Provinciaal Nieuws. Duitschiand. Rusland. BINNENLAND. In vele districten worden geillustreerde plakkaten tot aanbeveling van de candidaten aangeslagen. Te Huddersfield is een plakkaat te zieu dat 2UU0 vierkanten voet ruimte beslaat. Een liberaal candidaat te Sout-Buks heefi een zoo'n uitgebreid district dat het hem rei voudig onmogelijk is, overal op te treden. Di rhalve kocht hij een aantal fonografeu en voorzag die van drie redevoeringen. Om de politieke bedeeling voor de hoorders wat smakelijker te maken, voegde hij aan dc toestellen ook eenige muziekrollen toe. tiet door de regrering uitgegeven Geel- buek o.er de Marokkaansche qua^stic is dan eindelijk verrchenan en strekt hoofd zakelijk om de houding van Duitschiand t?. rechtvaaidigen. Men zou den inhoud *00 samen kunnen rotten Het toont aan, dat de Fransche minister van buitenl. Zaken Delcassé slechts onvoldoende en als het ware terloops over hst bestaan van een Engelsch- Frarische overeenkomst inzake Morokko heeft gt..«prokeu, dat Delcassé Marokko trachtte behandelen zooals Tunis het gedaan is en dat- zijn gezant zich heeft uitgegeven als de gevolmachtigde van alle Europeeschr mogendheden of althun» bij den sultan den schijn gewekt heeft, alsof hij namens alle a-ilere landen handelde. Alles wat de Kr..nsche regerring zou kunnen kwetsen, is er weggelaten en dat geeft goede hoop voor dt. toekomst. Want er kan de vredelievende gezindheid van de Duitsche regee.riug uit blijken. In vei band daarmede is het van b lang, wat de correspondent in Berlijn van de Temps mededeelt over de stemming Van l.et Duitsche volk. Hij schildert den geest van dc Duitschers als v -Ikbmtii vredelievend. liet schijnt, zoo wordt uit Madrid aan de Times* geschreven, dat de Duitsche diplomatie sommige mogendheden heeft ge polst over haai plan om op de aanstaande Marokko-conferentie eru oplossing te zoeken voor sommige onderdeden van het Marok- kaansche probleem op een wijze, die èn Frankrijk èn Duitschiand tevreden zou stel len. Eén der grootste moeilijkheden, die nl. welke de politie betreft, zou dan op de volgende wijze opgelost wordenDe orga nisatie van het bevel over het politiekorps zou worden opgedragen aan onderdanen van landen als Zwitserland, Nederland, België, Zweden en Oostenrijk, landen waarvan men verwacht, dat ze voor de denkbeelden van Duitschiand te vinden zouden zijn. Mep verwacht, dat de conferentie de oplossing van die kwestie tot later zal uitstellen, terwijl zij intusschen de andere quaesties, die iu verband staan met het oorspronkelijke Fransch-Duitsche plan, zal onderzoeken. Opklaren steeds helderder, doet liet in Rusland. De zon schijnt nog wel niet, maar er waait een frissche wind die den damp der revolutie verjaagt en kracht geeft tot arbeid. Men leze maar eens de jongste berichten van het Peteisburgsch Telegraafagentschap Ten einde de openbare meening te ver- ontrusteu geven sommige liuks-staaude bladen berichten over gevangenneming van een groot aantal revolutionnairen en over wreede behandelingen der troepen bij botsin gen met opstandelingen. Wij kunnen ver zekeren, dat de gedane arrestaties uitsluitend ten doel hadden aanslagen op de vreedzame bevolking, die de revolutionniiren van zins waren te plegen, te verhoeden. Bij die arrestaties zijn ontplofbare stoffen en wapenen in groote hoeveelheid gevonden, .lat ze voldoende zouden zijn geweest om duizenden personen te dooden en geheels sleden te verwoesten. Wat de beweerde wreedheid der troepen betreft, moet er op worden gewezen, dat wegens het onmenschelijk optreden der revolu»ionnairen tegen de trouwe dienaren der monarchie strenge maatregelen moesten worden genomen. De regeeriug is overtuigd, dat de bevol king het optreden der troepen goedkeurt. Een aantal socialistische bladen eeggeD, sprekende over de moeilijkheden der ver bindingen met den Kaukasus, ontstaan door do post-, spoorweg- cd telegraafstaking, dat de Kaukasus geheel van het overige gedeelte