Gemeenteraadsvergadering, Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws, BUITENLAND. België. Duitschland. Turkije. Griekenland. Servië, Kusland. Kerknieuws. Waalwijk, 31 Oct. 1905 St. Paulusrcrecniging. BAARDWIJK. Hier ligt o. i. een mooi terrein vau werk zaamheid open voor den Algeineeneu Bond van R. K. Kiesverenigingen". Laat deze nu d« qu rade aan de orde stellen, op de zelfde wijze als de K. S A. b.v. de wo ningwet aan de orde wil stellen. Hij beginne met een hoofdcursus voor de hoofd leiders der kiesverenigingen en deze brengen met. de noodige sprekers de quaeslie ondtr 't gehoor der massa, opdat deze klaarder begrippen krijgen van alles, wet met de kiesrecht vraagstuk in verband staat. Een zoo gecompliceerde qnaestie liakt men toch in fënen niet door. Wat weten toch onze kiezers over 't algemepn van vrouwenkies recht, van de rcorg. nisatie der Eerste Ka mer, van het huismans- of gezinsliocfden- kiesrecht, van het enkel ot imcrvoudig kiesrech', van de evenredige vertegenwoor diging, van den wettelijke» kiesplicht enz. Welnu, als al deze onderdeden behoor ijk in de verschillende af.leelingen behandeld zijn, dan, maar ook dan alleen kan er sprake zijn van ecu duidelijk katholiek program van actie voor de kicsrechtcampagne. Dan is er mogelijkheid, dat zoo'n program rust op de breede basis v*n onze gansche partij dan kunnen ook wii ons vast standpunt in dezen innemen. Wederom ia de kaaimuur aan de Herbou- villekade verschoven. Een en ander ver wekt groote onrust, ook voor andere ge deelten. Op verschillende gedeelten kunnen de schepen niet meer aanleggen. Verschillende bltdeu bespreken meer en meer de kwestie der toe,nadering van Nederland en Belgie, en dc meeaten houden daarover gunstige beschouwingen. De er/.stige woorden van den Keizer die als een openlijke erkenning van DuitscliUnd's afzondering in Europa klonken en eindigden in de vermaning om het kruid droog en liet zwaard scherp te houden, hebben in het rijk en daarbuiten grooten indruk ge maakt. Een deel van de Fransche pers he< ft er een oorlogzuchtigen geest'en de bevestiging van Duitschiand's booze plannen in gelezen. De Figaro vond dal de. uiting van den Keizer den indruk naakte, dat hij kort geleden een teleurstelling had onder vonden zoo iets als een bons te Petersburg. De Duilsche pers geeft er natuurlijk een het I andere uitlegging aan. Vele ernstige politieke organen beschouwenKeizers rede als het begin van een nieuwen koers, die de openbare mee ting in Duitschland meer zal bevredigen dan de oude. Een ding is zeker de regeering had geen gunstiger tijdstip kunnen bedenken voor de indiening van een nieuw vlootprogram dan dit najaar, zoo vol van herinneringen aan het oorlogs gerucht van dezen zomer. een denkbeeld kunnen vormen, als we hier eenige der laatste telegrammen laten volgen. De instellingen van onderwijs zoo seinde gisteren de correspondent van de Times te Petersburg zijn hier in den afg-loopen nacht gesloten, maar desniettegenstaande kwam het volk elders bijeen, en generaal Trcpof kon dut niet beletteu, De soldaten morren openlijk tegen de vernederende rol die men hen laat spelen, en de ongemakken die daaraan verbonden zijn. Drieh nderd nullozen zijn in opstand gekomen. Op straat is het donker. Een zoeklicht, op dm toren van het admiraliteitsgebouw gepLatsf, verlicht echter tie Ncwski-prospekt heel goed, n patrouilles infanterie bewegen zch langzaam door de hoofdstraten. Bij de gebouwen der waterleiding zijn tien machine- kanonnen