Anthraciet Anthraciet. G, van der Heijden Cz. Vulkachels, Eachelkolen mhwmm Gouden ün Zilveren werken. ANTOON TIÊLEN, Attentie Dames Advertentien. Puike Friesche Klei- Aardappelen, S. HOOGLAND, MÈffd-MMéê Wed, III. van Delft en Zonen, Dames- en Kinder-Modelfioeden, A. C. Trommels. Ook Mosselen int zuur, ReinUr vaa SteeaisI, Prima Kachelkolen Belgische Plattepijpkachels, Wsd. W. B- Vaag». Algemeene Brandstoffenhandel Wed. J. Bonis, VEEZEKERING TH. A. VAN WJJCK, De ruimste keuze Provinciaal Nieuws NIÉUWS UIT KAATSHEUVEL" Reclame. V J. van Adelberg. Ontvangen Gewone Stookkachels, Salamanders enz. W A A L W IJ K. Vraagt Prospectus. CHINA-MAT Kettingen, horloges, broches, oorknopjes, ringen, parures enz. vindt men beslist in het van ouds gunstig bekende en vertrouwde magazijn van Gij behoeft Waalwijk niet te verlaten, WAALWIJK. r 7 7/ 'f* ff 1 Li (Ui 1 in verschillende afmetingen. Billijke prijzen, puike qualiteit. Aanbevelend, Dagelijks versche Aanbevelend, Bode op Rotterdam. Steeds verkrijgbaar C. G. V. D. HEIJDEN, Zeer mooie Rijke keuze in TEGELPLATEN. AANBEVELEND, Bericht van aankomst van een lading puike Steeds voorradig Anthraciet, Duitsehe, Belgische en Drentscher TURF. J h ASSURADEURS. op 't leven, 't bedrijf, transport tegen ongelukken, brand en inbraak op de billij ste voorwaarden. Tapijten, Meubels, Spiegels, Schilderijen. Rijke keuzo van Tapijten en Karpetten in Koehaar, Tapis— Beige, Tapistry, etc. in stukgoed en afgepaste karpetten en matten. delen, welke U foor uwe omgeving het uare-'t doelmatig zullen toeschijnen. Geestelijken, die rat de zielzorg /.ijt belast, verhef eenparig Uwe st»*rn tegen dit misbruik Een gemoedelijk woord, een drin gend verzoek van U ver Dag zooveel. Gij ook vooral, viouwen, doet Uw mach tigen invloed gelden om dit misbruik uit te roeien. Uw gezag in 't regelen van deze en dergelijke /.iken i" air rrnogend. In éét woord: gij allen, die met ons deze drinkg w>nt.» Ms onredelijk, stuitend en onchristelijk veroord elt, ten strijde tegen bet scli3:1 kvjo van drank bij begrafenissen Het bïs!uur van den Bosschen Diocesanen Drankbestrijdersbond Dr. F, Banning, Eere Foorz. C. C. Prinsen, L. r. cl. Steen, Voorz. Aug. Sassen, Onder- Voorz. Jan B. M. v. Btsouw. Joh. Biining. p. fr. Ant. FennelT, O. P. Dr. P. J. Vul lings, 111. S. CJ. L. Simon is, Secr. VAN DE als Waalwijk, 30 Sept. 1005. Opening Teekcnschool. Maandagavond ten 67a uur zal met de gewone plechtigheid de opening van de cursus 1905—1906 van de teekenschool plaats hebben. Algemeene N.-Ur. Schoenmakers Coupeurs Vereeniging. Vergadering van bovengenoemde ver eeniging voor Kaatsheuvel op Zondag 1 October in het café van den heer Snoe ren te Kaatsheuvel onder leiding van de heeren Chr. Vesters len commissaris en W. Roestenberg 2en commissaris. Algemeene vergadering van boven genoemde vereeniging te Waalwijk op Zondag 8 October a.s. des namiddags om 6Va uur, bij den heer A. Gerris- Simons, zaal »Musis Sacrum4. Meesterknechts en snijders worden verzocht daaraan deel te nemen. Na voorlezing van het reglement kan men zich voor het lidmaatschap opgeven. Dienstregeling. De dienstregeling op de lijn 's-Her- togenboschLage Zwaluwe, is bij de winterdienst, die morgen 1 October be gint geheel dezelfde gebleven. Ook in den loop der tram der Hollandsche buurt spoorwegen is geen verandering gekomen. Brand. In den nacht van Woensdag op Don derdag is brand ontstaan in het perceel bewoond aan een zijde door P. van Daalen, H. Valk en L. Demmers en aan de andere «ijde in gebruik als cartonnage- fabriek bij Arn. Govaerts. Ongeveer half een werd het vuur ontdekt door den heer Bern. Timmer mans Jz die tegenover het brandende gebouw slapende, door het geknetter en de brandlucht wakker werd en onheil vermoedde. Direct stond hij op en zag het.huis reeds volop branden, snel wekte hij de inwonenden, gelukkig nog tijdig. Onderwyl had de politie ook reeds het gevaar bemerkten den burgemeester en de brandweer