Gemengd Nieuws GsmeentefaadsYefgadeiing, Burgerlijken Stand NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Man over boord. Ingezonden Stukken mdelsberichten. BAARDWIJK. CAPELLE. UITSPRAK KANTONGERECHT WAALWIJK WAALWIJK. St. Crispijn. Naar meu ons meldt, heeft de heer Jan Bijlhout het directeurschap der harmonie St. Crispiju aanvaard. liet is te hopen, dal deze betrekking door genoemden persoon vele jaren zal worden waargenomen opdat de harmonie er weer eens Hink boven op kome. Niets tooli is nadeeliger en werkt verlammender voor een gezelschap dan het telkens verwisselen van dirigent. Koninginnefeest op sehool. Zijn de ons verstrekte inlichtingen juist dan sou get acht worden op Donderdag a.s. des morgens in onze openbare school een goochelaar te laten optreden. Deze gooche laar, die zich hier heeft aangemeld, heeft ook in meer andere scholen goed gewerktIn den namiddag heeft de jeugd dan vAc&ntie, zoodat ook voor baar Koninginne-verjaardag een feestdag belooft te worden. Baardwijk, 26 Aug. Mochten Donderdag jl. de kindervermakelijkheden geslaagd heeten, toch miste men orde eu regel voor zoo'n schoone ontspanning noodzakelijk. Men ge voelde ook direct behoefte aan een afge sloten ruimte. Om in een en ander te vooryen. heeft zich nog dien avond bij den heer Pijnenburg eene vereeniging gevormd onder den naam „vereeniging tot organisatie van kindervcrmakclijkheden.", welke veree niging ter» doel heeft, ten minste eens iu 't jaar en ook bij voorkomende feestelijke ge legenheden, ijsvermaak rtc. den kinderen hunner gemeente eenige geooegelijke uren te verschaffen. Het zal voorzeker zoo'n ver eeniging niet aan sympathie en steun ont breken. Het voorloopig bestuur is aldus samenge steld President J. A. van Lier, vice- president E. van Beijnen, Secretaris P. van Cromvoirt, Penningmeester P. van Helvoiit, commissa rissen Janssen, van Mierlo en Verhoeven. De Candid .teulijst voor de vervulling van eene plaats in den gemeenteraad (vaca ture O. A. Donkers) bevat de volgende namen G. Jansen, J. A. van der Mee, J. Muskens, H. Pullens Hz., J. A. ran Schijndel. De stemming heelt plaats den 6 Sept a. s. Met genoegen vernemen wij, dat de Nieuve Harmonie van D runen ons wederop een concert komt veigasten Het prachtig ge kozen program belooft veel en wij twijfelen ook geenszins of de Harmonie zal cveu a's altijd haar oudec roem handhaven. Een druk bezoek zij haar toegewenscht. Ook zak de harmonie eerst door de straat trekken. Drunen. Eenige peisonen waren uit vis.chen getogen. Zij hadden daartoe verlof van den eigenaar gekiegen, maar naar men beweeit, moeten zij allengskens in verboden visch— water zijn geraakt, zoodat de brigadier der rijksveldwacht uit Elshout deze week alhier een onderzoek kwam instellen omtrent de medeplichtigen. Hoe de zaak dus zal af- loopen. Wedefora doet zich een geval van typhus voor iu onze gemeente. Loonschen Dijk. Vrijdag raiddag 25 Aug. gaf de goochelaar Adrioni aan de kindereu der Openbare lagere school te Loonschen Dijk een voorstelling. Gedurende een uur wist hij de kinderen te boeien hij legde een groote vlugheid der vingers aan den dag bij een toer met ringen en was zeer bedreven in het stielschilderen. Vrijhoeven Cuppel. Woensdagavond reed Mejuffrouw M, T. in de Heistraat een zoontje van den schoenmaker S. omver en bekwam door den val vaD haar fiets een wonde aan deu mond, waaruit zij hevig bloedde, terwijl het omver gereden jongentje met den