van het Rijk is afgesneden en dat daar volslagen oproer heerscht. Deze berichten werdeu ook naar het buitenland gezondeu. Het Agentschap verneemt uit beslist zekere bron, dat de toestand in den Kaukasus nog juist zoo is als eenige maanden geleden, dat de verbindingen, ofschoon met eenige bezwaren gepaard, tegenwoordig worden onderhouden. Het Russisch Kerstfeest, dat Zaterdag is ingegaan, is vooral te Moskou, kalm ge vierd. Het leven was nauwelijks in de straten merkbaar en toen de gouverneur-generaal als naar gewoonte optrok naar uen heiligen dienst, had de politie alle vensters der huizen waar de stoet voorbij ging, doen sluiten. Een eskadron voorop en als slot loerde op ieder, die zich aan een venster verloonen dorst. Maar er vei toonde zich niemand. Wat de Oostzeeprovincie betrefi, schijnt het tooneel van opstand, vernieling en plundering thans van Lijfland en Koerland noordelijk verplaatst naar Estland. Daar Sa!, aangezien deze provincie vele groote bosschen meren en moerassen beeft, en in somn ige districten lage heuvels, met diepe, nauwe valeien zijn, de mogelijkheid van een lang durige guerilla niet uitgesloten zijn, nu of in het voorjaar, wanneer met de regeerings- troepeu voor het laatst gestreden zal worden. Finuneieele Catastrophe te .Amsterdam. Naar wij vernemen, worden in verband met de zaak tegen dc verdachte directeuren Lr Févre de Monligny en jhr. De Geer. door den substituut-i fficier van justitie, mr. L. C. Besier, alle dagen verhooren afgeno men. Niet alleen overdag, maar zelf- ook 'a avonds hebben die verhooren plaats. Mr. I. H. Hijmans, die ook in de aaak Van der Kaajr als zoodanig optrad, fungrertala rich ter-commissaris. Zoodra de toestand van jhr. De Geer dit toelaat, zal hij naar het huis van bewaiing te Amsterdam worden overgebracht. Met be.ri kking tot deze zaak worden na men genoemd, die ook reeds genoemd zijn in de zaak Mindfiiielti 01 in de zaa van den internationalen rffedenzwendel, welke in den Havg werd berecht. Men meldt uit Hilversum aan het W.d Ju den toestand van jhr. de G. is nog geen verandering merkbaar. Hij wordt nog steeds dag en nacht door recherche bewaakt. De geneesheer, onder wiens behandeling hij verkeert, dr. God'help, zul eerst Donderdag a. s., wanneer een nieuw verband om den urm geh gd zal zijt», kunnen betlissen, ot bij al dan niet vervoerd mag worden. Een schrijven van dr. Godihelp aan den officier van justitie, waarin verzocht w< rd 001 ;i ei jhr. de G. alleen (zonder de tegenwoordig heid der recherche.) een onderhoud te mogen hebben in zijn kwaliteit als geneesheer, is onbeantwoord gebleven Verduistering. Men meldt uit Den Bosch, dat de keur meester van het gemcen'elijke slachthuis al daar, zekere A- Th. J. v. E onder verden king ligt van verduistering, gepleegd in dienstbetrekking, en valschheid in het bijhou den van eeu register. Vermoed wordt dat de. gelden, verschuldigd wegens keurloon, die. door hem behoorden te woïden geïnd en geboekt, voor een deel in het geheel ni t en voor een ander deel niet lot de volle bedragen in het daarvoor bestemde controlc- iegisler zijn ingeschreven. De recbter-com- missaris voor stiafaeken bij de rechtbank tc Vllertogenbosch heeft termen gevonden om eeu bevel tot zijne voorloopige aaïihoudii g uit te vaardigen en hem in het huis v u bewaring te doe» opnemen. Niet vele jaren geleden heelt zicli een voorganger van den verdachte aan soortge lijke onregelmatigheid schuldig gemankt. Het Loo. Een drukke bedrijvigheid heerscht thans naar men uit Apeldoorn meldt, ten paleize Het Loo. Allerwege is men daar iu dc weer om 't paleis schoon te maken en het weder in gereedheid te brengen, om de koninklij ke familie te ontvangen. In den loop dezer maand komen de Ko ningin en de Prins voor eeu vi. rtal dagen op het Loo, ter wij 1 zij reeds half Maart, men zegt deri de 1 18eu, weder voor goed 't palcis zullen betrekken. Ook de dépendance van 't paleis, de zoo genaamde villa, wordt 