gewaarschuwd, welke laat ste ook spoedig ter plaatse verscheen en direct water begon te geven. Was 't eerst een rookmassa, toen de vlam plotseling uitsloeg was alles direct een vuurzee. Geweldig fel brandde het,- gevoed door de vele doozen en papier en eenige uren later was alles dan ook een prooi der vlammen. Het geheele gebouw lag spoedig tegen den grondeen wonder mag 't genoemd worden dat de vast aangrenzende ge bouwen niet mee in Vuur zijn opgegaan, dit mogen we aan het goed beleid der brandweer als ook aan de volkomen stilte toeschrijven. Deoorzaak van den brand is onbe kend en nergens is veel gered kunnen worden, alleen een huishouden kon een en ander meenemen in de doozenfabriek ging alles papier, doozen, machines enz. te loor. De schade wordt hier door assurantie gedekt, eveneens is de eigenaar gedekt tegen bedrijfsschade bij de Mij. Labor Van Daalen alsook Valk zijn tegen brandschade verzekerd, alleen B. Dem mers is absoluut niet geassureerd om dezen werkman met een groot huishou den eenigszins in dit verlies tegemoet te komen, circuleert op initiatief van den heer Ontvanger der Registratie een lijst ter teekening waarop vele giften inkomen en nog steeds welkom zijn. Het pereeel behoort toe aan den heer A. van Roessel. N len wc Maasmond. Voor bijkomende werken in verband met de verlegging van den Maasmond is op de waterstaatsbegrooting van 1906 ongeveer f 7 ton uitgetrokken en wel f 2 ton voor bekadingen beneden het Spijkerboor, voor het kanaal 's-Bosch Drongelen f 3 ton en voor voorziening der belangen der landen langs het be nedengedeelte van den Amer en Donge alsmede voor de sluis te Andel en de schipbrug te Hedel f 11/« ton. Attentie. Vanaf hedenavond zal in de vitrine van de firma wed. Th. van Delft Zonen alhier wederom een mooi schil derstuk worden geëtaleerd. Kunstlief hebbers kunnen dus weer profiteeren. 't Land Tan Altenu Met het rooien van suikerbieten is men begonnen, reeds zijn eenige partijtjes verzonden. De reden van dit vroeg steken is hierin gelegen, dat men voor de levering aan de fabrieken van 2 tot 7 October 75 cent en van de aflevering van 9 tot 14 Oct. 50 cent per 1000 KG extra ontvangt en dat menigeen van dit voordeel wil profiteeren, blijkt uit het feit, dat men op vele plaatsen druk aan 't rooien is. De eogst ofschoon er feitelijk nog heel weinig over te zeggen valt is slechts matig. Bedevaart iinar het II Land Men schrijft ons ran boord der Etoile Zaterdagmorgen 6 September lichtte de boot om half vijf het anker om naar Konstantinopel op te stoomen. Iedereen was bijtijds aan dek om de zon te zien opkomen. Eerst lag de stad in een dichten nevel gehuld, maar weldra goot de zon zijne gouden stralen over de stad der moskeeën en minnarets en werd het oog geboeid door de kleurenpracht en Oostersche drukte die de stad en vooral de Gouden Hoorn te aanschouwen geeft. Om 11 uur werd pas verlof gegeven om aan wal te gaan en werd een begin gemaakt met de lastigste formaliteit het pas viseeren. Wij beleven trouwens veel plezier van onze passen want de Turksche beambten liggen als bulhonden onder aan de trap der boot om telkens onze passen na te zien. 's Middags werden verschillende mos keeën bezocht en een rijtoer door het bekende Stamboul gemaakt. De paters Assumptionisten zijn onze gidsen cn kwijten zich met voorbeeldigen ijver cn nauwgezetheid van hun waarlijk niet ge makkelijke taak. Ook hebben wij daar pater van Ham en broeder Peters ont moet, die zich beiden nog ter beschik king der Hollanders stelden. Het deed ons recht goed deze beide hartelijke landgenooten de hand te drukken en hun over familie en vrienden te spreken. Zondag 17 September vertrek naar Koum-Kapou, waar de pelgrims een plechtige H. Mis bijwoonden volgens den Griekschen ritus in de kerk van de H. Anastasia Het was een zeer indrukwekkende plechtigheid, waarbij wij vooral voor de eenheid der Kerk baden, 's Middags werd de Aya Sophia bezocht. Geen pen kan de schoonheid in dit tempel