Gemengd Nieuws NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Posterijen. Ingezonden Stukken vermelding. De heer Gerrit van Huiten heeft met de jongelui mooi werk gemaakt. Een en ander deed ons al heel spoedig zien dat de jury een uiterst moeielijke taak zou hebben te vervullen. De VVaalwijksche stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel had ook een heel aardige transparant waaraan guirlandes waren bevestigd. Ook hier werklieden met lampions er achter. No. 11. De bloemenwagen van Nic. van Dongen getuigde van goede vak kennis en fijnen smaak. Het stelde voor een ouderwetsche poort toegang gevende tot een laan, in den achtergrond een W van roode roozen. Jammer was h«t echter dat vooral de laan niet wat meer was verlicht, dan was alles beter tot z'n recht gekomen. De loterijvereeniging Hoop en troost met een rijtuig, had dit met eenige kleine versieringen een feestelijk aanzien gegeven. Dan weer een rijtuig waarin eenige commissie-leden waren gezeten, ook omgeven door eenige lampion-dragende schoolkinderen. En wat te zeggen van no. 14 van het programma, de versierde bokkenwagens In een woord ze waren leuk, heel mooi, uitstekend gevonden. Vooral de eene welke was herschapen in een reuzenzwaan. Wat leuk toch zaten daar die twee knaapjes in te kijken, juist met hun hoofd er even boven uit, hoe schalks keken zij rond om zich heen. En dan de zwaan met zijn fieren langen hals, wat aardig wist men dien links en rechts te laten knikken. En wat gelukkig-fier Hepen er die knapen met hun helder witte met oranje afgezette pakjes bij 1 Nu zij hadden er ook recht op I No. 15 de fietsclub »Prins Hendrik* de jongste der jongere vereenigingen, wat is die toch kranig voor den dag gekomen, wat prachtig wat fijn, waren die kleine fietsen versierd. Het is dan ook niet te verwonderen dat velen zich om hen verdrongen om eens goed te aanschouwen wat Prins Hendrik voor Wilhelmina op 31 Augustus heeft gedaan. Achter deze jonge vereeniging kwam het oude St. Crispijn, welke reeds zoo vele feesten en feestjes heeft opgeluisterd. Hierna volgde de Waalwijksche Gym nastiek vereeniging met haar reuzenzuil met kroon. Het was een prachtig stuk werk. Aan den voorkant was H. M.'s beeld prachtig geschilderd en achter het Nederl. wapen terwijl aan de zijden 25 met daaronder W. G. V. in rood wit en blauw was aangebracht. Jammer ge noeg was het, alhoewel naar men ons mededeelde er reeds verschillende lan taarns in waren aangebracht^, njpt vqI- doende verlicht, het had bij meer ver lichting grootscher indruk gemaakt. En op de eerste plaats is toch «licht» bij een lichtstoet vereischte. De Loterijvereeniging »Fortuna», die nu volgde was het aan te zien dat Fortuna haar ook gunstig was geweest, althans zij kwam zeer mooi voor den dag. In een boot, welke op een zeer lange wagen was geplaatst en voor die gelegenheid netjes met groen ver sierd zaten de leden allen als matroos verkleed met een roeispaan in de hand terwijl hun aanvoerder vanaf het bak boord zijn bevelen stond te geven. De boot voer door een water waaruit de biezen opstaken, alles zeer natuurlijk nagebootst. Fortuna heeft eer van haar werk gehad, 't was een der beste nummers. Alsnu kwam nog een rijtuig met commissieleden en daarna om den stoet tc sluiten volgde T.A.V.E.N.U en wer kelijk, had deze vereeniging reeds het vorig jaar een prachtig stuk te zien gegeven, thans zou zij met nog groot scher werk voor den dag komen, dat was reeds te voren bekend. Maar dat zij met zoo iets zouden komen neen, dat hadden vrij niet durven verwachten. Een groote Chineesche tempel, in welks midden op eene verhevenheid tusschen groen en bloemen eene buste van H. M. de Koningin was geplaatst voldeed met die honderden gekleurde licht jes zoo eenig. Ongeveer acht uur was alles in ge reedheid gekomen en zette de stoet zich in beweging. De harmoniên lieten hare tonen hooren en de opeen gepakte