111 gereedheid gebracht voor den particulieren serecretaris jhr. Van Geen en familie. In 't voorjaar zal hij de voor hem gebouwde villa aau de Waldeck Pyrn.ontlaan betrekken. Minister Kraus gaat nuar Chili. In de gisteravoud gehouden vergadering der Eerste Kamer deed de voorzitter mede- deeli g van een schrijven van den minister van waterstaaat, waarin deze kennis geeft dat hem op zijn veroek door H. M. de Koningin een buitenlandsch verlof van ten hoogste 5 maanden is verleend. De heer Kraus zal zich naar Chili bege ven om de regeering van advies te dienen over de gunning van de uitvoering der door hem ontworpen havenwerken. Het Kamerlid Boogaard Zooals wij reeds hebben gemeld, toen de inspecteur van deu postdienst Boogaart ge- kozeu werd tot lid van de Tweede Kamer, heeft hij voor zijn vertrek naar Nederland met deu gouvereur-geueraal een ouderhoud gehad, zegt de Soer Ct. Toen de heer B. officieel met zijn verkie ing in kennis was gesteld, heelt hij voor zich een programma vastgesteldin welke richting hij als lid van de Tweede Kamer iu het belang van Iitdië werkzaam zou kunum zijn, en hij besloot zich in hooldzaak den agiari.-chcn en economischen toestand van ludië ami te trekken. Daarop begaf hij zich op audiëntie bij den landvoogd. Hij deelde dien zijn plan nen mede en verzocht eeu aanbeveling om bij ecu reis over Java de geweuschte inlich tingen te kannen verkrijgen. De G. G., die bijzonder met dit plan was ingenomen, ging daarop in en beval hem warm aan bij de autoriteiten. Kanaal In Zwitsersche bladen wordt eeu grootsch plan besproken, namelijk tot het graveu van een kanaal van het meer van Constanz naar Rotterdam. t J. C. van Markeu. f De heer J. C. van Marken, de bekende DelfUche industrieel, is gistermorgen op 60 jarigen leeftijd te Delft overleden. Hij was een groot industrieel, een id alist in den goeden ziu des woords en heeft veel voor zijue talrijke werklieden gedaan. Hij gaf hun medezeggingschap in vele zaken, bouwde modelwoningen, parken en uitspunningsgelegenheden voor hen, iu 't kort hij was een model-patroon, een indu strieel wiens plaats in de Ned. Groot-indu strie vooral in de gist en spiritus-fabricatie niet spoedig zal zijn aan te vullen. Waalwijk, 10 J»n. 1906. Benoeming. Z. D. H. Mgr. W. v. d. Ven heeft be noemd tot kerkmeester in de Sl. Antonius- parochie, de heer Laurentins van Huiten. Leo—bond. Op Zondag 14 Jan., 's avonds 7 uur, zal eene algemeene vergadering gehouden worden van den Leo bond, waarbij als spreker zal optreden de Weled. lieer Houben alhier. Kamer van Arbeid. De Kamer van Arbeid voor het schoen makersbedrijf alhier heeft zich gewend tot den Minister van Justitie, en tot de 2e Kamer der Si.-ten-G« n-raa), met het verzoek in overweging tc nemru in het Wetsontwerp Arbeidscontract*, di.t in Februari behan deld zal roideu, alsnog op te nemen de verplichting van schriftelijke contracten, dus mondelinge contracten ie verbieden. Verder i'.\ genornid wetsontwerp ook op te nemen Int ond«T controle stellen van sommige artikilcn, die' in dr-11 winkel der b.'.ztri som* zoo buitensporig duur verkocht worden, alsook het zoogenaamd staangeld te verbieden, wijl anders volgens de. meening der Kamer c!e bepaling in de Wet tot een doode letter zou g- maakt worden, waar ge zegd wordt, dat het bedrag aui de geleverde winkelwaren niet van het arbeidsloon mag worden ingehouden. P.S Onder staangeld wordt verstaan het gedeelte van het loon, w«t ingehouden wordt 0111 dat later uit te betalen l it voering der Wnalwijksclie Gymnastiek - Vereeniging. Zaterdagavond precies te half acht klonken de vroolijke tonen der muziek op Musis Sacrum, onder leiding van den heer J. Drese. Na afloop van het eerste, nummertje be gon de uitvoerii g. De hagelwitte turners boden eeu frisschen ën opwekkenden aanblik. Ferm en krachtig was de stap en de bewe gingen waren sierlijk eu correct. De aspi ranten waren al aardig goed gedrild. Na deu opmar^ch werden de vrije