schrik er af kwam. Met ingang van 1 September a. s. zullen voor het publiek kosteloos vetkrijgbaar wor den gesteld formulieren no. 60 a, waarop frankeerzegels, briefkaarten, enz. bij elke hoeveelheid, doch gezamenlijk tot geen min dere waarde dan 5 gld., kunnen worden aangevraagd aan het post of hulpkantoor binnen welks bestelkriog de aanvrager woont. De bezorging der postwaarden aan huis zal, zood'a mogelijk, doch iu geen geval voor den eerstvolgenden werkdag morgcu geschie den, tegeu betaling van het voor de bestelde zegels verschuldigde bedrag. Dezer dagen stond de oude heer A. O. op een kruiwagen langs de vaart heg te knip pen. Plotseling wipt de kruiwagen en de dappere oude slaat achterover en komt inde vaart te recht, maar zeer spoedig staat hij weer op den kant en gaat met zijn kletsnat pakje aan lustig mei ziju werk voort. Cupclle, 25 Aug. J, A., timmermau in de Kom alhier heelt zich op ernstige wijze aan zijn rechtervoet verwond, doordat hij op een plank trapte, waarin een flinken spijker zat. Deze drong dwars door den voet. De wond ontstelde zich zoo hevig, dat den volgenden dag de geneesheer moest worden ontboden. A. C. R., landbouwer op den Winter dijk is van het paard gestort eu bezeerde zich zoodanig aan zijn schouder, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De oorzaak van dit ongeval is de volgende Toen bovengenoemde landbouwer zijn paard van de weide haalde, was dit zoo driftig, dar hij het niet beteugelen kun. Van deze ge legenheid maakte het paard gebruik en rende in groote sprongen voorwaarts, waardoor A. C. R. voornoemd zijn evenwicht verloor en op deu grond viel met het reeds bekende gevolg. Twee zoontjes van H. M. op den vaartkant liepen elkander nazij waren zoo in hun wedloop verdiept, dat ze ongemerkt de vaart naderden. Onbewust deu kant geuaderd zijnde, kon de voorste zich niet meer inhouden, zuodat hij iu het water plonste eu eventjes kopje onder ging. Zoo snel hij er ingevallen was, wist hij er weer uit te komen ook. De Heer V. D. uit de Heisfraat, die het volgende jaar moet onder de wapenen komen ter vervanging van den door Heeren Ged. Sraten afg, keurden milicien C. Nieu wenhuizen, heeft tot den Heer Minister van Oorlog een request gericht, inhoudende het verzoek, in plaats v?n het volgende jaar, nog dit jaar in di.*nst te worden gesteld. Nu ontvangt D. het bericht, dat op zijn request afwijzend is beschikt. Dussen, 25 Aug. De collecte voor Koninginnefeest is vrijwel geslaagd. Naar wij vernemen zullen flinke en praciische prijzen te verdienen zijn bij volksspelen ls rijkleed, rijtoom, fietslantaarn, fietshoorn, horloge, wekker, enz. KAATSHEUVEL. 25 Aug. 1905 Diefstal. Woensdagnacht werden bij J. v. S. twee vette konijnen ontvreemd. De dader heeft snog al moeite moeteu doen, daar het slot der kooi, die buiten stond, totaal is stuk gemaakt. De dader is ook thans weer onbekend. Klokken. Naar we uit goede bron vernemen, zullen hier op den toten een paar nieuwe klokkor. aangebracht worden. Konden we tot nu toe op de wijzerplaat niet zien, hoe laat het was_ hierin zal thans verandering gebracht worden. Prettig. Een paar bekende luidjes, v. R., P. en R. liepen over straat te zwieren. In ver schillende herbergen dronken zij op de ge zondheid van den kastelein en gingen dan heen, zonder tc betalen. In het café van den heer L. kregen zij samen ruzie, welke zoo hoog liep, dat ze elkander met stoelen begonnen te dreigen. Intijds werden