opgesteld. De ministers ziju te Peterhof bijeen. Het hof is in verzet legt 11 den Tsaar, die weifelt en niet weet of hij den raad moet volgen van zijn ministers (met inbegrip zelfs van Trepof), of mee zal gaan met de reactio nairen, di<i een dictatorschap vau Alexis Ignatiëf voorstaan. Geen enkel blad is Zondag verschenen, uitgezonderd de R- geeringsbode, die met een halt blad uitkwam, doch die uocli liet ver wachte manifest des Keizers, noch een oekaze bevatte. De teleurstelling van het publiek is groot. De aaublik der stad blijft doodsch en verlaten men ontmoet overal patrocljes. De gisting duurt voort, doch zonder on lusten. Net technologisch instituut is omsingeld door ruiterij en voetvolk, die alle personen op een afstand houden. De reden dezer op komst van troepen is dat de studenten een voorloopig bewind willen vestigen. De 14e en 18e regimenten van de garde hebben geweigerd dienst te verrichten tegen het volk en de officieren zijn er enkel in geslaagd ze tot bedaren te brengen, door hen van dienst op straat te ontslaan en eetwaren en brandewijn onder de manschap pen te laten oifdeelen. De vrederechters hebben met 50 stemmen tegen 2 besloten den arbeid neerteleggen; de tooneelspelers van de keizerlijke schouw- buigen namen ecu dergelijk besluit met 50 tegen 35 «temmen. De mogendheden zijn het eens geworden ovi r eenc vlootbetooging tegenover Turkije, omdat de Porte weigert over te gaan tot invoering eener finantieele coutróle in Mace donië, zooals de mogendheden dit wenschten. volgens de Temps strlt de koning van Griekenland pogingen in het werk ora de toestemming der mogendheden te verkrijgen om Kreta tot een vice-kouinkrijk te maken en prins Nicolaas, jongsten zoon van den koning, tot onderkoning van Kreta te doen benoemen. Terwijl op bovenstaande wijze getracht wordt een kroon machtig te worden, verluidt dut de koning van Servië er al aan denkt het zware ding maar ter zijde te leggen. Hij kan zich van de moordenaars van zijn voorganger Alexander maar niet bevrijden en dat zou toch noodig wezen, wilden de andere gekroonde hoofden hem als hun col li ga ei kennen. Als zijn opvolger wordt al genoemd prins Mirko van Montenegro. De revolutie. Wanneer we den indruk, bij ons gewekt door het nalezen van wat ons uit Rusland wordt gemeld, te zamen vatten, dan kan die wordeu uitgedrukt door het ééne woord onzekerheid. Noch de regeering, noch ook de revolu- tionnairen kunnen zeggen, dat zij het over wicht hebben, dat naar de eene of de andere zijde Ruslands lot zal worden beslist. Geheel deze twijfel aangaande den afloop van den grooten socialen veldslag staat te lezen in een der laatste telegiammen uit St. Petersburg Het revolutionnaire comité alhier houdt thans permanente zittingen in het Techno logisch Instituut. Er zijn biljetten aangeplakt, waarin de omverwt rpiug van de regeering wordt aaugekondigd. Een manifest /al worden uitgegeven, waarin heden de republiek wordt uitgeroepen. Deze verklaring moet echter worden opgevat als de laatste troef der revolutionnairen, wijl de troepen voldoende zijn uitgerust om alles te onderdrukken. Men ziet beide pari ij en wanen zich over winnaars, waaruil blijkt, dat geen overwiuuing of nederlaag te constaterreu valt. Dat neemt toch niet weg, dat da toestand BERLIJN, 29 October. Een bijzonder correspondent te Odessa seiutDuizenden werklieden hebben vandaag onder leiding studenten, op de hoeken van vele straten barricaden opgeworpen zij wierpen train wagens, banken enz. op