Notaris KAN i 579s" STUTSLOMIJ DE VOCHT DE VOCHT Timmerhout. Aanbesteding. GEMEENTELIJKE TEEKBMOÓL W, TIMMERMANS en l OJPZRrUTJVLUbTa- im mi pm beste Neemt proef! Neemt proef! Extra aanbieding in Pendules en Petroleumlampen. Notaris VAN HAM Eene aaasienlijke partij moi aanbesteed t Qpsaiag Maandag 2 Oct-, WIJNHANDEL Advertentien. H. COOYMANS Azn., Ingezonden Stukken Correspondentie. publiek Verkoopen Een partij nieuw gezaagd Hout. Handelsberichten. publiek verkoopen verkoopen publiek verkoopen Het bouwen van een Woonhuis met Schuur, met bijlevering van de materialen. Schoenmakersvak. Waalwijk. Reclame. Eenig voor de Winterprovisie. NOT A RIS No. 20612 f1500. No. 151 314 7729 ieder f 1000 No. 15599 f400 No. 7876 f200. No. 3475 12423 13387 17952 20453 ieder Nieuws van belangvoor Waalwijk. EENIGE KOOP. Een HUIS in drie wonin- ilo-en. verdere gebouwen, Erf en Tuin in de Besoyensche Steeg te Besoyen, D Nos. 570, 571, 572, 573 en 574, groot 8 aren 5 cent. zal op Maandag 2 October 1905 mor gens te 10 ure in het koffiehuis van G. ROOIJMANS te Elshout geme ute Oud- li eusd n Eenige meubilair jooderen, boerengereedschap en eene partij boonstaken er erwten rijs. Op Zaterdag 23 September e. k., TE WAALWIJK. Cursus 19051906. 61/* uur n m. Zij die aan den cursus wenschen deel te nemen, vervoegen zich bij den heer directeur J. P. VAN DELFT, vóór of uiterlijk 24 Sep tember e. k. Het schoolgeld, dat voor inwo ners f2 en voor buitenleerlingen f 5 bedraagt, behoort bij aangifte te worden voldaan. HET BESTUUR. Gelukkige Echtgenooten. Hunne vrouwen door de Pink Pil len genezen. Maria Catharina Coolen, Luxe en Huishoudelijke Artikels. Groote voorraad LEDERWAREN, MEUBELTJES, enz Opruiming van Fantasie—Beelden aan spotprijzen, ver beneden inkoop. Vuchteratraat H 7. 's-BOSCH. AANBEVELEND, HAVEN. WAALWIJK. fluiten verantwoordelijkheid der Radactie.) e" JU. de R. Veroorloof mij door raiddel vin uw blad Be vraag te stellen. Misschien kan daarop op de eene of audere wijze antwoord wor- J - gegeven, niet alleen voor mij, raaar ook J.D allen, die belangstellen in ons onderwijs. Hoe zit het toch met onze Bcnoolcommissie geitaat die nog, dan geloof ik dat ze bitter weinig van zich laat hooren, niet veel school boeken aflegt, en aan alles en nog wat de «eest mogelijke zorg besteed. In i' der g« val lijn er naar ik meen toch een paar vacatures J en moeten die dan niet worden aangevuld k'dit dan zoo iets van ondergeschikt belang j8t, men zulks zoo maar kan laten loopen. Misschien wil een der raadsleden het publiek wel verplichten, door een en ander eens aan den burgemeester te vragen, dan lezen wij bet antwoord wel in uw verslag. Hoogachtend Uw dw. dn. A. T. Mijn/teer de lledacleur Vergun mij IT.p. een plaatsje in uw veelgelezen blad naar aauleiding van het ingezonden stuk door: „Een ingezetene van Vrijhoeven-Cappel", die blijkbaar den len Wethouder, de schuld wil geven en kwade gouw toeschrijft van de vergissing, die bij de verkiezing van een Wethouder heeft plaats gehad. Blijkens het naschrift van IJ, geachte Eedactie, is ook deze inzender niet op de hoogte, al neemt hij dat air aan en kan daarom dat gedeelte, gevoeglijk worden voor bij gegaan Naar aanleiding van den verderen inhoud wilde ik echter aun den inzender wel eens vragen: „Is de drijfveer van uw schrijven ,niet iets anders geweest dan Kombelan- gen „Hebt U soms eene persoonlijke veete of is het eigenbelang, dat U heeft doen schrij ven Indien dit alles niet, vanwaar