zij echter uit het café verwijderd. Na nog wat drukte, dropen zij langzaam af, gevolgd door eene joelende menigte. Ongeluk. J. v. D. komt met zijn fiets uit de Peper straat rijden. Een oude man komt juist aanstrompelen. De fietser, die niet meer kon ui'wijken, wilde hij niet met den trot toirband kennis maken, verkoos dit laatste om den ouden man te sparen. De fietser kwam daardoor echter zeer onzacht met de kei-u in aanraking. Een paar flinke wonden aan het gezicht liep hij op. Ook de fiets was nogal beschadigd. Wedvlucht. De uitslag van de wedvlucht der pos'.dui venvereeniging „Columbia" van uit Bergen— op2oom, is als volgt Los6 uur. 1. G. de Witt 7.08.40 2. 7.08 41 3. 7.12 42 4. H. Bergmans 7.18 05 5. C. Havermans 7.20.25 6. A. Snaphaan 7.20.30 7. H. Bergmans 7.20.38 8. 7 20.38 Als bijzonderheid mag vermeld worden, dat om half 8 al de duiven waren gecon troleerd. Het aantal bedroeg 36. A.s. Zondag zal de postduivenvereniging „Nog sneller" eene wedvlucht houden van uit Assen. Afgekeurd. De gezondheidscommissie heeft de ver trekken, bewoond door J. en H. Dameer en De Man, op den Beikdijk, als niet geschikif afgekeurd. Kuurtelub. In het café van den Heer W. v. Dongen is een kaartgezelschap opgericht, genaamd: „Laat ze maar bo-. en komen. Pres. W. v. Dongen Comm. A. v. Beers Peuningm. H. Damen Seer. W. Daraen. J. IMIUL - 'JJ-Ü-H JM-MH Wij ontleenen aan het Anker: Aan boord van het pantsersckip «Evertsen' heeft zich enkele dagen geleden een ongeval voorgedaan, waarvan wij de trearige bijzonder heden, zoouls deze ons door ooggetuigen werden medegedeeld, hieronder lateo volgen. Het was in den nacht van Vrijdag 4 op Zater dag 5 Aug. en het schip was op reis van Dublin (Ierland) naar Lerwick (Shetlaudsche eilanden.) Er woei een stevige bries en de zee stond hol, zoo hol, dat het schip gedurig a'n neus onder water stak en groote bonken water over het voorschip rolden, Te onge»eer 2 uur in den nacht kreeg de onderofficier van de wacht, de kwartiermeester J. Prins, een boodschap uit het benedenschip dat er vanal den «bak' vrij wat water in het be uedenschip stroomde. Er moest dus bepaald iets weggeslagen of losgeraakt lijn aan dek, waardoor een opening was ontstaan, die het aan dek overgenomen water vrijelijk toegang gaf tot het benedenschip. Bij nader onderzoek bleek ergena een ijzeren deksel weggeslagen te rijn. De kwartiermeester Prins giog daarop naar de commandobrug, met het verzoek een oogen- blikkelijk de mactiine to willen stopzetten teneinde aldus het schip dat recht tegen den wind in- stoomde, minder water te laten overnamen. Aan dit verzoek werd onmiddellijk voldaan maar nu schijnt Prins niet te hebben gewacht tot de vaart ten volle uit 't 6chip was, alvorens den bak op te gnaD, met dit gevolg, dat het schip nogmaals bijna geheel met z'n neus onder water dook, op hetzelfde oogenblik dal P. op den bak kwam en een groote golf water over het dek rolde, die P. in een ondenkbaar oogenblik opr am en aan stuurboord over een kanon en al heen overboord zette1 Een milicien, dia op eenigen afstand stond, hoorde een gil en riep: .man overboord 1' Onmiddelijk daarop wierp de matroos 2c kl. Snudo, die meer achterlijk stond, een reddings boei buiten boord en, wonder boven wonder bij na boven oi den drenkeling, die een uitmuntend zwemmer zijnde, de boei greep en daarmede wegdreef ten prooi aan wind en golven. Nog hoorde men P. roepen «strijk de red dingsboot' en toen dreef hij