sommetje in ontvangst genomen. De andere meneer had tegen de betaling geen bezwaar l Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Sprang gehouden den 2 Augustus 1905, des avonds om 7 uur. Tegenwoordig: alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde van behandeling worden ge steld de volgeude punten 1. Voorloopige vaststelling der rekening van ontvangsten en uitgaven over het dienst jaar 1904. De Voorzitter verleent het woord aan de commissie, die de rekening heeft onderzocht. Het lid F. M. de Jong brengt namens die Commissie verslag uit en deelt mede, dat gemelde rekening met bijlageu door hen zijp onderzocht en in orde bevonden, waarom hij namens de commissie voorstelt, dat de Raad beslui.e ae rekening voorloopig vast te stellen in ontvangst op f 9925,45^ en in uitgaaf op f 9458.04Vs- Ui: voorstel, waarover niemand het woord verlangt, wordt met algemeene stemmen aangenomen, terwijl Burg. en Weth. zich van mede—stemmen hebben onthouden. 2. Hierna komt aan de orde het in de vorige vergadering aangehouden voorstel van het lid Maijers tot het verleenen eener gra- alzoo met een goed slot van f 412.80 De voorzitter s:elt voor een commissie te benoemen die de rekening eerstdaags zal onderzoeken, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. De voorzitter benoemt tot leden dier commissie de heeren Wil emse, Brok en vao Spijk, die zich deze benoeming laten welge vallen. Niets rae:r aan de orde zijnde en niemand meci het wooid verlangende sluit de voor z tier de openbare ver adeiing, waarna tot eene vergadering met gesloten deuren wordt overgegaan. - II 1^—1| I L HP (Buitcu verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de redacteur Mag ik naar aanleiding van het inge zonden stuk vau d directie der waterleiding in uw numiuer van 1.1. Zaterdag even op merken, dat een ooggetuige mij verklaarde dat het bij den braud van den heer J. J. van Dooreti juist is gegaan zooala de directie in uw geacht blad vei klaarde nl. dat bij 't openzetten der kraan slechts driemaal werd gedraaid in plaats van zesmaal, zooals noodzakelijk was. Eene goede oeteniug zou ik daarotu, met de directie, wel zeer gewenscht achten. Nu nog iets omtrent de waterleiding. Gisteren was het jaarmarkt, dc markt en straten vol vuil en stofferig, na afloop moesten de gemeente-arbeiders aan 't reini gen aan 't vegen, maar jawel wolken van smerig stof vlogsn op, 't was bar, gewoon een schandaal. Zou het nu toch zooveel kosten, met de waterleiding er eens over heen te gaan. Na 't in gebruik nemen der straat hebben de bewoners nog een last van 't schoonmaken en waar blijft de zorg voor de hygiëne. Noodzakelijk was geregelde besproeiing der straten maar als dat zoo beslist onmogelijk is, dat men dan toch zorge voor besproeiing voordat het terrein der markt wordt ge reinigd. Achtend. Een Waalwijker. Mijnheer de Redacteur l Ik wou door middel vau uw veelgelezen blad eens even vragen hoeveel menschen den hals moeten breken, voordat door be voegde autoriteiten eenige verbetering ge bracht wordt in den kliukerweg langs de poorlijn, 't is een schandaal, er zijn behalve de ontelbare oneffenheden, gaten in (zonder steenen) van ongeveer J 2 M. in 't vierkaut en dat is onze wandel- en fietsweg Prachtige zorg wordt aan die zaken wel besteed. Dankend. Wandelaar. Mijnheer de Redacteur. Iu het ingezonden stuk der directie der waterleiding tracht deze de schuld van het slechte watergeveu bij deu braod bij den

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6