elkaar. De kozakken vuurden op hen, waarhij een sludent en drie werklieden gedood, een meisje en achttien mannen werden gewond deze wer den in apotheken gebracht. De gouverneur het ft te Petersburg nog maals aangedrongen op afkondiging tan den staat van beleg. In de volksvergaderingen die in de tifge- loopen nacht daar gehouden zijn, verschenen twee officieren en vier soldaten zij deden namens hun regimenten het verzoek niet op de tioepen te schieten hunnerzijds zouden de troepen in de lucht schieteu, Met uit zondering van de kozakken schieten «le troe pen inderdaad niet op bet volk. De Times verneemt uit PetersburgDe houding der Finnen is een zeer ernstige factor in den toestand Naar liet heet zijn de Finnen van plan op de Finsche spoor wegen de werkstaking uit te roepen, hetgeen het begin van een opstand zou kunnen bcteekenen. De Russische regeering zou alsdan machteloos zijn, want het Russische garnizoen in Finland telt thans slechts 4ÜÜ0 man, en het kan niet vtrsterkt worden 6U00 man die er onlangs heen gezonden werden, moesten terug omdat zij revolutionair blekeu. Dc plannen der Kegcering. In de N. Gron. schrijft men Wenscht het Kabinet blijkbaar met eenige voortvarendheid ter zake van de grondwetsherziening le werk te gaan, er be hoeft geeu vrees te bestaan dat andere wetgevende arbeid er onder z;rl behoeven t* lijden; aan de verschillende departemen ten van algemeen bestuur, ook aan het nieuwe onder de leiding van Mr. Veegens, wordt mot kracht eu iuspannrfig gewerkt, om de belangrijke fiuancieele, justieele en sociale voorstellen die in 't regeerings- program zijn opgeuomeu, reeds groo'.eudeels in het volgend zittingsjaar bij de Staten- Generaal te kunnen aanhangig miken. Dat de Minister van Bioncnlandsch? zaken met een nadere wijziging der Drankwet den mresten spoed maakt, is bekend, maar ik kan u de verzekering geven, dat ook de fiuancieele plannen van de heer De Meester reeds een vrij v.-sten vor.n hebben aange nomen en nog in bel loope.nd zi tingjaar z-1 men van den minister van Justitie en van zijn amb'genoot voor Nijvetheid zeer ge wichtige voorstellen kunnen tegemoet zien op het gebied der verbetering van ons bur gerlijk recht en van de arbeiders-verzekering zoomede met betrekking tot liet openbaar verkeerswezen. Ik verneem toch dat alle gegevens zijn verzameld en bewerkt voor een eventueele wetsvoordr/.cht tot naasting van alle spoor wegen door den staat. Misschien zal dc<- wege bij de a «nsta -nde begrootings-debattcn reeds volledige zekerheid worden verkregen, zoodat een opzettelijke behandeling van dit onderwerp bij de dienaangaande aanhangige motie overbodig zou kunnen worden. In verband met de begrooting heb ik juist van wel-ingelichte zijde vernomen dat d° veelbesproken post voor den bouw der nieuwe>stallrn bij 't Kon. domein het Loo bij wijziging van Hoofdstuk I zal worden teruggenomen. Men voerde er bij dal H. M. dc Koningin zelve daartoe het verlangen zou hebben te kennen gegeven. Is dit zoo cu ik heb alle reden om aan de juistheid der mededeeling te gelouven, dan zou dit struikelblok een klein op positiewapen in mijn oog op de meest bevredigei.de wijze zijn uit den weg geruimd. Commissie Cru tul wetsherziening. De commissie zal zoowel omtrent de troonopvolging als het ouderwijs, ten aanzien van de samenstelling der Eerste Kamer en de evenredige vertegenwoordiging, de ont bindbaarheid van de Provinciale Staten, kortom over alle vraagstukken haar denk beelden kunnen uiten en in wetsontwerpen