weg in den stik- donkeieu nacht. Inmiddels waren eenige matrozen van de wacht in de reddingsboot gesprongen en maakten deze klaar om te strijken, terwijl op de brug onmid dellijk het electrische zoeklicht in werking werd gesteld, teneinde hem niet uit het oog te verlie zen. Daar evenwél k«t schip vrij hevig te keer ging en met het zoeklicht niet zoo vlug de bewegingen van het schip gevolgd konden worden, was het onmogelijk het licht bij voort- daring op den drenkeling gericht te houden. Inmiddels was de reddingsboot niet zonder ge vaar van omslaan of te pletter slaan tegen het schip, te water gelaten en h*d, bemand met 9 loeiers en een matroos le kl. als stuurman zee gekozen. Met schier bovenraenechelijke inspanniog werd nn getracht tegen de door der. wind hoog opge jaagde golven in te roeien in de richting van den nog altijd m»t den dood worstelenden drenke ling, maar hoewel men meer dan eens in de onmiddellijke nabijheid was van dezen en hem zelfs af en toe om hulp hooide roepen de arme kerel raakte Datuurlijk hoe langer zoo meer uitgeput en had de grootste moeite om zich drijvende te houden gelukte het niet hem tc pakken te krijgen. Aanhoudend werd de reddingsboot, soms meters tegelijk, weggeslagen door de woedende golven. Vanaf het schip sloeg men in de grootste be- zorgdhoid voor sloep en drenkeling beide dit schouwspel gade, doch wat te doen Nu werd getracht zoo mogelijk met het schip te hulp te komen, maar ook dit lukte niet. Een oogenblik zag men P. vlak voor 't schip drijven in z,n boei, heen en weer gesmakt door (le golven. En al meer en meer naderde het schip. Enkele flinke raatrozen boden zich aan om met een lijn om hot middel gebonden in zee te springen, ten einde aldus den voorbijd rij venden scheepsmaker te raddea Doch van de commandobrug werd gewaar schuwd, dat dit met bet oog op het groote gevaar dat er aan verbonden was, niet mocht. Het wbb dan ook wel een waagstuk, waut niet allean dat zij, die cr zich aan zouden hebben gewaagd groot gevaar hadden geloopen te ver drinken, maar ook de kans om met een terug gaande zee tegen het schip gesmakt en verpletterd tc worden was groot. Geen wonder, dat men het van de brug niet wilde toestaan... En toch, al9 er een matroos was geweest die, zonder zich aan dit verbod te storen, den koenen sprong had gewaagd, misschien ware 'n men schenleven gered geworden... En de overtreder van dit verbod, wel, wij gelooven, dat men het hem niet al te zwaar zou lebben aangerekend... In zulke oogenblikken kan men het niet alijd even nauw nemen hoofdzaak is dat er met kalmte en vastberadenheid gehandeld wordt. En om een kameraad te redden, d e tevens gehuwd en vader van 3 kinderen is, moet men iets wagen. En toch dc sprong werd niet gedaan, zeer zeker niet Hit gebrek aan moed, doch omdat men meende aan liet licht te begrijpen en ook te billijken verbod van de commandobrug gehoor te moéten geven. En op eenige meters van het schip dreef P. voorbij, nadat men hem nog had kannen toeroe pen «Houdt je goed, we zullen nog een sloep strijken.' En er werd nog een sloep gestreken, de kapi teinsloep. Dat was een waagstuk, misschien nóg grooter dan het in zee springen met een eind touw om het lijf gebonden. Want bij zulk een holle zee voert men met een open sloep zonder luchtkasten, weinig uit. Slaat de sloep vol water, dan is men verloren en, het gevaar van omslnan is bij een sloep van deze soort veel grooter dan bij een reddingsboot. Twaalf