gebouw beschrijven. Justiniaan kon in waarheid zeggen Heer ik dank U dat gij mij de gelegenheid hebt gegeven om dezen tempel te bouwen en hij voegde erbij Salomon ik heb u overwonnen. In Konstantinopel is in één woord genoten, doch bij de dames van ons gezelschap kwam een diep medelijden boven met hare beklagenswaardige natuurgenooten. En terecht zij zijn te beklagen. O, vrouwen van het christen Europa, gij beseft niet genoeg wat het christen geloof voor u gedaan heeft. Deedt gij dit wel, gij zoudt niet zoo dikwijls medewerken om den domper op het licht des geloofs te helpen zetten. Gij zoudt beseffen en volkomen begrijpen, dat alleen de gods dienst u ophief uit den treurigen staat der slavernij, die in dit schoone land zonder kennis van den v aren God nog bestaat. Gij zoudt tevreden en gelukkig zijn, en trachten, het geloof te doen behouden en liefhebben. Niettegenstaande het weder prachtig en de zee bizonder kalm is, hadden twee van onze pelgrims voortdurend met zeeziekte te kampen, zoodat zij besloten in Konstantinopel aan wal te gaan om zich wat te herstellen, mogelyk komen zij ons nog over land achterop. (Helaas geldt dit voor kapelaan Völker z.g. niet meer. Red.) 's Middags werd om 4 uur de Bospo rus tot aan de Zwarte Zee opgevaren, wat een verukkelijk schouwspel was. Bij het terugvaren langs Konstantinopel lag de stad in schemering en glimmerden hier en daar reeds de lichten. De wind stak meer op, doch onder het zingen van het Magnificat koerste Etoile naar Rhodus, het eiland Pathmos uit de verte begroetend als zetel maar ook als de gevangenis van den H. Jo hannes den Evangelist. Wij hopen nog in Rhodus te kunnen landen ofschoon de zee erg woelig is. Wij zullen daar weder twee Hollanders zien. mgr. Hofman en pater Julius Berten. SPRANG. Woensdagavond had er een bot sing plaats tusscheu de fietsers P. N. en H. U Beiden rolden tegen den grond aau, en een andere fietser J. BI. reed op hen. De laatste liep stukken aan zijn lantaarn en trappen op. Het gevolg van dit ongeluk w is dat genoemde heeren nog op den koop toe woorden kregen. Woensdag j. 1. deed de heer F. J. K. de onaangename ondervinding op, dat men, door een moer van o«u wagen te laten, aardig kan tuimelen. Bedoelde persoon kwam dan per hondenkar door de Bïersteeg rijden, waar hij een der wielen verloor en de as tegen den grond aansloeg en hij zelf 111 den sloot rolde Een voorbijganger hielp' hem weer op de been- Donderdag heeft in ouzo gemeente een treurig voorval plaats gehad. Bij van D. woont een oud en gebrekkig fumilielicl, welko gere geld moet worden geholpen en voortdurend onder toezicht moet staan. Donderdag nu ging do vrouw uardappelen rooien en vroeg aan een in de nabijheid wonend persoon of hij nu en dun eens naar den man wilde gaan zien en helpen, 't welk volgaarne door hem werd gedaan. Toen hij hem ïu den middag hau geholpen plaatste hij hem op een stoel, waarvan de leuningen at waren. Hij verwij derde zich een oogeublik kwam kort daarop terug en vond den man op don grond liggen terwijl een der opgaande latten tusschen zijn boezeroen cn vest wub gi schoten. Hot ergste nog niet \reezeud liep hij fluks de straat op en riep een voorbijgangers hulp in om de oude man uit zijn netelige positie te helpen. Wie schetst echter hun schrik toen zij tot do ontdekking kwamen dat de oude man het tijdelijke met liet eeuwige had ver wisseld. Later bleek dat hij door wurging om 't leven was gekomen, daar het boezeroen hem zoo vast om de keal knelde. HEISTRAAT. Donderdagavond reed een zekere wielrijder die geen licht op had, een meisje van ongevjer lü jaar tegen den grond Het kind had zich niets bezeerd, doch do wielrijder die het wel had opgemerkt, reed maar in volle gang door. CAPELLE. In den nacht van Maandag op Dinsdag ziju van den landbouwer J. P. op een akker gelegen op den Loonscheu Dijk een aantal aardappelen uit den grond gestolen. Dader(s) onbekend. Een fietsougeluk. Een fietser uit Besoijeu reed