uederleggen. Het ftit dat dc commissie u t zeven leden bestaat waarvan 4 met den voorzitter tot de verschillende fractiën der linkerzijde en drie tot de rechtscbe behooren, bewijst dat de regeering gestreefd heelt naar onpartijdigheid en zoo mogelijk ook naar dc bevordering van spoed met den arbeid. Ben ik wel ingelicht dan zou 'i voornemen bestaan de staatscommissie nog iu deze maand te iustalleeren en met be scheidenheid aan te sportn om, zoo mogelijk voor 1 Juli 1906 haar rapport en voorstellen aan de regeering iu te dienen Uit de Hofwereld. Men meldt uit Schwerin; H. M Koningin Wilhelmina begaf Zich Zaterdag naar Ludwignlust om een bezoek te brengen aan het Groothertogelijk paar. 's Avonds werd H. M op Rabensteinfeld terugverwacht. Op Ludwigslust worden tegen 2 Novem ber de be.tog en hertogiu vau Cumberland verwacht. De Jirecteur-^eneraal der posterijen tu telegrafie brengt ter kennis, d.it wegens het verbreken \an de spoorwegverbindingen in Rusland, aaugeteekende brieven van gelds waarde alsmede postpakketten daarheen tot nader bericht niet ter verzending worden aangenomen. Zondagavond hield de St. Paulusver- eeniging eene vergadering. Tot onze spijt kunnen wij van deze vergadering geen verslag geven, omdat onze redactie geene uitnoodiging ontving. Wij vernamen alleen, dat de zaal druk bezocht was, de rede van pater Servatius zeer in den smaak viel en 41 nieuwe leden, waaronder 16 geheel-onthouders zich aangaven. Een bezoek aan de fabriek van den heer E W Elijberg-Pernot. M ij lezen ia Si. Cri«pij Reeds zeer reel van wat. de Heer E. W. Klijherg-Pernot te Waalwijk in den handel bracht, lub ik jwenlang met steeds toene mende bclangs'elliug gad grslag.n, en durf ik als vakman constate, r.-n, dat zijn zoozeer gerenomme ruen naam, geen sensatiemakende reclame of Amerikaatischen Humbug, doch doelmatig, elegant en solied werk hiervan den grondslag vormden, getuige ook de vele en welverdiende hocge bekroningen welke deze Firma reeds ten deel vielen. Met lof hoorde ik ook reeds sinds eenigen tijd spreken over het door ZEd. vervaardigde machinaal omgekeerd schoeisel zoodat dit mijne nieuwsgierigheid r.eds lang had gaande gemaakt. Dezer dagen te Waalwijk zijnde nam ik de gelegenheid te baat aan drze nieuws gierigheid te voldoen, door genoemde Firmant een bezoek te brengen. Met ue mecs'e vooikomendheid werd ik daar ontvangen en ZEd. verklaarde zich gaarne bereid mij het fabrice.ren dezer artikelen in al zijne details te tonnen en ook >ed als nooit bedienen van" eenigen provincialen weg in die streek welke loopt van Almkerk naar Werken-' dam, altijd gebruik moetende maken van gemeente- of polderwegen en dus bezwaarlijk kunnen betrokken worden in een bijzondere belasting die voor het onderhoud der wegen wordt geheven. Een vreselijke nacht. ..^.eu acr°baat, George Lanole genaamd, ver- olijf houdende in een logement van de Derde Avenue te New-York, meldde zich, buiten zichzulven van schrik, op het politiebureau vau die wijk aan, waar hij de volgende tragi- sche geschiedenis vertelde: Voor het aaubre. ken van den dag ontwaakte hij door een luid- ruchtige twist, die uitgebroken was in de naburige kamer tusschen mannen, die kaart speelden. Eensklaps viel er een 6chot. De acrobaat hoorde een lichaam vallen, daarna meubelen verschuiven en ten slotte onderscheid, de hij duidelijk het geluid vau een bijl en een zaag, waaruit hij opmaakte dat men bezig was een lijk iu stukken te houweu. Hij durfde de naburige kamer niet binnen