massa begon te jubelen, hossen en zingen, clat het een lust was. Nooit zagen we zooveel volk bijeen, reeds bij 't opstellen hadden zich dui zenden en duizenden om de "wagens verdrongen uit Waalwijk en naburige plaatsen en thans zette die compacte menschenmassa zich in beweging, de oogen gericht op op dien eenig mooien, indrukwekkenden stoet, met die duizen den lichten langs kunstige lijnen in het avonddonker 1 wat een heerlijk gezicht. En aldoor groeide de massa aan, in de stationstraat meer en meer, alles stond voor de huizen of ramen, oud en jong, een menschenmassa die den stoet har telijk toejuichte. Wat een overweldi gend gezicht, die stoet van vele hon derden meters lang, onder het donkere loofgewelf der boomen, waartegen zich die lichtjes fantastisch, met zachte dei ning voortschrijdende, zich afteekenden als uit de sprookjes van «Duizend en een nacht» een feeëriek schouwspel voorwaar, waarover en Waalwijker en buitenman, die er bij duizenden waren, verslagen stonden. Wat een menschen massa op de markt 1 kalm ging 't verder de marechaussee voorop, het volk van zelf ruim baan makend, voorbij de kiosk waar de jury minitieus en kalm de zaken in oogenschouw nam, en hare punten noteerde, naar de haven terwijl de harmonie bij den edelachtb. heer Burgemeester even eene fanfare aanhief en toen weer verder en als dan hier en daar van de huizen bengaalsch vuur werd ontstoken, dan lag er over 't ge heel ie's fantastich, iels mysterieus. Zonder eenige stoornis werd de moeie lijke draai aan de haven genomen en toen weer terug naar de markt, waar Chrispijn voor het huis van den Burge meester Wien Neerl bloed speelde, nog maals voorbij de jury, waar «Piet Hein» (Fortuna) haar salut bracht. Bij het klooster der eerw. zusters had de W. G. V. een klein ongelukje, door dat een lampion welke boven aan den kroon was bevestigd, in brand was ge vlogen waardoor ook de kroon zelf vlam vatte. Als echte gymnasten klauterden echter eenige leden op elkaar en wisten de vlammen nog uit te krijgen, waardoor het euvel spoedig was hersteld. Door de Nieuwstraat en Putsteeg trok men weer terug. Onder de lustige tonen der harmo niên en 't vroolijk gejoel der hossende menigte, bereikte de stoet ten ongeveer 9.15 uur de kiosk waarop de feestcom missie met de leden der jury inmiddels hadden plaats genomen om de prijzen uit te reiken. Door de jury-leden was de bekroning reeds vastgesteld en werden de prijzen toegekend als volgt: Groepen Gymnastiekvereeniging «De De hoera's en de leve'i voor de commissie die telkenmale van u>t het publiek opgingen waren dan ook welverdiend. Ook de politie mag een woord van lof niet worden onthouden voor haar beleidvol optreden want ook daaraan is het te d inkeu dat alles zoo ordelijk afliep. Ie prijs Frank.» 2e prijs 3e eeniging. Fietsclub Prins Hendrik. Waalwijksche Gymnastiekver- Wagens le prijs T. A. V. E. N, U. 2e Fietsclub «Wilhelmina» (met bijzondere vermelding voor den jongen* heer van Poppel.) 3e prijs Loterijvereeniging «Fortuna.» 4e Gaudium inter nos. 5e Versierde Bokkenwagens. 6e Bloemenwagen Nic- v. Dongen. Bij loting vielen de prijzen ten deel aan le prijs Liedertafel Oefening en Ver maak. 2e prijs Harmonie St. Chrispijn. 3e L'Espérance. «tv 4e Waalwijksche Stoomschoenfa- biv k A. H. van Schijndel. 5 e prijs Loterij vereeniging Hoop en Troost. Teekenend was het dat de punten der jury vrijwel op hetzelfde neerkwamen. Na de tHtreiking der prijzen nam de Voorzitter van de feestcommissie, de heer E. W. Klijberg het woord en sprak de opeengepakte menigte, die op meer dan 10,000 wordt geschat toe. Hij dankte allen die hadden medegewerkt voor het welslagen van dezen feestavond, vooral de jury-leden die niet alleeu in gioote mate de commissie fiuantieel hadden gesteund maar ook met nauwgezetheid zich van hare moeilijke taak had gekweten. Spr. eindigde met een Leve Koningin Wilhelmina, hetwelk door geheel