toen die bezorgdheid, waaraan is tot op dit oogeu- blik te zien, dat onze korabelangen ver wnarloosd worden Het Raadhuis, dat eene flinke verbouwing onderging verkeert in uitstekenden toestand. School, speciaal ameublement, dat geheel vernieuwd werd. mag toch gezien worden en oui brandblusclimidleien te verbeteren zien wij alle pogingen aanwenden. Dat de zorg, besteed aan den grintweg op de Hoogevaart en in de Kom (welke weg thans in goeden toestand terwijl vroeger een modderpoel gelijk) door U gelaakt wordt, geeft te denken, maar moest mijns inziens eer gewaardeerd dan gelaakt worden. De haven volgens den inzender, het t;oe- telkind van den len Wethouder, bracht naar ik verneem de laatste 5 (x 6 jaren, mede ten bate van ons, kombewoners pl m. f2000 aan rechten op, waar tegenover slechts eene uitgave van f7 a 800 aan onderhoud stsat. Wat de bedoeling van het advies van den inzender is, de laatste 20 jaren nog even te raadplegen, snap ik niet doch ral hij wel zoo beleefd willen zijn dit op te helderen, misschien kan dit in het belang van ons, kombewoners zijn. U mijnheer de Redacteur dankend voor de opname. Hoogachtend. Uw dw. dn. Een Kombewoner. Vrijhoeven-Cappel, 19 Sept. 1904. Mijnheer de Redacteur. Aan een ingezetene van Vrijhoeven Cappel. De schrijver van 't ingezonden stuk, met bovenstaande ouderteekeniug in 't nummer van 17 September van dit blad wordt beleefd, doch dringend verzocht, zijn naam te willen noemen, dan zal geheel zijn st*k ontzenuwd, en hem eenige vragen ter beantwoording gesteld worden ter geruststelling vun alle ingezetenen van VrijhoevenCappel. Mocht de bewuste inzender zich niet bekend willen ma ken, dan zal ik op zijn schrijven niet ingaan. M. J. VAN DER WAALS. VrijhoevenCappel 19 Sept. 1905. Mjnheer de Redacteur Altijd heb ik de pen nogal kunnen bedwin gen waar het gold om onnoodeloos en onaan genaam geschrijf te voorkomen, doch nu schijnt ze een zekere macht over mij uit te oefenen, die ik geen onmogelijk weerstreven kan. Dit is dan ook de reden, dat ik UEd. weer eens een plaatsruimte in Uw geëerd blad verzoek, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Ik gevoelde mij eenigszins geprikkeld door dat de Redactie als hare meeuing te kennen gaf, dat de inzenders, waaronder ook ik na tuurlijk behoor, met airs van goed op de hoogte zijn, voor den dag komen, Maar op welke gronden baBsoert zij toch hare meening? Immers, ik gaf mijne medebewoners alleen maar in overweging, dat mij van bevoegde zijde werd mededeeling gedaan van het be wuste artikel in mijn vorig schrijven genoemd. Teneinde de Redactie tot de overtuiging te doen brengen, dat mijne bekomen inlichtingen op wel deugdelijke gronden bemeten, verzoek ik haar beleefd inzage van het reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad te gaan nemen en dan laat ik het ter harer beoordeeling of mijne inlichtingen jnistof wel onjuist waren. De door de Redactie ingewonnen informaties zijn voor het grootste gedeelte in strijd met de waarheid, Vooral waar zij zegt, dat op de vraag van den Heer Stam de voorzitter zeide, dat eerstgenoemde buiten stemming moest blijven. Een der raadsleden verklaart mij dat bedoelde vraag door den Heer Stam niet aan den Voorzitter werd gedaan, doch deze beval hom uit eigen beweging om zich van Btemming te onthouden. Verder schrijft de Redactie, dat daarover het advies van den secretaris werd gehoord en dat ook deze tot niet medestemmen door den lieer Stam advi seerde. Dit is