treden om tusschen beiden te komen, uit vrees zelf vermoord te zullen worden en nu kwam hij' aan de politie vertellen, welk een vreese- lijke nacht hij had doorgebracht. De politie die meende dat de acrobaat uachtmerrie had gehad, bracht hem naar het logement terug toen zij daaruit eeu man zag komen die bloed! vlekken aan ziju kloederen had. Hij werd on- middel ijk aangehouden. Iu de kamer naast die van George Lanole vond men overal bloedspo ren en in een kast de romp vau een man, waarvan hoofd, armen en beeuen waren afge! hakt. De ontbrekende lichaamsdeelen werden in den loop van den dag teruggevonden onder Sapieren verborgen iu eeu loods aau de 18e tiaat. Men kou nu vaststellen dat het slacht- oiler van deze afschuwelijke misdaad een Itr was. Ihomas Corcoran genaamd, beambte aau den lucht spoor weg, terwijl de mm die met bloedvlekken aau zijne kleederen werd aange houden, een Duitscher is, Bauer genaamd kelluer in het Union Square Hotel. Bauer verklaart dat de misdaad is gepleegd door twee onbekenden, die hij met Corcoran naar het logement had meegenomen om kaart te spelen. Naar de Noordpool. De Deenscha Noordpoolreiziger MyliuB Lrichseu bereidt een nieuwe expeditie Voor naar de Noord-kust van Groenlaud. In Juni mij in de gelegenheid te stellen zijne reeds 1906 hij vertrekken met het schip „Dene- verkregen resultaten te beoordeelen marken" en de expeditie zal uit 21 leden Uitgever van dit Blad, be8taan' PETERS BURG, 30 October. Voortdurend komen vau buiten de stad berichten omtrent de uitbreiding der staking en over de op winding van het volk, die op eenige plaatsen tot bloedige botsingen geleid he-ft. In de Oostzeeprovincies zijn Riga en Rcval het tooneel van bloedige toone. len Te Riga hebben gisteren verscheidene bot singen met de troepen plaats gehad, waarbij velen door schoten en blanke wapens ge wond zijn. Te Reval hebben de stakers besloten in elk geval hunne politieke eischen H. M. de Koningin-Moeder heeft Donderdag een bezoek gehad van den Koning van Wurtemberg. Z. M. heeft den geheelen dag bij de Koningin—Moeder door gebracht. Het weder te Obermais is mooi en H. M. maakt iederen dag tochten in den omtrek. Nederland en België. De Nederlaudsche oud-generaal, lid van den Raad van State, Den Beer Poortugael, deelde aan de Petit Bleu" mede; Nederland kan zijn kracht niet zoeken in isolement. Een definitief verbond tusschen Holland door te drijven Bij een bótring gaven de I "TT l' T "T ""«"'lib troenen twee «alvnL waard™.- er ondanks de neutraliteit van het laatste rijk. troepen twee salvos, waardoor 4>o personen WaBt het j0., van )ipf ffrhnn/l on.i gedood en 90 gewond zijn. Een nog ernstiger karakter namen de onlusten gisteren te Odessa aan. waar de toegang tot de universiteit door de militaire macht belet werd. De arbeiders bewogen zich in talrijke troepen door de straten, zij sloten magazijnen en café's, wierpen tram wagens om en lieten posten tot het ver- leenen van geneeskundige hulp ontruimen In de Richelienstraat stootten de kozakken op de oproerlingen, die barricades hadden opgeworpen. Op de barricades zijn ver scheidene personen gewond op andere pun ten werden bij verschillende botsingen 2U personen gedood en 200 gewoDd. Tegen den avond hebben de Kozakken de barricades afgebroken. De toegang tot de haven is van militaire zijde afgezet. ODESSA, 30 October. Volgens een hard nekkig, maar niet nader bevestigd gerucht, is de bemanning der Zwarte Zeevloot bij aankomst te Samsoen aan hut muiten ge slagen. De