matrozen eu een bootsman gingen in de sloep, die kort daarna van boord stak, om een laatste poging tot redding van den drenke ling te wagen. Men was nu ongeveer een uur bezig en nog altijd zag men met het zoeklicht zoo nu en dau het bovenlichaam van P. boven da golven uit steken. Hij worstelde nog steeds met den dood. Wat moet er niet in dien man zijn omgegaan, terwijl hij daar, drijvende in z'n boei, voortdu rend dien electrischen lichtbundel op zich gericht zag en zeer duidelijk moet hebben waargenomen welke wanhopige pogingen er in 't Werk gesteld werden, om hem van een wissen dood te redden. Steeds dat groote zwarte schip vlak bij je, de reddingsboot tot op weinige meters genaderd soms, on dan, weg is de sloep, teruggeslagen door wind en golven. Het ia om waanzinnig te worden En inmiddels verk arde men aan boord in de grootste ongerustheid over de beide uitgezette sloepen; vooral over de kapiteinssloep met haar twaalf roeiers, buiten den stuurman, maakten men zich hoogst ongerust. Eindelijk om bijna half vier in den morgen, dus bijna anderhalf uur nadat het ongeval was voorgevallen, kei rden de sloepen aan boord terug. De roeiers waren drijfnat en doodop van ver moeienis. Doch zij mochten tevredeB zijn, dat ze er het leven hadden afgebracht En da drenkeling P Hij lag in de kapiteinssloep, die hem na lang zoeken eindelijk had gevonden, nog steeds drij vende in de boei Of hij nog leefde? Men wist het niet maar ge loofde er niets van. Gedurende het naar boord roeien had men nog geprobeerd de levensgeesten op te wekken, voor zoover dit althans doende was in een sterk slingerende en stampendesloep, doch zonder succes Met veel moeite en niet zonder gevaar, werden nu de sloepen geheschen en zette het schip zijn tocht voort. Beneden in den longroom der officieren bleef men nog tot bij zeseen bezig om te trachten de levensgeesten weder op te wekken. Doch te ver geefs. De arme kerel was dood. Niet verdronken doch gestorven van inspanning, zei de dokter. Was hij physiek sterker geweett, dan had hij, de uitnemende zwemmer, er hoogstwaarschijnlijk trots alleB tegenspoed het leven afgebracht. Nu was hij dood. Zondagsmorgens kwam het schip te Lerwick binnen en 's Maandagsmiddags om 2 uur heeft men hem begraven. Een der matrozen nam het initiatief tot het laten circuleeren van een inteekenlijst onder de equipage, teneinde het graf een weinig te kunnen versieren. De opbrengst was pl.m. 1110. waarvoor een paar kransen werden gekocht en een eenvoudig, kaartje gedrukt, met 't opschrift: ,Hier rust dc kwartiermeester J. Prins, oud 34 j»ar, verdronken in den nacht vön 45 Augustus 1905. Ter herinnering aan deu overledene, - door de opvarenden a/b. Hr. Ms. «Evertsen.' De kosten van een en ander waien betrekkelijk gering waardoor een bedrag van f89 werd overgehouden. Dit bedrag werd o\ergebracht op eeoe andere circulaire, waarmee nu zal worden gewerkt om in den nllereersten nood van de achtergelaten ▼rouw en 3 kinderun te voorzien. Daaiop isuu van dc «Kvortsen' f240 ingekomen, Verder zal de weduwe, waar haar man in en door den dienst is omgekomen, enkelen guldeus per week pensioen krfigen. En dar gaat het leven weer zijn gewone gang alsof er niets gebeurd is.... Alleen de weduwe en de kinderen tullen nog dikwijls aan dit droevig ongeval denken. Zoo is nu eenmaal het leveu. Eu het is goed dat het zoo is Bak noemt men het voorste gedeelte van het bovendek. OPENBARE VERGADERING van