aio onafzienbare volksmenigte werd herhaald. Na een kleine pauze betrad achtereen volgens de liedertafel Oefening Vermaak de versierde en verlichte kiosk, om eenige nummers ten beste te geven. Daarna een concert der harmonie l'Espé rance op de kiosk terwijl tergcTijkertijd de gymu8Stiek-vereenigiiig „De Frank* met me dewerking van de joiigelingen-afdeeliug eene uitvoering gaf Het was jammer dat zij zoo'n helsch donkeren hoek had uitgezocht, het geheel kwam daardoor niet zoo goed tot ziju recht, de vrije en orde oefenin gen werden zeer goed uitgevoerd en met groote belangstelling gevolgd door het weinige publiek dat er van kon profiteeren en dat luide blijk van ingenomenheid gaf. Hierna gaf de harmonie St. Chrispijn van 108/ill'/j uur uitvoering. Door deze vereeniging werden nog eenige mooie no. ten beste gegeven, wat het volk natuurlijk tot laat in een prettige stemming op de Markt hield welke met Wien Neerlandsch bloed werd besloten. De café's rondom de markt maakten goede zaken en het was een leuk gezicht, die vroolijke jongens en meisjes de straat over te zien dansen, terwijl weer door an deren eenigen zelfs in costuum reclame makend voor Vitello de leukste grappen werden verkocht. Zoo bleef het lang duren, zonder dat ook maar een enkele Wanklank werd gehoord, in 't kort Waalwijk heeft een eenig mooi en gezellig feest gevierd, de roep erover was algemeen. Voordat wij eindigen met ons verslag rest ons nog een plicht, waarmede wij gelooven wel de tolk te zullen zijn vau die duizeu- den en duizenden feestvierenden. Welnu dan wij brengen gaarne onze hulde en dank aan de ijverige commissie die, ondanks alles, met onverdroten ijver heeft gewerkt om zoo'n avond te orgauiseeren en door haar organisatietalent mtt zulk schitterend re sultaat. Door de feestcommissie is een telegram naar H. M. de Koningin gezonden, Haar gelukwenschend met Haar geboortedag, waarop 't volgende telegram is terug ont vangen. KLIJBERG-PERNOT, Voorzitter Feestcommissie Waalwijk, Hare Majesteit de Koningin draagt -.nij op Hoogstderzelver dank te betuigen voor gelukweuscheu. Adjudant van dienst, SCH1MMELPENNINCK. Ook dienen wij nog te vermelden dat aan verschillende huizen versieringen waren aangebracht. Vooial trof ons die in de vitrine van het filiaal der Siuger-Mij., die door den haer Quak op zoo'n uitstekende wijze wordt vertegenwoordigd. Daar was een beeltenis van de Koningin geplaatst omge ven door een brandenden kroon, waaromheen een groote collectie naaimachines met oranje- borduurwerk waren geplaatst. Behalve dat de heer Quak een uitstekend werktuigkundige is, schijnt hij ook nog een bijzonder goeden smaak Van etaleeren te hebben. Ook de versiering, aangebracht bij de werkplaats van den heer Keizers was aardig eo trok eenieders aandacht. Benoeming. In de Donderdag 1.1 gehouden vergadering der gemeente Didam (G.) is benoemd tot secretaris dier gemeente, de heer A. J van Liempt, le ambtenaar ter secretarie alhier, en zulks met ingang van 15 September a.s. Den benoemde onze geukwenschen. Eerste II. Mis. Zondagmorgen tan 10 uur droeg onze dorpsgenoot, de eerw. heer Leo van Riel, zijne Eerste H. Mis in onze parochie op. Z,Eerw. werd geassisteerd door de weleerw. heeren Hordijk en Suijs. als diaken en sub diaken. De kerk was prachtig versierd en zeer vele geloovigeu woonden deze treffende plechtigheid bij. Uitvoeringen. Zooals onder de uitvoeringen staat te lezen geeft de Liedertafel „Oefening an Vermaak' morgen een volksmatinée op Musis ter vie ring van Koningiune verjaardag. Een drietal prachtige nationale liederen, waaronder Neer- lands Heil, worden ten gehoore gebracht iedereen heeft toegang, dus 't zal er vol ziju. Maandagavond viert de harmonie l'Es- pérance een huishoudelijk feestje ter her- deuking van haar 25 jarig bestaan en haar plan is te voren een kort concert aan 't publiek aan te bieden van half acht tot negen uur. Besloten