per ongeluk op den Winterdijk een schoenmaker aan. Door de hevige botsing storte de eerste met ziju rijwiel van den stellen dijk naar beneden, waardoor hij nog al ernstige verwondingen bekwam, terwijl de fiets zeer beschadigd werd. De op Donderdag 11. gehouden verkoopiug van 12 kavels uit den weg gekomen klinkerstuk- keu ten behoeve van deze genueute heeft opgebracht aan koopsom en ougeldou een bedrag van f 31,68. Donderdagavond werd er bij Mejuffr de Wed. D. W. do Bas alhier een vergadering gehouden vau vroegere leden van de in lö7ü opgerichte en 't vorig jaar onthouden rederij kerskamer Vriendentrouw". 'Tot weder op richting werd besloten. Een bestuur werd gekozen, 't welk sumeugesteld is als volgt Voorzitter, de heer G. 11. Quirijus Wz.; com missaris van Urtle, de Heer 1'. li. F. Treffers en Secretaris—Penningmeester, de Heer L. P. Uerlemaus. Naar men verneemt zal als Eere voorzitter de Heer H. Plateel vermoedelijk worden aangezocht. Dat die vereeniging door krachtige samenwerking goede resultaten zul afwerpen, is onze weusch. Door den Kerkeiaad der Ned. Hervorm de tiemeeute te Loouschendijk is beroepen Ds. J. de Bruiju te Bleskeuswaard. De Christelijke zang vereeniging «De Lofstem" op den Loonscheudijk is leelijk auu den sukkel met het behouden van haren president. Telkens kon men melden, dat deze wegens vertrek van hier zijn ontslag als zoo danig had iugezondeu. Ook nu weer zal zulks spoedig geschiedeu, doordat de pasbenoemde president de Heer L. van Pelt, binnenkort zich elders gaat vestigen. Wie nu ter vervul ling van de aanstaande vacature benoemd zal worden, benieuwt eenieder. RAAMSDONK. 'Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat ouzo dorpsgenoot de heer D. Liiukhuijzen is benoemd tot ambteuaar ter secretarie tevens ambtenaar van den burg. stand te Schoonhoven. Wij feliciteeren den benoemde met deze promotie. In de laatst gehouden vergadering van Burg. en Weth. dezer gemeente is aan M. Fijuemau vergunning verleend voor den ver koop van sterkeudrauk in liet klein, waarvoor twee vergunning houders afstand hebben ge daan ul. H. Bouweus en J. v. d. Put. Naar wij ter zijde vernemen hebben zich de bewoners van het fort uniform tot den Minis ter vau Waterst., Handel en Nijyerh. gewend ten einde eeue vergoeding te krijgen voor de fiuaucieel schade, welke zij lijden tengevol ge eener aan te brengen kade voor hunne woningen. RAAMSDONKSVEER. Door B. en W. alhier is eervol ontslag verleend aan de heeren S. Zijlmaus en D. Lankliuijzeu als brandmeester. Zijn bevorderd tot brandmeester, do assistent brandmeester J. Zijlmaus Az. en A Dorren- boom. Zijn benoemd tot brandmeester D. Kleiju en tot assistentbraudmeester J. Zijlmans Az. en J. van Strien. GEEKTRU1D EN BERG. Gisteravond gaf de heer Lucien uit Breda met medewerking van zijn bekenden Piauist-accompagnateur den heer Louis d'Helft in de zaal van Hotel Santbergen een uitstekend geslaagde soireé amusante. Alle stukken werden door den beroemden humorist op onberispelijke wijze uitgevoerd. Vooral d« voordracht nik zoek Keetje" vond zooveel bijval dat aan het applaus geon einde scheen te komen. Wij roepen den lieer Lucien een spoedig weerzien toe. Jammer is het dat een zoo uitstekend geslaagde Boirée amusante niet gesloten werd met een geanimeerd bal. DISSEN Vrijdag had alhier 't café Kamp de aanbesteding plaats vau de op te richten bizondere school der Gereformeerden met onderwijzers- en koaterswouing. Een 9 tal aannemers schreven in- De laagste was de heer J. van Wijk te Wijk voor f 6800- Het werk werd nog niet gegund- VRIJH,-CAPELLE, Bij Kon. besluit van 27 dezer is, met wijziging iu zooverre van liet Koninklijk besluit van 17 April 1890 no. 26 bepaald dat dp daarbij aan C F. Kien, secre taris der gemeente Vrijhoove-Capelle, verleen de toestemming om te Sprang te wonen, wordt geacht te ziju verleend tot 1 Augustus 1907. te Loon8chendijk, c.iudidaat. is gesteld voor lid van hot hoofdbestuur vau het N. O. G. voor de prov. N.