den Gemeenleraad op Zaterdag 19 Aug. 19 5 des D;.middag3 ten 6 uur. o— Vervolg Een der leden vra.'gt wat of H Mulders nu moet doen, of ook hij nu moet aansluiten? De VoorzitterBij Mulders blijft de put, daar wordt geen nieu en gemaakt, die put was daar al voor het in werking treden der verordening. De heer Schiijner En daar bij Van Gelder? De VoorzitterToen was de verordening nog niet in werking. Maar wie nu nog gaat Louwen, moet aansluiten tan de hoofd'eiding. De heer SchrijoerAls je een goeden put hebt is het water veel beter. De VoorzitterEr zijn hier onlangs eenige monsters water onderzoent en het re ultaat was, geloof ik, dat geen enkel monster aan de eiscbrn voldeed. Daarom "t is wel een groot belang voor de volksgezondheid, maar zooals de Gezondheidscommissie wil is 't zoo'n vreeselijk ingrijpen. De heer Schiijner. Ik heb bij mij nu twee pompen staan welke zeer goed water geve», verbeeld nu, dat ge toch aan zoud'. moeten aansluiten, dat zou toch groo'e onkosten zijn die in 't geheel niet noodig is. De VooizitterHet is mijn plan niet om dit zoo gewichtig punt vandaag af te handelen. W? moeten eerst een goede bepaliog samen stellen om diegenen le treffen, die slvcht water hebben. Van Helvoir behoeft dat water nu niet per se te drinken. Opmerkelijk is het echter, dat geen huis eigenaren klagen, wat echter toch ook wel is ie begrijpen, want bij hen komen ze aan de beurs. De heer SchiijnerJa, maar de huurders zullen dan ook wel meer moeten gaau beta len als ze zijn aangesloten. De heer Schonis De Gezondheidscomrais sie dringt er wel zeer sterk op aan om te »erp'ichten tot algeheele aansluiiingj wat voor mij een bewijs is, dat zij het voor een groot volksbelang houdt. En niet alleen voor de gezondheid maar ook voor hel gemak zou men, als men niet tegen werd gehouden door de onkosten, aansluiten. Een straf is het niet als je dc waterleiding in huis heb. Maar, 't is zooals de Voorzit er zegt, de algeheele verplichting te bepalen zou te ingrijpend zijn, zou de draagkracht van de gemeentenaren te boven gaan, daarom moet een andere bepa ling worden gemaakt die alleen hen treft, die bepaa'd slecht drinkwater hebben. Na nog eenige discussie wordt besloten de behandeling van deze quaestie tot eeu vol gende vergadering uit te stellen. De Voorzitter Verder is er een schrijven ingekomen van de firma Heibroek Wzn. Co, te Amsterdam. Deze firma stelt voor om haar ^assoliengas, welk. gemakkelijk op de uu beslaande lantaarns kan worden geplaatst, te installeeren. Alsnu leest de Voorzitter de prijscourant voor en laat de modellen van de toestellen onder de leden chcult-e en. De Voorzitter Als de leder» zulks ver kiezen is de fi ma ook gaarne bereid om mondeling nadere inlichtingen te komen verschaffen. Zooals de heeren zien is htt een heel eenvoudig toestel. De heer Schrijner Het installeeren zal wel met groote kosten gepaard gaan. De Voorzitter Dat weet ik nog Diet, maar het gebruik ran gassoliengas is ook zeer voordeelig, eu, zooals de firma schrijft even aart het 't gewone gaslicht. De heer Schonis De behandeling ziet er wei niet zoo heel moeilijk uit, maar ik geloof toch niet dat het zoo goed zal zijn als gas licht. Men moet er nu toch nog iemand voor hebben die er voor zorg draagt. De Voorzitter Wij zullen eerst de condi ties van Waalwijk nog eens afwachten, als die nu billijk zijn dan kunnen we nog altijd zien wa> we doen. Nu reeds is de hoofdbuis doorgetrokken tot de