insgelijks bezijden de waarheid. Ten slotte breng ik de Redactie nog onder het oog, ei..: volgens de bewering van het raadslid, h t bewuste artikel niet tijdens de vergadering is voorgelezen. Uit een -u ander blijkt toch duidelijk, dat de Redactie verkeerde informaties zijn ver strekt. tengevolge waaruit ernstige verwik kelingen kunnen ontstaan, Hoogachtend, UEd dw. du. X VrijhoevenCappel, 20 Sept. 1905. NASCHRIFT. Het lust ons niet veel meei over deze zaak. "n vooral niet op bovenstaand ingezonden stnk te zeggen. Wij blijven erbij dat de hoofdzaak, het direct verzoek om ver nietiging van het genomen besluit niet door de inzenders werd medegedeeld Over 't regleme,nt van orde hebben we absoluut niet gekikt. Het door ons bedoelde artikel is wel degelijk voorgelezen. De ernstige verwikke lingen die uit onze iuformaties kunnen ont staan, daarover behoeft de iuzendar zich werkelijk niet ongerust te maken, die zijn voor onze rekening en hiermede basta REDACTIE. Ons naschrift op de ingezonden stuiken, omtrent de Wethouderskeuze te Vrijh. C p- pel, behoeft eenige rectificatie. Er staat o. m „den «ecretaris werd om advies gevraagd, dit nu is niet correct, zulks is niet geschied. Ter verduidelijking dictie verder dat wij met voorlezing van dat „bewuste art.* be doeld hebben art. 46 der gemeentewet 1904.) Wat betreft de benoeming van een tijde- 1 ij ken wethouder, vermeld in het slot, dit is verkeerd opgevat. Niet Gedeputeerde Staten hebben dit uit te maken, doch ingeval de beslissing door H. M. de Koningin uiet binnen 80 dagen genomen werd, zou de Raad, de wenschelijkheid inziende van de benoeming vau een tijdelijke» wethouder, dsartoe over kunnen gaan. Rkdactib. begint met de Pink Pillen te nemen zal hare gentziug vanaf heden beginnen. De Heer H. van den Brink, 80, Zuid- siugel te Amersfoort verklaar:, lat zijne vrouw langen tijd geleden heef: »au dui zeligheid, algemeene zwakte, pij n in den rug en in de tijden, hoegen.;..uid geen eetlust en alle geneesmiddelen die zij hier voor had genomen zijn zonder reuig resul taat gebleven. Men heeft ons aangeraden de Pink Pillen te n. men, wij hebben zulks gedaan en thans kan ik U naar alle waar heid getuigen, dat mijne vrouw door de Pink Pillen geheel eu al genezen is. Tevens machtig ik U mij verklaring te publiceercn, want het gezellige leven is weder in mijn huis terug g. keerd Alle echtgenooten moeten weten dat de Pink Pillen hijzonder goed zijn voor de vrouwen Zij zijn goed ioor de mannen, maat voor de vrouwen zijn zij onmisbaar. Het teergevoelige licbaimcgeslrl van het zwakke geslach', heeft steeds een kracht gevend middel, en bloed noodig De Pink Pillen zijn de beste krachtgevers en de beste hernieuwers van het bloed, De Pink Pillen herrieuwer van het bloed, versterker der zenuwen zijn onovertreffelijk tegenbloedarmoede, bleekzucht, neurast henie, algemeene. zwakte, zenuwzwakte, maagkwalen, uitputting, rhenmatiek, zenuw pijnen, hfcupjicht en onregelmatigheden. Prijs f 1.75 de doosf 9. per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabilié Steiger, 27 Rotterdam hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. V oor de vele bewijzen van belangstelling ondervoudeu hij het overlijden van onze geliefde Zuster, Behu* i u-t- r en Tante, be tuigen wij -Hen onzen oprechten dank. Uit aller naam, ADR. WITLOX. zal voor JAN BRAAT Joo*tzoon te Made, op Dondordag 21 September 1905, 's vooruiiddags ten 12 ure, aan de Haven te Waalwijk, Trekking van 18 Sept. Hooge prijzen. f 100. BESOIJEN, 1,9 Sept. De prijs der boter; b 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroef de hoogste f 1,36 de laagste: t 1,18 Aanvoer KG. De pr. der eieren was 4 en 41/, cent GORINCHEM, 18 Sept. De aanvoer van granen was heden geriDg met gewonen handel. Ris tarwe t 8.10 a 8.20 roodedito f 7,40 a7,6o witte dito 1 7,55 a 7.75 inl. rogge 15,10 a 6,20 Buitenl dito 5.