oefe ningen op de plaats uitgeroerd door de leden. Hierover kan niets dan lof word n gezegd. Eén geest scheen allen te bezielen, 7.00 zuiver weid alles in de maat uiigevoerd. De cinonvorm maakte een mooi effect. Het bar- en rekturnen, dat nu volgde, waarbij een verplicht nummer moest worden geturnd gaf ons de overtuiging dat werktuigen voor erg jeugdige krachten niet deugen. Vele jonge turners hadden dan ook spoedig hunne bekomst en bleven als muurbloemen tun- geere.n. Na deze werktuigoefeningen kwamen de worstelstanden. Deze gaven een verras sende afwisselingen oogstten een weLerdieud applaus. Na de pauze was ieder weer op zijn post zoowel publiek al« turners. Hel nu volgende gedeelte van 't programma wos werkelijk interrrssant. De opmarsch der groote l»de» was kranig en flink. Jammer dat hij bij de herhaling eventjes mislukte. Dit vlekje neemt echter weinig vhji de ver dienstelijke uitvoering af. Het keurturnen aan barren en rek gaf aardig wat behendigheid en kracht te aan schouwen. De staafoefeningen waren zwaar, doch een kunststuk van samenstelling. Ook werden aij bijna onberispelijk uitgevoerd De vrije oefeningen der kleintjes waren ook niet onaardig, ofschoon zij (en dat meenen wij te moeten loven) weinig inspanning vorderden. Eenige zwaai- en krachtoefeningen in de ringen, die evenwel uit t op bet programma vermeld stonden, vielen ongetwijfeld eveneens in den smaak. Met een drietal prachtige groepen, die als een muur zoo vast stonden, werd het programma besloten Wij hopen dat de W. G. V. ons spoedig weer eens op zoo'n genot vollen avond moge onthalen. Een woord van lof mogen we den leider den heer A. Princen niet onthouden voor zijne kalme en besliste leidiug. Voetbalsport. Naar aanleiding van de lezing door den heer Wt-ijers uit (Jdenbout, gehouden op d bovenzaal vmi den heer v. d. Wei ff den 6 Jau., werd door verschillende jon gelieden een vrreeniging opgericht, ouder den naam van Waalwijk Voor uit. Voorloopig bestuut President B. Hendriks. Secretaris J. Kemperman. Penning r. J van Well. Captain J. Wrijnen. Comm. A van Hilst. Het teirein werd reeds door de, welwil lendheid van den heer A. van Baal be schikbaar gesteld. Zij die lid wenschen te worden, kunnen zich aanmelden bij een der bestuursleden. Indeeling Nat Militie. Naar wij met genoegen kunnen mede delen heeft de Commissaris der Komri jn aan ons Gemeentebestuur kennis gegeven, dat hij voornemens is de inlijving der mi liciens der nat. militie dit jaar wederom i onze gemeente te doen plaats hel ben. Zooals men weet geschiedde de inlijving 't vorig jsar te Geertruidenberg in plaats van te Waalwijk. 4 Maanders. Bij het gisteren in de citadel-kazerne te 's Bosch gehouden examen voor lichamelijke geoefendheid (4 maanders) slaagden de beide Waaldijkers, de heeren Chr. van Liempten Bernard Kiijberg. N.-Br. Schoenmakers-Coupeurs- vereeniging. Zondagavond ten 7 uur hield de afd. der N.-Br. Schoenmakers-coupeursveree- niging op de zaal Musis Sacrum eene algemeene vergadering, welke zeer goed was bezocht. De Voorzitter, de heer Th. Pulles, opende ongeveer ten 7,15 uur de ver gadering, heette de aanwezigen welkom, dankte voor de trouwe opkomst en sprak den wensch uit dat ook op de volgende algemeene vergadering, welke Zondag avond ten half 6 uur te Kaatsheuvel zal worden gehouden, zooveel mogelijk alle leden zullen opkomen teneinde voor de goede zaak gezamenlijk te werken. Hierna worden op verzoek van den Voorzitter door den Secretaris de notu len voorgelezen. Op de vraag van den Voorzitter of iemand aanmerkingen heeft op deze notulen zegt de heer A. de Vries, dat de notulen voor zoover wel correct zijn, doch dat op de vorige algemeene vergade ring was besloten half Januari eene al gemeene vergadering te houden in Kaats heuvel en nu zijn de leden dezer afdeeling reeds thans hier ter vergadering opge roepen. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur zulks heeft gedaan ter vergemakkelijking der leden, daar, als het slecht weer is, de leden niet naar de Kaatsheuvel be hoeven te gaan Op deze vergadering' worden dezelfde onderwerpen behandeld, als op die Zondag te Kaatsheuvel te houden, dus dan is het bezoeken van deze vergadering niet zoozeer verplich tend en de ledeu zijn op de hoogte met de werkzaamheden der vereeniging. Alsnu worden door den secretaris de volgende plannen voorgelezen In de maand Maart en April zal een wedstrijd worden gehouden in 't maken van pa tronen. Deze wedstrijd zal bestaan in 3 afdeelingen, a, b en c. Het program van dezen wedstrijd, waarop alle bepalingen zullen worden vermeld, zal de leden tij dig worden toegezonden. Het bestuur hoopt, dat alle leden aan dezen wedstrijd zullen deelnemen en zul len werken ter hunner eer en die der vereeniging. Om den tijd, welke kostbaar is, niet te verspillen, had het bestuur besloten, ook heden reeds uit de vergadering een jury te benoemen. De jury zal door de leden gekozen worden, doch wij hopen, dat deze keuze met ernst zal geschieden en niet de persoon maar zijne capaciteiten zullen beoordeeld worden. De jury zal bestaan uit 7 leden n.l 2 leden van de afdeeling Waalwijk, Baard wijk en Drunen, 2 leden van 't bestuur dezer afdeeling en 3 leden van de af deeling Kaatsheuvel welke echter op Kaatsheuvel benoemd worden. Dit alles is zoo geregeld omdat de leden dezer afdeeling niet bekend zijn met de capa citeiten der leden van de afdeeling Kaatsheuvel en omgekeerd. Men schrijft dus vier namen op een briefje. Staken de stemmen dan beslist het bestuur. Hij die de meeste stemmen op zich vereenigt is voor gekozen ver klaard. De heer de Vries vraagt of de leden van 't bestuur ook door de leden worden gekozen waarop door den Voorzitter be vestigend wordt geantwoord. Bij stemming worden benoemd tot leden van de jury, van 't bestuur de heeren Th. Pulles met 20 stemmen en v. d. Elzen met 16 stemmen. Uit de leden werden benoemd de heeren A. de Vries met 20 stemmen en C. Proveniers met 15 stemmen. Op de vraag van den heer de Vries of ook de jury-leden deel mogen nemen aan den wedstrijd, zegt de Voorzitter, dat de jury-leden kunnen deelnemen, doch dat deze buiten mededingen moeten blijven. Alsnu vroeg en verkreeg de heer de Vries nogmaals her woord Spr. vroeg in een lang betoog of het niet wensche- lijk zou zijn, dat de vereeniging wat breeder werd opgevat, dat ook andere vaklieden konden toetreden, daar nu al leen coupeurs lid kunnen zijn en zooals in het reglement staat is deze vereeni ging opgericht ter veredeling van het vak. Dit is bepaald een heel mooi doel, doch om dit in z'n geheelen omvang te bereiken zegt spr., is de toetreding van andere vakgenooten noodig, daar anders nog heel veel in den weg staat. Spreker zegt, dat, wanneer meer vakgenooten kunnen toetreden, meer leden zullen komen en het toch een feit is dat 100 mannen meer kunnen dan 60 of 80 Van wat de vereeniging nu ten doel stelt, is nog niets ten uitvoer gebracht kunnen worden. De heer De Beer zegt dat, wat het uitvoeren der plannen betreft, dit nog moet komen, en dat het voorts eeu schoenmakers-coupeursvereeniging i s. De Voorzitter zegt een en ander in overweging te zullen nemen. Verder zegt de heer De Vries dat te 's Bosch ook eene dergelijke vereeniging is opgericht. Spreker vraagt of het be stuur van deze oprichting heeft kennis gekregen en afgevraagd is geworden om samenwerking. De Voorzitter. Mij is niets bekend gemaakt van de oprichting van deze vereeniging. Doch wij kunnen wel eens informeeren wat het doel is dezer ver eeniging. Nadat nog een kleine discussie plaats heeft over het vaststellen van het pro gram vraagt de secretaris, de heer W. Eibers, het woord. Spreker zegt gaarne even een antwoord te willen geven aan den heer De Vries en begint met te zeggen dat aansluiting van de overige vaklieden in 't geheel niet op den weg dezer vereeniging ligt. Het is eene coupeurs-vereeniging, die ten doel heeft veredeling van het