houtzagerij, terwijl ze aan Ged. Staten couccssie hebben gevraagd om doorlegging door de geheele straat. Benoeming van eeu lid voor de commissie tot wering van schoolverzuim. De Voorzitters Aan de beurt van aftreding is de heer H. Pulles. Volgens voorschrifien hebben B. W. een voordracht opgemaakt van twee. personen de heeren H. Pulles eu H. Klerks. Ik benoem tot stemopnemers de heeren Schrijoer en Schonis. Bij stemming wordt beuoemd de heer H. Pulles. De VoorzitterNog is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, houdende raede- deeling de benoeming vau den heer C. Schonis tot zetter van de dir. belastingen en zulks voor wijlen den heer O. Donkers. Daar geen der heeren he: woord meer verlangt, wordt de vergadering gesloten. Openbare vergadering vau den Gemeenteraad op Zaterdag 26 Aug. 1905, des voormiddags ten lO'/i uur. Voorzitter de Edelachtbare heer W-G. Ver meulen Wzn. Te ruim 10.45 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Rijken, de Bruijn, Sneep, üerlemans, Wachter en de Burgemeester. Afwezig, de heer Quirijue. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde is 1. Voorloopige vaststelling gemeente—re kening over 1904. De Voorzitterlk geef het woord aan de commissie belast met het onderzoek. De hoer Oerlemaus De commissie heeft de rekening onderz >cht en goedbevonden en ad viseert dienshalve ze aldus vast te stellen. De Voorzitter: B en W. moeten bniten stemming blijven. Heeft nog een der leden iets te zeggen Niemand Dan ie de rekening aldue vaetgoeteld. 2. Goedkeuring rekening van het algemeen armbestuur over 1904 en 3. Goedkeuring begrooting van het Algemeen Armbehtnur voor 1906. De Voorzitter: Ik stel voor het woord we derom aan de commissie te verleenen, die wel zoo i.oed zal zijn varslag hierover uit te brengen. De heer üerlemans De commissie adviseert hier ook hetzelfde, alleen wil zij er bijvoegen dat het Armbestuur pogingen moet aanwenden om de achterstallige posten te innen. De Voorzitter lk zal het Armbestuur hier van gaarne mededeeling doen. 4. Besluit tot af- en overschrijving gemeente- begrooting voor 1905. De Voorzitter: Dat betreft het planten vau boomeu, waarvoor was uitgetrokken f 120. Dit bedrag is ten volle wel niet noodig ge. weest, maar er zijn eenige boomen dooa ge- gaan en nu zullen er iu den winter weer worden bijgeplant, zoodat het bedrag dan toch noodig is. Nog moet worden overgeschreven een post van t 10 voor een thans ingekomea coupon, f 100 voor het aanschaffen van jalou- sies voor de school in de Heistraat en nog f25 een totaal bedrag van 255 gulden hetwelk van andere posten kan worden o\ ergeschreven. Met algemeene stemmen goedgevonden. 5. Aanbieding der Gemeente-begrooting voor 1906. De Voorzitter Ik stel voor deze in handen te geven van eene commissie en benoem daar voor de heeren Oerlemans, Sneep en de Bruijn. 6. Benoeming lid van het algemeen armbe stuur. De Voorzitter: Zooals de heeren weten, heeft J. van der Hoeven iu de vorige vergadering eervol ontslag gekregen, ingaande 1 September. B. W. hebben nu een voordracht opgemaakt van twee personen n. 1. de heeren Adrianus J. Verhoeven en Adrianus van der Hoeven Azn. Ik benoem tot stemopnemers de heeren Rijken en de Brnijn. Benoemd met algemeene stemmen, de heer Ad. v. d. Hoeven. Niets meer aan de orde zijnde en niemand liet woord meer verlangend sluit de Voorzitter deze vergadering. qo:i r>n (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Baardwijk, 26 Aug. 1905 I Mag ik U een klein plaatsje verzoeken in uw veelgelezen blad In uw nummer van 1. 