admiraals Birilef en Tsjoeknin zouden gedood zijn. Bij den terugkeer te Srwastopol zou men de revolutie-vlag ge- heschen hebben. zijn het handhaven van neutraliteit. België kat neutraal blijven en de lasten van ziju ver dediging op zich nemen. Een verbond is in 't werkelijk belang zoowel van Holland ah van België, omdat den een voor den ander en omgekeerd een bolwerk zou voruieu tegen gevaren van buiten bij gevaarlijke toestanden. Een samensmelting der krachten van Holland en België dient niet plotseling tot stand le komen, doch dient langzaam toorbereid. De generaal acht versterking noodig van Terneazen en Ellewoutsdijk. Oud—minister van Financiën. Naar het jHuigez." verneemt, zal de oud-minister van finauciëu, mr. Harte, met zijn gezin het winterseizoen gaan door brengen op het eiland Capri bij Napels. Dc Hoüandsthe Legatie te St. Petersburg. Uit den Haag wordt geseind: Volgens hier ontvangen berichten is de- veiligheid der Nederlandsche legatie te St. Petersburg, waar mr. Royaards, gezantschaps secretaris ah zaakgelastigde bij afwezigheid met verlof van den gezant jhr. Van Weed^ het beheer voert tot nu toe verzekerd. Voorwaar, Heer //Sint Crispijn" mag zonder blozen in feestgewaad verschijnen, ook ik kwam bij het aanschouwen deze variëerende collectie iu eene feestelijke stemming, mijn schoen— makershsrt ging open, ik was geneigd juich kreten te uiten bij het zien van het onver wachte volmaakt schoon en onberispelijk werk. Mij werd ren sorteering salon- en balschoenen getoond, die bij h.'t beste Weeuer fabrikaat kan vergeleken worden zoowel in iirt zwart als wit of in de mod-rne kleu ren, met gewone hakjes, houten hakken, c lluloid, Louis XV enz. Zeer fraaie fau— tasieschoeutjes uiet zeer sierlijke uitsnijdin- gen, gepaard aan zeer zuiver stikwerk mokten een geheel, wat de verwondering moet opwekkei: van ieder vakman, vooral als men in overwegi-g neemt hoe kort deze Firu.a slechts met deze artikelen zich bezig houdt. Eenig'zins verklaarbaar is het mij, daar het mij bekend is, dat de heer Klijherg zooveel mogelijk, zeer bekwame schoen ma kers iu zijne werkplaats aanstelt, die niet alleen hunne machine kunnen bedienen ot het hun opgedragen onderdeel van den arbeid verstaan, doch die volkomen op de hoogte zijn niet de volledige vervaardiging. Nog steeds wordt veel buitenlaudsch fantasie-schoeisel alhier geïmporteerd, och ik geloof dat de tijd niet ver meer is dal dit geheel door ons nationaal fabrikaat z»l verdrongen worden. Ik zou nog verder durven gaan en voorspelle dat ook dit genre schoeisel van den heer Klijberg Pernot gretig zijne afnemers zal vinden in het voor dezen door deze Firma reeds ver vaardigde schoeisel. Een openlijk woord van hulde aau dezen vooruitstrevenden en ondernemenden Indu strial i» hier op zijne plaats, en een wel-, ,.nfla verdiend succes is hem niet alleen toewe- ?aan Wljdeü uan de wenscht, doch ik durf haast zeggen, verzekerd. °Pvoedl"S der Indische jeugd. fluidenbuadcl. waaronder een dokter, een zoöloog, een botanicus en een schilder. Bovendien worden sledehonden en eenige motorboo- ten meegenomen. Op den 75en breedtegraad zal men een haven binueuloopeu en van daar uit iu Maart 1907 zullen 12 man een slede expeditie naar het Noorden ondernemen. Deze zullen in Juli van dit jaar naar bet schip terugkeeren. De expeditie begeeft zich dan zuidwaarts en zal op den 73en breedtegraad overwinteren, Wanneer zij 't Frans Jozef fjord bereikt heeft, zullen 13 man een tocht over het binueulandsch