was de. kiosk met illuminatie zoo lang voor dit doel te laten staan. Heden morgen is ze echter op last van den Bur gemeester opgeruimd moeten worden. Nu zal de uitvoering op het balcon plaats hebben. Conoours Ilippiquc te 's Bosch. De Vereeniging //'s Hertogenbosch Belang' geeft een concours hippique op Zondag 3 Sept. e. k. op de terreinen bij het oude station, aanvang 's namiddags ten één uur. De deelneming is zeer groot, zoowel in de afdeeling Rij- en Springpaarden, als in die voor Rijtuig- en Landbouwpaarden. Het terrein is zeer guustig gelegen in de onmid dellijke nabijheid van het station der Staats spoorwegen. In één woord, indien het weder medewerkt bestaat er geen twijfel of het welslagen van hst concours is even als vorige jaren verzekerd. Sprang. 1 Sept. In de Woensdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad is benoemd tot ouderwijzer met verplichte hoofdacte de heer M. M. Stam, als eenige sollicitant. Nog is aangeboden de gemeente—begroo ting over 1906. Vastgesteld werd dat deze ter secietarie ter lezing zou wo;den neergelegd. Nieuwkuik. Morgen begint het groote feest in onze gemeen!e, er wordt nl. een groot nationaal Festival gegeven door de Harmonie „De Eendracht", van Onsenoort en Nieuwkuik, op Zondag 3 en Maand g 4 September 1905, bij gelegenheid van haar 70jarig bestaan en het 50-jarig Lidmaatschap van haar di recteur. Zondag 3 September. Openingsconcert des namiddags ten 5 uur, op het feestterrein, te geven door de Liedertafel „Oefening baart Kunst', van Nieuwkuik en Onsenoort en de Harmonie „De Eendracht", vau Onsenoort en Nieuwkuik. Maandag 4 September. Na den optocht j op het feestterrein Gezamenlijke uitvoering van deu Feestmarsch, geaccompagneerd door den heer L. Houêt. Welkomstgioet, uit te voeren door de Liedertafcl „Oefening baart Kunst" van Nicuwkuijk en Onsenoort.| Opening van het feest door de Harmonie „De Eendracht" van Onsenoort en Nieuwkuijk. Daarna uitvoering van verschillende mu zieknummers der deeluemeude gezelschappen, 10 in getal. Uitreiking der Medailles. Daarna groot Concert. Na afloopSchitterend Vuurwerk. Werkt het weer mede, dan zal onze ge meeute, die reeds een feestelijk aanzien heeft een druk bezoek wachten. Drunen, De Liedertafel »EuterpeM van Drunen wier Oranjegezindheid voldoende bekend is, zond op 31 Aug. het volgeude telegram aan H. M. Koningiu Wilhelmina. »De Liedertafel Euterpe biedt Uwe Maje steit hare eerbiedige gclukwenschen aan". VERHOEVEN, Secretaris. Hierop werd spoedig het volgende antwoord ontvangen Den Heer VerhoeveD, Secretaris der Lie dertafel Euterpe. H. M de Kouingiu draagt mij op hoogst— d-- rzelver dank te betuigen voor Uwe gcluk wenschen. Adjudant van dienst, SCHIMMELPENNINCK. Bij gelegenheid van den verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin maakte de Nieuwe Harmonie een muzikale wandeling door het dorp. Aanstaanden Zoadag geeft de Harmonie „de Eendrachtten half twaalf een volks concert in haar lokaal. Woudriekem 29 Aug. De gemeenteraad b.slojt in zijn hedenavond gehouden verga dering bij de Koningin in beroep te komen van de uitspraak van Gedeputeerde Staten vau Noordbrabant, waarbij de toelating werd bevolen van burgemeester Verhagen als lid van dien raad. Cttpelie. De vergadering van den Raad dezer gemeente i belegd legeri Dinsdag, den 5 September 1905, des voormiddags te 11 uur Onderwerpen ter behandeling: 1. Installatie Raadsleden. 2. Lezen notulen. 8. Benoeming Wethouder wegens perio dieke aftreding. Toen v. A. Woensdagnacht omstreeks uur voor de gesloten deur kwam, sloeg hij met een plank de tuiten stuk, waardoor hij naar binnen kroop. Vervolgens vernielde hij nog heel wat huiselijk gerief en joeg zijn moeder en zuster in een beklageuswaardigen toestand naar buiten, terwijl dezen ouder een angstig hulpgeroep hun toevlucht zochten bij vrouw Meij r i:> de buu;t. De Heer A. A. van Domraeleo, presi dent der chiistelijke zang vereeniging „De Lofstem", gevestigd op den Loouscbcndijk, heeft zijn ontslag alszoodanig ingediend, daar hij wegens zijne studie in 't vervolg verhiu— derd word: de bcstuuisvcrgaderinger. van ge- riucmde vet eeniging te pretideeren. Knunisdonksveer. 