vak- Wat is coupeur Volgens de bescheiden meening van spreker bewegen zich onder den naam van coupeur te veel personen, die juist genomen, geen recht op dezen naam hebben. Een coupeur is volgens spreker de schepper van het werk. Nu is 't wel waar dat de schoen in handen moet komen van mannen met capaciteiten, doch als de coupeur geen degelijk werk maakt, kan de beste vakman er geen goede schoen meer van maken. Daarom moet ter veredeling daarvan worden ge werkt. Spreker zegt dat dan ook eene commissie buiten de vereeniging moet worden benoemd, waarbij de leden exa men kunnen doen. De vereeniging moet een waarborg zijn voor de patroons, dat zij goede coupeurs bezorgt, en de leden die b.v. niet doer hun examen komen, hebben zich toch verder in hun vak bekwaamd en de patroons zullen dit ook zeker weten te waardeeren. Wanneer er bekwame coupeurs zijn, zal het Holland- sche fabrikaat dat van het buitenland makkelijk kunnen evenaren en zoodoende zal de fabrikant meer en beter zijn ar tikel kunnen plaatsen en ons ook wat meer uitkeeren. De heer de Vries zegt dankbaar te zijn voor de repliek van den heer Eibers en zegt dat 't niet zijne bedoeling is de plannen der vereeniging af te keuren, doch hij vraagt alleen naar aanleiding van art. 2 van 't reglement, dat spreekt van verheffing van de Noord-Brabantsche schoenindustrie in 't algemeen, of't niet ooit op den weg ligt de vereeniging uit te breiden. De heer Eibers zegt dat dit no. 2 is en dat no. 1 eerst uitgevoerd diende te worden. De heer de Vries zegt of no. 1 vol gens 't reglement wel ooit in de prac- tijk zal kunnen worcien uitgevoerd. De heer Trimbach. Dat zal afge wacht moeten worden. Hierna sluit de voorzitter onder dank- zegging deze vergadering. Het is den heer de Vries toch zeker wel bokeud dat ook reeds eeno vakvereeDigiug van schoenmakers bestaat, nl. eene afdeeling van den Leobond Rkd. Gildo St. Crispijn. Maandag avond had in het lokaal bij den heer Thijsseu de gewone jaarlijksche verga dering plaats voor de leden der gilde St. Crispijn. Uit het in die vergadering uitgebracht verslag van het bestuur bleek dat het af- geloopeu jaar voor de vereeniging niet zoo bijzonder zegenrijk is geweest, daar zij dit jaar niet minder dan vier harer leden door den dood uit baar midden zag weggerukt, en waardoor ook aan overlijden- en begra feniskosten eene wonde aan de kas werd toegebracht van f 189.00. De kas sloot dan ook dit jaar met een mager saldo van f42.05. Het ledental der gilde bedraagt heden 46 en staat ouder het beschermheerschap van den WeïEd. G.str. Heer Bernard Timmermans. I Door den Commissaris der harmonie werd den leden nog medegedeeld dat iu den hop dezer maand tin concert zal gegeven wor den met welwillende medewerking van onzeu gevierden Waalwijkschen komiek den heer Jan Wilmont. Deze mededeeling werd met vreugde be groet en gaarne zal dan pok door allen hier van geprofiteerd worden. Rumoerig. Met de .-.fgeloopf.ii feestdagen was 't nogal lawaaiig iu onze gemeente. Hier en daar wat dronke» of brooddronken menschen, een paar kloppartijtjes op verschillende plaatsen, maar geen Mik. Ie van ernstigen aard, zood.it de politie zich nergens mede behoefde te bemoeien. Provinciale Paardenbelasting De landbouw vereeniging /rZevenbergsche hoek* wendde zich per rekwest tot de Tweede Kamer met verzoek hare bekrach tiging te onthouden aan het besluit der Staten om de paardenbelasting na 30 April s. te bestrndigen. De afd. t'i-Bosch* der Noord11 r. Mij. van Landbouw nam gisteren avond het zelfde besluit. Kenurdtrein. De pr efritten, di«. te Breda met den Kenardt'ein gehouden z'jn, hebben uitste kend voldaan. Des morgens liep de tocht va 11 Breda over G11 rieken, Heusdenhout, Terheijden, Breda en des middags over Prio- 1 senhage, Beek, Etien, Leur, Br-da. De tocht is volkomen gelukt en men roemt de treinen ten zeerste. Verschillende autoriteiten maakten de reis

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2