ijs van Groenland maken, in den zomer van 1908 keert de expeditie terug. De kosten worden op 200 000 kronen geraamd. Het hoofddoel der expeditie is het onbekende gedeelte der Noord-Oostkust van Groenland iu de kaart te brengen en de reis wegen der Eskimo's na te speuren. Spoorwegongeluk. Iu het station Duisburg is Vrijdagavond om half zeven, tengevolge van verkeerde blok- bediening, de sneltrein Hamburg—Keulen op den, in het station stilotaanden, sneltrein Uberhausen Aken geloopen. De beide ach terste wagens van dien trein werden in elkaar gestooten. Twee reizigers werden gedood en een zwaar gewond. Twee reizigers en een conducteur werden gewond. De schade aan het materiaal is groot. Het schijnt dat de bedienaar van het sein blok, tengevolge van den zwareu nachtdienst de noodlottige feut beging. Volgenshet Hbld. werden gedood de koop man VV. Genz uit Emmerik en mej. Eckards uit Weeze Ernstig gewond de tramweg con ducteurs Meier en August Küpper uit Duis burg. Licht gewond Frits Pildcrs uit Duis burg en een conducteur uit Aken. Vrijdagmorgen vertrokken 4 Broeders van het Instituut St. Louis te Oudenbosch naar Genua, alwaar zij zich den 2en Novtmber zullen inschepen op de „Willem III» der maatschappij „Nederland". Het doel hunner reis is Soerabaia, alwaar deze helden ter liefde Gods hun leven traan wiidp.n aan De huidenhandel bedroeg voor Neder land gedurenden September 1905 in vergelijking met Sept. 1904 Invoer, 1905 1904. onbereide gedr. 1.359.00 857.000 gez. 8.000.00 993.000 Uitvoer, onbereide gedr. 990.000 987.000. gez. 1.638.000 1.073.090 Prov. Panrdenkeuring. Naar men ons mededeelt is dooreen dertigtal houders van paarden voor hun bedrijf, alhier tot de Kamer van Koop handel, een adres gericht om haar te verzoeken, bij de Tweede Kamer te willen aandringen op afschaffing der Pro vinciale paardenbelasting in Noord-Bra bant na 30 April 1906. Zaterdag is door de landbouw- vereeniging «Werkendam en Omstre ken» een request verzonden aan de Tweede Kamer waarin wordt verzocht bekrachtiging te onthouden aan het besluit der Provinciale Staten van Noord- Brabant, bedoelende de prov. paarden belasting in Noord-Brabant ook na 30 April 1906 te laten voortbestaan. Requestranten geven te kennen, dat de paardenhouders uit den Biesbosch zich Openbare vergadering van den gemeenteraad van Baardwijk op Donderdag 26 October 1905 des namiddags ten 6 uur. Auu de ordo is 1 Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den raad. 2 Vaststelling begrooting over 1906. 3 Wijziging begrooting 1905- 4 Ingekomen stukken. Voorzitter de Edelachtbare heer J. A. J. van rieijst. Te ruim 6,15 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren Loeff, öchonis, Schrijner en van Beijuen. De Voorzitter geeft voorlezing van de notu len der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde is 1 Onderzoek «ler geloofsbrieven van de« nieuw gekozen leden van den raad. De Voorzitter. Ik i.tel de brieven, beuoo- digd voor bet onderzoek, in banden der hee ren: v. Beijnen er« Schrijner en verzoek den heer Schrijner als jongste lid rapport te willen uit- brougon of de heeren al of niet kunnen wor den toegelaten. Nadat de geloofsbrieven door de heeren waren onderzocht zegt de heer Schrijner dat ze in orde zijn bevonden. 2 Vaststelling begrooting over 1906. De Voorzitter. De begrooting heeft 14 dagen voor de leden der secretarie ter lezing gele gen. Ik stel voor, indien niemand het woord

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2