1 Sept. Gisteren morgen zijn alhier gearresteerd de gebroeders A. cn J. van S. verdacht van diefstal van band ten nadee e van den heer S. Geertruidenberg. De partij die eeue waarde van f300 heeft is te Kaatsheuvel verkocht. Heden morgen zijn zij gevankelijk naar Breda overgebracht. Vrijhoeven Cappel. Met genoegeu kunnen we melden, dat de Heer M. M. Stam, onder wijzer te Sptang, aldaar benoemd is als onderwijzer met verplichte hoofdacte. Rijkspostspaaibank.Gedurende de maand Augustus is aan het hulpkantoor der poste rijen alhier ingelegd f 1319 en terugbetaald f 595. lleistraut. De landbouwvereeniging „Ca— pr HeVrij hoe ven-CappelSprang" hield op Woensdag 30 Aug. des avonds te half zeven bij Gebr. Ockers in de Heistraat haar Alge meene Vergadering. Er werd behandeld. Aanschaffing hulpmeststoffen eu veevoer. Loonopsand. 1 Sept. „Echo der Duinen" zal deelnemen aan het festival te Helmond. We weuschen de licdertatel goed succes. Achttien dezer viert L. Monsieurs met zijne echtgenoote het gouden huwelijksfeest. Die dag zal voor de, arme doch brave echte lieden niet onopgemerkt voorbijgaan, het zal voor hen een feestdag worden. Dussen. 1 Sept. De volksspelen, gisteren op de Nolewei nabij 't kasteel alhier gegeven, ter eere van den 25sten verjaardag van onze Koningin, zijn goed geslaagd en trokken veel kijklustiger. De Commissie was in staat ge steld Diet minder dan 23 prijzen voor de 7 verschillende spelen te kunoen uitreiken. De fanfare Wilhelmina alhier droeg niet weinig bij om het publiek in feeststemmiug te houden. Met vuurwerk werd den dag, die zonder stoornis verliep^ gesloten. dat op zeer korten afstond voor zijn rao! doorliep, eu daarom remde, wat hij kon h hij wel het genoer.en het kind nog te óm wijken, maar werd zelf van zijn stoomfi-? geworpen door den plotselingen schok, q' lukkig liep het nog goed af. KAATSHEUVEL. 1 Sept. 1905 Laf. Tot de wei van den landbouwer A. de K., waarin eenige koeien graasden, heeft een zeker iemand zich toegang verschaft en ééu beest op een schandelijke manier mishandeld. Met een mes had hij n.l. de uier verschil lende wonden toegebracht. Zeer bar 1 De dader is onbekend. Suoepzucht. Twee kwajongens P. cu K. wareu door het raam open te schuiven binnengekomen in den suoepwiukel \an de Wed. D. Ver schillende suiker verken werden ontvreemd. Ongeluk. Het kind van zekere H. v. S. viel van een stoel, met het gevolg, dat het een schouder brak. Dr. Rüdiog verleende geneeskundige ulp. Wedvlucht. De wedvlucht der postduiven—vereeniging „Nog Sneller" »an uit Assen is als volgt 1. G. Havermans 11.45.20. 2. L. v. Heijst 12.24.45. 3. P. v. d. Assen 12.25.30. 4. A. Heeffer 12.30.22. 5. W. v. Balkom 12.45.10. 6. H. Bergmans 1.06.15. Zondag 10 Sept. wedvlucht uit Groningen. Ontweken. Toen de heer P. T. Donderdag namiddag met zijn motor wilde uitwijken voor een kind, Ernstig ongeluk. Te Stad»polder (Gion.) had Zaterdagmidd. aan de boerderij ran de w<d. KUffens een erniti' ongeval pl«ati. Mtn was daar bezig met doricb»! mei dedorscbmachiue. De machinist, Lindamnld» die de machine bediende, had het ongeluk ffl,! zijn rechterbeen in de dorschmachine te kom«!' op de plaats waar het koren in de macl ine wordt' gedaan. Het been werd den man bijna i»e|,e afgesneden. De eerste eneeskundigo half. Wfr1 verleend door dr. Schönfeld van Ulrum, dis di delijke opname in het ziekenhuis te Gronioeej noodig achtte. In het ziekenhuis is het rechter-! been geamputeerd. Deze opera ie hesfc echter ni« mogen baten. De ongelukkige is gistermor»,. san de bekomen verwonding overleden. Moord uoslag. Men meldt ons uit Hillegom Gisterenavond heeft een Italiaan, die