-Brabant. De andere candidate» zijn de heeren F. Kunst uit Oosterhont; W. H. Tromp uit Breda en J. A. Vermeulen uit Oud Gastel. Twist. Dezer dagen had er hier een flinke klop partij plaats. S. werd met een knuppel het goheele hoofd blauw geslagen. De drank is weder oorzaak. Ziekte. De ziokte schijnt toch wat tot staan te komen. A. s. Maandag zullen naar alle waar schijnlijkheid de scholen weer geopend worden. Om u te o»criuigen van. iets dat gij hier onder uw bereik hebt. De openhartige verklaring van een inwoner van Waalwijk boezemt iedereen belang in, het komt er niet op aan welken leel'ijd hij heeft of tot welk geslacht hij behoort. De. Heer B. G. Speekenbrink, de ons welbekende confiseur en patissier, Haveneiude te Waalwijk, zegt ons: Ik kan niet na laten li te ni Iden welk ten prachtige uit werking Fo«ter's Rugpijn Nieren Pillen bij mij gehad hebben en ik kan ze niet genoeg loven Geruiiuen tijd geleden kon ik de eerste kenteekmen waarnemen van pijn in de lendenen en in den rug, die steeds erger werd, totdat mijn rug ten laatste zoo zwak en pijnlijk was, dat wanneer ik bukte, mij nauwelijks kon oprichten. De laatste zes maanden was de pijn zoo hevig dat ik er heeleffiH»! gebogen van liep. Men zeide mij dat het heupjicht was en dikwijls was ik niet in sta*t het geringste werk te doen cn morst ik het bed hou len. Alles wat ik er voor aangrwenl h-vl schonk mij niet de minste verlichting. Toen ik mij over mijn heupj clit beklaagde, raadde een van mijn ki lini-sen mij aan het eens met Uw pillen te probe.eren. Ik ontbood een doosje en reeds bij het begin gevoelde ik hier aan de weldadige werking, ik ging door met de pillen en 11a bet gebruik van twee doozen gevoelde ik mij een ander menseh. Mijn rug was steeds sterker en zonder pijn en uit dankbaarluid voor de volkom-11 ge nezing, wil ik steeds gaarne andere lijders op Uw voortreffelijk geneesmiddel wijzen. Ik oudergrteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig u het pu bliek te uiaken op elke wijze die LT goed dunkt. liet gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De neerziekte komt zaclnjr# aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oor a*k zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, piju in de leden, zenuwpijn, ïffuppijn,- rheumatiek, een gevoel van over spanning en buitengewone prikkelbaarheid, vermoeidheid cu neerslachtigheid, hart zwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Urer Speekenbrink gehad heeft. Wij waar schuwen tegen nama.k en make» koopers er op attent, dat op iedere doos de hand- teekening van James Foster voorkomt. Z:j zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschied franco 11a ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één- of flO voor zes doozen. Vanaf 3 tot 11 October zal door een onzer in de Zaal va 1 den heer W. Cop- pena, over het Hotel Verwie 1, een GR00TE VERXOOPING gehouden WTfsft r~<-.VfLT-WT'V iftffr' zijn steeds verkrijgbaar bij ST AT IONSST R A ATW A A L W IJ K KAATSHEUVEL. 29 Sept. 1905 Candidnat. Met genoegen kunnen we mededeelen, dat de heer M. H. v. d. Horst, hoofd der school Aanbevelend, r'n SIP 3 worden van BARETTEN, fijne keuzen BONT WERKEN enz. Aanbevelend, EN Aanbevelend. WAALWIJK. Brieven en bestellingen voorloopig te be zorgen bij de Firma Haven. Waalwijk. in alle soorteu. WAALWIJK. Tc bevragen bij Mejuffrouw HAVEN, WAALWIJK. HANDEL IN ONTVANGEN Alhoewel de prijzen a. d, fabrieken mer kelijk verhoogd zijn, wordt door tijdigeu voorkoop door mij nog aan de vroegere prijzen verkocht. Groote keuze zeilen en Linoleums, was- en Leerdoek. Prachtige afgepaste gutta percha en zeilen tafelkleeden, kastrand, kastwasdoek, etc. Ruime voorraad Cocos-Tapijten, Loopen en raatten. De prijzen van het Cocoa en de matten ziju merkelijk minder dan verleden jaar. Opruiming van eenige Loopers, gebloem de tapijten tegen veel vermindeide prijzen.

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 10