1. Woensdag lees ik dat in 't Café van den heer H. M alhier ongeregeldheden zijn voorgevallen, dit na is niet juist; alleen is ecu persoon, die onder den indruk van sterken drank verkeerde uit het caté verwijderd er. daarmede was alles afgeloopen. Dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, EEN ABONNÉ at i ij i »-»- op 24 Augustus 1905. J. M. S., J. S., en P. S. allen te Capelle, overtr veld-politie, ieder f0.50 of l d. P. G. te Alm- kerk. overtr. scheepv. regl. f5 of 3 d. P. H. v. E. te Waalwijk, strooperij f0.50 of 1 d. P. J. H. te alsvoor, overtr. alsroor, f5 of 3 d. K. I). te Besoijen, overtr. veld-politte, f3 of 2 d. P. J. v. R. te üapelle, dronkenschap f2 of 2d. C. B. te 'u-Gravenmoer, overtr. prov. i»gl. f3 of ld. A. V. A. Baardwijk, overtr. art. 438 Straf wetb. f2 of 2 d. H. d. N. te Kaatsheuvel, overtr. veld-pol, f3 ol 2 d. C. L. te alsvoor in dronken8chop eene anders veiligb. bedreigen, 5 d. hecht. H. H. v. E. te Vlijmen, dronken schap f 3 of 2 d. F. v. T. te Dussen, visschertp overt f3 ot 1 J. V., A. H., en H. v. 1). allen te Kaatsheuvrl, dronkenschap ieder f3 of 2 d. A. v. G. tc Biiird wijk overtr. alsvoor f6 of 3d A. H. te Vlijmen, overtr. veld-politie f 3 of 2 d. J. H. P. te Waalwijk overtr. en boete alsvoor B. v. O te Capelle overtr. prov. regl. fl of 1 d. Dezelfde alsvoor, overtr. eD boete alsvoor H. v. N. te Kaatsheuvel, overtr. en boete alsvoor Dezelfde overt, en boete alsvoor P, B. te Vlijmen overtr. en boete alsvoor J. D' te Loonopzand, overtr. alsvoor f2 of 1 d. B. v. E. te Nieuwkuijk, burengerucht 1 5 of 3 d. J. v. B. te alsvoor. overtr. alsvoor f8 of 3 d. J. V. en P. K. te Sprang overtr. veld-politie, ieder f2 of 2. L, M. te Vlijmen, overtr. prov. regl. fl of ld. P. H. L. te Waspik, overtr. en boete alsvoor O. W. K. te Raamsdonksveer overtr. en boete alsvoor H. P. D. te Besoijen, straat schenderij t'0.50 of 1 d. J. v. L. te Waspik overtr. leerplichtwet f3 of 3 d. J. M. T. S.te Rnamsdonk, niet aangeven verandering vao woonplaats f 1 of 1 d. van 1825 Aug. GEBORENJohanna Catharina d. v. C. vao Kuik en J. C. Heeffer Isabella Josep- hina d. v. J. Dekkers en J. M. de Haan. Johanna Petronella d. v. Th. J. Hen- keiman en M. W. Muskens Adriana d. v. J. F. v. Bokhoven en C, v. Asseu. Gijsberdina d. v. A. v. d Meerakker en J. v. Kuik. OVERLEDEN M. E. v. d Griendt, 9 mnd. TJ, WAALWIJK 25 Aug. 1905. Er was heden tamelijk veel aan voer ter hoorn- reemarkt en de handel was vlug. Kalfkoeien golden f 170.tot f272.50 Kalfvaarzen f 160,tot f 210— Varkens aangevoerd 120 stuksprijzen vau 19.— tot 113^ Boter aangevoerd 773 kilogr. prijzen vanaf 1.26 f 1.36 Eieren prijzen van 4 tot 4>/s cent per stuk. De huidenmarkt verkeert nog steeds in vaste stemming tengevolge van den aan houdenden kooplust waarmede thans zoowel de leerlooiers als de huidenhandelaars be hept ziju. Veilingen en inschrijvingen, alles loopt even vlug en coulant af. 't ls alsof er geen einde wil komen aan de hausse beweging. Hoewel niet naar evenredigheid zijn de leerpiijzen ook vooruit gegaan en daarvan kan meu met eenige zekerheid vjoispellen dat «ij in verre na nog niet aau het einde is der rijzings-campagne. In het buitenland wordt de verhooging met kracht «loergezet. De schorsoogst is thans ook in 't binnenland geëindigd. De quali-

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6