een wrol had tegen den harmonic»speler Roozen, op deict in een café drie schoten gelost. Eén daar^ trof Rooien in den arm, een tweede de vrouw van den kastelein in de onderbuik, waardoor jjj gevaarlijk is gewond, en het derde esn meisjiii het been. De dader is gevat en naar Haarlem overga, bracht. Diefstal van 120.000 francs. Op verzoek van het parkat van Carcassonot zijn twee agenten der recherve op zoek gezon- den naar een oud-bediende van de Société gene. rale dier stad, Tize genaamd, die 120.000 fr. ont vreemd heeft. Zijn vrouw, die hem gevolgd had werd aangehouden te Nimes, toen zij den trein naar Spanje wilde nemen. Men denkt dat haar man ook daarheen is gevlucht en men hoopt hem nu spoedig te kannen aanhouden. Telefoonaansluitingen Nu waarschijnlijk spoedig eeu gemaakt zal worden met het tot stand bren gen der aansluitingen aan dit rijks telefoon bureel voor hen, die dit reeds vroeger hebben aangevraagd, verzoek ik degenen, die hunne perceelen w uschen te laten aansluiten, maar eene aanvrage daartoe nog niet inzonden, mij hiervan mededeeling te willen doen vóór 15 September e. k. Bij een gemeenschappelijk request, dat bij mij ter ttekening ligt, kan het verzoek dao worden ingediend. De Directeur vau het Post en Telegraafkantoor WINTERS. Bij het Hoofdbestuur der posterijeu en telegrafie zijn in kleine hoeveelheden fran keerzegels verkrijgbaar van Ned -Ü.-Indië Curasao Suriname België Fxankrijk Zwitserland Duitschland Gr, Brit. en Ierland Rusland Oisterwijk van U .v n u n v ii n en van 9 V tt J centimes 10 10 10 20 25 25 20 pfennig. 21/, penny. 10 kopeken. 25 teller. 15 cent. 121/. v 1*7» f Het voornemen bestaat eerlang mede ver- irijgbaar te stellen frankeerzegels van de Vereen. St. vau N.-Amerika van 5 Am, cents. De maatregel strekt om het publiek in de gelegenheid te stellen in brieven voor de genoemde landen een frankeerzegel voor antwoord te kunnen insluiten. De prijs der Koloniale zegels komt overeen met de daarop uitgedrukte waarde, die der Belgische is 10 cent en van de overige soorten 13 cent per stuk. Voor aanvragen vervoege men zich ten postkantore. Buiten verantwoordelijkheid der Radactie.) Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u voor het onderstaande een plaatsje in uw geëerd blad. Met zeer groote belangstelling las ik de inzending van S. voorkomende in het tweede l)lad van het nummer van 27 Auguztus van Uw blad. Mij, en zeer zeker vel* anderen is het uit Let hart gegrepen. Dat iet Zuiden een broeinest (al is het dit nog slechts in het geheim) van het socialisme staat m.i. vast. Dat de z.g. „hooge oom^s' het niet willen inzien is hunne zaak. Zij zullen vroeg of laat nog wel eens berouw hebben. Wij, „die niets in de pap brokkelen hebben', kunnen slechts af wachten eu waar het al te erg loopt, criti- seeren. Wat is de oorzaak van dit alles Men ïecht te veel waarde aan het houden van :atholiekendagen e.a., terwijl men er eigen- ijk nog geen dubbeltje voor schrijven kan. 5e inzender S. leze maar eens wat ik schreef over het vereenigiugsloven en de verschillende misstanden hier ter plaatse. Van wat ik over dit alles schreef is geen enkel woordje tegengesproken. Na lezirig daarvan zal S. het met mij volkomen eens zijn, dat, wanneer de deelnemers aan katho- iekendagen voor het allergrootste deel uit zulke mannen bestaan (en daaraan twijfel geen oogenblik) van deze dagen weinig of niets tot ziju recht kom. Waar blijven de resultaten der Katholiekendagen wanneer deelnemers daaraan zulken toestand in het leven roepen, helpen bestendigen Zeker, ik weet zeer goed dat men op een katho liekendag, wanneer een gevierd spreker in eene gloedvolle rede zijue conclussie ver dedigt, een en al enthousiasme is. De be- doeliug van zulk een spreker is niet dat men na afloop zegthet is mooi geweest dat kan een extra potje of fleschje lijden. A

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6