— 5.15 gers 1 4.65 a 4,75 bavtr 3,65 a 3,75, duiveboonen 17,55 a 7.60 blauwe erwten, f0— a 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt wareu heden aangevoerd 499 unui runderen, 27 nuchtere kalveren, 44 vatte varkeD f en 443 biggen. Ie qual. Kalfkoeien Kali vaarzen Melkkoeien 1»/, jarige osse Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kal" 1180 5 260 1 150 a 220 1 160 A 200 f 90 a 110 I 80 i 120 Aangevoerd 23 vette varkens van per half kilo, —biggen van 18,— 1 i f 25 A 50 12 1 18 20 26 ct 4 13. pei Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f 0 a 0 en lammeren f0 A f 0 oer stuk Eierea 1 125 1.30 per 26 stuks. Boter 70 A 74 ct. per kilo. ROTTERDAM, 18 Sept. Tarwe per heet.. 19.25 a 9.75, Per 100 K.G f8.40 a 9 25 naar kwaliteit. Rogge was van f 5.tot 5 40. Gerst. Winter per 100 kilo f.7. 7.75 Zomer per 100 kilo f .-af.- en Chevalier per 100 kilo f 8. «t f 8.65. Haver per 100 k. f 680 a 7-40 Witte Boonen, van f9 tot 12. Bruine boonen van f 8tot f 10.25 Blauwe Erwten naar kook en kwaliteit erkochl van f8.25 tot 8.80 en vertrouwde kook daarboven Koolzaad f8.k f9. ROTTERDAM 19 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 34 paarden, 0 veulen. 0 ezel, 1500 magere en 562 vette runderen, 224 vette 87 nuchtere en 447 graskalveren, 0 schapen of lammeren 3 varkens l33 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 37 cent, stieren 24 a 30 kalveren 38 47 c. per kilo. Melkkoeien f 125 a 27C kalfkoeien f 165 a f350 stieren f 80 a 215, pinken A graskalveien f 25a 75 vaarzen f60 a 145, alles mager vee; biggen 9 a 16.—, paarden f 30 a 110. Nuchtere kal*eren fok- 15.A 26.slacht- f ifi3 Óp de botermarkt werden aangevoerd 54/8en 33/16 vn. en 388 stukken a >/3 kilo. P ijs le qual. f 60, 2e qual. f 56, 3e qual. f52 Per Vs kilo 70 a 75 ct. Wanneer het schip gezonken is, weet iedereen IJ te vertellen, hoe het gered had kunnen worden. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eenige raad die waarheid voor ons heeft, is diegene welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Culemborgsche raadgeving zoo goed en waardevol is, want zij geeft hoop en moed aau iederen nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kunt worden, doch gij moet dezeu raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw G. v. d. Ham, Goilberdingcr- poort 7 te Culemborg, meldt ons Het is ruim twee jaar geleden sinds de pijn in den rug en lendenen begon. Ik had snijdende steken in den rug gepaard met hoofdpij a en duizelingen en meestentijds wa en mijne enkels eo polsen dik opgeloopen. Doorloo pend gevoelde ik m j zwaar vermoeid, vooral 's morgens bij het opstaan. Mijn urine be vatte veel bezinksel en was steeds vuil eu troebelik was totaal ongeschikt geworden om eenig werk te verrichten en op mijn jeugdige leeftijd van vier en twintig jaar, was ik zeer melancholiek door de gedachte, dat ik op deze wijze verder zou moeten sukkelen. Ik hoorde toen van Forster's Rugpijn Nieren Pillen eu hoeveel goed deze pillen hier in de buurt toen ik er mee be gon, ondervond ik dat dit de medicijn was die ik moest hebben. Ik ging voort met Uw pillen en na een dag of acht gevoelde ik mij veel verlicht; mijn nieren werken thans weer natuurlijk, ik beweeg mij weer met gemak en gevoel mij inderdaad -en geheel ander mensch dan eenige maanden geleden. Proefondervindelijk kan ik zeggen dat Uw geneesmiddel prachtig werkt. Ik ondergeteekende verklaai dat het bo /enstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen. (Water zucht.) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat doorge drongen is tot in het weefsel der huid eö d»t eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons mede gedeeld dat dergelijke gevallen volkomei genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw v. d. Haui gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopeis er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te V. aalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Oric Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer J. J. GEI- VERS, slager te Waalwijk bij in/et op Woorsdag 27 Sept. 1905 in de Looiers- beurs bij JOS. VAN DEN W ERF F te Waalwijk en bij toeslag op "Woensdag 11 October 1905 in de Korenbeurs bij Th. VAN LOON aldaar, beide dagen dea avonds te 7 ure onder de gemeente li aalwijk Een HUIS en ERF, Kadaster sectie C, no. 2179 groot 2 aren 40 centiaren, liet Winkel- huis is verhuurd aan Mej de Wed. W. Konst voor f 4,50 en het bovenhuis aan den heer Sw. Treffers voor f 2,15 per week. Aanvaarding bij de betaling der Koop penningen op 22 November 1905. Grond- en andere lasten voor rekening van Kooper van af 1 Jan. 1906. r.tiECOr luim luiiitiiij te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke van JAN DK GROO'I te Besoijen, publiek Twee der woningen zijn mondeling ver huurd elk voor f 1.25 per week, terwijl de derde, waarin door eigenaar het bedrijf van herbergier wordt uitgeoelend, bij hem in gebruik is. - Aanvaarding: de verhuurde woningen in genot van de huur bij betaling koopprijs en de andere op 1 Dec. 1905. Betaaldag koopprijs véór of op 15 No vember 1905. Inzet 20 September 1905 en toeslag 4 October 1905, telkens 's avonds 7 uur ten herberge van verkooper. te Waalwijk, O luiddelijk na afloop van bovenstn nde veikooping zal ten huize van JACOBA KLERKS te Elshout worden v< k ch' des n ara. 3 uur, zal ten verzoeke wan den Beer P. B. VAN SANTEN te Sprang, in het koffiehuis van C. A. MAHIEU aldaar, publiek worde» Bestek en teekening liggen van af heden ter inzage bij A. J. GROOTHUIS te Sprang. Tot het onderricht zal ook belmoren Teekenen toegepast op het De engel van het huis, is de vrouw. Als de vrouw welvarend is, gaat alles goed, het is het paradijs. Als zij ziek is, gaat alles slecht, het huis wordt een hel. Om «11e kleinigheden van het huiselijk werk na te gaan, is het oog der vrouw noodig. Er bestaat geen huishouden dat minder in orde is, als dat van een weduwnaar. Een man wiens vrouw ziek is, i» bijna een ueduwiuar Gelukkig zijn de mannen, wier vrouwen Pink Pillen gebruiken. Als zij vau daag f t Heden overleed tot onze diepe f droefheid na eene kortston dige ongesteldheid, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, in den ouderdom van bijna 84 jaren, onze teerbeminde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Weduwe van den WklEd Zeergeleerden Hkkr JOHANNES PETRUS PAULUS TIELEN. Uit aller naam W. A. J. TIELEN, Pastoor. Demen en Dieden19 Sept. 1905. Onbetailbair Jac. DeMiers,

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 3